Τα άστρα και τα ζώδια μας βάζουνε εμπόδια

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Δεν είναι ημερολόγιο, εδώ μέσα, να γράφει ο καθένας την ιστορία του. Είναι θρεντ των ζωδίων...Γράφονται γενικότητες και αυτό είναι το πρέπον και σωστό...

Αερολογίες κοντολογίς. Γιατί εγω πιο πολύ για καλαμπουρτζίδικο το κόβω το θέμα και έτσι το αντιμετωπίζω, ευχάριστα. Ποιο ζώδιο ταιριάζει με ποιο, ποιο ειναι πιο γκρινιάρικο κλπ. ότι περνάμε καλά.


Γράφεται η μια όψη του νομίσματος. Η άλλη (το δια ταύτα, εν ολίγοις...), δεν αφορά κανέναν.

Δε θα διαφωνήσω. Όμως μέσα από τις χαραμάδες των γενικοτήτων ρέει το νοσταλγικό νερό του παρελθόντος, παρόλο που υποθετικά δεν αφορά κανέναν.

Εγω θα βγάλω τον πόνο μου για τους Ιχθύες, εσυ για το Σκορπιό, η Εβανς για τους Ζυγούς και πάει λέγοντας.
Θα γούσταρα, πάρα πολύ, να σου απαντήσω...περί νούφαρων και πυγμής, αλλά δεν θα το κάνω...Αν έχεις αυτή την άποψη (όχι απαραίτητα, για εμάς προσωπικά...), θα σου την αφήσω έτσι. Γιατί μπαίνω στον πειρασμό, να σου την κάνω ακόμα χειρότερη (την άποψη...)...

Να κάνεις αυτό που γουστάρεις τότε. Αν βέβαια είσαι σίγουρη ότι θα μου την κάνεις χειρότερη την άποψη, μάλλον έχεις αποδεχτεί ενδόμυχα την άποψη μου στο βασικό της επίπεδο κι απλά δεν το λες ευθέως για να τηρήσεις μια επίφαση εγωισμού.

Σε κάθε περίπτωση λειτουργεί μια χαρά για μένα όλο αυτό επιχειρηματολογικά. Ειτε μιλήσεις κερδίζω, είτε σωπάσεις έχω ήδη κερδίσει.

Χριστέ μου πως αυτοτυλίγεσαι...
Συμφωνώ. Μπορεί να σε χειριστεί κι αν γεννήθηκε Σεπτέμβρη, Οκτώβρη, Δεκέμβρη κ.λπ....

Στη 'γλώσσα' των ζωδίων, όμως, την οποία εδώ μέσα μιλάμε (και φαίνεται να μην το λαμβάνεις καθόλου στα υπόψη...), κάποια ζώδια έχουν τάσεις χειραγώγησης : π.χ. Σκορπιός = Νοέμβρης...

Δεν λαμβάνω υπόψη αερολογίες.

Χάνεις την ισορροπία σου, Ζυγέ ; Είναι που τ' αναλύεις όλα, με τη λογική. Έχεις κι αυτή τη ζυγαριά, παραμάσχαλα, και την τάση όλα να τ' αναλύεις και να τα ζυγίζεις, πολύ καλά. Δεν είναι έτσι, όμως...

Έχε, κατά νου, ότι δεν κυριολεκτούμε πάντα και άσε το ανάλαφρο αεράκι, του ζωδίου σου, να κάνει τη δουλειά του...

Δεν ζυγίζεται ο Αέρας, κι εσύ αυτό πας να κάνεις...

Αυτο ακριβώς κάνει ο Αέρας. Κι όμως, ο αέρας έχει βάρος. Δεν χάνω τίποτα, όλα καλώς καμωμένα τα έχω, μην προσπαθείς να manipουλάρεις. :devil:

Με τα σέβη μου, πάντα...
Δεκτά.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,365 μηνύματα.
972d82a5-bffa-4cc8-9754-4f1ce9d70c90.gif
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αερολογίες κοντολογίς. Γιατί εγω πιο πολύ για καλαμπουρτζίδικο το κόβω το θέμα και έτσι το αντιμετωπίζω, ευχάριστα. Ποιο ζώδιο ταιριάζει με ποιο, ποιο ειναι πιο γκρινιάρικο κλπ. ότι περνάμε καλά.
Οι γενικότητες δεν είναι, απαραίτητα, αερολογίες. Οι γενικότητες είναι...λέω μέχρι εκεί που θέλω, που αισθάνομαι ασφαλής, ενώ οι αερολογίες είναι λόγια του αέρα. Μια διαφορά υπάρχει, όσο να πεις...

Ναι, περνάμε. Και θα συνεχίσουμε να το κάνουμε, αν στο παιχνίδι μας δεν μπαίνουν υπονοούμενα για... νούφαρα και πυγμή. Καθόλου δεν...αερολόγησες, σαν αναφέρθηκες σ' αυτά. Εστίασες και στόχευσες...

Δε θα διαφωνήσω. Όμως μέσα από τις χαραμάδες των γενικοτήτων ρέει το νοσταλγικό νερό του παρελθόντος, παρόλο που υποθετικά δεν αφορά κανέναν.
Εγω θα βγάλω τον πόνο μου για τους Ιχθύες, εσυ για το Σκορπιό, η Εβανς για τους Ζυγούς και πάει λέγοντας.
Εδώ συμφωνούμε, και πολύ χαίρομαι. Άσε που μιλάς ανάλαφρα και μου αρέσει...
Να κάνεις αυτό που γουστάρεις τότε. Αν βέβαια είσαι σίγουρη ότι θα μου την κάνεις χειρότερη την άποψη, μάλλον έχεις αποδεχτεί ενδόμυχα την άποψη μου στο βασικό της επίπεδο κι απλά δεν το λες ευθέως για να τηρήσεις μια επίφαση εγωισμού.
Κάνω, πάντα, αυτό που γουστάρω. Σαν δεν το κάνω είναι και γιατί δεν θέλω να πείσω κανέναν. Ή γιατί βγαίνει η τρελή μου φύση, αυτή που μου υπαγορεύει ότι δεν γουστάρω να δώσω αναφορά για τίποτα και σε κανέναν. Και ναι, θα συμφωνήσω. Αυτό έχει εγωισμό, στη βάση του...

Υδροχόος είμαι. Και αρκετά εγωιστής, σαν με στριμώχνει...με τις λέξεις, ένας Ζυγός, σαν και του λόγου σου...

Σε κάθε περίπτωση λειτουργεί μια χαρά για μένα όλο αυτό επιχειρηματολογικά. Ειτε μιλήσεις κερδίζω, είτε σωπάσεις έχω ήδη κερδίσει.
Χριστέ μου πως αυτοτυλίγεσαι...
Τα πάντα με το ζύγι, λοιπόν ; Η φύση σου, πάει πιο μπροστά από σένα...

Δεν λαμβάνω υπόψη αερολογίες.
Ως ζωδιο του...Αέρα, θα έπρεπε...

Αυτο ακριβώς κάνει ο Αέρας. Κι όμως, ο αέρας έχει βάρος. Δεν χάνω τίποτα, όλα καλώς καμωμένα τα έχω, μην προσπαθείς να manipουλάρεις. :devil:
Αυτό κάνει ο Υδροχόος στον Ζυγό. Να που ήρθε η ώρα να το μάθεις...

Μεγάλες αλήθειες, θα ειπωθούν σήμερα...

Τα υποβάλλω, ξανά, να βρίσκονται...
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Μου αρέσει που βρήκατε θέμα να μιλήσετε σοβαρά. :P
Ή να θίξετε σοβαρά θέματα με ασόβαρο τρόπο.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,365 μηνύματα.
Είναι σα να είναι ετοιμοι να μαχαιρωθουν, αλλα κρατάνε τους τύπους :laugh:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Είναι σα να είναι ετοιμοι να μαχαιρωθουν, αλλα κρατάνε τους τύπους :laugh:
ή
κρατάνε από εκείνα τα μαχαιράκια των ηθοποιών σε τραγωδίες του Σέξπιρ που, μόλις αγγίζουν κάποιο σώμα, μπαίνουν μέσα σε εγκοπή που έχουν στη λαβή τους.
Με αυτό τον τρόπο παραμένουν ασφαλή, δημιουργώντας ταυτόχρονα και την ψευδαίσθηση του μαχαιρώματος. :)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Οι γενικότητες δεν είναι, απαραίτητα, αερολογίες. Οι γενικότητες είναι...λέω μέχρι εκεί που θέλω, που αισθάνομαι ασφαλής, ενώ οι αερολογίες είναι λόγια του αέρα. Μια διαφορά υπάρχει, όσο να πεις...

Δεν αφορά μόνο την ποσότητα, ενίοτε αφορά και την ποιότητα του λόγου καθώς αυτή ταυτίζει τη γενικότητα με την αερολογία υπο ΚΑΠΟΙΕΣ συνθήκες. Και αυτό δε θα το κρίνεις εσυ που το εκφέρεις αλλά εγω ως τρίτος παρατηρητής.

Ναι, περνάμε. Και θα συνεχίσουμε να το κάνουμε, αν στο παιχνίδι μας δεν μπαίνουν υπονοούμενα για... νούφαρα και πυγμή. Καθόλου δεν...αερολόγησες, σαν αναφέρθηκες σ' αυτά. Εστίασες και στόχευσες...

Φυσικά. Συμφωνώ απολύτως. Δεν αερολογώ, μόνο λοκάρω. Περίμενες κάτι λιγότερο;

Και δεν το ξερα οτι θα έπρεπε να προσαρμόσω το λόγο μου ειδάλλως κινδυνεύω να κατηγορηθώ ότι σας χαλάω το παιχνίδι. Μετάθεση ευθυνών, να φανταστώ κι αυτό μια από τις μεγάλες αρετές των Υδροχόων;

Εδώ συμφωνούμε, και πολύ χαίρομαι. Άσε που μιλάς ανάλαφρα και μου αρέσει...

Χαιρομαι που βρηκες κατι να σου αρέσει επιτέλους. Θα πέθαινα με την ελπίδα.

Κάνω, πάντα, αυτό που γουστάρω. Σαν δεν το κάνω είναι και γιατί δεν θέλω να πείσω κανέναν. Ή γιατί βγαίνει η τρελή μου φύση, αυτή που μου υπαγορεύει ότι δεν γουστάρω να δώσω αναφορά για τίποτα και σε κανέναν.

Nah, you are fuckin lying in my face. Δεν το κάνεις γιατί ξέρεις ότι έχω δίκιο στην άποψή μου και έχεις αποδεχθεί ήδη σιωπηρά την άποψή μου. Τωρα απλά προσπαθείς να διατηρήσεις πρόσωπο για την μικρή κοινωνία εδω. Παραδέξου το να μην κανουμε άλλες ανούσιες κόντρες.

Και ναι, θα συμφωνήσω. Αυτό έχει εγωισμό, στη βάση του...

Ότι είπα πιο πάνω μόλις.

Υδροχόος είμαι. Και αρκετά εγωιστής, σαν με στριμώχνει...με τις λέξεις, ένας Ζυγός, σαν και του λόγου σου...

Get used to it.
Τα πάντα με το ζύγι, λοιπόν ; Η φύση σου, πάει πιο μπροστά από σένα...


Ως ζωδιο του...Αέρα, θα έπρεπε...

Άσε τι θα έπρεπε. Τι θέλω να σε νοιάζει.

Αυτό κάνει ο Υδροχόος στον Ζυγό. Να που ήρθε η ώρα να το μάθεις...

Try it, please.

Τα υποβάλλω, ξανά, να βρίσκονται...
Get used to that too.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου αρέσει που βρήκατε θέμα να μιλήσετε σοβαρά. :P
Ή να θίξετε σοβαρά θέματα με ασόβαρο τρόπο.
Συμφωνώ... :redface:

Αλλά εδώ προέκυψε. Τί να κάνουμε ;

Η τάση μου να μην πηγαίνω σε...κουβεντούλες, είναι γνωστή...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,365 μηνύματα.
Το τάγμα που είναι σε επιφυλακή :queen:

Υ.Γ Και τη μηχανή του ποπ κορν στην πρίζα
Υ. Γ :bleh:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χμ...Κι είχα την εντύπωση πως οι Υδοχόοι δεν παρασύρονται... :bleh:
Κι όμως, οι Υδροχόοι κεντρίζονται, διαολεμένα, από την έπαρση...των Ζυγών !!! :devil:

Κοίτα τί μου γράφει, παραπάνω. Κοίτα. Σαν κόκκινο πανί λειτουργεί, στα μάτια μου...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Κι όμως, οι Υδροχόοι κεντρίζονται, διαολεμένα, από την έπαρση...των Ζυγών !!! :devil:

Κοίτα τί μου γράφει, παραπάνω. Κοίτα. Σαν κόκκινο πανί λειτουργεί, στα μάτια μου...
Τουλάχιστον μπορείς να δεις το κόκκινο. Τώρα ξέρουμε οτι δεν έχεις αχρωματοψία. Δες τη θετική πλευρά της ζωής.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,365 μηνύματα.
Τουλάχιστον μπορείς να δεις το κόκκινο. Τώρα ξέρουμε οτι δεν έχεις αχρωματοψία. Δες τη θετική πλευρά της ζωής.
Random Fact: Είναι πιο πιθανό ένας άντρας να έχει αχρωματοψία στο πράσινο και στο κόκκινο απ'οτι μια γυναίκα.

Σκορπαω τις γνώσεις μου αχαχα
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Random Fact: Είναι πιο πιθανό ένας άντρας να έχει αχρωματοψία στο πράσινο και στο κόκκινο απ'οτι μια γυναίκα.

Σκορπαω τις γνώσεις μου αχαχα
Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Θα προωθηθεί στο Αρχείο για άμεση καταχώρηση στον σχετικό υποφάκελο και θα ληφθεί δεόντως υπόψη.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Κι όμως, οι Υδροχόοι κεντρίζονται, διαολεμένα, από την έπαρση...των Ζυγών !!! :devil:

Κοίτα τί μου γράφει, παραπάνω. Κοίτα. Σαν κόκκινο πανί λειτουργεί, στα μάτια μου...
Το πανί το κόκκινο μη σε απασχολεί.
Τους ταύρους να προσέχεις. :P
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,365 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Θα προωθηθεί στο Αρχείο για άμεση καταχώρηση στον σχετικό υποφάκελο και θα ληφθεί δεόντως υπόψη.
Φαντάζομαι στον υποοφακελο: Οι μπούρδες της Πακ, ο οποίος βρίσκεται στον φάκελο με τίτλο Μπούρδες του στεκιού
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,365 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τουλάχιστον μπορείς να δεις το κόκκινο. Τώρα ξέρουμε οτι δεν έχεις αχρωματοψία. Δες τη θετική πλευρά της ζωής.
Σαφώς και μπορώ. Το έχω, αποδεδειγμένα, πει στο παρελθόν, κάθε που βλέπω τα κόκκινα φωτάκια σου...και τις μηχανές στο φουλ...

Θα επανέλθω, Ζυγέ. Κάποια στιγμή θα το κάνω...

Και έχε στο μυαλό σου, ότι ο Υδροχόος μπορεί, με την ψυχραιμία που, ενίοτε, τον διακρίνει να λειτουργήσει υποστηρικτικά σ' έναν Ζυγό. Αρκεί, ο δεύτερος, να μην τον στήνει στον τοίχο. Όπως το συνηθίζει...

Τα σέβη μου. Θα τα ξαναπούμε. Τα παραπάνω, δεν θα τ' αφήσω αναπάντητα. Θ' απαντήσω, εν ευθέτω χρόνω...
 

Isida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Isida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Μόνο τ' άλλα τρία...(τελείως) τζασμένα, του ζωδιακού, μας αναλογούν... :upside:

Την τύχη μου, μέσα...:redface:


@Isida ..είμαστε το άλλο σας μισό. Σωθήκατε..:P
εεε...βασικά θέλετε όντως να το συζητήσουμε τώρα αυτό Υδροχόε μου; @Υδροχόος δηλαδή νταξ... σας απαύτωσε λίγο η πανσέληνος τώρα στις 18/1 ε;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top