Τα άστρα και τα ζώδια μας βάζουνε εμπόδια

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Λοιπόν καθήστε καλά, λέμε... :upside:

Το άρθρο, που εγώ ανέβασα πρωτίστως, και αφορά τους Υδροχόους, λέει ότι αυτοί ταιριάζουν μόνο με : Δίδυμους, Ζυγούς και Τοξότες...

Αυτό που ζήτησες, @Pak ..και σου έφερα, δεν γνωρίζω τί λέει...

Άιντε, σήμερα...Δεν έχω και τη στάμνα με τα νερά μου, μαζί...

Διδυμοι: Two-faced χαπακλάν πισωπλατάκηδες (η μιση μου φαμίλια)
Τοξότες: Χλεχλέδες, αιώνια παρθένοι μπουλούκοι.


Ζυγοί:

Basileios_Boulgaroktonos.jpg
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,431 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,431 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Εδω μεσα δεν εισαι Αυτοκρατορας

:queen:

Και πέρα από την πλάκα κανένα ζώδιο δεν είναι τέλειο. Για πες τα δικά σου, μη λες μόνο των άλλων
Τι να πω; Ο Ζυγος ειναι ενα εξαιρετικό ζώδιο που εσφαλμένα έχει ταυτιστει με το ψώνισμα λόγω γκλαμουριάς. Αυτο ειναι προσόν του Λέοντα. Ο Ζυγός απλά είναι κομψός σε λογικά πλαίσια και εξόχως ρομαντικός ως παιδι της Αφροδίτης.

Ειδικα δε αν συνδυάζεται και με την ενεργητικότητα του Κριού, ειναι τρελό sex machine.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,431 μηνύματα.
Τι να πω; Ο Ζυγος ειναι ενα εξαιρετικό ζώδιο που εσφαλμένα έχει ταυτιστει με το ψώνισμα λόγω γκλαμουριάς. Αυτο ειναι προσόν του Λέοντα. Ο Ζυγός απλά είναι κομψός σε λογικά πλαίσια και εξόχως ρομαντικός ως παιδι της Αφροδίτης.

Ειδικα δε αν συνδυάζεται και με την ενεργητικότητα του Κριού, ειναι τρελό sex machine.
Δε λες κανένα αρνητικό αχαχα

Και ουτε εμείς είμαστε ψωνάρες, εσφαλμένα μας το χρεώνουν
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Τέλος πάντων αν ανεβεις λίγο θα δεις ενα άρθρο που εχει ανεβασει η Υδροχόος με τα ζώδια που ειναι οι αδερφές ψυχές των λεόντων.
Το ιδανικό είναι τοξότης και ακολουθούν μαζί ζυγός και λέων.
Παρόλο που μιλάει το άρθρο για μέτρια χημεία μεταξύ των ζωδίων, εγώ με δίδυμο είχα perfect chemistry.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,431 μηνύματα.
Παρόλο που μιλάει το άρθρο για μέτρια χημεία μεταξύ των ζωδίων, εγώ με δίδυμο είχα perfect chemistry.
Εντάξει για πλάκα τα λεμε, οπότε δε μου κάνει εντύπωση που είχες με άλλο ζώδιο.

Και βασικά εγω εχω πολύ καλό connection με δίδυμο και κριό, βέβαια σε φιλικό επιπεδο το εχω δοκιμάσει μόνο,αλλα μιλάμε για τρομερή σύνδεση
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Παρόλο που μιλάει το άρθρο για μέτρια χημεία μεταξύ των ζωδίων, εγώ με δίδυμο είχα perfect chemistry.
Μα φυσικά και δεν είναι απόλυτα τα όσα λέμε εδώ.
Η χημεία δεν την ορίζεις σου βγαίνει και μπορεί να είναι οποιοσδήποτε ζώδιο.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα φυσικά και δεν είναι απόλυτα τα όσα λέμε εδώ.
Η χημεία δεν την ορίζεις σου βγαίνει και μπορεί να είναι οποιοσδήποτε ζώδιο.
Ισχύει. Έτσι, ακριβώς, είναι...

Από την άλλη, δεν είναι, από μόνη της, αρκετή να γεφυρώσει τα χάσματα που τυχόν προκύψουν...

Κι εδώ έρχομαι και λέω τα δικά μου : Αν ενωθεί ένα ανεξάρτητο ζώδιο, μ' ένα πιο κτητικό ή συναισθηματικό, τα προβληματάκια - στην πορεία - θα φανούν. Χωρίς, εννοείται, να είναι απόλυτο, κάτι τέτοιο. Αλλά συμβαίνει...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ισχύει. Έτσι, ακριβώς, είναι...

Από την άλλη, δεν είναι, από μόνη της, αρκετή να γεφυρώσει τα χάσματα που τυχόν προκύψουν...

Κι εδώ έρχομαι και λέω τα δικά μου : Αν ενωθεί ένα ανεξάρτητο ζώδιο, μ' ένα πιο κτητικό ή συναισθηματικό, τα προβληματάκια - στην πορεία - θα φανούν. Χωρίς, εννοείται, να είναι απόλυτο, κάτι τέτοιο. Αλλά συμβαίνει...
Ακριβώς. Μα τα "θεματακια" να το θέσω έτσι και οι διαφωνίες προκύπτουν επειδή έχεις να κάνεις με δύο διαφορετικές προσωπικότητες.
Εκ των πραγμάτων κάπου θα συγκρουστείς κάπου θα συμφωνήσεις κάπου θα υπερισχύσει ο ένας κάπου θα υποχωρήσει ο άλλος.
Δράση Αντίδραση είναι οι σχέσεις.
Και πως σταθμιζεις το μεταξύ.
Και πως πορεύεσαι γενικά.
Όλα παίζουν το ρόλο τους βεβαίως ακόμα και οι συμπεριφορές οι χειριστικες που λέμε ως ακραίο αλλά υπαρκτό παράδειγμα όλα βγαίνουν στην πορεία.
Όλα φαίνονται.
Αλλά τα ζεις για να τα μάθεις δεν σου έρχονται με βιβλιαράκι χρήσης και αποφυγής.
Αυτό είναι οι άνθρωποι.
Αυτό είναι η ζωή μας όλη.😏
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλα παίζουν το ρόλο τους βεβαίως ακόμα και οι συμπεριφορές οι χειριστικες που λέμε ως ακραίο αλλά υπαρκτό παράδειγμα όλα βγαίνουν στην πορεία.
Αυτό που λες, παραπάνω, είναι αυτό που, ακριβώς, είπα ένα post πάνω από σένα. Αυτό εννοώ, στη 'γλώσσα' των ζωδίων...

Αν ενωθεί ένα ανεξάρτητο ζώδιο, μ' ένα πιο κτητικό ή συναισθηματικό, τα προβληματάκια - στην πορεία - θα φανούν...

Αν, για παράδειγμα, ενωθεί ένας ανεξάρτητος Υδροχόος ή Τοξότης μ' έναν διεκδικητικό Σκορπιό...ο Σκορπιός, για να τους μαντρώσει, θα προσπαθήσει να τους χειριστεί...Διαφορετικά, δεν μπορεί να τους κάνει καλά. Κι αυτό ένας Σκορπιός, δεν το ανέχεται...

Τώρα θα μου πείτε, και πολύ σωστά, γιατί μιλάω για Σκορπιούς...Εεεε τους θεωρώ τους πιο χειριστικούς του ζωδιακού. Τί να κάνω ; :upside:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αυτό που λες, παραπάνω, είναι αυτό που, ακριβώς, είπα ένα post πάνω από σένα. Αυτό εννοώ, στη 'γλώσσα' των ζωδίων...

Κι εδώ έρχομαι και λέω τα δικά μου : Αν ενωθεί ένα ανεξάρτητο ζώδιο, μ' ένα πιο κτητικό ή συναισθηματικό, τα προβληματάκια - στην πορεία - θα φανούν. Χωρίς, εννοείται, να είναι απόλυτο, κάτι τέτοιο. Αλλά συμβαίνει...

Αν, για παράδειγμα, ενωθεί ένας ανεξάρτητος Υδροχόος ή Τοξότης μ' έναν διεκδικητικό Σκορπιό...ο Σκορπιός, για να τους μαντρώσει θα προσπαθήσει να τους χειριστεί...Διαφορετικά, δεν μπορεί να τους κάνει καλά. Κι αυτό ένας Σκορπιός, δεν το ανέχεται...

Τώρα θα μου πείτε, και πολύ σωστά, γιατί μιλάω για Σκορπιούς...Εεεε τους θεωρώ τους πιο χειριστικούς του ζωδιακού. Τί να κάνω ;
Ναι συμφωνω αλλά χειριστικος μπορει να ειναι και ενας Κριος αν γενικα η συμπεριφορα του ωθει στο χειρισμο,και γενικα ενα οποιοδηποτε χ ψ ω ζωδιο μπορει να φερθει χειριστικα.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι συμφωνω αλλά χειριστικος μπορει να ειναι και ενας Κριος αν γενικα η συμπεριφορα του ωθει στο χειρισμο,και γενικα ενα οποιοδηποτε χ ψ ω ζωδιο μπορει να φερθει χειριστικα.
Σίγουρα. Σαφέστατα και μπορεί...

Από προσωπική εμπειρία, μα κι απ' αυτά που, κατά καιρούς, διαβάζω, μπορώ να μιλήσω για την προσπάθεια χειραγώγησης του συγκεκριμένου ζωδίου. Το οποίο 'φημίζεται', τρόπον τινά, για την κτητικότητά του...Χωρίς να είναι απόλυτο, κάτι τέτοιο, έτσι ; Μην παρεξηγηθώ κιόλας...

Από εκεί και πέρα, μπαίνουν οι προσωπικές εμπειρίες του καθενός, βάσει όλων αυτών που έχει βιώσει...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Αυτα τα "χειριστικός" και "χειριστικός" και "χειριστικός" και το λένε μόνο κοπελίτσες ρε πούστη. Τι είστε; Νούφαρα και σας χειρίζονται; Στόμα δεν έχετε, πυγμή δεν έχετε;

Κατα τ άλλα οι μπούρδες με τα ανεξάρτητα ζώδια και τα χειριστικά ζώδια σας μάραναν. Πως μπορείς να θεωρείς εαυτόν "ανεξάρτητο" και να σε χειρίζεται κάποιος επειδή έτυχε να γεννηθεί Νοέμβριο μήνα;

Δηλαδή mind fuckin blown θα με τρελάνετε εδω μέσα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αυτα τα "χειριστικός" και "χειριστικός" και "χειριστικός" και το λένε μόνο κοπελίτσες ρε πούστη. Τι είστε; Νούφαρα και σας χειρίζονται; Στόμα δεν έχετε, πυγμή δεν έχετε;

Κατα τ άλλα οι μπούρδες με τα ανεξάρτητα ζώδια και τα χειριστικά ζώδια σας μάραναν. Πως μπορείς να θεωρείς εαυτόν "ανεξάρτητο" και να σε χειρίζεται κάποιος επειδή έτυχε να γεννηθεί Νοέμβριο μήνα;

Δηλαδή mind fuckin blown θα με τρελάνετε εδω μέσα.
giphy (2).gif
are you serious?
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Απόλυτα. Το "χειριστικός" είναι μεγα red-flag χαζογκομενισμού.

Άμα είσαι Γυναίκα με τα όλα σου, στείλτον στη μάνα του χωρίς πολλά πολλά αμα ειναι τετοιος και μη το πολυαναλύεις θυματικά "αχ οι χειριστικοι οι άντρες κι εμεις τα κακόμοιρα τα θύματα τα νούφαρα".
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,431 μηνύματα.
Αυτα τα "χειριστικός" και "χειριστικός" και "χειριστικός" και το λένε μόνο κοπελίτσες ρε πούστη. Τι είστε; Νούφαρα και σας χειρίζονται; Στόμα δεν έχετε, πυγμή δεν έχετε;

Κατα τ άλλα οι μπούρδες με τα ανεξάρτητα ζώδια και τα χειριστικά ζώδια σας μάραναν. Πως μπορείς να θεωρείς εαυτόν "ανεξάρτητο" και να σε χειρίζεται κάποιος επειδή έτυχε να γεννηθεί Νοέμβριο μήνα;

Δηλαδή mind fuckin blown θα με τρελάνετε εδω μέσα.
Βαλ μου calm your tits <3
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτα τα "χειριστικός" και "χειριστικός" και "χειριστικός" και το λένε μόνο κοπελίτσες ρε πούστη. Τι είστε; Νούφαρα και σας χειρίζονται; Στόμα δεν έχετε, πυγμή δεν έχετε;
Δεν είναι ημερολόγιο, εδώ μέσα, να γράφει ο καθένας την ιστορία του. Είναι θρεντ των ζωδίων...Γράφονται γενικότητες και αυτό είναι το πρέπον και σωστό...

Γράφεται η μια όψη του νομίσματος. Η άλλη (το δια ταύτα, εν ολίγοις...), δεν αφορά κανέναν.

Θα γούσταρα, πάρα πολύ, να σου απαντήσω...περί νούφαρων και πυγμής, αλλά δεν θα το κάνω...Αν έχεις αυτή την άποψη (όχι απαραίτητα, για εμάς προσωπικά...), θα σου την αφήσω έτσι. Γιατί μπαίνω στον πειρασμό, να σου την κάνω ακόμα χειρότερη (την άποψη...)...

Κατα τ άλλα οι μπούρδες με τα ανεξάρτητα ζώδια και τα χειριστικά ζώδια σας μάραναν. Πως μπορείς να θεωρείς εαυτόν "ανεξάρτητο" και να σε χειρίζεται κάποιος επειδή έτυχε να γεννηθεί Νοέμβριο μήνα;
Συμφωνώ. Μπορεί να σε χειριστεί κι αν γεννήθηκε Σεπτέμβρη, Οκτώβρη, Δεκέμβρη κ.λπ....

Στη 'γλώσσα' των ζωδίων, όμως, την οποία εδώ μέσα μιλάμε (και φαίνεται να μην το λαμβάνεις καθόλου στα υπόψη...), κάποια ζώδια έχουν τάσεις χειραγώγησης : π.χ. Σκορπιός = Νοέμβρης...
Δηλαδή mind fuckin blown θα με τρελάνετε εδω μέσα.
Χάνεις την ισορροπία σου, Ζυγέ ; Είναι που τ' αναλύεις όλα, με τη λογική. Έχεις κι αυτή τη ζυγαριά, παραμάσχαλα, και την τάση όλα να τ' αναλύεις και να τα ζυγίζεις, πολύ καλά. Δεν είναι έτσι, όμως...

Έχε, κατά νου, ότι δεν κυριολεκτούμε πάντα και άσε το ανάλαφρο αεράκι, του ζωδίου σου, να κάνει τη δουλειά του...

Δεν ζυγίζεται ο Αέρας, κι εσύ αυτό πας να κάνεις...

Με τα σέβη μου, πάντα...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top