Τα άστρα και τα ζώδια μας βάζουνε εμπόδια

Isida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Isida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Για εεελατε... λοιπόν η φίλη μου η @Pak που είναι η βασίλισσα του ζωδιακού (και του μαρουλόφυλλου που έχω για καρδιά) χτυπήθηκε αλύπητα με παρακάλεσε να φτιάξω θρεντ για ζώδια.

Ψέματα λέω, εγώ χτυπήθηκα. :smoke:

Παρακαλώ όπως γράψετε το ζωδιακι που ανήκετε (μη φοβάστε δεν υπάρχει κάτι χειρότερο από δίδυμο με ωροσκόπο παρθένο που είμαι εγώ) και πείτε μας εμπειρίες για τις αλληλεπιδράσεις σας με τα υπόλοιπα ζωδιακια και ότι άλλο θέλετε για τα ζωδιακια.

Be my guest στη φάρσα και στο όραμα:morning1:
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,777 μηνύματα.
Ζυγός. ♎

Μυθολογικά ο Ζυγός σχετίζεται με τη Θεά Δίκη και με την Νέμεσις. Για τους Αιγύπτιους σήμαινε την κρίση των ψυχών ενώπιον του Ανουβι όπου η καρδιά ζυγιζόταν κι αν ήταν ελαφρύτερη ενός πτερού οδηγούνταν ενώπιον του Οσίριδος. Αν ήταν βαρύτερη καταστρεφόταν από την Αμμούτ. Αν το βάρος της καρδιάς εξισσοροπούσε τότε η ψυχή επανασαρκωνόταν ώστε να λάβει τα απαραίτητα γι'αυτήν μαθήματα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.
Αρχικά θελω να πω οτι δεν πιστεύω στα ζωδια, αλλα "ψιλοασχολουμαι" για πλακα. Επίσης θα μιλάω λιγο εγωιστικά γιατί κουβαλάω τον τιτλο της βασίλισσας του ζωδιακού (ο λόγος μου θα ειναι κυρίως χιουμοριστικος και δεν εχω σκοπο να το παιξω κάποια)

Τώρα, λοιπόν, στα δικα μας..
Μισο να φορέσω την κορωνα :queen:

Ως λιονταράκι τα παω καλα με ολα τα ζωδιακια για να πω την αλήθεια (βέβαια αλλα λενε οι αστρολόγοι).

Απολαμβάνω τις σχέσεις μου με τους σκορπιούς μας. Δεν αναφέρομαι απαραίτητα σε ερωτικές σχεσεις(είπαμε τσιμεντένια καρδια), αλλα το διασκεδάζω οταν συναναστρέφομαι με σκορπιούς γιατι δεν μπορούν να δεχτουν τον επισκιασμο μου. Εχω μια αρκετά έντονη σχέση μαζί τους η οποία μου αρέσει γιατι τονώνει την αυτοπεποίθηση μου και με κάνει να νιωθω πιο :queen:.

Τωρα απο τα αλλα ζωδιακια αγαπω κριους, ταυρακια, καρκινακια και παρθένους (απλα θα διευκρίνησω για τελευταία φορα οτι δεν κοιτάω το ζωδιο κάποιου κάποιας για να δω αν ταιριάζω, αυτο ειναι αρκετά γελοίο κατε με)

Για πες μου αγαπη @Isida
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Λέων

Προσωπικότητα
- «Έχεις ανάγκη να είσαι ανώτερος και να ξεχωρίσεις»: Strongly disagree.
- «Όταν όμως δεν νιώθεις σίγουρος για τον εαυτό σου, αποτυγχάνεις ή σε παίρνει από κάτω»: Very me.
- «Βγάζεις μια άλλη εικόνα προς τα έξω, γι’ αυτό συχνά κατηγορείσαι για αλαζονεία, σνομπισμό, ότι αρέσκεσαι στην επίδειξη και κάνοντας ντόρο πασχίζεις να κερδίσεις τις εντυπώσεις»: Not for me to say.

Φιλία
- «Επειδή είσαι άνθρωπος που προσφέρει, θα μοιραστείς τα πάντα (όσα πρέπει) και θα κάνεις δώρα στους φίλους (δεν υπάρχουν πλέον) γνωστούς σου. Δεν τους βλέπεις ανταγωνιστικά και χαίρεσαι με τη χαρά τους»: Strongly agree.
- «Εν τούτοις, τείνεις να μαζεύεις γύρω σου κόλακες που προσπαθούν να κερδίσουν την «εύνοιά» σου, γι’ αυτό πρέπει να είσαι πιο προσεκτικός στις επιλογές σου»: On point, thanks for the heads-up.

Έρωτας
- «Η λάμψη, η ζωντάνια και το ταμπεραμέντο σου σε κάνουν το επίκεντρο της προσοχής του αντίθετου φύλου»: He, nice joke.
- «Θέλεις να περνάς καλά, να διασκεδάζεις και για σένα ο έρωτας είναι ζωοδότης γι’ αυτό δίνεις απλόχερα χρήματα κι αισθήματα για τα μάτια αυτού/ης που αγαπάς, χωρίς να το σκέφτεσαι»: An end up getting dumped once barkruptcy has hit.
- «Αλλά απαιτείς να είσαι το κέντρο της ύπαρξής του/ης. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θέλεις δίπλα σου κάποιον/α κατώτερο»: It seems logical to wanna sick attention, but not overdo it. Also, #PushForEquality.

Επάγγελμα
- «Θέλεις να βρίσκεσαι στην κορυφή της όποιας επαγγελματικής πυραμίδας, όλα τα «φώτα» να είναι στραμμένα πάνω σου, να έχεις έναν ηχηρό τίτλο, χρήμα και δόξα, γι’ αυτό στρέφεσαι προς τον τομέα των επιχειρήσεων, του θεάματος, ενίοτε και της πολιτικής»: Don't have the adequate qualifications to aim for such unattainable goals.

Resource used: https://www.astrology.gr/leon/profil
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.
Pak's request - “Bow down to the Queen of the jungle”. :D
Πάντως οτι είμαστε ζούγκλα ειναι το μονο σίγουρο.

Για πες μας κατι για σένα και το ζώδιο σου, οτι θες, πχ με ποια ζωδια τα πας καλα, ποια οχι, κανα περιστατικό.

Είναι πολυ πεσμένο το θρεντ πρέπει να ανεβεί 😂
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Πάντως οτι είμαστε ζούγκλα ειναι το μονο σίγουρο.

Για πες μας κατι για σένα και το ζώδιο σου, οτι θες, πχ με ποια ζωδια τα πας καλα, ποια οχι, κανα περιστατικό.

Είναι πολυ πεσμένο το θρεντ πρέπει να ανεβεί 😂
Status above is updated.
 

Isida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Isida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Πολύ inside joke πέφτει εδώ και δεν τα χω μάθει καλά.


Λοιπόν να πω εγώ το έρμο το διδυμάκι.

Παιδιά πολύ κυκλοθυμία, κουράζομαι η ίδια με τον εαυτό μου.

Δεν πιστεύω στα ζώδια εκτός αν είσαι Καρκίνος. Αν είσαι Καρκίνος βγάζω σπυριά. Έχω αλλεργία στους καρκίνους και τους αντιλαμβάνομαι πριν μου πουν το ζώδιο τους. Είναι αμοιβαία τα αισθήματα, συνήθως ούτε εκείνοι με λατρεύουν αλλά το παλεύω ακόμα.

Ο παρθένος (που έχω και ωροσκόπο) με κουράζει επίσης. Πολύ καλή επαφή με τοξοτάκια, Υδροχόους, Ιχθύες (ευαίσθητα πλάσματα κάπου σου τη δίνουν στα νεύρα), λιονταράκια (άντρες γυναίκες). Τώρα όλα τα υπόλοιπα τα ψάχνω.

*Γενικά προβλέψεις κλπ δεν πιστεύω. Το ότι έχουμε όμως κάτι στον χαρακτήρα μας απ' τα χαρακτηριστικά του ζωδίου μας κάπου το ακούω. Αν όχι ολα όσα λένε αλλά κάποια.


Θα έρθουν και τα περιστατικά με τα ζωδιακια σύντομα
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Από προσωπική εμπειρία (και σας παρακαλώ μη με παρεξηγήσετε :P : )
Κριός.gif
Κριοί
: το πιο σέξι ζώδιο, ειδικά οι άντρες: γοητευτικοί, μα άστατοι. Γυναίκες κριοί, μου φτιάχνουν τη διάθεση.

Ταύρος.gif
Ταύρο
ι: άντρες με ροπή στις σαρκικές απολαύσεις, δεν κάνω καλό match μαζί τους. Γυναίκες, συμπαθητικές, καλές φίλες.

Δίδυμοι.gif
Δίδυμοι
: άντρες και γυναίκες, μαζί τους δεν πλήττει κανείς ποτέ.

Καρκίνος.gif
Καρκίνο
ι: ούδετεροι, ως προς το ταίρασμα μαζί μου (αν και ανήκω σ'αυτό το ζώδιο). Συμπαθητικά ατομάκια πάντως.

Λέων.gif
Λέοντες
: οι "βασιλιάδες" του ζωδιακού. Ζεστοί, φιλικοί, ερωτεύσιμοι, αρκεί να νιώθουν πως τους θαυμάζεις (με προσελκύουν και τους προσελκύω).

Παρθένος.gif
Παρθένοι
: προσγειωμένοι (δεν πολυ-ταιριάζω, καθότι θέλω και λίγη τρέλα να υπάρχει).

Ζυγός.gif
Ζυγοί
: άντρες, οι καλύτεροί μου φίλοι. Αριστοι συζητητές, με ενσυναίσθηση και κατανόηση. Οι πιο όμορφες γυναίκες τυγχάνει να είναι ζυγοί. Το πλέον "ευγενικό" ζώδιο.

Σκορπιός.gif
Σκορπιοί
: μυστηριώδεις, ευαίσθητοι, απόλυτοι, εσωστρεφείς (και σίγουρα όχι τόσο μνησίκακοι, όσο κάποιοι θέλουν να τους παρουσιάζουν).

Τοξότης.gif
Τοξότες
: οι άντρες λίγο "άτακτοι", μα καλά παιδιά. Οι γυναίκες, εξίσου "άτακτες", μα και λογικές μαζί.

Αιγόκερως.gif
Αιγόκεροι
: γενικά με τα ζώδια της γης δεν τα πάω τόσο καλά. Πολύ "λογική" και καθόλου "όνειρο".

Υδροχόος.gif
Υδροχόοι
: Άντρες εσωστρεφείς, ουδέτεροι. Γυναίκες πολύ πρόσχαρες και κοινωνικές.

Ιχθείς.gif
Ιχθείς
: Λίγο "ρευστοί", σαν ψάρια που είναι. Οι γυναίκες, αρκετό συναίσθημα και σεξουαλικότητα. Ενίοτε ρέπουν προς τις καταχρήσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Isida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Isida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
@Aleksa δώσε μας πληροφορίες για τα καρκινακια!!! :smoke:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Μπα!....Δεν περιαυτολογώ. :bleh:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Τι να πω βρε; Ότι είχα, το κατέθεσα πριν. Άντρες καρκίνοι, τρυφεροί, πνευματώδεις και αρκετά ζηλιάρηδες.
 

Isida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Isida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.
Από προσωπική εμπειρία (και σας παρακαλώ μη με παρεξηγήσετε :P : )
View attachment 88583Κριοί: το πιο σέξι ζώδιο, ειδικά οι άντρες: γοητευτικοί, μα άστατοι. Γυναίκες κριοί, μου φτιάχνουν τη διάθεση.

View attachment 88584Ταύροι: άντρες με ροπή στις σαρκικές απολαύσεις, δεν κάνω καλό match μαζί τους. Γυναίκες, συμπαθητικές, καλές φίλες.

View attachment 88585Δίδυμοι: άντρες και γυναίκες, μαζί τους δεν πλήττει κανείς ποτέ.

View attachment 88586Καρκίνοι: ούδετεροι, ως προς το ταίρασμα μαζί μου (αν και ανήκω σ'αυτό το ζώδιο). Συμπαθητικά ατομάκια πάντως.

View attachment 88587Λέοντες: οι "βασιλιάδες" του ζωδιακού. Ζεστοί, φιλικοί, ερωτεύσιμοι, αρκεί να νιώθουν πως τους θαυμάζεις (με προσελκύουν και τους προσελκύω).

View attachment 88588Παρθένοι: προσγειωμένοι (δεν πολυ-ταιριάζω, καθότι θέλω και λίγη τρέλα να υπάρχει).

View attachment 88589Ζυγοί: άντρες, οι καλύτεροί μου φίλοι. Αριστοι συζητητές, με ενσυναίσθηση και κατανόηση. Οι πιο όμορφες γυναίκες τυγχάνει να είναι ζυγοί. Το πλέον "ευγενικό" ζώδιο.

View attachment 88590Σκορπιοί: μυστηριώδεις, ευαίσθητοι, απόλυτοι, εσωστρεφείς (και σίγουρα όχι τόσο μνησίκακοι, όσο κάποιοι θέλουν να τους παρουσιάζουν).

View attachment 88591Τοξότες: οι άντρες λίγο "άτακτοι", μα καλά παιδιά. Οι γυναίκες, εξίσου "άτακτες", μα και λογικές μαζί.

View attachment 88592Αιγόκεροι: γενικά με τα ζώδια της γης δεν τα πάω τόσο καλά. Πολύ "λογική" και καθόλου "όνειρο".

View attachment 88593Υδροχόοι: Άντρες εσωστρεφείς, ουδέτεροι. Γυναίκες πολύ πρόσχαρες και κοινωνικές.

View attachment 88594Ιχθείς: Λίγο "ρευστοί", σαν ψάρια που είναι. Οι γυναίκες, αρκετό συναίσθημα και σεξουαλικότητα. Ενίοτε ρέπουν προς τις καταχρήσεις.
Λέων, χάρηκα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top