Σκέψεις... III

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
[...]
Άραγε η κατάρα των λιγοστών ευτυχισμένων στιγμών,
είναι να στοιχειώνουν την ψυχή ως μια αέναη μνήμη;

[...]

Αυτοκρατορικό Ημερολόγιο
21/12/2023




ΥΓ: Οι ωραιότερες σκέψεις, μου έρχονται νύχτα. Μάλλον πρέπει να το γράψω εκείνο το βιβλίο που τόσο καιρό σκέφτομαι.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Γιατί οι άλλοι άνθρωποι ποστάρουν για να μας πουν τι έφαγαν? Δηλ κατά πόσο μπορεί να αποτελέσει αντικείμενο κοινωνικού ενδιαφέροντος το μπέργκερ που έφαγες χτες?
 

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί οι άλλοι άνθρωποι ποστάρουν για να μας πουν τι έφαγαν? Δηλ κατά πόσο μπορεί να αποτελέσει αντικείμενο κοινωνικού ενδιαφέροντος το μπέργκερ που έφαγες χτες?
Δεν γίνεται όλη την ώρα να είμαστε βαθυστόχαστοι.
Η διαδικτυακή παρουσία ποικίλλει.
Και καλά κάνει :)
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
Γιατί όλοι πρέπει να μπορούμε να ζούμε σαν πουλιά
σαν πουλιά που φλογίζονται ...
από τον πόθο για το άλλο, το διαφορετικό, κι αυτός ο πόθος να είναι τόσο απόλυτος, τόσο απέραντος, τόσο πνευματικός…
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Τρέχουν οι σκάλες και τ'αυτοκίνητα
Τρέχουν οι ανάγκες μας και πίσω εμείς
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.
Ωδή στη μάταιη λάμψη μιας χριστουγεννιάτικης ατμόσφαιρας... Ανίκανη να ζεστάνει τις καρδιές☹️
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
Ο χρόνος είναι ο χειρότερος γιατρός
Σε καίει, σε σκορπάει και σε παγώνει...
 

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μάλλον πρέπει να το γράψω εκείνο το βιβλίο που τόσο καιρό σκέφτομαι.
ΜΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ, είδα στον ύπνο μου ότι μου είχες στείλει πμ για να μου δείξεις το καινούργιο σου βιβλίο.
Εκτιμώ βαθύτατα όσους εκφράζονται μέσα από την εργασία τους <3

Και άλλος ένας από εδώ θέλει να εκδώσει και ελπίζω να το κάνει κάποια στιγμή :happy:
Ελπίζω να έχω την τύχη να διαβάσω τα έργα σας!

Μη μασάτε <3
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
458-630x375.jpg
:santa:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.
Το χαρακτηριστικό που κάνει την ερωτική πράξη και την ανάγνωση να μοιάζουν μεταξύ τους είναι ότι στο εσωτερικό τους ανοίγονται χρόνοι και χώροι διαφορετικοί από τον μετρήσιμο χώρο και χρόνο.»

Italo Calvino, Αν μια νύχτα του χειμώνα ένας ταξιδιώτης
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
Μήπως κοιμόμουν, όταν οι άλλοι υπέφεραν;
Μήπως κοιμάμαι τώρα;
Αύριο, άμα ξυπνήσω, ή θα νομίζω πως ξύπνησα, τι θα πω για τούτη τη μέρα;
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
e351565ce564bcbb8c90c603bbee27ac.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Είμαι τελείως τρελή στα ΜΜΟ, αυτο το θηλυκό μου άλτερ εγκο ειναι ψυχοπαθέστατο και γουστάρω.

Τους έσπασα στο PVP πριν καν προλάβουν να πουν "οχι τοσο βαθιά κυρία, πονάει".

Ρε και τα τακούνια μέσα.-
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Ενας Αμερικάνος μου είπε: "Γιατί δεν πας μια βόλτα με τους φίλους σου;"

Αλλά...δεν έχω. :(
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Νομιζεις δεν έχω καταλάβει; Όλα τα βλέπω, όλα τα προσέχω κι όλα τα χω καταλάβει.

Μέχρι και την παραμικρή λεπτομέρεια.

Ο μαλάκας πέθανε. Τωρα ειμαι πιο ξύπνιος, ελπίζω σε λιγότερες μαλακίες.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
44ba03f4cab23ec354bbc296d16639d4.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top