Σκέψεις... III

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
235238.jpg
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
When will it finally be my turn
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Με εκνευρίζει η κουλτούρα του "ποτέ μην παραιτείσαι". Αντιθέτως, αν κάτι σε ζορίζει, καλύτερα να παραιτείσαι. Γιατί αυτή η παραίτηση ίσως σου ανοίξει μια πόρτα για κάτι που πραγματικά μπορείς να κάνεις. Κι αν δεν είναι και τόσο extravagant, δεν πειράζει. Για όλους υπάρχει χώρος και αέρας σε αυτή τη γη.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,020 μηνύματα.
1 μήνας, μειον 7 κιλά.

Άλλο μισό κάτω αυτή τη βδομάδα. Στην αρχή φυγανε γρηγορα γρηγορα το νερό, και τωρα πάει μισό με μισό, πιο αργά.

Είμαι πεισματάρα άμα θέλω. Το παν είναι να θέλω. Και θέλω.-
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.

Ν. Εγγονόπουλου: Στην Κοιλάδα με τους Ροδώνες (Απόσπασμα)​

«Αλήθεια – των αδυνάτων αδύνατο
ποτές δεν εκατάφερα να καταλάβω /
αυτά τα όντα που δεν βλέπουνε
το τερατώδες κοινό γνώρισμα τ’ ανθρώπου /
το εφήμερο της παράλογης ζωής του
κι ανακαλύπτουνε διαφορές
γιομάτοι μίσος διαφορές
σε χρώμα δέρματος /φυλή / θρησκεία»
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Τι είναι ο άνθρωπος!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,020 μηνύματα.
Φιλία σημαίνει, ειμαι δίπλα σου και στα εύκολα και στα δύσκολα. Δε σημαίνει είμαι δίπλα σου μόνο στις δυσκολίες μου, αλλά μετά σε ξεγράφω στις δικές σου δυσκολίες αν δεν παίζεις μουσική στο ρυθμό μου.

Αυτό μπορεί να είναι πολλά αλλά δεν είναι φιλία. Είναι επαφή υπό συνθήκη ωφελείας, και τα σιχαίνομαι αυτά.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Οι μεγάλοι μαστόροι κάνουν τα μεγάλα λάθη.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,020 μηνύματα.
Κουράστηκα πια. Αρκετά.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Τέτοιοι άνθρωποι είναι φορτικοί. Φτάνει.
977f80bd2c435306d28749bcfa1711f1.jpg
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Κι είναι και κάτι άνθρωποι που θες να τους πάρεις στην αγκαλιά σου και να τους νανουρίσεις ώστε να ξεχάσουν τα προβλήματά τους και να νιώσουν οτι υπάρχει κάποιος που τους αγαπάει. Και για αυτούς μόνο τους ανθρώπους, άξιζε όλη η ιστορία.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,020 μηνύματα.
Κάθομαι τώρα και στενοχωριέμαι για μαλακίες. Που ούτε για τα σοβαρά δεν πρέπει να κατσω να στενοχωρηθώ.

Έτυχε. Λύσ' το.

Δεν υπάρχει άλλος δρόμος.

Ε οχι και να κατσω να πεθάνω. Θα πεθανω όταν είναι ούτως ή άλλως. Αναπόφευκτο. Σκοπος είναι να το καθυστερήσουμε με τις αποφάσεις μας στη ζωή.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,020 μηνύματα.
Να το πάλι, το άγχος. Γαμώ...
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Πόσα "κιλά" εγωπαθειας πρέπει να έχει κάποιος για να προτάσσει σε κάθε πρόταση ένα περίλαμπρο"ΕΓΩ"

Εντάξει το εμπεδώσαμε
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Έχω stage fright :dizzy2:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top