Σκέψεις... III

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
IMG_9648.png
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,577 μηνύματα.
Που και που ο άνθρωπος θέλει μια νίκη, για να γιατρευτεί το μέσα του από την αδυσώπητη ωμότητα της ζωής ως μιας συνεχούς σειράς κακουχιών.

Όχι πολλά. Μια νίκη. Αυτή είναι η σπίθα, ο καταλύτης που ξεκινάει τη δύναμη μες τον άνθρωπο να παλεύει και να δημιουργεί κι άλλες νίκες, ένα momentum που μετα οδηγεί μόνο του τον εαυτό του σε περισσότερες και περισσότερες νίκες.

Ενα κάτι, ένα ρεφάρισμα.
Δημιούργησε τις προϋποθέσεις για μια νίκη του εαυτού σου.
Ουρανοκατέβατη δεν έρχεται ποτέ.
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
«Σύμβολα εμείναμε καιρών που απάνω μας βαραίνουν άλυτοι γρίφοι που μιλούν μονάχα στον εαυτό τους»
Κ. Καρυωτάκης

«Άσε άλυτο τον γρίφο και μην το παιδεύεις, φως μου. Πώς θ’ αντέξεις δίχως μύθο την αλήθεια αυτού του κόσμου;»
Ά. Αλκαίος
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πόσο ωραίο είναι το κάμπινγκ :) δεν υποφέρω καθόλου από το έγκαυμα μετά από όλη τη μέρα στον ήλιο :)
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
9082150868719b0d3c2a585f5c162df9--humor.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,028 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα με τη "σκανδάλη", αυτή ειναι η φύση της ζωής, αρκεί όταν την πατάνε να με κοιτάνε στα μάτια, όχι στο σβέρκο.

Πάντα σεβόμουν έναν έντιμο αντίπαλο, χίλιες φορές περισσότερο από τα χαμόγελα που έκρυβαν μυτερά δόντια.

Με τον έντιμο αντίπαλο θα διαφωνήσεις, θα γινετε για λίγο αψείς, αλλά μετά θα επανέλθετε.

Το μυτερό δόντι όμως κρυμμένο πίσω απο χαμόγελα, νιώθει ασφαλές και δεν αισθάνεται την αναγκη να λειανθεί ποτέ.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Η πρώτη φορά που ένιωσα πραγματικά ευτυχής και ελεύθερη ήταν όταν σκέφτηκα (και το εννοούσα) "να πάνε όλοι να γ@μηθούν".

Πολύ απελευθερωτική η αδιαφορία που σου βγαίνει φυσικά.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Η πρώτη φορά που ένιωσα πραγματικά ευτυχής και ελεύθερη ήταν όταν σκέφτηκα (και το εννοούσα) "να πάνε όλοι να γ@μηθούν".

Πολύ απελευθερωτική η αδιαφορία που σου βγαίνει φυσικά.
Aυτό σκεφτόμουν κι εγώ, από χθες. Μα θα ευχόμουν να μπορώ να το ξεστομίσω κιόλας, εκεί που χρειάζεται..."άντε και γα@ή@ου, στην τελική"...Έτσι, έτσι ακριβώς, να το ΄φχαριστηθώ...

Ουφ...έστω και γραμμένο κάπως καλύτερα ένιωσα...
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Ζω μία παράνοια
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,960 μηνύματα.
δεν ζω τίποτα.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Ζω μία παράνοια
Φίλη μου, φίλη (μας)
(είμαστε πολλοί σ αυτό, ας πούμε μέχρι τώρα έγραφα εσγασία μτπτχ)

——————————-//////—————————-



Ψαξε όσο θες, δεν θα βρεις καμία απόσταση -αρκετά ικανή- να χωρίσει μία πραγματική φιλία
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Πολλοί συγγραφείς εκμεταλλεύτηκαν την παράνοιά τους δημιουργώντας αριστουργήματα
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,028 μηνύματα.
Γιατί αυτοί οι δυο έχουν τόση αναγκη να επιδεικνύονται στα σόσιαλ με τα ταξίδια, δεν θα το καταλάβω.

Κάντο ρε φίλε, να χαίρεσαι τη ζωη σου με την Κατακαΐμω σου. Το οτι το ανεβάζετε και οι δυο, κι ο καθενας στο προφιλ του μάλιστα, παντρεμενοι άνθρωποι, τι φάση;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Πόσο ευγνώμων νιώθω που πρόλαβα την εποχή προ-σόσιαλ μίδια...
Και είναι ειρωνικό, σχεδόν αστείο που, όσο περισσότερα και αμεσότερα τα μέσα επικοινωνίας, τόσο πιο πολύ απομακρύνονται οι άνθρωποι ο ένας από τον άλλον .

Πάει ο άλλος σε δείπνο, έρχεται το φαγητό, σηκώνει το κινητό, φοράει το ψεύτικο χαμόγελο και έτοιμη η σέλφι για ποστάρισμα (και για την απαραίτητη συλλογή λάικς).
Κι αυτό είναι το πιο αθώο. Άλλοι γκρεμοτσακίζονται (στην κυριολεξία) να βγάλουν π.χ. σέλφι στα κατσικόβραχα του "Ναυαγίου" στη Ζάκυνθο, αγνοώντας τις ταμπέλες με τις συστάσεις.

Porca miseria..
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,028 μηνύματα.
Για πιο ευτυχισμένος εκείνη την εποχή δεν ξέρω, πιθανότατα, αλλά ήμουν σίγουρα πιο γλυκός άνθρωπος.

Είχε το τίμημά του αυτό έτσι; Ούτε είχα "ξυπνήσει", ούτε είχα σκληρύνει, ούτε ειχα βαλει τα ίδια όρια που εχω σήμερα.

Αλλα οτι ήμουν πιο γλυκός χωρίς αυτή τη συνεχόμενη γροθια στο στομάχι, ναι ήμουν.

Νομίζω αρκετά πήγαμε προς το σκληρό άκρο, καταφέραμε τα απαραίτητα. Τώρα θέλει μια μικρή διόρθωση. Έτσι για την ισορροπία, μια μικρή γλύκα να σπάει το ρεαλισμό και τον πραγματισμό, γιατί δεν χωνεύονται κι εύκολα οι άτιμοι.

Προσπαθώ, τίμια, προσπαθώ.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
1688849890111.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top