Σκέψεις... III

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,884 μηνύματα.
Είναι η ειλικρίνεια πάντα η καλύτερη τακτική;
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 3,337 μηνύματα.
Ξύπνησα..;
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,021 μηνύματα.
Τι παρήγγειλα απ' τον Κινέζο πάλι. :rolleyes: :lol:
Το Teams στο laptop πάντα πράσινο κι εγώ ξάπλα στο κρεβάτι να διαβάζω Μπωντλαίρ! :beach::P

1719829364848.png
 

amarelia

Περιβόητο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,004 μηνύματα.
Πως τα λεφτά δεν έχουν καμιά αξία πραγματικά αλλά η αξία που τους δίνεις είναι και ο σκοπός τους.
Θα δώσω 250 ευρώ για πολύ εξειδικευμένη εγχείρηση σε αδέσπωτο γατάκι που επείγει για κάτι που του συνέβη και όταν ο κτηνίατρος μου είπε την τιμή το έφερε μαλακά και μου είπε να δω εναλλακτικές μήπως σε πανεπιστημιακό μου κάνουν καλύτερη τιμή κτλ και όταν μου εξήγησε τι έχει το γατί όχι απλά δεν σκεφτόμουν τα λεφτά αλλά μπέσα και 1000 ευρώ να μου έλεγε θα έκοβα τον κώλο μου να το κάνω.
Πως όμως οταν έρχεται το ρεύμα 20 ευρώ παραπάνω μου έρχεται να τους βγάλω τα άντερα στους κοπρίτες;

Και μέσα σε αυτό σκεφτόμουν πόσα άλλα ζώα χρειάζονται τέτοιες επεμβάσεις και δεν τις παίρνουν ποτέ γιατι φυσικά δεν υπάρχει κανένα οργανωμένο σύστημα για αυτά αλλά βασίζονται στην καλή τη τύχη που θα τους φέρει μπροστά σε καλοθελητές και έτσι πεθαίνουν εναν αργό και βασανιστικό θάνατο με πόνους και φριχτά complications.

Στο δωμάτιο που μας εξέταζε βρισκόταν κι άλλο ενα μωρό γατάκι που το έφερε κάποιος απο πολύ κεντρικό δρόμο πατημένο και χαροπάλευε.

Άι σιχτίρ για κόσμος δεν θέλω ούτε να τον βλέπω ούτε να ζώ σε αυτόν, κουράστηκα.

Και άντε εγώ τη δεδομένη στιγμή έχω τη τύχη να έχω την οικονομική άνεση να προσφέρω τέτοια πράγματα, αν αύριο μεθαύριο δεν την έχω ή εκείνοι που δεν την έχουν και νιώθουν όπως εγώ για τα ζώα πως γυρνάνε σπίτι και υποφέρουν; Γιατι μιλάμε για ανυπόφορο πράγμα.

Και ενώ θα έπρεπε να νιώθω καλά με όσα προσφέρω νιώθω πως σε σύγκριση με όσα υπάρχουν εκεί έξω κάνω απλά μια τρύπα στο νερό και έτσι είναι.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,021 μηνύματα.
Οι καταθλιπτικοί είναι αρκετά συχνά άνθρωποι που δεν προσέχουν το σώμα τους και τα επίπεδα κορτιζόλης στο αίμα τους. Πως αντέχουν στην Ινδία με τόσες ταξικές ανισότητες και φτώχια;

...με λίγο ινδικό τζίντζερ παραπάνω...
1719836147251.png
1719836055091.png
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,120 μηνύματα.
Αν μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πίσω, κάποια πράγματα θα τα έκανα πολύ διαφορετικά. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν ανήκω σε αυτούς/ες που λένε ότι δε θα άλλαζαν τίποτα...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,636 μηνύματα.
"Καλοί ανθρώποι" αλλα οταν κλαιγαμε και τρεχαμε και πληρωναμε και αγχωνομαστε ακόμα, στ αρχίδια σας, ουτε ενα περαστικά δε στείλατε.

Βρε σάλτα και γ... απο δω χάμω κι εσυ. (υποψην μην παρεξηγηθείτε δεν αναφέρομαι στους απο πανω μου προφανώς)
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,357 μηνύματα.
"Καλοί ανθρώποι" αλλα οταν κλαιγαμε και τρεχαμε και πληρωναμε και αγχωνομαστε ακόμα, στ αρχίδια σας, ουτε ενα περαστικά δε στείλατε.

Βρε σάλτα και γ... απο δω χάμω κι εσυ. (υποψην μην παρεξηγηθείτε δεν αναφέρομαι στους απο πανω μου προφανώς)
Εκεί καταλαβαίνεις ποιοι σε σκέφτονται βαλ μου
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,607 μηνύματα.
278883f05678dcd198584eb0135e15b0.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top