Ρώτα με να σε ρωτώ

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,356 μηνύματα.
Την μαύρη μου την τύχη


Τι έφαγες για βραδινό;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Μακαρονάδα με θαλασσινά.

Αγαπημένη ξένη σειρά;
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
The Big Bang Theory (2007-2019).

Τι είναι αυτό που κάνετε στη ζωή σας και σας ξεχωρίζει από τους υπόλοιπους ανθρώπους;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ζήλια, σε σημείο να δημιουργεί σκηνές.

Η καλύτερη ταινία που είδες την τελευταία δεκαετία.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
ΛΟΙΠΟΝ.

Ξυπνάω κατά τις 8-9 το πρωί σ' ένα ξενοδοχείο που δε με νοιάζει να είναι υπερπολυτελες, αρκεί να έχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ μπουφέ. Φορτώνω 4 πιάτα με αυγά, μπέικον, λουκανικακια, τυρί φέτα, σπανακόπιτες, κρουασανακια από εκείνα τα στριφτά με τα 2 ξυλάκια σοκολάτας μέσα, φρούτα και ό,τι άλλο τραβάει η όρεξή μου. Κάθομαι μία ώρα μέχρι να τα φάω ΟΛΑ παρέα με τους κολλητούς μου. Μετά πηγαίνουμε στα αξιοθέατα του τόπου που βρισκόμαστε, περιπλανιομαστε με το αυτοκίνητο, σκαρφαλωνουμε σε κάστρα, μπαίνουμε σε μικρά μουσεία κι εκκλησάκια και βγάζουμε πολλές πολλές πολλές φωτογραφίες. Α, ψωνίζω και διάφορα χαζοσουβενιρ για την οικογένεια. Είναι καλοκαίρι οπότε κατά τις 3-4 πια το μεσημέρι που έχει πάει, αποφασίζουμε να αράξουμε σε κάποια οργανωμένη παραλία κοντά στο ξενοδοχείο και να φάμε καλαμαράκια στις ξαπλώστρες. Κάνουμε βουτιές, παίζουμε ρακέτες, βγάζουμε ΚΙ ΑΛΛΕΣ φωτογραφίες μέχρι να δούμε το ηλιοβασίλεμα. Κατά τις 8 γυρίζουμε στα δωμάτια για να ρίξουμε έναν γρήγορο ύπνο, να ξεπλυθουμε και να ετοιμαστούμε για τη βραδινή έξοδο. Στη βραδινή έξοδο περιπλανιομαστε στη χώρα (τελικά αποφάσισα ότι είμαστε σε ελληνικό νησί), όπου ανάμεσα σ όλο το ξέφρενο πάρτυ και τα ποτά γνωρίζω ένα παλικάρι σαν τα κρύα τα νερά, με έξυπνο χιούμορ και ευχάριστο χαρακτήρα. Σε κάποια φάση αφού μου κάνουν νόημα και οι κολλητοί μου, παρατάω την παρέα μου και πάω κάπου ήσυχα μαζί του για να γνωριστούμε καλύτερα. Εν τέλει μ' αυτό το παιδί κρατάμε επαφές γιατί μένουμε σε κοντινή απόσταση (στον μόνιμο τόπο κατοικίας εννοώ) και κάποια στιγμή τα φτιάχνουμε και ζήσαμε εμείς καλά κι εσείς καλύτερα.

ΑΥΥΥΥΤΗ είναι τέλεια μέρα.


Ίδια ερώτηση.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Να έχω στιγμή ευτυχίας .

Πες μας πως θα ήθελες το ιδανικό σπίτι για σένα .
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,864 μηνύματα.
μια μικρή μονοκατοικία στο κέντρο της πόλης τον χειμώνα, σε μια παραλία το καλοκαίρι. με τζάκι το χειμώνα, με μπαλκόνι το καλοκαίρι. με δύο-τρεις γυναίκες ή έστω μια, να συγκατοικούμε. να μαγειρεύουμε, να πίνουμε, να ακούμε μουσική. να έχουμε δύο ή τρεις γατούλες. να κοιμόμαστε όλοι μαζί σε ένα τεράστιο κρεβάτι ή να κοιμάμαι μόνος μου όταν δεν τις αγαπώ. να γυρίζουμε τα βράδια τρεκλίζοντας και τραγουδώντας. να ξυπνάμε το πρωί και να πίνουμε καφέ. να μην κάνει ποτέ πολύ κρύο και ποτέ πολλή ζέστη, παρά μόνο στις ψυχές μας να κάνει πολλή ζέστη και να ξεχάσουμε όσα έγιναν και να μην μας νοιάζει για όσα κι αν μας περιμένουν. να είμαστε εδώ, τώρα.


Πες μας πως θα ήθελες το ιδανικό σπίτι για σένα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Πες μας πως θα ήθελες το ιδανικό σπίτι για σένα.
Ενα για πόλη, το ψηλότερο λοφτ στη Νεα Υόρκη με τεράστιες τζαμαρίες να χαζεύω τον βροχερό καιρό όσο αράζω μες τη ζέστη μου και καπνίζω το Montecristo No2 μου.

Κι ένα εξοχικό ξύλινο πάνω σ ενα βουνό κάπου στις δυτικές πολιτείες, με αρκούδες, βροχή, κι ένα χωριό κοντά με φτηνά dine in με βυζαρούδες αμερικάνες σερβιτόρες που σερβίρουν καφέ της πλάκας και φαγητό ικανό να σου μπουκώσει τις αρτηρίες.

Αγαπημένη στάση στο κρεβάτι;
 
Τελευταία επεξεργασία:

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Η εμβρυϊκή στάση.

Σε ποιό πράγμα δυσκολεύεστε να πείτε «όχι»;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Όταν βάζουν κάποιο σνακ/κέρασμα μπροστά μου και λένε "θες;"

Ποια είναι η ιδανική θερμοκρασία δωματίου για σένα;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Το καλοκαίρι είναι οι 16 ᵒC και το χειμώνα οι 21 ᵒC.

Ποιος είναι ο αγαπημένος σου τρόπος διασκέδασης;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση. Γενικά είμαι καλόβολη, αρκεί να έχω καλή παρέα.

Υπάρχει κάτι που να σου σπάει τα νεύρα;
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Σίγουρα, όχι μόνο ένα.
Από τα πρώτα που μπορεί να προσλάβει κανεις παντού και από οποιονδήποτε είναι η αγένεια και το γράψιμο.


Πως θα περάσεις τα φετινά Χριστούγεννα - την περίοδο των διακοπών ;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,864 μηνύματα.
χάλια ως συνήθως. θα δουλεύω, αλλά ελπίζω σε κάνα καλό σουαρέ :beach:


ίδια ερώτησις
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
Θα πάω διακοπές οικογενειακώς σε ένα άλλο νόμο από εκεί που μένουμε, έχουμε κλείσει για 4 μέρες ένα ωραίο αναπαλαιωμένο πετρόχτιστό σπίτι σε ένα χωριό στη Κρήτη.

Πηγαίνεις συχνά για καφέ με φίλους/γνωστούς;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
2-3 φορές την εβδομάδα βγαίνω, τώρα αν θα είναι καφές/μπύρα/ποτό, εξαρτάται.


Πού και πότε ήταν η τελευταία μονοήμερη εκδρομή που πήγες;
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Η μικρότερη διάρκεια είναι το διήμερο για μένα, θα πιάσω αυτό ως το αμέσως επόμενο.
Ήταν στο Ναύπλιο τον Δεκέμβρη του 2018


Τι θα ήθελες να φας σήμερα ιδανικά ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top