Πώς αισθάνεστε;

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
the-garden-court-study.jpg
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αβάσταχτα μελαγχολικές οι γιορτές, με όσα συμβαίνουν γύρω μας, με όλες τις αδικίες, τις απώλειες, κ τις ατέλειες..η ζωή όμως θα συνεχίζεται πάντα με ζητούμενο
Να μη στερέψουμε από επιθυμίες! Καλή Παραμονή και Καλά Χριστούγεννα σε όλους/όλες με υγεία και αγάπη!! :santa:<3
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία πως αισθάνομαι. Τα αισθήματα είναι άσχετα. Ελέγχουν και δεν μου αρέσει να με ελέγχουν. Δημιουργουν προσδοκίες κι εγω δε θελω να ζω με τις προσδοκίες κανενός.

Γι αυτό τα κρύβω. Τα κρύβω σε ένα μέρος και σφυρίζω αδιάφορα. Προσπαθώ τουλάχιστον, γιατί δεν χωράνε να κρυφτούν.

Υπέθετα πως ειμαι καλός στο να κρύβομαι, και οταν θέλω πράγματι είμαι.

Αλλά νιώθω. Κι αυτη ειναι η εκδίκηση της ζωής απέναντί μου. Όσο κι αν προσπαθώ, συνεχίζω να αισθάνομαι.

**Calm yourself, you're a machine. Feelings are for humans.**
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχει σημασία πως αισθάνομαι. Τα αισθήματα είναι άσχετα. Ελέγχουν και δεν μου αρέσει να με ελέγχουν. Δημιουργουν προσδοκίες κι εγω δε θελω να ζω με τις προσδοκίες κανενός.

Γι αυτό τα κρύβω. Τα κρύβω σε ένα μέρος και σφυρίζω αδιάφορα. Προσπαθώ τουλάχιστον, γιατί δεν χωράνε να κρυφτούν.

Υπέθετα πως ειμαι καλός στο να κρύβομαι, και οταν θέλω πράγματι είμαι.

Αλλά νιώθω. Κι αυτη ειναι η εκδίκηση της ζωής απέναντί μου. Όσο κι αν προσπαθώ, συνεχίζω να αισθάνομαι.

**Calm yourself, you're a machine. Feelings are for humans.**
Ναι, είμαστε καλοί στο να τα κρύβουμε απ' τους άλλους...Απ' τον εαυτό μας, όμως, δεν μπορούμε να γλιτώσουμε, να κρυφτούμε...Αυτός μας στήνει απέναντι, στον τοίχο, όχι οι άλλοι...

Και τί είμαστε για να...μην νιώθουμε ; Πώς έχουμε αυτή την απαίτηση ; Μακάρι να υπήρχε κουμπάκι on / off...

Αν αποδεχθούμε ό,τι νιώθουμε, ό,τι αισθανόμαστε...μόνο τότε θα ξεφουσκώσει, όλο αυτό το τσουνάμι. Αν το αποδεχθούμε και δεν το πολεμάμε, συνεχώς. Αν συμφιλιωθούμε και με το τρωτό κομμάτι μας...Είναι πολύ απαραίτητη, καλώς ή κακώς, και αυτή η διαδικασία...

Εκ πείρας μιλώ...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Αισθάνομαι μια απίστευτη όρεξη και χαρά ενω το μεσημερι ήμανε σαν να μου χες σερβίρει χαλασμένο πατσά από αυτί κουναβιού. Τώρα αντίθετα είμαι σα να μη με σταματάει τίποτα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Ένας περίεργος συνδυασμός θλίψης, μα ταυτόχρονα και δικαίωσης για πρωτύτερες επιλογές μου για τις οποίες, μέχρι πρόσφατα, αμφέβαλα.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
δυνατή και περήφανη
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
HairMessing.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,348 μηνύματα.
Happy So Excited GIF
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top