Πριν κοιμηθείς....

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Το τελευταιο πραγμα που σκεφτεσται πριν κοιμηθητε?
εγω συνηθος τι εχω να κανω την επομενη μερα....
κ τι περασα την μερα που φευγει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Το τελευταιο πραγμα που σκεφτεσται πριν κοιμηθητε?
εγω συνηθος τι εχω να κανω την επομενη μερα....
κ τι περασα την μερα που φευγει....

ε ολοι τα ιδια σκεφτομαστε. ανθρωποι ειμαστε οχι εξωγηινοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
τον νταντι μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οτι με "βασανιζει" συνηθως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Διαφορα πραγματα, μια το ενα, μια το αλλο...
Αλλα εδω και δυο μηνες περιπου σκευτομια παντα αυτην:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Προσπαθώ να σκέφτομαι ωραία πράγματα και μερικές φορές βάζω και μουσικούλα για να βοηθήσει. Εκτός κι αν είμαι στα αγχωτικά μου οπότε προσπαθώ να ηρεμίσω.

Λίγη ονειροπόληση, το καλύτερο υπνωτικό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Βασικά δεν σκέφτομαι κάτι συγκεκριμένο. Μπορεί να φέρω στο μυαλό μου το πιό πρόσφατο επισόδειο του BSG ή μια συνομιλία που είχα τη συγκεκριμένη μέρα που πέρασε με μια-δυο κοπέλες που μου άρεσαν ή που μου έδειξαν εκείνες ότι τους άρεσα, ή να σκεφτώ "τι βαθμό να έχω πάρει στο τάδε μάθημα;".

Η τελευταία-τελευταία σκέψη μου θα είναι σίγουρα μια παραμόρφωση της προτελευταίας, δηλαδή να σκεφτώ ότι πέρασα το Χ μάθημα πρίν 1 μέρα, ενώ στην ουσία το έχω περάσει τον Ιούνιο του 2005. Όταν καταλάβω ότι έκανα μια παραμορφωμένη σκέψη, τότε επίσης, αντιλαμβάνομαι ότι περνάω στη φάση του ύπνου.

Το έχω αυτό το παράδοξο. Έχω συνείδηση του πότε ακριβώς περνάω στη φάση του ύπνου, πότε μια κίνηση ή ένας ήχος μέσα σε ενα όνειρο δεν ανήκει σε αυτό αλλά στο εξωτερικό περιβάλλον, πότε ένα όνειρο είναι μια αναπαράσταση σκηνής του παρελθόντος μου ή απλά άλλη μια απίστευτη ιστοριούλα που μπορώ να παρέμβω και να την διαχειριστώ όπως θέλω ή να την σταματήσω και να ξυπνήσω...

Κάτι τέτοιες λεπτομέρειες στον εαυτό μου με τρομάζουν αλλά και με συναρπάζουν ταυτόχρονα.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Νυσταζζζζζ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οραματίζομαι πως θα είναι όταν πετύχω τους στόχους μου, και προσπαθώ να σκεφτώ τρόπους για αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
τον νταντι μου...

:hug::bigarmhug


Εγώ είτε διαβάζω μέχρι να κλείσουν τα μάτια μου (περιοδικό συνήθως) ή ονειροπολώ...
Αν είμαστε μαζί, απλά χώνομαι στην αγκαλιά του...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
πριν κοιμηθώ,έρχεται η ώρα του απολογισμού της ημέρας.. :hmm: σκέφτομαι ό,τι μπορεί να έγινε που με απασχόλησε (θετικά ή αρνητικά) την ημέρα που πέρασε,ψάχνω λύσεις στα όποια προβλήματα μπορεί να με απασχολούν τη δεδομένη στιγμή και γενικότερα,"φιλτράρω" ό,τι έγινε,στο μυαλό μου..αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος,που πάντα θέλω το λιγότερο 1 ώρα από την ώρα που θα πέσω στο κρεβατάκι μου για να κοιμηθώ..:/: -εκτός κι αν είμαι πτώμα απ'την κούραση..:P-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κάνω ένα μικρό διαλογισμό και οραματίζομαι αυτά που θέλω να μου συμβουν στο μέλλον....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Διάφορα πράγμα, αναλόγως την κατάσταση στην οποία βρίσκομαι. Πάντως τον τελευταίο καιρό είμαι τόσο πτώμα το βράδυ που κοιμάμαι αμέσως και δεν προλαβαίνωνα σκεφτώ τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Πολύ ωραίο θέμα...
1η σκέψη μου σκέψη όταν κοιμάμαι κ όταν ξυπνάω ακόμα κ μετά από 2 χρόνια είναι το αγόρι μου... :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Επειδή συνήθως διαβάζω πριν κοιμηθώ, η τελευταία σκέψη μου αφορά τις σελίδες του βιβλίου που διάβασα. (αναισθησία???? :hmm: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αν δεν έχω αυπνίες, απλά δεν υφίσταται σαν ανάμνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Κοιτάω τα όμορφα μάτια της αγάπης μου δίπλα μου και της δίνω ένα φιλί....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Προσπαθώ να σκέφτομαι ευχάριστα πράγματα για να δω όμορφα όνειρα.:)
Αυτό τις καλές μέρες!
Γιατί όταν με βασανίζει κάτι δυνατό οι ώρες που πέφτω στο κρεβάτι και μέχρι να με πάρει ο ύπνος είναι αβάσταχτες. Είναι η "ώρα της αλήθειας" όπως λέω εγώ. Γιατί είναι η στιγμή που είμαι απόλυτα μόνη με τον εαυτό μου και πρέπει να τον αντιμετωπίσω για 5-10 λεπτά ή και ώρες πολλές φορές μέχρι να με πάρει ο ύπνος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εγώ πάλι, πλέον εφαρμόζω το σύστημα του "πέφτω να κοιμηθώ όταν δεν μπορώ να μείνω άλλο ξύπνιος", οπότε δεν προλαβαίνω να σκεφτώ τίποτα, ή τουλάχιστον δεν το θυμάμαι για να σας το πω. Αυτό το ξεκίνησα απο τότε που χώρισα με την πρώτη σοβαρή μου σχέση και δυσκολευόμουν να κοιμηθώ γιατί σκεφτόμουν αυτή. Γενικότερα πάντως, μπορώ να πω ότι όταν ασχολούμαι με κάτι συγκεκριμένο πριν κοιμηθώ, σκεφτόμαι αυτό (πχ στις πανελλήνιες σκεφτόμουν το μάθημα που διάβαζα πριν). Επίσης όταν κάνω μπάνιο πριν κοιμηθώ, χαλαρώνω τόσο πολύ που δεν σκέφτομαι τπτ συγκεκριμένο. Όπως καταλαβαίνετε, στις πανελλήνιες, έκανα μπάνιο πριν κοιμηθώ γιατί αλλιώς δεν μπορούσα, αφού σκεφτόμουν συνεχώς το μάθημα :P

Να προσθέσω κάτι πολύ σημαντικό (για μένα): θεωρώ ότι αυτά τα λεπτά σκέψεων, βοηθάνε πολύ στην ωρίμανση του ατόμου, αφού είναι οι κυριότερες (αν όχι οι μοναδικές) στιγμές συνειδητής αυτοκριτικής (βλ απολογισμός ημέρας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πειραματικά πάντως έχει δειχθεί ότι η πληροφορία που επεξεργαζόμαστε πριν κοιμηθούμε έχει την μεγαλύτερη αποροφητικότητα από εμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top