Πιλοτικό στάδιο σχολιασμού άκυρων αρνητικών ψήφων

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δε νομιζω πως θα ρωτησω κατι καν. Και τα 44 και 48 της kleftra ειναι προσβλητικα, και δεν της εβαλα αρνητικη ουτε εγω ο ιδιος....αλλά εσυ θελεις να βαλεις αρνητικη στο δικο μου και μονο. Αυτη η διαφορά, μιλαει απο μονη της. Και δεν ειναι μεμονωμενο φαινομενο (το να υπαρχουν προσβλητικα ποστ απο πολλους και να γινεται επιλογη στο μοιρασμα κουφετίων :P )

Σας εχω ξαναπει. Σεβαστα ολα τα κριτηρια (επειδη σεβομαι το δικαιωμα να τα εχετε, οχι οτι ειναι ολα σεβαστα σαν κριτηρια, μη τρελαθουμε), αλλά να εχετε και το θαρρος να δεχεστε την κριτικη σας. Αν καποιοι δε μπορουν να πουν "ναι ειμαι προκατειλλειμενος/ναι αντιπαθω τον ταδε/ναι συμπαθω τον ταδε" τη στιγμη που εμφανως δεν εχουν ιδια μετρα και σταθμα για ολους, τοτε δε μπορουμε να παιρνουμε σοβαρα υποψιν μας τις ψηφους αυτες. :) Κοινώς, χρησημοποιοντας το συστημα (που εχει σκοπο την βελτιωση του φορουμ) με τετοιο τροπο, το υποβαθμιζουν.:pc::ermm:

Τα υπολοιπα σε pm. :)

Δεν θα σχολιάσω κι εγώ το ότι εμμέσως πλην σαφώς κατηγορείς συνεχώς και πολύ κόσμο για μεροληψία καθώς και ότι θεωρείς ότι εσύ έχεις το αλάθητο όταν κάποιος σου βάζει αρνητική.

Το μόνο που έχω να πω (όχι σε σένα αλλά γενικώς, κι απλά παίρνω την ευκαιρία με το ποστ σου) είναι ότι στάσεις σαν αυτές και σαν τις στάσεις που έχουν εξελιχθεί στην κουβέντα και στάσεις που εξελίσσονται πάντα όταν γίνεται τέτοιου είδους συζήτηση, είναι αυτές που τελικά κάνουν το σύστημα των αρνητικών, απαγορευτικό στο να γίνει ορατό όσο και να το θέλουν οι αντιμνς!!!


Αλίμονο αν ο κάθε ένας που θα έβαζε αρνητική σε ένα ποστ έπρεπε μετά να απολογείται, να έπρεπε να απαντάει σε ποστ των ποστ, να έπρεπε να δεχτεί να αλλάξει γνώμη και να αποδεχτεί ότι έχει και λάθος κριτήριο, να ανταλλάσσει πμ λες και δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει μέσα στο φόρουμ και να σπαταλάει τον πολύτιμο χρόνο του στο να εξηγεί αυτό που για τον ίδιο είναι αυτονόητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν θα σχολιάσω κι εγώ το ότι εμμέσως πλην σαφώς κατηγορείς συνεχώς και πολύ κόσμο για μεροληψία καθώς και ότι θεωρείς ότι εσύ έχεις το αλάθητο όταν κάποιος σου βάζει αρνητική.
Μα...το σχολιασες.:worry: Εγω ειπα οτι δε θα ρωτησω γιατι την εβαλες, και δε ρωτησα.:)
"Πολυ κοσμο" ; Ε δε θα το λεγα. Φυσικα και δε θεωρω οτι εχω το αλαθητο και σε παρακαλω μην βαζεις λογια στο στομα μου. Αυτο για να το σκεφτεις σαν πιθανοτητα προς εξεταση (ουτε καν να το πεις αμεσως σαν δεδομενο), πρεπει να δεις να διαφωνω με καθε αρνητικη μου μπαινει , και που μπαινει σε μενα και μονο σε μενα. Και τα, 2 δεν ισχυουν. Επισης μη ξεχνας οτι συζητησεις γινονται μονο για αυτες που πιστευουμε οτι ειναι αδικες. Αν επικεντρωνεσαι μονο σ'αυτες (λογικο αφου οι αλλες δεν συζητηθηκαν), επόμενον ειναι να νομιζεις οτι καποιος διεκδικει το αλαθητο. Τελος, αν εκεινος που βαζει αρνητικη εχει κριτηρια παραλογα, θα το σεβαστουμε μεν, αλλά δε θα συμφωνησουμε κι απο πανω. Αυτο δε σημαινει οτι διεκδικουμε αλαθητο. Σημαινει οτι καποιοι χρησημοποιουν πολυ υποκειμενικα κριτηρια.

Το μόνο που έχω να πω (όχι σε σένα αλλά γενικώς, κι απλά παίρνω την ευκαιρία με το ποστ σου) είναι ότι στάσεις σαν αυτές και σαν τις στάσεις που έχουν εξελιχθεί στην κουβέντα και στάσεις που εξελίσσονται πάντα όταν γίνεται τέτοιου είδους συζήτηση, είναι αυτές που τελικά κάνουν το σύστημα των αρνητικών, απαγορευτικό στο να γίνει ορατό όσο και να το θέλουν οι αντιμνς!!!
Οι οποιες ομως δε θα υπηρχαν καν αν ηταν ολες φανερες, απλα φοβαστε να το δοκιμασετε.

Αλίμονο αν ο κάθε ένας που θα έβαζε αρνητική σε ένα ποστ έπρεπε μετά να απολογείται, να έπρεπε να απαντάει σε ποστ των ποστ, να έπρεπε να δεχτεί να αλλάξει γνώμη και να αποδεχτεί ότι έχει και λάθος κριτήριο, να ανταλλάσσει πμ λες και δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει μέσα στο φόρουμ και να σπαταλάει τον πολύτιμο χρόνο του στο να εξηγεί αυτό που για τον ίδιο είναι αυτονόητο.
Επισης συνεχιζετε να επιμενετε αλλαζοντας λεπτομεριες που εχουν σημασια (υπογραμισμενα) : τιποτα απο αυτα δεν ισχυει. Δεν "πρεπει" τιποτα. Στην επιλογη του καθενος ειναι. Αν τωρα ομως εννοεις οτι τα δημοσια σχολια θα τον κανουν να αισθανθει ασχημα για το κριτηριο που διαλεξε..τοτε να με συγχωρεις, αλλά αυτο ειναι δικο του προβλημα και ας προσεχε. Οποιος πιστευει μεσα του οτι εκανε το σωστο για τον ευατο του (το αυτονοητο που λες), δε θα ενοχληθει αν δει καποιο σχολιο και αν θελει δωσει και 1 εξηγηση, οποτε δε θα συμβει τιποτα απο οσα λες. Ειδικα αν εχει πολυτιμο χρονο, σιγουρα δε θα τον σπαταλησει ετσι, απο τη στιγμη που δε νιωθει οτι πρεπει να εξηγησει κατι. Ας μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καλέ βγείτε να κάνετε κάνα μπάνιο, τόσες ωραίες παραλίες έχουμε! :D
Όλη μέρα σ' αυτό το θέμα γράφετε; :P



Sorry για το off. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειναι κωμικοτραγικο να πρεπει να σχολιασω τις αρνητικες ενός ποστ, που εγινε,... μεσα στο τοπικ οπου σχολιαζουμε τις κατα τη γνωμη μας ακυρες αρνητικες ! :P

Αν θελουν τα 5 παιδια που εβαλαν αρνητικη στο προηγουμενο ποστ μου, ας μας πουν γιατι, ετσι για να ειμαστε και ον τοπικ. Αν υποσχεθειτε οτι θα κανετε 1 ποστ ο καθενας, υποσχομαι οτι θα κανω κι εγω 1 ποστ, και οτι οτι αλλο χρεθαστει, μεσω pm.

(κανω μια μαντεψια : ExposedBone,Michelle,KE,kleftra,fandago :P )

Eπισης να αναφερω πως το προηγουμενο ποστ της ΚΕ παραβιαζει κανονα του φορουμ. Και πηρε +8. :hehe: Ευχαριστω που επαληθευετε οτι το κριτηριο που τελικα επισκιαζει ολα τα αλλα, ειναι το συναισθημα.

Γιωργο δικιο εχεις, αλλα αν πρεπει να κανεις μερα παρα μερα εφημερια (δλδ καθε 48 ωρες να εργαζεσαι τις 32 ! ), που κουραγιο για θαλασσα..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
actually, προσωπικά δεν είχα ψηφίσει αρνητικά το εν λόγω ποστ, παρ'ότι είμαι μέσα στις "μαντεψιές" σου.
Ευχαριστώ που μου το θύμισες, done now :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δλδ το διαβασες...ηξερες οτι θα του βαλεις αρνητικη...και το...ξεχασες, ...για να το θυμηθεις τωρα μολις που το σχολιασα εγω :lol: Αχ βρε Λια πως τα λες...(προβλεψιμα :P )

Παντως το οτι μπαινεις στον κοπο να ποσταρεις, οχι για να πεις γιατι εβαλες αρνητικη, αλλά για να πεις κατι τετοιο, μαλλον γερνει προς την συναισθηματικη ψηφο που λεγαμε.

So..thanks ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Sorry, you guessed wrong.
Δεν το είχα διαβάσει, το διάβασα όταν μου ήρθε σε email το τελευταίο ποστ σου (έχω email notifications).

Δεν θεωρώ ότι έχει νόημα να σου πω γιατί έβαλα αρνητική, ούτε χρόνο για ατέρμονες συζητήσεις έχω, ούτε θεωρώ ότι θα σε βοηθήσει σε κάτι, μιας και απ'ότι φαίνεται θεωρείς ότι όλες οι αρνητικές στα ποστ σου μπαίνουν για ...συναισθηματικούς λόγους και ουδέποτε εσύ κάνεις κάτι λάθος.

Επέτρεψε μου τώρα να επιστρέψω στην τρύπα μου, μιας και η javascript δεν αστειεύεται :hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Α δε το χες διαβασει απο το προηγουμενο notification που σου ηρθε πριν 24 ωρες...Καλα, οτι πεις.;)

Lorien : "Αν υποσχεθειτε οτι θα κανετε 1 ποστ ο καθενας, υποσχομαι οτι θα κανω κι εγω 1 ποστ, και οτι οτι αλλο χρειαστει, μεσω pm."
Μichelle : "ούτε χρόνο για ατέρμονες συζητήσεις έχω"

:rolleyes:

μιας και απ'ότι φαίνεται θεωρείς ότι όλες οι αρνητικές στα ποστ σου μπαίνουν για ...συναισθηματικούς λόγους και ουδέποτε εσύ κάνεις κάτι λάθος.
Παιδια, εχει καταντησει αηδια αυτη η συκοφαντια και η λασπολογια. Ελεος δλδ. Ουτε ειπα, ουτε υπονοησα πουθενα οτι "ολες οι αρνητικες μου μπαινουν για συναισθηματικους λογους". Ουτε οτι εγω "ουδεποτε" κανω κατι λαθος. Το πε η ΚΕ, αβασιμα κιολας, απαντησα οτι δεν ισχυει και εδειξα οτι με προσβαλλει.... το λες κι εσυ τωρα. Ε τι να σου πω...

Μελος ΟΔ : εισαι αυτο , εισαι εκεινο, κανεις ετσι, κανεις το αλλο
Απλο μελος : που τα ειδες ολα αυτα, ποιος σου δωσε το δικαιωμα να μιλας ετσι για μενα στον αερα κιολας ; Με ξερεις κι απο χτες ; Σου μιλησα εγω ετσι ; Και μαλιστα παραβιαζεις κανονα και ξερεις οτι δε μπορω να απαντησω με την ιδια ελευθερια υπο τη σκια της ποινης !
Μελος ΟΔ : Γιατι κριτικαρεις δημοσια την ΟΔ ; Παρε ποινη!

:rolleyes: Priceless.

Sorry αλλά δε θα μπω στον κοπο. Οποιος εχει λογο σοβαρο για μια αρνητικη, δε φοβαται να τον πει δημοσια, (ειδικα οταν υπαρχει υποσχεση μονής απαντησης και προεραιτκης!) και τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες της δεκαρας.(μαλλον δεκαρα δεν εχουμε...βαλε του 2λεπτου ευρω :P ) Αν θελετε, λετε. Αν οχι, απο τη στιγμη που "καθαρος ουρανος, αστραπες δε φοβαται", ο καθενας θα βγαλει τα συμπερασματα του.Αποψη μου,ετσι ; Μπορει να κανω και λαθος και να μην εχω σκεφτει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν θελετε, λετε. Αν οχι, απο τη στιγμη που "καθαρος ουρανος, αστραπες δε φοβαται", ο καθενας θα βγαλει τα συμπερασματα του.

συμφωνώ απόλυτα :happy:


edit
και μ αυτό συμφωνώ απόλυτα :happy:
Αποψη μου,ετσι ; Μπορει να κανω και λαθος και να μην εχω σκεφτει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μονο που "καθαρος ουρανος" δεν σημαινει "δε λεω γιατι εβαλα αρνητικη, παρολο που ειμαι σιγουρος για την αποψη μου και δε φοβαμαι τι θα πει ο κοσμος". Αν εξεραισουμε αυτη τη λεπτομερεια, ναι συμφωνεις απολυτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μονο που "καθαρος ουρανος" δεν σημαινει "δε λεω γιατι εβαλα αρνητικη, παρολο που ειμαι σιγουρος για την αποψη μου και δε φοβαμαι τι θα πει ο κοσμος". Αν εξεραισουμε αυτη τη λεπτομερεια, ναι συμφωνεις απολυτα :P


πως μπορείς να ξέρεις τι εννοώ? γιατί με "κατηγορείς" και μου βάζεις και λόγια στο στόμα μου? :happy:
με εντυπωσιάζουν οι μαντικές σου ικανότητες :happy:
δε μου λες και 7 νούμερα? :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το "μόνο ένα pm" μόλις το διέψευσες. Δεκάδες φορές έχω προσπαθήσει να κάνω μαζί σου μια συζήτηση λογικού μήκους και δεκάδες φορές την καταλήγεις ατέρμονη. Πλέον έχω διαπιστώσει και το pattern: Λες κάτι, σου απαντάει ο άλλος (είτε μέλος ΟΔ είτε όχι) και από κει και πέρα καταλήγει η συζήτηση σε μια ατέρμονη διαφωνία για τον τρόπο που μίλησε ο άλλος και όχι για το τι είπε. Και μη μου πεις ότι το κάνεις μόνο όταν μιλας με μέλη ΟΔ, διότι το έχω παρατηρήσει σε οποιαδήποτε διαφωνία σου μέσα στο φόρουμ.

Όχι ότι θεωρώ πιθανό να αναλογιστείς καθόλου το παραπάνω και να κάνεις αυτοκριτική, αλλά πιστεύω ακόμα στα θαύματα...

Τη δημιουργία εντυπώσεων περί μελών ΟΔ και απλών μελών, που τους παρουσιάζεις σαν εχθρούς και ξένα μεταξύ τους σύνολα, απαξιώ να τη σχολιάσω και ελπίζω ότι οποιοσδήποτε αναγνώστης διαθέτει στοιχειώδη κριτική ικανότητα θα την θέσει σε λειτουργία.

ΥΓ: Δεν έρχεται notification για κάθε μήνυμα αλλά μόνο για το πρώτο αδιάβαστο. Και δεν τα διαβάζω πάντα, ούτε όσα διαβάζω τα διαβάζω πάντα ολόκληρα. Μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα γιατί εκτίθεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
πως μπορείς να ξέρεις τι εννοώ? γιατί με "κατηγορείς" και μου βάζεις και λόγια στο στόμα μου? :happy:
με εντυπωσιάζουν οι μαντικές σου ικανότητες :happy:
δε μου λες και 7 νούμερα? :happy:
Αληθεια ; Για πες μου και τι λογια εβαλα στο στομα σου ;
Δεν ειπα πως το σκεφτεσαι. Ειπα τι ΔΕΝ σημαινει "καθαρος ουρανος". ;) Tην δικαιολογια "δε θελω να φα ωωρα σε μεγαλη συζητηση" την αποκλεισαμε ηδη, οπότε...
Οποιος βιαζεται... ;)

ΥΓ: 7 νουμερα ; με 6 δε παιζεται ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μα όταν λες τι δεν σημαίνει ο καθαρός ουρανός και μετά λες ότι υπό τις συγκεκριμένες προϋποθέσεις τότε συμφωνώ... τι σημαίνει αυτό?
Δε μου βάζεις λόγια στο στόμα ότι συμφωνώ με αυτό που είπες υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις? ή απλά μεταφράζεις αυτό που νομίζεις εσύ ως σωστό στη σκέψη μου και ξέρεις και τι σκέφτομαι?
Εξακολουθώ να εντυπωσιάζομαι :happy: (πλέον απ το γεγονός ότι μάλλον με θεωρείς ηλίθια ... και μη μου πεις ότι βάζω λόγια στο στόμα σου γιατί έβαλα την λέξη "μάλλον".... απλά υποθέτω :happy:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Καταλαβαίνετε το επίπεδο της συζήτησης αυτή τη στιγμή; Αυτό το thread δεν υπάρχει υποτίθεται για να λύνει προβλήματα;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το "μόνο ένα pm" μόλις το διέψευσες. Δεκάδες φορές έχω προσπαθήσει να κάνω μαζί σου μια συζήτηση λογικού μήκους και δεκάδες φορές την καταλήγεις ατέρμονη. Πλέον έχω διαπιστώσει και το pattern: Λες κάτι, σου απαντάει ο άλλος (είτε μέλος ΟΔ είτε όχι) και από κει και πέρα καταλήγει η συζήτηση σε μια ατέρμονη διαφωνία για τον τρόπο που μίλησε ο άλλος και όχι για το τι είπε. Και μη μου πεις ότι το κάνεις μόνο όταν μιλας με μέλη ΟΔ, διότι το έχω παρατηρήσει σε οποιαδήποτε διαφωνία σου μέσα στο φόρουμ.
Καταρχην δεν ειπα "ενα pm". Ειπα ενα ποστ δημοσιο. Στα pm ας κανει ο καθενας οτι θελει, δε πεφτει λογος στους υπολοιπους. Κι οποτε θελει ο καθενας, απλα δεν απαντα. Εδω συζηταμε το τι θα γινει μεσα στο δημοσιο, οχι στα pm. Το οτι μια συζητηση καταληγει στον τροπο και οχι στο τι, πρεπει να μη το ξεχνας οντως. Ισχυει για ολους.;)

Όχι ότι θεωρώ πιθανό να αναλογιστείς καθόλου το παραπάνω και να κάνεις αυτοκριτική, αλλά πιστεύω ακόμα στα θαύματα...
Και οι προσωπικες επιθεσεις και ειρωνιες που παραβιαζουν κανονα, συνεχιζονται...

Τη δημιουργία εντυπώσεων περί μελών ΟΔ και απλών μελών, που τους παρουσιάζεις σαν εχθρούς και ξένα μεταξύ τους σύνολα, απαξιώ να τη σχολιάσω και ελπίζω ότι οποιοσδήποτε αναγνώστης διαθέτει στοιχειώδη κριτική ικανότητα θα την θέσει σε λειτουργία.
Εχθρους ; Ξενα συνολα ; Πως σουρθε αυτο ; Ετσι τους βλεπεις εσυ; Δεν εδειξα κατι τετοιο, και η κριση των μελων ειναι σε λειτουργια και μαλλον θα καταλαβει το νοημα του τι εγραψα.Αν εσυ δε το καταλαβες, καλυτερα να το ρωτησεις πριν πεις "απαξιω" ;)

ΥΓ: Δεν έρχεται notification για κάθε μήνυμα αλλά μόνο για το πρώτο αδιάβαστο. Και δεν τα διαβάζω πάντα, ούτε όσα διαβάζω τα διαβάζω πάντα ολόκληρα. Μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα γιατί εκτίθεσαι.
Καταρχην δε γινεται να εκτεθω για πληροφορια που αγνοω (πχ το πότε ερχονται τα notifications).Ακομα κι ετσι ομως...αφου δεν ειχες διαβασει και το προηγουμενο ποστ μου...δεν ηταν κι αυτο εκεινη την ωρα 1ο αδιαβαστο ; :confused: (εκτος αν ακομα δε καταλαβα καλα πως δουλευει, οποτε σορυ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μα όταν λες τι δεν σημαίνει ο καθαρός ουρανός και μετά λες ότι υπό τις συγκεκριμένες προϋποθέσεις τότε συμφωνώ... τι σημαίνει αυτό?
Δε μου βάζεις λόγια στο στόμα ότι συμφωνώ με αυτό που είπες υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις? ή απλά μεταφράζεις αυτό που νομίζεις εσύ ως σωστό στη σκέψη μου και ξέρεις και τι σκέφτομαι?
Εξακολουθώ να εντυπωσιάζομαι :happy: (πλέον απ το γεγονός ότι μάλλον με θεωρείς ηλίθια ... και μη μου πεις ότι βάζω λόγια στο στόμα σου γιατί έβαλα την λέξη "μάλλον".... απλά υποθέτω :happy:)
Τα πραγματα ειναι απλα. Αν εχεις σοβαρο λογο για μια αρνητικη, με τον οποιο εισαι οκ με τον εαυτο σου, εχεις επιχειρημα/αιτιο, που οτι και να σου πουνε μπορεις να το στηριξεις, ή τελοσπαντων να πεις "οκ ετσι το βλεπω εγω,ειναι προσωπικος λογος και δε με πειραζει αν το θεωρεις λαθος"....τοτε ο μόνος λογος να μην το πεις, ειναι ο τυχον φοβος μηπως και χασεις ωρα σε μεγαλη συζητηση. Οταν και αυτος αρεται, τοτε τι μενει ; Εδω κολλαει ο καθαρος ουρανος λοιπον. Ελπιζω να ειναι πιο κατανοητο τωρα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τα πραγματα ειναι απλα. Αν εχεις σοβαρο λογο για μια αρνητικη, με τον οποιο εισαι οκ με τον εαυτο σου, εχεις επιχειρημα/αιτιο, που οτι και να σου πουνε μπορεις να το στηριξεις, ή τελοσπαντων να πεις "οκ ετσι το βλεπω εγω,ειναι προσωπικος λογος και δε με πειραζει αν το θεωρεις λαθος"....τοτε ο μόνος λογος να μην το πεις, ειναι ο τυχον φοβος μηπως και χασεις ωρα σε μεγαλη συζητηση. Οταν και αυτος αρεται, τοτε τι μενει ; Εδω κολλαει ο καθαρος ουρανος λοιπον. Ελπιζω να ειναι πιο κατανοητο τωρα. :)


α!
ε ναι λοιπόν! το παραδέχομαι! συμφωνώ μαζί σου! :happy:
βρε χαρά μου Lorien (και δεν σε ειρωνεύομαι :P) ... αυτό που δεν καταλαβαίνεις (νομίζω) που προσπαθώ να σου πω και που προσπάθησα να πω και στο ποστ που πήρα τις θετικές και διαμαρτυρήθηκες είναι το εξής επίσης απλό (κατά τη γνώμη μου)

όταν εγώ (το εγώ είναι απλά τυχαίο και μη φανταστικό πρόσωπο :happy:) σου λέω με περίσσιο θάρρος... εεεε ψιτ Λοριεν, ΕΓΩ σου έβαλα την αρνητική γιατί πιστεύω αυτό.
Τι δουλειά έχεις εσύ μετά να έρθεις και να κατεβάζεις σεντόνια που θα διερωτώνται γιατί εγώ πιστεύω αυτό... τι δουλειά έχεις εσύ να προσπαθείς να με πείσεις ότι έχω λάθος... σου ζήτησα κάτι τέτοιο? Αφού, υποτίθεται, ότι εσύ όλο κι όλο, ήθελες να μάθεις το ΠΟΙΟΣ σε ψήφισε και ΚΑΠΟΙΕΣ φορές και το γιατί, για να δεις αν θα το λάβεις υπόψη σου ή όχι (καθώς και τα άλλα μέλη κατ όπως δηλώθηκε. Θυμάμαι είπε η R.E. "θέλω να βλέπω ποιος βάζει την αρνητική γιατί με βάση αυτό προβληματίζομαι και ίσως γίνω καλύτερος άνθρωπος" κάτι που κατ εμέ ήταν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ επιχείρημα για να είναι φανερές οι κρυφές)
Μεγάλη παρένθεση συνεχίζω
Δεν καταλαβαίνεις ότι κανένας δεν θέλει να μπαίνει στη διαδικασία του να αναλύει το γιατί σε τόσα ποστ? (κανένας εκτός από σένα ίσως και κάποιους λίγους ακόμα)
Αυτός ήταν ο λόγος που πήρε το ποστ μου θετικές και το δικό σου αρνητικές κι όχι το ότι ίσως υπερψηφίστηκα για συναισθηματικούς λόγους όπως πιθανά σκέφτηκες και εξέφρασες.

Το πρόβλημα είναι κατ όπως έχω καταλάβει, να μπορεί κάποιος να έχει το θάρρος της γνώμης του δημόσια... έτσι δεν είναι? Ε λοιπόν, όταν κάποιος έχει το θάρρος της γνώμης του και το λέει, η συζήτηση οφείλει να σταματήσει εκεί αν τα μέλη που την απαρτίζουν σέβονται στο ελάχιστο τον συνομιλητή τους (κατά την ταπεινή μου άποψη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μα καλη μου τι λεμε τοση ωρα , δεν εχεις παρακολουθησει το τοπικ ; Και ακομα κι αν δε το εχεις παρακολουθησει, δεν ειδες τι εγραψα 2-3 ποστ πιο πριν, που αποδεχτηκα/υποσχεθηκα κι εγω οτι δε θα υπαρξει μακροσκελης κουβεντα ; Για ποια σεντονια ματαξαναμιλας ;

Η απαντηση στο "τι δουλεια εχεις εσυ να ζητας το γιατι" , ειναι απλη : οταν κρινουμε καποιον δημοσια, εχει καθε δικαιωμα να ζηταει εξηγησεις. Οπως και εσυ να μην τις δωσεις. :)

Και κατι ακομα : το να πεις "την εβαλα γιατι διαφωνω/γιατι δε μαρεσε ο τροπος", ΔΕΝ εξυπηρετει αυτο το επιχειρημα που ειπε η Αθηνα και σου αρεσε ! Πρεπει να μαθει η πχ Αθηνα τι σκ**α (καλη μας ορεξη :P ) δε σου αρεσε και εβαλες αρνητικη, ποιος ηταν ο λογος στον πατο, οχι στην επιφανεια (πχ το προφανες και αυτονοητο "δε μαρεσε" ) !

Τωρα, αν δε θελει καποιος να κανει ουτε αυτο, ουτε ηρεμα, ουτε καν σε pm, δικαιωμα του και σεβαστο και αυτο ! Αφηστε ομως τους αλλους που ισως να θελουν να μπορουν να το ζητανε, και σε καποιες περιπτωσεις να παρουν και απαντηση. Γιαυτο και το τοπικ αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:giveup: παραιτούμαι
ανεξάρτητα απ το τι πιστεύεις για μένα, (ξέρεις εσύ τι εννοώ), είχα κάθε καλή διάθεση να καταλάβω και να σου δώσω να καταλάβεις την "απέναντι" πλευρά...
το βλέπω να είναι ακατόρθωτο :redface: προφανώς δεν έχω εγώ τα μέσα να εκφραστώ σωστά...
δεν μπορώ να συνεχίσω υπό αυτές τις συνθήκες και λυπάμαι
χαλάμε και το thread και είναι πιλοτικό

σε ότι αφορά εμένα προσωπικά, όπως έχω ξαναπεί, όταν γίνεται ερώτηση για δική μου αρνητική θα απαντάω. Τώρα το πόσο θα το λάβει υπόψη του κάποιος, δικό του θέμα :)






Μια τελευταία μικρή διευκρίνηση και συγγνώμη


Δε νομιζω πως θα ρωτησω κατι καν. Και τα 44 και 48 της kleftra ειναι προσβλητικα, και δεν της εβαλα αρνητικη ουτε εγω ο ιδιος....αλλά εσυ θελεις να βαλεις αρνητικη στο δικο μου και μονο. Αυτη η διαφορά, μιλαει απο μονη της. Και δεν ειναι μεμονωμενο φαινομενο (το να υπαρχουν προσβλητικα ποστ απο πολλους και να γινεται επιλογη στο μοιρασμα κουφετίων :P )


απλά να εξηγήσω ότι οταν μίλησα στο ποστ μου #61 ότι κατηγορείς τον κόσμο για μεροληψία, το είπα ορμόμενη απ την φράση σου που έβαλα με bold :)


το γιατί στο λέω αυτό τώρα, το ξέρεις και είμαι σίγουρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top