Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Όταν μαγειρεύω δεν θέλω να είναι μπάχαλο η κουζίνα... Όλα τα υλικά είναι σε σειρά και όταν χρησιμοποιηθεί το σκεύος και δεν το θέλω θα το πλύνω εκείνη την στιγμή... 'Η αν πέσει κάτι πάνω στο πάγκο θα σκουπιστεί αμέσως...
Και μέχρι να γίνει το φαγητό η κουζίνα αστράφτει :redface:



Πείτε μου ότι το έχουν κι άλλες αυτό! :P


+10000000 (κ λίγα μηδενικά έβαλα) :P

Το έχουν κ άλλες, μην ανησυχείς... Εδώ εγώ απλώνω ρούχα κ προσέχω να μανταλάκια να έχουν το ίδιο χρώμα με τα ρούχα (έλεος!!)...τι μου λές τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι με ποιον έλεγα για την Jack Daniel's sauce των Friday's, αλλά θυμήθηκα ότι το πιάτο που τιμώ κάθε φορά λέγεται Jack Daniel's Burger! Και μία επιπλέον πληροφορία, η sauce λέγεται Jack Daniel's Glaze! Αυτά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
φιλε μου, εδω ειμαστε!!!!!!!!!!
Jack Daniel's sauce των Friday's, ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΚΥΝΩ!!!!!!!!!
δεν υπαρχει φορα, το 6μηνο περιπου, που να μην παιρνω ΠΑΝΤΑ κατι με Jack Daniel's !!!
συνηθως, παιρνω αυτο το ορεκτικο, τα κοτοπουλακια...
αχ τι μου κανες τωραααα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
φιλε μου, εδω ειμαστε!!!!!!!!!!
Jack Daniel's sauce των Friday's, ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΚΥΝΩ!!!!!!!!!
δεν υπαρχει φορα, το 6μηνο περιπου, που να μην παιρνω ΠΑΝΤΑ κατι με Jack Daniel's !!!
συνηθως, παιρνω αυτο το ορεκτικο, τα κοτοπουλακια...
αχ τι μου κανες τωραααα...

Αχ πώς σε νιώθω! Εγώ βέβαια λίγο πιο συχνά από μια φόρα το εξάμηνο, αλλά εντάξει, εγώ είμαι και ζωάδι :P

Ποια ορεκτικά καλή μου, αν δεν το φας με κρεατάκι ζουμερό, καλοψημένο, δεν νιώθεις τίποτα :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
"Ώρες ώρες" με πιάνει και καθαρίζω όλο το δωμάτιο μου. Όταν διαβάζω ή κάθομαι στο Pc θέλω το δωμάτιο μου να είναι καθαρό και περιποιημένο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το έχουν κ άλλες, μην ανησυχείς... Εδώ εγώ απλώνω ρούχα κ προσέχω να μανταλάκια να έχουν το ίδιο χρώμα με τα ρούχα (έλεος!!)...τι μου λές τώρα
Και εννοείται οτι αν δεν ταιριαζει το χρωμα βαφεις το μανταλακι και το στεγνωνεις με πιστολάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αχ θυμηθηκα και κατι αλλο ΠΟΛΥ κουλο. μαρεσει να καθαριζω πατωμα με χαρτοπετσετα!!!

οχι οποιο κι οποιο πατωμα ομως, μονο δυο τρια συγκεκριμενα του σπιτιου μου.. :P

που εννοειται δεν εχουν και μεγεθος γηπεδου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Και εννοείται οτι αν δεν ταιριαζει το χρωμα βαφεις το μανταλακι και το στεγνωνεις με πιστολάκι.

Όοοοοοοοοοοοοοοχι... δεν είναι τόσο απλό σε παρακαλώ, χρησιμοποιώ είτε παράγωγά τους (π.χ. σε ροζ ρούχο, βάζω κόκκινο ή λευκό μανταλάκι) είτε ουδέτερα (π.χ. λευκό που δένει με όλα)... κ επίσης, πρέπει όλα τα μανταλάκια που στερεώνουν το ρούχο να έχουν το ίδιο χρώμα, έτσι? ;)




ΥΣ.: ΛΟΛΛΛΛ...κ μετά πήγα κατευθείαν στο ψυχιατρείο :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δε μπορω με τιποτα να μου "πατανε" τα μαλλια οταν κοιμαμαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
:DΛΟΛΛΛΛ
εγώ δε μπορώ με τπτ να νιώθω τα μαλλιά μου στο σβέρκο όταν κοιμάμαι, γιαυτό τα απλώνω πάνω στο μαξιλάρι (σαν τραχανά :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τελευταια εχω μανια με την ανακυκλωση. αλλα μανια λεμε!
ανακυκλωνω και ενα ποστιτ, ας πουμε, δεν το πεταω. και αμα δω παρατημενο μπουκαλι στο δρομο, και ξερω οτι εχει κοντα ειδικο καδο, το μαζευω και το ανακυκλωνω και αυτο..

ειμαι καλα γιατρε μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εγώ πάλι, δεν έχω ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΙΑ!!!

Ναι, ε; Το πιστέψατε; Πάντως εγώ έτσι νομίζω. Οι υπόλοιποι έχουν ακριβώς την αντίθετη άποψη. Πως είμαι δηλαδή τόσο παράξενος ολόκληρος, που η έννοια της παραξενιάς χάνει την αξία της. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καποτε ειχα ριξει μια ματια σε μερικες σελιδες του τοπικ. Μαλλον υπαρχει μια ασαφεια στο τι ειναι παραξενια, μια και τα μισα ποστ δε μιλουσαν για κατι παραξενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καποτε ειχα ριξει μια ματια σε μερικες σελιδες του τοπικ. Μαλλον υπαρχει μια ασαφεια στο τι ειναι παραξενια, μια και τα μισα ποστ δε μιλουσαν για κατι παραξενο...
Ωχ, φαντάσου πόσο παράξενος θα είσαι εσύ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παραξενια ειναι οτι εχεις εσυ και θεωρεις οτι ειναι λιγο πιο abnormal απο το φυσιολογικο.
μπορει και να μην ειναι, απλα εσυ μπορει να εχεις αυτη την εντυπωση.
αυτο με την ανακυκλωση που ειπα...
ο κοσμος η κανει ανακυκλωση, η δεν κανει. αυτο που κανω εγω μου φαινεται οτι ειναι παραξενια-χωρις να ειναι κατι αρνητικο για μενα, τουλαχιστον απο οσο το αντιλαμβανομαι εγω..

οποτε, καθαρα υποκειμενικα απαντας λορι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ωχ, φαντάσου πόσο παράξενος θα είσαι εσύ! :P
Εγω ειμαι ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολυ παραξενος , νταξει ; :P


Giovanna : Δε νομιζω οτι ειναι πολυ χρησιμος ο ορισμος που εδωσες. Αν το "παραξενο" το θεωρησουμε 100% υποκειμενικο, τοτε καπου χανει την εννοια της η λεξη η ιδια. "Λιγο πιο abnormal απο το φυσιολογικο" λες. Και πιο ειναι το φυσιολογικο ; Αυτο που κανουν οι πολλοι, ειναι μια απαντηση. Μια αλλη ειναι, αυτο που makes sense, ειναι μια αλλη. :)

Αμα ριξεις μια ματια, εχει καμποσα που ειναι υπερβολη να χαρακτηριζονται παραξενα. Ισως απλά τα παιδια θελουν να γραψουν για τον εαυτο τους και να μοιραστουν καποια πραγματα, οχι οτι πιστευουν στ'αληθεια οτι καποια απο αυτα ειναι οντως παραξενα. Αλλωστε αν ηταν οντως, θα μασταν η πιο αλλοκοτη ομαδα ανθρωπων σε φορουμ έβερ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Όταν μαγειρεύω δεν θέλω να είναι μπάχαλο η κουζίνα... Όλα τα υλικά είναι σε σειρά και όταν χρησιμοποιηθεί το σκεύος και δεν το θέλω θα το πλύνω εκείνη την στιγμή... 'Η αν πέσει κάτι πάνω στο πάγκο θα σκουπιστεί αμέσως...
Και μέχρι να γίνει το φαγητό η κουζίνα αστράφτει :redface:

Πείτε μου ότι το έχουν κι άλλες αυτό! :P


σαν να γίναμε πολλές οι kitchen maniacs! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eilat

Νεοφερμένος

Η eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
1)γυμναζομαι 6 μερες τη βδομαδα παση θυσια,αλλιως αισθανομαι χοντρη
2)δεν ακουω ΠΟΤΕ μουσικη οταν ειμαι σπιτι
3)δε μπορω να κοιμαμαι αγκαλια με τον (εκαστοτε) φιλο μου
4)στις τσεπες ολων των μπουφαν μου,παλτο και ζακετων βρισκονται χαρτομαντηλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iduna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Χειμωνα καλοκαιρι πρεπει να κοιμαμαι με κατι να με καλυπτει ως τους ωμους. Το ενα χερι απ' εξω, το αλλο απο μεσα, τα μαλλια δεν ακουμπανε προσωπο και δε πρεπει να βγαινω εξω απο το σεντονι/παπλωμα/κουβερτα. Επισης το σεντονι που ξαπλωνω πρεπει να ειναι πολυ καλα στρωμενο. Βολικος ανθρωπος δλδ. λολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
θελω να χει αναμενα φωτα για να κοιμηθω το βραδυ. τουλαχιστον ενα πορτατιφ στο δωματιο.:P
το κιτρινο φως με ζαλιζει και κοιμαμαι σε χρονο dt;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top