Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλε, σημερα τοπαρατηρησα...δε μπορω να περπαταω στα πεζοδρομια...
θελω να περπαταω στην ακρη του δρομου... ακομα και αν το πεζοδρομιο ειναι τοσο που χωρανε να παρκαρουν δυο αυτοκινητα!
ειμαι καλα γιατρε μου? (τωρα παιζει,αμα με πατησει κανεις...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Στο τρενο δεν μπαινω *ποτε* στην πρωτη πορτα του βαγονιου(γιατι δεν εχει παραθυρα μπροστα και δε φυσαει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το χεις σπουδασει εσυ, οχι αστεια ε.:P

τσαι πινω μονο πρασσινο.

και οταν ανοιγω το εμ πι θρι μου, ο,τι και να παιζει το σταματαω και ΠΑΝΤΑ ακουω δυο συγκεκριμενα τραγουδια για αρχη. μετα, το αφηνω random.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Στα πεζοδρόμια με σχετικά μεγάλες πλάκες (ως μεγάλες στην περίπτωση μου ορίζονται αυτές στις οποίες χωράει έστω ίσα ίσα η πατούσα μου, πατούσα νούμερο 41 περικαλώ :P) δεν υπάρχει περίπτωση να πατήσω στις γραμμές-κενά ανάμεσα στις πλάκες! Πατάω πάντα μέσα στον χώρο της πλάκας! Εκτός αν οι πλάκες είναι μικρές και δεν χωράει το πόδι μου, οπότε και πατάω εναλλάξ, μία πάνω στην γραμμή, μία μέσα στην πλάκα.
Επίσης αρκετές φορές, στο κέντρο της Αθήνας και κυρίως στην διαδρομή Πανεπιστήμιο-Ομόνοια, διαλέγω μια ευθεία με πλάκες και πηγαίνω ντουγρού, και αν δεν κινδυνεύει άμεσα η σωματική ακεραιότητα η δική μου ή κάποιου άλλου, δεν αλλάζω ευθεία!
Αυτά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Στα πεζοδρόμια με σχετικά μεγάλες πλάκες (ως μεγάλες στην περίπτωση μου ορίζονται αυτές στις οποίες χωράει έστω ίσα ίσα η πατούσα μου, πατούσα νούμερο 41 περικαλώ :P) δεν υπάρχει περίπτωση να πατήσω στις γραμμές-κενά ανάμεσα στις πλάκες! Πατάω πάντα μέσα στον χώρο της πλάκας! Εκτός αν οι πλάκες είναι μικρές και δεν χωράει το πόδι μου, οπότε και πατάω εναλλάξ, μία πάνω στην γραμμή, μία μέσα στην πλάκα.
Επίσης αρκετές φορές, στο κέντρο της Αθήνας και κυρίως στην διαδρομή Πανεπιστήμιο-Ομόνοια, διαλέγω μια ευθεία με πλάκες και πηγαίνω ντουγρού, και αν δεν κινδυνεύει άμεσα η σωματική ακεραιότητα η δική μου ή κάποιου άλλου, δεν αλλάζω ευθεία!
Αυτά :redface:

Κι εγώ το είχα αυτό (επίσης με σεβαστό νούμερο παπουτσιού 39-40):D αλλά μου έφυγε με τα χρόνια ... Μου φάνηκε κουραστικό μάλλον :P!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Έχω ελπίδες δηλαδή γιατρέ μου; Κάτι είναι κι αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
βαζω οτιδηποτε υπαρχει πανω στο τραπεζακι του σαλονιου σε συγκεκριμενη θεση:P
δεν μπορω να ειναι αλλου...αποπροσανατολιζομαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
βαζω οτιδηποτε υπαρχει πανω στο τραπεζακι του σαλονιου σε συγκεκριμενη θεση:P
δεν μπορω να ειναι αλλου...αποπροσανατολιζομαι:P
εγώ πάλι το εντελώς αντίθετο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
στο σουπερμαρκετ κανω παντα την ιδια διαδρομη οταν παω για ψωνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
χαχαχα μάλλον δεν εχω πολλές παραξενιές...

δεν μου έρχεται καμία πέρα από το να θέλω το δωμάτιο μου να είναι σχετικα τακτοποιημένο... δεν μπορώ την ακαταστασία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ανατριχιάζω όταν κόβω τα νύχια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
χα :) ωραίο θέμα!!! Αφού τα καταγράψω, πιστεύω μετά να μη με πιάσει φρίκη με τις παραξενιές μου:P.

1. Το είπαν πολλοί, αλλά έχω κ εγώ ψύχωση με τα πράγματά μου. Δεν θέλω να μου τα πειράζουν ή να τους αλλάζουν θέση κ δεν θέλω επίσης να τα δανείζω (ιδίως βιβλία) γτ μετά ακόμα κ ανέγγιχτα να μου τα επιστρέψουν εγώ θα βρώ πάντα κάτι πάνω τους διαφορετικό...άσε που σχεδόν πάντα όταν τα δανείζω ΠΟΤΕ δεν μου τα επιστρέφουν πίσω!!! (τι να πω :|)
2. Δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ εάν δεν έχω ένα μπουκαλάκι νερό δίπλα μου.
3. Έχω τη συνήθεια (ασυναίσθητα βέβαια) ότι τρώω να το τρώω τετραγωνοποιώντας το :D (lol) πως το έχω καταφέρει αυτό ειλικρινά δε ξέρω, το πρόσεξαν οι φίλοι μου κ με πείραζαν, έως τότε είχα την εντύπωση πως τρώω όπως όλος ο κόσμος!!! λολ πάλι
4. Στα λεωφορεία/τρένα κτλ. κάθομαι ΠΑΝΤΑ σε μονές θέσεις ή όρθια δίπλα στον οδηγό.
κ τέλος,
5. Όταν απλώνω ρούχα, τις περισσότερες φορές τα ρούχα κ τα μανταλάκια έχουν το ίδιο χρώμα....

αυτά
δε πιστεύω να είμαι πολύ καταπιεσμένη εεεεε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ΛΟΛΛΛΛΛ!!!!
αυτο με το τετραγωνισμενο φαι και καποιος αλλος τοχε γραψει... τελειως κουλο :)
αυο με τα μανταλακια δε, χαχαχα!!!!!1 εριξα πολυ γελιο! δλδ αν εχεις λαχανι ρουχο και δεν εχεις λαχανι η πρασσινο μπανταλακι τι κανεις βρε καλο μ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
ΛΟΛΛΛΛΛ!!!!
αυτο με το τετραγωνισμενο φαι και καποιος αλλος τοχε γραψει... τελειως κουλο :)
αυο με τα μανταλακια δε, χαχαχα!!!!!1 εριξα πολυ γελιο! δλδ αν εχεις λαχανι ρουχο και δεν εχεις λαχανι η πρασσινο μπανταλακι τι κανεις βρε καλο μ?:P

:Dλολ είδες? έλα ντέ...δε ξέρω.
Αφού κ εγώ τα βλέπω μετά κ λέω "τι ψύχωση θεέ μου έχω?"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Με εκνευρίζει να λένε "Οκτώμμμμβριος"!! Μου τη ΔΙΝΕΙ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν πινω (νερο αναψυκτικο κλπ) σε οποιοδηποτε ποτηρι.
πινω σε αυτο που ταιριαζει καλυτερα με τη διαθεση μου.

με τα πηρουνια δε, εχω χειροτερο θεμα. πρεπει να το εχω αναφερει παλι ομως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soraya

Νεοφερμένος

Η Soraya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Τρωω γλυκο,σοκολατινα, παστα κτλ μονο με πηρουνι, εκνευριζομαι αν μου το φερουν με κουταλι. Και οταν το σερβιρω σε καλεσμενο στο σπιτι πχ, με πηρουνι του το παω, σε σημειο να με εχουν κοιταξει περιεργα.

Ενω τρωω ροδακινο, απεχθανομαι τον χυμο ροδακινο, δεν πινω ποτε και μου βρωμαει.

Οταν παρω καποιο περιοδικο, θα το διαβασω απο την πρωτη μεχρι την τελευταια σελιδα με τη σειρα. Θεωρω ουφο αυτους που λενε οτι διαβαζουν τα περιοδικα απο την τελευταια σελιδα προς τα μπρος.

Στο κρεββατι θελω οπωσδηποτε τοιχο για να ακουμπαω το ποδαρι μου.

Αν μπει στο ραδιο τραγουδι που μου αρεσει και παρκαρω, θα τελειωσει πρωτα το τραγουδι και μετα θα βγω απο το αμαξι, δεν μπορω να το κοψω στη μεση,κατι θα γινει.

Συνηθως το ποδι το λεω ποδαρι και ολοι γελανε ενω εγω δεν καταλαβαινω γιατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
soraya lol :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αν μπει στο ραδιο τραγουδι που μου αρεσει και παρκαρω, θα τελειωσει πρωτα το τραγουδι και μετα θα βγω απο το αμαξι, δεν μπορω να το κοψω στη μεση,κατι θα γινει.

+1 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Τ
Αν μπει στο ραδιο τραγουδι που μου αρεσει και παρκαρω, θα τελειωσει πρωτα το τραγουδι και μετα θα βγω απο το αμαξι, δεν μπορω να το κοψω στη μεση,κατι θα γινει.

+1

:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top