Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
τρελαινομαι κι εχω τσακωθει πολλες φορες με τον φιλο μου που δεν κουμπωνει τα στιλο,που δεν τους βαζει το καπακι.

γενικοτερα ειμαι πολυ ψυχαναγκατικη και νευρικη.

α,επισης εχω ψυχωση με το πλυσιμο των χεριων, παθαινω εκζεμα και σεν σταματω να τα πλενω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
δεν δανείζω ποτέ τα ρούχα μου και μ'αρέσουν πολύ τα φάρματα και πίνω χωρίς λόγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Εγώ μισώ τις κάλτσες.. όχι τις βαμβακερές.. τις άλλες, τα κοντά καλτσάκια-καλσόν :mad:
Δηλαδή θα με δεις πάντα να φοράω τα γοβάκια ή τα μπαλαρινέ ξυπόλυτη.. δεν πα να έχει -10, δεν πα να βρέχει. :redface:.. εγώ τέτοια πράγματα δε βάζω στα πόδια μου:P

Επίσης δεν μπορώ να κοιμηθώ με κάλτσες (το λέω γιατί το κάνουν πολλοί) και αφού ξαπλώσω αρχίζω και τρίβω τις πατούσες μου μεταξύ τους, μέχρι να με πάρει ο υπνος.. και όχι μόνο αυτό τρίβομαι γενικά σαν το γατί στο μαξιλάρι, στο στρώμα. Εεε.. άμα έχω ειδικά και παρέα.. με κάνει και αισθάνομαι άβολα.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
1)το κίτρινο τυρι με το κόκκινο περίβλημα θέλω να το κόβω φέτες αν κάποιος πάρει την μύτη απο το τυρί μου γίνομαι σκύλος, θέλω να έχω κομμάτι με όλες τις στρώσεις:redface:
Οπώς καταλαβένετε δεν είμαι παράλογη εκείνος δεν καταλαβένει:P

Εγώ αυτό το κάνω με όλα τα τυριά! Βασικά ειδικά η μύτη που βρίσκεται στο κέντρο του κεφαλιού του τυριού μ'αρέσει τρομέρα, οπότε αν κάποιος κόψει αυτή είναι σαν να μου έχει καταστρέψει το τυρί!:beating:

Έχω όλο το δωμάτιο ακατάστατο (ειδικά το γραφείο μου), αλλά δεν χάνω τα πράγματά μου αν δεν μου τα μετακινήσει κανείς. Μπορεί να βρίσκονται όλα σε σωρούς, αλλά να μπορώ να βρω τα πάντα, και να μπαίνει η μάνα μου και να τα "τακτοποιεί" και μετα να μη βρίσκω τίποτα και να βρίζω!:mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Σίγουρα ΌΛΟΙ έχουμε, και παω στοίχημα ότι είναι πολλές!
Αναφέρομαι σε απλές,καθημερινές παραξενιές του καθενός μας!:)

....κάθε πρωί πριν πάω δουλειά (κατα τις 6+) ανοίγω πάντα την τηλεόραση ακούω τα νέα τον καιρό και μετά βάζω μουσική μέχρι να φύγω
.... Τρώω τα νυχια μου, δαγκώνω όλα τα καπάκια των στυλό
....Κράταω μόνο τσάντες (μεγάλες κυρίως) λοξά περάσμενες σαν ταχυδρόμος...
....κουβάλω πάντα στο αμάξι μου ένα sleeping bag (κατάλοιπο απο τα φοιτητικά χρόνια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Συχνα-πυκνα μοιαζει το υπνοδωματιο μου λες και εχει πεσει βομβα και εχουν σκασει ρουχα, παπουτσια, τσαντες και νεσεσερ παντου!:redface:
Να μην ξεχασω και τα βιβλια...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Μοιάζω με την Νεράιδα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Όταν είμαι συγκεντρωμένος κάπου, εκνευρίζομαι με οτιδήποτε μου αποσπά την προσοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μοιάζω με την Νεράιδα :redface:

Κάποτε έμοιαζα με την Εδάδ που μοιάζει με τη Νεράϊδα...
Πάντως μέσα στο χάος ήξερα πάντα που βρισκόταν το καθετί κι αν κάποιος μετακινούσε κάτι, το έχανα... :worry::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πάντως μέσα στο χάος ήξερα πάντα που βρισκόταν το καθετί κι αν κάποιος μετακινούσε κάτι, το έχανα... :worry::D

Ohhh yesssss:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κάποτε έμοιαζα με την Εδάδ που μοιάζει με τη Νεράϊδα...
Πάντως μέσα στο χάος ήξερα πάντα που βρισκόταν το καθετί κι αν κάποιος μετακινούσε κάτι, το έχανα... :worry::D
Εγώ όταν χάνω κάτι ξέρω πού είναι: στη θέση του (κατά τη μητέρα μου). :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Εγώ πάλι είμαι και φοβερά ακατάστατη (βλ. Νεράιδα, Εδάδ) και χάνω πάντα τα πράγματά μου. Κάθε μέρα κάτι ψάχνω...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
1. Δεν μου αρέσει να θέλουν κάποιοι να με προστατεύσουν σε ζητήματα που δεν τους αφορά...

Κυρίως:
2. Δεν θέλω να ακούω κανέναν και τπτ το πρωί που ξυπνάω εκτός από τον σύντροφό μου...

3. Με εκνευρίζει απίστευτα να χτυπάει συνεχώς το κινητό μου για αυναρτησίες...

Πολλές εεεε έέέχχχωωω εεε ?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Όταν οδηγώ θέλω τα μανίκια μου να είναι σηκωμένα μέχρι τον αγκώνα, αλλιώς δε μπορώ! :confused::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ αυτό το κάνω με όλα τα τυριά! Βασικά ειδικά η μύτη που βρίσκεται στο κέντρο του κεφαλιού του τυριού μ'αρέσει τρομέρα, οπότε αν κάποιος κόψει αυτή είναι σαν να μου έχει καταστρέψει το τυρί!:beating:

Έχω όλο το δωμάτιο ακατάστατο (ειδικά το γραφείο μου), αλλά δεν χάνω τα πράγματά μου αν δεν μου τα μετακινήσει κανείς. Μπορεί να βρίσκονται όλα σε σωρούς, αλλά να μπορώ να βρω τα πάντα, και να μπαίνει η μάνα μου και να τα "τακτοποιεί" και μετα να μη βρίσκω τίποτα και να βρίζω!:mpinelik:

Εμείς οι δύο έπρεπε να είμασταν στο ίδιο σπίτι:P και γώ μπορώόπως λές να είναι το σπίτι αχούρι, αν όμως κάποιος μετακινήσει το χάος χάνω την σειρά μου και φωνάζω γιατί μου τα ανακάτεψαν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ υγρά μαντιλάκια υγειηνής κάθε 3 φορές που πάω στο μπάνιο, ούτε λυγότερες ούτε περισσότερες, αν δεν έχω μαντιλάκι και είναι η τρίτη φορά προτειμώ να περιμένω να πάω σπίτι για να πάω τουαλέτα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ντουλάπια, συρτάρια, μάτια κουζίνας (αυτά που βγαίνουν προς τα έξω) κλπ. πρέπει να είναι κλειστά! Αν δεν είναι, τα κλείνω! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ΜΙΣΩ τους κούριερ. Μισώ την ACS, τη UPS, την ασυνεννοησία και τη δυσκοιλιότητά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το 'χω ξαναπεί;


Είμαι ΥΣΤΕΡΙΚΟΣ με τα μουσικά μου κομμάτια.
Απ' τη στιγμή που θα μπει στον Υπολογιστή μου μέχρι να φτάσει στο φάκελο του Media Player (WMP) θα περάσει ολόκληρο ταξίδι.
  1. Δημιουργία του κατάλληλου φακέλου του album, αν δεν υπάρχει, στον υποφάκελο του καλλιτέχνη (εκτός αν είναι συλλογή).
  2. Περνάω ένα-ένα τα αρχεία και διορθώνω τον τίτλο τους, δηλαδή:
    • Μετάφραση από greeklish σε Ελληνικά, εάν πρόκειται για ελληνικό κομμάτι.
    • Μορφοποίηση τίτλου αρχείου με βάση τη δομή: Α/Α κομματιού - Καλλιτέχνης / Άλμπουμ - Τίτλος
    • Η δομή αυτή μπορεί να αλλάζει ίσως, αλλά το Α/Α κομματιού θα υπάρχει πάντα μπροστά, ειδικά εάν πρόκειται για live CD, όπου εκεί τα θέλω ταξινομημένα (στο φάκελο) βάση Α/Α.
  3. Επιλογή όλων των αρχείων και συμπλήρωση (από ιδιότητες αρχείου) τα: Καλλιτέχνης - Τίτλος Άλμπουμ - Είδος - Έτος. Εάν πρόκειται για συλλογή δεν συμπληρώνω καλλιτέχνη και έτος [θα συμπληρωθούν στα κομμάτια]. Εάν πρόκειται για live CD βάζω σε όλα το έτος κυκλοφορίας του CD.
  4. Δεύτερο πέρασμα αρχείων ένα προς ένα: διορθώνω/προσθέτω τα εξής στις ιδιότητες:
    • Τίτλος κομματιού, δηλαδή τον τίτλο που θα μου δείχνει το WMP. Ο τίτλος του αρχείου μπορεί να έχει μέσα χίλια δυο πράγματα, αλλά στο WMP θα φαίνεται μόνο ο τίτλος του τραγουδιού προφανώς.
    • Αριθμός κομματιού, δηλαδή αντιγράφω το πρώτο νούμερο του τίτλου αρχείου. Κυρίως για τα βήματα Ι και ΙΙ γίνεται το 2ο πέρασμα.
    • Καλλιτέχνης, Έτος, Είδος, ανάλογα με τις περιστάσεις.
  5. Προσθέτω τα αρχεία στο WMP και από τις εκείνες ιδιότητες φτιάχνω τις τελευταίες λεπτομέρειες: καλλιτέχνης άλμπουμ, που με βάση αυτό (και το άλμπουμ) ομαδοποιούνται τα τραγούδια. Οπότε στο σκέτο "καλλιτέχνης" στα κομμάτια μπορώ να προσθέσω τυχόν πρόσθετους καλλιτέχνες, εάν πρόκεται για ντουέτο, συμμετοχή, κτλ.
  6. Τέλος περνάω την εικόνα του εξώφυλλου του CD στα κομμάτια για να φαίνεται τσίλικο! :clapup:
Κι είναι έτοιμο!! :D
Μπορεί ένα άλμπουμ των 40-50 τραγουδιών να κάνω και 3-4 μήνες να το περάσω ολόκληρο στο WMP. Μου βγαίνει η πίστη μεν, αλλά υπάρχει έτσι η απόλυτη τάξη! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το 'χω ξαναπεί;


Είμαι ΥΣΤΕΡΙΚΟΣ με τα μουσικά μου κομμάτια.
Απ' τη στιγμή που θα μπει στον Υπολογιστή μου μέχρι να φτάσει στο φάκελο του Media Player (WMP) θα περάσει ολόκληρο ταξίδι.
  1. Δημιουργία του κατάλληλου φακέλου του album, αν δεν υπάρχει, στον υποφάκελο του καλλιτέχνη (εκτός αν είναι συλλογή).
  2. Περνάω ένα-ένα τα αρχεία και διορθώνω τον τίτλο τους, δηλαδή:
    • Μετάφραση από greeklish σε Ελληνικά, εάν πρόκειται για ελληνικό κομμάτι.
    • Μορφοποίηση τίτλου αρχείου με βάση τη δομή: Α/Α κομματιού - Καλλιτέχνης / Άλμπουμ - Τίτλος
    • Η δομή αυτή μπορεί να αλλάζει ίσως, αλλά το Α/Α κομματιού θα υπάρχει πάντα μπροστά, ειδικά εάν πρόκειται για live CD, όπου εκεί τα θέλω ταξινομημένα (στο φάκελο) βάση Α/Α.
  3. Επιλογή όλων των αρχείων και συμπλήρωση (από ιδιότητες αρχείου) τα: Καλλιτέχνης - Τίτλος Άλμπουμ - Είδος - Έτος. Εάν πρόκειται για συλλογή δεν συμπληρώνω καλλιτέχνη και έτος [θα συμπληρωθούν στα κομμάτια]. Εάν πρόκειται για live CD βάζω σε όλα το έτος κυκλοφορίας του CD.
  4. Δεύτερο πέρασμα αρχείων ένα προς ένα: διορθώνω/προσθέτω τα εξής στις ιδιότητες:
    • Τίτλος κομματιού, δηλαδή τον τίτλο που θα μου δείχνει το WMP. Ο τίτλος του αρχείου μπορεί να έχει μέσα χίλια δυο πράγματα, αλλά στο WMP θα φαίνεται μόνο ο τίτλος του τραγουδιού προφανώς.
    • Αριθμός κομματιού, δηλαδή αντιγράφω το πρώτο νούμερο του τίτλου αρχείου. Κυρίως για τα βήματα Ι και ΙΙ γίνεται το 2ο πέρασμα.
    • Καλλιτέχνης, Έτος, Είδος, ανάλογα με τις περιστάσεις.
  5. Προσθέτω τα αρχεία στο WMP και από τις εκείνες ιδιότητες φτιάχνω τις τελευταίες λεπτομέρειες: καλλιτέχνης άλμπουμ, που με βάση αυτό (και το άλμπουμ) ομαδοποιούνται τα τραγούδια. Οπότε στο σκέτο "καλλιτέχνης" στα κομμάτια μπορώ να προσθέσω τυχόν πρόσθετους καλλιτέχνες, εάν πρόκεται για ντουέτο, συμμετοχή, κτλ.
  6. Τέλος περνάω την εικόνα του εξώφυλλου του CD στα κομμάτια για να φαίνεται τσίλικο! :clapup:
Κι είναι έτοιμο!! :D
Μπορεί ένα άλμπουμ των 40-50 τραγουδιών να κάνω και 3-4 μήνες να το περάσω ολόκληρο στο WMP. Μου βγαίνει η πίστη μεν, αλλά υπάρχει έτσι η απόλυτη τάξη! :clapup:
Έχεις πολλά προβλήματα ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top