Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεν μπορω να κοιμηθω εαν ειναι οι ντουλαπες ανοιχτες. Επισης, αποκλειεται ποτε να ξαπλωσω στο κρεβατι εαν εχει εστω και ενα ρουχο πανω.

Κι εγώ...
Όπως επίσης δεν μπορώ να κοιμηθώ αν δεν έχω ξεντυθεί και δεν έχω ξεβαφτεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν μπορω να κοιμηθω εαν ειναι οι ντουλαπες ανοιχτες.
Λένε ότι οι ανοιχτές ντουλάπες ευνοούν τις κακές γλώσσες.


Επειδή το έχω κάνει κι εγώ μερικές φορές στο παρελθόν, μπορώ να σας εξομολογηθώ ότι το έκανα μόνο για να σπάσω τα νεύρα σε κάποιον που μου είχε μπει στο μάτι, και ανεβαίνοντας τα σκαλιά των κυλιόμενων να τον σπρώξω ελαφρώς.. πολύ ώριμο, I know.. :redface:
Εγώ το κάνω επίτηδες πια σ' όσους κάθονται μπάστακες στ' αριστερά. Μου φαίνεται θ' αρχίσω να τους βρίζω από εδώ και πέρα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
τις φακές τις τρώω ως εξής: κόβω τη γωνία της φρατζόλας όσο περίπου δυο φέτες.Αδειάζω τη ψίχα στο πιάτο με τις φακές και ανακατεύω...γεμίζω την άδεια γωνία με φακές από το πιάτο και τρώω από εκεί μέσα...και κάθε φορά που αδειάζει το ψωμάκι(γιατί δε χωράει όλο το πιάτο μονομιάς στο ψωμί) ξαναγεμίζω:D


Στη φασολάδα πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να βάλω τριμμένη φέτα μέσα....


Τους γίγαντες τους λιώνω μαζί με φέτα με το πιρούνι(τα κάνω νιανιά δλδ:P)


Σιχαίνομαι το ξίδι!!!Ούτε το μπουκάλι δε μπορώ να πιάσω!!!:sick:


Και μετά με λένε περίεργη!!!
Τώρα που το παρατηρώ ένα κόλλημα με τα όσπρια το έχω!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Και εγώ κάνω νιανιά το φαγητό μου!!!!!!! Παραθέτω παραδείγματα νιανιών.. Φασολάκια φρέσκα, αρακά, γεμιστά, κολοκυθάκια γεμιστά στην κατσαρόλα, γιουβαρλάκια, ιμάμ, (απαραιτήτως με την συνοδεία φέτας όλα τα προηγούμενα, και η ίδια περνάει από διαδικασία νιανιο-ποίησης), παστίτσιο, κοτόπουλο βραστό με πατάτες και σίγουρα μερικά ακόμα που μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή. Στο διαιτολόγιο μου, με την γενική έννοια του όρου, δεν υπάρχουν οι λέξεις φασολάδα, γίγαντες, κουκιά, ρεβύθια και όλα τα παρεμφερή όσπρια που έχουν.. σακούλες.. Νι, έτσι έλεγα τον φλοιό που έχουν τα περισσότερα όσπρια όταν ήμουν μικρή :P Και τώρα έτσι το δικαιολογώ βέβαια όταν η μαμά μου μαγειρεύει κάτι από αυτά, κι εγώ καταλήγω να ψωμολυσσάω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οταν εχω νευρα, δεν θελω να μου μιλανε. Ουτε για πλακα. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

am_xmen

Νεοφερμένος

Η am_xmen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Μια πολύ τρελή παραξενιά αν τα σεντόνια του κρεβατιού μου δεν είναι τεντωμένα τελείως δεν μπορώ να ξαπλώσω να κοιμηθώ .... Είμαι ικανή να το ξεστρώσω και να το ξαναστρώσω .... μερικές φορές πιάνω τον ευατό μου και λέω ΕΛΕΟΣ ...
Αυτά...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Να ρωτήσω...υπάρχει κανείς που να είναι παράξενος με τα ζώα?(Και δεν εννοώ συνομιλίες Giovanna και evouli:P)...Να συχαίνεστε τις τρίχες...να μη θέλετε να σας ακουμπάνε και τέτοια πράγματα....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι εγώ........
Μια φίλη μου έχει στο σπίτι της δυο τεράστια σκυλιά και μερικές γάτες και κάθε φορά που πηγαίνω, είναι η χειρότερή μου..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MEFISTOS

Νεοφερμένος

Ο MEFISTOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
και έγω δεν μπορώ τα ζώα. Οχί γενίκος. Στην επαρχία δεν με πείραζουν καθόλου. Στο διαμέρισμά ομως δεν τα αντέχω καθόλου. :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Εγώ το κάνω επίτηδες πια σ' όσους κάθονται μπάστακες στ' αριστερά. Μου φαίνεται θ' αρχίσω να τους βρίζω από εδώ και πέρα. :D

:confused:...:mad:

γιου νόου σκάλες που είναι δίπλα απ'τις κυλιώμενες..?? εξίσου χρήσιμες και σταθερές..!! :P ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ναι αλλά οι κυλιόμενες είναι πιο γρήγορες, δηλαδή επειδή σε κάποιους αρέσει να χαζεύουν την θέα από τα αριστερά θα πρέπει να εκτοπίσουν αυτούς που βιάζονται από τις κυλιόμενες;...Πάντως μόνο στην Ελλάδα υπάρχουν άνθρωποι που στέκονται στα αριστερά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
σου κάνει εντύπωση? :loltooth:

η αντίδραση του έλληνα βγαίνει στο να το παίξει μάγκας αγνοώντας απλούς κανόνες που απλώς αποσκοπούν στη διευκόλυνση του συνόλου. έτσι, την κατατρόπωσες τώρα την εξουσία που σε καταδυναστεύει, την χτύπησες στο αδύνατο σημείο της :p. μέχρι εκεί φτάνουν τα κότσια του, κατα τα άλλα... :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάντως μόνο στην Ελλάδα υπάρχουν άνθρωποι που στέκονται στα αριστερά...

Όχι, κι άλλοι το κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Γιατί αυτοί που θέλουν να ανέβουν τα σκαλοπάτια δεν πάνε από τις κανονικές; Σιγά την διαφορά χρόνου που έχουν από τις κυλιόμενες. Μόνο και μόνο για να ενοχλήσουν τους άλλους :P

edit: Κι εγώ εκτός Ελλάδας το έμαθα οτι στεκόμαστε στη μία μόνο πλευρά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ειναι σημαντικη η διαφορα χρονου, ειδικα οταν βιαζεσαι να προλαβεις τρενο, καθως και ο αριθμος των σκαλιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Ναι αλλά οι κυλιόμενες είναι πιο γρήγορες, δηλαδή επειδή σε κάποιους αρέσει να χαζεύουν την θέα από τα αριστερά θα πρέπει να εκτοπίσουν αυτούς που βιάζονται από τις κυλιόμενες;...Πάντως μόνο στην Ελλάδα υπάρχουν άνθρωποι που στέκονται στα αριστερά...

παιδιά, εγώ δεν λέω γι'αυτούς που κάθονται ντε και καλά στ'αριστερά.. εγώ έχω φάει μπόλικο σπρωξίδι και στα δεξιά που κάθομαι... ή μου'χει τύχει να κρατάω βαλίτσες,κλπ (πού να τις βάλω? πάνω στο κεφάλι μου..??:confused:) και να με σπρώξουν κοιτάζοντάς με σαν ούφο.. τεσπα, εγώ έχω πρόβλημα στα γόνατα και απαγορεύεται ν'ανεβαίνω πολλά σκαλιά, επομένως δεν έχω και πολλές επιλογές πέρα απ'τις κυλιώμενες.. αλλά όχι και να μου γίνονται κάθε φορά τα νεύρα κορδόνια, επειδή κανένας που βιάζεται δεν χρησιμοποιεί τις κανονικές σκάλες και σε βρίζει κι από πάνω είτε κάθεσαι στην άκρη είτε όχι... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
παιδιά, εγώ δεν λέω γι'αυτούς που κάθονται ντε και καλά στ'αριστερά.. εγώ έχω φάει μπόλικο σπρωξίδι και στα δεξιά που κάθομαι... ή μου'χει τύχει να κρατάω βαλίτσες,κλπ (πού να τις βάλω? πάνω στο κεφάλι μου..??:confused:) και να με σπρώξουν κοιτάζοντάς με σαν ούφο.. τεσπα, εγώ έχω πρόβλημα στα γόνατα και απαγορεύεται ν'ανεβαίνω πολλά σκαλιά, επομένως δεν έχω και πολλές επιλογές πέρα απ'τις κυλιώμενες.. αλλά όχι και να μου γίνονται κάθε φορά τα νεύρα κορδόνια, επειδή κανένας που βιάζεται δεν χρησιμοποιεί τις κανονικές σκάλες και σε βρίζει κι από πάνω είτε κάθεσαι στην άκρη είτε όχι... :mad:

the greek way
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Παραξενιές..;; Περάστε απο δώ... έχουμε τα πάντα!

  • Όταν ξυπνάω δύσκολα να μιλήσω σε κάποιον (τουλάχιστον τα 10 πρώτα λεπτά).
  • Δεν τα πάω καλά με τις τρίχες σε “μέρη” που δεν πρέπει να υπάρχουν…:redface: Μια και μόνο τρίχα στο φαγητό μου, μπορεί να μου χαλάσει την μέρα.
  • Από πολύ μικρή ηλικία έχω κόλλημα με τα μαλλιά μου. Δεν μου αρέσει όταν κάποιος τα αγγίζει. (Μόνο στο Sex είναι θέμα υπό συζήτηση :P).
  • Βγαίνω εκτός εαυτού όταν κάποιος πειράζει ή αλλάζει τα πράγματα μου.
  • Όταν βγαίνω με κάποια, πάντα προσέχω τα παπούτσια που φοράει. (δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω πως μπορώ να καταλάβω πολλά από αυτό).
  • Κάθε φορά που ανάβω τσιγάρο, ποτέ δεν το καπνίζω μέχρι το τέλος (με αποτέλεσμα φίλοι και γνωστοί να με πειράζουν γιʼ αυτό).
  • "Δεν μπορώ να ζήσω" ούτε μια μέρα χωρίς Internet (Ας ξέρω πως η γραμμή μου είναι ενεργή και ας μην σερφάρω..)

Αυτές είναι οι μεγαλύτερες μου παραξενιές.. :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Ειναι σημαντικη η διαφορα χρονου, ειδικα οταν βιαζεσαι να προλαβεις τρενο, καθως και ο αριθμος των σκαλιων.

αυτό, τπτ άλλο, ΤΕΛΟΣ.

burbuja (κι εγώ έχω ορθοπεδικά προβλήματα :p), όταν έχω βαλίτσα, την βάζω μπροστά μου στις κυλιόμενες, δεν ενοχλεί κανέναν :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αυτό, τπτ άλλο, ΤΕΛΟΣ.
Πόσες φορές έχω χάσει τρένο στην Κατεχάκη γιατί δεν έχουν βάλει κυλιόμενες προς τα κάτω!!!


Τι μλκ3ς, στο ρεύμα από το οποίο έρχομαι και οι δύο κυλιόμενες πάνε προς τα κάτω, ενώ σ' αυτό από το οποίο φεύγω και οι δύο πάνε προς τα πάνω. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top