Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Πόσες φορές έχω χάσει τρένο στην Κατεχάκη γιατί δεν έχουν βάλει κυλιόμενες προς τα κάτω!!!


Τι μλκ3ς, στο ρεύμα από το οποίο έρχομαι και οι δύο κυλιόμενες πάνε προς τα κάτω, ενώ σ' αυτό από το οποίο φεύγω και οι δύο πάνε προς τα πάνω. :confused:
γιατι εσεις στην Αθηνα πατε παντα ακρυβος....χαθηκε ο κοσμος να πατε 5 λεπτα νωριτερα...?

ΟΙ δικες μου...
δεν μ'αρεσει να μου μιλαν οταν εχω μολις ξυπνησει... αλλα κ οταν νυσταζω.. μου ερχετε να σκοτωσω ανθρωπο ...
δεν μάρεσει να ειμαι νιφαλια κ ο αλλος να ειναι κουρουμπελο ...
δεν μαρεσει να με λεει μουρμουρα ....
δεν μαρεσει να με διαταζουν ....
μπορει να παρεξηγηθω με καποιον χωρις λογο κ σε 5'να ειμαι καλα...
μπορει το δωματιο μου να ειναι χαλια για μια βδομαδα
κ την αλλη να με πιασει κριση καθαριοτητας... κ να μου σπασει τα νευρα ενα αορατο αντικειμενο...
:hmm:δεν θυμαμε αλλα επρεπε να γραφει ο φιλος μου εδω θα θελατε κ αλλο σερβερ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
γιατι εσεις στην Αθηνα πατε παντα ακρυβος....χαθηκε ο κοσμος να πατε 5 λεπτα νωριτερα...?

E δεν πάει έτσι :P Αφού κάθε 3 λεπτά έχει τρένο, πας και ό,τι πετύχεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
E δεν πάει έτσι :P Αφού κάθε 3 λεπτά έχει τρένο, πας και ό,τι πετύχεις :P
ε αφου εχει καθε 3 λεπτα τι τρεχετε???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν μπορώνα χασμουριούνται μπροστά μου. Απλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ, τα παίρνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν μπορώνα χασμουριούνται μπροστά μου. Απλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ, τα παίρνω...
Πω πω κι εγώ! Ειδικά αυτά τα χασμουρητά που βλέπω πόσα σφραγίσματα έχει ο άλλος και αν έχει βγάλει τις αμυγδαλές του ή όχι και συνοδεύονται από ένα παρατεταμένο "ααααααουυυυχ"!! Μιλάμε πως όταν μου συμβαινει εμένα, κλείνω απότομα το στόμα μου για να μη με χαστουκίσω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άσε.. και δυστυχώς το κάνει πολύυ και πολύ έντονα και βαθιά η Φανή, η συγκάτοικός μου... και, μιλάμε, αν είμαι αγουροξυπνημένη και παλεύω να ανοίξω μάτι... απλά δεν μπορώ!!! Κάνει και ένα "χχχχχ" με το λάρυγγα... Αργκ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τι φρικαρετε με τις κυλιομενες?:P
το σωστο ειναι να καθεσαι στα ΔΕΞΙΑ, τελεια και παυλα. αμα δε σαρεσει να καθεσαι στα δεξια ανθρωπε μου, τοτε βουλωσε το αμα περασω και ευγενικοτατα σε σκουντηξω! :)

οσο για τις κανονικες σκαλες, σορι αλλα μπουρμπουχα αυτο που λες ειναι ακυρο... δε θα παω εγω απο τις σταθερες επειδη υπαρχουν μερικοι που νομιζουν οτι το μετρο ειναι του μπαρμπα τους...να πανε αυτοι,απλα.:)

οσο για τις βαλιτσες, 1.ασανσερ και 2. η βαλιτσα στο αποπανω η στο αποκατω σκαλι απο το δικο σου, και αυτη στα δεξια. δεν ενοχλει κανεναν.:clapup:

τελος, ΒΙΑΖΟΜΑΙ να παρω το συγκεκριμενο τρενο που φευγει 9 και 23 και 49 δευτερολεπτα γιατι ξερετε, αυτο εχει ανταποκριση με τον προαστιακο μου, ο οποιος εχει ανταποκριση με το Ε63, το οποιο εχει ανταποκριση με το τοπικο λεωφορειο, με το οποιο αν καταφερω να παρω, θα ειμαι σε μολις 2 ωρες στη δουλεια μου! Συγνωμη κιολας που δεν αντεχω να χανω λεωφορεια και να ειμαι 3 ωρες στο δρομο αντι για 2...επειδη καποιος δε μπορει να κανει το αυτονοητο..
και οχι, μη μου πειτε να ξυπναω νωριτερα...γιατι δεν μενω ΜΕΣΑ στο μετρο αλλα κοντα σε αυτο, και παω με λεωφορειο το οποιο μπορει να αργησει anyway..!

λοιπον, οποιος ειναι στις κυλιομενες να καθεται ΔΕΞΙΑ αλλιως εγω,o weak and powerless και ο γιωργος θα τον σκουνταμε αιωνιως!:P:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
γιατι :( κακερλακακι?

τα ειπα λιγο εντονα, αλλα μη σκιαζεσαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
ε αφου εχει καθε 3 λεπτα τι τρεχετε???:confused:

Εγώ πάντως, πάω χαλαρά :P Μου έχει τύχει να είμαι στις κυλιόμενες και να κατεβαίνω στο σταθμό, να βλέπω το τρένο να είναικάτω με ανοιχτές τις πόρτες, να σκοτώνονται στο τρέξιμο οι υποψήφιοι επιβάτες να μπουν, και εγώ περιμένω να με κατεβάσει η σκάλα, να πάω να βγάλω χαλαρά εισητήριο.. και να μπω στο επόμενο :P

Άσε.. και δυστυχώς το κάνει πολύυ και πολύ έντονα και βαθιά η Φανή, η συγκάτοικός μου... και, μιλάμε, αν είμαι αγουροξυπνημένη και παλεύω να ανοίξω μάτι... απλά δεν μπορώ!!! Κάνει και ένα "χχχχχ" με το λάρυγγα... Αργκ!!!

Ένας συμμαθητής μου κάθε πρωί έκανε ακριβώς αυτά τα χασμουρητά και στα διαλείμματα ξεκολλούσε με το χέρι του τις τσίμπλες του και τις έκανε μπαλάκια, με τα οποία και έπαιζε κανένα δεκάλεπτο στη συνέχεια. Με έφερε σε σημείο να σηκωθώ και να του φωνάξω εν ώρα μαθήματος "Εε ΑΝΤΕ ΓΑ****ΣΟΥ πια" και να φύγω από την τάξη. Εκ τοτε δεν το ξαναέκανε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εγώ πάντως, πάω χαλαρά :P Μου έχει τύχει να είμαι στις κυλιόμενες και να κατεβαίνω στο σταθμό, να βλέπω το τρένο να είναικάτω με ανοιχτές τις πόρτες, να σκοτώνονται στο τρέξιμο οι υποψήφιοι επιβάτες να μπουν, και εγώ περιμένω να με κατεβάσει η σκάλα, να πάω να βγάλω χαλαρά εισητήριο.. και να μπω στο επόμενο :P



Ένας συμμαθητής μου κάθε πρωί έκανε ακριβώς αυτά τα χασμουρητά και στα διαλείμματα ξεκολλούσε με το χέρι του τις τσίμπλες του και τις έκανε μπαλάκια, με τα οποία και έπαιζε κανένα δεκάλεπτο στη συνέχεια. Με έφερε σε σημείο να σηκωθώ και να του φωνάξω εν ώρα μαθήματος "Εε ΑΝΤΕ ΓΑ****ΣΟΥ πια" και να φύγω από την τάξη. Εκ τοτε δεν το ξαναέκανε. :P


εγω ειμαι περιεργη με αυτο.παραξενη, πως το λενε. το γραφω και στο πρωτο ποστ του τοπικ.... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΟΡΤΑ ΤΡΕΝΟΥ-ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΥ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ ΜΟΥ. μου χαλαει η μερα.


...

στο δευτερο, εισαι απεριγραπτη~!!!!!

ολεεεεεε!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
γιατι :( κακερλακακι?

τα ειπα λιγο εντονα, αλλα μη σκιαζεσαι :)

Και εγω μαζι σας στο σκουντηγμα. Γενικα συμφωνω απολυτως!

Επισης, suspiria, και εγω οταν ειμαι Αθηνα για βολτα, παω με το πασο μου και μου εχει τυχει να αφησω το τρενο να φυγει γιατι ειχε παρα πολυ κοσμο και δεν γουσταρα να σαρδελοποιηθω. Αλλα αν βιαζομαι, αλλοιμονο σε οποιον βρεθει μπροστα μου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οταν ειμαι εκνευρισμενη η στεναχωρημενη, εχω μαζο τασεις.
συνηθως,και αν ειναι ο καιρος μου, αποτριχωνομαι με βια! (γιατι σε αλλες περιπτωσεις ποναωωω!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Δεν είναι ίδιοι οι ρυθμοί παντού ;)

Πάντως εδώ που έχουμε λεωφορεία και μπορεί να κάνουν και 20 λεπτά μεταξύ τους θυμάμαι μια φορά που είχα αργήσει φοβερά και το είδα να είναι στη στάση, άρχισα να τρέχω στη μέση του δρόμου για να το προλάβω και να μην μπορεί να φύγει :P ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑΙ ΧΑΝΩ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ! :P (GIovanna αδερφή ψυχή, εσύ!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παλλαντινάκι μου καλό, εδώ δεν είμαστε Σαλόνικα (χαλλλαρά που λέμε :P).


Και το τρένο από κάποια σημεία φεύγει ανά 10 λεπτά (ή και 30 αν μιλάμε για αεροδρομίου).


Suspiria, θεά! :devil:



Giovanna.... yep είναι ό,τι πιο σπαστικό να σου κλείνει μπροστά σου η πόρτα τρένου και ειδικά λεωφορείου - γνωστό άλλωστε είναι το σύνθημα με γκράφιτι σε τοίχο μετά τις παλιές εστίες του ΕΜΠ: "Π#%στη λεωφορειατζή θα σε πετύχω" :)

Πάντως εδώ που έχουμε λεωφορεία και μπορεί να κάνουν και 20 λεπτά μεταξύ τους θυμάμαι μια φορά που είχα αργήσει φοβερά και το είδα να είναι στη στάση, άρχισα να τρέχω στη μέση του δρόμου για να το προλάβω και να μην μπορεί να φύγει :P

RESPECT κι εγώ το 'χω κάνει πολλάκις!!


Και ένας Μ#$#%#$# πήγε να με πατήσει αντί να σταματήσει. :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κάτι που ανακάλυψα χτες.. αν είναι να βγω έξω βράδυ και είμαι ντυμένη καλά δεν μπορώ να μπω σε λεωφορείο για να πάω κάπου (αν δεν παίζει αμάξι εννοώ), προτιμώ να πάρω ταξί! :D

Και ένας Μ#$#%#$# πήγε να με πατήσει αντί να σταματήσει. :mpinelik:

:rofl:

(το φαντάστηκα σαν εικόνα, πρέπει να είχες πολύ γέλιο! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Το βραδυ δε μπορω να κοιμηθω καθολου ευκολα αν δεν επικρατει ακρα του ταφου σιωπη και συσκοτιση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Κάτι που ανακάλυψα χτες.. αν είναι να βγω έξω βράδυ και είμαι ντυμένη καλά δεν μπορώ να μπω σε λεωφορείο για να πάω κάπου (αν δεν παίζει αμάξι εννοώ), προτιμώ να πάρω ταξί! :D

Κι εγώ το έχω αυτό αρκετά :D.Τελικά τις περισσότερες φορές δεν παίρνω ταξί αλλά νιώθω άβολα στα ΜΜΜ όταν είμαι ντυμένη πολύ κυριλέ (όχι πολύ συχνό φαινόμενο αλλά τέσπα :P).Έχω συνδυάσει τα ΜΜΜ με δουλειά και υποχρεώσεις ενώ το αυτοκίνητο με εξόδους :P !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Κι εγώ το έχω αυτό αρκετά :D.Τελικά τις περισσότερες φορές δεν παίρνω ταξί αλλά νιώθω άβολα στα ΜΜΜ όταν είμαι ντυμένη πολύ κυριλέ (όχι πολύ συχνό φαινόμενο αλλά τέσπα :P).Έχω συνδυάσει τα ΜΜΜ με δουλειά και υποχρεώσεις ενώ το αυτοκίνητο με εξόδους :P !
κι εγω!
τεσπα, τωρα να δουμε..:P

εκνευριζομαι οταν στην παστερια μου φερνουν μπουκαλι με νερο,και το ανοιγουν χωρις να με ρωτησουν.
τους το δινω πισω παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μιας και μιλάγαμε για ΜΜΜ, δεν αντέχω με τίποτα τη μπόχα. ειδικά το πρωί, τρελαίνομαι! αλλάζω πόρτες, βαγόνια, μέχρι και τρένα που λέει ο λόγος... σιχτίρ, λεχρίτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top