Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Και συνεχίζεται το μεγαααααααααααλο ενδιαφέρον από τον Σπαρκ και το επίσης ενδιαφέρον όλων για τη στάση του από συγκεκριμένους. Αρχίζετε να φανερώνεστε...

Γιαννη, χωρις να θελω να τον υπερασπιστω, απο χθες στις 4 το πρωι ειπε πως δε θα προλαβει να παιξει αυριο κατα πασα πιθανοτητα, γι'αυτο και εδωσε νωρις την ψηφο του. Βεβαια ισως αυτο να ηταν και το καταλληλο τεχνασμα για να ξεχαστει, αλλα τουλαχιστον μας ενημερωσε:P...

Επισης οι φρασεις του τυπου "αρχιζετε να φανερωνεστε...", μονο πανικο και τρομο μπορουν να δημιουργησουν, οποτε κατα την ταπεινη μου αποψη καποιος αλλος καρφωνεται ολο και περισσοτερο:whistle:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Πρώτο μήνυμα για σήμερα.Να με συγχωρέσει ο jj, αλλά ρετσίνα>e-steki.Χθες απαιτούσα να συμμετέχετε και συμμετείχα όλη μέρα μεγάλε, οπότε τελείωνε.
Εγώ δεν είδα συμμετοχή, πάντως. Αν για εσένα "συμμετέχω" σημαίνει "γράφω δυο σειρές για να είμαι κομπλέ", τότε δεν πάει έτσι.
Έπειτα έχουμε τον jj.Διαβάζοντας το τελευταίο σου μήνυμα, και μιας που βαριέμαι να κάνω quote, απλά θα πω ότι ήταν πολύ φθηνά όλα όσα έγραψες.Και μάλιστα, μιας που με παρέθεσες αρκετές φορές, να πω ότι ειδικά αυτά που έγραψες σε μένα ήταν τραγικά.Τη μια σε πειράζει που δεν έγραψα σεντόνι, την άλλη σε πειράζει που δεν πήραμε το euro και πάει λέγοντας.Γράφτηκαν αρκετά ουσιώδη μηνύματα και παρόλα αυτά κολλάς σε μαλακίες.Για μένα αυτό είναι παράξενο.Και επιπλέον, κολλάς σε μένα, έναν παίχτη που σήμερα δεν μπόρεσα να μπω, ξεφεύγοντας από τη διαδικασία της ψηφοφορίας και ψηφίζοντας ένα άτομο χωρίς ψήφο, χωρίς κανένα επιχείρημα.Μόνο οι ύποπτοι και οι δολοφονοτέτοιοι stay low, ενώ έχουν γραφεί 55 σελίδες.Αν όντως ήσουν καθαρός, και λαμβάνοντας υπόψιν ότι ασχολείσαι με το e-steki, θα στεκόσουν μια στιγμή και θα ανέλυες αυτά που γράφτηκαν.Όπως και να'χει, ψηφίζω JJ.
Δε συμμετέχω στο e-steki, αλλά στο ischool. Να με συγχωρεί η χάρη σου.

Επίσης, ακολουθείς την ίδια τεχνική με χτες: "Με ψήφισες; Σε ψηφίζω". Δηλαδή μόνο από τις κατηγορίες μου προς το πρόσωπό σου έβγαλες συμπέρασμα ότι εγώ έχω κακό ρόλο. Οκ, τι να πω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Η ψήφος του Τάσου φαντάζομαι πως είναι καθαρά στην τύχη, ίσως για να μπει δυναμικά στο παιχνίδι και να δώσει ήδη τροφή για το παιχνίδι. Θα φανεί στη συνεχεια η πρόθεση
Ήταν παντελώς στην τύχη σε αυτον που πηγε πρωτο το ματι μου.
Μόνο ο Τάσος είχε κάτι παράξενες δουλίτσες κι έφυγε νωρίτερα απ τη μάζωξή μας την ώρα του αγώνα.
Περίεργο...
Οχι οτι ειπα οτι θα φυγω.. Οχι οχι οχι
Γιατί μπορεί να λέει ψέματα κι εσύ να είσαι συνεργός του.
Ξέρεις πως είστε στο ίδιο team, είδες που εγώ τον κατηγόρησα κι έτρεξες ενστικτωδώς να τον καλύψεις.
Είσαι άπειρος στο παιχνίδι και δεν γνωρίζεις πως έτσι μπορείς να καείς.
Και γιατί κατηγορώ τον Τάσο;
Γιατί και στο movie project δεν μπορούσε να μπει τις πρώτες μέρες κι όλο ψήφιζε οριακά και στην τύχη.
Και τότε είχε κακό ρόλο!
Με το ίδιο σκεπτικό έχει και τώρα.
Όπως επιπλέον αν έχει κακό ρόλο τότε θέλει να μείνει στην αφάνεια.
Και ορίστε που το κάνει!
μα δεν ειναι οτι δεν μπορω να μπω τις πρωτες μερες. Αλλα ετυχε να μην μπορω χθες. Και ποιος θελει να μεινει στην αφανεια μωρε; Με 2 ποστ που εκανα πας και βγαζεις συμπερασματα;
Γεια σας και από μένα!
Καλό παιχνίδι να έχουμε.
Elena Kr και Johnnaousa μπήκατε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι, και ψάχνετε να βρείτε γρήγορα ενόχους ή μου φαίνεται;

Θεωρείς ότι θα τον κάλυπτε τόσο φανερά, εάν ήταν συνδολοφόνος του, απ' τη στιγμή που μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι;

Και σε ποιον ακριβώς σκέφτεσαι να τη δώσεις;
ο γιαννης (αν θυμαμαι καλα γιατι πανε 2 ωρες απο τη στιγμη που ξεκινησα να παραθετω) ηταν αρκετα ουδετερος.
Δεν έπεσα να τον φάω ακριβώς γι αυτό!
Απλά επειδή το έχω ξαναδεί το εργάκι απ τον Τάσο σε προηγούμενο παλέρμο το θεώρησα λίγο ύποπτο και το έριξα για να κόψω αντιδράσεις.
Κι ορίστε που έχουμε αντιδράσεις...
ναι.. ξεκινησες δυναμικα και λες οπα τωρα δε με παιρνει αλλο ας σταματησω;
Καλό παιχνίδι να έχουμε!

Κάτι παίζει με Τάσο, jj, SparklingGrey, αλλά είναι νωρίς για να βγάλουμε συμπεράσματα.
Για αρχή ψηφίζω dimijim, καθαρά από διαίσθηση και όχι επειδή μιλάει πολύ.

Τα ξαναλέμε αύριο το μεσημεράκι. Συμπαράσταση στην Noisette που έχει εξεταστική.:P
εντελως ΑΚΥΡΗ ψηφος, σχετικα με το ποστ σου.
Αρχίζεις κι εσύ να μην μου κάθεσαι καλά...
Εγώ έριξα μια υποψία, απλά μια υποψία για τον Τάσο, ούτε τον ψήφισα ούτε τον κατηγόρησα ανοιχτά στο πρώτο μου ποστ.
Κι απευθείας έτρεξε ο spark κι αργότερα κι εσύ να τον αθωώσετε.
Κι επιμένετε στη γραμμή σας θέλοντας να μας βγάλετε εμάς υπερβολικούς, πολύ πιθανόν γιατί έχουμε βρει κάτι.
Κάτι δεν πάει καλά εδώ...
σορρυ κιολας δωστε ποινες και ολα τα σχετικα.. αλλα ρε φιλε για μαλακα με περνας; Καθολου δε με κατηγορορησες μα καθολου ομως.....
Πάνε να σε βγάλουν υπερβολικό, γιατί είσαι... Πιάστηκες από ένα κλασσικό επιχείρημα που έχουμε σχολιάσει άπειρες φορές ότι είναι αβάσιμο, μιας και κάθε Παλέρμο είναι διαφορέτικό και το έχεις κάνει τεράστιο θέμα από τον πρώτο γύρο... Αυτό το επιχείρημα αμφισβήτησαν και οι δύο και ως εκεί, δεν είδα κανέναν να αθωώνει τον Τάσο... Όχι, δεν έβγαλες 3 δολοφόνους στην επιφάνεια, τουλάχιστον δεν το αποδεικνύεις, γιατί μπορεί να το έκανες, είναι απελπιστικά νωρίς για συμπεράσματα...

Αυτή την στιγμή μπορώ να πω ότι φαίνεσαι πιο ύποπτος από αυτούς που κατηγορείς... :redface:
συγγνωμη αλλα και εμενα απο τα επιχειρηματα του ενοχος μου φαινεται.
Πιστεύεις δηλαδή πως ήταν άλογο να κατηγορήσω τον spark που έτρεξε αμέσως να καλύψει τον Τάσο;
Τόσο άκυρο ήταν να νομίσω πως ο spark προσπάθησε να καλύψει τον συνεργό του;
Και σε κανένα σημείο δεν είπα πως έχω βρει κάποιον δολοφόνο. (θα μπορούσαν τα παιδιά να είναι συγκάτοικοι άλλωστε)
Το μόνο που ανέφερα αν πρόσεξες ήταν πως κάτι δεν πάει καλά, όχι ότι έχουμε έναν δολοφόνο...
Και ψήφισα spark για να δω αντιδράσεις, πως θα κινηθούν και οι υπόλοιποι γύρω απ αυτό!

Περιμένω την απάντησή σου!
Θα τη δω αύριο το πρωί όμως, μαζί με τα αποτελέσματα!
Η ώρα πέρασε και φοβάμαι μόνος μου στο παλέρμο τόσο αργά...
Δεν εχω λογο να σχολιασω.
@dimijim
Τώρα έμαθες ότι θα έλειπε.Εάν είσαι πολίτης, πρόσεξε.Νομίζω ότι μερικούς βολεύει να πέσουν οι υποψίες στο δίδυμο Τασος97-SparklingGrey.
ΓΑΜΩΩΩΩ... Το εχω πει απο την αρχη οτι "ΔΕ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ". Σε ποια γλωσσα να το πω να το καταλαβετε ΟΛΟΙ???????
Το είπε και χθες όπως είπες. Σήμερα που έμαθες και το λόγο οκ? Εντάξει?
Και εγώ σήμερα έχω φροντιστήριο και θα ερθω το μεσημέρι οκ?:P
ναι. θα δινω πληρη αναφορα τι κανω και που παω. θες να μαθεις που ημουν; ειχα παει αθηνα ειχε live wu-tang. Το πρωι πηρα στις 11:20 το τραινο. Εφτασα σταθμο λαρισσης και πηρα το μετρο για να παω μοσχατο. Αφησαμε ενα παιδι εκει και μετα πηραμε ηλεκτρικο για να παμε Νερατζιωτισσα στο Mall. Φαγαμε στα Goody's εγω μια μπιφτεκια και μια σπραιτ, ενα αλλο παιδι 3 τσιζμπεργκερ, 1 πατατες και 2 κοκα κολες, αλλος 1 κλαμπ χωρις ντοματα και 2 κοκακολες και ο αλλος 1 κλαμπ με μια κοκακολα μαξ. Μετα στις 6 πηραμε ξανα τον ηλεκτρικο για να παμε μοσχατο. Εχω παραλειψει μερικα. Θελει κανεις να του πω;
Και να πέσουν κάτι μπορεί να βγάλουμε και να βρούμε κάποιον δολοφόνο.
Δεν το έκανα όμως με σκοπό να φτιάξω κύμα εναντίον τους, να ζωντανέψω λίγο το παιχνίδι και να προσπαθήσω να βγάλω κανένα λαβράκι ήθελα.
Όμως όπως είπα και προηγουμένως το παρατάω εδώ και θα επανέλθω αν χρειαστεί.
Η ψήφος θα αλλάξει έγκαιρα.
Το θεωρώ πάντως καλύτερο να προσπαθώ να βγάλω κάτι απ το να ψηφίζω απλά στην τύχη.
Γιατί αν ψηφίσουμε όλοι στην τύχη είμαι 100% σίγουρος πως θα φύγει αθώος απ εδώ.
ναι αθωα περιστερω ξεκινησες με αβασιμα επιχειρηματα και τωρα λες οτι ηταν πραξη καλης θελησης.
Γιατί θέλει να ξέρει πότε γίνεται η πρώτη ψηφοφορία; Μήπως γιατί έχει κάποιο ρόλο που του λέει "πριν - μετά την ψηφοφορία μπορείς να κάνεις αυτό";;;:hmm:Για να σκεφτούμε ποιοι είναι οι ρόλοι που έχουν να κάνουν με την ψηφοφορία.... Πάντως για μένα, αν ήταν δολοφόνος, δε θα ασχολιόταν με το πότε θα γίνει η ψηφοφορία μιας που οι δολοφόνοι δρουν τη νύχτα και σκοτώνουν το μεσημέρι..... Σκεφτείτε.
Γιατι ισως θελω να ξερω ποτε θα ψηφισω; Λεω εγω τωρα..



Αν λοιπόν συνεχίσω τη σκέψη μου και ο Τάσος έχει όντως κάποιο ρόλο πολίτη που δρα πριν ή μετά την ψηφοφορία, λαμβάνω υπόψη μου οτι ψήφισε την carpe.

συνεχισε τη λιγο περισσοτερο και θα με βρεις να εισαι σιγουρη

Νομίζω οτι εδώ η Έλενα φαίνεται λίγο φοβισμένη. Το σχόλιο που έκανε έστεκε μια χαρά, γιατί φοβάται τόσο να το υποστηρίξει;
Ναι κι εγω πιστευω πως η Ελενα εκεινη την ωρα ή δεν ειχε τη δυναμη να υποστηριξει το επιχειρημα της ή δεν εβρισκε τον τροπο
Και μετά περνάμε στο θέμα της "υπεράσπισης" του Τάσου. Βασικά έψαξα να βρω κάποιο ποστ του στο οποίο να έγραψε οτι θα λείπει σήμερα ΠΡΙΝ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΝ ΟΙ ΡΟΛΟΙ και δε βρήκα κάποιο. Είπε οτι θα λείπει εφόσον μοιράστηκαν οι ρόλοι. Η μπλου όμως μετά είπε οτι θα πήγαινε σε μια συναυλία. Το δεχόμαστε. Να πιο κάτω οι υποστηρικτές του Τάσου:
Μπορεις να δεις την 1η ή τη 2η σελιδα. Εκτος και αν δε σε πολυνοιαζει να εισαι προσεκτικη.


Καλά βρε Sparkling, καλά όλα αυτά. Εσύ πώς μπορούσες να ξέρεις από χτες οτι σήμερα δε θα μπορέσει να μπει; Κι αν το ήξερες με σιγουριά, γιατί δεν είπες "σε συζήτηση που είχαμε μου είπε οτι δε θα μπορέσει να μπει αύριο". Το "μπορεί να νύσταξε και μπορεί να μην μπορέσει να μπει αύριο" μου φαίνεται πολύ περίεργο σαν έκφραση. Πώς μπορείς να μαντεύεις τι θα κάνει τις επόμενες 24 ώρες;:hmm:
Ελπιζω να μαθετε να διαβαζετε καποτε ΟΛΕΣ τις σελιδες.



Σε ποιο σημείο ακριβώς ο Johnnaousa κατηγόρησε κάποιον;
Δεν εχει κατηγορησει κανεναν. Είναι υπερβολικα κατ'εμε ουδετερος


Αυτή είναι μια πολύ καλή ερώτηση. Το θέμα είναι οτι καλώς ή κακώς ο Sparkling είναι άπειρος, οπότε αυτό που εμάς μας φαίνεται αυτονόητο, για αυτόν μπορεί και να μην είναι.
Εμενα παντως δε μου φαινεται τοσο απειρος.



Για μένα ο dimijim είναι αθώος, μόνο και μόνο επειδή έχει εκτεθεί πάρα πολύ και τα έχει βάλει με έναν πολύ δυνατό παίκτη, τον Τάσο. Αλλά πιο πάνω θεώρησα οτι ο Τάσος είναι κι αυτός αθώος... Γενικά θα έλεγα οτι οι παίκτες με ρόλους και κάρτες θα έπρεπε να μάθουν για το ρόλο του Τάσου. Έτσι θα ξεκαθαρίσουν πολλά για αυτούς που τον κατηγόρησαν κι αυτούς που τον υποστήριξαν.
Για μενα παντως αυτο μεταφραζεται σε: Ρε παιδια δε βλεπετε το παλικαρι ο δημητρης παλευει να βρει δολοφονο μεσα σε πολιτη αρα ειναι αθωος. Και περιμενεις εγω να πιστεψω τι θα πουν οι αλλοι;; ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!! Ψεμματα θα πουν γιατι δε θα τους συμφερει


Ο dimijim δε σου κάνει για ύποπτος; Και για τι σου κάνει; Πας να στρέψεις αλλού τα βλέμματα; Έτσι σε καθοδήγησαν μήπως οι πιο έμπειροι από σένα; Για να ξεχαστεί το όνομά σου;
Αλλα λεω 2 σειρες πανω αλλα 2 σειρες κατω............



Από το προηγούμενο ποστ σου μου φάνηκες ύποπτος, και με αυτό το ποστ έβαλες και τη σφραγίδα. Πας να παίξεις άμυνα με επίθεση; Κι εσύ όμως δε θεωρείς το dimijim ύποπτο. Τελικά κανείς δεν τον θεωρεί ύποπτο αλλά όλοι διαφωνούν μαζί του...
Ναι καλη μου Χιμελα συνεχισε να δω τι αλλη μ@λακια θα πεις........


Το σεντόνι της Σύλβιας μου έδωσε μια ιδέα.
Δεν μπορώ να την υποστηρίξω ακόμη, δεν έχω πολλά επιχειρήματα γι αυτήν αλλά θα τη μοιραστώ μαζί σας για να δω αν στέκει.
Ο Τάσος ψάχνει να μάθει πότε είναι η ψηφοφορία και η Σύλβια υποθέτει πως έχει ρόλο σχετικό με αυτήν.
Ο spark στη συνέχεια τον υπερασπίζεται.
Θα μπορούσε ο Τάσος να είναι ο ΔΑ, που δρα στην ψηφοφορία, κι ο spark δολοφόνος που γνωρίζει τον ΔΑ και προσπαθεί να τον καλύψει; :hmm:
Για πείτε, θα μπορούσε να παίζει κάτι τέτοιο;
Ναι και γνωριζω απο πριν οτι ο σπαρκ θα ειναι απο τους πρωτους στην ψηφοφορια και θα δρασω... Αν πηγαινε ενας μοντ στο προφιλ μου θα εβλεπε απο ποτε εχω να μπω.
Θα ήθελα να πω σε αυτούς που ψήφισαν τον dimijim: σας φαίνεται σοβαρά για δολοφόνος; Έχει κάνει τα περισσότερα ποστ από όλους και προσπαθεί να βρει μια άκρη. Μα τόσο ηλίθιος θα ήταν να εκτίθεται τόσο πολύ αν ήταν δολοφόνος; Σκεφτείτε το καλά.
Σημασια εχει ο αλλος να λεει πραγματα σωστα και οχι πολλα. Αλλο η ποσοτητα και άλλο η ποιοτητα. Και οι δολοφονοι εχουν αλλαξει τακτικη. Δεν εχουν ακομη την τακτικη να μενουμε ησυχοι μη μας ανακαλυψουν.
Τότε αφού το ήξερες με σιγουριά έπρεπε να πεις "έχει μια δουλειά κι αύριο δε θα μπορέσει να μπει". Κι όχι να λες "μπορεί να μη μπορέσει να μπει".

Εντωμεταξύ σκέφτομαι τι εγκεφαλικό θα πάθει ο Τάσος όταν γυρίσει κι αν όντως είναι δολοφόνος. Θα τρέχει να μαζέψει τα ασυμμάζευτα!:loltooth::loltooth::loltooth:
Επισης να σκεφτοσουν τι νευρα εχει ο τασος εδω και 2 ωρες που προσπαθουσατε να με βγαλετε ενοχο.
Και τώρα μερικά brief notes για το ποστ της Χιμέλα:

Για τον τάσο: Το πρώτο του σχόλιο, συμβαδίζει με αυτό που είπε και μετά ότι θα λείπει σήμερα όλη μέρα, οπότε δεν θα έψαχνα να βγάλω κάτι από κει, πέρα απ' ότι θέλει να γλιτώσει την απουσία. Α, και για να πω την αλήθεια, θέλω να διευκρινήσεις λίγο καλύτερα τι πιστεύεις τελικά για τον ρόλο του Τάσου και την σύνδεσή του με τους υπερασπιστές του.
Ναι κι εγω θελω διευκρινησεις
Για τον dimijim: Το πρόβλημα με αυτόν αυτή την στιγμή, είναι ότι πιάνεται από το πουθενά κι έχει δημιουργήσει θέμα από το πουθενά, που φαίνεται ότι δεν έχει λογική βάση, γιατί όπως κι εσύ σχολίασες ο SparklingGrey δεν μπήκε καν στον κόπο να υπερασπίσει τον εαυτό του, που όσο άπειρος κι αν είναι, θα ξέρει ότι είναι από τα βασικά όταν είσαι δολοφονάκι, θαρρώ :redface:. Αυτό προκαλεί μεγαλύτερο χαμό απ' όσο χρειαζόμαστε στον πρώτο γύρο, γιατί κατηγορούν όλοι όλους. Έχω την εντύπωση ότι αντί για 5, οι δολοφόνοι είναι 24 :P. Γι' αυτό εγώ προσωπικά τον θεωρώ πολύ λάθος, αλλά όχι και ύποπτο.
Τι λες ρε τσαφ; Αφου η Χιμελα λεει ο τζιμυ δεν ειναι δολοφονος αλλα ταυτοχρονα ειναι και δολοφονος. Creepy huh?


Αν ήθελε απλά να μην πάρει απουσία θα έλεγε "ψηφίζω τον τάδε γιατί αύριο θα λείπω", δε θα ρώταγε "πότε είναι η ψηφοφορία;". Η φράση "πότε είναι η ψηφοφορία γιατί έχω πρόβλημα" σημαίνει για μένα "πρέπει να είμαι εδώ πριν ή μετά την ψηφοφορία και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω κι έχω πρόβλημα". Μπορεί βέβαια να μη σημαίνει και τίποτα αυτή η φράση και να ψάχνω από τη μύγα ξύγκι.:/:
καλα χιμελα αι δες αν ερχομαι.
Λοιπόν, λοιπόν!
Όπως προείπα, μου φάνηκε ύποπτος, μαζί με τον Ναουσαίο. Θα ήθελα να δω και κάποιο άλλο ποστ του, για να μπορέσω να κρίνω καλύτερα. Για την ώρα, καθώς ίσως να μη μπορέσω να ξαναμπώ πριν τις 20.00, ψηφίζω Catalyst . Η ψήφος, βέβαια, μπορεί να μην είναι οριστική. Αυτό θα εξαρτηθεί από τη συμπεριφορά άλλων δύο που υποπτεύομαι.
Για τον καταλυστ θα αναφερω και πιο κατω (φανταζομαι νοιζετ πως τον γνωριζεις και με το ονομα Βαιος. Απλα σε ρωταω γιατι ειδα πως ειχες προβλημα με τα ονοματα)
Ναι, βγαίνει. Αν συγκεντρωθούν κάπου οι ψήφοι, επειδή στο καλό στρατόπεδο είναι πιο πολλά τα άτομα η πιθανότητα να βγεί πολίτης είναι μεγαλύτερη. Αν μοιραστούν πολύ οι ψήφοι, τότε η πιθανότητα να βγει πολίτης είναι πάλι μεγαλύτερη από το να βγει δολοφόνος, αλλά επειδή μπορεί όλα να παιχτούν σε μια δυο άκυρες ψήφους αυξάνει κάπως η πιθανότητα να βγει δολοφόνος... Αν και δεν είναι απολύτως ασφαλές και αυτό.
Επισης ετσι μπορουμε να εχουμε και μια πιο καλη αποψη για να βρεθουν οι δολοφονοι γιατι ψηφιζουν συνηθως ακυρα ατομα.

Για να κλείσει επιτέλους το θέμα με τον Μαυρούλη. Το χω πει πολλές φορές, ότι δεν θέλω να παίζει γιατί χαλάει τα παιχνίδια και αυτή η άποψη δεν αλλάζει. Αλλά δεν είπα και να τον ψηφίσουμε όλοι για να βγει από τώρα. Αλλά ναι, αν είναι στο νήμα να βγει κάποιος που δεν υποπτεύομαι και ο Μαυρούλης, θα προσπαθήσω να βγει ο τελευταίος και δεν θα στεναχωρηθώ καθόλου.:redface:
Ο Μαυρουλης αν ειναι πολιτης θα μεινει μεσα μεχρι το τελος (σχεδον) ειναι η ευκολη λυση για να τον ψηφισει καποιος.
Λοιπόν, διάβασα ξανά το θέμα και μπορώ να πω πως δεν έβγαλα άκρη...
Θα προσπαθήσω να κάνω μερικές παρατηρήσεις για να δω αντιδράσεις κυρίως κι όχι για να κατηγορήσω ανοιχτά κάποιον (ακόμη).
- Ο Χάρης υπερασπίστηκε τον Μαυρούλη. Το ίδιο έκανε και η Έρις αργότερα.
- Ο Μαυρούλης είναι ο γνωστός μαυρούλης. Έχει αυτό το στυλ που δε βοηθάει. Είτε είναι πολίτης είτε δολοφόνος το ίδιο κάνει. Βασικά αν είναι δολοφόνος είναι πρόβλημα, αν είναι πολίτης είναι πρόβλημα αλλά είναι και το εύκολο θύμα. Γι αυτό και δεν τον ψηφίζω ακόμη.
- Η Ζωή με μπέρδεψε. Δείχνει πως προσπαθεί αλλά δε με βοήθησε σε κάτι απ όσα είπε.
- Μια απ τα ίδια και για τη Σύλβια. Αν και πιστεύω πως είναι σε λίγο καλύτερο δρόμο. Αυτό που είπε για τον Τάσο μπορεί να είναι καλό. Αλλά γενικά απ τη στάση της δεν μπορώ να πω κάτι ασφαλές για το ποιόν της.
- Ο τσαφ-τσουφ και ο τζει μου φαίνεται προσπαθούν να μείνουν στην αφάνεια. Ειδικά ο τζει είναι ΟΛΟ γενικόλογα. Σε κανένα σημείο δε βοήθησε στην εξέλιξη του παιχνιδιού. Μόνο να αθωώνει Τάσο, σπαρκ και ριρίκα ξέρει. Αρκετά περίεργο...
- Η Ερις είχε μια διαφωνία με τον φρικ. Πολύ σωστά παρατήρησε πως ο φρικ θέλει να πάρει τον κόσμο με το μέρος του. Γιατί όμως αυτό να τον κάνει δολοφόνο; Δεν μπορεί να ξέρει κάποιον δολοφόνο ή να είναι ο ντέτεκτιβ και να θέλει κοινό έτσι ώστε να βοηθήσει τους πολίτες; Ύποπτη η Ερις.
- Ο Βάιος επίσης με μπέρδεψε. Ψηφίζει εμένα, αλλάζει στη Ζωή, δεν έχει χρόνο, προεξοφλεί τη δολοφονία του. Δεν πιστεύω αυτά να βοηθάνε αλλά η ιδέα του να μοιράσουμε τις ψήφους είναι καλή. Με ερωτηματικό για εμένα ο Βάιος.
- Η Ριρίκα που είναι; Έχει διάβασμα να το δεχθώ. Αλλά τα παιδιά λένε πως ήταν ον. Δεν ξέρω τι παίζει αλλά δε θα την κατηγορήσω γι αυτό. Ακόμη δε θα κατηγορήσω άτομα που δε μιλάνε καθόλου, θα περιμένω να δω πως θα πάνε στη συνέχεια. Αν συνεχίσουν να είναι όμως στην αφάνεια θα τους προσέξω.

Αυτά.
Μη πέσετε να με φάτε.
Πάρτε τροφή για σκέψη απ τα παραπάνω...
Η Ζωη εμενα ακομα δε μου κινει τοσο τις υποψιες. Η Συλβια ναι. Η Ριρικα δεν ξερω τι εκανε χθες αλλα προβλημα με το ιντερνετ εχει. Ο Τζει δε νομιζω οτι εχει πει τοσα γενικολογα.

Τι μεγάλη σύμπτωση!
Ενώ λέμε ώρες τώρα αυτοί που δεν συμμετέχουν ενεργά να πουν κάτι, ο Πατρεύς μιλάει με το που παίρνει την πρώτη του ψήφο!
Τυχαίο; :P
Ισως να ειναι τυχαιο αλλα σε εμενα δε φαινεται τοσο.
Ὁ καθένας μπορεῖ νὰ τὸ πάρῃ ὅπως νομίζει. Ἐγὼ πάντως κάθισα καὶ διάβασα περίπου δώδεκα σελίδες καὶ ἔτυχε τὸ προηγούμενο μήνυμα πρὶν ἀπαντήσω νὰ εἶναι ἡ ψῆφος σὲ μένα. Εἰλικρινὰ ἀπορῶ πῶς γίνεται κάποιος νὰ συσυχετίσῃ κάτι τέτοιο. Ἂν ἤμουν πάντως δολοφόνος, πιθανότατα νὰ περίμενα κι ἄλλο νὰ ψηφίσω προκειμένου νὰ ἐπηρεάσω καίρια τὴν ψηφοφορία...
Αν η γιαγια μου ειχες ροδες θα ηταν πατινι.
Πρώτον, δεν έδωσα την ψήφο μου μετά από 200 μηνύματα. Αν κοιτάξεις η ψήφος μου δόθηκε χθες και ήταν το 28ο μήνυμα.

Δεύτερον, γιατί έχεις κολλήσει μόνο σε μένα για την επιλογή ψήφου με βάση την τύχη; Όλοι στον πρώτο γύρο κατά τύχη δίνουν ψήφο. :whistle:
Η Νοιζετ μπορω να πω πως εμενα δε μου φαινεται ενοχη. Οταν λεω δε φαινεται ενοχη εννοω οχι οσο καποιοι αλλοι.

Κι αλήθεια, η ιστορία του Spark και του Τάσου ξεχάστηκε;:hmm:
Να ξανα ερθει στην επιφανεια αφου καποιοι βολευονται απο αυτο. Μη σας χαλαω και το παιχνιδι σας μωρε.




Από τι σου φαίνεται ύποπτος; Είναι από τους λίγους που προσπαθούν να βρουν μια άκρη ενώ οι περισσότεροι λένε άρες μάρες κουταμάρες.
Ισχυει.
Για μένα αυτή τη στιγμή ύποτοι είναι οι: Libertus, Demlogic, Έρις, Catalyst

Ψηφίζω Έρις γιατί νομίζω είναι αυτή που έχει καρφωθεί πιο πολύ από όλους.
Ωραια και η ψηφος.
Απο την αλλη ο Γιαννης ειναι η προσωποποιηση της ουδετεροτητας. Κανει γενικολογα σχολια και οταν "κατηγορει" καποιον, το κανει με το γαντι.
Γενικα ο τροπος που παιζει ο Γιαννης προς το παρον δε βοηθα καθολου τους πολιτες. Καταλαβαινω πως μπορει να μην εχει πολυ χρονο, αλλα εστω και σε αυτα τα 2-3 post που εκανε (btw εχει ωρες να γραψει) θα μπορουσε να γραψει πιο ουσιαστικα πραγματα.

Η ψηφος μου λοιπον αλλαζει και παει στον Johnaousa!!
Ναι. Υπερβολικα ουδετερος κι εμενα δε μ'αρεσει. ΟΚ ειναι ο τροπος παιχνιδιου του μπορω να το αποδεχτω αλλα αυτο δε με κανει να μην τον υποπτευομαι.
Ο Φρικ έχει κλειστεί πάρα πολύ γρήγορα και είναι εμφανές, μάλλον η Ριρίκα κατάφερε να τον στριμώξει αποκαλύπτοντας ένα πιθανό σχέδιο με τη Μαρία. Το μεσημέρι είδαμε μια κόντρα των 2 η οποία ξεκινησε από το πουθενά. Τωρα ο Φρικ βλέποντας πως η ψήφος του δεν διαμορφώνει κάποιο αποτέλεσμα,έρχεται και την αλλάζει θεωρώντας με ύποπτο για την ουδέτερη στάση που κρατάω στην πρώτη ημέρα του παιχνιδιού. Αντίθετα, ο ίδιος τα έβαλε με την Μαρία χωρίς κανένα λόγο και ξαφνικά κάνει αυτό για το οποίο μου την μπήκε---αλλάζει την ψήφο του σε ένα άτομο που δεν έγραψε τίποτα το περίεργο.
Δείτε τα μηνύματα του Μαυρούλη, το ένα είναι αναίρεση του προηγούμενου..ψήφο δεν αλλάζω. Δεν γίνεται να μην είμαι ουδέτερος ακόμα, κανείς δεν έχει βγάλει συμπεράσματα από την πρώτη μέρα. Ξέρουμε ότι σε όλα τα Παλέρμο ο Μαυρούλης είναι κακός και για τις 2 ομάδες, οπότε μπορούμε να βγάλουμε έναν δολοφόνο που με τον κλασσικό του τρόπο αποκαλύφθηκε
Θα μας διαβασεις και την Κοκκινοσκουφιτσα με τον τοσο υπεροχο αφηγηματικο σου τροπο;;; εεε;;

Καθόλου τυχαία η ψήφος μου.Για μένα οι Catalyst και Johnnaousa είναι δολοφόνοι.Εάν διάβαζες τις προηγούμενες σελίδες, θα το είχες διαπιστώσει.
Ο Βαιος κι εμενα μου κανει.
Εχε γεια SrarklingGrey, τουλαχιστον για τωρα. Περα απο το Γιαννη που τον ψηφισε για να σωθει, οι υπολοιποι μπορειτε να μου πειτε τι σας φανηκε τοσο υποπτο ωστε να τον ψηφισετε?? Ειλικρινα ακομη δεν εχω καταλαβει...
???? τι θες να πεις με αυτοοοοοο;;;
Περιμένοντας τα τελευταία λόγια του Γιάννη, να διευκρινίσω κάτι. Τα 5' που δίνονται για αλλαγή ψήφων είναι ΧΩΡΙΣ αιτιολόγηση και ΧΩΡΙΣ σχόλια. Ό,τι έχετε να πείτε το λέτε ΜΕΤΑ. Ας είναι τελευταία φορά που γίνεται κουβεντούλα σε αυτό το διάστημα παρακαλώ. :)
αν πει καποιος: αλλαζω στον παικτη90 πειραζει;
:O πλακα κάνετε έτσι?? φοβερή η επιλογή να διώξετε και πάλι κάποιον που μπορεί να σας βοηθήσει όπως έγινε και την τελευταία φορά. Εντάξει τι να πω, μαλλον αρέσει το Παλέρμο που δεν μιλάει κανείς και περιμένουμε όλοι. Περιμένω από καποιους που ξέρουν πραγματικά αυτό το παιχνίδι, να δούνε τα προφανη
ναι γιατι το δεσαμε σκηνι κορδονι οτι εισαι αθωος.
Λοιπόν αυτό μπορώ να το μεταφράσω και έτσι εεε;
"Αν δεν είσαι μαφιόζα, συνέχισε έτσι, καλά το πας!"

Οκ! :D


Γιατί είμαστε τόσο σίγουροι για το ρόλο του Γιάννη και θέλουμε να τον "στείλουμε" μια και καλή; :worry:
ακριβως αυτη η απορια μου γεννηθηκε κι εμενα. Ειναι παρα πολυ νωρις να παιχτει η καρτα της τυμβωρυχιας.
ΥΓ: Δεν επιτρέπεται να γίνει ανακοίνωση τύπου : Έπαιξα την κάρτα και το είδα.
Μαλιστα.

@Έρις
Διπλωματική απάντηση.Όπως την περίμενα.Μ' αρέσει που με επιβεβαιώνετε. :D

Προς τα εσένα και τον Βάιο.Και να 'σαι σίγουρη ότι θα αποκαλύψω τη μαφία σας!
Do you wanna be my Superman?
Οκ ας το αναλύσουμε αυτό. Ο συνηθισμένος τρόπος παιξίματός μου...
Όταν είμαι δολοφόνος: δε μιλάω σχεδόν καθόλου και δεν απαντώ σχεδόν σε κανέναν.
Όταν είμαι πολίτης: Μιλάω αρκετά και ψάχνω κι εγώ και προσπαθώ να βοηθήσω όσο μπορώ και απαντώ στις όποιες κατηγορίες μου ρίχνουν.

Τι; Μήπως τα θυμάμαι λάθος; Αλλά τι στο καλό; διχασμένη προσωπικότητα είμαι;

Απλώς αυτή τη φορά ήθελα να μπω κάπως πιο "δυναμικά" ;)
Το να αλλαξεις τροπο παιξιματος δεν παιζει;
Η στάση του Βάιου συνεχίζει να μη μ' αρέσει.Τον έχω αναφέρει πολλές φορές και ο ίδιος δε μου απαντάει ευθέως, για να υποστηρίξει τον εαυτό του και ούτε έχει σχολιάσει τις απόψεις μου γι' αυτόν και γενικά .Αντίθετα, νιώθω σα να με αποφεύγει...
Μάλλον θα ψηφίσω Έρις, αλλά θέλω να περιμένω λίγο για παν ενδεχόμενο.
Το Βαιο τον εχω συνηθισει σε ρολο ψαχνω ολη την ωρα και βρισκω τους δολοφονους. Κατι που δε βλεπω να γινεται.
Δε ξέρω, στα άλλα παιχνίδια δεν έπαιζες λίγο διαφορετικά; Ας πούμε θυμάμαι εκείνη τη φορά που ήμουν δολοφόνα και με είχες καταλάβει από την πρώτη μέρα κιόλας. Κάπως έτσι σε έχω συνηθίσει... Πού είναι αυτά τώρα;
Όντως είναι κάπως περίεργο...
Ίσως βέβαια, να έχει να κάνει και με το ότι δεν έχεις και πολύ χρόνο. Πραγματικά δε ξέρω...
Ακριβως αυτο που λεει η Μαρια (Ερις).
Οκ, έφυγα 6, γύρισα 11 παρά, 170 ποστ στο μεσοδιάστημα. Καλά πάμε...

Χαλαρά, φάγατε τον Γιάννη τζάμπα, να το ξέρετε. Επειδή δεν δέχτηκε να παίξει το παιχνίδι των δολοφόνων και να μπλεχτεί στον χαμό που εντέχνως δημιουργήθηκε από κάποιους...

Λοιπόν, το ανέφερα και πριν νομίζω. Η δημαγωγική συμπεριφορά του φρικ δεν μου άρεσε ποτέ, τώρα όμως είναι χειρότερη, έχει λιγότερη επιχειρηματολογία απ' ότι συνήθως κι αυτό τον βάζει στους υπόπτους μου. Αυτό αναγκαστικά θα πρέπει να δημιουργήσει και κάποιες υποψίες για τον Libertus, που έχει ήδη κάνει συμμαχία με τον φρικ, αν και παίζει να είναι και θύμα των καταστάσεων.

Ούτε ο Βάιος μου κάθεται καλά, αλλά ακόμη δεν έχω κάτι ισχυρό εναντίον του, αλλά παίζει αρκετά περίεργα από το πρωί.

Ο Δημήτρης είναι, όπου φυσάει ο άνεμος. Δημιούργησε όλο τον χαμό με τον spark και στην ισοοψηφία πέταξε τον Γιάννη έξω. Μιας και δεν νομίζω ότι πάει να καλύψει τον σπαρκ, τείνω να πιστέψω ότι μάλλον δεν τον πάει το παιχνίδι για την ώρα. Δεν τον κατηγορώ, απλώς νιώθω ότι δεν μπορώ να δώσω ιδιαίτερη βάση στις ιδέες του :redface:.

Ότι μέσα σε 3 ωρίτσες ουσιαστικά από το τέλος της ψηφοφορίας η Έρις έχει ήδη δύο ψήφους με κάνει να πιστέψω ότι μάλλον κι αυτή θα ναι αδικοχαμένη τελικά και όχι μια τόσο μεγάλη επιτυχία των πολιτών, όσο θέλουμε να πιστεύουμε.

Αυτά για την ώρα, ίσως έρθουν κι άλλα... The night is still young :P
Δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι τσαφ τι ηταν ο γιαννης (τζονναουσα) εκτος κι αν ξερεις εσυ. Οσο για το δημητρη (dimijim) απο τη μια καλα κανει και δημιουργει ο,τι δημιουργει απο την αλλη ομως ειναι εντελως αβασιμα τα επιχειρηματα.

Εμένα μου κάνουν περισσότερο οι Catalyst-tsarachaf για συνδολοφόνοι, παρά οι Ερις-tsarachaf.
Θεωρώ απίθανο όμως, το ενδεχόμενο να είναι και οι τρεις.Λογικά δε θα έριχναν μαζικά τα πυρά.
Εγω καθολου απιθανο. Στους δολοφονους δεν υπαρχει λογικη.
Και για να απαντήσω και γιατί πιστεύω ότι ο Γιάννης ήταν αθώος τελικά. Πολύ απλό, αν ήταν δεν θα είχε βγει πιθανότατα, γιατί θα θέλανε να τον σώσουν οι συνδολοφόνοι του και είχαν μια χαρά επιλογές, είτε τον spark που είχε μαζέψει αρκετές υποψίες, είτε τον φρικ, που αν δεν έχει κακό ρολάκι-που πιστεύω ότι έχει- είναι καλύτερο να μην τον έχουν στα πόδια τους. Και με τον όλο πανικό που είδαμε να γίνεται στο τελευταίο μισάωρο της ψηφοφορίας, βρωμάει κομπίνα δολοφόνων. Οπότε ναι, το πιστεύω και μέχρι να διαψευστώ απόλυτα δεν νομίζω να αλλάξω γνώμη.
Ισως οι συνδολοφονοι να ειδαν πως δεν τους περνει να τον υπερσπιστουν.
ψηφίζω Ερις γιατί προσπαθεί να στρέψει υποψίες στον catalyst, αφού έμαθε πως είναι και οι 2 ύποπτοι :shifty:
δε σε καταλαβαινω.......:hmm::hmm:

Πάντως jj! με αυτό σου το ποστ διώχνεις τις υποψίες μου εναντίον σου προσωρινά.
και αυτο ειναι ανακουφιση; Αν περιμενεις οι πολιτες να ανακουφιστουν ετσι και να τους εχεις προβατακια ΞΕ-ΧΑ-ΣΕ ΤΟ.
Επίσης, το να θέλω να μπω δυναμικά... ούτε κι αυτό παίζει έτσι; Προσπαθώ να πάρω από τις αντιδράσεις κάποιων και όντως κάποιοι δεν αντέδρασαν καλά. Το ότι είμαι τώρα με 4 ψήφους... και από συγκεκριμένα άτομα... εεε και αυτό σημαίνει αρκετά...
Σκεφτείτε, τίποτ' άλλο δεν έχω να πω!

Catalyst
από εμένα! Γι' αυτά που είπαμε χθες.
Το να θες να μπεις δυναμικα παιζει. Και πολυ μαλιστα. Γιατι σιγουρα ενας εκ των δολοφονων θα πρεπει να μπει δυναμικα και να κατηγορει τους υπολοιπους δολοφονους.

Θέλω να κάνω μια παρατήρηση σε αυτό το σημείο.
Demlogic, love_angel, Πατρεύς, Τάσος97
και σε μικρότερο βαθμό
blue_butterfly, Eileen, Noisette.
Πού είναι όλοι αυτοί;
Γιατί δε συμμετέχουν;
Γιατί βλέπω μόνο τους ίδιους και τους ίδιους να μιλάνε;
Αυτοί δε συμμετέχουν βάσει σχεδίου ή λόγω έλλειψης χρόνου;
Ακόμη κι αν πραγματικά δεν έχουν χρόνο, δεν μπορούν άνετα να είναι δολοφόνοι;
Θα παίξετε;
Θα σας ακούσουμε;
Ή δε θέλετε;
Σας βολεύει μήπως η τωρινή κατάσταση;
Αν δεν έχετε χρόνο παραιτηθείτε!
Αν πάλι είστε στο παιχνίδι παίξτε!
Για μένα δε θα συνεχίσουν να είναι για πολύ ακόμη αθώοι.
Σίγουρα κρύβεται 1-2 δολοφόνοι ανάμεσα σε αυτούς.
Black-list λοιπόν!

ps. Γιατί δυσκολεύομαι να βγάλω ένα συμπέρασμα για τον Βάιο και τον Ακριβό;
Δε λέω ότι είναι ένοχοι ή αθώοι απλά διαβάζοντάς τους δεν μπορώ μετά να πω αν τους θεωρώ αθώους ή ενόχους!
Δε θα επαναλαμβανομαι.
Και να πώς το παλέρμο μπορεί να συνδεθεί με μια ακόμη σειρά για να ανακοινωθεί η σημερινή δολοφονία.





Κατά forum, Libertus, you 're a bit dead και μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων. :redface:

ΥΓ: Μην πάτε να βγάλετε λαυράκι, ήταν δική μου έμπνευση. :P
Ο Χαρης εκτος, μαλιστα.
Θὰ ξαναπεράσω τὰ μηνύματα καὶ θὰ δῶ τί θὰ κάνω ἀργότερα.
κλασσικη απαντηση δολοφονου για να δειξει οτι ασχολειται.
Πραγματικά παιδάκια, τι να σας πω;
Όταν γράφεις τόσα μηνύματα και συμμετέχεις αρκετά και φαίνεται ότι προσπαθείς να βγάλεις άκρη μ' αυτά που συμβαίνουν... και παρ' όλα αυτά σε υποπτεύονται και πάλι, εεε τότε τι να πω; Δε ξέρω, είστε άξιοι της μοίρας σας. Οι πολίτες, γιατί οι δολοφόνοι μια χαρά το πάτε, έτσι όπως σας συμφέρει...
Αρα εμμεσα θες να αθωωσεις και το Δημητρη.
Ααα και ο Χάρης απ' ότι φάνηκε ήταν πολίτης, προς το τέλος έδειξε να πείθεται για την αθωότητά μου και να κατηγορεί κάποιους άλλους (βλέπε τσαφ τσουφ και Βάιο...) Αυτό σημαίνει πολλά...
Ααα οποιος σε υποστηριζει δεν ειναι ενοχος.

jj! πολλά ξέρεις από ότι φαίνεται,γιατί δεν μας τα λές όμως;;; Θα ήθελα πολύ να δώ την απάντησή σου άμεσα.
Κάποιος που ισχυρίζεται ότι ξέρει όλη την ομάδα των δολοφόνων,ενώ οι περισσότεροι είμαστε στο ψάξιμο,μου κάνει κάπως!
Ιδιαίτερα όταν κανένας ρόλος δεν υποδεικνύει ότι κάποιος ξέρει όλους της ομάδας των δολοφώνων,αλλά γνωρίζουν 1-2 από αυτούς!
Τζει ειλικρινα ο,τι εχεις να πεις ξεκινα να το λες αλλιως πραγματικα φαινεσαι πολυ υποπτος σε ολους.

Αυτά που είπε η Ριρί για την Έλενα όντως έχουν μία βάση...
Κάτι δεν πάει καλά και δε μου πολυαρέσει.

Αλλάζω την ψήφο μου στην Έλενα κρ λοιπόν...
Πιανομαι-απο-τα-λεγομενα-ενος-αλλου-και-ψηφιζω τακτικη.
Η ριρίκα μπήκε και έκανε από τα πιο εύστοχα γενικότερα σχόλια, παρόλο που δεν έχει αφιερώσει τόσο χρόνο όσο άλλοι παίχτες...και είπε κάτι τόσο προφανές..ο Γιάννης έγραφε το ποστ του των 30 σειρών χωρίς να ξέρει ότι εκείνη την ώρα θα δημοσιευθεί η δολοφονία. Προφανές μιας και δεν υπάρχει στάνταρ λεπτό για αυτήν την δημοσίευση.
Ελπίζω να ακούσουμε και κάποιους ακόμα σήμερα...
Η Ριρικα γενικα κανει σχολιο σε φαση που ολοι σκοτωνονται και με βαζει σε σκεψη.....
Ο καθένας υιοθετεί αυτό που πιστεύει αλλά ας πονηρευτούμε και λίγο, μην είμαστε σαν πρόβατα έτοιμα για σφαγή.;)
δηλαδη;
1ον ) εκμεταλλευεται την απουσία μας για να χρεώσει 4-5 πολίτες , και να τους διώξει, αμ δε κύριε αμ δε (αντε μη τα παρω και αρχιζω και ξεκοιλιαζω)
2ον ) παροτι εδινε πανελληνιες και πηρε τα αποτελεσματα, αφιερωσε αρκετο χρονο στο παιχνιδι , πραγμα που δειχνει πως το παιχνιδι εχει ιδιαιτερο ενδιαφερον για αυτον..... ο λογος; YOU BEACH!
3ον ) τα επιχειρήματα του είναι τόσο λειψά οσο και το μυαλό των θεωρητικών B-) Ετσι τολμάς να μας χρεώσεις άτιμε παλιο φωνιά;

Καλη συνέχεια, στις πρωτες φασεις μην περιμενετε πολυ ενεργο συμμετοχη απο εμενα, στη συνεχεια ομως θα σφαξω one BYE one δολοφονους
1) Συμφωνω εν μερει σε αυτο
2) ισως θελει να αθωωθει
3) μην το δενεις κομπο οτι ειναι αυτος κι οχι εσυ ο δολοφονος.
Κατηγορώ μονάχα αυτή γιατί έχει αλλάξει ο χαρακτήρας της και γιατί δεν είναι η Έλενα που γνωρίζω. Έχει παίξει 1-1μιση φορά και δεν καταλαβαίνω από που και ως που έχει ένα τόσο συγκροτημένο λόγο με τέτοια επιχειρήματα και θεωρώ πως σίγουρα κάποιος της λέει αυτά τα επιχειρήματα και τα γράφει.
Πιστεύεις ότι ένα κορίτσι 15 χρονών θα μίλαγε με τόση σιγουριά; Θα έβαζε τόση ένταση και τόση πίεση, ενώ ο χαρακτήρας της είναι χαρακτήρας χαμηλών τόνων, αν δεν κρυβόταν κάτι από πίσω;
Η Ελενα εμενα μου προκαλει εντυπωση αλλα οχι τοσο μεγαλη


Υποπτοι κατ 'εμε: Himela, dimijim, Catalyst πανε με σειρα υποπτοτητας. Η Himela μου κανει και για τσιρακι. Όποιος θελει να του αναλυσω κατι εδω ειμαι να αναλυσω ό,τι θέλετε μιας και δεν αναλυω πολλα σε αυτο το ποστ.
Απο εμενα εχετε Himela
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Επειδή θεωρώ τους dimijim και Elena Kr αθώους (προσωρινά) και επειδή μπορεί αύριο να δολοφονηθώ και να μην προλάβω, ας παίξω τώρα την κάρτα μου για να τους υποστηρίξω:

Επιπλέον ψήφος για την Έριδα που έχω ήδη ψηφίσει:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Και ποιο το κοινό στοιχείο με τωρινό;
Εκεί σκότωναν τους ρουφιάνους απ όσο λες.
Εδώ τι παρόμοιο κάνουν;
Σκοτώνουν τον πληροφοριοδότη, να σου το πω έτσι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Γιαννη, χωρις να θελω να τον υπερασπιστω, απο χθες στις 4 το πρωι ειπε πως δε θα προλαβει να παιξει αυριο κατα πασα πιθανοτητα, γι'αυτο και εδωσε νωρις την ψηφο του. Βεβαια ισως αυτο να ηταν και το καταλληλο τεχνασμα για να ξεχαστει, αλλα τουλαχιστον μας ενημερωσε:P...

Επισης οι φρασεις του τυπου "αρχιζετε να φανερωνεστε...", μονο πανικο και τρομο μπορουν να δημιουργησουν, οποτε κατα την ταπεινη μου αποψη καποιος αλλος καρφωνεται ολο και περισσοτερο:whistle:...
Εντάξει οπότε το να κρύβεσαι εντελώς τέτοια μέρα ειναι το καλύτερο για σένα...που είναι ο Φρικ που έχωνε παντού??
εντάξει δεν νομίζω να έχει παραπάνω υποχρεώσεις από εμάς αυτήν την περίοδο
Χαχα εντάξει Σύλβια-Δημήτρης-Έλενα..όλη μέρα φαίνεται αυτό ...τώρα επιβεβαιώθηκε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 26/06[/SIZE]
  1. aegloswen -> jj!
  2. Alchemist -> jj!
  3. blue_butterfly->ElenaKr
  4. carpe_nochtem->dimijim
  5. Catalyst -> Eileen
  6. Demlogic->dimijim
  7. dimijim -> Ἔρις
  8. ElenaKr -> Ἔρις
  9. Eileen
  10. Ἔρις -> ElenaKr
  11. foreverfreak -> ~Melania~
  12. Himela -> Ἔρις x2
  13. jj!->Alchemist
  14. Johnnaousa -> dimijim
  15. Libertus -> tsarachaf
  16. love_angel
  17. MAYROULIS -> Ἔρις
  18. ~Melania~->tsarachaf
  19. Noisette->~Melania~
  20. Πατρεύς -> ElenaKr
  21. SparklingGrey -> Ἔρις
  22. Guest 278211 -> Demlogic
  23. Τάσος97 -> Himela
  24. tsarachaf

Ψήφοι
6 Ἔρις
3 dimijim
3 ElenaKr
2 jj!
2 ~Melania~
2 tsarachaf
1 Alchemist
1 Demlogic
1 Eileen
1 Himela

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ααα και να μην ξεχασω: Μη διανοηθει κανεις ξανα μεχρι να περασουν 3 γυροι να με υπερασπιστει. ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Εγώ δεν είδα συμμετοχή, πάντως. Αν για εσένα "συμμετέχω" σημαίνει "γράφω δυο σειρές για να είμαι κομπλέ", τότε δεν πάει έτσι.

Δυστυχώς ή ευτυχώς δε μπορώ να σε αναγκάσω να διαβάσεις τα μηνύματά μου.Αφού δε το παραδέχεσαι, its ok with me, όμως μήπως απλά ΔΕ ΘΕΣ να τα διαβάσεις?Μήπως σε βολεύει να πιάνεσαι από ανούσια μηνύματα ρε φίλε???

Δε συμμετέχω στο e-steki, αλλά στο ischool. Να με συγχωρεί η χάρη σου.

Επίσης, ακολουθείς την ίδια τεχνική με χτες: "Με ψήφισες; Σε ψηφίζω". Δηλαδή μόνο από τις κατηγορίες μου προς το πρόσωπό σου έβγαλες συμπέρασμα ότι εγώ έχω κακό ρόλο. Οκ, τι να πω;

Για το μπολντ δεν έχω να πω κάτι, ο νοών νοείτο.

Στον πρώτο γύρο ψήφισα σχεδόν στη τύχη στην ΑΡΧΗ και μετά όταν ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ το παιχνίδι και γράφτηκαν πράγματα, ΑΛΛΑΞΑ τη ψήφο μου.Μήπως κρατάς ότι σε συμφέρει jj?Όσον αφορά αυτά που είπα για σένα, αυτά πιστεύω σύμφωνα με τη μέχρι τώρα συμμετοχή σου, deal with it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.


Οκι κι εγώ ακυρώνω την ψήφο της Σύλβιας!!
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ακυρωνεις μια ψηφο που δωθηκε σε αλλον παικτη οχι σε εσενα...α ν ηταν ετσι θα τη θελαμε ολοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
ακυρωνεις μια ψηφο που δωθηκε σε αλλον παικτη οχι σε εσενα...α ν ηταν ετσι θα τη θελαμε ολοι...
Εεε έτσι τι να το κάνω; Σκατά..
Οκ την κρατάω για μετά τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
ααα και να μην ξεχασω: Μη διανοηθει κανεις ξανα μεχρι να περασουν 3 γυροι να με υπερασπιστει. ευχαριστω

Ἐσὺ τώρα γιατί προσπαθεῖς νὰ ξεγλιστρήσῃς χρησιμοποιῶντας τὸ τέχνασμα τῆς ἀντίστροφης ψυχολογίας; Μήπως ἄρχισες σιγὰ-σιγὰ νὰ ἀποκαλύπτεσαι;:whistle:

Εἰλικρινὰ πάντως ῥέ φίλε, ποιός περιμένεις νὰ διαβάσῃ μὲ προσοχὴ καὶ ὁλόκληρο τὸ ὀλυμπιακῶν διαστάσεων σεντόνι σου; Μήπως τὸ κάνεις ἐπίτηδες γνωρίζοντας ὅτι οἱ περισσότεροι δὲ θὰ τὸ διαβάσουν τελικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
ακυρωνεις μια ψηφο που δωθηκε σε αλλον παικτη οχι σε εσενα...α ν ηταν ετσι θα τη θελαμε ολοι...
Δεν ισχύει αυτό που λες.
Ακύρωση Ψήφου: Ακυρώνει την ψήφο ή τις ψήφους ενός ατόμου που δόθηκαν προς κάποιον παίκτη.
Αυτό ορίζεται στους κανόνες. Μαρία η κάρτα σου ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ἐσὺ τώρα γιατί προσπαθεῖς νὰ ξεγλιστρήσῃς χρησιμοποιῶντας τὸ τέχνασμα τῆς ἀντίστροφης ψυχολογίας; Μήπως ἄρχισες σιγὰ-σιγὰ νὰ ἀποκαλύπτεσαι;:whistle:

Εἰλικρινὰ πάντως ῥέ φίλε, ποιός περιμένεις νὰ διαβάσῃ μὲ προσοχὴ καὶ ὁλόκληρο τὸ ὀλυμπιακῶν διαστάσεων σεντόνι σου; Μήπως τὸ κάνεις ἐπίτηδες γνωρίζοντας ὅτι οἱ περισσότεροι δὲ θὰ τὸ διαβάσουν τελικά;
οχι. σε καθε παιχνιδι δε θελω να με υποστηριξει κανεις στην αρχη.
Ελειψα μια ολοκληρη μερα και δε συμμετειχα. Επρεπε να το αναπληρωσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Σκοτώνουν τον πληροφοριοδότη, να σου το πω έτσι:)
Και απ πού είσαι σίγουρος ότι ο Χάρης είναι ο πληροφοριοδότης;
Γιατί αυτά που λες δε δικαιολογούν τη σιγουριά με την οποία μπήκες το μεσημέρι.
Δε λέω ότι είναι αβάσιμα ή ύποπτα, αλλά υποτίθεται πως είχες όλους τους δολοφόνους επειδή ακολουθούν μια παρόμοια τακτική και φαινόσουν πολύ σίγουρος γι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπον, επειδη βλεπω οτι η ψηφος μου στη Melania δε βοηθαει ιδιαιτερα την κατασταση και επειδη η Ερις ειναι περισσοτερο υποπτη για μενα τοσο απο τον Dimijim, οσο και απο την Ελενα Κρ, αλλαζω την ψηφο μου και τη δινω στην Εριδα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Υποπτοι κατ 'εμε: Himela, dimijim, Catalyst πανε με σειρα υποπτοτητας. Η Himela μου κανει και για τσιρακι. Όποιος θελει να του αναλυσω κατι εδω ειμαι να αναλυσω ό,τι θέλετε μιας και δεν αναλυω πολλα σε αυτο το ποστ.
Απο εμενα εχετε Himela

Τάσο από χτες έχει να αναφερθεί το όνομά σου, τώρα θυμήθηκες να απαντήσεις; Έχουν γίνει τόσα από χτες. Δε διαβάζεις και τα υπόλοιπα;

Επίσης δεν υπάρχουν τσιράκια σε αυτό το παιχνίδι, το extreme παίζουμε.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Παίζω αυτήν την κάρτα στις ψήφους της Himela.




Αν ήθελες ας το έκανες 2-3 ώρες πριν όχι 25 λεπτά πριν για να μην προλάβει κανείς να αντιδράσει. Και μη μου πεις ότι θα μπορούσες να το κάνεις στις 19:55 γιατί τότε θα ήταν που θα είχες καρφωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Ενημέρωση για ψήφους,παρακαλώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω. :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top