Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ποντίκια κάτω, έρχεται σε λίγο η απάντησή μου:P

Διάβασα το θέμα από την αρχή. Μάζευα υλικό εδώ και 3 περίπου ώρες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλησπέρα σας δεσποινίδες, καλησπέρα αξιότιμοι πολίτες
καλημέρα και σε μένα.

Το λοιπονε:
Μ@@κα μου 50 σελίδες ( OMG KAI 10 LOL)

Ακουστε (διαβαστε) να νιωσετε την ροη των πραγματων:

Ψηφίζω τον dimijim γιατι
1ον ) εκμεταλλευεται την απουσία μας για να χρεώσει 4-5 πολίτες , και να τους διώξει, αμ δε κύριε αμ δε (αντε μη τα παρω και αρχιζω και ξεκοιλιαζω)
2ον ) παροτι εδινε πανελληνιες και πηρε τα αποτελεσματα, αφιερωσε αρκετο χρονο στο παιχνιδι , πραγμα που δειχνει πως το παιχνιδι εχει ιδιαιτερο ενδιαφερον για αυτον..... ο λογος; YOU BEACH!
3ον ) τα επιχειρήματα του είναι τόσο λειψά οσο και το μυαλό των θεωρητικών B-) Ετσι τολμάς να μας χρεώσεις άτιμε παλιο φωνιά;

Καλη συνέχεια, στις πρωτες φασεις μην περιμενετε πολυ ενεργο συμμετοχη απο εμενα, στη συνεχεια ομως θα σφαξω one BYE one δολοφονους
:stupid:
Είσαι άρρωστος, στο έχουνε πει;
Να πας σε κανέναν γιατρό να σε κοιτάξει...
1ον Εκμεταλεύομαι την απουσία σας; Βρε δεν πας καλά! Δεν ξέρεις τι σου γίνεται! Όποιος δλδ δεν συμμετέχει είναι και πολίτης; Μήπως είσαι δολοφόνος και θες έτσι να φανείς για πολίτης;
2ον Το παιχνίδι δλδ έχει ενδιαφέρον μόνο για τους δολοφόνους; Δηλαδή ο πληροφοριοδότης, ο ντέτεκτιβ, η μάγισσα και οι υπόλοιποι ρόλοι δεν έχουν σημασία; Δεν ενδιαφέρονται αυτοί για το παιχνίδι; Δεν μας τα λες καθόλου καλά...
3ον Τα επιχειρήματά μου λειψά; Άντε απέδειξέ του! Μπορείς; Η μια τζούφια βλακεία πέταξες για να δείξεις ότι συμμετέχεις και να μην πάρεις απουσία; Γιατί αν είναι λειψά, περιμένω να ακούσω και το γιατί!
Κλείνω, είσαι δολοφόνος ή ένα τεράστιο troll που δεν ενδιαφέρεσαι για το παιχνίδι.
Περιμένεις να βγουν πολλοί απ τη μέση και τότε να παίξεις!
Δείγμα μεγάλου ανδρισμού!
Αν δεν είχες χρόνο να μη δήλωνες συμμετοχή!
Προς το παρόν δε βοηθάς καθόλου την εξέλιξη του παιχνιδιού αν είσαι πολίτης. Γιατί αν είσαι δολοφόνος μια χαρά την κάνεις τη δουλεία σου!
Άντε και καληνύχτα σου, τα ξαναλέμε όταν πάρεις τα χαπάκια σου κ συνέλθεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Να υπενθυμισωγ οτι το προηγουμενο Παλερμο μου ηταν πριν ενα χρονο;;;Α!Ειχα παιξει και μια τα Χριστουγεννα αλλα ειχα αποχωρισει οικειοθελως επειδη ειχα δουλειες.Επισης στο προηγουμενο Παλερμο δε προσεχα πολυ και η αληθεια ειναι οτι φοβομουν να εκφερω τη γνωμη μου.Θυμασαι τι ειχε γινει τοτε;Η freak αν δε κανω λαθος με σκοτωσε επειδη λγω απειριας επαιζα χαλια και νομιζε οτι ημουν δολοφονος!Θυμασαι τι ημουν; Νοσοκομα.
Δε σου αρεσει ο τροπος που παιζω;Μηπως φοβασαι;:P
Στο παλέρμο και να μεγαλώσεις ο τρόπος παιχνιδιού σου αν δεν έχεις παίξει αρκετές φορές δεν αλλάζει τόσο. Δεν είναι ότι δε μου αρέσει ο τρόπος που παίζεις απλά είναι παράξενος και ύποπτος.

Noμιζω σε εκεινο το μηνυμα ειχα δηλωσει οτι δεν ημουν σιγουρη για τον freak , το ιδιο ισχυει και τωρα απλα κλεινω πως ναι ειναι αθωος.Οσο για την Ερις και το Γιαννη δεν ειμαι η μονη που τους εχει βγαλει ενοχους.Πιστευω Ριρικα οτι εθεσα καποια σεβαστα επιχειρηματα.
Αυτό θα έλειπε να έδειχνες και σίγουρη Έλενα. Απλά εσύ το κάνεις τόσο επιθετικά και δεν είσαι ο χαρακτήρας που ξέρω.

Δε καταλαβες!Δε προσπαθω να το βαλω αυτο το ρολο για καλυψη απλα απορω με μερικους που λενε οτι με συμβουλευει καποιος εμπειρος.Αυτοι λοιπον νομιζουν οτι ειμαι και δολοφονος!Νομιζω οτι ειστε αρκετα ανοιχτομυαλοι για να σκεφτεστε ολα τα ενδεχομενα.Μηπως ομως δε σας συμφερει;
Λέγοντας όμως αυτό που είπες φαίνεται ότι θέλεις να μας πεις ότι ξέρω εγώ μην πιστεύετε ότι είμαι δολοφόνος, συγκάτοικος είμαι.

Βρε Ριρικα εφοσον πιστευω οτι ειναι ενοχοι για ποιο λογο να μη τους κατηγορισω;Παλερμο δε παιζουμε;
Ο Γιαννης και η Ερις δεν ειναι οι μονοι που εχω κατηγορισει απλα αυτοι προς το παρρον κανουν σε εμενα <<μπαμ>>

Δε σου είπα να μην τους κατηγορήσεις απλά ακολουθείς το ρεύμα και θεωρώ ότι αυτό σε συμφέρει και ότι προσπαθείς να αθωώσεις κάποιους μέσα από αυτό.

Η συμπεριφορα της Μελανιας μου φαινεται περιεργη το εχω ξεκαθαρισει.Γι'αυτο το λογο της κανω μερικες ερωτησεις για να καταλαβω τι παιζει.Ειναι τοσο κακο που συμφωνω εν μερη σε καποιες απο τις απαντησεις της;
Δεν είναι κακό ο τρόπος που το κάνεις όμως μου φαίνεται ύποπτος. Ε και μένα μου φαίνεται η μεταξύ σας συμπεριφορά περίεργη και το λέω, είναι αυτό κακό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα φαίνεται πολύ περίεργη η συμπεριφορά του Demlogic???:confused: Αν και μπορεί να κάνω λάθος, ίσως να πήρε ένα και όχι τόσο σημαντικό ρόλο και να το παράτησε :hmm:

Και συνεχίζεις να σκορπίζεις κατηγορίες γύρω γύρω για να μπερδέψεις κόσμο....:whistle:

Σύλβια... νομίζω ότι εσύ δε μας τα λες καλά...
Ποιά παγίδα και πράσσειν άλογα;
Οκ, να το πάμε αλλιώς τότες; Βγάλτε με και μετά ρίχτε μου και μια τυμβωρυχία να στρώσει το πράγμα...
Έτσι είναι καλύτερα; :P

Βασικά, είναι προφανές ότι η Μαρία μιλάει για τυμβωρυχία, η οποία αποκαλύπτει τον πλήρη ρόλο του παίκτη. Οπότε δεν βλέπω την παγίδα, αν βγει η Μαρία καλό είναι να παιχτεί για να βγάλουμε και μια άκρη επιτέλους.
Δεν έχει σημασία αν πέσουν ακόμη κι όλα τα όνειρα στην Μαρία, γιατί κανείς δεν μπορεί να αποκαλύψει ότι έπαιξε το όνειρο.

Α για τυμβωρυχία χτυπιόσουν; Και τι σε νοιάζει τι θα κάνουμε αν έχεις ήδη φύγει από το παιχνίδι; Τυχαία εγώ κατάλαβα οτι έλεγες για το χρησμό της πυθείας ή για ρόλο κι εσύ κι ο τσαρατσάφ μιλάτε τώρα για τυμβωρυχία; Εσύ προσπαθείς να μας πείσεις οτι είσαι αθώα για να μη σε ψηφίσουμε: αν σε ψηφίσουμε και φύγεις, τι σε νοιάζει η υστεροφημία σου και ζητάς τυμβωρυχία; Είδες που πάλι μπερδεύτηκες; Αλλά με παραξενεύει που ήρθε ο τσαρατσάφ να σε σώσει...

Τι με ρώτησες; Ήταν πολλά- πάρα πολλά τα εναντίον μου μηνύματα, τόσα που έχω χαθεί...

Σε ρώτησα:
Σοβαρά τώρα, μπορείς να μου πεις και να με πείσεις (τελευταία ευκαιρία) σε τι πιστεύεις οτι έχεις βοηθήσει σε αυτό το παιχνίδι; Με ονόματα και με επιχειρήματα, όχι έτσι γενικά. Περιμένω.

Εδώ η Έλενα, με ένα ύφος που δεν την έχουμε ξαναδεί, παράξενο και αυτό γιατί δεν αλλάζει κάποιος τόσο πολύ από το ένα παιχνίδι στο άλλο. Προσπαθεί από όσο βλέπω με έμμεσο τρόπο να αθωώσει τον forever καθώς προσπαθεί να βγάλει ενόχους την Έρις και το Νάουσα. Καλή προσπάθεια αλλά δεν.:)
Μετά προσπαθεί να μας πει ότι δεν είναι δολοφόνος και ότι μπορεί να γράφει έτσι επειδή είναι συγκάτοικος, συγκάτοικος καλή μου δεν είσαι και το ξέρω και μην προσπαθείς να βάλεις αυτόν τον ρόλο για κάλυψη. Ύποπτη για μένα η Elena Kr.

Πρώτα απ' όλα, δεν είναι η μόνη που θεωρεί αθώο τον φρικ και ενόχους την Έριδα και τον johnnaousa. Γιατί κατηγορείς μόνο αυτήν;
Δεύτερον, από πού ξέρεις οτι δεν είναι συγκάτοικος; Αν ξέρεις κάτι με τόση σιγουριά, καλό θα ήταν να το μοιραστείς μαζί μας. Αλλιώς έχουμε να κάνουμε με αποκάλυψη ρόλου (σαν να λες οτι εσύ είσαι συγκάτοικος, κάτι που απαγορεύεται).

Και η ψήφος μου όπως λογικά θα διαπιστώσατε και από το μήνυμα πάει στην Elena Kr.

Αυτά που είπε η Ριρί για την Έλενα όντως έχουν μία βάση...
Κάτι δεν πάει καλά και δε μου πολυαρέσει.

Αλλάζω την ψήφο μου στην Έλενα κρ λοιπόν...

Εμένα δε με έπεισες για την ενοχή της Έλενας. Και ακόμα περισσότερο που η Έρις ξαφνικά (που έμμεσα την υποστηρίζεις) βγήκε μετά κι αυτή να συμφωνήσει μαζί σου και να ψηφίσει κι αυτή...την έλενα (σαν να θέλει κάπου να πιαστεί για να σωθεί).

Επίσης, βλέπω τον Γιάννη σε πανικό, που από την μία είναι δικαιολογημένο, αλλά από την άλλη δεν βοηθάει έτσι τον εαυτό του και μάλλον ούτε το ίδιο το παιχνίδι. Και η Έρις είναι σε παρόμοια φάση και δεν μου αρέσει. Αν τελικώς είναι όντως αθώοι-όπως πιστεύω, καλό θα ήταν να κάτσουν να συγκεκτρωθούν και να υπερασπίσουν σοβαρά τους εαυτούς τους επιτέλους.

Από πού καταλαβαίνεις οτι είναι αθώοι;

Χιμέλα,μου έχεις καταστρέψει εκατομμύρια νευρικά κύτταρα με αυτό το κόλλημα. :mad:
Όχι,δεν φοβάμαι τίποτα,γιατί δεν έχω τίποτα να χάσω.
Ο Πέτρος δεν με ψήφισε στην τύχη; Really? Εγώ γιατί δεν είδα καμία αιτιολόγηση για αυτήν του την ψήφο. Μόνο την Έλενα είχε κατηγορίσει,άσχετα που ψήφισε εμένα. :confused:
Τι ύπουλο; Ισοψηφία το έκανα. Δεν είχε 3 όπως οι άλλοι να του τις κάνω 4. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα :wall:
Ξεκολλάτε. Έχετε πάρει μόνο την ψήφο μου και την έχετε κάνει πιπίλα σε κάθε μήνυμά σας.

Είχαν όλοι 2 ψήφους μέχρι που ο Catalyst ψήφισε τον Johnnaousa, ο Alchemist ψήφισε τον Sparkling κι ενώ όλα ήταν μπερδεμένα πετάγεσαι εσύ και ψηφίζεις τον φρικ "ελλείψει άλλου" λες και σου είχε βάλει κανείς το μαχαίρι στο λαιμό να κάνεις τριπλή ισοψηφία. Εφόσον υπήρχε ήδη διπλή ισοψηφία, γιατί να την κάνεις τριπλή; Αν το έκανε δηλαδή κάποιος άλλος αυτό, δε θα σου φαινόταν περίεργο; Κι όταν μετά σε ρώτησα γι' αυτό εγώ κι η Eileen, εσύ άρχισες να το παίζεις θιγμένη "αν θέλετε ψηφίστε με, μη σας χαλάωτα σχέδια" κλπ κλπ, και τώρα έρχεσαι πάλι με επιθετικό ύφος αντί τελικά να κάνεις το αυτονόητο: να εξηγήσεις ποιος ο λόγος να κάνεις τριπλή ισοψηφία!
Για μένα,ο Λιμπ είχε βρει κάποιους δολοφόνους και επειδή άρχισε να ξετυλίγει το νήμα φοβήθηκαν και τον έδιωξαν.

Πολύ προφανές για να είναι αλήθεια κι ιδιαίτερα στον πρώτο γύρο που υπήρχαν τόσες επιλογές για δολοφονία.
Ρε ο Δημήτρης ή δεν ξέρει που τα πάνε τα 4 ή έχει ρολάκι.:worry: Χθες αρπάχτηκε με τον Σπαρκ,τον οποίον τον καταψήφισαν μετά. Σήμερα πιάνεται από το κύμα προς την Ερις. :worry:

Ο Δημήτρης ξέρει το παιχνίδι πιο καλά από πολλούς γιατί έχει παίξει και σαν παίκτης αλλά και σαν ΣΕ. Επίσης το να έχει ρολάκι δεν είναι απαραίτητα κακό, γιατί μπορεί να είναι πολίτης. Τέλος Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΨΗΦΙΣΕ ΤΗΝ ΕΡΙΔΑ ΠΡΩΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ, μην παραπληροφορείτε τον κόσμο!
Έλενα Κρ,άλλη μία παίκτρια που πιάνεται από το κύμα προς την Ερις. Σε γενικές γραμμές θα συμφωνούσα με τα λόγια της Ριρίκας για την Έλενα.

Να κι η τρίτη που ξαφνικά συμφωνεί στις (ανύπαρκτες) κατηγορίες για την έλενα. Εγώ την μόνη κατηγορία που είδα για την Έλενα ήταν οτι δεν έχει το συνηθισμένο της ύφος. Σταυρώστε τη σταυρώστε τη δηλαδή!:whistle:

Η ριρίκα μπήκε και έκανε από τα πιο εύστοχα γενικότερα σχόλια,

Μη μου πεις! Θα συμφωνήσεις κι εσύ με τη Ριρίκα εναντίον της Έλενας και θα την ψηφίσεις!!!!:whistle:

Γιάννη, απάντησε σε αυτό που σου έγραψα πιο πάνω και σταμάτα να με αγνοείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Στο παλέρμο και να μεγαλώσεις ο τρόπος παιχνιδιού σου αν δεν έχεις παίξει αρκετές φορές δεν αλλάζει τόσο. Δεν είναι ότι δε μου αρέσει ο τρόπος που παίζεις απλά είναι παράξενος και ύποπτος.

Αυτό θα έλειπε να έδειχνες και σίγουρη Έλενα. Απλά εσύ το κάνεις τόσο επιθετικά και δεν είσαι ο χαρακτήρας που ξέρω.
Ριρικα το συγκεκριμενο παιχνιδι μου αρεσε παρα πολυ.Αποφασισα λοιπον να κανω μια "νεα αρχη" . Ημουν επιθετικη επειδη πιστευω οτι τα συγκεκριμενα προσωπα ειναι ενοχα και πιστευω οτι υπαρχουν αρκετες αποδειξεις γι'αυτο.Το ξερω οτι δεν συχνα ειμαι επιθετικη , αυτη ομως τη φορα εχω ενθουσιαστει.Και ενας τροπος για να υποστηριξω τα πιστευω μου ηταν να γινω λιγο πιο επιθετικη.

Λέγοντας όμως αυτό που είπες φαίνεται ότι θέλεις να μας πεις ότι ξέρω εγώ μην πιστεύετε ότι είμαι δολοφόνος, συγκάτοικος είμαι.
Οχι Ριρικα δε θελω να πω αυτο. Απλα οσοι ειπαν οτι με συμβουλευει καποιος εμπειρος ενοουν κατ'ευθειαν οτι ειμαι και δολοφονος.Αν λοιπον νομιζουν οτι με βοηθαει καποιος , γιατι αυτος ο καποιος να μην ειναι συγκατοικος μου;Κανεις απο αυτους που με κατηγορισαν γι'αυτο το πραγμα δεν ανεφερε και αυτη την περιπτωση.
Δε σου είπα να μην τους κατηγορήσεις απλά ακολουθείς το ρεύμα και θεωρώ ότι αυτό σε συμφέρει και ότι προσπαθείς να αθωώσεις κάποιους μέσα από αυτό.
Στην περιπτωση που εχω καποιες ενδειξεις γιατι να μην ακολουθησω το ρευμα εφοσον συμφωνω με τις κατηγοριες τους;
Λειτουργω με βαση τη δικη μου κριση , και αν θεωρω οτι καποιος ειναι αθωος ή ενοχος θα το πω και ας εχω αντιθετη γνωμη με τους περισσοτερους.

Δεν είναι κακό ο τρόπος που το κάνεις όμως μου φαίνεται ύποπτος. Ε και μένα μου φαίνεται η μεταξύ σας συμπεριφορά περίεργη και το λέω, είναι αυτό κακό;
Οχι βεβαια δεν ειναι κακο απλα ηθελα να ξεκαθαρισω ποια ειναι η γνωμη μου και πως αντιμετωπιζω τη Μελανια .
Τελος νομιζω οτι αυτο το κυμα εναντιον μου θα ευνοησει καποιους δολοφονους(θα περασουν και απαρατηριτοι οχι τιποτα αλλο).Θα πιαστουν απο αυτο και θα με ψηφισουν.Δε πειραζει παιδια καλη καρδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Να υπενθυμισωγ οτι το προηγουμενο Παλερμο μου ηταν πριν ενα χρονο;;;Α!Ειχα παιξει και μια τα Χριστουγεννα αλλα ειχα αποχωρισει οικειοθελως επειδη ειχα δουλειες.Επισης στο προηγουμενο Παλερμο δε προσεχα πολυ και η αληθεια ειναι οτι φοβομουν να εκφερω τη γνωμη μου.Θυμασαι τι ειχε γινει τοτε;Η freak αν δε κανω λαθος με σκοτωσε επειδη λγω απειριας επαιζα χαλια και νομιζε οτι ημουν δολοφονος!Θυμασαι τι ημουν; Νοσοκομα.
Αν οσο καιρο ημασταν μαζι co-mods πιστευες πως ημουν γυναικα, πεστο μου για να αλλαξω την ψηφο μου σε σενα αν ειναι:P!!

Υ.Γ: Επεστρεψα και τελικα θα ειμαι εδω καθ'ολη τη διαρκεια της ψηφοφοριας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Οχι οχι freak ενα τυπογραφικο λαθακι ηταν :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Himela:
Είχαν όλοι 2 ψήφους μέχρι που ο Catalyst ψήφισε τον Johnnaousa
Έλα μου;:P Λογικά έκανες λάθος εκ παραδρομής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Χιμέλα κατάλαβα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλά τι είπα για τον Σπαρκ, αν εσύ επειδή συνεχίζεις να θεωρείς τον Δημήτρη τόσο αθωο και να τον υποστηρίζεις τόσο φανερά σε όλες του τις επιλογές νομίζεις πως κανείς δεν καταλαβαίνει τι γίνετια δεν πειράζει. Από την αρχή του παιχνιδιού κατηγορείς τους πάντες χωρίς λόγο, ναι θα κάνουμε τις κουμπάρες γιατί ότι και να λέμε είναι στην ΤΥΧΗ. Την γνώμη μου και για τον Δημήτρη και τον Σπαρκ την είπα..δεν έχω να πω κάτι παραπάνω. Το ότι εσύ και ο Δημήτρης είστε οι 2 ήρωες του παιχνιδιού που θα ξεσκεπάσουν τα πάντα πρέπει να αρχίσει να παραξενεύει τους υπόλοιπους που ακόμα δεν έχουν βρεί κάτι. Σταμάτα αυτό το επιθετικό στυλ πρός όλους, ειδικά όταν κάνεις εξαιρέσεις...και συγκεκριμένα για κάποιον που κίνησε πολλές υποψίες!! εκτός αν και πάλι προσπαθείς να κάνεις κόσμο να παραιτηθεί :) ίσως τώρα να έχεις σοβαροότερους λόγους από τις άλλες φορές βέβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Έλα μου;:P Λογικά έκανες λάθος εκ παραδρομής.

Σόρρυ ο Libertus. Με έχετε μπερδέψει που έχετε αλλάξει ψευδώνυμα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Πρώτα απ' όλα, δεν είναι η μόνη που θεωρεί αθώο τον φρικ και ενόχους την Έριδα και τον johnnaousa. Γιατί κατηγορείς μόνο αυτήν;
Κατηγορώ μονάχα αυτή γιατί έχει αλλάξει ο χαρακτήρας της και γιατί δεν είναι η Έλενα που γνωρίζω. Έχει παίξει 1-1μιση φορά και δεν καταλαβαίνω από που και ως που έχει ένα τόσο συγκροτημένο λόγο με τέτοια επιχειρήματα και θεωρώ πως σίγουρα κάποιος της λέει αυτά τα επιχειρήματα και τα γράφει.
Πιστεύεις ότι ένα κορίτσι 15 χρονών θα μίλαγε με τόση σιγουριά; Θα έβαζε τόση ένταση και τόση πίεση, ενώ ο χαρακτήρας της είναι χαρακτήρας χαμηλών τόνων, αν δεν κρυβόταν κάτι από πίσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Και τωρα που θα γινουν ολα αυτα τα φοβερα , ψηφοφορια εγω θα πρεπει να σας αφησω.
Σημερα ειναι η πρωτη παρασταση του θεατρικου μας , την Ελενη του Ευριπιδη (και για οσους ενδιαφερονται θα ειμαι η μαντισσα Θεονοη :P ) την οποια την εχουμε μετατρεψει σε κωμωδεια.
Παω λοιπον να γινω μια τσιγγανα!
Το βραδυ θα ειναι η παρασταση οποτε δε με βλεπω να μπαινω.
Καλα να περασετε και καλη συνεχεια :)

Υ.Γ.Τι καλα που πρεπει να υποκρινομαι μονο στο θεατρο και οχι πουθενα αλλου :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Χιμέλα κατάλαβα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλά τι είπα για τον Σπαρκ, αν εσύ επειδή συνεχίζεις να θεωρείς τον Δημήτρη τόσο αθωο και να τον υποστηρίζεις τόσο φανερά σε όλες του τις επιλογές νομίζεις πως κανείς δεν καταλαβαίνει τι γίνετια δεν πειράζει. Από την αρχή του παιχνιδιού κατηγορείς τους πάντες χωρίς λόγο, ναι θα κάνουμε τις κουμπάρες γιατί ότι και να λέμε είναι στην ΤΥΧΗ. Την γνώμη μου και για τον Δημήτρη και τον Σπαρκ την είπα..δεν έχω να πω κάτι παραπάνω. Το ότι εσύ και ο Δημήτρης είστε οι 2 ήρωες του παιχνιδιού που θα ξεσκεπάσουν τα πάντα πρέπει να αρχίσει να παραξενεύει τους υπόλοιπους που ακόμα δεν έχουν βρεί κάτι. Σταμάτα αυτό το επιθετικό στυλ πρός όλους, ειδικά όταν κάνεις εξαιρέσεις...και συγκεκριμένα για κάποιον που κίνησε πολλές υποψίες!! εκτός αν και πάλι προσπαθείς να κάνεις κόσμο να παραιτηθεί :) ίσως τώρα να έχεις σοβαροότερους λόγους από τις άλλες φορές βέβαια

Συγνωμη, αλλα το παλερμο πολλες φορες ειναι παιχνιδι για γερα νευρα!! Αν καποιος δεν το αντεχει και παιρνει στα σοβαρα και κατακαρδα ο,τι γινεται στο παιχνιδι, ας μην δηλωνε συμμετοχη εξ'αρχης... Sorry για το ακυρο σχολιο, αλλα δε μπορουσα να αφησω ασχολιαστη την κακιουλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Έχετε μπερδέψει τα μπούτια σας κι αυτό δεν είναι καλό, καθόλου καλό...

Έχω πει επανειλημμένα ότι εχθές ξεκίνησα με την τεχνική "ρίχνω άδεια να πιάσω γεμάτα" προσπαθώντας να βγάλω συμπεράσματα από το παιχνίδι. Κάποιοι βιάστηκαν να με κατηγορήσουν όμως -για τους δικούς τους λόγους- και κάποιοι άλλοι πιάστηκαν από τα λόγια τους και τους ακολούθησαν σαν πρόβατα, σαν άβουλα όντα.
Πλέον προσπαθώ -όπως μπορώ- να αποδείξω την αθωότητά μου, αλλά σχεδόν κανείς δε με ακούει. Αυτό λέω Σύλβια από χθες ακόμα.
Αυτό μου τρώει πολλή ώρα, χωρίς αμφισβήτηση είναι πολύ κουραστικό, αλλά και σπαστικό όταν δε σε ακούει κανείς... Αντιθέτως πάω να πω κάτι για τον Βάιο, αμέσως κάποιοι: "Ααα γιατί το είπε αυτό, είναι ύποπτη" πάω να πω κάτι για κάποιον άλλον, τα ίδια πάλι. Απλώς αν βγω και με κάποιο τρόπο αποδειχτεί η αθωότητά μου, να τους προσέχετε αυτούς τους "κάποιους" οκ; Γιατί τους συμφέρει όλο αυτό που γίνεται τώρα με 'μένα... Εύχομαι να μην είσαι κι εσύ μέσα σ' αυτούς.
Μακάρι, μακάρι να είχα την ησυχία μου και να συνέχιζα αυτό που ξεκίνησα χθες...
Από εκεί και πέρα δεν έχω κάτι να πω...
Καν'τε ό,τι θέλετε, πραγματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ριρικα το συγκεκριμενο παιχνιδι μου αρεσε παρα πολυ.Αποφασισα λοιπον να κανω μια "νεα αρχη" . Ημουν επιθετικη επειδη πιστευω οτι τα συγκεκριμενα προσωπα ειναι ενοχα και πιστευω οτι υπαρχουν αρκετες αποδειξεις γι'αυτο.Το ξερω οτι δεν συχνα ειμαι επιθετικη , αυτη ομως τη φορα εχω ενθουσιαστει.Και ενας τροπος για να υποστηριξω τα πιστευω μου ηταν να γινω λιγο πιο επιθετικη.
Δε θα το συνεχίσω άλλο αυτό με την επιθετικότητα, έχω σχηματίσει την άποψη μου και δεν αλλάζει.:)

Οχι Ριρικα δε θελω να πω αυτο. Απλα οσοι ειπαν οτι με συμβουλευει καποιος εμπειρος ενοουν κατ'ευθειαν οτι ειμαι και δολοφονος.Αν λοιπον νομιζουν οτι με βοηθαει καποιος , γιατι αυτος ο καποιος να μην ειναι συγκατοικος μου;Κανεις απο αυτους που με κατηγορισαν γι'αυτο το πραγμα δεν ανεφερε και αυτη την περιπτωση.
Ίσως γιατί οι συγκάτοικοι δε θα ήταν τόσο σίγουροι για κάτι άρα και ο συγκατοικός σου δε θα σε καθοδηγούσε έτσι άρα καταλήγουμε πάλι στο συμπέρασμα ότι μάλλον δολοφόνοι κρύβονται από πίσω.;)

Στην περιπτωση που εχω καποιες ενδειξεις γιατι να μην ακολουθησω το ρευμα εφοσον συμφωνω με τις κατηγοριες τους;
Λειτουργω με βαση τη δικη μου κριση , και αν θεωρω οτι καποιος ειναι αθωος ή ενοχος θα το πω και ας εχω αντιθετη γνωμη με τους περισσοτερους.
Δε με κατάλαβες εννοώ ότι ακολουθείς το ρεύμα για καθαρά προσωπικό σου όφελος και όχι για όφελος των πολιτών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Συγνωμη, αλλα το παλερμο πολλες φορες ειναι παιχνιδι για γερα νευρα!! Αν καποιος δεν το αντεχει και παιρνει στα σοβαρα και κατακαρδα ο,τι γινεται στο παιχνιδι, ας μην δηλωνε συμμετοχη εξ'αρχης... Sorry για το ακυρο σχολιο, αλλα δε μπορουσα να αφησω ασχολιαστη την κακιουλα!!
Ναι ρε Κώστα αλλά η λογική του θα σας κάνω να παραιτηθείτε αν δεν μπορείτε να παίξετε δεν είναι σωστή..και έχει στοιχίσει πολλές φορές σε παλέρμο και το ξέρεις!! Βέβαια αυτήν την φορά μπορεί να είναι δολοφόνος, οπότε η γνωστή τακτική να βοηθάει...δεν θα μου πάει κανένας κόντρα γιατί θα τον πάρει και θα τον σηκώσει και ταυτόχρονα θα κάνω κακό στους πολίτες. Αντίθετα, αν είναι πολίτης δεν είναι κάτι πέρα από κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Έτσι και δημιουργηθεί κύμα εναντίον μου,σε έσφαξα.
Δε θέλεις να δημιουργηθεί κύμα εναντίον σου, κάτι που έκανες γνωστό καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Γιατί, όμως;

(Fuck, δεν παρατέθηκε το post #22. Δεν πειράζει, σχολιάζω και το προσθέτω μετά).
Το πρώτο σκέλος του μηνύματός σου, λέει κάτι άσχετο με το παραθετημένο μήνυμα. Γιατί αυτό;
Καλό παιχνίδι να έχουμε.

Λοιπόν ας δώσω και εγώ ψήφο,μιας και είμαι μέσα τώρα,γιατί από αύριο μάλλον με καρδιακό επεισόδιο με βλέπω.
Τέσπα ψηφίζω SparklingGrey. :redface: Welcome to Palermo,baby.
Αν και έμπειρη παίκτρια (πρώην _elena_) δε συμμετέχει πολύ την πρώτη ημέρα. Τη δικαιολογώ, λόγω ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων των πανελληνίων.
Πολύ βιάζεσαι να κατηγορήσεις πάντως για πρωτάρης...
Γκουχ. :whistle:
Έχεις καλούς δασκάλους,ε?
Μήνυμα που κατηγορεί τον Σπαρκ. Επειδή είναι νέος παίκτης, οφείλει να καθοδηγείται από κάποιον για να είναι καλός;
Ναι.
Δεν έχει εμπειρία απ το παιχνίδι οπότε δεν κατάλαβε πως μπορεί έτσι να εκτεθεί.
Επιπλέον μπορεί ακόμη να μην έχουν οργανωθεί οι δολοφόνοι και να μην τον είπαν να το αποφύγει αυτό.
Εγώ λέω πως έδρασε ενστικτοδώς, ξέροντας πως ο Τάσος είναι συνδολοφόνος του.
Και για να μην είμαστε μόνο λόγια ορίστε: SparklingGrey
Κατηγορείς τον Σπαρκ, τον ψηφίζεις και τελευταία στιγμή αλλάζεις σε Johnnaousa.
Δεν έπεσα να τον φάω ακριβώς γι αυτό!
Απλά επειδή το έχω ξαναδεί το εργάκι απ τον Τάσο σε προηγούμενο παλέρμο το θεώρησα λίγο ύποπτο και το έριξα για να κόψω αντιδράσεις.
Κι ορίστε που έχουμε αντιδράσεις...
Οι υποψίες σου βασίζονται σε προηγούμενο Παλέρμο. Αυτή τη δράση τώρα την κατακρίνεις.
Και να πέσουν κάτι μπορεί να βγάλουμε και να βρούμε κάποιον δολοφόνο.
Δεν το έκανα όμως με σκοπό να φτιάξω κύμα εναντίον τους, να ζωντανέψω λίγο το παιχνίδι και να προσπαθήσω να βγάλω κανένα λαβράκι ήθελα.
Όμως όπως είπα και προηγουμένως το παρατάω εδώ και θα επανέλθω αν χρειαστεί.
Η ψήφος θα αλλάξει έγκαιρα.
Το θεωρώ πάντως καλύτερο να προσπαθώ να βγάλω κάτι απ το να ψηφίζω απλά στην τύχη.
Γιατί αν ψηφίσουμε όλοι στην τύχη είμαι 100% σίγουρος πως θα φύγει αθώος απ εδώ.
Σαν να ήξερες εκ των προτέρων ότι θα αλλάξεις την ψήφο σου. Όντως, η ψήφος άλλαξε έγκαιρα.
Λοιπόν ο Χάρης μέσα σε μισή μέρα, έχει προλάβει να υπερασπιστεί 2 άτομα...τον Σπαρκ και τον Μαυρούλη..αυτό ΔΕΝ μπορεί να περάσει απαρατήρητο!
Ρίχνει τις υποψίες στο Χάρη, ενώ προηγουμένως είχε ψηφίσει Μαυρούλη, το εύκολο θύμα.
Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε πάντως στον πρώτο γύρο είναι να διασκορπίσουμε τις ψήφους μας για να υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να βγει μαφιόζος. Λογικά και οι μαφιόζοι θα διασκορπίσουν τις ψήφους τους για να μην καρφωθούν από το ξεκίνημα. Ας μην πέσουμε οι υπόλοιποι πάνω σε πιθανό πολίτη και τον φάμε, διευκολύνοντας το έργο των μαφιόζων. Δεν αθωώνω τον SparklingGrey, αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου φαίνονται ύποπτες οι κινήσεις του, δεδομένου ότι είναι άπειρος παίκτης.
Θέλει να διασκορπιστούν οι ψήφοι. Μήπως είναι ο δήμαρχος;:hmm:
Το θέμα είναι ότι υπάρχει ο χαμός που μπορεί να είναι εποικοδομητικός και να βγάλουμε συμπεράσματα και ο χαμός-σαν αυτόν που έχουμε τώρα, που οδηγεί στο χάος και δεν βγάζουμε καμία άκρη.
Δεν είναι απαραίτητα χαμός. Εγώ που ξαναδιάβασα το θέμα από την αρχή, εντόπισα posts που είναι άξια σχολιασμού.
Οι υπόλοιποι θα μιλήσουν? 6 άτομα και τρωγόμαστε μεταξύ μας τόση ώρα
Ενώ είχε καιρό να μιλήσει, επανέρχεται απαιτώντας από τους άλλους να μιλήσουν.
:worry: το είπα λίγο πιο πάνω στον Κώστα..προτίμησα να μην ρίξω στην τύχη την ψήφο και να την ρίξω σε κάποιον του οποίου τα ποστ αναιρούν το ένα το άλλο!
Το ξέρεις ότι η τακτική αυτή είναι του Μαυρούλη. Δε διαβάζει προσεκτικά τους κανόνες και μας χαντακώνει.
Ι. Δε νομίζω ότι είμαι τόσο αφελής. Μπορεί να φαίνομαι, βέβαια.
ΙΙ. Ένας άπειρος παίκτης, εάν πάρει κάποιο σημαντικό / ενεργό ρόλο, πρώτα θα ρίξει πολλές ματιές στις οδηγίες ή θα ρωτήσει έμπειρα άτομα.
Ο οποίος σημαντικός/ενεργός ρόλος μπορεί να είναι ο οποιοσδήποτε:hmm:


P.S: Demlogic? Πού είσαι; :whistle:
Προς τι το κάλεσμα;
Φρικ,τι θα γίνει; Θα κατηγορίσεις και κανέναν ή θα παίζεις τον δικηγόρο και θα ρίχνεις υπονοούμενα; :sly:
@ Έλενα,μπαίνει δυνμαικά,με κατηγορεί,ύστερα από λίγη πίεση κάνει πίσω και τώρα μούγκα.
Ριρίκα,λοβ που είστε;
Ναουσάκι,πολύ ουδέτερος. :look:
Αλχ καμάρι ζεις; :whistle:
Πολλές και άτοπες (χωρίς δικαιολόγηση) κατηγορίες.
Στο θέμα μας: αν με θεωρείτε τόόόόόόόόσο ύποπτο, ψηφίστε με, όταν φύγω να χρησιμοποιήσει κάποιος νεκροφάνεια να δείτε :mad:
[..]
και χάρη σταμάτα να λες ότι είμαι αθώος γιατί θα μας βγάλουν συνδολοφόνους και θα την πληρώσω εγώ :look: (αν και δεν ξέρω αν εσύ είσαι ή δεν είσαι δολοφόνος :shifty:)
Χρησιμοποιείς τα επιχειρήματα της Έριδος.
Ψηφίζω Demlogic, έτσι επειδή δεν έχω καταλάβει τίποτα από το παραπάνω μήνυμα.

Μέχρι στιγμής, δυστυχώς ελέω πανελληνίων δεν έχω ασχοληθεί με το Παλέρμο, και τώρα θα πάω με την παρέα στη θάλασσα.Το βράδυ θα ετοιμάσω ένα σεντονάκι, όμως μη γαμηθείτε και γεμίσετε 30 σελίδες ακόμη :P
Demlogic και Alchemist αλληλοψηφίζονται. Το σεντονάκι που μας υποσχέθηκε ο Alch, μάλλον είναι για πλύσιμο.
Νι :happy:

Aαα και forever μη μου στεναχωριέσαι, αν βρεθεί κάποιος πραγματικά ύποπτος, θα σ' αλλάξω, δε θα σ' αφήσω έτσι, καρντιά μου.

Κάπως έτσι δε γίνεται με την ψηφοφορία την πρώτη μέρα; Έτσι θυμάμαι δηλαδή. Αν αυτό δείχνει ότι έχω κακό ρολάκι, τότε ναι και φυσικά, και βέβαια έχω.
Απλώς να μωρέ, μου κάνει κάπως όταν αυτός που κατηγορείς, επειδή ίσως είδες κάτι ή επειδή ίσως θέλεις να κόψεις κινήσεις, προσπαθεί μετά να τα ρίξει σε 'σένα.

Αυτά!!
:D
Ειρωνικό υφάκι που αποδέχεται τις υποψίες. Μάλιστα... Μήπως αυτό γίνεται λόγω απόγνωσης;
Το λεπον, η Guest 278211 οπως φαινεται δεν προκειται να ψηφισει, οποτε βρισκομαστε σε καθεστως πολλαπλης ισοψηφιας.
Δεν ανησυχω ιδιαιτερα, απλα θελω να πολλαπλασιαστουν οι πιθανοτητες να βγαλουμε δολοφονο στον πρωτο γυρο, γι'αυτο αλλαζω την ψηφο μου. Αυτη τη στιγμη, απο τους παικτες που εχουν ηδη μια ψηφο οι βασικοι μου υποπτοι ειναι η Ερις και ο Johnaousa. Η πρωτη οπως φαινεται προσπαθει να κατηγορησει τους παντες και τα παντα, δημιουργωντας εναν μικρο πανικο και χωρις καποια ουσιαστικη αιτιολογηση. Ειναι πασιφανες πως εχει κακο ρολο, αλλα ο τροπος που παιζει ταιριαζει πιο πολυ στο προφιλ του Δ.Α.
Απο την αλλη ο Γιαννης ειναι η προσωποποιηση της ουδετεροτητας. Κανει γενικολογα σχολια και οταν "κατηγορει" καποιον, το κανει με το γαντι. Το μονο ατομο που εκανε αμεση επιθεση ημουν εγω, οταν ξεκινησα να ριχνω τις κατηγοριες πανω του. Επισης τον θεωρω εξυπνο τροπο και μου φαινεται παραλογο που ψηφισε το Μαυρουλη απο τον πρωτο γυρο, επειδη ακριβως ξερει πως μπορει να γινει ευκολα εξιλαστηριο θυμα.
Γενικα ο τροπος που παιζει ο Γιαννης προς το παρον δε βοηθα καθολου τους πολιτες. Καταλαβαινω πως μπορει να μην εχει πολυ χρονο, αλλα εστω και σε αυτα τα 2-3 post που εκανε (btw εχει ωρες να γραψει) θα μπορουσε να γραψει πιο ουσιαστικα πραγματα.

Η ψηφος μου λοιπον αλλαζει και παει στον Johnaousa!!
Αλλάζει την ψήφο του σε johnnaousa και πολύ εύστοχα κάνει λόγο για την απουσία του Γιάννη (θα μας χρειαστεί στην εξέλιξη του παιχνιδιού) (ώρα 18:49).
Φρικ είστε και οι 2 παλιοί παίχτες του Παλέρμο, ξέρεις πως αυτή η τακτική θεωρείται μια από τις καλύτερς των δολοφόνων!! βγαίνουμε οι 2 μπροστά και παίρνουμε τα μάτια μακριά από εμάς! οπότε το να θεωρήσω αυτό το σχέδιο ύπουλο, είναι πέρα για πέρα αναμενόμενο. Δεν έχω να κατηγορήσω κάποιον ευθέως,γιατί δεν βλέπω κάποιον να εχει εκτεθει.Προσκυνώ το 3ο πρόσωπο :whistle:
Απάντηση από το Γιάννη, έπειτα από κατηγορίες του freak. Φαίνεται έντονα ότι ο Γιάννης προσπαθεί να ρίξει τις υποψίες στο εξιλαστήριο θύμα, το Μαυρούλη.
Όσοι το παίζουν ουδέτεροι και μετριοπαθείς έχουν τα κακά ρολάκια, και δηλαδή νταξ, Παλέρμο παίζουμε, αν δε μιλήσεις πώς θα προχωρήσει το παιχνίδι, πώς θα βρεις τους δολοφόνους, πώς θα κερδίσεις?:/:

[...]
Δεν περίμενα αυτό για σεντόνι. Επίσης, μόνος σου είπες το παραπάνω. Δε σε βλέπω να το τηρείς.
Ώρα για δράση.
Αλλάζω την ψήφο μου σε Jonhnnaousa.

Για να δούμε ποιος θα έρθει να τον σώσει τώρα!
Αλλαγή στο τελευταίο μισάωρο. Ποιος είναι ο σκοπός του Χάρη;
??? αιτιολογηση??
Άμεση αντίδραση από το Γιάννη, ο οποίος νιώθει σαφώς απειλημένος.
Εγώ ένα δεν καταλαβαίνω,γιατί ο Νάουσα αν όντως είναι δολοφόνος δεν ψηφίζει κάποιον άλλον με περισσότερες ψήφους,να σωθεί. :confused:
Γιατί σε νοιάζει τόσο πολύ;
Θα το κανει την τελευταια στιγμη, θα ψηφισει sparklinggrey, εκτος και αν το παιξει ηρωας...
Απάντηση στην Carpe, για να έρθει αυτή και:
Φρικ,για τριπλή ισοψηφία
Λάδι στην φωτιά,ξέρω. :devil:
....να ρίξει λάδι στη φωτιά.
Αλλάζω σε Sparkling γιατί δε μου άρεσε η ψήφος της carpe στον φρικ. Αν ήθελε τριπλή ισοψηφία μπορούσε να τη δώσει κι αλλού. Δε θέλω να φύγει ο φρικ ακόμα.


sparkling..για να σωθω οπως θα εκανε ο καθενας
Οι αλλαγές της τελευταίας στιγμής.
Δεν μπορούσα,οι μόνοι με διπλή είναι ο Τζιμι και εγώ,στον εαυτό μου δεν μπορώ να δωσω και η προγηούμενη μου ψήφος είναι ήδη στον δημητρη.
Σώνει και καλά να αλλάξει την ψήφο της:|
:O πλακα κάνετε έτσι?? φοβερή η επιλογή να διώξετε και πάλι κάποιον που μπορεί να σας βοηθήσει όπως έγινε και την τελευταία φορά. Εντάξει τι να πω, μαλλον αρέσει το Παλέρμο που δεν μιλάει κανείς και περιμένουμε όλοι. Περιμένω από καποιους που ξέρουν πραγματικά αυτό το παιχνίδι, να δούνε τα προφανη
Post διαμαρτυρίας και όχι βοήθειας.
Όχι ρε Γιάννη... τι έφυγες από τώρα; Τέλος πάντων... καλό ταξίδι!! :bye:
Λυπάται που έφυγε ο Γιάννης.
Eileen σε παρακαλώ να ξαναγράψεις το ποστ σου που σβήστηκε γιατί ήταν εκτός χρόνου. Δεν είναι δίκαιο να το βλέπουν μόνο οι μοντς, μπορεί να βοηθήσει σε κάτι. Το έχω στο μέιλ μου.
Τρέχω να ενεργοποιήσω τη συνδρομή με e-mail για το θέμα. Είναι χρήσιμο σε τέτοιες περιπτώσεις, ειδικά για τα edits που δε φαίνονται.
Πόσο παίζει να καρφώνεσαι;
Θα σας βρω πολύ γρήγορα, απ' ότι φαίνεται!:clapup:
Η σιγουριά οφείλεται σε ρόλο. Στανταρέ.
Ε;;;
Τι σημαίνει να μην μπούμε στον κόπο να ρωτήσουμε,πάμε καλά;;
jj! πολλά ξέρεις από ότι φαίνεται,γιατί δεν μας τα λές όμως;;; Θα ήθελα πολύ να δώ την απάντησή σου άμεσα.
Κάποιος που ισχυρίζεται ότι ξέρει όλη την ομάδα των δολοφόνων,ενώ οι περισσότεροι είμαστε στο ψάξιμο,μου κάνει κάπως!
Ιδιαίτερα όταν κανένας ρόλος δεν υποδεικνύει ότι κάποιος ξέρει όλους της ομάδας των δολοφώνων,αλλά γνωρίζουν 1-2 από αυτούς!
Θέλω να είμαι σίγουρος όταν λέω κάτι. Γι'αυτό κάθισα και διάβασα όλο το θέμα από την αρχή.
τζει: αφού λες ότι τους ξέρεις, γιατί δε μας τους λες;;;; :confused:
Τι δεν έχετε καταλάβει από το "θα πω αφού ξαναδιαβάσω το θέμα";
Tζέι- τζέι σοβαρέψου. Πρώτον, μη συγκρίνεις παλιά παιχνίδια και αν έχεις να πεις κάτι, το λες αμέσως... Τώρα λες κάτι, χωρίς να λες τίποτα και φαίνεται μόνο ότι θες να κερδίσεις την εμπιστοσύνη μας...

Όχι, κάθε άλλο παρά το καταφέρνεις...
Υπομονή, κοντεύεις:P
Καλησπέρα σας δεσποινίδες, καλησπέρα αξιότιμοι πολίτες
καλημέρα και σε μένα.

Το λοιπονε:
Μ@@κα μου 50 σελίδες ( OMG KAI 10 LOL)

Ακουστε (διαβαστε) να νιωσετε την ροη των πραγματων:

Ψηφίζω τον dimijim γιατι
1ον ) εκμεταλλευεται την απουσία μας για να χρεώσει 4-5 πολίτες , και να τους διώξει, αμ δε κύριε αμ δε (αντε μη τα παρω και αρχιζω και ξεκοιλιαζω)
2ον ) παροτι εδινε πανελληνιες και πηρε τα αποτελεσματα, αφιερωσε αρκετο χρονο στο παιχνιδι , πραγμα που δειχνει πως το παιχνιδι εχει ιδιαιτερο ενδιαφερον για αυτον..... ο λογος; YOU BEACH!
3ον ) τα επιχειρήματα του είναι τόσο λειψά οσο και το μυαλό των θεωρητικών B-) Ετσι τολμάς να μας χρεώσεις άτιμε παλιο φωνιά;

Καλη συνέχεια, στις πρωτες φασεις μην περιμενετε πολυ ενεργο συμμετοχη απο εμενα, στη συνεχεια ομως θα σφαξω one BYE one δολοφονους
Πού ξεφύτρωσες εσύ;

1.) Ξεκοιλιάζω;
2.) Ναι, λες και όσοι υποψήφιοι πήρατε αποτελέσματα χτες, σημαίνει ότι πεθάνατε επι τόπου:hehe:
3.) Ναι, οι θεωρητικοί δεν έχουν μυαλό. LIKE YOU HAVE. Αν αυτά λέγονται επιχειρήματα, τότε σε παρακαλώ να αναθεωρήσεις τον ορισμό "επιχείρημα".

Θα σφάξεις; Μαμάαααααα:'( (:hehe:)

Και έρχεται η λίστα:D (Mέσα σε αγκύλες αυτοί που πιστεύω ότι έχουν κακό ρόλο):

  1. aegloswen
  2. [Αlchemist]
  3. blue_butterfly
  4. [carpe_nochtem] (?)
  5. Catalyst
  6. Demlogic
  7. dimijim
  8. [ElenaKr]
  9. [Eileen]
  10. [Ἔρις]
  11. foreverfreak
  12. Himela
  13. jj!
  14. [Johnnaousa]
  15. Libertus
  16. love_angel
  17. MAYROULIS
  18. ~~~Melania~~~
  19. Noisette
  20. Πατρεύς
  21. SparklingGrey
  22. Guest 278211
  23. Τάσος97
  24. [tsarachaf]
Σχόλια:
Alchemist: Απαιτεί από τους υπόλοιπους να συμμετέχουν, ο ίδιος όμως δεν το τηρεί. Επίσης, ανέκαθεν είχε μια Α παρουσία στο Παλέρμο, κάτι που δε βλέπω αυτή τη φορά.
carpe_nochtem: Με έχει μπερδεψει αρκετά. Μπορεί να μην είναι δολοφόνα, αλλά πιστεύω ότι έχει ρολάκι, λόγω της συμμετοχής της στον πρώτο γύρο. Σχολίασα αρκετά μέσω παραθέσεων, δεν μπορώ να γράφω τα ίδια.
ElenaKr: Ξαφνικά γίνεται η Emma Hudson (η οικονόμος του Sherlock Holmes) του Παλέρμο. Καμία σχέση ο τρόπος με τον οποίο παίζει σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια. Ίσως πραγματικά έχει χρόνο τώρα, είτε...:hmm:
Eileen: Η σχετικά μικρή συμμετοχή της, μου δίνει την αίσθηση ότι προσπαθεί να κρυφτεί. Συνήθως, ήταν η πρώτη που ξυπνούσε το "θηρίο" της detective, παλαιότερα. Άλλωστε, είναι η z0itCa:P
Έρις: Συνέχεια προσπαθεί να διώξει τις κατηγορίες από πάνω της, ενώ καταπιάνεται με ασήμαντες λεπτομέρειες στα post των συμπαίκτων της.
Johnnaousa: Κατ' εμέ, καρφώθηκε άσχημα. Το έχω πει και παραπάνω εκτενώς.

Η ώρα της ψήφου έφτασε. Ψηφίζω Alchemist. Κυρίως λόγω διαίσθησης και κυρίως για να κόψω αντιδράσεις, μαζί με όσα είπα παραπάνω. Για να δούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Χιμέλα κατάλαβα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλά τι είπα για τον Σπαρκ,

Εγώ σου έδωσα μια ευκαιρία να αναθεωρήσεις και να διορθώσεις αυτό που είπες, αν δε θες να την πάρεις, δε με πειράζει!:whistle:

Εγώ το κάνω copy paste για να το ξαναδούν όσοι δεν το είδαν...

Οσον αφορά τον Σπαρκ τώρα ναι στην αρχή προσπάθησα να του την μπω,γιατί ως νέο μέλος εδώ θα μπορούσε να κάνει το λάθος...μετά η δυναμική του στάση με έκανε να σκεφτώ πως λογικά οι συνδολοφόνοι θα έπρεπε να του είχαν εξηγήσει μερικά πράγματα οπότε απλά έφυγε για λίγο από την λίστα μου. ΟΜΩΣ όλο το απόγευμα που ήταν??? υπερασπίστηκε πουθενά τον εαυτό του??ΟΧΙ ... οπότε μήπως κάποιοι του είπαν να κάνει πίσω?? 2ος βασικός ένοχος: Sparkling grey

Από την αρχή του παιχνιδιού κατηγορείς τους πάντες χωρίς λόγο

Hello! Παλέρμο παίζουμε! Αυτό είναι το παιχνίδι. Και δεν κατηγορώ τους πάντες. Κατηγορώ αυτούς που μου φαίνονται ένοχοι, όπως πρέπει να κάνουν όλοι για να βρούμε τους δολοφόνους.

ναι θα κάνουμε τις κουμπάρες γιατί ότι και να λέμε είναι στην ΤΥΧΗ.

Στην τύχη θα είναι, αυτό δε σημαίνει όμως οτι κάποιοι δε θα κάνουν κάποιο λάθος μες στον πανικό τους αν κατηγορηθούν...
Σόρρυ αλλά εγώ δεν ήρθα να παίξω τις κουμπάρες αλλά παλέρμο και δεν ξέρω γιατί αρπάζεσαι.

Το ότι εσύ και ο Δημήτρης είστε οι 2 ήρωες του παιχνιδιού που θα ξεσκεπάσουν τα πάντα πρέπει να αρχίσει να παραξενεύει τους υπόλοιπους που ακόμα δεν έχουν βρεί κάτι.

Αν τους παραξενεύει κάτι μπορούν να με ρωτήσουν και να τους το εξηγήσω (μιας που μόνο για τον εαυτό μου μπορώ να μιλήσω). Δεν υποστήριξα ποτέ οτι θα είμαι ο ήρωας που θα ξεσκεπάσει τα πάντα... Λύσεις ψάχνω όπως όλοι μας!

Σταμάτα αυτό το επιθετικό στυλ πρός όλους, ειδικά όταν κάνεις εξαιρέσεις...και συγκεκριμένα για κάποιον που κίνησε πολλές υποψίες!!

Με συγχωρείς αλλά εμένα αυτό είναι το στιλ παιχνιδιού μου. Αν δε σου αρέσει, μπορείς να με ψηφίσεις για αποχώρηση. Δε θα σου πάρω την άδεια (θέλω να ελπίζω) για το τι ύφος θα έχω....:hmm:

εκτός αν και πάλι προσπαθείς να κάνεις κόσμο να παραιτηθεί

Δε θέλω να θεωρήσω οτι περνάς το θέμα σε προσωπικό επίπεδο γιατί μάλλον δεν έχεις τέτοια πρόθεση, οπότε θα προσπεράσω το σχόλιό σου. Καλή καρδιά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Υ.Γ.Τι καλα που πρεπει να υποκρινομαι μονο στο θεατρο και οχι πουθενα αλλου :whistle:
Μη καρφώνεσαι. :whistle:
1) Είχαν όλοι 2 ψήφους μέχρι που ο Catalyst ψήφισε τον Johnnaousa, ο Alchemist ψήφισε τον Sparkling κι ενώ όλα ήταν μπερδεμένα πετάγεσαι εσύ και ψηφίζεις τον φρικ "ελλείψει άλλου" λες και σου είχε βάλει κανείς το μαχαίρι στο λαιμό να κάνεις τριπλή ισοψηφία. Εφόσον υπήρχε ήδη διπλή ισοψηφία, γιατί να την κάνεις τριπλή; Αν το έκανε δηλαδή κάποιος άλλος αυτό, δε θα σου φαινόταν περίεργο;
2) Κι όταν μετά σε ρώτησα γι' αυτό εγώ κι η Eileen, εσύ άρχισες να το παίζεις θιγμένη "αν θέλετε ψηφίστε με, μη σας χαλάωτα σχέδια" κλπ κλπ, και τώρα έρχεσαι πάλι με επιθετικό ύφος αντί τελικά να κάνεις το αυτονόητο: να εξηγήσεις ποιος ο λόγος να κάνεις τριπλή ισοψηφία!
3) Πολύ προφανές για να είναι αλήθεια κι ιδιαίτερα στον πρώτο γύρο που υπήρχαν τόσες επιλογές για δολοφονία.

4) Ο Δημήτρης ξέρει το παιχνίδι πιο καλά από πολλούς γιατί έχει παίξει και σαν παίκτης αλλά και σαν ΣΕ. Επίσης το να έχει ρολάκι δεν είναι απαραίτητα κακό, γιατί μπορεί να είναι πολίτης. Τέλος Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΨΗΦΙΣΕ ΤΗΝ ΕΡΙΔΑ ΠΡΩΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ, μην παραπληροφορείτε τον κόσμο!
5) Να κι η τρίτη που ξαφνικά συμφωνεί σ
τις (ανύπαρκτες) κατηγορίες για την έλενα. Εγώ την μόνη κατηγορία που είδα για την Έλενα ήταν οτι δεν έχει το συνηθισμένο της ύφος. Σταυρώστε τη σταυρώστε τη δηλαδή!:whistle:
1) Ε εντάξει,είχαμε διπλή την έκανα τριπλή που το κακό; Έτσι και αλλιώς δεν θεωρούσα κανέναν από τους δύο ένοχους.
2) Και ναι,το είπα αρκετές φορές για να με ξαναρωτάτε.
3) Και; Μπορεί να έγινε ακριβώς επειδή ήταν προφανές και οι δολοφόνοι θα γλίτωναν με ένα '' σιγά μην καρφωνόμουν έτσι''.Γνωστή τακτική. ;]
4) Ναι,αλλά δεν σου φαίνεται παράξενο πως όποιον και να ψηφίσει αρχικά μετά αυτοί γίνονται οι κύριοι υποψήφιοι για αποχώρηση; :whistle:
5) Άρχισα να γράφω το μήνυμα από τις 3 η ώρα,διότι έχω να δω το θρεντ από χθες,για αυτό και άργησα και με πρόλαβαν άλλοι. Επίσης.την Έλενα κρ την κατηγορούσα και χθες.

Πάντως η αδυναμία σου προς το πρόσωπο μου είναι πασιφανής,κάθε μου πρόταση ξεψείρισες. :P
Α και αυτό το δικηγοριλίκι προς όλους όσους κατηγόρησα,είναι λίγο παράξενο για σένα,που συνηθίζεις να κατηγορείς τους πάντες.
Και το πιο τυχαίο,όσους θεωρούσα ότι έχουν κακό ρολάκι από χθες [Δημήτρης,Έλενα κρ] ψηφίζουν την Έρις. Μετά την ψηφίζεις και εσύ και υπερασπίζεσαι και τα παιδιά. Νομίζω άρχισαν να συμπληρώνονται τα κομμάτια από το παζλ.:D

Και για να μην ξεχνιόμαστε, Dimijim από εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top