Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τάσο από χτες έχει να αναφερθεί το όνομά σου, τώρα θυμήθηκες να απαντήσεις; Έχουν γίνει τόσα από χτες. Δε διαβάζεις και τα υπόλοιπα;

Επίσης δεν υπάρχουν τσιράκια σε αυτό το παιχνίδι, το extreme παίζουμε.:whistle:
ΠΟΣΕ @#Τ@ φορες θα πω οτι σημερα ηρθα σπιτι; ΠΟΟΟΟΟΟΣΕΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παίζω αυτήν την κάρτα στις ψήφους της Himela.




Αν ήθελες ας το έκανες 2-3 ώρες πριν όχι 25 λεπτά πριν για να μην προλάβει κανείς να αντιδράσει. Και μη μου πεις ότι θα μπορούσες να το κάνεις στις 19:55 γιατί τότε θα ήταν που θα είχες καρφωθεί.
Ριρικα κρατα την καρτα σου, το εχει κανει ηδη η Ερις:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δεν ισχύει αυτό που λες.

Αυτό ορίζεται στους κανόνες. Μαρία η κάρτα σου ισχύει.
Οκ Άννα ευχαριστώ :D

Ριρίκι ευχαριστώ πολύ για την καρτούλα :-* αλλά κράτα την για άλλη φορά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Οκ, ακυρώνεται η κάρτα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 26/06
  1. aegloswen -> jj!
  2. Alchemist -> jj!
  3. blue_butterfly->ElenaKr
  4. carpe_nochtem->dimijim
  5. Catalyst -> Eileen
  6. Demlogic->dimijim
  7. dimijim -> Ἔρις
  8. ElenaKr -> Ἔρις
  9. Eileen
  10. Ἔρις -> ElenaKr
  11. foreverfreak -> Ἔρις
  12. Himela -> Ἔρις x2 (ακυρώθηκαν)
  13. jj!->Alchemist
  14. Johnnaousa -> dimijim
  15. Libertus -> tsarachaf
  16. love_angel
  17. MAYROULIS -> Ἔρις
  18. ~Melania~->tsarachaf
  19. Noisette->~Melania~
  20. Πατρεύς -> ElenaKr
  21. SparklingGrey -> Ἔρις
  22. Guest 278211 -> Demlogic
  23. Τάσος97 -> Himela
  24. tsarachaf

Ψήφοι
5 Ἔρις
3 dimijim
3 ElenaKr
2 jj!
2 tsarachaf
1 Alchemist
1 Demlogic
1 Eileen
1 Himela
1 ~Melania~

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Καλα χαζα ειστε; Η ριρικα εννοει οτι ακυρωνει τις ψηφους που πηρε η χιμελα....

edit: εγω ειμαι το χαζο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ο παικτης που εχουν ακυρωθει οι ψηφοι του μπορει να ξαναψηφισει στον ιδιο γυρο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
2 κάρτες για να ακυρώσετε τις ψήφους μου; Τέτοια καούρα να μείνει μέσα η Έρις;:whistle:

Ριρίκα το απόγευμα ξεκίνησε (ω του θαύματος) η ηλίθια κατηγορία εναντίον του dimijim και της έλενας κρ, κι εγώ τώρα σκέφτηκα να παίξω την κάρτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ο παικτης που εχουν ακυρωθει οι ψηφοι του μπορει να ξαναψηφισει στον ιδιο γυρο??
Εννοείς να αλλάξει ψήφο; Όχι φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Λοιπον, επειδη βλεπω οτι η ψηφος μου στη Melania δε βοηθαει ιδιαιτερα την κατασταση και επειδη η Ερις ειναι περισσοτερο υποπτη για μενα τοσο απο τον Dimijim, οσο και απο την Ελενα Κρ, αλλαζω την ψηφο μου και τη δινω στην Εριδα!!
Καρντιά μου... δε μας τα λες καλά!!

Τέλος πάντων... τα παρατάω. Καν' τε Ό,ΤΙ θέλετε... μετά μην έρθετε και μου πείτε μόνο: "εεε να δε ξέραμε και παρασυρθήκαμε κτλ κτλ" ή "δεν έπαιξες καλά" δε ξέρω κι εγώ τι θα γίνει!!
Εγώ τα έλεγα αλλά κανείς δε με άκουγε.

Απ' ότι φαίνεται θα φύγω εγώ, οπότε αυτό θα 'ναι και το αποχαιρετιστήριο μήνυμά μου!!

Τα λέμε στην... κόλαση!!! :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Εννοείς να αλλάξει ψήφο; Όχι φυσικά.

Οκεικ, το εψαχνα στους κανονες, αλλα δεν εβγαζα ακρη!! Ευχαριστω:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Δηλαδή ας πονηρευτούμε και ας μη θεωρούμε χαζούς τους δολοφόνους, πρέπει να βάλουμε το μυαλό μας να δουλέψει ώστε να μην κοιτάμε μόνο τα προφανή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Επειδή είχαμε 2 κάρτες ακύρωσης,δεν βγαίνουν 4 ψήφοι στην Ερις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καρντιά μου... δε μας τα λες καλά!!

Τέλος πάντων... τα παρατάω. Καν' τε Ό,ΤΙ θέλετε... μετά μην έρθετε και μου πείτε μόνο: "εεε να δε ξέραμε και παρασυρθήκαμε κτλ κτλ" ή "δεν έπαιξες καλά" δε ξέρω κι εγώ τι θα γίνει!!
Εγώ τα έλεγα αλλά κανείς δε με άκουγε.

Απ' ότι φαίνεται θα φύγω εγώ, οπότε αυτό θα 'ναι και το αποχαιρετιστήριο μήνυμά μου!!

Τα λέμε στην... κόλαση!!! :-*

Ουτε εσυ και η φιλη σου Ριρικα μας τα λετε καλα καρντια μου:P!! Sorry...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Α για τυμβωρυχία χτυπιόσουν; Και τι σε νοιάζει τι θα κάνουμε αν έχεις ήδη φύγει από το παιχνίδι; Τυχαία εγώ κατάλαβα οτι έλεγες για το χρησμό της πυθείας ή για ρόλο κι εσύ κι ο τσαρατσάφ μιλάτε τώρα για τυμβωρυχία; Εσύ προσπαθείς να μας πείσεις οτι είσαι αθώα για να μη σε ψηφίσουμε: αν σε ψηφίσουμε και φύγεις, τι σε νοιάζει η υστεροφημία σου και ζητάς τυμβωρυχία; Είδες που πάλι μπερδεύτηκες; Αλλά με παραξενεύει που ήρθε ο τσαρατσάφ να σε σώσει...

tsarachaf was just stating the obvious, αν και μάλλον η κοινή λογική δεν είναι από τα πλεονεκτήματα αυτής της πόλης. Χρησιμοποίησε το κλασσικό επιχείρημα των παλιών παλέρμο, αν είναι να με βγάλετε, τουλάχιστον κάντε το με αποκάλυψη, στην νέα του μορφή.


Από πού καταλαβαίνεις οτι είναι αθώοι;

Ανέλυσα πολλές φορές γιατί τους θεωρώ αθώους, δεν θα λέω τα ίδια και τα ίδια. ;)

Ο Δημήτρης ξέρει το παιχνίδι πιο καλά από πολλούς γιατί έχει παίξει και σαν παίκτης αλλά και σαν ΣΕ. Επίσης το να έχει ρολάκι δεν είναι απαραίτητα κακό, γιατί μπορεί να είναι πολίτης. Τέλος Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΨΗΦΙΣΕ ΤΗΝ ΕΡΙΔΑ ΠΡΩΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ, μην παραπληροφορείτε τον κόσμο!

Εδώ έχω 2 σχόλια.
α) Ότι έκανε ΣΕ ο Δημήτρης δεν μου λέει και πολλά για το πόσο ξέρει το παιχνίδι. Από το κατανοώ τους κανόνες μέχρι το παίζω σωστά έχει μία τεράστια απόσταση.
β) Γιατί τόση μανία με την αθωότητα του Δημήτρη;; Πώς μπορείς να είσαι τόσο βέβαιη πια; Λιγό ακόμη και θα παρακαλάς τον κόσμο να ψηφίζει εσένα αντί γι' αυτόν.

H aegloswen ειναι η _elena_:confused::confused:?? Χαρηκα Λενιω:P...

Κι εγώ κάπως έτσι ήμουν μετά το ποστ του jj!. Κοίτα να δεις τι μαθαίνει κανείς :P

Τελικὰ οἱ ὑποψίες μου πᾶνε σὲ ἕνα συγκεκριμένο πρόσωπο καὶ αὐτὴ εἶναι ἡ Elena Kr. Ψηφίζει σύμφωνα μὲ τὸ ῥεῦμα, τὰ μηνύματά της τείνουν νὰ γίνωνται ὅλο καὶ περισσότερο συγκεχυμένα ἐνῷ δὲν πιστεύω ὅτι ἡ Ἔρις ἡ ὁποία εἶχε στὴν ἀρχὴ τόσο μεγάλο ῥεῦμα, ἔχει τελικὰ κακὸ ῥόλο. Μᾶλλον κάποιοι ἀπὸ αὐτοὺς ποὺ τὴν ψήφισαν ἔχουν κακὸ ῥόλο καὶ αὐτὸ πρέπει νὰ τὸ λάβουμρ ὑπ' ὄψιν.

Ψηφίζω λοιπὸν Elena Kr
ἂν καὶ θὰ ἤθελα νὰ ἦταν ἀκόμη μέσα προκειμένου νὰ διαβάσω ἂν ἔχῃ διαφορετικὴ ἄποψη.

Πατρεύ, ειλικρινά με έχεις απογοητεύσει. Περίμενα περισσότερη συμμετοχή από σένα που θα έκανε σαφώς καλύτερο το παιχνίδι, οπότε αν μπορείς δώσε λίγο χρόνο να μας κάνεις μερικές γενικές παρατηρήσεις κι όχι αυτά τα ολιγόλογα σχόλια, που με κάνουν να πιστεύω, είσαι ένας από τους κρυμμένους δολοφόνους.

Για το ποστ του jj!: Δεν ξέρω αν είναι αυτός misleaded ή αν ήθελε το ποστ του να είναι misleading, αλλά δεν μπορώ να ταυτιστώ, με τα συμπεράσματά του, όχι γιατί συμπεριέλαβε κι εμένα μέσα στους υπόπτους του, απλώς γιατί δεν μπορούσα να δω από που κατέληγε εκεί που κατέληγε.

Και μέσα σ' όλα ήρθε κι ο Τάσος πίσω και κράζει μέχρι εκεί που δεν πάει Δημήτρη και Χιμέλα και δεν μπορώ να πώ ότι δεν συμφωνώ σε πολλά σημεία μαζί του :redface:.

Πάμε για μεγάλο φινάλε και δυσκολεύομαι για την ψήφο. Με κίνδυνο να νιώσω την οργή της Χιμέλα και να ξανακούσω όοοοοολες τις γνωστές κατηγορίες που ακούω από χθες, θα ψηφίσω τον dimijim. Για 2 λόγους: Πιστεύω ότι η Έρις είναι αθώα και επίσης αυτή η υπερασπιστική μανία της Χιμέλα για τον Δημήτρη μου έχει κινήσει υπερβολικά τις υποψίες για αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Επειδή είχαμε 2 κάρτες ακύρωσης,δεν βγαίνουν 4 ψήφοι στην Ερις;

Oχι, γιατι τα κοριτσια ακυρωσαν τις ψηφους απο το ιδιο ατομο;)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
2 κάρτες για να ακυρώσετε τις ψήφους μου; Τέτοια καούρα να μείνει μέσα η Έρις;:whistle:

Ριρίκα το απόγευμα ξεκίνησε (ω του θαύματος) η ηλίθια κατηγορία εναντίον του dimijim και της έλενας κρ, κι εγώ τώρα σκέφτηκα να παίξω την κάρτα.

Η κατηγορία ξεκίνησε πριν 4 ώρες εσύ μέχρι τώρα τι σκεφτόσουν; Χμμ για να σκεφτώ: Την έχω την κάρτα; Δεν την έχω; ή μήπως: Να καρφωθώ; Να μην καρφωθώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Είναι πασιφανές πια οτι έχουμε πέσει σε δολοφόνο ή σε ΔΑ ή σε πόρνη. Από το πρωί η Έρις έχει 5 ψήφους και δεν την υποστηρίζει κανείς και ξαφνικά το απόγευμα βγαίνουν κάποιοι να δημιουργήσουν κύμα εναντίον της έλενας και του dimijim ώστε να τη σώσουν. Αν εσάς αυτό δε σας λέει κάτι, νίπτω τας χείρας μου.:/:

Τάσο μην εξάπτεσαι, απλά δες και τα υπόλοιπα ποστ με ηρεμία και θα δεις οτι μπορεί και να με αθωώσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.

Ακύρωση της ψήφου το Φρικ προς την Ερις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Επειδή είχαμε 2 κάρτες ακύρωσης,δεν βγαίνουν 4 ψήφοι στην Ερις;

Αφαιρούνται ψήφοι κάποιου παίχτη προς άλλο, όχι ψήφοι ΑΠΟ παίχτη.Έτσι το κατάλαβα τουλάχιστον, δεν είμαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top