Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Επιτέλους!

Μάλλιασε η γλώσσα μου να φωνάζω τόσο καιρό.
Λοιπόν, ακούστε τώρα πως έχουν τα πράγματα. Την πρώτη μέρα ξεκίνησα κανονικά τελείως άσχετη. Πάω να ρωτήσω έναν ρόλο (στην τύχη, γιατί κανείς δεν μου είχε εξάψει την περιέργεια) και μου λένε "αν ήθελες να μάθεις να μην έκανες παρέα με πόρνες". Φτου να πάρει λέω, με μένα βρήκε να κοιμηθεί η άθλια η πόρνη; Μάλλον είμαι ομορφάντρας! (τελικά αφού η πόρνη αποδείχτηκε πόρνος είμαι ομορφογυναίκα, οκ)

Την άλλη μέρα, λοιπόν, σκεφτόμουν για ποιον να ρωτήσω. Ξεφύλλισα λίγο το θέμα, είδα και τον κατάλογο με τα ονόματα και το ένστικτό μου, μου φώναζε "μπλουστας". Ναι, αλήθεια έλεγα. Δεν είχα κανέναν απολύτως στοιχείο, εκτός από το ένστικτό μου (το τι άκουσα γι' αυτό το καημένο, δεν λέγεται!). Όταν πήρα θετική απάντηση, λέω εδώ είμαστε! Τον πέτυχα. Πώς όμως θα πείσω και τους υπόλοιπους χωρίς να καταλάβουν οι μαφιόζοι ότι είμαι ντετέκτιβ και με καρφώσουν; Κοιτάω τα ποστς του μπλου και βλέπω ότι είχε υποστηρίξει τον Σπυράκο, οπότε λέω το βρήκα! Κάνω ένα ποστ που λέω ότι δεν κοιτάξαμε ποιοι παίκτες υποστήριξαν τον Σπυράκο πριν φύγει και νομίζω ότι ανάμεσα σε αυτούς, όλο και κάτι θα βρούμε. Με το που το λέω αυτό, μπαίνει αμέσως η Χιμέλα και κάνει έρευνα. Μέσα στην έρευνά της ήταν φυσικά και ο μπλου. Πιάνομαι λοιπόν από αυτη της την έρευνα (που εγώ την είχα προκαλέσει να την κάνει, για να μην φανεί ότι την έκανα εγώ) και κατηγορώ τον μπλου. Όπως ήταν φυσικό όλες οι υποψίες πέφτουν πάνω μου. Δεν είχα σκεφτεί μέχρι τότε να το ρίξω στην κάρτα. Μετά από λίγο μου ήρθε η ιδέα και άρχισα στην αρχή να αφήνω υποννοούμενα, ώσπου στο τέλος το είπα σχεδόν ξεκάθαρα ότι είχα δει σε κάρτα τον ρόλο του μπλου. Αυτό ήλπιζα να μπερδέψει λίγο τους δολοφόνους και να μην με καρφώσουν.

Την επόμενη μέρα ρωτάω για τον σότερ. Απάντηση αρνητική. Ο σότερ πολίτης. Το περίμενα. Άρχισα λοιπόν σιγά σιγά να τον βγάζω λάδι. Με κατηγόρησαν και γι' αυτό εννοείται. Οι μαφιόζοι ακόμα το κάρφωμα...χαχα

Την άλλη μέρα μου τραβάει τις υποψίες η Ζωή. Ρωτάω και μου λένε είναι μαφιόζα! Οκ, λέω, τελειώσαμε! Τους είχα βρει όλους. Αρχίζω και τις κατηγορίες στην Ζωή ελπίζοντας πως θα με πιστέψετε. Το τι πανηγύρια έκανα όταν είδα ότι βγάλαμε τον μπλου, δεν λέγεται. Σήμερα, μου χάλασε ο υπολογιστής και δεν είχα μπει νωρίτερα να δω ποιος βγήκε. Είχα ένα άγχος για το αν με ακούσατε και βγάλατε την Ζωή που δεν λέγεται. Το σκεφτόμουν συνέχεια... Δεν ήμουν και στο παιχνίδι, να κάνω ένα ποστ να προσπαθήσω να σας πείσω, οπότε το είχα αφήσει όλο πάνω σας! Έλεγα πως τουλάχιστον η σημερινή μου δολοφονία, θα σας έκανε να σκεφτείτε σωστά. Ε δεν θα ήταν δυνατόν να ήμουν δολοφόνος και να σκότωνα τον εαυτό μου σε ένα τόσο κρίσιμο σημείο. Θα έπρεπε να ήμουν ηλίθια!

Και τέλος, μόλις μπήκα και είδα ότι νικήσαμε! Συγχαρητήρια πολιτάκια μου! :clapup: Ο ρόλος μου, μου άρεσε υπερβολικά πολύ!

Τελικά είχες δίκιο εσύ για τον μπλου οτι φαινόταν ύποπτος.:P
Αλλά δεν του φαινόταν καθόλου. Έπαιζε με έναν τόσο ύπουλο τρόπο που έμοιαζε για αθώος.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Οοοο τελείωσε! :D
Συγχαρητήρια στα πολιτάκιαα, μπράβο μας! :happy:
Ναι, με την βλακεία μου καταλάβατε ότι ήμουν το μέντιουμ. =\

Ευχαριστούμε και την αγαπητή μας ΣΕ για το καταπληκτικό βίντεο και το πανέμορφο ημερολόγιο και γενικά για όλη την συμβολή σας στο παιχνίδι. :hug:

Περιμένουμε με αγωνία τα βραβεία! :clapup:
Ελπίζω να πάρω κάποιο, ποτέ στα χρονικά δεν έχω πάρει. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Ερώτηση: Γιατί η maria.... δεν έσωσε τη Phoebe όταν έμαθε οτι ήταν το θύμα κι αφού φαινόταν οτι την άλλη μέρα θα φύγει εκείνη;

Δηλαδή ο Πατρεύς τελικά βοήθησε εμάς έτσι; Πετράκο μπορεί και να γλιτώσεις το ξύλο τελικά.

Οι δολοφόνοι που είχατε μείνει, γιατί δεν κάνατε κάρφωμα;

Η Phoebe γιατί δεν ασχολήθηκε με το παιχνίδι;

Η JaneWin γιατί δήλωσε συμμετοχή αφού δεν ήθελε να παίξει;

Η love γιατί έφυγε αφού ήταν πολίτης; Τελικά μας βοήθησε καθόλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Ερώτηση: Γιατί η maria.... δεν έσωσε τη Phoebe όταν έμαθε οτι ήταν το θύμα κι αφού φαινόταν οτι την άλλη μέρα θα φύγει εκείνη;
Επειδή δεν ήταν τίποτα σίγουρο τότε για το αν θα έφευγα, ήθελα να κρατήσω αυτή τη δυνατότητα που είχα για τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Δεν ήταν εύκολο να καταλάβουμε ότι η Myrtle ήταν ντετέκτιβ για να την καρφώσουμε και εξηγούμαι!
Μέχρι τον 3ο γύρο δε με είχε κατηγορήσει κανένας φανερά , σε σημείο μάλιστα να με ψηφίσει.Εφόσον ήμουν φανερός μαφιόζος Β', το λογικό ήταν ότι κάποιος θα έπρεπε να το κάνει.Γι' αυτό κι όταν μπήκε η Myrtle κι άρχισε να με κατηγορεί τόσο προκλητικά λέω "Όπα , να τη η αντίπαλη μαφιόζος !".Το ίδιο πίστευαν και οι συνδολοφόνοι μου και δε σταματήσαμε να το πιστεύουμε παρά μόνο όταν τη δολοφονήσαμε.:P
Το πρόβλημα ήταν ότι δε μπορούσαμε να υποπτευθούμε κάποιον που είχε ήδη βγει (τη Φοίβη δηλαδή) , επειδή η πόρνη κοιμήθηκε μαζί της.Δηλαδή , ναι μεν Η πόρνη με προστάτεψε για να μη βγω (εγώ τη δολοφόνησα νομίζω) , αλλά απ' την άλλη δε μας επέτρψε να καταλάβουμε ότι ήταν αυτή.Επίσης , ξέραμε το ρόλο των johnnaousa και maria.... που είχαν φύγει από τις ψηφοφορίες , οπότε οι υποψίες μας για τον αντίπαλο μαφιόζο θα μπορούσαν να πέσουν μόνο σε κάποιον που είχε μείνει στο παιχνίδι.Και επειδή η Myrtle ουσιαστικά αυτή με κατηγόρησε μόνο , τη θεωρήσαμε και αντίπαλη μαφιόζο.
Όσον αφορά τις κάρτες που ανέφερε , προσωπικά θεώρησα ότι το έκανε για να μην την θεωρήσετε αντίπαλη μαφιόζο και τη βγάλετε όταν θα αποχωρούσαμε εμείς.Αυτή η άποψή μου ισχυροποιήθηκε όταν έβλεπα τη Myrtle να αναφέρεται συνεχώς στο ρόλο της blue_butterfly ως αντίπαλου μαφιόζου.Αυτά!Κατά τ' άλλα θέλω να πιστεύω πως αν δεν αποχωρούσε ο Σπύρος λόγω των γεγονότων και την κάρτα νεκροφάνειας την είχαμε εμείς και όχι ο Τάσος , θα σας είχαμε νικήσει.Α , και Myrtle , ξέρω ότι σου έσπασα τα νεύρα , αλλά ελπίζω να μη θύμωσες.Εγώ οφείλω να ομολογήσω ότι μ' άρεσε το όλο concept μαζί σου. :P

Να σημειώσω επίσης πως για πόρνη είχα υποπτευθεί τη maria755m.Με απογοήτευσε όμως. :P
Τελικά είχες δίκιο εσύ για τον μπλου οτι φαινόταν ύποπτος.:P
Αλλά δεν του φαινόταν καθόλου. Έπαιζε με έναν τόσο ύπουλο τρόπο που έμοιαζε για αθώος.:whistle:
Εσύ ειδικά δεν ήθελα να φύγεις ανεξάρτητα απ' το αν σε ψήφιζα , γιατί είχες πειστεί κατά απόλυτο βαθμό ότι είμαι αθώος. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ειχα σχεδιο εξ αρχης να σας παρω με τα νερα μου γιατι ειχα καταλαβει ποιοι ειναι οι δολοφονοι. Τελικά δεν πετυχε. Δεν μπορω να αποδωσω καλα σε κακο ρολο. Εχω μαθει το ρολο του πολιτη. ΜΗ ΜΕ ΞΑΝΑΚΑΝΕΤΕ ΚΑΚΟΟΟΟ


@Τζιμ: Λιγες οι κουβεντες σου με τη γυναικα μου, μην κανω ο,τι δεν μπορουσα να κανω εγω στους πολιτες. Κανονισε κακομοιρη μου να ανταλλαξεις εστω ενα γεια με τη Ριρικα.

@Αγαπη μου: Εσυ μπορεις να κανεις ο,τι θες να προκαλεις τον καθεναν οι αλλοι να μη σου απαντανε ΓΚΕ ΓΚΕ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Συγχαρητήρια πολιτάκια μου νικήσαμεεεεεεε!!!

Βέβαια ΣΕ πάλι κόντρα ρόλο μου δώσατε... τι σχέση μπορεί να έχω εγώ με την ιατρική;;;
Εννοείται ότι κάνω πλάκα!! :P Ήταν τέλειος ο ρόλος μου... επιτέλους πολίτης!!! Άντε άντε πάντα τέτοια!!
Πέρασα υπέροχα και ελπίζω να βοήθησα...

Πέτρο;; Καλά σε κατάλαβα εεε; χαχαχαχαχα!!! έλιωσα όταν είδα ότι έπεσα μέσα...
Ήσουν θεά πάντως :P

Βρε συ Σύλβια πώς με κατάλαβες; Απορώ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Είχα κι εγώ ημερολόγιο, αλλά λέω να μη σας το δείξω όλο παρά ένα μικρό κομμάτι του που με έκανε και γέλασα πολύ και όταν συνέβη και όταν το έγραφα. :P Είναι λοιπόν 31 του μήνα, η μαμά μου έχει αφήστει μια to do list που έχει τον ατελείωτο κι εγώ γράφω...

Day #2
Οι εντάσεις μεταξύ των παικτών έχουν φουντώσει. Μου είναι αδύνατο να παρακολουθήσω το θέμα, γιατί η μαμά φωνάζει να τη βοηθήσω στο σπίτι.
- Μαμάαα, είμαι ΣΕ!
- Παιδί μου, πού έχεις μπλέξει; Ο.Ο
Οπότε περιμένετε, θα το διαβάσω και θα σας ξαναγράψω. Το μόνο που θυμάμαι και μου χτύπησε είναι η παρέμβαση της Πουλάκι, για να πέσουν οι τόνοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
αννα αυτο ειναι αληθεια ορ νοτ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αλήθεια είναι! Αυτό είπα στη μαμά μου κι αυτό μου απάντησε. Είναι ένας συνήθης διάλογος που κάνουμε, όταν δεν καταλαβαίνει τι της λέω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχα εχω λιωσει ετσιιιιι χαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Λοιπον ας μιλησει και το κακο παιδι του Παλερμο:(
Πεμπτη βραδυ γυρναω αργα στο σπιτι και βλεπω τα προσωπικα μου μηνυματα..ο ρολος μου..Πληροφοριοδοτης μαζι με την πληροφορια για το μαφιοζο..την Νεφελη! ο ενθουσιασμος ηταν μεγαλος γιατι ημουν για πρωτη φορα πολιτης και ειχα ενα ρολο που θα μπορουσε να βοηθησει αφου ηδη ηξερα εναν απο τους 5 κακους:devil:
Την Παρασκευη ξεκινανε ολα ωραια και κανω τα κλασσικα χαζα ποστ των πρωτων ημερων που ΟΛΟΙ κανουμε σε καθε παλερμο..και να που καποιοι ξεχνανε τι γραφουνε καθε φορα στην αρχη και αρχιζουν να με κατηγορουν γιατι πανω στην πλακα και στο αστειο του παιχνιδιου εγραψα 2 φορες οτι ειμαι πολιτης( σορυ παιδια αλλα αυτο ηταν απλα τραγικο..σαν καποιοι να μην εχουν παιξει ξανα Παλερμο ,ενω εχουν παιξει πολλες φορες παραπανω απο εμενα) ...οσο περναει η ωρα αρχιζουν να συμβαινουν περιεργα..αλλαγες ψηφων ακυρωσεις ψηφων και ολα για να σωσουν την Χιμελα..την τοπ υποπτη για πολυ καιρο για εμενα(Τελικα ολα αυτα τα εκαναν πολιτες:confused:)
Φτανει το τελος της ψηφοφοριας η μαρια... με ψηφιζει για να σωθει οπως ηταν προφανες και βγαινω εξω
Και τωρα η μεγαλη μου βλακεια...πανω στον ενθουσιασμο μου για το παιχνιδι και το πραγματικα τρελο εκνευρισμο μου(δεν προλαβα να χτυπησω το κεφαλι στο πληκτρολογιο ,για το οτι βγηκα χωρις ΚΑΝΕΝΑ επιχειρημα απο ΚΑΝΕΝΑΝ) παω ως καθυστερημενο παιδακι και στελνω σε 2-3 μελη που ηταν ονλαιν μηπως εχουν νεκροφανεια για α με επαναφερουν(δεν ειχα προσφερει τιποτα απο οσα μπορουσα και πιστευα) .Τεραστιο λαθος μου το οποιο αποδεχομαι και ζηταω ξανα συγγνωμη απο ολους τους παικτες και κυριως την ΣΕ(Αννα εμαθα οτι ειχες στεναχωρηθει πολυ και σου οφειλω μεγαλυτερη συγγνωμη)
Την πρωτη ημερα εστειλα ενα π.μ στην Αννα με μια 4αδα δολοφονων που μου φαινοταν υποπτη ετσι ως συμπερασμα των πρωτων ωρων..50% τελικα..καλο ποσοστο :P ε και ο ενας ηταν η πορνη τελικα που θεωρειται κακος. Επισης χρωσταω ενα παλερμο κοκτειλ στην ΣΕ γιατι της το ειχα ταξει αν κανω λαθος σε κατι..που τελικα εκανα :$
Ο Τασος με επαναφερει με νεκροφανεια απο εκει που δεν το περιμενα και κατευθειαν γραφω μηνυμα στο οποιο κατηγορω την Νεφελη(την μαφιοζα που ηξερα) και νιωθω οτι πλεον μπορω να βοηθησω αφου ημουν και σιγουρος για τον Κωστα(ΦορεβερΓκρικ χαχα) ! μαλλον δεν επρεπε να το εχω γραψει γιατι η Αννα δεν μου ειχε πει πως οντως γυρναω στο παιχνιδι αλλα οκ ειχα δει την καρτα του Τασου που δεν αναιρεται καπως:hmm: την συνεχεια την ξερετε και την εγραψα και πιο πανω
Νομιζω πως αξιζω το βραβειο του χειροτερου και πιο βλακα πολιτη..ευχαριστω:P εχω παααρα πολλα να σχολιασω για το παιχνιδι μετεπειτα που εννοειται πως το παρακολουθουσα συνεχεια αλλα ενταξει δεν ξερω αν θελετε να τα γραψω γιατι θα βγει και αλλο τεραστιο μηνυμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa:
Τεραστιο λαθος μου το οποιο αποδεχομαι και ζηταω ξανα συγγνωμη απο ολους τους παικτες και κυριως την ΣΕ(Αννα εμαθα οτι ειχες στεναχωρηθει πολυ και σου οφειλω μεγαλυτερη συγγνωμη)

No hard feelings, John. :redface::-* Πέρασαν αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
No hard feelings, John. :redface::-* Πέρασαν αυτά.
ενταξει απλα οταν μου ειπαν οτι στεναχρεθηκες ενιωσα ακομα πιο βλακας οποτε δεν μπορω να μην ζηταω ξανα συγγνωμη:redface: αα και ποτε θα παμε για το κερασμα? αφου το εχασα πρεπει να κερασω

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Η JaneWin γιατί δήλωσε συμμετοχή αφού δεν ήθελε να παίξει;

Είμαι απαράδεκτη το ξέρω. :/:
Την πρώτη μέρα θα έλειπα,αλλά είπα δεν πειράζει θα επανορθώσω τις επόμενες. Έλα που όμως ψηφίζαμε και το Σάββατο και δεν το ήξερα. Οπότε με δύο συνεχόμενες απουσίες αναγκάστηκα να αποχωρήσω.
Ναι,δέχομαι το βραβείο της πιο ανεύθυνης παίκτριας. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ειχα σχεδιο εξ αρχης να σας παρω με τα νερα μου γιατι ειχα καταλαβει ποιοι ειναι οι δολοφονοι. Τελικά δεν πετυχε. Δεν μπορω να αποδωσω καλα σε κακο ρολο. Εχω μαθει το ρολο του πολιτη. ΜΗ ΜΕ ΞΑΝΑΚΑΝΕΤΕ ΚΑΚΟΟΟΟ


@Τζιμ: Λιγες οι κουβεντες σου με τη γυναικα μου, μην κανω ο,τι δεν μπορουσα να κανω εγω στους πολιτες. Κανονισε κακομοιρη μου να ανταλλαξεις εστω ενα γεια με τη Ριρικα.

@Αγαπη μου: Εσυ μπορεις να κανεις ο,τι θες να προκαλεις τον καθεναν οι αλλοι να μη σου απαντανε ΓΚΕ ΓΚΕ;
Έχεις πάρει πολύ αέρα ε?:| Που είναι η παντόφλα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
@Τζιμ: Λιγες οι κουβεντες σου με τη γυναικα μου, μην κανω ο,τι δεν μπορουσα να κανω εγω στους πολιτες. Κανονισε κακομοιρη μου να ανταλλαξεις εστω ενα γεια με τη Ριρικα.

Το μόνο που μπορούσες εσύ να κάνεις στους πολίτες είναι να αλλάξεις κάτι ψήφους κι αυτό μόνο μια φορά στο παιχνίδι. Εάν τώρα αυτό πρέπει να με φοβίζει... :teasing:
Κι επειδη δε δεχομαι διαταγες, η ριρικα ειναι ονλινε οποτε θα την πω μια ζεστη Καλημερα!!! :hug:
Οπως και στο υπολοιπο παλερμο σιτυ, Καλημερα!
Δολοφονία δεν έχει σήμερα αλλά η ΣΕ ειναι εδω!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Θέλω να ακούσω τον φρικ και το Σπυράκο, καθώς και φυσικά τον Πέτρο!:clapup:

Επίσης Τζον, στο πμ μου έγραψες "ελπίζω να επαληθευτώ για το ρόλο σου". Επαληθεύτηκες;:P Ήμουν μια ταπεινή συγκάτοικος που μάλιστα έμεινα μόνη μου. Περίμενα τη Τζειν να έρθει να με υποστηρίξει, αλλά τίποτα... Έλεγανα της γράψω πμ, αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται...

Πάντως μπράβο στον μπλουστας από μένα, δεν τον κατάλαβα και πραγματικά μέχρι και χτες είχα μια εντύπωση οτι μπορεί να τον τύλιξε σε κόλπο η Μυρτλ. Αν ο Χάρης είχε χτυπηθείλίγο παραπάνω για την αθωότητά του, μπορεί να τον πίστευα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Επίσης, Ζωή σκότωσες τη Μυρτλ για να τελειώσει το παιχνίδι; Γιατί; Αν παίρναμε κάρτες που σε συνέφεραν μπορούσες να κερδίσεις κιόλας!

Βρήκα τη maria775m για γιατρό γιατί έβαλα τη λίστα κάτω, την ξεψάχνισα, κι όταν έβαλα όλα τα ονόματα μέσα, η maria είχε απομείνει.:P

Επίσης Τάσο πρέπει να ξέρεις οτι καρφώθηκες που ήρθες και με καλόπιασες στο τελευταίο ποστ. Σκέφτηκα "αυτός με καλοπιάνει ώστε να τον εμπιστευτεί κάνας πολίτης, να δει με κάρτα τι είναι και να δει οτι είναι πολίτης".

Α θέλω να ρωτήσω και την Αυτού Μεγαλειότητά Του (μαζί με περαστικά): είδες οτι είμαι πολίτης την πρώτη μέρα. Δε σου πέρασε από το μυαλό μήπως είμαι ο διεφθαρμένος αστυνομικός;

Πάντως αν ο Τάσος δεν είχε παίξει τη νεκροφάνεια, θα είχα βγάλει με άμεση προφυλάκιση τη μπλου... Τη θεωρούσα ως τότε διεφθαρμένη αστυνομικό...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Θέλω να ακούσω τον φρικ και το Σπυράκο, καθώς και φυσικά τον Πέτρο!:clapup:

Ο Πέτρος θα δημοσιεύσει το "Ημερολόγιο μιας Πόρνης" και θα αξιολογήσει όλους τους κατοίκους του Παλέρμο για τις επιδόσεις τους.
Τον Σπύρο τον θέλω κι εγώ, λείπει το σπαμ του...
Έλειπε σε όλο το παιχνίδι και δεν ειχαμε τι να κανουμε εμεις στη ΣΕ...


Επίσης Τζον, στο πμ μου έγραψες "ελπίζω να επαληθευτώ για το ρόλο σου". Επαληθεύτηκες;:P Ήμουν μια ταπεινή συγκάτοικος που μάλιστα έμεινα μόνη μου. Περίμενα τη Τζειν να έρθει να με υποστηρίξει, αλλά τίποτα... Έλεγανα της γράψω πμ, αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται...

Νομίζω ότι μπορούσες...


Πάντως μπράβο στον μπλουστας από μένα, δεν τον κατάλαβα και πραγματικά μέχρι και χτες είχα μια εντύπωση οτι μπορεί να τον τύλιξε σε κόλπο η Μυρτλ. Αν ο Χάρης είχε χτυπηθείλίγο παραπάνω για την αθωότητά του, μπορεί να τον πίστευα.

Εγώ τον έλεγα να χτυπηθεί αλλά δε με άκουγε!
Αφού το χάψατε τόσο εύκολα το στόρυ της μυρτλ θα μπορούσατε να φάτε ακόμη ένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top