Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Θα ήθελα να μας δείξετε αν θέλετε τα πμ που σας έστελναν οι παίκτες με ρόλο να γελάσουμε. Θα ήθελα επίσης να μάθω αν θέλετε να πείτε τι ακριβώς έγινε με το Σπυράκο και τον Τζον.
Θα διαλέξουμε μερικά ωραία με το Δημήτρη να τα δείτε. Η myrtle στην αρχή μας διασκέδαζε αρκετά με τα πιμί της. Ο δε Πέτρος μας διασκέδαζε διαρκώς μέχρι που στο τέλος μας την είπε κιόλας που το παιχνίδι έχασε το ενδιαφέρον του. :pfff:

Σχετικά με τα παιδιά τώρα... Ο John έστειλε μερικά πιμι σε παίκτες ρωτώντας αν έχουν νεκροφάνεια, να τον φέρουν πίσω. Ένας από αυτούς ήταν κι ο Σπυράκος ο οποίος του απάντησε λέγοντας ποιες κάρτες έχει κι ότι προφανώς δεν έχει νεκροφάνεια. Για κάποιο λόγο αυτό το είπε στους συν-δολοφόνους του κι ένας από εκείνους το είπε σε εμένα. Εγώ ζήτησα τα πιμι, για να σιγουρευτώ πως έγινε όντως έτσι, αλλά μου είπαν πως ο Σπύρος δεν τους τα έστειλε, όμως είχαν τη συνομιλία όπου ο ίδιος τους είπε τι έγινε και μας την έστειλαν, οπότε έπειτα από συζήτηση και μελέτη των κανόνων αποφασίσαμε με το Δημήτρη να βγουν και οι δυο οριστικά.

ΥΓ: Θα σας βάλω ένα φέιλ που ανακάλυψε ο Δημήτρης ένα βράδυ που απαντήσαμε στη Μαρία, πριν ο Πέτρος μας πει με ποιον θα περάσει τη νύχτα. :P


Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από MissKit:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Κατσε να δεις τι συνειδητοποιει κανεις τρωγοντας πιτσα...
Στην μυρτλε δεν επρεπε να απαντησουμε
Οπως δεν πρεπει να απαντησουμε και στην ντραμα αν στειλει
Ο πετρος δεν μας εχει ενημερωσει με ποιον θα κοιμηθει
Δλδ αν διαλεξει τη μυρτλε, εμεις τι θα κανουμε;
Α ρε τι κάνει η πίτσα. :P

Δίκιο έχεις. Δεν πειράζει, θα το λάβουμε υπ' όψιν στο μέλλον. Για την ώρα κέρνα την Τύχη κανένα κομμάτι πίτσα, να μη θελήσει ο Πέτρος να κοιμηθεί με τη Μυρτλ. :P

Κι αν θελήσει τι κάνουμε;
Το μεταθέτουμε αύριο χωρίς να πούμε τίποτε;
Λέμε συγνώμη στον Πέτρο και ψαχνει άλλον;
Γιατί έτσι όπως μπήκε σήμερα η μυρτλ, χλωμό το κόβω να μην ασχοληθεί κανείς μαζί της
Αχ και να πέσει κανένα κάρφωμα... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
μπάβο σε όλους τους συμπολίτες και στη ΣΕ που ήταν πάντα σε ετοιμότητα και πάντα άμμεση! πολύ ωραίο το βίντεο και το ημερολόγιο, παρόλο το κράξιμο που τρώω :redface:.
είχα φάει σκάλωμα με τη μαρία(σκέτο) γιατί με είχε μπερδέψει πολύ ο τρόπος που έπαιζε, γι αυτό και ενεργοποίησα και τη κάρτα μου για να μάθω το ρόλο της, και μόλις τον έμαθα ξενέρωσα πολύ και δεν ξαναασχολήθηκα ιδιαίτερα με το παιχνίδι παρά αρκέστηκα στο να δίνω την ψήφο μου. η cinefil φαινόταν αρκετά τι είναι, ενώ η eillen και ο bluestas είχαν καλή κάλυψη μέχρι κάποιο σημείο αλλά για μένα τους πρόδωσαν οι ψήφοι τους στους πρώτους 3 γύρους (οι ψήφοι δεν λένε ποτέ ψέματα). τον πατρευς τον είχα για πολίτη γιατί αδιαφορόυσε σε υπερβολικό βαθμό για να είναι δολοφόνος. η myrtle μου έκανε εντύπωση γιατί ξαφνικά συμφωνούσε πολύ εύκολα με τα λεγόμενά μου και σε κάποιο σημείο άρχησα να φοβάμαι μήπως λέω βλακέιες και συμφωνεί απλώς επειδή είναι και αυτή δολοφόνος αλλά ευτυχώς διαψέυστηκα.
χάρηκα πολύ που έπαιξα μαζί σας, ζητώ συγγνώμη αν στεναχώρησα κάποιους με τη στάση μου ή τα λεγόμενά μου, και ελπίζω να τα ξαναπούμε σε επόμενα παλέρμο! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ημασταν η καλύτερη ΣΕ, μην ντρέπεστε, πείτε το!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Η καλύτερηηηηηηηηηηηηηηηηη^^ Μια αγκαλιά και ένα φιλί και στους δύο^^ :hug::-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Η καλύτερηηηηηηηηηηηηηηηηη^^ Μια αγκαλιά και ένα φιλί και στους δύο^^ :hug::-*

Πρόσεχε τι λες!
Θα ζηλεψει ο τασος, θα δει αυτα π γραφω και στο ημερολογιο και μετα θα με κυνηγαει!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Νάουσα με κοιτάς που σε κοιτάω; -.- Δε φτάνει που έκανα τη δουλειά σου εδώ μέσα-.- Τούβλο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Δεν πίστευα ΠΟΤΕ οτι η Phoebe ήταν αντίπαλος μαφιόζος! Αν μου ερχόταν νεκροφάνεια σήμερα θα την επανέφερα... (Πετράκη το ξύλο θα το φας την Κυριακή!:ropalo:).

Θα πηγαινε το μυαλο σας τι ρολο εχω, αν δεν μου ειχε αφαιρεσει τις ιδιοτητες η πορνη (Ατιμη :P)! Επαναπαυτηκα γιατι ελεγα πως οτι και να εκανα, μαζι μου θα επαιρνα καποιον κακο! Που να φανταστω πως θα επεφτε διανα ο Πατρευς;

πσ. Δως του και απο εμενα! Χαχαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Πρόσεχε τι λες!
Θα ζηλεψει ο τασος, θα δει αυτα π γραφω και στο ημερολογιο και μετα θα με κυνηγαει!!! :D
Δεν είδα τι είπες, καλό; Καλό;:redface::P Άσ' τον αυτόν, κοιμάται.:P:redface::whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Νάουσα με κοιτάς που σε κοιτάω; -.- Δε φτάνει που έκανα τη δουλειά σου εδώ μέσα-.- Τούβλο:P
τι να κανω εκανα βλακεια το ξερω..τουλαχιστον ησουν η μονη που καταλαβε οτι εδωσα τον δολοφονο που ηξερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δεν είδα τι είπες, καλό; Καλό;:redface::P Άσ' τον αυτόν, κοιμάται.:P:redface::whistle::P

Να ξυπνήσει!
Πες του ότι γεννάς!
Να ερθει στο παλέρμο γρήγορα, τελειώσαμε!
Θα εχει και βραβειο αυριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Δε λέω στο κρεβάτι του, γενικά κοιμάται.:P Αν του πω ότι κλωτσάνε τα μπεμπέ θα επικοινωνήσει με το περιβάλλον αλλά για λίγο όμως.:P
Θα πάρει το βραβείο του πιο... μπιπ, δε λέω τίποτα.:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δε λέω στο κρεβάτι του, γενικά κοιμάται.:P Αν του πω ότι κλωτσάνε τα μπεμπέ θα επικοινωνήσει με το περιβάλλον αλλά για λίγο όμως.:P
Θα πάρει το βραβείο του πιο... μπιπ, δε λέω τίποτα.:redface::P

Πες βρε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Δε βρίζω:pfff::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Τέλειο και το ημερολόγιο και το βίντεο.:D
Μπράβο παιδιά!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Αύριο έχουμε και βραβεία, μη χαθείτε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Τέλειο και το ημερολόγιο και το βίντεο.:D
Μπράβο παιδιά!!!:clapup:

Ευχαριστώ που διάβασες τα μηνύματα μου και έβγαλες τον forever^^

Αύριο έχουμε και βραβεία, μη χαθείτε!!!

Σιγά μη χάσω εγώ την απονομή του βραβείου στον αντρούλη μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Ευχαριστώ που διάβασες τα μηνύματα μου και έβγαλες τον forever^^
Αφού φαινόσουν βρε Ριρικάκι οτι ήσουν αθώα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω τους δολοφόνους, γιατί δε με δολοφονήσατε ποτέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Επιτέλους!

Μάλλιασε η γλώσσα μου να φωνάζω τόσο καιρό. Λοιπόν, ακούστε τώρα πως έχουν τα πράγματα. Την πρώτη μέρα ξεκίνησα κανονικά τελείως άσχετη. Πάω να ρωτήσω έναν ρόλο (στην τύχη, γιατί κανείς δεν μου είχε εξάψει την περιέργεια) και μου λένε "αν ήθελες να μάθεις να μην έκανες παρέα με πόρνες". Φτου να πάρει λέω, με μένα βρήκε να κοιμηθεί η άθλια η πόρνη; Μάλλον είμαι ομορφάντρας! (τελικά αφού η πόρνη αποδείχτηκε πόρνος είμαι ομορφογυναίκα, οκ)

Την άλλη μέρα, λοιπόν, σκεφτόμουν για ποιον να ρωτήσω. Ξεφύλλισα λίγο το θέμα, είδα και τον κατάλογο με τα ονόματα και το ένστικτό μου, μου φώναζε "μπλουστας". Ναι, αλήθεια έλεγα. Δεν είχα κανέναν απολύτως στοιχείο, εκτός από το ένστικτό μου (το τι άκουσα γι' αυτό το καημένο, δεν λέγεται!). Όταν πήρα θετική απάντηση, λέω εδώ είμαστε! Τον πέτυχα. Πώς όμως θα πείσω και τους υπόλοιπους χωρίς να καταλάβουν οι μαφιόζοι ότι είμαι ντετέκτιβ και με καρφώσουν; Κοιτάω τα ποστς του μπλου και βλέπω ότι είχε υποστηρίξει τον Σπυράκο, οπότε λέω το βρήκα! Κάνω ένα ποστ που λέω ότι δεν κοιτάξαμε ποιοι παίκτες υποστήριξαν τον Σπυράκο πριν φύγει και νομίζω ότι ανάμεσα σε αυτούς, όλο και κάτι θα βρούμε. Με το που το λέω αυτό, μπαίνει αμέσως η Χιμέλα και κάνει έρευνα. Μέσα στην έρευνά της ήταν φυσικά και ο μπλου. Πιάνομαι λοιπόν από αυτη της την έρευνα (που εγώ την είχα προκαλέσει να την κάνει, για να μην φανεί ότι την έκανα εγώ) και κατηγορώ τον μπλου. Όπως ήταν φυσικό όλες οι υποψίες πέφτουν πάνω μου. Δεν είχα σκεφτεί μέχρι τότε να το ρίξω στην κάρτα. Μετά από λίγο μου ήρθε η ιδέα και άρχισα στην αρχή να αφήνω υποννοούμενα, ώσπου στο τέλος το είπα σχεδόν ξεκάθαρα ότι είχα δει σε κάρτα τον ρόλο του μπλου. Αυτό ήλπιζα να μπερδέψει λίγο τους δολοφόνους και να μην με καρφώσουν.

Την επόμενη μέρα ρωτάω για τον σότερ. Απάντηση αρνητική. Ο σότερ πολίτης. Το περίμενα. Άρχισα λοιπόν σιγά σιγά να τον βγάζω λάδι. Με κατηγόρησαν και γι' αυτό εννοείται. Οι μαφιόζοι ακόμα το κάρφωμα...χαχα

Την άλλη μέρα μου τραβάει τις υποψίες η Ζωή. Ρωτάω και μου λένε είναι μαφιόζα! Οκ, λέω, τελειώσαμε! Τους είχα βρει όλους. Αρχίζω και τις κατηγορίες στην Ζωή ελπίζοντας πως θα με πιστέψετε. Το τι πανηγύρια έκανα όταν είδα ότι βγάλαμε τον μπλου, δεν λέγεται. Σήμερα, μου χάλασε ο υπολογιστής και δεν είχα μπει νωρίτερα να δω ποιος βγήκε. Είχα ένα άγχος για το αν με ακούσατε και βγάλατε την Ζωή που δεν λέγεται. Το σκεφτόμουν συνέχεια... Δεν ήμουν και στο παιχνίδι, να κάνω ένα ποστ να προσπαθήσω να σας πείσω, οπότε το είχα αφήσει όλο πάνω σας! Έλεγα πως τουλάχιστον η σημερινή μου δολοφονία, θα σας έκανε να σκεφτείτε σωστά. Ε δεν θα ήταν δυνατόν να ήμουν δολοφόνος και να σκότωνα τον εαυτό μου σε ένα τόσο κρίσιμο σημείο. Θα έπρεπε να ήμουν ηλίθια!

Και τέλος, μόλις μπήκα και είδα ότι νικήσαμε! Συγχαρητήρια πολιτάκια μου! :clapup: Ο ρόλος μου, μου άρεσε υπερβολικά πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top