Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Σπυρακο, μιας που εισαι μεσα, δεν εχεις τιποτα να πεις ή να σχολιασεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Και μολις η Himela πηρε κεφαλι και περασε μπροστα, ξαφνικα ολοι θυμηθηκαν να ψηφισουν τη Χαρουλιτα, για να εχει σασπενς το παιχνιδι!! Ρε δουλευομαστε??
Γιατι γ@@ω την πιστη μου δεν προβληματιζεται κανενας αλλος?? Εμενα αυτο μου λεει πως πιθανοτατα πιασαμε λαυρακι;)!!

@Φοιβη: Ακομα και οι 2-3 μαζεμενες ψηφους που πηρε ο catalyst, μπορουν να θεωρηθοιυν ενα μικρο ρευμα!! Και ξερεις καλα πως ανα πασα στιγμη και με λιγες φιτιλιες απο τους δολοφονους, ΟΛΑ μπορουν να αλλαξουν. Η ψηφος που ειχα δωσει τοτε στη Himela ηταν αχρηστη λοιπον και επειδη δηλωνω σιγουρος πως ο Βαιος ειναι πολιτης (το ξερο μου το κεφαλι, ναι!!!), προτιμησα να την αλλαξω, ωστε να ειμαι σιγουρος πως θα φυγει η Μαρια. Εσυ απο τηαλλη ακομα δεν καταλαβα γιατι ψηφιζεις το Βαιο, αλλα δεν πειραζει.
Ωωωω, μα τι διπλωματικο post, μπραβο το αγορι μου:P...
Πρωτον, μονο μια μερα δηλωσα πως δεν εχω χρονο και αυτο γιατι εκανα ενα ωραιοτατο ταξιδι 7 ωρων (Αλεξανδρουπολη-Λαρισα), οκ?? Δε θεωρω πως μενω στην αφανεια, αλλα προτιμω να μη λεω πολλα αν δεν εχουν ουσια!! Γραφω λιγα και συγκεντρωτικα, οπως τωρα καλη ωρα... Επισης, ναι μεν κατηγορεις τη Himela, για να μη φανει τοσο απροκαλυπτα πως εισαι δολοφονος, αλλα φυσικα σου φαινομαι περισσοτερο υποπτος εγω και, ΜΑ ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ τελικα ψηφιζεις τη Χαρουλιτα:P:P!!

Παιδια, ξυπνηστε!!!

Υ.Γ: Μαναααααααααα τα ζαναξ γιατι με τρελανανε:P:P:P!!

Όπως είπα και πριν ένας εκ των δύο σας (εσύ ή η χιμέλα) είναι δολοφόνος
Έτσι πιστεύω εγώ
Θεωρώ πιο πιθανό να είσαι εσύ δολοφόνος γιατί θεωρώ πιο ύποπτη τη στάση σου που περιέγραψα πριν, παρά μερικά μυνήματα της χιμέλα, που ναι μεν είναι περίεργα αλλά όχι απαρραίτητα ένοχα
Γιατί εάν εσύ εφαρμόζεις την τακτική που πιστεύω πως εφαρμόζεις τότε έχεις σίγουρα κακό ρολάκι ενώ η χιμέλα μπορεί όντως να είναι δολοφόνος με τα ποστ της αυτα, μπορεί όμως να είναι και μια αθώα η οποία δεν παίζει σωστά το ρόλο της

Όσο για τον λόγο που ψηφίζω χαρουλίτα κι όχι εσένα;
Γιατί θεωρώ πως η χαρουλίτα είναι πολύ περισσότερο ύποπτη αυτή τη στιγμή.
Μπήκε χθες το βράδυ (πρώτο της ποστ χθες στις 22:46, τελευταίο στις 23:08, δηλαδη 22 ολοκληρα λεπτα ονλινε) κι αντί να πει πράγματα γαι το παιχνίδι προσπαθησε μονο να αμυνθει απαντωντας μερικα λιγα στον σπυρακο και στον βαιο
Δηλαδη ειναι ενοχη, κρυβεται πισω απ την ελλειψη χρονου, λεει λιγα για να μην αποσπασει την προσοχη καποιου και δεν κατηγορει κανεναν για να μη γινει στοχος
Το οτι μαζευτηκαν πολλοι να την ψηφισουν το θεωρω λογική συνέπεια των κινήσεών της
Ειναι ατομο που εχει κινησει υποψιες κ δεν εχει συνεισφερει καθολου στο παιχνιδι
Γιατι λοιπον να παραμεινει μεσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Εμενα αυτο που μου κινησε υποψιες ηταν οι ψηφοι του Σπυρακου και του Catalyst που εντελως ξαφνικα αποφασισαν να ψηφιζουν ανενεργους! Και δεν το λεω αυτο μονο για μενα, αλλα δεν ειναι επιχειρημα, οταν τους ζητησα εξηγησεις του Σπυρου, οτι ετυχε και οτι αν ο Catalyst συνεχιζε με το να με εχει ψηφισει, θα αλλαζε εκεινος την ψηφο του και θα ψηφιζε την Elena Kr!!!
Από όλα τα ποστ μόνο αυτά κατάλαβες; Κοίτα, δεν σε θεωρώ ένοχη, απλά αποσυντονισμένη. Σε ψηφίζω, είμαι ύποπτος, αλλάζω την ψήφο μου, πάλι ύποπτος! Πες μου τι θέλεις από μένα;:redface: αφού το βλέπω ότι οι δυό μας έχουμε καλή χημεία.:P


Και για να σταματήσω το trollάρισμα (:P), την ψήφο του Σπύρου σε σένα δεν την είχα προσέξει καν, την είδα αργότερα.

Και πάλι όμως, παιδιά, όσοι είστε ανενεργοί, μην παραξενεύεστε γενικά που σας ψηφίζουν, έτσι πρέπει να γίνεται κανονικά. Παίξτε, ή αλλιώς μη δηλώνετε συμμετοχή. Μας χαλάτε το παιχνίδι έτσι, δεν το καταλαβαίνετε;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ακυρο, τωρα διαβασα καλυτερα το post της Ελενας!! Τελικα η Αννα παιζει να ειναι αθωα και κακο ρολακι (μαφιοζος, αστυνομικοςκ.λ.π), να ειχει η Ελενα...
Sorry Αννα.

Άννα;
Ποιά είναι;
Σορρυ αλλά δν σας ξέρω όλους με το μικρό...

ΥΓ. Καμία λίστα ρε παιδία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Άννα;
Ποιά είναι;
Σορρυ αλλά δν σας ξέρω όλους με το μικρό...

ΥΓ. Καμία λίστα ρε παιδία;

H Misskit, εγω συγνωμη, απλα πανω στη φουρια και τα νευρα μου μου βγηκε να την πω με το μικρο:redface:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Τι να πω ρε παιδια? Ειστε ελεινοι απλα!
Επειδη σαν ανθρωπος και εγω δεν προλαβα να μπω μια μερα, κανετε ολοι....
Ελεος! Ειμαι και Γ Λυκειου και ισως να μην επρεπε να συμμετεχω! Και ομως, οσο χρονο εχω, αυτον τον ελαχιστο, θελω και τον περναω εδω! Αυτα που λετε ειναι αβασιμες πληροφοριες και δεν θα ασχοληθω αλλο!
Το οτι πατε μερικοι να ριξετε σταχτες στα ματια τω αλλων, αφου αυτο πρεπει να κανετε...
Και αν διαβασετε να ποστ, θα καταλαβαιτε την θεση μου! Δεν ειναι τοοοσο δυσκολο πια!
Και φτανει πια η αμυνα! Καντε οτι θελετε! Εγω επειδη εχω μαθηματα σε λιγο μεχρι το βραδυ, θα μπω παλι αργοτερα, θα διαβασω οοολες τις σελιδες και θα στειλω ενα ποστ! Αλλα τι ποστ...

Ναι βρε Catalyst αλλα κατι μου συνεβη χτες! Ελεος δηλαδη, ποσο αλλο πρεπει να απολογηθω???:mad::mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Τελικα η Αννα παιζει να ειναι αθωα και κακο ρολακι (μαφιοζος, αστυνομικοςκ.λ.π), να ειχει η Ελενα...
Suuuuure!

Ψηφίζω MissKit!

Στον επόμενο γύρο θα ψηφίσω τον freak.
Όπως καταλάβατε την κάρτα την έριξα για να δώ ποιος θα είναι ο σωτήρας της Φοίβης!
Εσύ Κωνσταντίνε λοιπόν χαραμίζεις την κάρτα σου απλώς επειδή θεωρείς ότι η Φοίβη είναι μπερδεμένη;;;

I mean,μπερδεμένη;;; Ας έβρισκες μια καλύτερη δικαιολογία τουλάχιστον! :/:

Περιττό να αναφέρω ότι σε κάποια φάση είχες πεί ότι δεν έχεις καμία τύχη με τις κάρτες έτσι.
Τώρα λοιπόν χαραμίζεις την κάρτα σου απλά για να μην φύγει ένας παίκτης που νομίζεις ότι είναι πολίτης?

Οκ.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Χαρουλίτα, κι εγώ Γ' Λυκείου είμαι και σε καταλαβαίνω
Δεν σε κατηγορώ γιατί δεν αφιερώνεις πολύ χρόνο στο παιχνίδι
Αυτό είναι και το πιο σωστό για εμάς
Αλλά προσπάθησε όσο χρόνο αφιερώνεις να είσαι ουσιαστική
Εγώ αυτό δεν είδα στα ποστ σου και θεωρώ πως το κάνεις σκόπιμα και γι αυτό σε ψηφίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχαχαχα!! Δε σου παει να εχεις κακο ρολο ρε Λενιω, δε μπορεις να τον χειριστεις καλα:P...
"Χαραμιζω" την καρτα μου, γιατι η ψηφοφορια βρισκεται σε κρισιμο σημειο και θεωρω πως ενα απο τα ατομα που βρισκονται μπροστα (λεγε με Himela) ειναι ΕΝΟΧΟ!! Τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις?? Το ιδιο πιστευω και για τον dimijim, ισως τon fantsmeno και τωρα πια και για σενα (αν δεν εκανες τα τελευταια σου post θα ειχα πρισσοτερο στο μυαλο μου την Αννα ως ενοχη)!!

Και ξερεις ποια ειναι η βασικη μας διαφορα?? Εμενα δε με ενδιαφερει αν θα εκτεθω, δε με ενδιαφερει αν θα γινω στοχος, αναλυω το σκεπτικο μου, υποδεικνυω χωρις τον παραμικρο φοβο οσους θεωρω ενοχους και προσπαθω να ανοιξω τα ματια των υπολοιπων... Με λιγα λογια δεν παιζω για την παρτη μου!! Αντιθετα, κατι τετοιο βλεπω να κανεις εσυ, ενω σε οσα παλερμο εχουμε παιξει μαζι και ησουν πολιτης, εκανες ακριβως οτι κι εγω... Γιατι αλλαξες ετσι ξαφνικα Ελενα??? Και γιατι δινεις 3 συνεχομενες φορες την ψηφο σου στη Misskit??? Εξηγησου λιγο σε παρακαλω, γιατι δε σε εχω δει πουθενα να το κανεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αλλάζω ψήφο στην Elena Kr που την είχα αναφέρει και χθες βράδυ, αλλά μάλλον τελικά θα ψηφίσω έναν εκ των: fantasmeno, MissKit, Πατρέα, Σπυρο που ψήφισαν Χαρουλίτα γιατί πιστεύω ότι ένας δολοφόνος κρύβεται ανάμεσά τους. Δεδομένου ότι η Ριρίκα είναι αθώα σύμφωνα με τις τελευταίες εξελίξεις, δεν μας είπε ψέματα για τον Σπύρο, οπότε ο Σπύρος είναι κατά 90% αθώος (υπάρχει και η περίπτωση του μαφιόζου που αναγνωρίζεται ως πολίτης). Συνεπώς, θα στραφώ απέναντι σε κάποιον από τους υπόλοιπους 3. Περιμένω να κόψω αντιδράσεις...
Με προβληματιζεις που ψηφιζεις Ελενα!!:hmm:
Να μαι και εγω! ΠΟλλες σελιδες βρε παιδια και δεν προλαβαινω να τις διαβαζω! ΠΟλλες σελιδερς ρε παιδια χωρις κανενα νοημα!
Οχι για αντιποινα, αλλα θεωρω τις κινησεις του Σπυρακου πολυ υποπτες...
Κατι δεν παει καλα! Συγκριτικα με αλλα παιχνιδια...
Δεν εχει τον αερα που ειχε σε αλλα παιχνιδια και αυτο με κανει να τον θεωρω υποπτο! Μπορει να μην ειναι μαφιοζος, αλλα παντα υπαρχουν και οι προδοτες!!!
Πηραμε την ατακα Τασου και Ριρικας;) Αγαπες μου γλυκες εγω επεστρεψα ως δρυμυτερος πολιτης και αυτο θα το δειτε:clapup:
Ενεργοποιώ την κάρτα μου:

Για την Phoebe.

Για να δούμε θα την σώσει κανείς??

Έχω ξανακάνει πόστ αναλύοντας τις σκέψεις μου για αυτήν.
Θεωρώ ότι κινητοποιήθηκε τώρα που έχασε την love_angel και άρχισε να ξανακάνει πόστ. Mαζί και η Misskit που μόλις είπε η Ριρίκα για την κάρτα και το ότι ρώτησε,έκανε πόστ λέγοντας αυτά. Προσπάθησε μέσω "εικασιών" να βγάλει το ότι η Ριρίκα μας αποπροσανατόλισε για να μην την πιστέψουμε!
Ευτυχώς όμως τελικά αποδείχθηκε τι ρόλο είχε η Ρίρικα. Ότι είναι μαζί με τους πολίτες και δεν θα έλεγε ψέματα!

H άμεση αντίδραση της Phoebe στη Ριρίκα επίσης ήταν "ωωω δεν παίζει σύμφωνα με τους κανόνες!"
Μάλλον ήθελε να την διαβάλει ή να βγάλει άκυρα όσα είπε πριν,μαζί με την Misskit,αλλά τελικά δεν της βγήκε.
Επίσης θεωρώ ότι προσπαθεί να δημιουργήσει κύμα εναντίον του Βάιου τώρα που βρήκε έδαφος και την συμφέρει!
Είναι προφανέστατο ότι γράφει μελετημένα! Το έχω αναλύσει και πρίν!


O Bάιος μου φαίνεται αθώος. Ο freak,όχι!
Aυτάαααα. Πραγματικά αν κάνω τόσο πολύ λάθος στις εκτιμήσεις μου,δεν ξαναπαίζω Παλέρμο. :confused::confused:
Καλη κινηση..Αλλα..:hmm:
Tα διαβασα φιλε μου!
Αλλα σε καμια περιπτωση δεν νομιζω πως το οτι επειδη δεν μπηκα χτες για πολυ, μπορουν καποιοι να το παρουν σαν επιχειρημα! Ισα ισα, αυτοι που με ψηφισαν πιθανοτατα να "ξερουν" τι ειμαι και μιας που δεν ειδαν πολλη συμμετοχη, ειπαν να με καθαρισουν για να λιγοστευουμε...

Λοιπον, επειδη το παιχνιδι βρισκεται σε πολυ κρισιμο σημειο, θεωρω πως ειναι καλο να ριξω ολες τις ιδεες μου στο παιχνιδι:

Κοιταξα τι ψηφισε ο καθενας στην πρωτη ψηφοφορια και συμπτωματικα (??), o fantasmenos και η Μαρια δεν πηραν καμια ψηφο απο τους Himela και Dijijim που θεωρω υποπτους!! Ειναι ακραιο σεναριο, αλλα πιστευω πως ειναι πιθανο να πεσαμε πανω σε δυο μαφιοζους!! Στη δευτερη ψηφοφορια και ΠΑΛΙ η Μαρια δεν πηρε καμια ψηφο απο Himela και Dijijim. Eτσι και αλλιως ηταν καταδικασμενη, αλλα οι συνδολοφονοι της δε θελησαν να βοηθησουν στην αποχωρηση τους. Φευγει λοιπον η Μαρια και οι δολοφονοι βρισκονται αρκετα πισω. Επαναφερει ετσι το fantasmeno και εχει το κεφαλι της ησυχο
Ενδιαφερον εχει και ο τροπος που παιζει η Αννα. Στν πρωτη ψηφοφορια ψηφιζει τη Χαρουλιτα, χωρις καποιο χτυπητο λογο και στη δευτερη ριχνει τελικα την ψηφο της στη Μαρια, ισως για να μην κινησει τις υποψιες. Παρολα αυτα ο τροπος που παιζει δε βοηθαει κανεναν και νομιζει πως προσπαθει να αποπροσανατολισει στους υπολοιπους με τα ατομα που κατηγορει!! Ειναι πολυ νωρις για να βγαλω σιγουρα συμπερασματα, αλλα πιστευω πως πιθανοτατα εχει το ρολο του διεφθαρμενου αστυνομικου.

Χρησιμοποιω λοιπον την ακυρωση προφυλακισης, καθως πιστευω πως η Φοιβη ειναι αθωα, αλλα απλως μπερδεμενη (το ιδιο ελπιζω να εισαι και εσυ Ελενα):


Δε με ενδιαφερει αν θεωρηθω υποπτος, αλλα η ψηφοφορια βρισκεται στον ποντο και δε θελω να φυγει η Φοιβη χωρις λογο!!
αλλα.. εσυ εισαι δολοφονακι 100%.Πηγες να σωσεις την συνδολοφονα σου ε; Σε τσακωσαμε;)
Εμενα αυτο που μου κινησε υποψιες ηταν οι ψηφοι του Σπυρακου και του Catalyst που εντελως ξαφνικα αποφασισαν να ψηφιζουν ανενεργους! Και δεν το λεω αυτο μονο για μενα, αλλα δεν ειναι επιχειρημα, οταν τους ζητησα εξηγησεις του Σπυρου, οτι ετυχε και οτι αν ο Catalyst συνεχιζε με το να με εχει ψηφισει, θα αλλαζε εκεινος την ψηφο του και θα ψηφιζε την Elena Kr!!!
Εγω ημουν χθες προβληματισμενος..Σημερα εχω για υποπτους τον freak,Himela και Χαρουλιτα!!!!!!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ακυρο, τωρα διαβασα καλυτερα το post της Ελενας!! Τελικα η Αννα παιζει να ειναι αθωα και κακο ρολακι (μαφιοζος, αστυνομικοςκ.λ.π), να ειχει η Ελενα...
Sorry Αννα.
Η Αννα θα εχει δυνατο ρολο:hmm:
Σπυρακο, μιας που εισαι μεσα, δεν εχεις τιποτα να πεις ή να σχολιασεις???
Αγαπηη γλυκιααααααααα:clapup::clapup::clapup:ΑΠΑΝΤΗΣΑΑ...Ειχα μαθημα και αν υπονοεις πως εχω βαλει αορατος επειδη ειμαι δολοφονος εισαι ΛΑΘΟΣ!!

Τι να πω ρε παιδια? Ειστε ελεινοι απλα!
Επειδη σαν ανθρωπος και εγω δεν προλαβα να μπω μια μερα, κανετε ολοι....
Ελεος! Ειμαι και Γ Λυκειου και ισως να μην επρεπε να συμμετεχω! Και ομως, οσο χρονο εχω, αυτον τον ελαχιστο, θελω και τον περναω εδω! Αυτα που λετε ειναι αβασιμες πληροφοριες και δεν θα ασχοληθω αλλο!
Το οτι πατε μερικοι να ριξετε σταχτες στα ματια τω αλλων, αφου αυτο πρεπει να κανετε...
Και αν διαβασετε να ποστ, θα καταλαβαιτε την θεση μου! Δεν ειναι τοοοσο δυσκολο πια!
Και φτανει πια η αμυνα! Καντε οτι θελετε! Εγω επειδη εχω μαθηματα σε λιγο μεχρι το βραδυ, θα μπω παλι αργοτερα, θα διαβασω οοολες τις σελιδες και θα στειλω ενα ποστ! Αλλα τι ποστ...

Ναι βρε Catalyst αλλα κατι μου συνεβη χτες! Ελεος δηλαδη, ποσο αλλο πρεπει να απολογηθω???:mad::mad::mad::mad:
Εγω προσωπικα σε προσεθεσε στην λιστα ε τους υποπτους λογω των αντιδρασεων σου μεσα απο τα τελευταια posts!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ενδιαφερον εχει και ο τροπος που παιζει η Αννα. Στν πρωτη ψηφοφορια ψηφιζει τη Χαρουλιτα, χωρις καποιο χτυπητο λογο και στη δευτερη ριχνει τελικα την ψηφο της στη Μαρια, ισως για να μην κινησει τις υποψιες. Παρολα αυτα ο τροπος που παιζει δε βοηθαει κανεναν και νομιζει πως προσπαθει να αποπροσανατολισει στους υπολοιπους με τα ατομα που κατηγορει!! Ειναι πολυ νωρις για να βγαλω σιγουρα συμπερασματα, αλλα πιστευω πως πιθανοτατα εχει το ρολο του διεφθαρμενου αστυνομικου.

Με αυτό το σκεπτικό όμως, εάν η misskit ήταν η διεφθαρμένη αστυνομικός δε βοήθησε καθόλου τους δολοφόνους
Γιατί αν όντως η μαρία ήταν δολοφόνος τότε η misskit θα έπρεπε να την υπερασπιστεί και δε το έκανε
Μπορεί να θέλει να θολώσει τα νερά αλλά δε νομίζω να χρειαζόταν γιατί δε διάβασα κανένα ποστ που να την υποπτεύονται γι αυτόν το ρόλο
Άρα είτε είσαι σε όλα σωστός και η misskit δεν παίζει σωστά τον ρόλο της είτε η misskit δεν είναι η διεφθαρμένη αστυνομικός
Εγώ θεωρώ ένα άτομο ύποπτο για να έχει αυτόν τον ρόλο αλλά θεωρώ πως είναι ακόμη νωρίς για να πω ποιός είναι
Ίσως μια κάρτα ονείρου να με βοηθήσει λίγο σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
αλλα.. εσυ εισαι δολοφονακι 100%.Πηγες να σωσεις την συνδολοφονα σου ε; Σε τσακωσαμε;)

Ναι ρε σαινι μου, ο βρηκες;):P!! Κι γεω καλος μ@@@@@ς θα ημουν να καρφωνομουν ετσι απροκαλυπτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχαχαχα!! Δε σου παει να εχεις κακο ρολο ρε Λενιω, δε μπορεις να τον χειριστεις καλα:P...
"Χαραμιζω" την καρτα μου, γιατι η ψηφοφορια βρισκεται σε κρισιμο σημειο και θεωρω πως ενα απο τα ατομα που βρισκονται μπροστα (λεγε με Himela) ειναι ΕΝΟΧΟ!! Τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις?? Το ιδιο πιστευω και για τον dimijim, ισως τon fantsmeno και τωρα πια και για σενα (αν δεν εκανες τα τελευταια σου post θα ειχα πρισσοτερο στο μυαλο μου την Αννα ως ενοχη)!!
Δεν έχω κακό ρόλο!! Άλλος έχει!!
Και αναγκάστηκες να χρησιμοποιήσεις την κάρτα σου τώρα! Δεν το έκανες από αυτοθυσία!
Και ξερεις ποια ειναι η βασικη μας διαφορα?? Εμενα δε με ενδιαφερει αν θα εκτεθω, δε με ενδιαφερει αν θα γινω στοχος, αναλυω το σκεπτικο μου, υποδεικνυω χωρις τον παραμικρο φοβο οσους θεωρω ενοχους και προσπαθω να ανοιξω τα ματια των υπολοιπων... Με λιγα λογια δεν παιζω για την παρτη μου!! Αντιθετα, κατι τετοιο βλεπω να κανεις εσυ, ενω σε οσα παλερμο εχουμε παιξει μαζι και ησουν πολιτης, εκανες ακριβως οτι κι εγω... Γιατι αλλαξες ετσι ξαφνικα Ελενα??? Και γιατι δινεις 3 συνεχομενες φορες την ψηφο σου στη Misskit??? Εξηγησου λιγο σε παρακαλω, γιατι δε σε εχω δει πουθενα να το κανεις!!!
Το ότι κάποιος συμφωνεί μαζί σου σημαίνει και το ότι είναι πολίτης? : P
Τότε ήμασταν και οι δύο πολίτες.Για τώρα,συγγνώμη αλλά ειδικά μετά την τελευταία κίνησή σου,έχω αλλάξει άποψη!
Τι σημαίνει ότι σε οποιοδήποτε Παλέρμο και να παίζουμε θα συμφωνούμε?
Ή αν είμαι πολίτης,πρέπει να συμφωνώ μαζί σου οr sth?

Και μετάααααα από την κίνηση που έκανα σου ήρθε και "αθώωσες" την Misskit.
Για ποιον λόγο ακριβώς??
Μήπως όσα είπα για αυτήν πριν,είχαν κάποια λογική?
Μήπως μπορεί να αλλάξει το κλίμα της ψηφοφορίας φοβήθηκες για την συνδολοφόνα σου,και είπες να την "αθωώσεις"?
Το ότι στην αρχή την θεωρούσες ένοχη,δεν μου λέει τίποτα!
Μπορεί να το έκανες για ξεκάρφωμα!

Ακυρο, τωρα διαβασα καλυτερα το post της Ελενας!! Τελικα η Αννα παιζει να ειναι αθωα και κακο ρολακι (μαφιοζος, αστυνομικοςκ.λ.π), να ειχει η Ελενα...
Sorry Αννα.
^
Ο λόγος που την αθώωσες ακόμα δεν κατάλαβα ποιος είναι πάντως,δεν τον εξηγείς! Για πές λοιπόν!

Εγώ στην αρχή την ψήφισα στην τύχη. Έπειτα εξήγησα επακριβώς τον λόγο που την ψήφισα και θα δείς αν ψάξεις τα πόστ.
Όπως και πρίν λίγο, εξήγησα ακριβώς τις σκέψεις μου και τον λόγο που έδωσα την ψήφο μου στην Άννα.

Αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Με προβληματιζεις που ψηφιζεις Ελενα!!:hmm:

Πηραμε την ατακα Τασου και Ριρικας;) Αγαπες μου γλυκες εγω επεστρεψα ως δρυμυτερος πολιτης και αυτο θα το δειτε:clapup:

Καλη κινηση..Αλλα..:hmm:



αλλα.. εσυ εισαι δολοφονακι 100%.Πηγες να σωσεις την συνδολοφονα σου ε; Σε τσακωσαμε;)

Εγω ημουν χθες προβληματισμενος..Σημερα εχω για υποπτους τον freak,Himela και Χαρουλιτα!!!!!!!!!;)

Με αυτό το σκεπτικό όμως, εάν η misskit ήταν η διεφθαρμένη αστυνομικός δε βοήθησε καθόλου τους δολοφόνους
Γιατί αν όντως η μαρία ήταν δολοφόνος τότε η misskit θα έπρεπε να την υπερασπιστεί και δε το έκανε
Μπορεί να θέλει να θολώσει τα νερά αλλά δε νομίζω να χρειαζόταν γιατί δε διάβασα κανένα ποστ που να την υποπτεύονται γι αυτόν το ρόλο
Άρα είτε είσαι σε όλα σωστός και η misskit δεν παίζει σωστά τον ρόλο της είτε η misskit δεν είναι η διεφθαρμένη αστυνομικός
Εγώ θεωρώ ένα άτομο ύποπτο για να έχει αυτόν τον ρόλο αλλά θεωρώ πως είναι ακόμη νωρίς για να πω ποιός είναι
Ίσως μια κάρτα ονείρου να με βοηθήσει λίγο σήμερα...

Ναι, για την Αννα το διορθωσα, τελικα δεν ειμαι τοσο σιγουρος γι αυτο που ειπα!! Μετα τα τελευται της post αρχισα να υποψιαζομαι την Ελενα περισσοτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Με αυτό το σκεπτικό όμως, εάν η misskit ήταν η διεφθαρμένη αστυνομικός δε βοήθησε καθόλου τους δολοφόνους
Γιατί αν όντως η μαρία ήταν δολοφόνος τότε η misskit θα έπρεπε να την υπερασπιστεί και δε το έκανε
Μπορεί να θέλει να θολώσει τα νερά αλλά δε νομίζω να χρειαζόταν γιατί δε διάβασα κανένα ποστ που να την υποπτεύονται γι αυτόν το ρόλο
Άρα είτε είσαι σε όλα σωστός και η misskit δεν παίζει σωστά τον ρόλο της είτε η misskit δεν είναι η διεφθαρμένη αστυνομικός
Εγώ θεωρώ ένα άτομο ύποπτο για να έχει αυτόν τον ρόλο αλλά θεωρώ πως είναι ακόμη νωρίς για να πω ποιός είναι
Ίσως μια κάρτα ονείρου να με βοηθήσει λίγο σήμερα...
Δεν την κοβω για διεφθαρμενη αστυνομικο!!!:hmm:
Ναι ρε σαινι μου, ο βρηκες;):P!! Κι γεω καλος μ@@@@@ς θα ημουν να καρφωνομουν ετσι απροκαλυπτα...
Απο εκεινο το post καλός μ@@@@@ εισαι..Ειτε δημιουργεις εχθρους και εισαι πολιτης(κακό ε;..βρισκεις;) ή εισαι δολοφονακι και προδιδεσαι!!!!!

Ναι, για την Αννα το διορθωσα, τελικα δεν ειμαι τοσο σιγουρος γι αυτο που ειπα!! Μετα τα τελευται της post αρχισα να υποψιαζομαι την Ελενα περισσοτερο...
Λιγο off: Η Ελενα ειναι εξαιρετη μαθητρια απο οσο ξερω αρα μεχρι να γινει εντελως ενεργη δεν μπορουμε να υποθετουμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Με προβληματιζεις που ψηφιζεις Ελενα!!:hmm:
Αφού δεν έχει πει ουσιαστικά τίποτα ακόμα, είναι εξίσου πιθανό να είναι αθώα ή ένοχη.
Άλλαξα την ψήφο μου στην Έλενα Κρ προσωρινά, γιατί την είχα αναφέρει μαζί με την Χαρουλίτα χθες βράδυ και γιατί μου φάνηκε ύποπτο που αρκετοί συμφώνησαν για ψήφο στην Χαρουλίτα. Άρα κάποιοι τη θεώρησαν εύκολο στόχο, ενώ κάποιοι άλλοι παρασύρθηκαν!
Σκέψου κάτι. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια ψήφο, που δεν την εννοείς, ως μπλόφα για να κόψεις κινήσεις!!;)
Μπορεί η Έλενα Κρ να γλιτώσει προσωρινά από την ψήφο μου, οι εξελίξεις τρέχουν και δεν μπορώ να μην ψηφίσω κάποιον άλλο σε μια τόσο κρίσιμη ψηφοφορία.

Απ' την άλλη, όμως, και οι ψήφοι στη Himela δε μου φαίνονται φυσιολογικές. Όταν μιλούσε πολύ, λίγοι την υποπτεύονταν και τώρα που δεν γράφει πολύ, πέσαν πάνω της.:hmm: Δεν θέλω να παρασυρθώ επειδή έχει πολλές ψήφους κι επειδή θεωρώ αθώα την Χαρουλίτα, θέλει πολλή σκέψη...Τις επόμενες ώρες θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα μάλλον.


''Αθώα'' Ριρίκα, εσύ τι πιστεύεις;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δεν έχω κακό ρόλο!! Άλλος έχει!!
Και αναγκάστηκες να χρησιμοποιήσεις την κάρτα σου τώρα! Δεν το έκανες από αυτοθυσία!

Το ότι κάποιος συμφωνεί μαζί σου σημαίνει και το ότι είναι πολίτης? : P
Τότε ήμασταν και οι δύο πολίτες.Για τώρα,συγγνώμη αλλά ειδικά μετά την τελευταία κίνησή σου,έχω αλλάξει άποψη!
Τι σημαίνει ότι σε οποιοδήποτε Παλέρμο και να παίζουμε θα συμφωνούμε?
Ή αν είμαι πολίτης,πρέπει να συμφωνώ μαζί σου οr sth?


Και μετάααααα από την κίνηση που έκανα σου ήρθε και "αθώωσες" την Misskit.
Για ποιον λόγο ακριβώς??
Μήπως όσα είπα για αυτήν πριν,είχαν κάποια λογική?
Μήπως μπορεί να αλλάξει το κλίμα της ψηφοφορίας φοβήθηκες για την συνδολοφόνα σου,και είπες να την "αθώωσεις"?
Το ότι στην αρχή την θεωρούσες ένοχη,δεν μου λέει τίποτα!
Μπορεί να το έκανες για ξεκάρφωμα!

Ο λόγος που την αθώωσες ακόμα δεν κατάλαβα ποιος είναι πάντως,δεν τον εξηγείς! Για πές λοιπόν!

Εγώ στην αρχή την ψήφισα στην τύχη. Έπειτα εξήγησα επακριβώς τον λόγο που την ψήφισα και θα δείς αν ψάξεις τα πόστ.
Όπως και πρίν λίγο, εξήγησα ακριβώς τις σκέψεις μου και τον λόγο που έδωσα την ψήφο μου στην Άννα.

Αυτά!

Δεν ειπα αυτο, αλλα πανω στον πανικο σου δεν ξερεις τι να μου απαντησεις, ετσι?? Ειπα οτι εκανες τον ελαχιστο κοπο να ψαχνεις τους ενοχους και δεν ψηφιζες 3 συνεχομενες φορες το ιδιο ατομο, ετσι γιατι απλα σου τη βαρεσε!!! Ενταξει τωρα η ακομα να το πιασουμε??

Επισης, θα σε παρακαλουσα ναμου παραθεσεις καποιο απο τα post σου που εξηγεις γιατι ακριβως την ψηφιζεις (θελω σοβαρο λογο και οχι μπουρδες, γιατι εγω δε μπορω να τα βρω:P:P)!!


Και γιατι αθωωσα τελικα την Αννα??? Γιατι ειδα πως την κατηγορεις κι εσυ και πολυ περισσοτερο στο post σου που χρησιμοποιησες και την καρτα σου!! Η ατακα, παμε να δουμε ποιος θα σωσει τη Φοιβη για να τον κατηγορησουμε, φαινεται καθαρη πλεκτανη και αυτο μπορει να το καταλαβει κι ενα 5 χρονο... Ειδες πως κινδυνευει η συνδολοφονος σου Himela και ειπες να πιασεις με εναν σμπαρο δυο τρυγονια!! Ετσι και τη συνδολοφονο σου θα εσωζες και θα εριχνες τις υποψιες σου σε οποιον επαιζε την καρτα ακυρωσης προφυλακισης... Αλλα μισο λεπτο ρε γαμωτο, γιατι κατι δε μπορω να καταλαβω:hmm:... Γι αυτον ακριβως το λογο δεν υπαρχουν οι καρτες?? Για να τις παιζουμε οταν το θεωρουμε σημαντικο?? Ε λοιπον δεν εκανα κατι κακο... Λυπαμαι Ελενα, αλλα ειναι παλιο το κολπακι σου!!

Απο εκει και περα ας πιστεψει ο καθενας ο,τι θελει!! Εγω εχω εξηγηθει και νιωθω απολυτα ησυχος...

Λιγο off: Η Ελενα ειναι εξαιρετη μαθητρια απο οσο ξερω αρα μεχρι να γινει εντελως ενεργη δεν μπορουμε να υποθετουμε!!
Δε μιλαω για την elena kr ρε τζιμανι, αλλα για την _elena_



Kαι ναι, η Ριρι και η Τζειν ειναι σιγουρα αθωες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αφού δεν έχει πει ουσιαστικά τίποτα ακόμα, είναι εξίσου πιθανό να είναι αθώα ή ένοχη.
Άλλαξα την ψήφο μου στην Έλενα Κρ προσωρινά, γιατί την είχα αναφέρει μαζί με την Χαρουλίτα χθες βράδυ και γιατί μου φάνηκε ύποπτο που αρκετοί συμφώνησαν για ψήφο στην Χαρουλίτα. Άρα κάποιοι τη θεώρησαν εύκολο στόχο, ενώ κάποιοι άλλοι παρασύρθηκαν!
Σκέψου κάτι. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια ψήφο, που δεν την εννοείς, ως μπλόφα για να κόψεις κινήσεις!!;)
Μπορεί η Έλενα Κρ να γλιτώσει προσωρινά από την ψήφο μου, οι εξελίξεις τρέχουν και δεν μπορώ να μην ψηφίσω κάποιον άλλο σε μια τόσο κρίσιμη ψηφοφορία.

Απ' την άλλη, όμως, και οι ψήφοι στη Himela δε μου φαίνονται φυσιολογικές. Όταν μιλούσε πολύ, λίγοι την υποπτεύονταν και τώρα που δεν γράφει πολύ, πέσαν πάνω της.:hmm: Δεν θέλω να παρασυρθώ επειδή έχει πολλές ψήφους κι επειδή θεωρώ αθώα την Χαρουλίτα, θέλει πολλή σκέψη...Τις επόμενες ώρες θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα μάλλον.


''Αθώα'' Ριρίκα, εσύ τι πιστεύεις;:P
Η Himela την εχει χεσμενη την φωλιτσα της και θα το δειτε...γι αυτο και την ψηφισα..Η Ελενα φαινεται και αθωα και δολοφονος γιατι το εξηγει..βαριεμαι να ψαχνω αλλα συνεχως λεει εχω διαβασμα εχω διαβασμα.. δεν μπορεις να καταδικασεις ενα ατομο γ αυτον τον λογο!!Η Χαρουλιτα το παιζε κινεζακι και επειδη δεν μπηκε για 2 μερες μας το παιζει μαγκακι και αθωα αλλα η Ελενα δεν προκαλει!!
Δε μιλαω για την elena kr ρε τζιμανι, αλλα για την _elena_



Kαι ναι, η Ριρι και η Τζειν ειναι σιγουρα αθωες!!
Ναι ωραια λαθος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,193 μηνύματα.
1. Εξαρχής θεωρούμε τον εαυτό μας «καλό» και ευχόμαστε ως καλοί να μην έχουμε προβλήματα με τους κακούς: «Ελπίζω αυτά τα Χριστούγεννα να καταφέρουμε να τα περάσουμε ήσυχα στην πόλη του Παλέρμο χωρίς δολοφόνους που μας έχουν αποδεκατίσει.»
2. Μετά κατηγορούμε τους πάντες «Βρε καλώς τον, καλά σε έχουν ερμηνέψει οι συνδολοφόνοι σου βλέπω. Και πότε απέκτησαν συνείδηση οι στυγνοί δολοφόνοι;» ή «Μήπως γιατί εσύ είσαι δολοφόνος; Ή γιατί κι οι δύο είστε δολοφόνοι και παίζετε το θέατρο του παραλόγου; :hmm:»
3. Κατηγορούμε με σιγουριά τις λάθος προσεγγίσεις των άλλων για κριτική: «Μάλιστα, η μία τον ψηφίζει γιατί και καλά δεν τον χωνεύει (μα καλά, είναι αυτή δικαιολογία για παλέρμο; :/:) κι η άλλη τον ψηφίζει με τη δικαιολογία οτι έχουν προηγούμενα. Το θεωρώ λίγο ύποπτο,...» , «Διαβάζοντας από την αρχή το θρεντ, βλέπω τον catalyst να φάσκει και να αντιφάσκει.» και μετά δηλώνουμε«Καλά βρε κορίτσια, μην εξάπτεστε! Δε σας κατηγόρησα, είπα οτι θα σας κρατάω στα υπόψη!;)», και μετά δηλώνουμε μπερδεμένοι και ζαλισμένοι και ψηφίζουμε κάποιον που έτσι απλά τον θεωρούμε ύποπτο «Λοιπόν επειδή με έχετε μπερδέψει θα παραμείνω στις υποψίες που είχα από το πρωί και θα ψηφίσω τη love_angel γιατί μου φάνηκε ύποπτη από την αρχή και την είδα να εξάπτεται πολύ όταν την υποπτεύθηκα», «Μα δεν είσαι καθόλου πρωτότυπη χρυσή μου. Το "σε ψήφισα - με ψήφισες" ισχύει ακόμα;:P»
4. Ενώ πάλι με σιγουριά δηλώνουμε ότι «Αυτό που πιστεύω εγώ είναι οτι τα άτομα που δε μιλάνε είναι είτε δολοφόνοι, οπότε φοβούνται μην τους φύγει καμιά μπαρούφα, είτε πολίτες χωρίς ρόλο που επειδή δεν πήραν ρόλο, βαριούνται να ασχοληθούν....» ξαφνικά αναρωτιόμαστε «Τελικά θέλετε να μιλάνε οι παίκτες ή όχι; Αν δε μιλάνε, είναι δολοφόνοι. Αν μιλάνε και ψάχνουν μια άκρη, είναι πάλι ύποπτοι.»

Όπως καταλάβατε αναφέρομαι στα λεγόμενα της Himela και την οποία ψηφίζω προς αποχώρηση. Όποιος κι αν είναι ο ρόλος της στο παιχνίδι με το να “να φάσκει και να αντιφάσκει” το μόνο που κάνει είναι να μπερδεύει και να “ρίχνει στάχτη στα μάτια των πολιτών” , όπως είπε και η ίδια για όλους όσους μίλησε σχετικά.

Παιδί μου εσύ χαραμίζεσαι, έπρεπε να γίνεις συγγραφέας! Μπήκες σε τόσο κόπο ώστε να κάνεις περίληψη των ποστ μου; Μήπως είπες να πιαστείς από το γεγονός οτι με βάλανε κάποιοι στο στόχαστρο; Δε σε θεωρώ δολοφόνο, απλά πολίτη που κολλάει σε ένα άτομο και δεν ψάχνει παραπέρα. Για ψάξε λίγο παραπέρα...

Πείτε το ένστικτο, πείτε ότι μου το τραγούδησε ένα πουλάκι αλλά κάτι μου λέει πως σήμερα θα φύγω αλλά πριν φύγω εχω κάνει ο,τι μπορώ και χθες και σήμερα για να βοηθήσω τους συμπολίτες μου. Τάσο σε εμπιστεύομαι και εσένα Τζέιν σε εμπιστεύομαι αλλά για κάποιο λόγο που δεν είναι φανερός στους πολίτες όμως οι δολοφόνοι ξέρουν καλά τι εννοώ εεεεε?;) Αυτά από μενα παιδιά, φεύγω με ένα χαμόγελο στα χείλη.:D

Ήταν πολύ καλή η κίνηση της blue να χρησιμοποιήσει την ιδιότητά της για να μας δείξει οτι είναι η μάγισσα. Σου βγάζω το καπέλο βρε θηρίο!!!:clapup:

Θέλω και εγώ όταν με σκοτώσουν οι δολοφόνοι, να με έχουν ενημερώσει πριν για να έχω κάνει το μποτέ μου.

Με άκουσε όλη η γειτονιά όταν το διάβασα αυτό από τα γέλια!:P

Phoebe μπορεί να την μάγισσα,hello? :worry:


Ήξερε ότι θα φύγει και σκότωσε την love_angel γιατί πίστευε ότι είχε ρόλο!

Το γεγονός ότι δεν έσωσε τον ευατό της,ίσως εξηγεί την πρώτη αποτυχία δολοφονίας.
Το ότι δηλαδή είχε χρησιμοποιήσει ήδη αυτή την δυνατότητα για να σώσει άλλον και δεν μπορούσε να σωθεί η ίδια μετά!
Έτσι επέλεξε να δολοφονήσει αφού ήξερε ότι θα έφευγε!

Αυτό ακριβώς.

Μπα,δεν νομίζω ότι ήρθε η ώρα να φύγεις.
Μπορείς να μας φανείς χρήσιμη ακόμα. =)

Αυτό βγάζει τη JaneWin από τους υπόπτους μου.;)

(για να μη φανώ αφελής, σκέφτηκα οτι μπορεί να ήταν στρατηγική κίνηση ενός δολοφόνου να φέρει πίσω έναν φανερό πολίτη, αλλά το θεωρώ πολύ τραβηγμένο για να είναι αληθινό)

Αρχικά με προβληματίζει η εμμονή του φρικ στην χιμέλα

Εμένα να δεις!:D Είμαι και γυναικάρα, τι να κάνω;:whistle:

υποψίες μου έχουν πέσει και στην himela λόγω του ότι πέφτει σε αυτούς που την ψηφίζουν οπότε μάλλον θα έχει σημαντικό ρόλο επίσης

Ρε άνθρωπε, ξέρεις εσύ κανέναν που τον ψηφίζουν και αυτός λέει "νά 'σαι καλά για την ψήφο, χτύπα κι άλλο"; :eek: Έλεος δηλαδή, θα απολογηθώ γιατί ανταπαντώ σε αυτούς που με κατηγορούν;:confused:

Ενεργοποιώ την κάρτα μου:

Για την Phoebe.

Για να δούμε θα την σώσει κανείς??

Να δούμε...

Κοιταξα τι ψηφισε ο καθενας στην πρωτη ψηφοφορια και συμπτωματικα (??), o fantasmenos και η Μαρια δεν πηραν καμια ψηφο απο τους Himela και Dijijim που θεωρω υποπτους!! Ειναι ακραιο σεναριο, αλλα πιστευω πως ειναι πιθανο να πεσαμε πανω σε δυο μαφιοζους!! Στη δευτερη ψηφοφορια και ΠΑΛΙ η Μαρια δεν πηρε καμια ψηφο απο Himela και Dijijim. Eτσι και αλλιως ηταν καταδικασμενη, αλλα οι συνδολοφονοι της δε θελησαν να βοηθησουν στην αποχωρηση τους. Φευγει λοιπον η Μαρια και οι δολοφονοι βρισκονται αρκετα πισω. Επαναφερει ετσι το fantasmeno και εχει το κεφαλι της ησυχο.

Δεν ψήφισα κανέναν από τους δύο γιατί τη δεδομένη στιγμή δε θεωρούσα κανέναν δολοφόνο! Θα απολογηθώ και για το τι σκεφτόμουν 2 μέρες πριν;

Χρησιμοποιω λοιπον την ακυρωση προφυλακισης, καθως πιστευω πως η Φοιβη ειναι αθωα, αλλα απλως μπερδεμενη (το ιδιο ελπιζω να εισαι και εσυ Ελενα):


Δε με ενδιαφερει αν θεωρηθω υποπτος, αλλα η ψηφοφορια βρισκεται στον ποντο και δε θελω να φυγει η Φοιβη χωρις λογο!!

Είδαμε....

Εμενα δε με ενδιαφερει αν θα εκτεθω, δε με ενδιαφερει αν θα γινω στοχος, αναλυω το σκεπτικο μου, υποδεικνυω χωρις τον παραμικρο φοβο οσους θεωρω ενοχους και προσπαθω να ανοιξω τα ματια των υπολοιπων... Με λιγα λογια δεν παιζω για την παρτη μου!!

Hello!!!! Κι εγώ το ίδιο κάνω από την αρχή του παιχνιδιού κι η μόνο δικαιολογία που με ψηφίζεις είναι οτι "σου κόλλησε στο κεφάλι οτι είμαι δολοφόνος". Μέχρι τώρα πραγματικά σε θεωρούσα πολίτη που απλά στριμώχνει διάφορους παίκτες με τη σειρά για να βγάλει μια άκρη και γι' αυτό δε σε κατηγόρησα ούτε σε υποπτεύθηκα. Τώρα όμως αρχίζω να σκέφτομαι μήπως το σχέδιό σου είναι να διωχνεις άτομα που μιλάνε πολύ και είναι επικίνδυνα για σένα. Πώς ήσουν τόοοοσο σίγουρος οτι η Phoebe ήταν πολίτης και την επαναφέρεις; (κι εγώ θεωρώ οτι είναι πολίτης αλλά δε θα έπαιζα και κάρτα - ακόμα - για να τη σώσω, τόσο ακαριαία). Σου κόλλησα εγώ, οκ, είπα να το ανεχτώ, αλλά τώρα αρχίζω και σε υποψιάζομαι και λυπάμαι που το λέω....

Kαι ναι, η Ριρι και η Τζειν ειναι σιγουρα αθωες!!

Για αυτές τις δύο ΝΑΙ, να έπαιζες κάρτα ακύρωσης προφυλάκισης!!!

Λοιπόν επειδή περνάει η ώρα και δεν έχω ψηφίσει, κι επειδή το μόνο που κάνω είναι να απαντάω σε διάφορα κι όχι να σκέφτομαι να βρω τους δολοφόνους κι αυτό με κρατάει πίσω, ας δούμε τι συμπεράσματα έχω βγάλει εγώ (παίρνω τους παίκτες με αλφαβητική σειρά):

1. Η blue ήταν μάγισσα και επέλεξε να σκοτώσει τη Love_Angel. Κι εγώ την είχα υποπτευθεί τη love την πρώτη μέρα, αλλά μετά δε μιλούσε πολύ και την ξέχασα.
2. Ο Catalyst επιλέγει να ψηφίσει κάποιον ανενεργό. Δεν ξέρω τελικά αν η Μαρία ήταν δολοφόνος - ίσως και ναι - οπότε καλώς έφυγε. Τον θεωρώ προς το παρόν αθώο.
3. O cr7 θεωρώ οτι είναι μπερδεμένος πολίτης ή κάποιος με ρόλο που δεν ξέρει πώς να τον χρησιμοποιήσει. Θα δείξει.
4. Ο dimijim έχει καλή σκέψη, αναλύει ωραία και νομίζω οτι μπορεί να μας βοηθήσει περαιτέρω.
5. Η Drama είναι αυτή που ψήφισα χτες γιατί οι κινήσεις της είναι ύποπτες. Μετά που την ψήφισα, με ψήφισε. Μετά από αυτό, άρχισα να μαζεύω ψήφους... Τυχαίο; Δε νομίζω; Εκείνη βέβαια τηρεί σιγή ιχθύος. Συγνώμη αλλά το οτι δηλώνεις οτι θα λείπεις 5 μέρες από το παιχνίδι εμένα μου φαίνεται πολύ βολικό. Είναι η πρώτη ένοχη για μένα.
6. Η Elena Kr από την αρχή έχει κάνει 4 ποστ, στα οποία στο ένα ψηφίζει τον τότε ανενεργό soter (καμία βοήθεια δηλαδή) και στα άλλα μας λέει οτι έχει δουλειές και δεν μπορεί να συμμετέχει πολύ. Δεν μπορώ ακόμα να τη βάλω στους υπόπτους, αλλά σίγουρα δε μας βοηθάει αν είναι πολίτης.
7. O fantasmenos είναι πάντα ένα μυστήριο για μένα. Είναι λακωνικός, όταν έφυγε δεν είπε τελευταία λόγια, μπήκε 1 μέρα μετά που τον επανέφερε η Μαρία. Στο προηγούμενο παιχνίδι δεν έπαιζε και τότε πολύ. Δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα, και περιμένω να μας βοηθήσει κι άλλο.
8. Για το foreverfreak έχω μιλησει πιο πάνω. Είναι ο δεύτερος ένοχος για μένα αυτή τη στιγμή.
9. Ο george1976 είναι για μένα ο πολίτης που απλά ακολουθεί το πλήθος. δε μας βοηθάει ιδιαίτερα.
10. Η JaneWin αθωώθηκε στα μάτια μου που επανέφερε τη μάγισσα blue (να ήταν μπλόφα; τραβηγμένο...)
11. Η love_angel σίγουρα έχει κάποιο ρόλο και προσπαθεί να μας αποπροσανατολίσει. Στην αρχή που τυχαία την κατηγόρησα την είδα να εξάπτεται πολύ. Η blue την σκότωσε κι επειδή την blue την εμπιστεύομαι, σιγουρεύομαι οτι κάποιο κακό ρόλο είχε.
12. O Mayroylis έρχεται, τρολάρει και φεύγει. Προφανώς ο κακός ρόλος που ήθελε να έχει δεν του ήρθε κι απλά κάνει την πλάκα του. Σοβαρέψου όμως λίγο μικρούλη και μίλα κι εσύ λίγο πιο πολύ!! Κάθε ιδέα μπορεί να μας βοηθήσει.
13. Η MissKit είναι μυστήριο κι αυτή για μένα. Δε μιλάει πολύ και ψηφίζει τη Χαρουλίτα από την αρχή. Επειδή η Χαρουλίτα παίζει περίεργα, αρχίζω να υποψιάζομαι μήπως η MissKit είναι πληροφοριοδότης ή αντίπαλος μαφιόζος και γνωρίζει ένα δολοφόνο (τη Χαρουλίτα). Αλλά και πάλι, θα καρφωνόταν από την αρχή; Κρατάω επιφυλάξεις...
14. Η Phoebe για μένα είναι πολίτης και έχει σίγουρα κάποιο ρόλο που μπορεί να μας βοηθήσει. Κρατάω και γι' αυτό μια επιφύλαξη γιατί o foreverfreak την επανέφερε στο παιχνίδι καίγοντας μια πολύ σημαντική κάρτα. Θα δείξει...
15. Ο tsarachaf δε μιλάει πολύ και με εκνευρίζει γιατί ξέρω οτι μπορεί να μας βοηθήσει. Να είναι στρατηγική ενός δολοφόνου; Αρχίζει κι αυτός να μπαίνει στους υπόπτους μου σιγά σιγά. Ελπίζω να μιλήσει και να διαλύσει τις υποψίες μου.
16. Η -elena- έχει έναν τρόπο σκέψης που μου αρέσει. Ήταν κίνηση - ματ να χρησιμοποιήσει κάρτα εναντίον της Φοίβης. Αυτό το τρίο elena - freak - Phoebe θέλει λίγο χρόνο για να το διελευκάνω...
17. Ο Πατρεύς νομίζω οτι είναι ασφαλής ακόμα στα μάτια μου γιατί ψηφίζει άρες μάρες, τουλάχιστον κάτι δικαιολογεί. Θέλω να πιστεύω οτι είναι χρήσιμος πολίτης.
18. Και περνάμε στον αγαπημένο μου Σπυράκο. Το ήξερα οτι ήταν πολίτης και πριν παίξει η blue την κάρτα όνειρο. Σπυράκο αν έχεις ρόλο ηρέμησε και σκέψου καθαρά!
19. Ο Τάσος είπε το πρωί οτι θα μπει το μεσημέρι να αιτιολογήσει γιατί με ψηφίζει. Τον είδατε; Οχι. Δε με πειράζει που με ψήφισε, αλλά το να ψηφίζεις έτσι κάποιον και να εξαφανίζεσαι, χωρίς να μπορώ κι εγώ να απαντήσω σε κάποια κατηγορία, είναι άσχημο. Και ύποπτο. Αλλά τον Τάσο ακόμα τον εμπιστεύομαι. Όχι για πολύ όμως...
20. Για τη Χαρουλίτα τα έχω πει. Μπαίνει, λέει οτι έχει δουλειές και ξαναβγαίνει. Είναι η 3η ύποπτη (όχι ένοχη) για μένα.

Εν τέλει και με αυτό το σεντόνι, θα ψηφίσω τη Drama Prinzessin και πάλι γιατί τη θεωρώ ακόμα πολύ ύποπτη. Αν τελικά φύγω με την ψηφοφορία, λάβετε υπόψη τα λόγια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top