Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Τελικά θέλετε να μιλάνε οι παίκτες ή όχι; Αν δε μιλάνε, είναι δολοφόνοι. Αν μιλάνε και ψάχνουν μια άκρη, είναι πάλι ύποπτοι. Και στο άλλο παλέρμο που είχα παίξει (το μοναδικό μάλιστα, ως απάντηση σε αυτόν που είπε οτι είμαι έμπειρη παίκτρια :eek:) είχα φύγει επειδή μιλούσα πολύ...

Καθόλου δεν αντιστρέφω όσα είπες Catalyst, εξέφρασα τις απορίες μου (όπως κι άλλοι) για το πώς ήσουν τόσο σίγουρος για την ενοχή της Μαρίας. Τα σχόλιά μου για τη χτεσινή ψηφοφορία είναι οτι η Μαρία αγχώθηκε τόσο ώστε να κάνει σπασμωδικές κινήσεις. Αν ήταν δολοφόνος, όπως είπε κι η Φοίβη, δε θα ήταν πιο έτοιμη να αντιδράσει πιο ήρεμα; Για το φαντασμένο πραγματικά δεν ξέρω, μάλλον την πλήρωσε λόγω εμπειρίας, ας ελπίσουμε κάποιος να τον ξαναφέρει για να καταλάβουμε τι ρόλο βαράει.
Το να μιλάνε όλοι θα έπρεπε να είναι δεδομένο. Από κεί και πέρα, έχει μεγάλη σημασία τι λένε, γιατί αυτός που μιλάει πολύ φαίνεται αν πραγματικά ψάχνει τους ενόχους ή απλά το κάνει για να θολώσει τα νερά και να σαλαγήσει τα πρόβατα που θα τον ακολουθήσουν. Ελπίζω να ανήκεις στην πρώτη κατηγορία, αλλά μέχρι στιγμής δεν με έχεις πείσει ούτε εσύ και αν έχεις σκοπό να μιλάς πολύ, καλό θα είναι να λες πιο ουσιαστικά πράγματα και να μην κρίνεις τους άλλους μόνο σαν μακρινός παρατηρητής.

Μακάρι να είναι αυτό που λες, αλλά ειλικρινά σε πόσα Παλέρμο έχεις δει να γίνεται αυτό; Από το καλημέρα δλδ να βρίσκουμε δολοφόνο! Ή οι δολοφόνοι είναι όλοι καινούργιοι και δεν ξέρουν πως να συμπεριφερθούν και καρφώνονται ή έχουν έναν καλό παίχτη με το μέρος τους που κινεί τα νήματα με περισσότερη ευκολία!
Έγινε στο προηγούμενο παλέρμο που ο δολοφόνος wild_boy βγήκε απ' τον πρώτο γύρο (στην παράταση αν θυμάμαι καλά), με τους συνδολοφόνους του να παρακολουθούν ανήμποροι. Να τονίσω ότι και εκεί είχα πιαστεί από ένα ψαρωτικό πρώτο ποστ του wild_boy κι άρχισα να τον υποπτεύομαι. Κάτι ανάλογο κάνω και τώρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Πες μου εναν λογο για να ειναι δολοφονος ο fantasmenos.Απλα ολοι τα βαζετε μαζι του καθε φορα!!Τοσο πολυ λοιπον υπερασπιζεσαι την Μαρια ε; Η συμπεριφορα της ειναι περιεργη καθως αλλαζει ψηφους τελευταια στιγμη και μας το παιζει αθωα!!!Και ψηφιζεις καποιον που την υποψιαστηκε ετσι απλα γιατι δημιουργειτε κυματα εναντιον αθωων!!!Υποπτο;:whistle:

Καλημερα συμπολιτες μου..χαιρομαι που ευτυχως δεν εγινε φονος!!

Που ακριβώς με είδες να υπερασπίζομαι και μάλιστα τόσο πολύ την Μαρία? Είπα απλά πως επειδή έχω παίξει σε πολλά παλέρμο ξέρω πως συνήθως όπου υπάρχει ρεύμα δεν υπάρχει δολοφόνος. :confused: Επίσης δεν είπα πως ο fantasmenos είναι δολοφόνος, είπα απλά πως αν ήταν να διαλλέξω ανάμεσα στους 2 σε εκείνον θα έδινα τις περισσότερες πιθανότητες να είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Phoebe, πραγματικά τώρα, πιστεύεις ότι η επιχειρηματολογία μου είναι στοχευμένη; Έχω κάνει τόσα ποστ για τη συμπεριφορά της Μαρίας, αν ήμουν δολοφόνος θα κοιτούσα να διασκορπίσω τις υποψίες σε αρκετούς πολίτες και θα πετούσα σπόντες όποτε με συνέφερε. Βλέπεις ότι απαντάω σε όλους όσοι μου απευθύνουν το λόγο, δεν έχω μοιχευμένη να φοβηθώ. Την κάρτα που έχω στην κατοχή μου μπορώ να την ενεργοποιώ όποτε θέλω και όπως θέλω.



Αρχικά, όταν είχα εκφράσει τις αμφιβολίες μου για τη Μαρία, δεν πήρε ψήφο από κανέναν άλλο και είπα να της δώσω μια επιπλέον ψήφο για να κόψω αντιδράσεις. Και όπως όλοι είδατε, αυτές ήταν σπασμωδικές από πλευράς της.;)

Εγώ πάλι Βάιε πιστεύω ότι ναι η επιχειρηματολογία σου είναι στοχευμένη!! Αλλιώς δεν μπορώ να το εξηγήσω!!

Όσο για αυτό που λες, για το ότι δεν έχω κατηγορήσει κάποιον έως τώρα... ναι έχεις ένα δίκιο!! Ο λόγος όμως είναι ότι δεν έχω "ψάξει" και πολύ καλά τα μηνύματά σας ώστε να διακρίνω υπόπτους κτλ. Αρχικά ψήφισα καθαρά στην τύχη...
Υπόσχομαι λοιπόν να μελετήσω τα μηνύματά σας και μόλις βγάλω τα δικά μου συμπεράσματα θα μιλήσω!! :P

Και σχετικά με το δεύτερο... συγγνώμη αλλά όλοι όσοι προσπαθούν να σωθούν... για να μην φύγουν από το παιχνίδι, σπασμωδικές κινήσεις θα κάνουν!! Πόσο μάλλον όταν έχεις μόνο 5 λεπτά για να σκεφτείς πώς θα σωθείς. Και εσύ το ίδιο θα έκανες!!
Μάλλον εσύ είσαι ο "έμπειρος" παίκτης και εγώ η "άπειρη"... ίσως για αυτό να γίνεται όλο αυτό!!


Τέλος πάντων...θεωρώ πως κάνετε λάθος που με ψηφίζετε, σκεφτείτε οτι αν ήμουν δολοφόνος οι συνδολοφόνοι μου θα με είχαν υποστηρίξει. Το ίδιο συνέβη και χτες με τον φαντασμένο. Κάποιοι ξέρουν να κινούν τα νήματα καλά... Αν τελικά φύγω στη σημερινή ψηφοφορία, κι επειδή δεν ξέρω αν θα επιστρέψω ξανά, θέλω να επαναφέρω το φαντασμένο που, από όσο λέτε όλοι, είναι καλός και έμπειρος παίκτης.

Χρησιμοποιώ λοιπόν την κάρτα Νεκροφάνεια για να επαναφέρω τον φαντασμένο, κι ελπίζω να καταλάβετε οτι κάνετε λάθος που με ψηφίζετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Λοιπόν χθες οι υποχρεώσεις μου με κράτησαν μακριά από το παιχνίδι αλλά είναι ώρα να επανορθώσω προς το παρών για σήμερα ψηφίζω

Maria775m
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δε μου άρεσε καθόλου αυτή η κίνηση της maria775 γιαυτό και αλλάζω τη ψήφο μου. Ψηφίζω maria775.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Εγώ πάλι Βάιε πιστεύω ότι ναι η επιχειρηματολογία σου είναι στοχευμένη!! Αλλιώς δεν μπορώ να το εξηγήσω!!
Όσο για αυτό που λες, για το ότι δεν έχω κατηγορήσει κάποιον έως τώρα... ναι έχεις ένα δίκιο!! Ο λόγος όμως είναι ότι δεν έχω "ψάξει" και πολύ καλά τα μηνύματά σας ώστε να διακρίνω υπόπτους κτλ. Αρχικά ψήφισα καθαρά στην τύχη...
Υπόσχομαι λοιπόν να μελετήσω τα μηνύματά σας και μόλις βγάλω τα δικά μου συμπεράσματα θα μιλήσω!! :P

Και σχετικά με το δεύτερο... συγγνώμη αλλά όλοι όσοι προσπαθούν να σωθούν... για να μην φύγουν από το παιχνίδι, σπασμωδικές κινήσεις θα κάνουν!! Πόσο μάλλον όταν έχεις μόνο 5 λεπτά για να σκεφτείς πώς θα σωθείς. Και εσύ το ίδιο θα έκανες!!
Μάλλον εσύ είσαι ο "έμπειρος" παίκτης και εγώ η "άπειρη"... ίσως για αυτό να γίνεται όλο αυτό!!


Τέλος πάντων...θεωρώ πως κάνετε λάθος που με ψηφίζετε, σκεφτείτε οτι αν ήμουν δολοφόνος οι συνδολοφόνοι μου θα με είχαν υποστηρίξει. Το ίδιο συνέβη και χτες με τον φαντασμένο. Κάποιοι ξέρουν να κινούν τα νήματα καλά... Αν τελικά φύγω στη σημερινή ψηφοφορία, κι επειδή δεν ξέρω αν θα επιστρέψω ξανά, θέλω να επαναφέρω το φαντασμένο που, από όσο λέτε όλοι, είναι καλός και έμπειρος παίκτης.
Επαναλαμβάνω ότι απαντάς μόνο σε μένα ενώ σε έχουν ψηφίσει κι άλλοι μετά τα χθεσινά. Εγώ εκφράζω τις σκέψεις μου απέναντι στις κινήσεις σου, δεν προσπάθησα να πείσω κανέναν να σε ψηφίσει. Το σκέφτηκες ότι μπορεί να επιμένω σε σένα επειδή η συμπεριφορά σου είναι πολύ ύποπτη; Δεν καταλαβαίνω γιατί επιδιώκεις να συνεχίζεις να αμύνεσαι απέναντί μου και προσπαθείς να φανείς ανήμπορη/άπειρη για να σε λυπηθούν και να μη σε ψηφίσουν. Ακόμα και πρώτη φορά να παίζεις (που δεν το νομίζω, έχεις ξαναπαίξει κι εγώ δεν έχω την τρελή εμπειρία από παλέρμο), οι κινήσεις σου είναι υπερβολικά αμυντικές.
Περιμένω να δώ ποιόν υποπτεύεσαι εσύ, αν και δεν θα εκλπαγώ καθόλου αν με ψηφίσεις! Ίσα-ίσα, το αναμένω μάλιστα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Έγινε στο προηγούμενο παλέρμο που ο δολοφόνος wild_boy βγήκε απ' τον πρώτο γύρο (στην παράταση αν θυμάμαι καλά), με τους συνδολοφόνους του να παρακολουθούν ανήμποροι. Να τονίσω ότι και εκεί είχα πιαστεί από ένα ψαρωτικό πρώτο ποστ του wild_boy κι άρχισα να τον υποπτεύομαι. Κάτι ανάλογο κάνω και τώρα.:)


Οκ! Αυτό δεν το ήξερα! Αυτό βέβαια δεν σημαίνει οτι και σε αυτό θα έχεις πέσει μέσα αγαπητέ!

Όσο περνάει η ώρα πείθομαι όλο και πιο πολύ για την αθωότητά της maria775m και καλό θα ήταν να σκεφτούν με μεγάλη προσοχή την ψήφο τους οι πολίτες!
Την maria δεν θέλω να την ψηφίσω, γιατί έχουν πέσει όλοι πάνω της και κάτι μου λέει οτι κάποιο λάκκο έχει η φάβα! Αν είναι δολοφόνος, μακάρι να βγει, αλλά στην περίπτωση που είναι πολίτης, δεν θέλω να πέσω στην παγίδα των δολοφόνων ακολουθώντας το ρεύμα!

Θα ψηφίσω τον Catalyst γιατί η πολύ σιγουριά δεν μου αρέσει καθόλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
'Eνα έχω να πώ: ΕΛΕΟΣ με τις ψήφους στην Μαρία!

Ψηφίζω Misskit για τώρα. Μπορεί να αλλάξω αργότερα,not sure.
Aλλά κάαατι δεν μου κάθεται καλά στην όλη φάση.

Δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο που διέθετα συνήθως για το Παλέρμο και νιώθω πολύ "πίσω". Πφ.

Θα διαβάσω και τα άλλα ποστ με την ησυχία μου και θα επανέλθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Εγώ πάλι Βάιε πιστεύω ότι ναι η επιχειρηματολογία σου είναι στοχευμένη!! Αλλιώς δεν μπορώ να το εξηγήσω!!

Όσο για αυτό που λες, για το ότι δεν έχω κατηγορήσει κάποιον έως τώρα... ναι έχεις ένα δίκιο!! Ο λόγος όμως είναι ότι δεν έχω "ψάξει" και πολύ καλά τα μηνύματά σας ώστε να διακρίνω υπόπτους κτλ. Αρχικά ψήφισα καθαρά στην τύχη...
Υπόσχομαι λοιπόν να μελετήσω τα μηνύματά σας και μόλις βγάλω τα δικά μου συμπεράσματα θα μιλήσω!! :P

Και σχετικά με το δεύτερο... συγγνώμη αλλά όλοι όσοι προσπαθούν να σωθούν... για να μην φύγουν από το παιχνίδι, σπασμωδικές κινήσεις θα κάνουν!! Πόσο μάλλον όταν έχεις μόνο 5 λεπτά για να σκεφτείς πώς θα σωθείς. Και εσύ το ίδιο θα έκανες!!
Μάλλον εσύ είσαι ο "έμπειρος" παίκτης και εγώ η "άπειρη"... ίσως για αυτό να γίνεται όλο αυτό!!


Τέλος πάντων...θεωρώ πως κάνετε λάθος που με ψηφίζετε, σκεφτείτε οτι αν ήμουν δολοφόνος οι συνδολοφόνοι μου θα με είχαν υποστηρίξει. Το ίδιο συνέβη και χτες με τον φαντασμένο. Κάποιοι ξέρουν να κινούν τα νήματα καλά... Αν τελικά φύγω στη σημερινή ψηφοφορία, κι επειδή δεν ξέρω αν θα επιστρέψω ξανά, θέλω να επαναφέρω το φαντασμένο που, από όσο λέτε όλοι, είναι καλός και έμπειρος παίκτης.

Χρησιμοποιώ λοιπόν την κάρτα Νεκροφάνεια για να επαναφέρω τον φαντασμένο, κι ελπίζω να καταλάβετε οτι κάνετε λάθος που με ψηφίζετε...

Δε συνέβει ακριβώς το ίδιο χτες με το fantasmeno όπως λες. οι ψήφοι ήταν χωρισμένοι στα 2 σε αντίθεση με εσένα που μονοπωλείς το ενδιαφέρον των ψήφων. Ήταν τόσο άκυρο αυτό που πέταξες που πιστεύω πως έχετε και οι δύο κακό ρόλο για αυτό και τον επαναφέρεις πίσω έτσι απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Οκ! Αυτό δεν το ήξερα! Αυτό βέβαια δεν σημαίνει οτι και σε αυτό θα έχεις πέσει μέσα αγαπητέ!

Όσο περνάει η ώρα πείθομαι όλο και πιο πολύ για την αθωότητά της maria775m και καλό θα ήταν να σκεφτούν με μεγάλη προσοχή την ψήφο τους οι πολίτες!
Την maria δεν θέλω να την ψηφίσω, γιατί έχουν πέσει όλοι πάνω της και κάτι μου λέει οτι κάποιο λάκκο έχει η φάβα! Αν είναι δολοφόνος, μακάρι να βγει, αλλά στην περίπτωση που είναι πολίτης, δεν θέλω να πέσω στην παγίδα των δολοφόνων ακολουθώντας το ρεύμα!

Θα ψηφίσω τον Catalyst γιατί η πολύ σιγουριά δεν μου αρέσει καθόλου!
wtf?:P
Απάντησα στην ερώτησή σου και ήθελα να πώ πως δεν πρέπει να έχουμε την αντίληψη ότι η ψήφος του πρώτου γύρου είναι εντελώς στην τύχη, ότι ακόμα και από τα εισαγωγικά ποστ μπορούμε να πιάσουμε λαβράκια!
Phoebe παρασύρεσαι από ένα ανούσιο ποστ της Μαρίας, αλλά δεκτή η ψήφος σου. Όπως είπα, δεν έχω κάτι να φοβηθώ. Απλά σκέψου τι πας να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Επαναλαμβάνω ότι απαντάς μόνο σε μένα ενώ σε έχουν ψηφίσει κι άλλοι μετά τα χθεσινά. Εγώ εκφράζω τις σκέψεις μου απέναντι στις κινήσεις σου, δεν προσπάθησα να πείσω κανέναν να σε ψηφίσει. Το σκέφτηκες ότι μπορεί να επιμένω σε σένα επειδή η συμπεριφορά σου είναι πολύ ύποπτη; Δεν καταλαβαίνω γιατί επιδιώκεις να συνεχίζεις να αμύνεσαι απέναντί μου και προσπαθείς να φανείς ανήμπορη/άπειρη για να σε λυπηθούν και να μη σε ψηφίσουν. Ακόμα και πρώτη φορά να παίζεις (που δεν το νομίζω, έχεις ξαναπαίξει κι εγώ δεν έχω την τρελή εμπειρία από παλέρμο), οι κινήσεις σου είναι υπερβολικά αμυντικές.
Περιμένω να δώ ποιόν υποπτεύεσαι εσύ, αν και δεν θα εκλπαγώ καθόλου αν με ψηφίσεις! Ίσα-ίσα, το αναμένω μάλιστα!!

Μα από εσένα ξεκίνησε όλο αυτό!! Αν πρόσεξες οι άλλοι που με ψήφισαν ή που πιστεύουν στην ενοχή μου απλώς συμφωνούν με εσένα και λένε τα ίδια με λίγο διαφορετικά λόγια...
Δεν ξέρω... σαν να επηρεάζεις εμμέσως τους άλλους με αυτά που λες!!

Για όλα αυτά ναι μου φαίνεσαι ύποπτος... αλλά δεν ψηφίζω ακόμη!! Θα το ψάξω περισσότερο...

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Μα από εσένα ξεκίνησε όλο αυτό!! Αν πρόσεξες οι άλλοι που με ψήφισαν ή που πιστεύουν στην ενοχή μου απλώς συμφωνούν με εσένα και λένε τα ίδια με λίγο διαφορετικά λόγια...
Δεν ξέρω... σαν να επηρεάζεις εμμέσως τους άλλους με αυτά που λες!!

Για όλα αυτά ναι μου φαίνεσαι ύποπτος... αλλά δεν ψηφίζω ακόμη!! Θα το ψάξω περισσότερο...
Όταν λες κάτι, δεν σημαίνει ότι αυτομάτως πείθεις τόσο κόσμο. Άμα λες κουταμάρες δε σε ακούει κανείς. Τα όσα λέω έχουν μια βάση, οπότε δύο ενδεχόμενα παίζουν:
- είτε έχω δίκιο και σε πέτυχα και αυτά που λέω πείθουν και τους υπόλοιπους
- είτε είμαι λαοπλάνος που παίζει πολύ καλά το ρόλο του
Διάλεξε και πάρε όποιο απ' τα δύο σε συμφέρει ή προσπάθησε να πείσεις για την αθωότητά σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
wtf?:P
Απάντησα στην ερώτησή σου και ήθελα να πώ πως δεν πρέπει να έχουμε την αντίληψη ότι η ψήφος του πρώτου γύρου είναι εντελώς στην τύχη, ότι ακόμα και από τα εισαγωγικά ποστ μπορούμε να πιάσουμε λαβράκια!
Phoebe παρασύρεσαι από ένα ανούσιο ποστ της Μαρίας, αλλά δεκτή η ψήφος σου. Όπως είπα, δεν έχω κάτι να φοβηθώ. Απλά σκέψου τι πας να κάνεις.

Γιατί καλό μου; Πίστευες πως λέγοντας μου πως στο προηγούμενο παιχνίδι είχες πέσει μέσα όσον αφορά τον Wild_Boy, θα σε εμπιστευόμουν και σε αυτό;
Σε όσα παιχνίδια έχω παίξει, έχω μάθει 2 πράγματα:
Ποτέ μην ακολουθείς το ρεύμα, επειδή το κάνουν οι άλλοι! Αν θεωρείς κάποιον δολοφόνο, ψηφισε τον. Αν κάνεις λάθος, θα κατηγορείς τον εαυτό σου που τον ψήφισες και όχι που πίστεψες λόγια και υποθέσεις άλλων!
Πίσω από το ρεύμα, κρύβονται οι περισσότεροι δολοφόνοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δε συνέβει ακριβώς το ίδιο χτες με το fantasmeno όπως λες. οι ψήφοι ήταν χωρισμένοι στα 2 σε αντίθεση με εσένα που μονοπωλείς το ενδιαφέρον των ψήφων. Ήταν τόσο άκυρο αυτό που πέταξες που πιστεύω πως έχετε και οι δύο κακό ρόλο για αυτό και τον επαναφέρεις πίσω έτσι απλά.

Μα γιατί είναι άκυρο;; Από χθες δεν λέτε ότι αφενός είναι πολύ έμπειρος και καλός παίκτης και αφετέρου σας φαίνεται αθώος;;
Πιστεύω ότι θα βοηθήσει και από ότι είδα το πιστεύουν και άλλοι αυτό!!
Από εκεί και πέρα τι να σου πω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Γιατί καλό μου; Πίστευες πως λέγοντας μου πως στο προηγούμενο παιχνίδι είχες πέσει μέσα όσον αφορά τον Wild_Boy, θα σε εμπιστευόμουν και σε αυτό;
Σε όσα παιχνίδια έχω παίξει, έχω μάθει 2 πράγματα:
Ποτέ μην ακολουθείς το ρεύμα, επειδή το κάνουν οι άλλοι! Αν θεωρείς κάποιον δολοφόνο, ψηφισε τον. Αν κάνεις λάθος, θα κατηγορείς τον εαυτό σου που τον ψήφισες και όχι που πίστεψες λόγια και υποθέσεις άλλων!
Πίσω από το ρεύμα, κρύβονται οι περισσότεροι δολοφόνοι!
Άν θεώρησες τόσο ύποπτο που απάντησα στην ερώτησή σου, δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό. Έφερα ένα παράδειγμα, δεν είπα να μ' εμπιστευθείς. Άλλωστε ούτε εγώ είμαι σε θέση να είμαι σίγουρος. Στρίμωξα την παίκτρια που μου φάνηκε πιο ύποπτη και οι αντιδράσεις της την ενοχοποιούν στα μάτια μου, οπότε θα συνεχίζω να επιμένω. Από κεί και πέρα ο καθένας ερμηνεύει τα πράγματα διαφορετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
O fantasmenos επιστρέφει στο παιχνίδι.

Ψηφοφορία για 20/12/2011

  1. blue_butterfly
  2. Catalyst--> Maria775m
  3. cr 7--> Maria775m
  4. dimijim--> soter
  5. Drama Prinzessin--> Maria775m
  6. Elena Kr--> Maria775m
  7. fantasmenos
  8. foreverfreak--> Himela
  9. ggeorge1976--> Maria775m
  10. Himela --> Catalyst
  11. JaneWin
  12. love_angel --> Maria775m
  13. Maria775m
  14. Mayroulis
  15. MissKit--> Maria775m
  16. Phoebe--> Catalyst
  17. soter
  18. tsarachaf
  19. _elena_--> MissKit
  20. Πατρεύς --> Phoebe
  21. Σπυρακος (^^)--> Phoebe
  22. Τάσος97--> Maria775m
  23. Χαρουλιτα--> Maria775m
9 Maria775m
2 Phoebe
2 Catalyst
1 Himela
1 soter
1 MissKit

Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos



Φαντάσματα

fantasmenos - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια


Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1
foreverfreak--> 1
soter--> 1
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1



  • Ενεργοποίηση Κάρτας Επιπλέον Ψήφος από τον Catalyst (19/12).
  • Ενεργοποίηση Κάρτας Νεκροφάνεια από την Maria775 (ο fantasmenos επιστρέφει στο παιχνίδι) (20/12).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Έγινε στο προηγούμενο παλέρμο που ο δολοφόνος wild_boy βγήκε απ' τον πρώτο γύρο (στην παράταση αν θυμάμαι καλά), με τους συνδολοφόνους του να παρακολουθούν ανήμποροι. Να τονίσω ότι και εκεί είχα πιαστεί από ένα ψαρωτικό πρώτο ποστ του wild_boy κι άρχισα να τον υποπτεύομαι. Κάτι ανάλογο κάνω και τώρα.:)
Επίσης σε εκείνο το Παλέρμο ήμουν δολοφόνος και είδες πώς έπαιξα ως δολοφόνος
'Eνα έχω να πώ: ΕΛΕΟΣ με τις ψήφους στην Μαρία!

Ψηφίζω Misskit για τώρα. Μπορεί να αλλάξω αργότερα,not sure.
Aλλά κάαατι δεν μου κάθεται καλά στην όλη φάση.

Δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο που διέθετα συνήθως για το Παλέρμο και νιώθω πολύ "πίσω". Πφ.

Θα διαβάσω και τα άλλα ποστ με την ησυχία μου και θα επανέλθω.
Λοιπόν έλενα κι εμένα κάτι δε μου κάθεται καλά. Ίσως ο Βάιος να είναι δολοφόνος και αυτό θα φανεί τις επόμενες 3 ωρες
Μα γιατί είναι άκυρο;; Από χθες δεν λέτε ότι αφενός είναι πολύ έμπειρος και καλός παίκτης και αφετέρου σας φαίνεται αθώος;;
Πιστεύω ότι θα βοηθήσει και από ότι είδα το πιστεύουν και άλλοι αυτό!!
Από εκεί και πέρα τι να σου πω;

Και συνεχίζω να πιστεύω πως λειτουργείς λίγο περίεργα. Θέλω να καταλάβω τον τρόπο σκέψης σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Όταν λες κάτι, δεν σημαίνει ότι αυτομάτως πείθεις τόσο κόσμο. Άμα λες κουταμάρες δε σε ακούει κανείς. Τα όσα λέω έχουν μια βάση, οπότε δύο ενδεχόμενα παίζουν:
- είτε έχω δίκιο και σε πέτυχα και αυτά που λέω πείθουν και τους υπόλοιπους
- είτε είμαι λαοπλάνος που παίζει πολύ καλά το ρόλο του
Διάλεξε και πάρε όποιο απ' τα δύο σε συμφέρει ή προσπάθησε να πείσεις για την αθωότητά σου!

Κοίτα θα με συνέφερε να "πάρω" το δεύτερο αλλά έτσι όπως έχει διαμορφωθεί το παιχνίδι και η παρούσα κατάσταση δεν με συμφέρει θεωρώ πως είναι καλύτερο να προσπαθήσω να πείσω για την αθωότητά μου προσπαθώντας να αναιρέσω τις όποιες κατηγορίες!!
Βέβαια κατά πόσο είναι αυτό εύκολο όταν έχουν πέσει όλοι πάνω μου δεν ξέρω... αλλα από την στιγμή που δεν έχω να φοβηθώ κάτι θα το προσπαθήσω!!!

(καλά το τελευταίο όποιος θέλει το πιστεύει... μπορεί να θεωρήσετε ότι μπλοφάρω κιόλας αλλά λυπάμαι δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εγώ παρακολουθώ το νήμα και θέλω να πω πως η συσσώρευση τόσων ψήφων στην Μαρία μόνο περίεργη μπορεί να είναι
Είτε η Μαρία είναι δολοφόνος είτε όχι, πιστεύω πως μερικοί δολοφόνοι βρίσκονται ανάμεσα σε αυτούς που ψηφίζουν τη Μαρία
Αν αυτή είναι δολοφόνος τότε οι δολοφόνοι έχουν αποδεχτεί την "ήττα" τους σε αυτόν τον γύρο και θα την ψηφίσουν για ξεκάρφωμα είτε αν δεν είναι δολοφόνος τότε οι τελευταίοι έχουν κάνει εξαιρετική δουλεία, έριξαν μια δυο ψήφους στη Μαρία και μετά μας αφήνουν εμάς να τη βγάλουμε έξω, παίζοντας μαζί μας
Θεωρώ ύποπτες τις κινήσεις της Μαρίας αλλά επίσης και κινήσεις πανικού και απειρίας
Πιστεύω πως βρέθηκε στη δίνη του κυκλώνα και γι αυτό συμπεριφέρεται έτσι
Άλλωστε αν ήταν δολοφόνος οι συνδολοφόνοι της θα την είχαν συμβουλέψει για το πως να παίξει
Θέλω λοιπόν να καταλήξω πως:
- δεν γνωρίζω και δεν θέλω να διακυνδυνέψω κάποια πρόβλεψη για το αν η Μαρία είναι δολοφόνος είτε μια απλή πολίτισσα σε απόγνωση
- ανάμεσα σε αυτούς που την ψήφισαν σίγουρα κρύβεται/ονται 1-2 δολοφόνοι

Όσο για την κίνησή της να επαναφέρει τον φαντασμένο...
Πιστεύω πως αυτός ήταν αθώος και την πλήρωσε απ μια ψήφο που έριξε στην τύχη
Είναι σίγουρα έμπειρος παίχτης και μπορεί να βοηθήσει στην ανακάλυψη των δολοφόνων
Δεν τον θεωρώ ύποπτο, γιατί δεν έχει κάνει κάτι για να τον θεωρήσω ύποπτο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω κι αν έχει κάποια παραπάνω σχέση με τη Μαρία (είτε είναι συνδολοφόνοι και ζητάει βοήθεια είτε είναι συγκάτοικοι και ζητάει βοήθεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
εγώ δεν ξέρω ποιον να ψηφίσω. η Μαρία μου φαίνεται αθώα και απλώς όλοι οι δολοφόνοι έχουν πέσει πάνω της:hmm:
το βράδυ θα γυρίσω αργά και νομίζω δεν θα προλάβω να ψηφίσω, οπότε ψηφίζω από τώρα και νομίζω θα ψηφίσω Catalyst γιατί θέλει να βγάλει τη μαρία δολοφόνο.

υγ γιατί δε μιλάτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top