Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Μαρία χθες τα τελευταία λεπτά της ψηφοφορίας και μετά που τελείωσε ήμουν μέσα και παρακολουθούσα το θέμα. Βλέπω λοιπόν 8 και 6 από τη μαρία ψήφος στη μιςκιτ αν δεν κάνω λάθος και μόλις κάνω ανανέωση βρε τι βλέπω, το μισσκιτ είχε γίνει Τάσος. Και σε ρωτάω εγώ γιατί Μαρία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Χα! Κι εγώ το είδα αυτό. Την άλλαξε, γιατί με είχε ήδη ψηφίσει, παρόλα ταύτα επέμενε να με πετάξει έξω. :P Το λόγο ακόμα δεν μπορώ να τον καταλάβω. Νομίζω, ωστόσο, πώς έχω βγάλει λαβράκι αυτή τη στιγμή.

Το ρεύμα ενάντια στη Μαρία έχει ξεκινήσει και δύσκολα σώζεται, γιατί μια μεθοδευμένη αντεπίθεση από τους δολοφόνους θα ήταν μεγάλο φάουλ, επομένως δεν μπορούν να εμφανιστούν από το πουθενά 6 άτομα, να συγκεντρώσουν τις ψήφους τους σε κάποιον άλλο. Εδώ μπαίνει το άτομο που ψήφισα τυχαία στον πρώτο γύρο και καρφώνεται.

Εγω ψηφιζω
maria775m!

Η αιτιολογηση θα ερθει αργοτερα...

Υπεκφυγές λέω εγώ. Ψηφίζουμε στις 12 σχεδόν και λέμε αιτιολόγηση αργότερα; Αχ, αχ... Αν έρθει αυτή η αιτιολόγηση, θα είναι από τα πιο ενδιαφέροντα πράγματα που θα έχω διαβάσει. Μιας που δεν έχει πιθανότητες να ζήσει η αγαπητή Μαρία, ας τη θάψουμε να κρυφτούμε κι εμείς στις ψήφους της μαζί με τους άλλους. Την έχω ξαναδεί αυτήν τη λογική, έγινε κλισέ πια. :redface:

Τάσο, η όλη σου προσπάθεια να πείσεις με νύχια και με δόντια πως είσαι πολίτης είναι υπερβολικά ύποπτη. Θα σε έχω υπ' όψιν μιας που προηγούνται άλλοι. Οι κατηγορίες σου προς τη maria775m με προβληματίζουν έντονα. Αισθάνομαι πως ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε. Θα δούμε.

Για την ώρα ψηφίζω maria775m.

ΥΓ: Καλημέρα σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τάσο, η όλη σου προσπάθεια να πείσεις με νύχια και με δόντια πως είσαι πολίτης είναι υπερβολικά ύποπτη. Θα σε έχω υπ' όψιν μιας που προηγούνται άλλοι. Οι κατηγορίες σου προς τη maria775m με προβληματίζουν έντονα. Αισθάνομαι πως ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε. Θα δούμε.

Για την ώρα ψηφίζω maria775m.

ΥΓ: Καλημέρα σε όλους!

Καλημέρα. Οκ δεν αντιλέγω. Ούτως ή άλλως έτσι τόσο επιθετικό θα με βλέπετε για τους πρώτους γύρους. Μετά ηρεμώ διότι θα έχω ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα. Βέβαια μπορείς να χρησιμοποιήσεις την Κάρτα όνειρο και να δεις ποιος είμαι. Στο λέω ετσι ώστε να μπορείς να με εμπιστευτείς περισσότερο. Όπως κι εγώ μόλις πάρω την κάρτα Όνειρο, για σένα θα ρώτησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο!
Σήμερα δεν έχω σχολείο οπότε σας γράφω τώρα το πρωί.
Θα πω λίγα πράγματα σχετικά με χθες και με τα άτομα που θεωρούνται ύποπτα απ τους υπόλοιπους αλλά κι απ εμένα.

Αρχικά ναι η Μαρία φαίνεται ότι είναι ύποπτη
Και οι κινήσεις της χθες δείχνανε δολοφόνο
Αλλά μην ας μην ξεχνάμε πως αυτή τη στιγμή είμαστε ακόμη στην αρχή
Οι δολοφόνοι μπορεί να μη μιλάνε πολύ κι αυτή τη στιγμή να γελάνε με εμάς
Να έχει δημιουργηθεί ένα κύμα εναντίος μιας αθώας κι αυτοί να σχεδιάζουν άνετα τη δολοφονία τους
Δε λέω ότι η Μαρία δν είναι ύποπτη αλλά δεν μπορώ να είμαι και πολύ σίγουρος γι αυτό
Μπορεί να άλλαξε τελευταία στιγμή την ψήφο της αλλά μπορεί να έγινε και πάνω στον πανικό της
Δε τη χαρακτηρίζω ύποπτη ή αθώα, απλά θα την έχω στη λίστα μου και θα την παρακολουθώ

Στη συνέχεια κι ο Τάσος εμένα δεν μου κάθεται καλά
Μπορεί όντως ο τρόπος παιχνιδιού του να είναι έτσι, αλλά μπορεί επίσης να κατηγορεί πολύ κόσμο προσπαθώντας να δημιουργήσει ρεύματα εναντίον τους και να δικαιολογείται απ τον τρόπο παιχνιδιού του
Κι όπως είπα χθες με τον σπυράκο, όποιος κατηγορεί αθώους πολίτες, για εμένα δεν πρέπει να μείνει στο παιχνίδι, γιατί ακόμη κι αν είναι πολίτης δημιουργεί προβλήματα στους πολίτες και διευκολύνει ακόμη κ άθελά του τους δολοφόνους
Για τον Τάσο δεν μου επαρκούν τα στοιχεία για να τον κατηγορήσω, αλλά θα ηθελα πολύ ένα Όνειρο για να δούμε αν μπορούμε να τον εμπιστευτούμε

Κι επειδή σήμερα έχει δολοφονία και δεν είμαι σίγουρος ότι θα ζω, θα ψηφίσω απ τώρα κι ίσως αλλάξω αργότερα μετά τη δολοφονία
Δεν έχω και πολλά στοιχεία για να κατηγορήσω στα ίσια κάποιον, μόνο μερικές ενδείξεις
Κι επειδή θέλω να είμαι δίκαιος και δε θέλω να συντελέσω σε μια πιθανή αποχώρηση αθώου πολίτη, θα ψηφίσω κάποιον ανενεργο
Άλλωστε κι αυτός θα αποχωρήσει σήμερα με απουσίες και δεν μας έχει βοηθήσει καθόλου έως εδώ
soter απ εμένα
Εάν χρειαστεί να επανέλθω και να αλλάξω ψήφο τότε θα το κάνω!

ΥΓ1. Ποιός ετοιμάζει τα κόλυμβα για την κηδεία εδώ στο παλέρμο;
Πάντα το είχα απορία στα προηγούμενα παιχνίδια που διάβασα!
Ας ελπίσουμε να μη χρειαστούν σήμερα και η νοσοκόμα μας να έχει κάνει καλή δουλεία

ΥΓ2. Βγάλτε και καμιά λίστα
Αν δν προλαβαίνει η ΣΕ, ας το κάνει και κάποιος έμπειρος απ εμάς
Δεν είναι δύσκολο, λίγη προσοχη στην καταμέτρηση θελει μόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Καλημέρα Παλερμιώτες και Παλερμιώτισσες! :D

Ψηφοφορία για 20/12/2011

  1. blue_butterfly
  2. Catalyst--> Maria775m
  3. cr 7
  4. dimijim--> soter
  5. Drama Prinzessin--> Maria775m
  6. Elena Kr--> Maria775m
  7. foreverfreak--> Himela
  8. ggeorge1976
  9. Himela
  10. JaneWin
  11. love_angel
  12. Maria775m
  13. Mayroulis
  14. MissKit--> Maria775m
  15. Phoebe
  16. soter
  17. tsarachaf
  18. _elena_
  19. Πατρεύς
  20. Σπυρακος (^^)--> Phoebe
  21. Τάσος97--> Maria775m
  22. Χαρουλιτα--> Maria775m
6 Maria775m
1 Phoebe
1 Himela
1 soter

Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos



Φαντάσματα

fantasmenos


Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1
foreverfreak--> 1
soter--> 1
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1




Παρατηρήσεις:
1. Μην αγχώνεστε για την λίστα. Δεν γίνεται σε κάθε ψήφο να βγαίνει και λίστα. Θα βγαίνει κάθε 10-15 ποστς. Δεν είναι και πολύ δύσκολο να κάνετε μια προσθαφαίρεση 2-3 ψήφων στο μυαλό σας! Μην αγχώνεστε, λοιπόν!

2. Μαυρούλη, μιας και είναι πρωί, είπαμε να σας φέρουμε και κεκάκια με τον καφέ σας! Κεκάκια για όλους, λοιπόν:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ήμουν ανάμεσα σε σένα και τον Catalyst.Αυτόν λόγο ενεργοποίησης κάρτας ίντριγκας γιατί υποψιάζομαι πως η Μαρια ειναι αθώα αλλά θα ψηφίσω Phoebe!!.O λόγος ένας:ΔΕΝ αιτιολογεις και δημιουργεις υποψιες!!

Λολ! Η ψήφος μου προς τον fantasmeno έγινε με βάση τους κανόνες του παιχνιδιού πως δεν χρειάζεται να αιτιολογήσεις την ψήφο σου από τις 8 μέχρι τις 8:05
NOTE: Μέχρι τις 8.05 μπορείτε να αλλάξετε τις ψήφους σας μία φορά ΧΩΡΙΣ όμως αιτιολόγηση. Το θέμα μετά κλειδώνεται!
Άμα είναι να κατηγορείς κάποιον, κατηγόρησε τον σωστά και όχι αβάσιμα!

Μα γι' αυτό δεν έχουμε τις κάρτες; Γιατί σου φαίνεται περίεργο που τη χρησιμοποίησα;:confused: Έχω σκοπό να το κάνω κάθε μέρα αν είναι δυνατό. Άλλωστε εξήγησα γιατί έδωσα επιπλέον ψήφο, προτιμούσα να φύγει κάποια που θεωρώ ύποπτη παρά ο αποδιοπομπαίος τράγος...
Εννοώ να πιέσουμε από τον πρώτο γύρο, να μην είμαστε χαλαροί γιατί σε αυτή τη χαλαρότητα πατάνε οι δολοφόνοι και καταφέρνουν πάντα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να μας μπερδεύουν. Μόνο αν σφίξουν τα λουριά θα αρχίσουν να καρφώνονται.

Ψηφίζω πάλι maria775m, οι λόγοι προφανείς.

Συμφωνώ οτι για αυτό υπάρχουν οι κάρτες, αλλά εσύ από τον πρώτο γύρο χρησιμοποίησες την κάρτα με την επιπλέον ψήφο; Δηλαδή πόσο καταραμένα σίγουρος ήσουν για να κάνεις κάτι τέτοιο από τον πρώτο κιόλας γυρο; Συνήθως στον πρώτο γύρο δεν ξέρουμε που παν τα τέσσερα, αλλά εσύ έχεις βγάλει τα συμπεράσματά σου πριν καν ξεκινήσουμε καλά, καλά!
Κοίτα να δεις κάτι πράγματα... αν δεν ήσουν εσύ η maria775m δεν θα ήταν καν υποψήφια για αποχώρηση...

Δεν λέω οτι η maria775m είναι πολίτης, αλλά ξαφνικά πολλοί πέσανε να την φάνε και κάτι δεν μου αρέσει... :hmm:

Χα! Κι εγώ το είδα αυτό. Την άλλαξε, γιατί με είχε ήδη ψηφίσει, παρόλα ταύτα επέμενε να με πετάξει έξω. :P Το λόγο ακόμα δεν μπορώ να τον καταλάβω. Νομίζω, ωστόσο, πώς έχω βγάλει λαβράκι αυτή τη στιγμή.

Το ρεύμα ενάντια στη Μαρία έχει ξεκινήσει και δύσκολα σώζεται, γιατί μια μεθοδευμένη αντεπίθεση από τους δολοφόνους θα ήταν μεγάλο φάουλ, επομένως δεν μπορούν να εμφανιστούν από το πουθενά 6 άτομα, να συγκεντρώσουν τις ψήφους τους σε κάποιον άλλο. Εδώ μπαίνει το άτομο που ψήφισα τυχαία στον πρώτο γύρο και καρφώνεται.

Για την ώρα ψηφίζω maria775m.

ΥΓ: Καλημέρα σε όλους!

Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να είσαι τόσο σίγουρη πως το ρεύμα δεν αλλάζει... έχουν δει τα ματάκια μου, κάτι ωραιότατες αλλαγές από το πουθενά! Πάντως αν όντως δεν αλλάξει κάτι, μάλλον δεν θέλουν οι δολοφόνοι να αλλάξει!

Μάλιστα...5-3 υπερ του fanta....Αν ήταν δολοφόνος, θα τον άφηναν οι συνδολοφόνοι του να κινδυνεύσει από τόσο νωρίς;
Η δικαιολογία ''τον ψηφίζω επειδή είναι ύπουλος παίκτης'' δεν στέκει, γιατί δεν έχει δείξει σημάδι ενοχής. Μάλλον κάποιοι θέλουν να τον καθαρίσουν επειδή τον φοβούνται. Για να δούμε...

Όχι, δεν θα τον άφηναν! Αλλά, αν υποθέοσυμε οτι ήταν δολοφόνος, αν ξαφνικά τον έσωζαν θα ήταν ύποπτο! Ενώ αφήνοντάς το έτσι δεν δημιουργούνε υποψίες!
Μπορεί βέβαια, η ψηφοφορία να τους βόλευε, αν ήταν και οι 2 πολίτες!

Το μόνο που κάνεις μέχρι τώρα είναι να αμύνεσαι χωρίς να πείθεις. Δεν έχεις υποπτευθεί κανέναν και ούτε ψάχνεις, όπως οι κανονικοί πολίτες.

+1

Επίσης, με την προσπάθεια για αλλαγή ψήφου την τελευταία στιγμή -που τελικά ήταν αχρείαστη- έδειξες ότι θέλεις να σώσεις το τομάρι σου. Να σου εξηγήσω τι εννοώ. Εκείνη τη στιγμή είχατε 3 ψήφους εσύ κι ο φάντα. Αντί να αλλάξεις στον φάντα και να φύγει εκείνος, προτίμησες να το κάνεις τριπλή ισοβαθμία με τον Τάσο, για δύο λόγους:
- για να μην καρφωθείς φανερά απ' τον πρώτο γύρο
- με την τριπλή ισοβαθμία θα είχες περισσότερες πιθανότητες στην παράταση, εφόσον εκεί θα σε υποστήριζαν και κάποιοι συνεργοί σου.
Φυσικά μπορεί να κάνω και λάθος και να ήταν απλώς ένας λάθος χειρισμός σου όλο αυτό, αλλά οι κινήσεις πανικού δεν γίνεται να μην σχολιάζονται.

Αν πεισθούμε οτι δεν είχε δει την δική μου ψήφο, δεν μπορείς να την κατηγορήσεις για κάτι!
Βασικά πιστεύω οτι οι κινήσεις της, χθες το βράδυ, ήταν πολύ σπασμωδικές και άμα έχει κακό ρόλο ίσως να ήταν πιο οργανωμένη!

Και μάλλον δεν είναι τυχαίο που σε υποπτεύονται κι άλλοι, οπότε μη ρίχνεις πάνω μου το ''φταίξιμο''.:whistle:

Anyway, θα δείξει αύριο.

Το γεγονός οτι την υποπτεύονται και άλλοι, δεν σημαίνει απολύτως τίποτα! Άσε που μπορεί να σκεφτούμε οτι κάποιοι έχουν βρει το επόμενο θύμα!

@maria775m: Είναι η πρώτη φορά που παίζεις Παλέρμο; Αν ναι, κάποια πράγματα δικαιολογούνται! Αν όχι...

Πραγματικά, όμως, θα ήθελα και η ίδια να σχολιάσει και να αντικρούσει τις κατηγορίες! Γιατί αν δεν το κάνει, είτε είναι δολοφόνος και δεν ξέρει τι να πει και πως να δικαιολογηθεί και δεν πρέπει να παραμείνει στο παιχνίδι, είτε είναι κακός πολίτης, ως προς τον τρόπο παιξίματος, και πάλι δεν πρέπει να παραμείνει στο παιχνίδι γιατί δυσκολεύει το έργο των άλλων πολιτών!

Προς τη ΣΕ: Καλό θα ήταν να γράφετε κάθε πότε ανακαλύπτεται ιδιότητα από την δολοφονία και από την ψηφοφορία! Προσωπικά με διευκολύνει περισσότερο και έτσι έχω συνηθίσει! :redface:
Η κάρτα που σου δίνεται, είναι αναγκαστικό να την χρησιμοποιήσεις την ίδια μέρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Μα γι' αυτό δεν έχουμε τις κάρτες; Γιατί σου φαίνεται περίεργο που τη χρησιμοποίησα;:confused: Έχω σκοπό να το κάνω κάθε μέρα αν είναι δυνατό. Άλλωστε εξήγησα γιατί έδωσα επιπλέον ψήφο, προτιμούσα να φύγει κάποια που θεωρώ ύποπτη παρά ο αποδιοπομπαίος τράγος...
Εννοώ να πιέσουμε από τον πρώτο γύρο, να μην είμαστε χαλαροί γιατί σε αυτή τη χαλαρότητα πατάνε οι δολοφόνοι και καταφέρνουν πάντα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να μας μπερδεύουν. Μόνο αν σφίξουν τα λουριά θα αρχίσουν να καρφώνονται.

Ψηφίζω πάλι maria775m, οι λόγοι προφανείς.

Καλημέρα παιδιά.
Λοιπόν την υποστήριξή μου στα λεγόμενα του Catalyst δεν την έκανα χθες επειδή ήθελα να δω την αντίδραση της
maria775m. Είχα μια αμφιβολία βλέπεις και ήθελα να δω που θα το πάει. Γι' αυτό και ψήφισα soter που ήταν ανενεργό μέλος. Μετά τα όσα διάβασα υποστηρίζω τα λεγόμενα του Catalyst -σχετικά με την τακτική του αποδιοπομπαίου τράγου- και ψηφίζω κι εγώ maria775m.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Προς τη ΣΕ: Καλό θα ήταν να γράφετε κάθε πότε ανακαλύπτεται ιδιότητα από την δολοφονία και από την ψηφοφορία! Προσωπικά με διευκολύνει περισσότερο και έτσι έχω συνηθίσει! :redface:
Η κάρτα που σου δίνεται, είναι αναγκαστικό να την χρησιμοποιήσεις την ίδια μέρα;

Αν και δεν διευκρινίζεται κάπου, νομίζω πως δεν έχει αποκάλυψη ιδιότητας το εξτριμ. Κοιτούσα σήμερα το πρωί στο προηγούμενο και δεν έλεγε κάτι για ιδιότητες πουθενά. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Προς τη ΣΕ: Καλό θα ήταν να γράφετε κάθε πότε ανακαλύπτεται ιδιότητα από την δολοφονία και από την ψηφοφορία! Προσωπικά με διευκολύνει περισσότερο και έτσι έχω συνηθίσει! :redface:
Η κάρτα που σου δίνεται, είναι αναγκαστικό να την χρησιμοποιήσεις την ίδια μέρα;

Σε αυτό το παιχνίδι δεν υπάρχουν αποκαλύψεις ρόλων παρά μόνο σε δύο περιπτώσεις:

1. αν φύγει κάποιος από απουσίες και

2. με την χρήση της κάρτας Τυμβωρυχία: Η κάρτα αυτή αποκαλύπτει την ταυτότητα ενός Φαντάσματος σε όλους τους παίκτες. Ο παίκτης αποκαλύπτει ΤΕΛΕΙΩΣ τον ρόλο του, παύει να είναι Φάντασμα και βγαίνει Εκτός Παιχνιδιού ΟΡΙΣΤΙΚΑ με δικαίωμα για τελευταία λόγια.



Ψηφοφορία για 20/12/2011



  1. blue_butterfly
  2. Catalyst--> Maria775m
  3. cr 7
  4. dimijim--> soter
  5. Drama Prinzessin--> Maria775m
  6. Elena Kr--> Maria775m
  7. foreverfreak--> Himela
  8. ggeorge1976--> Maria775m
  9. Himela
  10. JaneWin
  11. love_angel
  12. Maria775m
  13. Mayroulis
  14. MissKit--> Maria775m
  15. Phoebe
  16. soter
  17. tsarachaf
  18. _elena_
  19. Πατρεύς
  20. Σπυρακος (^^)--> Phoebe
  21. Τάσος97--> Maria775m
  22. Χαρουλιτα--> Maria775m
7 Maria775m
1 Phoebe
1 Himela
1 soter

Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos



Φαντάσματα

fantasmenos


Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1
foreverfreak--> 1
soter--> 1
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
Ωραία ας απαντήσω λοιπόν σε κάποια πράγματα που παρατήρησα μπας και βγάλουμε κάποια άκρη:

Διαβάζοντας από την αρχή το θρεντ, βλέπω τον catalyst να φάσκει και να αντιφάσκει. Στην αρχή λέει:

στον πρώτο γύρο θα ψηφίσω κάποιον που δεν θα έχει μιλήσει καθόλου.

Και μετά ψηφίζει τη Μαρία που είχε μιλήσει (ενώ υπήρχαν ανενεργοί παίκτες) και μάλιστα είναι τόσο σίγουρος ώστε της δίνει και δεύτερη ψήφο:

Ok λοιπόν. Επειδή δεν με έπεισες, ενεργοποιώ την κάντρα ίντριγκας.
Προτιμώ να φύγει μία ύποπτη παρά αυτή που δείχνει να είναι το εύκολο θύμα.

Πώς ήσουν τόσο σίγουρος για τη Μαρία catalyst ώστε να κάψεις και την κάρτα σου γι' αυτή; Εγώ ξέρω οτι τις κάρτες τις χρησιμοποιούμε όταν είμαστε τελείως σίγουροι για κάτι. Από πού προκύπτει αυτή η σιγουριά σου;

Καλώς με και να με χαίρεστε. Ψηφίζω Φοίβη γιατί έτσι μου κάπνισε.

Αυτά ήταν τα λόγια του φαντασμένου που τον έκαναν να φύγει από το παιχνίδι. Αυτό δε σας λέει κάτι; Εμένα μου φαίνεται πολύ ύποπτο... Γι' αυτό και η Phoebe είναι στους πρώτους 3 υπόπτους μου.

Αχ βρε τάσο ήταν το μόνο που σκέφτηκα εκείνη την στιγμή κοιτώντας τις ψήφους!! Βλακεία μου ξέρω... αλλά πλέον τι να λέμε;; είναι αργά!! Έχω εξηγήσει λίγες σελίδες πριν την σκέψη μου... τελικά αποδείχτηκε μεγάλη βλακεία!! Απλά εκείνη την στιγμή νόμισα ότι ήταν το καλύτερο που μπορούσα να κάνω!!!

Κοίταξε, κι εσύ δε μας τα λες καλά, σε κρατάω κι εσένα στα υπόψη. Αυτό που λίγο αθωώνει στα μάτια μου τη Μαρία είναι οτι έχει δημιουργηθεί ένα ρεύμα προς τα πάνω της και κανείς δεν την υποστηρίζει (όπως χτες με την Μισκιτ). Γενικά μου φαίνονται ύποπτες οι ομαδικές συμφωνίες και ψήφοι προς ένα άτομο. Κρατάω τις επιφυλάξεις μου για τη Μαρία.

Το τρεις λαλουν και δυο χορευουν το ξερεις Himela μου?? Το επεσα στην παγιδα μου το εχεις ακουστα?? Εγω ενα εχω να πω: Το εξυπνο πουλι απο τη μυτη πιανεται και οι παραπανω παραθεσεις το επιβεβαιωνουν ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ!! Και επειδη σας τα εχω κανει τσουρεκια με τις παροιμιες, εξηγουμε:

1) Πιανεσαι απο ενα ακυρο post της Φοιβης και με τον πιο ακομψο και ατεχνο τροπο βαζεις στο στομα τη λογια που δεν ειπε ΠΟΤΕ!! Εκεινη απλα χαιρετησε τον πατριωτη της και η δικη σου μεθοδευμενη -αλλα ακρως αποτυχημενη- απαντηση ειναι η εξης: "Εσυ τωρα πως εισαι τοσο σιγουρη οτι ο Τασος ειναι πολιτης??"... Οεο?? Που ειπε η κοπελια πως ο Τασος ειναι πολιτης Himela μου??? Γιατι οταν η Φοιβη ξεκαθαρισε τη θεση της, κατι που επεσημαναν και αλλα ατομα, εσυ τουμπεκι?? Μηπως γιατι φαγαμε την καυτη πατατα??? Απολυτα κατανοητη βεβαια η σταση σου, γιατι αν συνεχιζες να δικαιολογεις τα αδικαιολογητα θα πεφτανε και αλλο οι υποψιες πανω σου, ενω τωρα το συμβαν ξεχαστηκε και εμεινες στην αφανια!! Και τελικα, ενω η Φοιβη γινεται πιο υποπτη για σενα, τελικα ψηφιζεις τον αγγελο της αγαπης:P:P... Αυτο εξηγησε το μου λιγο, γιατι πραγματικα δεν εχει απολυτως καμια λογικη βαση:P!! Α, επισης πες μου και εναν καλο λογο για τον οποιο θεωρησες τη Βικυ υποπτη (γιατι κατι τετοιο ανεφερες και δεν ειπες πως βασιζεσαι στην τυχη)...

Συνηθίζεται όταν λες στο παλέρμο κάποιον συμπολίτη ή συμπατριώτη να εννοείς οτι θες να δείξεις οτι είσαι πολίτης και πας να το παίξεις καλός στους άλλους. Αυτό όποτε το δω μου φαίνεται ύποπτο. Πού να ξέρω οτι η Φοίβη κι ο Τάσος είναι συμπατριώτες in real life και η Φοίβη εννοούσε αυτό; Στον πρώτο γύρο από κάπου πάντα πας να πιαστείς. Όταν λοιπόν πήγα να ρίξω άδεια μήπως πιάσω γεμάτα, η Φοίβη μου απάντησε οτι το εννοούσε κυριολεκτικά, κι εγώ το δέχτηκα και δεν το συνέχισα. Πού βρίσκεις το κακό σε αυτό;:hmm:

Μετά από αυτό ψήφισα τη Love-angel γιατί θεώρησα οτι εκείνη στη δική μου κατηγορία πάλι τύπου "ρίχνω άδεια να πιάσω γεμάτα" φέρθηκε πολύ πιο νευρικά, κι αυτό την έκανε πιο ύποπτη για μένα από τη Phoebe. Ελπίζω να έλυσα τις απορίες σου.

Ανακεφαλαιώνοντας, ο πιο ύποπτος για μένα αυτή τη στιγμή είναι ο Catalyst, γιατί έχει δημιουργήσει ένα ρεύμα απέναντι στη Μαρία (που δείχνει μεν ύποπτη αλλά πιο πολύ αγχωμένη θα την έλεγα εγώ) και κανείς δεν την υποστηρίζει. Σε αυτή τη δεδομένη στιγμή δείχνω εμπιστοσύνη και στον Τάσο γιατί ξέρω οτι είναι καλός παίκτης και θα μας βοηθήσει. Για κανέναν άλλον δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά.

Για τώρα ψηφίζω τον Catalyst γιατί θεωρώ οτι επιμένει πάρα πολύ να στοχοποιήσει ένα άτομο από την αρχή (κι ενώ είχε πει οτι θα ψηφίσει αυτούς που δε συμμετέχουν). Ίσως αργότερα αλλάξω την ψήφο μου (αν η Μαρία ας πούμε δείξει περισσότερα σημάδια ενοχής).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Νομίζω ὅτι μὲ τὴ χθεσινὴ ψηφοφορία βγῆκαν ἀρκετὰ χρήσιμα συμπεράσματα γιὰ τὸ παιχνίδι. Δὲν μπορῶ νὰ πῶ ὅτι εἶμαι σίγουρος γιὰ τὴν ἐνοχὴ τῆς Μαρίας καθὼς πιστεύω ὅτι μᾶλλον ἔπεσε θῦμα τῆς ἀπειρίας της. Σίγουρα πάντως ἡ συμπεριφορά της μοιάζει ὕποπτη (τὸ ὁποῖο αὐτόματα δὲν τὴν κάνει δολοφόνο. Πολλοὶ ποὺ δὲ μοιάζουν καθόλου ὕποπτοι, εἶναι συνήθως δολοφόνοι.) Γενικὰ δὲ μοῦ ἀρέσει νὰ πηγαίνω μὲ τὸ ῥεῦμα καὶ προτιμῶ νὰ βλέπω νὰ ὑπάρχουν πολλαπλὲς ἐπιλογές. Ἡ Φοίβη δείχνει νὰ κάνῃ πολὺ μελετημένες κινήσεις καὶ πιστεύω ὅτι σίγουρα ἔχει ῥόλο. Ἐπειδὴ δὲν ξέρω ἀν θὰ μπορέσω νὰ μπῶ πιὸ μετά, θὰ ψηφίσω ἀπὸ τώρα ὥστε νὰ εἶμαι καλυμμένος.

Ψηφίζω
Phoebe
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δε μαρέσει αυτό το ρεύμα προς την maria, και αν ήταν δολοφόνος θα είχαν σίγουρα τρέξει να την προστατεύσουν. Πιο πολλές πιθανότητες δίνω να ήταν ο fantasmenos που έφτασε μέχρι και σε ψηφοφορία για να φύγει παρά ένα άτομο που μάζεψε για την πλάκα του 7 ψήφους από το πρωί.

Προς το παρόν θα ψηφίσω έναν από αυτούς που τη ψήφισαν και μετά τη δολοφονία αν ζω θα σκεφτώ καλύτερα τη ψήφο μου γιατί τώρα είμαι από τον ύπνο. Προς το παρόν Catalyst απο εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα!! :flowers:

Ψηφοφορία για 20/12/2011

  1. blue_butterfly
  2. Catalyst--> Maria775m
  3. cr 7
  4. dimijim--> soter
  5. Drama Prinzessin--> Maria775m
  6. Elena Kr--> Maria775m
  7. foreverfreak--> Himela
  8. ggeorge1976--> Maria775m
  9. Himela --> Catalyst
  10. JaneWin
  11. love_angel -->Catalyst
  12. Maria775m
  13. Mayroulis
  14. MissKit--> Maria775m
  15. Phoebe
  16. soter
  17. tsarachaf
  18. _elena_
  19. Πατρεύς --> Phoebe
  20. Σπυρακος (^^)--> Phoebe
  21. Τάσος97--> Maria775m
  22. Χαρουλιτα--> Maria775m
7 Maria775m
2 Phoebe
2 Catalyst
1 Himela
1 soter

Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos



Φαντάσματα

fantasmenos


Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1
foreverfreak--> 1
soter--> 1
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Η συνέχεια της Ιστορίας μας:


Εκείνο το βράδυ δεν κατάφερε να κοιμηθεί ήσυχα. Κάτι την ενοχλούσε και της στερούσε εκείνες τις λυτρωτικές ώρες χαλάρωσης και ηρεμίας. Ήταν μία σοβαρή αίσθηση ότι κάτι επρόκειτο να συμβεί και πως δε μπορούσε με τίποτα να το αποτρέψει. Το μόνο που μπορούσε να κάνει είναι να περιμένει παθητικά μέχρι το νήμα της ιστορίας να ξετυλιχτεί μπροστά της.
Σηκώθηκε πολύ νωρίς εκείνο το πρωί – ήταν μάταιο να προσπαθεί πια. Πηγαίνοντας στη κουζίνα του μικρού διαμερίσματος που είχε νοικιάσει για αυτές τις μέρες των διακοπών για να φτιάξει ένα καφέ, άνοιξε την τηλεόραση που ήταν στον μεγάλο πάγκο της κουζίνας.
Δεν περίμενε κάτι σπουδαίο τέτοια ώρα – ούτε είχε κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα στο νου της. Για αυτό άλλωστε και δεν πρόσεχε καθόλου την παρουσιάστρια που εκφωνούσε τις ειδήσεις. Με τον ζεστό καφέ στην κούπα στηρίχτηκε καλά από τον μαρμάρινο πάγκο. Το απλανές και κουρασμένο της βλέμμα έπεσε αδιάφορα στην τηλεόραση.
« Προχωρώντας σε πιο τοπικά νέα. Χθες το βράδυ σημειώθηκε μία απόπειρα δολοφονίας μπροστά στον καθεδρικό ναό. Οι κάτοικοι αναφέρουν πως άκουσαν ένα δυνατό πυροβολισμό και έτρεξαν κατευθείαν στο σημείο. Το επίδοξο θύμα βρισκόταν σε μεγάλη σύγχυση και ακόμη και τώρα αδυνατεί να περιγράψει το δράστη. Νοσηλεύεται καθαρά για προληπτικούς λόγους στο …»
Με τον πανικό να γυρίζει πάλι και να της προκαλεί πονοκέφαλο, μάζεψε την κούπα που της είχε πέσει με πάταγο στο πάτωμα καθώς άκουγε τρομαγμένη το δελτίο. Έπλυνε με νερό την πληγή που είχε ανοίξει στο αριστερό της χέρι από ένα μέρος της κούπας και σκεφτόταν πόσο επιβεβαιώθηκε εκείνη τη μέρα. Είχε όντως συμβεί κάτι φρικτό. Μία απόπειρα.
Δεν ήταν όμως μόνο αυτό.

Ευτυχώς, το θύμα είχε επιζήσει

Εdit:
Όπως λοιπόν καταλάβατε το επίδοξο θύμα επέζησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δε μαρέσει αυτό το ρεύμα προς την maria, και αν ήταν δολοφόνος θα είχαν σίγουρα τρέξει να την προστατεύσουν. Πιο πολλές πιθανότητες δίνω να ήταν ο fantasmenos που έφτασε μέχρι και σε ψηφοφορία για να φύγει παρά ένα άτομο που μάζεψε για την πλάκα του 7 ψήφους από το πρωί.

Προς το παρόν θα ψηφίσω έναν από αυτούς που τη ψήφισαν και μετά τη δολοφονία αν ζω θα σκεφτώ καλύτερα τη ψήφο μου γιατί τώρα είμαι από τον ύπνο. Προς το παρόν Catalyst απο εμένα.
Πες μου εναν λογο για να ειναι δολοφονος ο fantasmenos.Απλα ολοι τα βαζετε μαζι του καθε φορα!!Τοσο πολυ λοιπον υπερασπιζεσαι την Μαρια ε; Η συμπεριφορα της ειναι περιεργη καθως αλλαζει ψηφους τελευταια στιγμη και μας το παιζει αθωα!!!Και ψηφιζεις καποιον που την υποψιαστηκε ετσι απλα γιατι δημιουργειτε κυματα εναντιον αθωων!!!Υποπτο;:whistle:

Καλημερα συμπολιτες μου..χαιρομαι που ευτυχως δεν εγινε φονος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ἡ Φοίβη δείχνει νὰ κάνῃ πολὺ μελετημένες κινήσεις καὶ πιστεύω ὅτι σίγουρα ἔχει ῥόλο. Ἐπειδὴ δὲν ξέρω ἀν θὰ μπορέσω νὰ μπῶ πιὸ μετά, θὰ ψηφίσω ἀπὸ τώρα ὥστε νὰ εἶμαι καλυμμένος.

Ψηφίζω
Phoebe


Την Φοίβη να την αφήσεις ήσυχη και να αρχίσεις να ψάχνεις κανένα δολοφόνο! :pfff::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Συμφωνώ οτι για αυτό υπάρχουν οι κάρτες, αλλά εσύ από τον πρώτο γύρο χρησιμοποίησες την κάρτα με την επιπλέον ψήφο; Δηλαδή πόσο καταραμένα σίγουρος ήσουν για να κάνεις κάτι τέτοιο από τον πρώτο κιόλας γυρο; Συνήθως στον πρώτο γύρο δεν ξέρουμε που παν τα τέσσερα, αλλά εσύ έχεις βγάλει τα συμπεράσματά σου πριν καν ξεκινήσουμε καλά, καλά!
Κοίτα να δεις κάτι πράγματα... αν δεν ήσουν εσύ η maria775m δεν θα ήταν καν υποψήφια για αποχώρηση...

Δεν λέω οτι η maria775m είναι πολίτης, αλλά ξαφνικά πολλοί πέσανε να την φάνε και κάτι δεν μου αρέσει... :hmm:
Phoebe, πραγματικά τώρα, πιστεύεις ότι η επιχειρηματολογία μου είναι στοχευμένη; Έχω κάνει τόσα ποστ για τη συμπεριφορά της Μαρίας, αν ήμουν δολοφόνος θα κοιτούσα να διασκορπίσω τις υποψίες σε αρκετούς πολίτες και θα πετούσα σπόντες όποτε με συνέφερε. Βλέπεις ότι απαντάω σε όλους όσοι μου απευθύνουν το λόγο, δεν έχω τίποτα να φοβηθώ. Την κάρτα που έχω στην κατοχή μου μπορώ να την ενεργοποιώ όποτε θέλω και όπως θέλω. Αρχικά, όταν είχα εκφράσει τις αμφιβολίες μου για τη Μαρία, δεν πήρε ψήφο από κανέναν άλλο και είπα να της δώσω μια επιπλέον ψήφο για να κόψω αντιδράσεις. Και όπως όλοι είδατε, αυτές ήταν σπασμωδικές από πλευράς της.;)

Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να είσαι τόσο σίγουρη πως το ρεύμα δεν αλλάζει... έχουν δει τα ματάκια μου, κάτι ωραιότατες αλλαγές από το πουθενά! Πάντως αν όντως δεν αλλάξει κάτι, μάλλον δεν θέλουν οι δολοφόνοι να αλλάξει!
Ή τους πιάσαμε και δεν ξέρουν πώς να αντιδράσουν γιατί φοβούνται ότι είναι πολύ νωρίς για να καρφωθούν.


Όχι, δεν θα τον άφηναν! Αλλά, αν υποθέοσυμε οτι ήταν δολοφόνος, αν ξαφνικά τον έσωζαν θα ήταν ύποπτο! Ενώ αφήνοντάς το έτσι δεν δημιουργούνε υποψίες!
Μπορεί βέβαια, η ψηφοφορία να τους βόλευε, αν ήταν και οι 2 πολίτες!
Αδυνατώ να πιστέψω, εκ των υστέρων, ότι μέσα στους 6 που ψήφισαν φαντα στην παράταση δεν υπήρχε δολοφόνος. Περιμένω την αντίδραση αυτών των παικτών που τον ψήφισαν, για να διατυπώσω τις σκέψεις μου.

Καλημέρα παιδιά.
Λοιπόν την υποστήριξή μου στα λεγόμενα του Catalyst δεν την έκανα χθες επειδή ήθελα να δω την αντίδραση της
maria775m. Είχα μια αμφιβολία βλέπεις και ήθελα να δω που θα το πάει. Γι' αυτό και ψήφισα soter που ήταν ανενεργό μέλος. Μετά τα όσα διάβασα υποστηρίζω τα λεγόμενα του Catalyst -σχετικά με την τακτική του αποδιοπομπαίου τράγου- και ψηφίζω κι εγώ maria775m.
Ευχαριστώ που υποστηρίζεις τα λεγόμενά μου, όμως θα ήθελα να σε δώ πιο ενεργό παίκτη. Μου φαίνεται, χωρίς παρεξήγση, ότι επιδιώκεις να μείνεις στην αφάνεια. Περιμένω να κάνεις παιχνίδι.:P

Ωραία ας απαντήσω λοιπόν σε κάποια πράγματα που παρατήρησα μπας και βγάλουμε κάποια άκρη:

Διαβάζοντας από την αρχή το θρεντ, βλέπω τον catalyst να φάσκει και να αντιφάσκει. Στην αρχή λέει:


Και μετά ψηφίζει τη Μαρία που είχε μιλήσει (ενώ υπήρχαν ανενεργοί παίκτες) και μάλιστα είναι τόσο σίγουρος ώστε της δίνει και δεύτερη ψήφο:


Πώς ήσουν τόσο σίγουρος για τη Μαρία catalyst ώστε να κάψεις και την κάρτα σου γι' αυτή; Εγώ ξέρω οτι τις κάρτες τις χρησιμοποιούμε όταν είμαστε τελείως σίγουροι για κάτι. Από πού προκύπτει αυτή η σιγουριά σου;

[...]

Ανακεφαλαιώνοντας, ο πιο ύποπτος για μένα αυτή τη στιγμή είναι ο Catalyst, γιατί έχει δημιουργήσει ένα ρεύμα απέναντι στη Μαρία (που δείχνει μεν ύποπτη αλλά πιο πολύ αγχωμένη θα την έλεγα εγώ) και κανείς δεν την υποστηρίζει. Σε αυτή τη δεδομένη στιγμή δείχνω εμπιστοσύνη και στον Τάσο γιατί ξέρω οτι είναι καλός παίκτης και θα μας βοηθήσει. Για κανέναν άλλον δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά.

Για τώρα ψηφίζω τον Catalyst γιατί θεωρώ οτι επιμένει πάρα πολύ να στοχοποιήσει ένα άτομο από την αρχή (κι ενώ είχε πει οτι θα ψηφίσει αυτούς που δε συμμετέχουν). Ίσως αργότερα αλλάξω την ψήφο μου (αν η Μαρία ας πούμε δείξει περισσότερα σημάδια ενοχής).
Μέχρι χθες σε θεωρούσα αθώα, αλλά φαίνεται ότι προσπαθείς έμμεσα να αντιστρέψεις το κλίμα εναντίον μου και αυτό μου φαίνεται ύποπτο. Επίσης, θα ήθελα πολύ τη δική σου γνώμη για τα όσα έγιναν χθες στο τέλος της ψηφοφορίας, γιατί παρατηρώ ότι βολεύεσαι να σχολιάζεις γενικά και αόριστα κάποια μεμονωμένα περιστατικά και αφήνεις απ' έξω την ουσία.
Σε όλα τα υπόλοιπα που λες για μένα ξαφνικά χωρίς λόγο, θα πάρεις απάντηση στα παραπάνω και στο χθεσινοβραδινό μου ποστ, το οποίο δεν διάβασες καλά και ερμηνεύεις εντελώς λάθος τα γεγονότα. Όπως να 'ναι κι ό,τι να 'ναι.

Α, επίσης, Himela, αυτό που λες ότι δεν ψήφισα ανενεργό παίκτη, sorry, αλλά είναι βλακώδης κατηγορία. Είπα να μην λάβετε υπόψη τα πρώτα 2-3 ποστ μου στο παιχνίδι γιατί ήταν trolling. ΤΙ δεν καταλαβαίνεις;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Την Φοίβη να την αφήσεις ήσυχη και να αρχίσεις να ψάχνεις κανένα δολοφόνο! :pfff::P
Αυτο κανει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
Μέχρι χθες σε θεωρούσα αθώα, αλλά φαίνεται ότι προσπαθείς έμμεσα να αντιστρέψεις το κλίμα εναντίον μου και αυτό μου φαίνεται ύποπτο. Επίσης, θα ήθελα πολύ τη δική σου γνώμη για τα όσα έγιναν χθες στο τέλος της ψηφοφορίας, γιατί παρατηρώ ότι βολεύεσαι να σχολιάζεις γενικά και αόριστα κάποια μεμονωμένα περιστατικά και αφήνεις απ' έξω την ουσία.
Σε όλα τα υπόλοιπα που λες για μένα ξαφνικά χωρίς λόγο, θα πάρεις απάντηση στα παραπάνω και στο χθεσινοβραδινό μου ποστ, το οποίο δεν διάβασες καλά και πάλι ερμηνεύεις εντελώς λάθος τα γεγονότα. Όπως να 'ναι κι ό,τι να 'ναι.

Τελικά θέλετε να μιλάνε οι παίκτες ή όχι; Αν δε μιλάνε, είναι δολοφόνοι. Αν μιλάνε και ψάχνουν μια άκρη, είναι πάλι ύποπτοι. Και στο άλλο παλέρμο που είχα παίξει (το μοναδικό μάλιστα, ως απάντηση σε αυτόν που είπε οτι είμαι έμπειρη παίκτρια :eek:) είχα φύγει επειδή μιλούσα πολύ...

Καθόλου δεν αντιστρέφω όσα είπες Catalyst, εξέφρασα τις απορίες μου (όπως κι άλλοι) για το πώς ήσουν τόσο σίγουρος για την ενοχή της Μαρίας. Τα σχόλιά μου για τη χτεσινή ψηφοφορία είναι οτι η Μαρία αγχώθηκε τόσο ώστε να κάνει σπασμωδικές κινήσεις. Αν ήταν δολοφόνος, όπως είπε κι η Φοίβη, δε θα ήταν πιο έτοιμη να αντιδράσει πιο ήρεμα; Για το φαντασμένο πραγματικά δεν ξέρω, μάλλον την πλήρωσε λόγω εμπειρίας, ας ελπίσουμε κάποιος να τον ξαναφέρει για να καταλάβουμε τι ρόλο βαράει.

Σχετικά με τη δολοφονία που δεν έγινε, το λογικό είναι η μάγισσα να έσωσε το θύμα ή ο γιατρός να έπεσε μέσα. Όπως κι αν έχει, μπράβο!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Phoebe, πραγματικά τώρα, πιστεύεις ότι η επιχειρηματολογία μου είναι στοχευμένη; Έχω κάνει τόσα ποστ για τη συμπεριφορά της Μαρίας, αν ήμουν δολοφόνος θα κοιτούσα να διασκορπίσω τις υποψίες σε αρκετούς πολίτες και θα πετούσα σπόντες όποτε με συνέφερε. Βλέπεις ότι απαντάω σε όλους όσοι μου απευθύνουν το λόγο, δεν έχω τίποτα να φοβηθώ. Την κάρτα που έχω στην κατοχή μου μπορώ να την ενεργοποιώ όποτε θέλω και όπως θέλω. Αρχικά, όταν είχα εκφράσει τις αμφιβολίες μου για τη Μαρία, δεν πήρε ψήφο από κανέναν άλλο και είπα να της δώσω μια επιπλέον ψήφο για να κόψω αντιδράσεις. Και όπως όλοι είδατε, αυτές ήταν σπασμωδικές από πλευράς της.;)

Είσαι πλέον ένας έμπειρος παίχτης και για αυτό μπορώ να τα περιμένω όλα! Το οτι μιλάς συνεχώς και απαντάς σε όλους όσοι αναφέρουν το ονομά σου, σε βγάζει από τις υποψίες μου, ίσως γιατί δρω και εγώ κάπως έτσι όταν είμαι πολίτης! Αυτό που με φοβίζει είναι η σιγουριά σου... εκτός και αν έχεις καλό ρόλο!
Φυσικά και μπορείς να την χρησιμοποιήσεις όποτε εσύ θέλεις, απλά για εμένα το έκανες πολύ νωρίς...!
Ή τους πιάσαμε και δεν ξέρουν πώς να αντιδράσουν γιατί φοβούνται ότι είναι πολύ νωρίς για να καρφωθούν.

Μακάρι να είναι αυτό που λες, αλλά ειλικρινά σε πόσα Παλέρμο έχεις δει να γίνεται αυτό; Από το καλημέρα δλδ να βρίσκουμε δολοφόνο! Ή οι δολοφόνοι είναι όλοι καινούργιοι και δεν ξέρουν πως να συμπεριφερθούν και καρφώνονται ή έχουν έναν καλό παίχτη με το μέρος τους που κινεί τα νήματα με περισσότερη ευκολία!

Αυτο κανει!!!

Χμμμ... δεν νομίζω!


Η maria ακόμα δεν έχει μιλήσει πολύ και αυτό δεν την βοηθά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top