Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Η δημοσκόπηση έχει κλείσει!

Με 6 ψήφους ο fantasmenos γίνεται φάντασμα! Μπορεί να πει τα τελευταία του λόγια και να είναι σε ετοιμότητα τις επόμενες μέρες γιατί μπορεί να επιστρέψει στο παιχνίδι με χρήση κάποιας κάρτας ή ιδιότητας.:)

Οι δολοφόνοι μέχρι τις 3 π.μ. μπορούν να στείλουν το θύμα τους και όσοι έχουν κάποιο ρόλο να στείλουν πμ στη ΣΕ.

Καλή συνέχεια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είχαμε πει λοιπόν από την αρχή ότι αυτό θα είναι ένα διαφορετικό Παλέρμο... Ιδού η πρώτη απόδειξη. Η ιστορία μας.
Τα γεγονότα κάθε μέρας θα καταγράφονται με ένα ιδιαίτερο τρόπο και θα συνθέτουν μία συναρπαστική ιστορία μυστηρίου με πρωταγωνιστές, εσάς! :redface:
Αυτό που θέλω όμως να γίνει ξεκάθαρο είναι ότι η ιστορία αυτή ΔΕΝ καθορίζει το παιχνίδι - το αντίστροφο ισχύει. Δηλαδή, μην περιμένετε να αντλήσετε στοιχεία από την ιστορία γιατί είναι λάθος!
Ορίστε λοιπόν το πρώτο μέρος... Ελπίζω να σας αρέσει! :redface:

Το τελευταίο πράγμα που περίμενε όταν αποφάσισε να βγει για μία βόλτα στην Πλατεία της Πραιτώρια ήταν μία σύλληψη. Προσπάθησε να θυμηθεί καλά όσα περισσότερα μπορούσε από εκείνο το μικρό διάστημα των λίγων λεπτών αλλά δεν ήταν εύκολο. Τόσος κόσμος… Τόσες φωνές… Μεγάλη σύγχυση.
Κάθισε μπροστά στο αναμμένο τζάκι και αναλογιζόταν τη δύναμη της φωτιάς. Με λίγη ηρεμία κατάφερε να βάλει τα γεγονότα σε μία σειρά. Θυμήθηκε που καθώς εκείνη φωτογράφιζε την πλατεία και θαύμαζε το φωτισμό της άκουσε δίπλα της κάποιους ντόπιους να σχολιάζουν την πρωτοφανή κίνηση στην «Πλατεία της Ντροπής» όπως εκείνοι την ξέρουν.
Θυμήθηκε ότι κάνοντας ένα σύντομο γύρο παρατήρησε ότι κανένας δεν κυκλοφορούσε μόνος σε τέτοια προχωρημένη ώρα – μόνο εκείνη. Οι περισσότεροι ήταν χοντρά ντυμένοι για να προστατευτούν από το κρύο και σχημάτιζαν μεγάλες παρέες. Άλλοι πήγαιναν σε μαγαζιά, άλλοι απλά περνούσαν και σε λίγα μόνο λεπτά είχαν χαθεί. Κανένας δε στεκόταν πολύ σε ένα μέρος…
Τότε ήταν που ακούστηκε πολλή φασαρία. Είδε ένστολους άντρες, αστυνομικούς να οδηγούν σε ένα από τα πολλά περιπολικά που είχαν προσεκτικά κυκλώσει την πλατεία έναν άντρα. Οι περαστικοί είχαν πλέον σταματήσει και κοιτούσαν με ενδιαφέρον την εξέλιξη. Κάποιοι κιόλας από αυτούς έσπευσαν να τον κατηγορήσουν. Το όνομά του?
Fantasmenos
Ένα ακόμη φάντασμα στην πόλη των Φαντασμάτων, σκέφτηκε η κοπέλα. Σηκώθηκε από την αναπαυτική πολυθρόνα της και προχώρησε στο παράθυρο. Παντού επικρατούσε ησυχία έξω. Μία ησυχία όμως όχι γαλήνια, αλλά ανατριχιαστική. Η ησυχία ως μάντης κακών.

Αυτό ήταν.

Η Νύχτα είχε πέσει στο Παλέρμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αχμ,αχμ,αχμ,αχμ..

Τρείς ώρες είχα να μπώ. 5 σελίδες πόστ. ο.Ο

Λοιπόν.

Θεωρώ τρομερά ανεξήγητο το ότι ο Βάιος ενεργοποιήσε την κάρτα του και έδωσε στην Μαρία και δεύτερη ψήφο.
Ι mean ok,τόση σιγουριά πια?
Και τι να πιέσουμε βρε Βάιε? Ξέρεις πόσα άτομα υπάρχουν ακόμα στο παιχνίδι? :P

Well,don't know. tsara,Catalyst,MissKit θα προσέχω τα πόστ σας πάντως. Όπως και μερικούς ακόμα.

Eπίσης γιατίιι βγήκε ο φάντα από τον πρώτο γύρο,μούφα θα είχε πλάκα αν έμενε.Anywayz.
Θα έχει ενδιαφέρον το παιχνίδι πάντως.

Freak που είσαι οεο? :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Λοιπόν, θα ψηφίσω από τώρα, γιατί δεν ξέρω αν θα προλάβω να μπω αύριο πριν τις 20.00.

Αρκετά ύποπτη μου φάνηκε η maria775m από την αρχή του παιχνιδιού. Μπήκε με φόρα και ένταση, πράγμα που δείχνει ευχαρίστηση για τον ρόλο της. :hmm:
Θα ήθελα βέβαια να σιγουρευτώ, γιατί δεν έχουν γίνει αρκετά δρώμενα μέχρι στιγμής..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγώ πάντως τον Τάσο τον εμπιστεύομαι για πολίτη... τον έχω πετύχει σε αρκετά παιχνίδια και νομίζω ότι έχω καταλάβει πάνω-κάτω πώς κινείται!!!
Προς το παρόν τον εμπιστεύομαι...
Θα δείξει!!!
Χμμμ...αν δεν αλλαζες τη ψηφο σου τοτε θα πιστευα πως ειστε συγκατοικοι....χμμμ...οι δολοφωνοι βεβαια...Απο το προιγουμενο Παλερμο γνωρισα την τακτικηγ του Τασου .Μηπως ομως αλλαξες τη ψηφο σου οχι για να να σωθεις αλλα για να μη μας πεισεις οτι δεν ειστε συγκατικοι η τελος παντως για αντιπερισπασμο;;;;;Μαρια...δε με πειθεις αρκετα..Μαρια δε στρεφομαι εναντιον σου απλα θελω εξηγισεις...τις οποιες δυστηχως δε ξερω αν θα μπορεσω να διαβασω πριν τις 8...Και επειδη μαλλον δε θα προλαβω ψιφιζω εσενα MARIA .Ελπιζω οι κατηγοριες μου αλλα και η θεση στην οποια βρισκομαι να σας πειθει.

Το Σπυρακο τον βλεπω λιγο αθωο συμφωνα βεβαια με τα ποστ του...μηπως τελικα δεν ειναι τοσο..η τουλαχιστον οσο φαινεται

Για τον Πατρευς και για τους υπολοιπους δεν εχω ακομγ ολοκληρωμενη εικονα...

Καληνυχτα παιδια!Συγνωμη αν δε γραφω πολυ συχνα μεχρι την Πεμπτη αλλα εχω και σχολειο και αρκετα μαθηματα(ω ναι!παρολο που ειμαι Γ γυμνασιου ,παρολο που κοντρευουν τα Χρισοτυγεννα μαας βαζουν ακομη αρκετα...).Ελπιζω αυτο να μην ειναι ενα στοιχειο στο να με θεωρισετε αδικα υποπτη :) Θα γραφω οσο πιο συχνα μπορω παντως...καληνυχτα σας συμπολιτες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Ήμουν ανάμεσα σε σένα και τον Catalyst.Αυτόν λόγο ενεργοποίησης κάρτας ίντριγκας γιατί υποψιάζομαι πως η Μαρια ειναι αθώα αλλά θα ψηφίσω Phoebe!!.O λόγος ένας:ΔΕΝ αιτιολογεις και δημιουργεις υποψιες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Θεωρώ τρομερά ανεξήγητο το ότι ο Βάιος ενεργοποιήσε την κάρτα του και έδωσε στην Μαρία και δεύτερη ψήφο.
Ι mean ok,τόση σιγουριά πια?

Συμφωνώ σε αυτό, κι εμένα μου φάνηκε πολύ ύποπτη η πολλή σιγουριά του. Τόση σιγουριά ώστε να "κάψει" και τη μία κάρτα του που θα μπορούσε να τη χρησιμοποιήσει όταν τα πράγματα ξεκαθαρίσουν κι άλλο. Για μένα περνάει στη λίστα με τους υπόπτους.

Ήμουν ανάμεσα σε σένα και τον Catalyst.Αυτόν λόγο ενεργοποίησης κάρτας ίντριγκας γιατί υποψιάζομαι πως η Μαρια ειναι αθώα αλλά θα ψηφίσω Phoebe!!.O λόγος ένας:ΔΕΝ αιτιολογεις και δημιουργεις υποψιες!!

Και να και η δεύτερη ύποπτη που την είχα βρει από την αρχή. Κι η Phoebe στους υπόπτους.

Δε θα ψηφίσω τώρα γιατί δεν έχω καθαρό μυαλό. Θα μελετήσω τα ποστ καλύτερα και θα ψηφίσω αύριο.

Καλό βράδυ σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παιδαροι και κοπελαρες, τωρα πηρα πρεφα πως ξεκινησε το παιχνιδι... Να 'ναι καλα η πεταλουδα που μας κραταει ενημερους:P!! Λοιπον, παω να διαβασω τους κανονες της xtreme εκδοσης (γιατι αν δεν τον κανω κατι μου λεει πως θα φαω ξυλο:P) και επανερχομαι... Καλη αρχη να εχουμε:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Θεωρώ τρομερά ανεξήγητο το ότι ο Βάιος ενεργοποιήσε την κάρτα του και έδωσε στην Μαρία και δεύτερη ψήφο.
Ι mean ok,τόση σιγουριά πια?
Και τι να πιέσουμε βρε Βάιε? Ξέρεις πόσα άτομα υπάρχουν ακόμα στο παιχνίδι? :P

Well,don't know. tsara,Catalyst,MissKit θα προσέχω τα πόστ σας πάντως. Όπως και μερικούς ακόμα.
Μα γι' αυτό δεν έχουμε τις κάρτες; Γιατί σου φαίνεται περίεργο που τη χρησιμοποίησα;:confused: Έχω σκοπό να το κάνω κάθε μέρα αν είναι δυνατό. Άλλωστε εξήγησα γιατί έδωσα επιπλέον ψήφο, προτιμούσα να φύγει κάποια που θεωρώ ύποπτη παρά ο αποδιοπομπαίος τράγος...
Εννοώ να πιέσουμε από τον πρώτο γύρο, να μην είμαστε χαλαροί γιατί σε αυτή τη χαλαρότητα πατάνε οι δολοφόνοι και καταφέρνουν πάντα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να μας μπερδεύουν. Μόνο αν σφίξουν τα λουριά θα αρχίσουν να καρφώνονται.


Ψηφίζω πάλι maria775m, οι λόγοι προφανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ψηφοφορία για 20/12/2011


  1. blue_butterfly
  2. Catalyst--> Maria775m
  3. cr 7
  4. dimijim
  5. Drama Prinzessin--> Maria775m
  6. Elena Kr--> Maria775m
  7. fantasmenos
  8. foreverfreak
  9. ggeorge1976
  10. Himela
  11. JaneWin
  12. love_angel
  13. Maria775m
  14. Mayroulis
  15. MissKit
  16. Phoebe
  17. soter
  18. tsarachaf
  19. _elena_
  20. Πατρεύς
  21. Σπυρακος (^^)--> Phoebe
  22. Τάσος97
  23. Χαρουλιτα
3 Maria775m
1 Phoebe


Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos



Φαντάσματα

fantasmenos


Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1
foreverfreak--> 1
soter--> 1
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πολύ καλημέρα σας!! Βλέπω πολύ καλό και εκλεκτό κόσμο του Παλέρμο μαζεμένο σ' αυτό τον γύρο, οπότε θέλω να πιστεύω ότι θα έχουμε αρκετή πλάκα...:D
Ενημέρωση: Ο σπαστικός tsarachaf, που γεμίζει το θρεντ με την φλυαρία του, θα έρθει την Παρασκευή... Μέχρι τότε πάσχει από έλλειψη μόνιμης σύνδεσης ίντερνετ, οπότε θα πρέπει να τον συγχωρήσετε για την λακωνικότητά του...:/:

Αμέσως να με κακολογήσεις εσύ... Να, δες τι θα πω παρακάτω για σένα... Α, και btw φάε κανά μελομακάρονο, Χριστούγεννα έχουμε :P
Και πάνω που ξεκίνησα την ανάγνωση του θρεντ, αποφασισμένος να μην παρασυρθώ στην δίνη των αβάσιμων εικασιών του πρώτου γύρου, την πάτησα κι εγώ...
Είδα μια ξαφνική-και σχετικώς μαζική- επίθεση στην Άννα από το πουθενά, η οποία ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ δεν φαίνεται να κάνει κάτι κακό... (Αν και πάντα κάνει:P) Ε, λέω γι' αυτό λογικό, πρώτος γύρος είναι, αποδιοπομπαίο τράγο ψάχνουμε-αν και το σωστό θα ήταν να ψάχναμε δολοφόνο:/:...
Κι επίσης, βλέπω και την Χιμέλα και τον Τάσο, να ποστάρουν συνεχώς, κατηγορώντας κάθε καημένο παίκτη που τολμάει να εκφράσει άποψη, το οποίο πραγματικά μου σπάει τα νεύρα(:redface:), γιατί δεν αφήνει τον κόσμο να καρφωθεί... Καλή η επιθετική άμυνα, αλλά με το μαλακό ρε παιδιά...
Κι επειδή δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ξαναμπώ μέσα στην μέρα, ας αφήσω και μια ψήφο... Τάσος97
Λοιπόν, ναι λειτουργώ επιθετικά αυτό είναι ίσως και αυτό που φοβούνται.. Δεν άλλαξε τυχαία η Μαρια την ψήφο της σε εμένα.

εγώ θεωρώ τον τάσο ύποπτο:hmm: και τον σπυράκο:hmm:
πάνε να μας βγάλουνε όλους δολοφόνους, ενώ δεν ξέρουνε τι είναι ο καθένας και χωρίς στοιχέια απ'τον πρώτο γύρο:hmm: μήπως είναι αυτοί δολοφόνοι και προσπαθούν να μας μπερδέψουν:hmm:
λοιπόν, φηφίζω ΤΆΣΟ97
ρε γεια, πρέπει να φύγω, θα έρθω το βράδυ διεκδικώ το βραβείο τω λιγότερων ποστ:P

ε, απαιτούμε κεκάκια απ'τη ΣΕ:pfff: :P
Και συγγνωμη ρε μαυρούλη αν δεν αρχισουμε να πεταμε κατηγοριες τι θα γινει; θα λεμε τι κανεις πώς είσαι πώς περνάς; Σοβαρευτείτε λίγο γιατί μάλλον ξεκινάτα και καρφωνόσαστε απο τις 12 πρωτες σελιδες

Είχα δηλώσει πριν καν αρχίσει το παιχνίδι πως έχω υποχρεώσεις. :redface: Δεν απολογούμαι φυσικά, απλώς δεν έχει πολλή βάση.

Πολύ, μα πάρα πολύ σας βόλεψε το κύμα εναντίον μου και ίσως σε αυτούς που με στήριξαν εντέλει (ντιν ντιν νταν) κρύβονται κι ένοχα πλάσματα. Δεν ξέρω. Ψηφίζω Χαρουλιτα που δεν έχει μιλήσει καθόλου.

Τάσο, ή έχεις ρόλο ή απλώς κατηγορείς τους πάντες, για να βγάλεις άκρη, αλλά περισσότερο μπέρδεμα δημιουργείς. Το πρώτο μου φαίνεται πιο πιθανό και το όλο μπέρδεμά σου σε ένα ρόλο με οδηγεί. Θα δούμε στο μέλλον (αν είμαστε εδώ φυσικά).
Κοίτα μις έχω ρόλο, είμαι με τους πολίτες και θα το αποδείξω. Άσε εμένα να κάνω επίθεση σε όποιον μου κατέβει. Δε θέλω να το σχολιάσετε. Ξέρω γιατί το κάνω. Αν είσαι μαζί μου ακολούθα αυτό που σου είπα. Αν είσαι δολοφόνος τρέμεε!

maria775m, μπορείς να εξηγήσεις γιατί πήγες να αλλάξεις την ψήφο σου στον Τάσο, ενώ προηγουμένως είχες γράψει αυτό;
Εφόσον τον εμπιστευόσουν όπως λες, τι μεσολάβησε και άλλαξες γνώμη; Αν δεν άλλαζες ψήφο, πάλι ισοψηφία θα υπήρχε.
Μαρία για εξηγήσέ το μου κι εσύ αυτο.. Γιατί το εξτρεμ το έχουμε ξαναπαίξει μαζί και είδες πως είμαι ως πολίτης

Συμφωνώ σε αυτό, κι εμένα μου φάνηκε πολύ ύποπτη η πολλή σιγουριά του. Τόση σιγουριά ώστε να "κάψει" και τη μία κάρτα του που θα μπορούσε να τη χρησιμοποιήσει όταν τα πράγματα ξεκαθαρίσουν κι άλλο. Για μένα περνάει στη λίστα με τους υπόπτους.
Και να και η δεύτερη ύποπτη που την είχα βρει από την αρχή. Κι η Phoebe στους υπόπτους.
Δε θα ψηφίσω τώρα γιατί δεν έχω καθαρό μυαλό. Θα μελετήσω τα ποστ καλύτερα και θα ψηφίσω αύριο.
Καλό βράδυ σε όλους!
κλασσικη ατακα δολοφονου


Λοιπόν για σήμερα ψηφίζω maria775m για να δουμε και τι ρόλο βαρας εδω μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Με μεγαλη μου λυπη διαπιστωσα πως εχασα την πρωτη ψηφοφορια, αλλα τρεχω και δε φτανω τον τελευταιο καιρο!! Με εξισου μεγαλη λυπη, βλεπω πως και παλι πηγατε και βγαλατε τον fanta απο τον πρωτο γυρο... Μα γιατιιιιιιιιιιι??? Δεν ισχυριζομαι πως ειναι αθωος, γιατι πολυ απλα δεν εχω ιδεα, αλλα αφηστε τον ανθρωπο να παιξει μια φορααααααααα!! Ειναι κριμα να βγαινουνε παιχτες που μπορουν να μας δωσουν τροφη για σχολια... Τεσπα, ελπιζω πως με τον εναν η τον αλλο τροπο θα επιστρεψει στο παιχνιδι, γιατι καποιοι προσπαθησανε να τον φανε μπαμπεσικα:P!! Και παμε τωρα στα του παιχνιδιου:
Εσύ τώρα πώς είσαι τόσο σίγουρη οτι ο Τάσος είναι πολίτης; Μήπως γιατί εσύ είσαι δολοφόνος; Ή γιατί κι οι δύο είστε δολοφόνοι και παίζετε το θέατρο του παραλόγου; :hmm:

Γίνεσαι ακόμα πιο ύποπτη για μένα...

Λοιπόν επειδή με έχετε μπερδέψει θα παραμείνω στις υποψίες που είχα από το πρωί και θα ψηφίσω τη love_angel γιατί μου φάνηκε ύποπτη από την αρχή και την είδα να εξάπτεται πολύ όταν την υποπτεύθηκα.

Κι η Phoebe βέβαια παραμένει στους υπόπτους μου, αλλά θα δείξει παρακάτω.
Το τρεις λαλουν και δυο χορευουν το ξερεις Himela μου?? Το επεσα στην παγιδα μου το εχεις ακουστα?? Εγω ενα εχω να πω: Το εξυπνο πουλι απο τη μυτη πιανεται και οι παραπανω παραθεσεις το επιβεβαιωνουν ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ!! Και επειδη σας τα εχω κανει τσουρεκια με τις παροιμιες, εξηγουμε:

1) Πιανεσαι απο ενα ακυρο post της Φοιβης και με τον πιο ακομψο και ατεχνο τροπο βαζεις στο στομα τη λογια που δεν ειπε ΠΟΤΕ!! Εκεινη απλα χαιρετησε τον πατριωτη της και η δικη σου μεθοδευμενη -αλλα ακρως αποτυχημενη- απαντηση ειναι η εξης: "Εσυ τωρα πως εισαι τοσο σιγουρη οτι ο Τασος ειναι πολιτης??"... Οεο?? Που ειπε η κοπελια πως ο Τασος ειναι πολιτης Himela μου??? Γιατι οταν η Φοιβη ξεκαθαρισε τη θεση της, κατι που επεσημαναν και αλλα ατομα, εσυ τουμπεκι?? Μηπως γιατι φαγαμε την καυτη πατατα??? Απολυτα κατανοητη βεβαια η σταση σου, γιατι αν συνεχιζες να δικαιολογεις τα αδικαιολογητα θα πεφτανε και αλλο οι υποψιες πανω σου, ενω τωρα το συμβαν ξεχαστηκε και εμεινες στην αφανια!! Και τελικα, ενω η Φοιβη γινεται πιο υποπτη για σενα, τελικα ψηφιζεις τον αγγελο της αγαπης:P:P... Αυτο εξηγησε το μου λιγο, γιατι πραγματικα δεν εχει απολυτως καμια λογικη βαση:P!! Α, επισης πες μου και εναν καλο λογο για τον οποιο θεωρησες τη Βικυ υποπτη (γιατι κατι τετοιο ανεφερες και δεν ειπες πως βασιζεσαι στην τυχη)...
2) Εξαιρετικα υποπτο μου φαινεται και το γεγονος πως ο καταλυτης χρησιμοποιησε την καρτα του απο τον πρωτο γυρο!! Βεβαια, δεν ισχυριζομαι απαραιτητα πως ειναι δολοφονος, αλλα καπου αλλου οδηγειται η σκεψη μου, κατι που θα εξηγουσε και το παρακατω...
3) Καλη μου Μαρια, ενω διατυμπανιζεις πως ο Τασος ειναι υποπτος για σενα, τελικα την κρισιμη στιγμη αλλαζεις την ψηφο σου και τη δινεις σε εκεινον!! Το εκανες για να σωσεις το τομαρι σου λες, αλλα την πατησες γιατι πολυ απλα: 1) Η Φοιβη ειχε ψηφισει ηδη το fantasmeno, 2) Ακομα και αν δεν ειχες δει την ψηφο της Φοιβης, θα μπορουσες να ψηφισεις την Αννα, που επισης ειχε τις ιδιες ψηφους με εσενα και ΟΧΙ το μοναδικο ατομο που πιστευες πως ειναι αθωο!! Παρακαλω δωσε κι εσυ μια λογικη εξηγηση, γιατι νομιζω πως τα εκανες θαλασσα:P...

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΕΙΣ:
1) Αυτα ειναι τα μοναδικα σημεια που παρατηρησα στον πρωτο γυρο και τα οποια ειναι αξια σχολιασμου. Κατα τα αλλα, τα ιδια Παντελακι μου, τα ιδια Παντελη μου. Φυσικα και δε δηλωνω σιγουρος για τιποτα και για κανεναν, αλλωστε θα ηταν πολυ νωρις να κανω κατι τετοιο, αλλα νομιζω πως μερικα πραγματα βγαζουν ματι!!
2) Αυριο ταξιδευω για την πολη μου και θα ειμαι σε ενα λεωφορειο απο τις 10 το πρωι μεχρι της 5 το απογευμα. Αν μπορεσω θα σας γραψω στη σταση στη Θεσσαλονικη, αλλιως μια και καλη το απογευμα!! Το αναφερω για να μην εκμεταλλευτουν καποιοι την απουσια μου και αρχιζουν να αναρωτιουνται που πηγε και γιατι δε μιλαει ο freak:P!!

Η ψηφος μου:

Ψηφιζω λοιπον τη Himela γιατι ειναι το μονο ατομο που δειχνει σοβαρα στοιχεια ενοχης!! Πιστευω πως την πατησε και μετα δεν ηξερε πως να τα μπαλωσει, γι'αυτο το βουλωσε, ωστε να ξεχαστει το συμβαν... Αρκετα υποπτη ειναι και η Μαρια, αλλα τα μεχρι τωρα στοιχεια με οδηγουν στη Himela, οποτε θα ηταν αδικο να ψηφισω τη Μαρια χωρις να ειμαι απολυτα βεβαιος πως εκανε καποια γκαφα (οπως η Himela καλη ωρα)!!

Αυτα απο μενα... Ελπιζω να μπορεσω να ξαναμπω καποια στιγμη, αλλιως τα λεμε μια και καλη αυριο το απογευμα:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εγω ψηφιζω
maria775m!

Η αιτιολογηση θα ερθει αργοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
οι 4 περιπου αόρατοι που παρακολουθουν το θεμα, δολοφονοι ειστε να φανταστω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ψηφοφορία για 20/12/2011


  1. blue_butterfly
  2. Catalyst--> Maria775m
  3. cr 7
  4. dimijim
  5. Drama Prinzessin--> Maria775m
  6. Elena Kr--> Maria775m
  7. foreverfreak--> Himela
  8. ggeorge1976
  9. Himela
  10. JaneWin
  11. love_angel
  12. Maria775m
  13. Mayroulis
  14. MissKit
  15. Phoebe
  16. soter
  17. tsarachaf
  18. _elena_
  19. Πατρεύς
  20. Σπυρακος (^^)--> Phoebe
  21. Τάσος97--> Maria775m
  22. Χαρουλιτα--> Maria775m
5 Maria775m
1 Phoebe
1 Himela


Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos



Φαντάσματα

fantasmenos


Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1
foreverfreak--> 1
soter--> 1
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
οι 4 περιπου αόρατοι που παρακολουθουν το θεμα, δολοφονοι ειστε να φανταστω;

Ο ενας ειμαι εγω, που ετσι και αλλιως παντα αορατος μπαινω:)!! Αν και εχω την εντυπωση, αν κανω λαθος διορθωστε με, πως οταν λεει επισκεπτες δεν εννοει τους αορατους χρηστες;)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εγω ψηφιζω
maria775m!

Η αιτιολογηση θα ερθει αργοτερα...
Να έρθει όμως..
Ο ενας ειμαι εγω, που ετσι και αλλιως παντα αορατος μπαινω:)!! Αν και εχω την εντυπωση, αν κανω λαθος διορθωστε με, πως οταν λεει επισκεπτες δεν εννοει τους αορατους χρηστες;)...
Αυτούς εννοεί;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Mαρία θα ήταν καλό να έκανες κάνα πόστ να δούμε τι έχεις να πείς για όλες αυτές τις ψήφους ξέρωγω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ψηφίζω πάλι maria775m, οι λόγοι προφανείς.
Aχ βρε Βάιε, ειλικρινά δεν μπορώ να σε καταλάβω!! Έχεις βαλθεί να με βγάλεις δεν εξηγείται αλλιώς...

Μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο τους λόγους που είναι και προφανείς;;
Γιατί αν κατάλαβα καλά με κατηγορείς γιατί αρχικά ψήφισα στην τύχη την miss (κάτι που έκαναν οι περισσότεροι απ' ότι είδες - το να ψηφίσουν στην τύχη εννοώ)
Έπειτα χρησιμοποιείς -λιγάκι στο άκυρο- την κάρτα σου και κάνεις διπλή την ψήφο σου!! Τόσο σίγουρος είσαι για μένα;; Γιατί;;
Μετά λες ότι δεν με πιστεύεις ότι ψήφισα στην τύχη... λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό!!

Και επειτα σου φάνηκε παράξενο το ότι ψήφισα τον τάσο για να σώσω το τομάρι μου... εντάξει σε αυτό δεν μπορώ να πω έχεις δίκιο (ήταν μεγάλη μαλακία μου το παραδέχομαι... αλλά εκείνη την στιγμή νόμισα ότι ήταν το καλύτερο που μπορούσα να κάνω...)

Λοιπόν, ναι λειτουργώ επιθετικά αυτό είναι ίσως και αυτό που φοβούνται.. Δεν άλλαξε τυχαία η Μαρια την ψήφο της σε εμένα.


Μαρία για εξηγήσέ το μου κι εσύ αυτο.. Γιατί το εξτρεμ το έχουμε ξαναπαίξει μαζί και είδες πως είμαι ως πολίτης



Λοιπόν για σήμερα ψηφίζω maria775m για να δουμε και τι ρόλο βαρας εδω μεσα
Αχ βρε τάσο ήταν το μόνο που σκέφτηκα εκείνη την στιγμή κοιτώντας τις ψήφους!! Βλακεία μου ξέρω... αλλά πλέον τι να λέμε;; είναι αργά!! Έχω εξηγήσει λίγες σελίδες πριν την σκέψη μου... τελικά αποδείχτηκε μεγάλη βλακεία!! Απλά εκείνη την στιγμή νόμισα ότι ήταν το καλύτερο που μπορούσα να κάνω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Aχ βρε Βάιε, ειλικρινά δεν μπορώ να σε καταλάβω!! Έχεις βαλθεί να με βγάλεις δεν εξηγείται αλλιώς...

Μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο τους λόγους που είναι και προφανείς;;
Γιατί αν κατάλαβα καλά με κατηγορείς γιατί αρχικά ψήφισα στην τύχη την miss (κάτι που έκαναν οι περισσότεροι απ' ότι είδες - το να ψηφίσουν στην τύχη εννοώ)
Έπειτα χρησιμοποιείς -λιγάκι στο άκυρο- την κάρτα σου και κάνεις διπλή την ψήφο σου!! Τόσο σίγουρος είσαι για μένα;; Γιατί;;
Μετά λες ότι δεν με πιστεύεις ότι ψήφισα στην τύχη... λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό!!

Και επειτα σου φάνηκε παράξενο το ότι ψήφισα τον τάσο για να σώσω το τομάρι μου... εντάξει σε αυτό δεν μπορώ να πω έχεις δίκιο (ήταν μεγάλη μαλακία μου το παραδέχομαι... αλλά εκείνη την στιγμή νόμισα ότι ήταν το καλύτερο που μπορούσα να κάνω...)
Το μόνο που κάνεις μέχρι τώρα είναι να αμύνεσαι χωρίς να πείθεις. Δεν έχεις υποπτευθεί κανέναν και ούτε ψάχνεις, όπως οι κανονικοί πολίτες.
Επίσης, με την προσπάθεια για αλλαγή ψήφου την τελευταία στιγμή -που τελικά ήταν αχρείαστη- έδειξες ότι θέλεις να σώσεις το τομάρι σου. Να σου εξηγήσω τι εννοώ. Εκείνη τη στιγμή είχατε 3 ψήφους εσύ κι ο φάντα. Αντί να αλλάξεις στον φάντα και να φύγει εκείνος, προτίμησες να το κάνεις τριπλή ισοβαθμία με τον Τάσο, για δύο λόγους:
- για να μην καρφωθείς φανερά απ' τον πρώτο γύρο
- με την τριπλή ισοβαθμία θα είχες περισσότερες πιθανότητες στην παράταση, εφόσον εκεί θα σε υποστήριζαν και κάποιοι συνεργοί σου.
Φυσικά μπορεί να κάνω και λάθος και να ήταν απλώς ένας λάθος χειρισμός σου όλο αυτό, αλλά οι κινήσεις πανικού δεν γίνεται να μην σχολιάζονται.

Δεν σταματάω, όμως, να σε υποπτεύομαι γιατί έχεις δείξει τα περισσότερα σημάδια ενοχής μέχρι τώρα. Άλλωστε εσύ η ίδια ανέφερες σε προηγούμενο ποστ ότι όλοι, ειδικά στην αρχή, προσπαθούμε από κάπου να πιαστούμε. Άμα είμαι λάθος, δε σημαίνει ότι κάνω επίτηδες στοχευμένη επίθεση εναντίον σου ούτε ότι έχω κάτι προσωπικό μαζί σου (:P), απλά μου δίνεις αφορμές, αυτό.
Και μάλλον δεν είναι τυχαίο που σε υποπτεύονται κι άλλοι, οπότε μη ρίχνεις πάνω μου το ''φταίξιμο''.:whistle:

Anyway, θα δείξει αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top