Μίνι Συνέντευξη

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
1. Πού μένεις; + Τι σ'αρέσει πολύ στην πόλη σου;

2. Ποιο είναι το μεγαλύτερο ποσό που θυμάσαι να έχεις πληρώσει για μετακίνηση με ταξί;

3. Αν άνοιγες μια καφετέρια, τι όνομα θα της έδινες; Kαι γιατί;

4. Τι χρώμα κάλτσες φοράς συνήθως;

5. Ποιό είναι το πρώτο πράγμα που διαβάζεις στο αγαπημένο σου περιοδικό/εφημερίδα;

  1. λαρισ ο φοιτητοκοσμος πειραιας-ΟΛΑ!
  2. 33 Ε οταν πηγαινα να παιξω στο 50-50 και ετρεχα στην Παιανια.
  3. jasmine, δε ξερω απλα μαρεσει.
  4. ροζουλιιιιι!:D
  5. ζωδια.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Νέες.

1) Γίνεσαι μάρτυρας σε κάποιο θανατηφόρο ατύχημα και αποφασίζεις να το καταγγείλεις, αλλά μετά μαθαίνεις οτι ο θύτης ήταν ο αδελφός/η αδελφή/ο πατέρας σου/η μητέρα σου. Τι κάνεις;
2) Σου προσφέρεται μια δουλειά στο εξωτερικό με πολύ καλά χρήματα, ανέσεις και σε αυτό που σε ενδιαφέρει, αλλά για να πας πρέπει να αφήσεις την οικογένεια και τους φίλους σου για 5 χρόνια. Θα πήγαινες;
3) Α. Η κοπέλα σου βρίσκει μια πολύ καλή δουλειά στο εξωτερικό και σου ζητάει να παρατήσεις τα πάντα και να πας μαζί της. Θα το έκανες;
Γ. Το αγόρι σου βρίσκει μια πολύ καλή δουλειά στο εξωτερικό και σου ζητάει να παρατήσεις τα πάντα και να πας μαζί του. Θα το έκανες;
4) Μαθαίνεις οτι κάποιος συγγενής σου έχει μπλέξει με ναρκωτικά και δεν μπορείς να τον βοηθήσεις. Θα τον κατήγγειλες στην αστυνομία ώστε να μπει σε πρόγραμμα απεξάρτησης και να γλιτώσει από τα ναρκωτικά;
5) Για ποιον θα θυσίαζες τη ζωή σου;
6) Τι είναι αυτό που αν το κάνει κάποιος σε σένα πραγματικά δεν θα τον συγχωρήσεις ποτέ;
7) Τι είναι αυτό που σε ηρεμεί όταν είσαι θυμωμένος/η;
8) Έχεις ζήσει ποτέ έναν παράνομο έρωτα; Μετάνιωσες; Αν μπορούσες να επιλέξεις, θα το ξανάκανες;
9) Α. Αν αγαπάς κάποια πάρα πολύ αλλά για κάποιο λόγο νιώθεις οτι θα είναι πιο ευτυχισμένη με κάποιον άλλο, θα κάνεις πίσω παραχωρώντας την στον άλλο ή θα παλεύεις να την έχεις κοντά σου ξέροντας οτι μαζί σου θα είναι δυστυχισμένη;
Γ. Αν αγαπάς κάποιον πάρα πολύ αλλά για κάποιο λόγο νιώθεις οτι θα είναι πιο ευτυχισμένος με κάποια άλλη, θα κάνεις πίσω παραχωρώντας τον στην άλλη ή θα παλεύεις να τον έχεις κοντά σου ξέροντας οτι μαζί σου θα είναι δυστυχισμένος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Διαβάζει κανείς τις απαντήσεις ή τζάμπα καθόμαστε κι απαντάμε;:hmm:

τίποτα δεν πάει τζάμπα (όχι κανείς δεν διαβάζει)


1. Ποιος ήρωας παραμυθιού ή καρτούν θα θέλατε να είστε;
2. Σας αρέσουν οι σκανταλιές και οι αταξίες;
3. Ποιο δέντρο θα φυτεύατε στο σπίτι σας για καλή τύχη;
4. Τι χρώμα θα βάφατε το σπίτι σας;
5. Τι αγαπάτε πιο πολύ στη ζωή;
6. Τι δώρο δεν θα δεχόσασταν ποτέ από τον/την σύντροφο σας;
7. Τι θα θέλατε να σας ψιθυρίσει στο αυτί ο/η σύντροφος σας ;
7 ερωτήσεις γιατί ο αριθμός 7 είναι το σύμβολο της τελειότητας …………

1.Χαλαρά , ο μπομπ ο σφουγγαράκης αλλά όχι να την μελώνω την τουλούμπα - όλος ο γυναικείος πληθυσμός του μπικίνι μπίτς θα μείνει χωρίς μπικίνι
2.Όχι και ναι
3.Μαριχουάνα
4.Των ματιών της
5.Τα μάτια της
6.Το κλάμα
7.Σκάσε


1. Πού μένεις; + Τι σ'αρέσει πολύ στην πόλη σου;

2. Ποιο είναι το μεγαλύτερο ποσό που θυμάσαι να έχεις πληρώσει για μετακίνηση με ταξί;

3. Αν άνοιγες μια καφετέρια, τι όνομα θα της έδινες; Kαι γιατί;

4. Τι χρώμα κάλτσες φοράς συνήθως;

5. Ποιό είναι το πρώτο πράγμα που διαβάζεις στο αγαπημένο σου περιοδικό/εφημερίδα;

1.Στην κόλαση , μου αρέσει η όαση που ξεφυτρώνει σε κάθε κόλαση
2. 30 ευρώ αλλά αυτό που με πείραξε είναι ότι άκουγα τον ταξιτζή
3. saltatempo , ο stefano benni ξέρει
4.διαφορετικό μεταξύ τους
5.Τα περιεχόμενα (σπασίκλας)

1) Γίνεσαι μάρτυρας σε κάποιο θανατηφόρο ατύχημα και αποφασίζεις να το καταγγείλεις, αλλά μετά μαθαίνεις οτι ο θύτης ήταν ο αδελφός/η αδελφή/ο πατέρας σου/η μητέρα σου. Τι κάνεις;
2) Σου προσφέρεται μια δουλειά στο εξωτερικό με πολύ καλά χρήματα, ανέσεις και σε αυτό που σε ενδιαφέρει, αλλά για να πας πρέπει να αφήσεις την οικογένεια και τους φίλους σου για 5 χρόνια. Θα πήγαινες;
3) Α. Η κοπέλα σου βρίσκει μια πολύ καλή δουλειά στο εξωτερικό και σου ζητάει να παρατήσεις τα πάντα και να πας μαζί της. Θα το έκανες;
4) Μαθαίνεις οτι κάποιος συγγενής σου έχει μπλέξει με ναρκωτικά και δεν μπορείς να τον βοηθήσεις. Θα τον κατήγγειλες στην αστυνομία ώστε να μπει σε πρόγραμμα απεξάρτησης και να γλιτώσει από τα ναρκωτικά;
5) Για ποιον θα θυσίαζες τη ζωή σου;
6) Τι είναι αυτό που αν το κάνει κάποιος σε σένα πραγματικά δεν θα τον συγχωρήσεις ποτέ;
7) Τι είναι αυτό που σε ηρεμεί όταν είσαι θυμωμένος/η;
8) Έχεις ζήσει ποτέ έναν παράνομο έρωτα; Μετάνιωσες; Αν μπορούσες να επιλέξεις, θα το ξανάκανες;
9) Α. Αν αγαπάς κάποια πάρα πολύ αλλά για κάποιο λόγο νιώθεις οτι θα είναι πιο ευτυχισμένη με κάποιον άλλο, θα κάνεις πίσω παραχωρώντας την στον άλλο ή θα παλεύεις να την έχεις κοντά σου ξέροντας οτι μαζί σου θα είναι δυστυχισμένη;

1.Καταγγελία
2.Θα ερχόσουν μαζί μου ;
3.Χαλαρά .
4.Μπορεί.
5.Για τον καθένα που θα το ζητούσε ευγενικά
6.Να με καταλάβει
7.Να θυμώνω περισσότερο
8.Ναι , η καφετέρια που πηγαίναμε δεν είχε άδεια
9.Μαζί μου δεν θα είναι καλύτερα ή χειρότερα , θα είναι απλά διαφορετικά . Αν είναι δυστυχισμένη όντως , τότε θα είμαι και εγώ - και τότε παραιτούμαι από φιλοδοξίες . Οι φιλοδοξίες πεθαίνουν εύκολα , οι ελπίδες όμως όχι



ίδιες - ποιες από όλες ; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Νέες.

1) Γίνεσαι μάρτυρας σε κάποιο θανατηφόρο ατύχημα και αποφασίζεις να το καταγγείλεις, αλλά μετά μαθαίνεις οτι ο θύτης ήταν ο αδελφός/η αδελφή/ο πατέρας σου/η μητέρα σου. Τι κάνεις;

προσπαθω να τον βοηθησω να γλιτωσει.:redface:

2) Σου προσφέρεται μια δουλειά στο εξωτερικό με πολύ καλά χρήματα, ανέσεις και σε αυτό που σε ενδιαφέρει, αλλά για να πας πρέπει να αφήσεις την οικογένεια και τους φίλους σου για 5 χρόνια. Θα πήγαινες;

ναι! θελω πολυ να ζησω την εμπειρια της ζωης στο εξωτερικο!

3) Γ. Το αγόρι σου βρίσκει μια πολύ καλή δουλειά στο εξωτερικό και σου ζητάει να παρατήσεις τα πάντα και να πας μαζί του. Θα το έκανες;

ναι! αυτες τις τρελες θα χω να θυμαμαι!

4) Μαθαίνεις οτι κάποιος συγγενής σου έχει μπλέξει με ναρκωτικά και δεν μπορείς να τον βοηθήσεις. Θα τον κατήγγειλες στην αστυνομία ώστε να μπει σε πρόγραμμα απεξάρτησης και να γλιτώσει από τα ναρκωτικά;

πραγματικα δε ξερω...:/:

5) Για ποιον θα θυσίαζες τη ζωή σου;

για τη μαμα μου. γιατι πολυ απλα δε θα χει νοημα η δικη μου μετα. μεχρι να κανω παιδακια ισχυει αυτο βεβαια...

6) Τι είναι αυτό που αν το κάνει κάποιος σε σένα πραγματικά δεν θα τον συγχωρήσεις ποτέ;

να πρσβαλλει την οικογενεια μου.

7) Τι είναι αυτό που σε ηρεμεί όταν είσαι θυμωμένος/η;

ξαπλωνω στο κρεβατι και κουκουλωνομαι κλαιγοντας.. μετα ριχνω και τον καλυτερο υπνο!

8) Έχεις ζήσει ποτέ έναν παράνομο έρωτα; Μετάνιωσες; Αν μπορούσες να επιλέξεις, θα το ξανάκανες;

εχω.:redface: ναι, μονο με το ιδιο προσωπο ομως.

9) Γ. Αν αγαπάς κάποιον πάρα πολύ αλλά για κάποιο λόγο νιώθεις οτι θα είναι πιο ευτυχισμένος με κάποια άλλη, θα κάνεις πίσω παραχωρώντας τον στην άλλη ή θα παλεύεις να τον έχεις κοντά σου ξέροντας οτι μαζί σου θα είναι δυστυχισμένος;

ανθρωπος ειμαι και εχω αδυναμιες και γω... πραγματικα ευχομαι να μπορουσα να ανιδρασω αφηνοντας τον να ζησει με την αλλην.δε ξερω αν θα το κανα ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
1) Γίνεσαι μάρτυρας σε κάποιο θανατηφόρο ατύχημα και αποφασίζεις να το καταγγείλεις, αλλά μετά μαθαίνεις οτι ο θύτης ήταν ο αδελφός/η αδελφή/ο πατέρας σου/η μητέρα σου. Τι κάνεις;
θα είμαι ειλικρινής... τουμπεκί. Αλλά από την άλλη κανένας από τους γονείς μου ή την αδελφή μου δεν θα άντεχε [συνειδησιακά] να κάνει τουμπεκί, οπότε μάλλον δεν θα χρειαζόταν να μπω σε δίλημμα.

Αλλά ΜΑΚΡΥΑ από μένα τέτοιο σενάριο :(


2) Σου προσφέρεται μια δουλειά στο εξωτερικό με πολύ καλά χρήματα, ανέσεις και σε αυτό που σε ενδιαφέρει, αλλά για να πας πρέπει να αφήσεις την οικογένεια και τους φίλους σου για 5 χρόνια. Θα πήγαινες;
Δεδομένου ότι δεν σταματώ στιγμή να μετανιώνω για μια παρόμοια ευκαιρία που "πέταξα στα σκουπίδια" πριν 5 χρόνια για όλους τους λάθος λόγους θα έλεγα "ΝΑΙ" χωρίς δεύτερη σκέψη.
Οι φιλίες διατηρούνται αν το θέλουμε και η οικογένεια είναι δεμένη ακόμα και αν δεν είναι ακριβώς δίπλα μας. Στην τελική... Το έκανα πριν 10 χρόνια για να έρθω από την επαρχία στην Αθήνα, με δεδομένη την ύπαρξη του αεροπλάνου οι -νέες- αποστάσεις δεν θα ήταν τόόόσο πιο μακρινές.

3) Γ. Το αγόρι σου βρίσκει μια πολύ καλή δουλειά στο εξωτερικό και σου ζητάει να παρατήσεις τα πάντα και να πας μαζί του. Θα το έκανες;
όχι. Θα τον προέτρεπα να πάει και θα άρχιζα από εκείνη τη στιγμή να ψάχνω δουλειά και εγώ όπου πήγαινε και θα ακολουθούσα μόλις έβρισκα κι εγώ...το δρόμο μου εκεί.

4) Μαθαίνεις οτι κάποιος συγγενής σου έχει μπλέξει με ναρκωτικά και δεν μπορείς να τον βοηθήσεις. Θα τον κατήγγειλες στην αστυνομία ώστε να μπει σε πρόγραμμα απεξάρτησης και να γλιτώσει από τα ναρκωτικά;
Όχι. Είχα και συγγενή και φίλο που έμπλεξε με ναρκωτικά [αγνοώ και για τους δύο αν είναι μπλεγμένοι ακόμα]. Βέβαια ήμουν σε αρκετά μικρότερη ηλικία όταν έγινε και δεν ήξερα τι θα μπορούσα να κάνω, όμως το να τον καταγγείλω στην αστυνομία δεν μου φαίνεται βέλτιστη λύση. Ούτως ή άλλως θεωρώ παμμεγιστη ΒΛΑΚΕΙΑ να μπλέξεις με τέτοια πράγματα οπότε αν δεν μπορούσα να τον αποτρέψω [I.e δεν ήμουν τόσο κοντά του ώστε να μπορώ να τον επηρεάσω κάπως] απλώς θα απομακρυνόμουν νομίζω.

5) Για ποιον θα θυσίαζες τη ζωή σου;
:hmm: Από ανθρώπους που βρίσκονται εν ζωή μάλλον για κανέναν.

6) Τι είναι αυτό που αν το κάνει κάποιος σε σένα πραγματικά δεν θα τον συγχωρήσεις ποτέ;
Παλιότερα αυτή η ερώτηση μου έφερνε στο μυαλό πράγματα όπως "να μου κλέψει το γκόμενο" ή κάτι τέτοιο τέσπα. Σήμερα... δεν ξέρω. Όταν κάποιος μου κάνει κάτι που δεν μπορώ να συγχωρήσω απλώς βάζω Χ. Αν έπρεπε να συνεχίσω να βλέπω το άτομο (άρα να μην μπορώ να το ξεχάσω εύκολα) υποθέτω ότι δεν θα μπορούσα να συγχωρήσω το να με διαβάλλουν με ποταπά κίνητρα (πχ. ζήλεια) ή να κάνουν κακό σε κάποιους ανθρώπους που αγαπώ πολύ.

7) Τι είναι αυτό που σε ηρεμεί όταν είσαι θυμωμένος/η;
Το να βάλω τις φωνές και μετά να πάρω το αμάξι και να πάω μια βόλτα κάπου που θα μπορώ να βλέπω θάλασσα.

8 ) Έχεις ζήσει ποτέ έναν παράνομο έρωτα; Μετάνιωσες; Αν μπορούσες να επιλέξεις, θα το ξανάκανες;
Ναι. Ναι και όχι. Δεν θα το ξανάκανα, αλλά από την άλλη δεν ξέρω πώς θα ήταν αν δεν το είχα βιώσει [με όλα τα κακά που φέρνει μαζί ένας "παράνομος έρωτας"] και πώς θα ένιωθα/σκεφτόμουν.

9) Γ. Αν αγαπάς κάποιον πάρα πολύ αλλά για κάποιο λόγο νιώθεις οτι θα είναι πιο ευτυχισμένος με κάποια άλλη, θα κάνεις πίσω παραχωρώντας τον στην άλλη ή θα παλεύεις να τον έχεις κοντά σου ξέροντας οτι μαζί σου θα είναι δυστυχισμένος;
Θα έφευγα. Όταν δοκίμασα να κάνω το αντίθετο απέτυχα οικτρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
1) Γίνεσαι μάρτυρας σε κάποιο θανατηφόρο ατύχημα και αποφασίζεις να το καταγγείλεις, αλλά μετά μαθαίνεις οτι ο θύτης ήταν ο αδελφός/η αδελφή/ο πατέρας σου/η μητέρα σου. Τι κάνεις;
Δυσκολη ερωτηση. Παρα πολυ. Δεν καταγγελω, δεν δινω το σπιτι μου. Αλλα εξαφανιζομαι απο τον θυτη. Φευγω μακρια και αρχιζω απο την αρχη.


2) Σου προσφέρεται μια δουλειά στο εξωτερικό με πολύ καλά χρήματα, ανέσεις και σε αυτό που σε ενδιαφέρει, αλλά για να πας πρέπει να αφήσεις την οικογένεια και τους φίλους σου για 5 χρόνια. Θα πήγαινες;
Ναι, θα πηγαινα εκτος αν ημουν μητερα. Μολις γινω μανα προτεραιοτητα εχει το παιδι κι εγω τελευταια.

3) Γ. Το αγόρι σου βρίσκει μια πολύ καλή δουλειά στο εξωτερικό και σου ζητάει να παρατήσεις τα πάντα και να πας μαζί του. Θα το έκανες;
Αν ηθελα εγω, ναι.

4) Μαθαίνεις οτι κάποιος συγγενής σου έχει μπλέξει με ναρκωτικά και δεν μπορείς να τον βοηθήσεις. Θα τον κατήγγειλες στην αστυνομία ώστε να μπει σε πρόγραμμα απεξάρτησης και να γλιτώσει από τα ναρκωτικά;
Ναι. Εκει που δεν μπορεις εσυ να ανταποκριθεις βαζεις αλλα μεσα πιστευοντας πως θα βοηθησουν.
5) Για ποιον θα θυσίαζες τη ζωή σου;
Για το παιδι μου και μονο.

6) Τι είναι αυτό που αν το κάνει κάποιος σε σένα πραγματικά δεν θα τον συγχωρήσεις ποτέ;
Συγχωρω παντα γιατι οφειλω στον εαυτο μου να παω παρακατω. Αν δε συγχωρεις, μενεις στασιμος. Κι εγω δε θελω να μενω ποτε. Ταχω καταφερει νομιζω...:)

7) Τι είναι αυτό που σε ηρεμεί όταν είσαι θυμωμένος/η;
Κλαμα, γραψιμο, τραγουδι, σεξ

8 ) Έχεις ζήσει ποτέ έναν παράνομο έρωτα; Μετάνιωσες; Αν μπορούσες να επιλέξεις, θα το ξανάκανες;
Παρανομο? Οχι. Αν μου τυχει θα σου πω.

9) Γ. Αν αγαπάς κάποιον πάρα πολύ αλλά για κάποιο λόγο νιώθεις οτι θα είναι πιο ευτυχισμένος με κάποια άλλη, θα κάνεις πίσω παραχωρώντας τον στην άλλη ή θα παλεύεις να τον έχεις κοντά σου ξέροντας οτι μαζί σου θα είναι δυστυχισμένος;

Μα πως θα ειμαι ευτυχισμενη αν ειναι ο αλλος δυστυχισμενος?
Για μενα τα συναισθηματα ειναι αμοιβαια. Δε γινεται να αγαπα ο ενας κι ο αλλος να μην αγαπα. Ειναι εγωιστικο. Θα διαλεγα την ευτυχια! Στη προκειμενη περιπτωση, μακρια του για να μη με κανει κι εμενα δυστυχισμενη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Νέες.

1) Γίνεσαι μάρτυρας σε κάποιο θανατηφόρο ατύχημα και αποφασίζεις να το καταγγείλεις, αλλά μετά μαθαίνεις οτι ο θύτης ήταν ο αδελφός/η αδελφή/ο πατέρας σου/η μητέρα σου. Τι κάνεις;

Θα με τρώνε οι τύψεις μια ζωή αλλά θα τον καλύψω...:(

2) Σου προσφέρεται μια δουλειά στο εξωτερικό με πολύ καλά χρήματα, ανέσεις και σε αυτό που σε ενδιαφέρει, αλλά για να πας πρέπει να αφήσεις την οικογένεια και τους φίλους σου για 5 χρόνια. Θα πήγαινες;

Πάρα πολύ άνετα. Όχι για τη δουλειά και τα λεφτά, αλλά για την εμπειρία.

3) Γ. Το αγόρι σου βρίσκει μια πολύ καλή δουλειά στο εξωτερικό και σου ζητάει να παρατήσεις τα πάντα και να πας μαζί του. Θα το έκανες;

Αν τον αγαπούσα πολύ, ναι.

4) Μαθαίνεις οτι κάποιος συγγενής σου έχει μπλέξει με ναρκωτικά και δεν μπορείς να τον βοηθήσεις. Θα τον κατήγγειλες στην αστυνομία ώστε να μπει σε πρόγραμμα απεξάρτησης και να γλιτώσει από τα ναρκωτικά;

Ναι χωρίς δεύτερη σκέψη. Τώρα θα με μισήσει αλλά κάποτε θα με ευγνωμονεί - αυτή η ιστορία έχει συμβεί με κάποιο συγγενικό μου πρόσωπο που την κατήγγειλε ο ίδιος ο πατέρας της, φαντάζεστε δράμα;:(

5) Για ποιον θα θυσίαζες τη ζωή σου;

Για τη μαμά μου.

6) Τι είναι αυτό που αν το κάνει κάποιος σε σένα πραγματικά δεν θα τον συγχωρήσεις ποτέ;

Να εκμεταλλευτεί κάτι που του είχα εκμυστηρευτεί κάποτε για να με πονέσει, να μου το βαρέσει δηλαδή.

7) Τι είναι αυτό που σε ηρεμεί όταν είσαι θυμωμένος/η;

Ένα τσιγάρο και μια αγκαλιά στο σκύλο μου.

8 ) Έχεις ζήσει ποτέ έναν παράνομο έρωτα; Μετάνιωσες; Αν μπορούσες να επιλέξεις, θα το ξανάκανες;

Ναι έχω ζήσει. Μετάνιωσα για τους ανθρώπους που πόνεσα. Μάλλον θα το ξανάκανα, αλλά θα φρόντιζα να μη μαθευτεί αυτή τη φορά και να το σταματήσω πιο νωρίς.

9) Γ. Αν αγαπάς κάποιον πάρα πολύ αλλά για κάποιο λόγο νιώθεις οτι θα είναι πιο ευτυχισμένος με κάποια άλλη, θα κάνεις πίσω παραχωρώντας τον στην άλλη ή θα παλεύεις να τον έχεις κοντά σου ξέροντας οτι μαζί σου θα είναι δυστυχισμένος;

Θα τον άφηνα με την άλλη. Αυτή είναι η ανιδιοτελής αγάπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Νέες.

1) Γίνεσαι μάρτυρας σε κάποιο θανατηφόρο ατύχημα και αποφασίζεις να το καταγγείλεις, αλλά μετά μαθαίνεις οτι ο θύτης ήταν ο αδελφός/η αδελφή/ο πατέρας σου/η μητέρα σου. Τι κάνεις;
Λογικα θα πηγαιναν να παραδωθουν μονοι τους,ετσι οπως τους ξερω..Αν δεν πηγαιναν,πραγματικα δεν ξερω τι θα εκανα..Μακρυα απο εμας..

2) Σου προσφέρεται μια δουλειά στο εξωτερικό με πολύ καλά χρήματα, ανέσεις και σε αυτό που σε ενδιαφέρει, αλλά για να πας πρέπει να αφήσεις την οικογένεια και τους φίλους σου για 5 χρόνια. Θα πήγαινες;
Αν ερχοταν μαζι και η κοπελα μου θα πηγαινα..

3) Α. Η κοπέλα σου βρίσκει μια πολύ καλή δουλειά στο εξωτερικό και σου ζητάει να παρατήσεις τα πάντα και να πας μαζί της. Θα το έκανες;
Σε αυτη τη φαση της ζωης μου εννοειτε πως θα πηγαινα..

4) Μαθαίνεις οτι κάποιος συγγενής σου έχει μπλέξει με ναρκωτικά και δεν μπορείς να τον βοηθήσεις. Θα τον κατήγγειλες στην αστυνομία ώστε να μπει σε πρόγραμμα απεξάρτησης και να γλιτώσει από τα ναρκωτικά;
Να τον καταγγειλω στην αστυνομια αποκλειεται..Αλλωστε αν καποιος δεν θελει να σωθει,οπου και να τον βαλεις δεν εχει καμια ελπιδα..

5) Για ποιον θα θυσίαζες τη ζωή σου;
Συνηθως οποιος το λεει το λεει σε θεωρητικο επιπεδο μοναχα..

6) Τι είναι αυτό που αν το κάνει κάποιος σε σένα πραγματικά δεν θα τον συγχωρήσεις ποτέ;
Πραγματικα δεν ξερω..Μαλλον κατι που θα κανει καποιος που υπολογιζω πολυ και κινητρο του θα ειναι η κακια..

7) Τι είναι αυτό που σε ηρεμεί όταν είσαι θυμωμένος/η;
Εχω το κακο συνηθειο να βαζω τις φωνες και να ηρεμω-μετανοιωνω αμεσως μετα..

8) Έχεις ζήσει ποτέ έναν παράνομο έρωτα; Μετάνιωσες; Αν μπορούσες να επιλέξεις, θα το ξανάκανες;
Οχι..

9) Α. Αν αγαπάς κάποια πάρα πολύ αλλά για κάποιο λόγο νιώθεις οτι θα είναι πιο ευτυχισμένη με κάποιον άλλο, θα κάνεις πίσω παραχωρώντας την στον άλλο ή θα παλεύεις να την έχεις κοντά σου ξέροντας οτι μαζί σου θα είναι δυστυχισμένη;
Θα εκανα πισω,οχι τοσο απο αλτρουισμο του στυλ: "Ειναι καλυτερα με τον αλλον", αλλα δεν μπορω να ειμαι με καποια που θα ηταν πιο ευτυχισμενη με καποιον αλλον..

Σειμ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Γίνεσαι μάρτυρας σε κάποιο θανατηφόρο ατύχημα και αποφασίζεις να το καταγγείλεις, αλλά μετά μαθαίνεις ότι ο θύτης ήταν ο αδελφός/η αδελφή/ο πατέρας σου/η μητέρα σου. Τι κάνεις;
Το συζητάμε και αποφασίζουμε…. ακόμη και ο θύτης σε αυτή τη φάση θέλει συμπαράσταση
Σου προσφέρεται μια δουλειά στο εξωτερικό με πολύ καλά χρήματα, ανέσεις και σε αυτό που σε ενδιαφέρει, αλλά για να πας πρέπει να αφήσεις την οικογένεια και τους φίλους σου για 5 χρόνια. Θα πήγαινες;
Ανάλογα τις συνθήκες……..
Το αγόρι σου βρίσκει μια πολύ καλή δουλειά στο εξωτερικό και σου ζητάει να παρατήσεις τα πάντα και να πας μαζί του. Θα το έκανες;
Το συζητάμε……..
Μαθαίνεις οτι κάποιος συγγενής σου έχει μπλέξει με ναρκωτικά και δεν μπορείς να τον βοηθήσεις. Θα τον κατήγγειλες στην αστυνομία ώστε να μπει σε πρόγραμμα απεξάρτησης και να γλιτώσει από τα ναρκωτικά;
Όχι, πρέπει μόνος του να θέλει να σωθεί……
Για ποιον θα θυσίαζες τη ζωή σου;
Όταν ήμουν παιδί έλεγα για την οικογένεια μου…….. ισχύει ακόμη
Τι είναι αυτό που αν το κάνει κάποιος σε σένα πραγματικά δεν θα τον συγχωρήσεις ποτέ;
Δεν είμαι Θεός για να συγχωρώ, απλά αδιαφορώ…..
Τι είναι αυτό που σε ηρεμεί όταν είσαι θυμωμένος/η;
Δεν νευριάζω ούτε θυμώνω εύκολα…. αν συμβεί, απλά αποφασίζω να χαλαρώσω αδειάζοντας τις σκέψεις από το μυαλό μου
Έχεις ζήσει ποτέ έναν παράνομο έρωτα; Μετάνιωσες; Αν μπορούσες να επιλέξεις, θα το ξανάκανες;
Χάσιμο χρόνου και συναισθημάτων……
Αν αγαπάς κάποιον πάρα πολύ αλλά για κάποιο λόγο νιώθεις ότι θα είναι πιο ευτυχισμένος με κάποια άλλη, θα κάνεις πίσω παραχωρώντας την στην άλλη ή θα παλεύεις να τον έχεις κοντά σου ξέροντας ότι μαζί σου θα είναι δυστυχισμένος;
Η πόρτα ανοιχτή και τα σκυλιά δεμένα……………….
Νέες ερωτήσεις
1. Αν σου έλεγαν να πατήσεις ένα κουμπί και στα βάθη της Κίνας θα πέθαιναν 4.000.000 μανδαρίνοι θα το έκανες για να πάρεις 4.000.000 ευρώ;;;;;
2. Με πολλά ή λίγα λεφτά στη ζωή σου θα ήσουν ευτυχισμένος/η;
3. Θα πρόδιδες την οικογένεια σου, για να αποκτήσεις την περιουσία του αδιάθετου θείου σου που δεν είχε κληρονόμους;;;
4. Βαριέσαι ποτέ στον έρωτα;
5. Μπροστά στην αγάπη, το χρήμα σε αφήνει παντελώς αδιάφορο/η;
6. Τα γηρατειά σε φοβίζουν;
7. Πιστεύεις ότι είσαι ευφυής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Νέες ερωτήσεις
1. Αν σου έλεγαν να πατήσεις ένα κουμπί και στα βάθη της Κίνας θα πέθαιναν 4.000.000 μανδαρίνοι θα το έκανες για να πάρεις 4.000.000 ευρώ;;;;;

Με τίποτα. Μην τα ισοπεδώσουμε κι όλα!:mad:

2. Με πολλά ή λίγα λεφτά στη ζωή σου θα ήσουν ευτυχισμένος/η;

Με μέτρια, ίσα για να μην χρειάζεται να σκύβω το κεφάλι σε αφεντικά.

3. Θα πρόδιδες την οικογένεια σου, για να αποκτήσεις την περιουσία του αδιάθετου θείου σου που δεν είχε κληρονόμους;;;

Αναλόγως την προδοσία. Μετά θα τα μοιραζόμασταν πάντως.

4. Βαριέσαι ποτέ στον έρωτα;

Στο σεξ εννοείς; Όχι βέβαια!:redface:

5. Μπροστά στην αγάπη, το χρήμα σε αφήνει παντελώς αδιάφορο/η;

Αν έπρεπε να διαλέξω ένα από τα δύο, σαφώς θα διάλεγα την αγάπη.

6. Τα γηρατειά σε φοβίζουν;

Ναι, πολύ. Πιο πολύ η μοναξιά που έχουν.:(

7. Πιστεύεις ότι είσαι ευφυής;

Ευφυής όχι, ξύπνια θα έλεγα πιο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
1.Αν σου έλεγαν να πατήσεις ένα κουμπί και στα βάθη της Κίνας θα πέθαιναν 4.000.000 μανδαρίνοι θα το έκανες για να πάρεις 4.000.000 ευρώ;;;;;

Αυτό το είχε ρωτήσει ο ταμίας Δημήτρης Χορν, στην μπιμπί (βδέλα πλουσίων) Υβόν Σανσόν,
στις έρημες αμμουδιές (αντί να παραδοθούν στο πάθος),
στο "ταξίδι στα Κύθηρα"...(αχ)

και βέβαια το ερώτημα έχει φιλοσοφική χροιά:
χρήματα vs. αντίληψη του υπαρκτού,
υπο την έννοια ότι υπαρκτό είναι ό,τι βλέπουμε ή ό,τι επηρεάζει τη ζωή μας (άμεσα)
κι εφόσον το χρήμα την επηρεάζει ενώ οι μανδαρίνοι όχι,
πατάμε και κουμπιά, τρώμε και χαλασμένα γλυκά,
και άνθρωποι σα τη μπιμπί μέχρι και (ξε)κολγκερλ γίνονταν
ακόμη και για πολύ λιγότερα απο 4 εκατ.

Όμως έχω και στο μυαλό μου,
κάτι πυρηνικώ τω τρόπω καμμένες παιδικές σάρκες εξ' Ιαπωνίας
και όσο και να μπατιριάζω θέλω να ξυπνάω στεγνός απ'τα σκεπάσματα.

Η ιστορία διδάσκει τι είναι καλό να αποφεύγουμε και ιδιωτικά.
Όχι για να τιμήσω την ιστορία και για να παραστήσω πόσο καλά διδαγμένος είμαι,
αλλά γιατί δε πιστεύω στο δόγμα του "όλα για τον παρά"...

Χώρια που σέβομαι ό,τι δε γνωρίζω...
α, κι επίσης μου αρέσουν τα μανδαρίνια και..οι ασιάτισσες Miley Villa, London Keyes, Lily Thai :redface:


2.Με πολλά ή λίγα λεφτά στη ζωή σου θα ήσουν ευτυχισμένος/η;

Με πολλά θα έκανα κι άλλους ευτυχισμένους.
Με λίγα θα ήμουν εγώ περισσότερο.

Πόσο μας καθορίζει το γ@μημένο το μαρούλι, τελικά...:hmm:


3. Θα πρόδιδες την οικογένεια σου, για να αποκτήσεις την περιουσία του αδιάθετου θείου σου που δεν είχε κληρονόμους;;;

δεν το'πιασα. :confused:


4. Βαριέσαι ποτέ στον έρωτα;

Ο έρωτας είναι μια κατεξοχήν κατάσταση αυξανόμενης βαρεμοβαρεμάρας.

Αλλά για αρχή, τρώγεται..


5.Μπροστά στην αγάπη, το χρήμα σε αφήνει παντελώς αδιάφορο/η;


είναι ένα μενού λίγο από όλα.

Δηλ όσο δικαιολογώ έναν χωρισμό επειδή κάνουν κακό financial match (δεν έχουν στον ήλιο μοίρα)
άλλο τόσο δικαιολογώ όταν δεν υπάρχει αρκετή αγάπη για να στεριώσει,
κι από τους δύο.

Αγάπη με πράξεις :)


6. Τα γηρατειά σε φοβίζουν;

Aυτό είναι ερώτημα που άρρηκτα συνδέεται με το στοχασμό του θανάτου.
Αν φοβίζουν κάποιον είναι γιατί φαντάζει κοντά ο προσωπικός του θάνατος.

Δε με φοβίζουν τα γηρατεία γιατί δε με φοβίζει ο θάνατος.
Ως γνήσιο αποτέλεσμα της φθοράς ο θάνατος δε με χαλά ούτε σαν κατάληξη των πραγμάτων ούτε σαν ένα κόνσεπτ παύσης της ζωής αλλά σαν τρόπος διακοπής έχω μπόλικες ενστάσεις.

«Δε φοβάμαι το θάνατο», έλεγε ένα πολύ συγγενικό μου πρόσωπο που δε ζει πια. «Είναι για όλους. Το μόνο που θα με στενοχωρούσε θα ήταν να ήξερα ότι θα ήμουν σε αυτούς που θα πέθαιναν ενώ κάποιοι όχι».

«Άκουσε με θα σου πω ένα μυστικό, μονάχα σε σένα, επειδή σε συμπαθώ.
Ο θάνατος έχει ένα και μόνο χάρισμα, που κανείς δεν το ξέρει:
Είναι κ α λ ό ς. Τρομερά καλός! Φοβάται τα δάκρυα και τους πόνους.
Κάθε που μπορεί, κάθε που η ζωή του το επιτρέπει, τ ε λ ε ι ώ ν ε ι όσο γίνεται πιο γρήγορα…
Λύνει, χαλαρώνει, λευτερώνει, ενώ η ζωή επιμένει, παλεύει, γαντζώνεται σαν ζητιάνα, ακόμα κι όταν το παιχνίδι είναι χαμένο, ακόμα κι όταν ο άνθρωπος δεν μπορεί νʼ αντέξει άλλο, δεν μπορεί να σαλέψει, δεν είναι παρά ένας σωρός ματωμένες σάρκες! Μονάχα ο θάνατος είναι αληθινός φίλος!»
[από το θεατρικό έργο «Ευρυδίκη» του Ζαν Ανουίγ]

Με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο ο Ζαν.

Αλλά...

...ένα θέμα που με προβληματίζει είναι σε ποιον ανήκει η ζωή του επιμέρους όντος;
Δεν υπονοώ ελευθερία. Δεν υπάρχει. Εννοώ αυτοδιάθεση. Και αυτοδιάθεση σημαίνει ότι είμαι σε θέση (έχω συνείδηση) να αποφασίσω π.χ. πώς θα γεράσω ή ακόμη και να μη γεράσω..
Και αν μου ανήκει, γιατί να μη μπορώ αυτόβουλα να χτυπήσω το κουδούνι του χάρου μπρος σε μια απόλυτη βεβαιότητα επώδυνου τέλους; (δεν έχω γνωρίσει κάποιον μέχρι σήμερα που να μη πέθανε μαρτυρικά και μαρτυρικά δεν εννοώ από άποψη μέγιστης έντασης πόνου αλλά με πλήρη απαξία του ιδίου του όντος)


Τέλος, με φοβίζει η συνακόλουθη βλακεία που περιβάλλει τα γηρατειά...(η ακράτεια, οι ζάρες και η κακή μνήμη μοιάζουν παράδεισος μπρος στην αποβλάκωση που εν μέρει ίσως να οφείλεται και στον εκφυλισμό του εγκεφάλου..:/:)


7. Πιστεύεις ότι είσαι ευφυής;

το ερώτημα που διεγείρει τη διάνοια είναι άλλο:

αν κάποιος είναι το ξέρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

1. Αν σου έλεγαν να πατήσεις ένα κουμπί και στα βάθη της Κίνας θα πέθαιναν 4.000.000 μανδαρίνοι θα το έκανες για να πάρεις 4.000.000 ευρώ;;;;;
2. Με πολλά ή λίγα λεφτά στη ζωή σου θα ήσουν ευτυχισμένος/η;
3. Θα πρόδιδες την οικογένεια σου, για να αποκτήσεις την περιουσία του αδιάθετου θείου σου που δεν είχε κληρονόμους;;;
4. Βαριέσαι ποτέ στον έρωτα;
5. Μπροστά στην αγάπη, το χρήμα σε αφήνει παντελώς αδιάφορο/η;
6. Τα γηρατειά σε φοβίζουν;
7. Πιστεύεις ότι είσαι ευφυής;
1.όχι , αλλά θα πατούσα ένα κουμπί εάν θα πέθαιναν 4.000.000 μανταρίνια και κέρδιζα 4.000.000 ζαχαρωτά
2.Με μέτρια λεφτά μοιρασμένα εκεί που πρέπει
3.Και ο θείος μου , οικογένεια είναι . Πότε είναι η κηδεία ;
4.Φυσικά . Ποτέ
5.Δεν τίθεται ποτέ θέμα να διαλέξεις . Υπεισέρχονται πολύ πιο λεπτά διλήμματα .
6.Όχι , αν μιλάμε για τα δικά μου
7.Όχι , απλά πιστεύω ότι περιτριγυρίζομαι από πολλούς ηλίθιους


σέιμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
1. Αν σου έλεγαν να πατήσεις ένα κουμπί και στα βάθη της Κίνας θα πέθαιναν 4.000.000 μανδαρίνοι θα το έκανες για να πάρεις 4.000.000 ευρώ;;;;;
2. Με πολλά ή λίγα λεφτά στη ζωή σου θα ήσουν ευτυχισμένος/η;
3. Θα πρόδιδες την οικογένεια σου, για να αποκτήσεις την περιουσία του αδιάθετου θείου σου που δεν είχε κληρονόμους;;;
4. Βαριέσαι ποτέ στον έρωτα;
5. Μπροστά στην αγάπη, το χρήμα σε αφήνει παντελώς αδιάφορο/η;
6. Τα γηρατειά σε φοβίζουν;
7. Πιστεύεις ότι είσαι ευφυής;

1. Να λείπει, δεν θα μπορούσα νʼ απολαύσω τα λεφτά απʼ τις τύψεις.
2. Απʼ το να μη μου φτάνει ο χρόνος για να κάνω αυτά που δεν θέλω, προτιμώ τόσα λεφτά ώστε να μου περισσεύει χρόνος να κάνω αυτά που θέλω.
3. Έχω έναν διαθέσιμο θείο μπατίρη που έχει κληρονόμους, αλλά τον αποκήρυξαν. (εμ, τι να πω, με μπέρδεψες)
4. Στην αρχή πλανιόμουνα και μετά βαριόμουνα
5. ημιτελώς αδιάφορο
6. Όχι. Θα είμαι σʼ ένα ζεστό καπί με φιλόξενες νοσοκόμες να μʼ αλλάζουν μπαταρίες στα ακουστικά, θα έρχονται τα παιδιά μου και συνέχεια θα ξεχνώ ποιοι είναι, θα μου φέρνουν δώρο πάμπερς και γενικώς θα είμαι τόσο γκαγκά που θα όταν τα τεζάρω δεν θα καταλάβω τη διαφορά. Ζωή χαρισάμενη.
7. Άλλοτε νιώθω ευφυής όταν μεγαλοπιάνομαι με ιδέες που στην πραγματικότητα δεν είναι για τα δόντια μου (μου αρέσει όμως :redface:), ενώ άλλοτε αυτό που φαινομενικά νιώθω ως βλακεία είναι συγχρόνως και αναπόσπαστο συστατικό των προτερημάτων μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Νέες ερωτήσεις



1. Ποιος ήρωας παραμυθιού ή καρτούν θα θέλατε να είστε;

2. Σας αρέσουν οι σκανταλιές και οι αταξίες;Sometimes..
3. Ποιο δέντρο θα φυτεύατε στο σπίτι σας για καλή τύχη;Χασισι..
4. Τι χρώμα θα βάφατε το σπίτι σας;Οχι ροζ παντως..
5. Τι αγαπάτε πιο πολύ στη ζωή;Τα ματια της! (τι ματια δλδ, ματαρες!!!)
6. Τι δώρο δεν θα δεχόσασταν ποτέ από τον/την σύντροφο σας; ???
7. Τι θα θέλατε να σας ψιθυρίσει στο αυτί ο/η σύντροφος σας ; Σε απαταω..:P
7 ερωτήσεις γιατί ο αριθμός 7 είναι το σύμβολο της τελειότητας ………… Για πες μας..[/quote]

Νέες.

1) Γίνεσαι μάρτυρας σε κάποιο θανατηφόρο ατύχημα και αποφασίζεις να το καταγγείλεις, αλλά μετά μαθαίνεις οτι ο θύτης ήταν ο αδελφός/η αδελφή/ο πατέρας σου/η μητέρα σου. Τι κάνεις;
Δεν το καταγγελω..
2) Σου προσφέρεται μια δουλειά στο εξωτερικό με πολύ καλά χρήματα, ανέσεις και σε αυτό που σε ενδιαφέρει, αλλά για να πας πρέπει να αφήσεις την οικογένεια και τους φίλους σου για 5 χρόνια. Θα πήγαινες;
Ισως!! Γιατι οχι..:)
3) Α. Η κοπέλα σου βρίσκει μια πολύ καλή δουλειά στο εξωτερικό και σου ζητάει να παρατήσεις τα πάντα και να πας μαζί της. Θα το έκανες;
Θα το σκεφτομουν!
4) Μαθαίνεις οτι κάποιος συγγενής σου έχει μπλέξει με ναρκωτικά και δεν μπορείς να τον βοηθήσεις. Θα τον κατήγγειλες στην αστυνομία ώστε να μπει σε πρόγραμμα απεξάρτησης και να γλιτώσει από τα ναρκωτικά;
Μαλλον θα τα αρχιζα κι εγω. Εχω χασει πασα ελπιδα γι'αυτο το κοσμο..:(
5) Για ποιον θα θυσίαζες τη ζωή σου;
Δεν ξερω. Μαλλον για καποιον που αγαπαω παρα πολυ.
6) Τι είναι αυτό που αν το κάνει κάποιος σε σένα πραγματικά δεν θα τον συγχωρήσεις ποτέ;
?????
7) Τι είναι αυτό που σε ηρεμεί όταν είσαι θυμωμένος/η;
Η μπαλα και η κ@)λ@..
8) Έχεις ζήσει ποτέ έναν παράνομο έρωτα; Μετάνιωσες; Αν μπορούσες να επιλέξεις, θα το ξανάκανες;
Παρανομο οχι μεχρι στιγμης..:P
9) Α. Αν αγαπάς κάποια πάρα πολύ αλλά για κάποιο λόγο νιώθεις οτι θα είναι πιο ευτυχισμένη με κάποιον άλλο, θα κάνεις πίσω παραχωρώντας την στον άλλο ή θα παλεύεις να την έχεις κοντά σου ξέροντας οτι μαζί σου θα είναι δυστυχισμένη;
Δυσκολο διλημα! Δεν ξερω καθολου..



Νέες ερωτήσεις
1. Αν σου έλεγαν να πατήσεις ένα κουμπί και στα βάθη της Κίνας θα πέθαιναν 4.000.000 μανδαρίνοι θα το έκανες για να πάρεις 4.000.000 ευρώ;;;;; Μη μου βαζεις ιδεες! Δεν θα το σκεφτομουν και πολυ!!:P
2. Με πολλά ή λίγα λεφτά στη ζωή σου θα ήσουν ευτυχισμένος/η;Με κανονικα..:)
3. Θα πρόδιδες την οικογένεια σου, για να αποκτήσεις την περιουσία του αδιάθετου θείου σου που δεν είχε κληρονόμους;;; Δυσκολα ρε διαολε..
4. Βαριέσαι ποτέ στον έρωτα;Αυτος μ'εχει βαρεθει.
5. Μπροστά στην αγάπη, το χρήμα σε αφήνει παντελώς αδιάφορο/η;Μαλλον..
6. Τα γηρατειά σε φοβίζουν; Ετσι και τσι..
7. Πιστεύεις ότι είσαι ευφυής; Ναι, σε υπερβολικο βαθμο..


ιδγιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

1. Αν σου έλεγαν να πατήσεις ένα κουμπί και στα βάθη της Κίνας θα πέθαιναν 4.000.000 μανδαρίνοι θα το έκανες για να πάρεις 4.000.000 ευρώ;;;;;
Θα με βασάσνιζαν μερόνυχτα οι σκέψεις αλλά τελικά δεν νομίζω να το έκανα.
2. Με πολλά ή λίγα λεφτά στη ζωή σου θα ήσουν ευτυχισμένος/η;
Με πολλά.
3. Θα πρόδιδες την οικογένεια σου, για να αποκτήσεις την περιουσία του αδιάθετου θείου σου που δεν είχε κληρονόμους;;;
Στην ψύχρα και χωρίς τύψεις, αλλά εκτός από μυαλό δεν έχει και περιουσία ο θείος.
4. Βαριέσαι ποτέ στον έρωτα;
Ναι.
5. Μπροστά στην αγάπη, το χρήμα σε αφήνει παντελώς αδιάφορο/η;
Ναι.
6. Τα γηρατειά σε φοβίζουν;
Ναι.
7. Πιστεύεις ότι είσαι ευφυής;
'Οχι


Νέες ερωτήσεις

1. Ποιός είναι ο πιο αντιπαθής πολιτικός για σένα ;
2. Aν έκανες μια ευχή σήμερα ποιά θα ήταν ;
3. Τζάκι ή πισίνα ;
4. Θα μπορούσες να παντρευτείς κάποιον 15 χρόνια μεγαλύτερό σου ;
5. Θα μπορούσες να ερωτευθείς μια παχύσαρκη γυναίκα/άντρα ;
6. Σε ποιά ιστορική φάση θα επέστρεφες αν είχες ανακαλύψει τη μηχανή του χρόνου ;
7. Πιστεύεις ότι κάποια μέρα θα γίνει ο Γ' Παγκόσμιος πόλεμος ;

1. Ποιός είναι ο πιο αντιπαθής πολιτικός για σένα ;
Μαγκριώτης
2. Aν έκανες μια ευχή σήμερα ποιά θα ήταν ;
Να βρω εκείνη που το'χει, την ψάχνω και με ψάχνει.
3. Τζάκι ή πισίνα ;
Τζάκι
4. Θα μπορούσες να παντρευτείς κάποιον 15 χρόνια μεγαλύτερό σου ;
'Οχι, είμαι ήδη εγώ αρκετά μεγάλος.
5. Θα μπορούσες να ερωτευθείς μια παχύσαρκη γυναίκα/άντρα ;
Ναι. Πρώτη φορά θα'ναι ;
6. Σε ποιά ιστορική φάση θα επέστρεφες αν είχες ανακαλύψει τη μηχανή του χρόνου;
Την εποχή της παρηκμασμένης ρωμαικής Αυτοκρατορίας ως προνομιούχος.
7. Πιστεύεις ότι κάποια μέρα θα γίνει ο Γ' Παγκόσμιος πόλεμος ;
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Νέες ερωτήσεις :

1. Ποιός είναι ο πιο αντιπαθής πολιτικός για σένα ;
Δεν ασχολούμαι με την πολιτική.
2. Aν έκανες μια ευχή σήμερα ποιά θα ήταν ;
Ο Θεός να με αξιώσει να κάνω τα όνειρά μου πραγματικότητα.
3. Τζάκι ή πισίνα ;
Πισίνα εννοείται.
4. Θα μπορούσες να παντρευτείς κάποιον 15 χρόνια μεγαλύτερό σου ;
Δε νομίζω. Στη φάση που είμαι τώρα ζητάω ζωή κι όχι γηρατειά.
5. Θα μπορούσες να ερωτευθείς μια παχύσαρκη γυναίκα/άντρα ;
Και βέβαια.
6. Σε ποιά ιστορική φάση θα επέστρεφες αν είχες ανακαλύψει τη μηχανή του χρόνου ;
Το 1930.
7. Πιστεύεις ότι κάποια μέρα θα γίνει ο Γ' Παγκόσμιος πόλεμος ;
Σίγουρα θα γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Νέες ερωτήσεις :

1. Ποιός είναι ο πιο αντιπαθής πολιτικός για σένα ;
2. Aν έκανες μια ευχή σήμερα ποιά θα ήταν ;
3. Τζάκι ή πισίνα ;
4. Θα μπορούσες να παντρευτείς κάποιον 15 χρόνια μεγαλύτερό σου ;
5. Θα μπορούσες να ερωτευθείς μια παχύσαρκη γυναίκα/άντρα ;
6. Σε ποιά ιστορική φάση θα επέστρεφες αν είχες ανακαλύψει τη μηχανή του χρόνου ;
7. Πιστεύεις ότι κάποια μέρα θα γίνει ο Γ' Παγκόσμιος πόλεμος ;


  1. ο Βενιζελος
  2. να γυρισει.
  3. πισινα
  4. ανετα
  5. δε ξερω. υπερβαρο παντως ναι.ως τωρα μπλεκω μονο με κοκκαλα.:confused:
  6. μεσαιωνα! λατρευω τα φορεματα που φοραγαν τοτε οι γυναικες!
  7. ναι.

ιδιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.

1. Ποιός είναι ο πιο αντιπαθής πολιτικός για σένα ;
2. Aν έκανες μια ευχή σήμερα ποιά θα ήταν ;
3. Τζάκι ή πισίνα ;
4. Θα μπορούσες να παντρευτείς κάποιον 15 χρόνια μεγαλύτερό σου ;
5. Θα μπορούσες να ερωτευθείς μια παχύσαρκη γυναίκα/άντρα ;
6. Σε ποιά ιστορική φάση θα επέστρεφες αν είχες ανακαλύψει τη μηχανή του χρόνου ;
7. Πιστεύεις ότι κάποια μέρα θα γίνει ο Γ' Παγκόσμιος πόλεμος ;

1. Πολλοί. Ο πρώτος που μου έρχεται στο μυαλό είναι ο Αλέκος αλαβάνος
2. Να είχα το πτυχίο πριν δύο χρόνια:redface:
3. Τζάκι στο σπίτι στο Βέρμιο και πισίνα στο σπίτι στην Σύρο:P
4. Κάποια θέλεις να πεις:P Δεν ξέρω, δύσκολο. Μόνο αν ήταν εξαιρετική πε΄ριπτωση
5. Δεν ξέρω. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Ποτέ μη λες ποτέ όμως.
6. Γύρω στο 1170, μέσα στις Σταυροφορίες. Θα ήμουν ανώτατος αξιωματούχος της Βυζαντινής Αυτοκρατορίας και θα προσπαθούσα να πετύχω συμφωνία με τους Άραβες προκειμένου να διώξουμε από τη Μέση Ανατολή τους Φράγκους και τους Τούρκους και να μοιραστούμε μετά τα εδάφη. Μη με παρεξηγείτε, ζω στον κόσμο μου:P
7. Ναι, και αυτη η μέρα είναι πολύ κοντά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
1. Ποιός είναι ο πιο αντιπαθής πολιτικός για σένα ;
2. Aν έκανες μια ευχή σήμερα ποιά θα ήταν ;
3. Τζάκι ή πισίνα ;
4. Θα μπορούσες να παντρευτείς κάποιον 15 χρόνια μεγαλύτερό σου ;
5. Θα μπορούσες να ερωτευθείς μια παχύσαρκη γυναίκα/άντρα ;
6. Σε ποιά ιστορική φάση θα επέστρεφες αν είχες ανακαλύψει τη μηχανή του χρόνου ;
7. Πιστεύεις ότι κάποια μέρα θα γίνει ο Γ' Παγκόσμιος πόλεμος ;

1. Γεράσιμος Γιακουμάτος (αυτό το βλέμμα αυτό το ύφος η συμπεριφορά του λες και βρίσκεται στη λαϊκή), ντομάτεεεεες...
2. Να κερδίσω το τζακ ποτ του τζόκερ
3. Πισίνα
4. Να παντρευτώ κάποιον 15 χρόνια μεγαλύτερο μου; Ξαναδιάβασε αυτό που ρώτησες. α παντρευτώ κάποιον 15 χρόνια μεγαλύτερο μου; Mercy
5. Όχι, οι παχύσαρκοι πρέπει να διώκονται ποινικά μας χαλάνε την αίσθηση ομορφιάς που μας πλασάρει η ΤV
6. Στην ρωμαϊκή εποχή, γινόταν της πουτάν@ς (που ναι τα χρόνια ωραία χρόνια)
7. Ναι όταν κερδίσω το τζακ ποτ του τζόκερ θα ξεκινήσει ο WWIII

ίδιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Νέες ερωτήσεις :

1. Ποιός είναι ο πιο αντιπαθής πολιτικός για σένα ;
Η Κοντολίζα Ράις. Μου τη σπάει το όνομά της, κατά τ'άλλα μια χαρά.

2. Aν έκανες μια ευχή σήμερα ποιά θα ήταν ;
Δεν ξέρω χεχ

3. Τζάκι ή πισίνα ;
Τζάκι, ξεβάφω στις πισίνες

4. Θα μπορούσες να παντρευτείς κάποιον 15 χρόνια μεγαλύτερό σου ;
Δεν θα παντρευόμουν γενικά.

5. Θα μπορούσες να ερωτευθείς μια παχύσαρκη γυναίκα/άντρα ;
Δεν απαντάω. Δε μ'αρέσει η ερώτηση

6. Σε ποιά ιστορική φάση θα επέστρεφες αν είχες ανακαλύψει τη μηχανή του χρόνου ;
60ς

7. Πιστεύεις ότι κάποια μέρα θα γίνει ο Γ' Παγκόσμιος πόλεμος ;
Μπορεί και να'χει γίνει απλά να μην έχει ονομαστεί έτσι.

ίδιες///
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top