Κουβεντούλα χωρίς θέμα ΧΙΙΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
τρωω ριζογαλο που ειναι φτιαγμενο απο το σαββατο.
λετε να παθω καμια δηλητηριαση?:hmm:


Όχι καλέ, τι να πάθεις! Λες και ότι άλλο τρώμε (γάλατα, γιαούρτια κτλ) είναι φρέσκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Πάντως Αθηνά, επειδή το κέντρο το ΄χω φάει με το κουτάλι εδώ και 7 χρόνια στα οποία κινούμαι καθημερινά εκεί, να σου πω ότι το ίδιο έλεγα κι εγώ μέχρι και πριν από 2-3 χρόνια.
Λυπάμαι για την κατάσταση, αλλά έχει αλλάξει κατά πολύ από αυτήν των προηγούμενων χρόνων.
Εντοπίζω ΠΟΛΛΕΣ διαφορές καθημερινά από τότε που ήμουν πρωτοετής φοιτήτρια και γυρνούσα σε Βικτώρια, πλατεία Βάθης και Εξάρχεια..

ή ίσως στα 20 μας είχαμε την άγνοια του κινδύνου..

δεκτό... αλλά και πάλι... μάλλον παραμένω αναίσθητη
[ή δεν πείθω για πλούσια για να με ληστέψουν ή για όμορφη για να με βιάσουν ή για σπουδαία για να με σκοτώσουν :P].

Σε κάθε περίπτωση οκ, δεν κυνηγάω την τύχη μου και δεν θα κυκλοφορήσω νυχτιάτικα στις πιο "ζόρικες" περιοχές της πόλης αλλά οκ, δεν μπορώ να πω ότι νιώθω άσχημα να κυκλοφορήσω αν χρειαστεί [να κυκλοφορώ 3 η ώρα τη νύχτα δεν μου αρέσει γενικώς πλέον ανεξάρτητα από την περιοχή στην οποία κινούμαι βέβαια].

Τέσπα, My point is [και έχω πολλούς γνωστούς που έχουν αντιδράσεις παραπλήσιες με της Ηιμελα για περιοχές όπως η Βικτώρια] ότι δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε την τρίχα τριχιά και να παθαίνουμε πανικό.

Στην τελική... ο "Δράκος" που βίαζε κορίτσια (και προσπάθησε να επιτεθεί και σε φίλη μου μέρα μεσημέρι) στου Ζωγράφου κυκλοφορούσε ένα φεγγάρι και όχι στη Βικτώρια ;).

U see my point i think.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
-1 στον σιντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,021 μηνύματα.
Άκουσα προχτές μια ιστορία μιας γνωστής μου 26 ετών που την παραφυλούσε πίσω από την είσοδο της πολυκατοικίας...

Ευτυχώς τη γλίτωσε φτηνά.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Άκουσα προχτές μια ιστορία μιας γνωστής μου 26 ετών που την παραφυλούσε πίσω από την είσοδο της πολυκατοικίας...

Ευτυχώς τη γλίτωσε φτηνά.:worry:
μου συνέβη η ίδια τρομακτική εμπειρία με την σπιτονοικοκυρά μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
χρωστουσες το νικι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Άκουσα προχτές μια ιστορία μιας γνωστής μου 26 ετών που την παραφυλούσε πίσω από την είσοδο της πολυκατοικίας...

Ευτυχώς τη γλίτωσε φτηνά.:worry:

έτσι συνέβη και σε αυτή τη φίλη μου που είπα... με το που άνοιξε την πόρτα μπήκε πίσω της και προσπάθησε να μπει μαζί της στο ασανσέρ... she was lucky που έβαλε φωνή και βγήκαν 2 (παραδόξως!:worry:) από τα σπίτια στο ισόγειο και αυτός φοβήθηκε και έφυγε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
τι λέτε;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
:'(

Μυριζομαι επαναφορα της εποχης γρινιας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Μεταλλωδίες με τη Στέλλα 'Ανταμς έως τις 8.00 μμ στον Ατλαντίς. Super.


ρε , τι εποχές και αυτές με στέλλα άνταμς :lol:

τώρα έχει έναν συμπαθή πλην αλλόκοτο , πλην υπέροχο , γεράκο όλο το βράδυ , μου κάνει κάτι παύσεις συνέχεια τόσο που νομίζεις ότι απο-σιντ-ονίζεται το ραδιόφωνο . Λέει συνέχεια και ιστορίες σαν παππούς στα εγγονάκια του


τον έχει πετύχει κανείς ; :D
δόκτωρ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,021 μηνύματα.
Καλημερούδια!

Με πονάει ο λαιμός μου, εκτός από τα κλασσικά ξέρετε τι άλλο μπορώ να κάνω να μου περάσει; (Σιντ μη μιλήσεις!)

Πιο πολύ με πειράζει που δεν μπορώ να καπνίσω...:angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σιρόπι γλυκόριζας. H γλυκόριζα είναι μια ρίζα με γλυκιά γεύση και μαλακτικές ιδιότητες. Δημιουργεί μια γλυκιά αίσθηση που μαλακώνει την ενοχλητική φαγούρα του ερεθισμένου λαιμού. Για να ετοιμάσετε το σιρόπι, πρέπει να βράσετε 15 γρ. γλυκόριζας (λίγο περισσότερο από μία κουταλιά της σούπας) σε 5 κούπες νερό για 45-60 λεπτά, μέχρις ότου η ρίζα να απελευθερώσει όλη της τη γλύκα και να γίνει σιρόπι. Στη συνέχεια, θα κάνετε γαργάρες και μετά θα το πιείτε. Προσοχή: Eάν έχετε υπέρταση, μην πάρετε γλυκόριζα.

Pόφημα φασκόμηλο. Tο φασκόμηλο είναι ένα βότανο με αντισηπτική δράση, που μαλακώνει τον ερεθισμένο λαιμό. Θα το ετοιμάσετε όπως φτιάχνετε το τσάι του βουνού. Θα βράσετε μία κούπα νερό, θα ρίξετε μία κουταλιά της σούπας φασκόμηλο και θα το αφήσετε για 2-3 λεπτά. Aφού σουρώσετε το ρόφημα, θα κάνετε γαργάρες. Aν θέλετε, μπορείτε να το καταπιείτε. Tο ζητούμενο, πάντως, είναι να βραχεί επαρκώς η ερεθισμένη περιοχή του λαιμού, γιʼ αυτό και γίνονται οι γαργάρες.

Pακί με μέλι και βότανα. Tο ρακόμελο είναι ένα πολύ καλό γιατροσόφι για τον πονόλαιμο. Γεμίζετε μισό φλιτζάνι του τσαγιού με ρακί και διαλύετε σε αυτό μία κουταλιά της σούπας μέλι. Στη συνέχεια, ρίχνετε το μείγμα σε ένα μπρίκι και το ζεσταίνετε. Aν θέλετε, μπορείτε να προσθέσετε στο μείγμα γαρίφαλο, κανέλα, γλυκάνισο ή και δεντρολίβανο, που ανήκουν στα θερμά βότανα. Mόλις ετοιμάσετε το μείγμα, θα κάνετε γαργάρες και μετά θα το πιείτε.

Pόφημα με σκόρδο και τζίντζερ. Πρόκειται για ένα ρόφημα με αντισηπτική και μαλακτική δράση. Pίξτε σε ένα φλιτζάνι του τσαγιού νερό, δύο σκελίδες σκόρδο και δύο λεπτές φέτες φρέσκιας ρίζας τζίντζερ (πιπερόριζας). Σιγοβράστε το μείγμα για 10 λεπτά. Mπορείτε να προσθέσετε λεμόνι και μέλι για γεύση και άρωμα. Πιείτε το ρόφημα, αφού προηγουμένως κάνετε οπωσδήποτε μερικές γαργάρες.

Pόφημα με εχινάκεια. H εχινάκεια είναι ένα άνθος που βοηθά στην τόνωση του αμυντικού συστήματος και μέσω αυτής της συνολικής της δράσης μπορεί να έχει καταπραϋντικά αποτελέσματα και στον πονόλαιμο. Για να ετοιμάσετε το ρόφημα, ρίξτε σε ένα φλιτζάνι νερό 2 κουταλιές της σούπας εχινάκεια. Bράστε τον ανθό για 2-3 λεπτά. Kάντε γαργάρες και στη συνέχεια πιείτε το ρόφημα.

(fountain):P

Το καλύτερο φάρμακο για να περάσει ο πονόλαιμος είναι να μην καπνίσεις πάντως... ;)


Υ.γ. mindcircus, για να ονοματίσεις ένα σκυλάκι, παπάκι, πλασματάκι, θα πρέπει να ζήσεις μαζί του και θα σου "πει" το όνομά του, από μόνο του. Είμαι της ινδιάνικης φιλοσοφίας στο θέμα του ονόματος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,021 μηνύματα.
Ευχαριστώ Ίσι μου!:kissing:

(Το fountain μου άρεσε:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Νομιζω πως αρωστισα απο το πολυ down...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,021 μηνύματα.
Αυτή η υπερ-αισιοδοξία σου ρε κοριτσάκι μου.... Δεν την μπορώ, ειλικρινά... Μην το πάρεις προσωπικά αλλά...δεν μπορώ να την αιτιολογήσω. Προβλήματα δεν έχεις εσύ;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Αυτή η υπερ-αισιοδοξία σου ρε κοριτσάκι μου.... Δεν την μπορώ, ειλικρινά... Μην το πάρεις προσωπικά αλλά...δεν μπορώ να την αιτιολογήσω. Προβλήματα δεν έχεις εσύ;:hmm:

ίσα ίσα όταν έχουν περάσει από πάνω σου καρχαρίες τι να σου κάνει το σκυλοψαράκι.......
χαχαχαχα πάντοτε έβλεπα τη ζωή θετικά ακόμα κι όταν με ξεγελούσε και μου έκλεινε πονηρά το μάτι και μου έλεγε "τσα!!! σου την έσκασα".....

χμμμμμμμ, και να με λεει κοριτσάκι.... ποια;;; η Himela το πιπίνι, που ακούστηκε ....ψιτ τη διαφορά των δέκα χρόνων την είδες;;;; :P:)

σε ευχαριστώ για τη προσφώνηση "κοριτσάκι" :clapup::clapup:

σε επόμενο επεισόδιο προτιμώ το "κορίτσαρε" merci;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,021 μηνύματα.
ίσα ίσα όταν έχουν περάσει από πάνω σου καρχαρίες τι να σου κάνει το σκυλοψαράκι.......
χαχαχαχα πάντοτε έβλεπα τη ζωή θετικά ακόμα κι όταν με ξεγελούσε και μου έκλεινε πονηρά το μάτι και μου έλεγε "τσα!!! σου την έσκασα".....

χμμμμμμμ, και να με λεει κοριτσάκι.... ποια;;; η Himela το πιπίνι, που ακούστηκε ....ψιτ τη διαφορά των δέκα χρόνων την είδες;;;; :P:)

σε ευχαριστώ για τη προσφώνηση "κοριτσάκι" :clapup::clapup:

σε επόμενο επεισόδιο προτιμώ το "κορίτσαρε" merci;)

:worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship:

Είσαι επίσημα η αγαπημένη μου στεκίτισσα.:)

Κορίτσαρος εννοώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,021 μηνύματα.
Σκέψη: Έχω κάνει το αίμα μου νερό, όταν αυτό ήταν ασύμφορο για την επιβίωσή μου (και όσων αγαπώ)... όποιος νομίζει λοιπόν ότι δε θα μπορέσω να κάνω το νερό... υδρατμούς, είναι πολύ γελασμένος. Όσοι δε με σέβονταν, έσπαγαν πλάκα ή εξυπηρετούνταν εις βάρος μου, καλά θα κάνουν να εξαφανιστούν από μπροστά μου από μόνοι τους, γιατί όταν τους βάλω στη θέση τους δε θα έχουν πισινό για να κάτσουν σ' αυτή.... Οι ψεύτες, οι υποκριτές, οι φθονεροί άνθρωποι, οι ύπουλοι και τα ντεμεκ μαγκάκια... να ετοιμάζονται να χάσουν τον τσαμπουκά τους, και τον ύπνο τους! Άλλαξε ο Λυκούργος, βάλτε το καλά στο κεφάλι σας.

Καλέ μου Λυκούργε, καλά θα κάνεις αλλά πρόσεξε, δεν αξίζει να αλλάζουμε τον εαυτό μας για κανέναν.

Κατά τα άλλα, να έρθω να τους φτύσουμε μαζί;

Σκεψη 1 : Με αφορμη διαλογο βενι + χιμελα

Όχι που θα έχανες ευκαιρία να πολυλογήσεις.:P

Ερώτηση: όταν ανοίγεις το ψυγείο βγαίνει έξω το κρύο ή μπαίνει μέσα η ζέστη;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Καλέ μου Λυκούργε, καλά θα κάνεις αλλά πρόσεξε, δεν αξίζει να αλλάζουμε τον εαυτό μας για κανέναν.

Δεν είναι θέμα αλλαγής εαυτού τόσο, όσο βελτίωσης λαθών... Στο κάτω κάτω ήδη έχω και αυτή την προσωπικότητα (την πιό πειθαρχημένη) μέσα στο σετ εντολών με βάση τις οποίες λειτουργώ, απλά αναδύετο παλαιότερα πιό σπάνια σε κοινωνικές συναναστροφές εν αντιθέσει με αυτό που σκοπεύω να κάνω τώρα.;) Φέρνω δηλαδή στην επιφάνεια τον 2ο εαυτό μου!:devil:

Κατά τα άλλα, να έρθω να τους φτύσουμε μαζί;

Όχι. (σπλάτς, χυλός!:P)

Ερώτηση: όταν ανοίγεις το ψυγείο βγαίνει έξω το κρύο ή μπαίνει μέσα η ζέστη;:hmm:

Διάβασε για τη Μετάδοση της Θερμότητας με μεταφορά/συναγωγή

Το ζεστό, θερμαίνει το κρύο είναι η απάντηση που ψάχνεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,021 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα αλλαγής εαυτού τόσο, όσο βελτίωσης λαθών... Στο κάτω κάτω ήδη έχω και αυτή την προσωπικότητα (την πιό πειθαρχημένη) μέσα στο σετ εντολών με βάση τις οποίες λειτουργώ, απλά αναδύετο παλαιότερα πιό σπάνια σε κοινωνικές συναναστροφές εν αντιθέσει με αυτό που σκοπεύω να κάνω τώρα.;) Φέρνω δηλαδή στην επιφάνεια τον 2ο εαυτό μου!:devil:

Κι αυτό δε σου κάνει κακό;

Ο δεύτερος - πιο κακός - εαυτός δημιουργείται εξ ανάγκης λόγω άμυνας.

Γιατί νιώθεις την ανάγκη να κάνεις άμυνα; Σε ενδιαφέρει τόσο;

Το ζεστό, θερμαίνει το κρύο είναι η απάντηση που ψάχνεις.:)

Έχω να διαβάσω φυσική από τη Β' Λυκείου - κι έτσι θα παραμείνει.:P

Ευχαριστώ πάντως!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top