Κουβεντούλα χωρίς θέμα ΧΙΙΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
2,5 χρονια ακομα.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Στους πεσμενους μας λοιπον....(νταρκ δωσε βαση αγορακι μου:) πιστευω θα σου αρεσει)

Διαβαστε προσεχτικά... είναι πολύ ωραίο..

Όλοι συχνά πυκνά έχουμε τις μαύρες μας.
Ξέρεις, εκείνες τις αναθεματισμένες μέρες,όταν νιώθεις απαίσια,
ένα χάλι σκέτο..
μόνος, ολομόναχος κι αφόρητα εξαντλημένος.
Τις μέρες που αισθάνεσαι πως είσαι μικρός κι ασήμαντος, και που όλα φαίνεται πως είναι υπεράνω των δυνάμεών σου...

Αδυνατείς να άρθεις στο ύψος των περιστάσεων, Ακόμα και το πρώτο βήμα μοιάζει αδύνατο...

Αυτές τις μελαγχολικές μέρες , νιώθεις λες και πλέεις σε πελάγη θλίψης,
Θέλεις να ξεσπάσεις σε κλάμματα και δεν ξέρεις ούτε καν το γιατί.
Εχεις την αίσθηση πως περιπλανιέσαι στη ζωή χωρίς σκοπό.
Δεν είσαι καθόλου σίγουρος για το πόσο ακόμα θα αντέξεις.
Σου ρχεται να φωνάξεις: ''ας με πυροβολήσει επιτέλους κάποιος!!!'

Δε θέλει και πολύ να σου ξημερώσει μια τέτοια συννεφιασμένη μέρα.
Εχεις, ας πούμε , μόλις ξυπνήσει και δεν είσαι στα καλύτερά σου,
ανακαλύπτεις καινούριες ρυτίδες, επιπλέον κιλά, ένα τεράστιο σπυρί στη μύτη σου..
Ισως πάλι να σε απέρριψαν, να σε απέλυσαν, να σε χώρισαν, να σου έδωσαν τα παπούτσια στο χέρι, να γινες ρεντίκολο της κοινωνίας, να σε τυρράνησαν, προσάπτοντάς σου κακόβουλους χαρακτηρισμούς και παρατσούκλια, είτε απλώς να ξύπνησες με τα μαλλιά σου σε μαύρο χάλι.
Μπορεί στη δουλειά η κατάσταση να είναι ακανθώδης, μπορεί να σε πίεσαν, να σε τρέλαναν.
Υπαρχει βέβαια το ενδεχόμενο να υποφέρεις απο πονοκέφαλο, δισκοπάθεια, δυσάρεστη αναπνοή, πονόδοντο.
Τελοσπάντων εσύ έχεις πειστεί οτι ο Θεούλης ταχει βάλει μαζί σου.

ΑΧ τι να κάνω, τι να κάνω!!

Λοιπόν εάν είσαι απο τους περισσότερους ανθρώπους θα κρυφτείς πίσω απτο δαχτυλό σου πιστεύοντας πως όλα θα λυθούν μόνα τους. Και μετά θα χαραμίσεις τη ζωή σου περιμένοντας το επόμενο χτύπημα της μοίρας... Κι είτε θα γίνεις άκαρδος, άκαμπτος και κυνικός είτε ενα αξιολύπητο θύμα που μυξοκλαίει.
Μέχρι που θα ικετεύεις να σε καταπιέι η γη....

Αυτο είναι σκέτη τρέλα γιατί μια φορά είναι τα νιάτα και μια φορά τα γηρατειά....


Ποιός ξέρει πόσα υπέροχα πράματα σε περιμένουν? που ούτε καν φαντάζεσαι...εξαίσια αρώματα, θεσπέσιες γεύσεις, 'ισως γίνεις και φίρμα μια μέρα...

Σου καλάρεσε η ιδέα ε?:P
Κι ακόμα δεν έχεις δει τίποτα.;)
Σε περιμένουν πολλά, τούμπες:D, σωρό παιχνίδια. γιόγκα, άσματα,τρελοί ξεγνοιαστοι, μποεμ χοροί...αλλά πάνω απο όλα ο έρωτας...

που σημαίνει ...ονειροπόλα βλέμματα, αγαπησιάρικα ψιθυρίσματα στο αυτί,τρυφερές αγκαλίτσες, και φιλάκια...
πολλά φιλάκια...
πάρα πολλα φιλάκια...
ερωτικές δαγκωματιές κι ο,τι άλλο ήθελε προκύψει....

Πώς σου φαίνεται αυτή η αίσθηση ηδονής και χαλαρωσης?:P
Δεν είναι δύσκολο να την βιώσεις.
Κατ αρχάς πάψε να το σκας, μπήκες στο χορό πρέπει να χορέψεις!
Ηρέμησε! Εισπνοή απο τη μύτη, εκπνοή απο το στόμα.
Διαλογίσου, κάνε ενα περίπατο να φρεσκάρεις μνήμη και μυαλό..

Παρτο απόφαση, για να προχωρήσεις πρέπει ναφήσεις πίσω συναισθηματικά φορτιά!
Δες τα πράματα απο την άλλη πλευρά..
Μπορεί να είσαι εσύ αυτός που κάνει λάθος.. να είσαι μεγαλόψυχος τότε ώστε να ζητήσεις συγνώμη.. ποτέ δεν είναι αργά...

Αν... κάποιος άλλος είναι ο φταίχτης, όρθωσε ανάστημα και πες κατηγορηματικά
''ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ! ΚΙ ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΣΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΩ!''

Ούτε να διανοήθείς να δ ε ι λ ι ά σ ε ι ς!!!

Να νιώθεις περήφανος για αυτό που είσαι, μη χάσεις την ικανότητα του αυτοσαρκασμού όμως... αυτό είναι εύκολο οταν έχεις γύρω σου ανθρώπους με θετική σκέψη..

Να ζεις τη κάθε μέρα σα να ναι η τελευταια γιατί κάποια θα είναι η τελευταία...

Να ρισκάρεις, να ρισκάρεις, μην κάνεις πίσω, ξεκίνα, κάνε το βήμα και τράβα με σθένος τον δρόμο σου...

Αυτό δεν είναι το νοημα της ζωής?

Ναι, έτσι πιστεύω κι εγώ.(κι εγώ):)

Bradler Trevor Greive, εκδ. Φυτράκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
:( Όντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το προβλημα μου δεν ειναι η σχολη.
ειναι ο κοσμος στη σχολη.

ενα απο τα προβληματα μου βασικα.

Αν δεν μπορείς να το υπομείνεις τουλάχιστον υπάρχουν τρόποι να γίνει πιο ανεκτό.

Κι εγώ δεν τα πάω καθόλου καλά με αρκετό κόσμο στη σχολή μου. :angelnot: (ο υπόλοιπος κόσμος δεν με ξέρει ακόμα :P)
Χάλια φάσεις πάντα θα υπάρχουν, σκοπός είναι να βρεις τρόπους να ξεφύγεις από αυτές.



Μπορ έγραψε η ατάκα σου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
οταν πεφτουν ολα μαζεμενα, ειναι δυσκολο.
δε ξερεις τι να πρωτο υποστεις.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι να πω και εγώ που θα αλλάξω μπροστά αριστερό φτερό στο ίμπιζα;

ποσο αν επιτρεπεται το μαλλι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Καλή σας ημέρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καλημέρα, σήμερα λοιπόν αποδείχτηκαν πως οι εφιάλτες είναι αληθηνοι, χάλασε ο σερβερ στο γραφείο, δεν είχαμε μπακάπ και χάθηκαν αρχεία 3 ετών, όλα απο την αρχή και όλα μόνη μου, οπότε για λίγες μέρες θα έχω αγκουράκι, θα περνάω για μια καλυμέρα αλλα τα κεφάλια μέσα, είναι πολλύ δουλειά και επαναλαμβάνω μόνη μου, ζητάνε αρκετές χιλιάδες ευρώ για να σταλει αμερική αλλα λόγο κρίσης δεν θα γίνει ανακτηση δεδομένων, κινώς την Γ@μησα:mad:

Θα έρχομαι όπως είπα για το καλημέρα, αντε δώστε σπρωξιά καλέεεεεε, πήτε υπομονή πρίν δύγω, κάτι δώστε κουράγιο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gothakos

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Εισοδηματίας και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Σε έχω χειρότερο για να πάρεις κουράγιο πήρα χθές τις εξετάσεις και είμαι θετικός στην γρίπη H1N1;);)Καλό κουράγιο πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μη κολας μανια! Εργασια και χαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
οταν πεφτουν ολα μαζεμενα, ειναι δυσκολο.
δε ξερεις τι να πρωτο υποστεις.:(
Η υπογλυκαιμια φταιει λοβακι!! Δεν τρως πολυ σοκολατα τον τελευταιο καιρο.;) Ο οργανισμος σου χρειαζεται ζαχαρη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Καλημέρα, σήμερα λοιπόν αποδείχτηκαν πως οι εφιάλτες είναι αληθηνοι, χάλασε ο σερβερ στο γραφείο, δεν είχαμε μπακάπ και χάθηκαν αρχεία 3 ετών, όλα απο την αρχή και όλα μόνη μου, οπότε για λίγες μέρες θα έχω αγκουράκι, θα περνάω για μια καλυμέρα αλλα τα κεφάλια μέσα, είναι πολλύ δουλειά και επαναλαμβάνω μόνη μου, ζητάνε αρκετές χιλιάδες ευρώ για να σταλει αμερική αλλα λόγο κρίσης δεν θα γίνει ανακτηση δεδομένων, κινώς την Γ@μησα:mad:

Θα έρχομαι όπως είπα για το καλημέρα, αντε δώστε σπρωξιά καλέεεεεε, πήτε υπομονή πρίν δύγω, κάτι δώστε κουράγιο:P


μα καλά είναι δυνατόν ολόκληρη εταιρεία (έστω και γραφείο) να μην κάνει μπακ απ;;;;;:hmm::hmm:

εδώ εγώ κάνω στον υπολογιστή μου κάθε 2μηνο

υπομονή μανια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
καλησπέρα!!
δεν ξέρω αν θα βγω off..
να κανω μια ερωτηση?
γνωριζετε καθολου απο blackberry?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν υπαρχει off στην κουβεντουλα... Δεν ξερω ομως απο blackberry..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
χρειαζομαι την βοηθεια σας!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
χρειαζομαι την βοηθεια σας!!:/:
και εμεις την δικια σου. :)
πες μας που μπορουμε να βοηθησουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
πως μπορω να εγκαταστησω το msn?
και αλλα προγραμματα απο internet?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
πως μπορω να εγκαταστησω το msn?
και αλλα προγραμματα απο internet?
https://download.live.com/messenger

Aν πληκτρολγήσεις στο google "download και το πρόγραμμα που θέλεις" σου βγάζει διάφορα αποτελέσματα.
Ψάξ΄το. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Καλησπέρα
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
https://download.live.com/messenger

Aν πληκτρολγήσεις στο google "download και το πρόγραμμα που θέλεις" σου βγάζει διάφορα αποτελέσματα.
Ψάξ΄το. :)


για το blackberry... οχι για το pc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top