Κουβεντούλα χωρίς θέμα ΧΙΙΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
έκανα κάτι κακό ομπσούρα ;


π.σ. εσένα , δεν έχω χρόνο να σου απαντήσω , διαβάζω κάτι χαζοθέματα σε άλλο φόρουμ και γελάω με μία ναυπηγέσα (πολύ πρωτότυπο όνομα)

δεν το βρήκα εγώ

και με πληγώνεις βρε σιντ (νοτ. :angel:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
θα έλεγα ότι με πληγώνει που δεν πληγώνεσαι αλλά είμαι πολύ απασχολημένος με ένα σοβαρότατο θέμα

όταν μαγειρεύω για άλλους , έχει πλάκα να κάνω υπερπαραγωγές αλλά τώρα για 1 πιάτο θέλω κάτι απλό

από την άλλη τις τελευταίες μέρες τρώω όλο κρέατα , πατάτες και μακαρόνια . Μπούχτισα

Αναζητώ λοιπόν και δίνω όσα όσα συνταγή που να μην έχει τίποτα περίεργα ψαρικά άντε καμιά γαρίδα ή σολωμό

να μην έχει χόρτα , όσπρια και λοιπές αηδίες , να μην χρειάζεται συνοδευτικό και να είναι γρήγορη αλλά στυλατη

άντε ακούω γνώμες από νοικοκυρές :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αααααχ... σε μιση ωρα εχω 3ωρο φροντιστιριο... Και ετσι θα ειναι καθε μερα απο δω και περα...:(

Τελικα ακυρο, αλλιως ειναι το προγραμμα.. οχι οτι σημενει οτι ειναι καλητερα τα πραγματα... Απλος αντι να εχω μονο καθημερινες απο ενα 3ωρο, εχω δευτερα 2ωρο, τριτη μονο μια ωρα, αλλα εχω και πρωΐνο ξυπνιμα το σαββατο... Ααααχ....! Δεν θα την παλεψω...!

γενικά μου την έσπαγε το σχολείο , αλλά το θερινό φροντιστήριο για τρίτη λυκείου είναι όλα τα λεφτά

φαντάσου το σαν το τελευταίο προσεγμένο γεύμα του μελλοθάνατου

ξέρεις ότι το τέλος έρχεται αλλά μπορείς να ζητήσεις ότι σάλτσα θέλεις

γλέντα ρε το καλοκαίρι , δεν χρειάζονται 24 ώρες κάθε μέρα για αυτό - αυτή η εναλλαγή ρόλων έχει περισσότερη πλάκα

π.σ. ιζ ένιμπάντι χίαρ ;

Αμ δε που μπορω να ζητισω οτι σαλτσα θελω... Αν διαλεγα την σαλτσα, θα ητανε πολυ καλητερα τα πραγματα...

Βασικα να σκεφτεσαι οτι αν διαβασεις πολυ τα επομενα σου καλοκαιρια θα ειναι τα καλυτερα της ζωης σου..

ΠΟλυ ωραια τα λογια...! Αλλα τι θα χαρω;.. Τα καλοκαιρια που θα διαρκουν ενα μηνα αν περασω στις σχολες που θελω; Η τα καλοκαιρια μετα απο τα 4 χρονια, που θα πρεπει να δουλευω;...
Ουτε χειμωνες θα μπορω να χαρω...
Συνιδιτοποιω οτι εχω να περασω απο πολλα που δεν ειναι αυτα που θελω, για να φτασω καπου που δεν ξερω αν ειναι οντως αυτο που θελω...
Βασικα, δεν ξερω αν υπαρχει αυτο που θελω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
χμμ, νοικοκυρά να βρούμε τέτοια ώρα λίγο δύσκολο

αλλά υπάρχουν πάντα τα ντελιβεράδικα και η Μαβίλη

εναλλακτικά: τόνος, με ντομάτα, λαδάκι, παξιμάδια, ανακάτεψε. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Συνιδιτοποιω οτι εχω να περασω απο πολλα που δεν ειναι αυτα που θελω, για να φτασω καπου που δεν ξερω αν ειναι οντως αυτο που θελω...
Βασικα, δεν ξερω αν υπαρχει αυτο που θελω...

και εγώ τα ίδια έλεγα κάποτε






















































ευτυχώς βεβαιώθηκα και ησύχασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
χμμ, νοικοκυρά να βρούμε τέτοια ώρα λίγο δύσκολο

αλλά υπάρχουν πάντα τα ντελιβεράδικα και η Μαβίλη

εναλλακτικά: τόνος, με ντομάτα, λαδάκι, παξιμάδια, ανακάτεψε. :happy:

:confused:

αυτό λέγεται ανακάτεμα όχι μαγειρική

ψάχνω 10 ώρες και έχω κολλήσει

αλλά τις προάλλες πήρε το μάτι μου (ο μάτης μου που λέει και η qslv - όποιος την νευρίασε να την φέρει πίσω)

μια εκπομπή του παρλιάρου για γλυκά

οπότε αντί να ψάχνω για λαδερά και αηδίες ή να παίρνω απέξω κάκιστης ποιότητας , θα πάρω κουβερτούρα και να φτιάξω κάτι σοκολατοειδές :D

σε ευχαριστώ πάντως , η χειρονομία μετράει (αν και έχω την υποψία ότι η χειρονομία σου ήτανε να με μουντζώσεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ρε πλάκα κάνω

κοίτα πάνω κάτω όσο θα χάσεις τώρα από ελεύθερο χρόνο θα το πάρεις μετά όταν θα αργήσετε να ξεκινήσετε λόγω επαναλήπτικής εξεταστικής και με 2-3 καταλήψεις

γενικά στην ζωή ότι δίνεις , παίρνεις
απλά μερικές φορές , είσαι πολύ αφηρημένος για να το καταλάβεις

π.σ. η καλυψώ κοιμήθηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σιγα μην κερδισω και καιρο... ευκαιρια να διαβασω για τα φροντιστιρια θα ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
όχι , σου λέω όσο θα χάσεις τώρα θα το κερδίσεις μετά στο πρώτο έτος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν νομιζω να υπαρχουν καταληψης και τα σχετικα στις στρατιωτικες σχολες... Ουτε ξεφρενα ξενυχτια και δεν ξερω και εγω τι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark Kronos:
Συνιδιτοποιω οτι εχω να περασω απο πολλα που δεν ειναι αυτα που θελω, για να φτασω καπου που δεν ξερω αν ειναι οντως αυτο που θελω...
Βασικα, δεν ξερω αν υπαρχει αυτο που θελω...

Kαλωσήρθες στο club!! :)
Bασικά, το καλύτερο που έχεις να κάνεις αυτήν την στιγμή είναι να μην πολυσκέφτεσαι τον στόχο αυτό καθ' αυτό γιατί θα μπλοκάρεις, όσο οτι είναι μια εποχή της ζωής σου -9 μήνες καθαροί- που πρέπει να αφοσιωθείς σε κάτι...το διάβασμα. Sad but true :/:

Και αυτό στο λέει κάποια που πριν από έναν χρόνο ακριβώς ήταν στην κουβεντούλα και ευχόταν να περάσει κάπου που τώρα που πέρασε εκεί, θα ήθελε να έχει περάσει κάπου αλλού...:whistle:

Καλημέρα σε όλους!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
:confused:

αυτό λέγεται ανακάτεμα όχι μαγειρική

ψάχνω 10 ώρες και έχω κολλήσει

αλλά τις προάλλες πήρε το μάτι μου (ο μάτης μου που λέει και η qslv - όποιος την νευρίασε να την φέρει πίσω)

μια εκπομπή του παρλιάρου για γλυκά

οπότε αντί να ψάχνω για λαδερά και αηδίες ή να παίρνω απέξω κάκιστης ποιότητας , θα πάρω κουβερτούρα και να φτιάξω κάτι σοκολατοειδές :D

σε ευχαριστώ πάντως , η χειρονομία μετράει (αν και έχω την υποψία ότι η χειρονομία σου ήτανε να με μουντζώσεις)

προτρέχεις σκεπτόμενος τι νομίζεις εσύ ότι θα έκανα εγώ
χωρίς να λαμβάνεις υπόψη ότι ..δεν είσαι εγώ :happy:


πς. απλώς ξέρω πώς είναι να μένεις χωρίς έμπνευση.. you're welcome :)


Κρονάκο.. ξέρεις όλη η ζωή έτσι κάπως είναι- μην τη σκέφτεσαι όμως έτσι γιατί θα τρελαθείς.
κι εγώ σκέφτομαι πως πρέπει τα επόμενα 2-3 χρόνια να μη σηκώσω κεφάλι από το διάβασμα, για να πάρω το πτυχίο μου και μετα.. μετά δουλειά; πάνω σε τι; στα ..πλοία;! ιχ :worry:
Θα το βρεις το ποιος είσαι και το τι θέλεις, στην πορεία. Κι εγώ βγάζω αυτή τη σχολή και δεν είμαι σίγουρη πως είμαι στο σωστό μέρος- όμως, θα σου πω κάτι.. εκεί μέσα, με το που περνάω την πόρτα, και μπαίνω στο κτίριο νιώθω πως ..είμαι ασφαλής, πως είμαι στα νερά μου :)
Κάνε λοιπόν την προσπάθειά σου και μην ανησυχείς γιατί όλοι στην ηλικία σου κάπως έτσι ήμασταν, στα τυφλά πηγαίναμε και χωρίς να είμαστε σίγουροι για το πού θα μας βγάλει.. Προσωπικά πάντως πιστεύω, πως σε βγάζει στο σωστό μέρος για σένα, τελικά :)- ακόμα κι αν δεν το συνειδητοποιείς την ώρα εκείνη
(άλλωστε εσύ καθορίζεις τη ζωή σου από της Πανελλήνιες κι έπειτα.. και ξέρω πολύ κόσμο που δεν ασκεί το επάγγελμα που σπούδασε, ή και άλλους ακόμα που συνέχισαν να σπουδάσουν αυτό που ήθελαν αργότερα. εγώ όπως με βλέπω, ως χόμπυ θα το έχω εκείνο που μ αρέσει.. :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
προτρέχεις σκεπτόμενος τι νομίζεις εσύ ότι θα έκανα εγώ
χωρίς να λαμβάνεις υπόψη ότι ..δεν είσαι εγώ :happy:
:confused: , τα είπες τόσο κανονικά που με μπέρδεψες


πς. απλώς ξέρω πώς είναι να μένεις χωρίς έμπνευση.. you're welcome :)
ντάξει το ξεπέρασα αυτό , πήρα καλαμπόκια από την λαϊκή να ψήσω και μετά την λιτότητα θα επιστρέψω στις υπερπαραγωγές - ε όχι και η καλυψώ έλλειψη έμπνευσης

μετά τα έξτρα λάρτζ σεντόνια του χαζοσιντ , τα σεντονάκια-ποστ σου είναι ότι καλύτερο για να σκεπαστεί κανείς στο στέκι

Κι εγώ βγάζω αυτή τη σχολή και δεν είμαι σίγουρη πως είμαι στο σωστό μέρος- όμως, θα σου πω κάτι.. εκεί μέσα, με το που περνάω την πόρτα, και μπαίνω στο κτίριο νιώθω πως ..είμαι ασφαλής, πως είμαι στα νερά μου :)

βασικά ξέρω μερικά εργαστήρια που αυτό παύει να είναι μεταφορά :P

.. και ξέρω πολύ κόσμο που δεν ασκεί το επάγγελμα που σπούδασε, ή και άλλους ακόμα που συνέχισαν να σπουδάσουν αυτό που ήθελαν αργότερα. εγώ όπως με βλέπω, ως χόμπυ θα το έχω εκείνο που μ αρέσει.. :))
πάνω που φτάσεις στο ζουμί , το κόβεις :mad:
ποιο είναι το χόμπυ σου ;



























:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
μετά τα έξτρα λάρτζ σεντόνια του χαζοσιντ , τα σεντονάκια-ποστ σου είναι ότι καλύτερο για να σκεπαστεί κανείς στο στέκι

ποιος είσαι και τι έκανες στον σιντ;.. :confused:


βασικά ξέρω μερικά εργαστήρια που αυτό παύει να είναι μεταφορά :P
τίποτα δεν είναι τυχαίο :happy:

πάνω που φτάσεις στο ζουμί , το κόβεις :mad:
ποιο είναι το χόμπυ σου ;
αμα σου πω, μετά θα πρέπει να σε σκοτώσω :happy:- και όχι τπτ άλλο, μα είναι κρίμα τόσο μες.. δεν μ αρέσει και το σφουγγάρισμα :worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
:shifty::shifty::shifty:

μην πεις περισσότερα
θα μείνει μεταξύ μας και των υπόλοιπων μυριάδων μελών που διαβάζουνε το θέμα


και εγώ είμαι πράκτορας του FBI και σε καταλαβαίνω - άλλωστε όλοι οι σημαντικοί καλλιτέχνες όπως ο έλβις πίστευαν κάποια περίοδο ότι είναι πράκτορες

μόνο πες τι αποστολή έχεις με κρυπτογραφημένο π.μ. που θα το γράψεις με σινική μελάνη (πήρα και λεμόνια από την λαϊκή , έννοια σου , θα το αποκρυπτογραφήσω) γιατί και εγώ σε αποστολή είμαι - μην μπερδευτούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
τι επαθες παιδι μου? γερασες ξαφνικα και θες γυαλια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
είναι ηλίου


η φράση στην υπογραφή σου είναι τελικά του τολστόι ή του άλφι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
δικη μου:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top