Κουβεντούλα χωρίς θέμα ΧΙΙΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πες της τα χρυσόστομη, γιατί εμένα δε δείχνει να με ακούει (σόρυ καλυψώ μου αλλά έτσι είναι):P. Στη ζωή δεν πρέπει να πετάς τίποτα, γιατί τα καλά και τα κακά μαζί σε κάνουν αυτό που είσαι. Αν πετάξεις τα μεν ή τα δε, πετάς το μισό σου εαυτό.

Στου κουφού την πόρτα πάρτην πόρτα και φύγε καμάρι μου και το ανέκδοτο το ξέρεις;

Πήγε κάποτε ο θεός σε έναν γερμανο και του λέει
-Πές μου τι θές και θα το έχεις
-Να θεε μου Βλέπεις το αμάξι του γείτωνα; θέλω ένα αμάξι σαν το δικό του
Του το δίνει λοιπόν πάει στον Ιταλο
-Πές μου τι θές και θα το έχεις
-Να θεέ μου βλέπεις το σπίτι του γείτωνα; θέλω ένα το ίδιο
Του το δίνει και πάει στον Ελληνα
-Πές μου τι θές και θα το έχεις
-Βλέπεις τα πρόβατα του δίπλα;
-Θές τα ίδια;
-Οχι θέλω να ψωφίσουν ...

Ξερεις τι σημαίνει αυτό; ότι κάποιοι άνθρωποι δεν θέλουν να προσπαθήσουν, δεν θέλουν να πάρουν αυτό που αγαπάνε αλλα με σταυρωμένα τα χέρια να είναι όλα τέλεια, δεν γίνετε;)

Αν ο γείτωνας έχει αμάξι με προσπάθεια πέρνεις, ή σπίτι ή πρόβατα, απλά πρέπει να προσπαθήσεις κιόταν πάρεις τα πρόβατα θα είναι έυκολο και το αμάξι και το σπίτι;)

Είπα πάλι και την φιλοσοφία μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Στου κουφού την πόρτα πάρτην πόρτα και φύγε καμάρι μου και το ανέκδοτο το ξέρεις;

Πήγε κάποτε ο θεός σε έναν γερμανο και του λέει
-Πές μου τι θές και θα το έχεις
-Να θεε μου Βλέπεις το αμάξι του γείτωνα; θέλω ένα αμάξι σαν το δικό του
Του το δίνει λοιπόν πάει στον Ιταλο
-Πές μου τι θές και θα το έχεις
-Να θεέ μου βλέπεις το σπίτι του γείτωνα; θέλω ένα το ίδιο
Του το δίνει και πάει στον Ελληνα
-Πές μου τι θές και θα το έχεις
-Βλέπεις τα πρόβατα του δίπλα;
-Θές τα ίδια;
-Οχι θέλω να ψωφίσουν ...

Ξερεις τι σημαίνει αυτό; ότι κάποιοι άνθρωποι δεν θέλουν να προσπαθήσουν, δεν θέλουν να πάρουν αυτό που αγαπάνε αλλα με σταυρωμένα τα χέρια να είναι όλα τέλεια, δεν γίνετε;)

Αν ο γείτωνας έχει αμάξι με προσπάθεια πέρνεις, ή σπίτι ή πρόβατα, απλά πρέπει να προσπαθήσεις κιόταν πάρεις τα πρόβατα θα είναι έυκολο και το αμάξι και το σπίτι;)

Είπα πάλι και την φιλοσοφία μου:P

Λοιπόν, εγώ κάπου έχασα τη σύνδεση με τα προηγούμενα...:/::redface::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ κάπου έχασα τη σύνδεση με τα προηγούμενα...:/::redface::hmm:

Δες κάποια στιγμή θα καταλάβεις ότι μηλάω με κάποιο τρόπο παραβολές, η προσπάθεια που λέω παραπάνω είναι προσπαθεια για να γίνεις δυνατός, να μπορείς να μην αγχώνεσε, να είσαι άνθρωπος που προσπαθεί, αν λοιπόν μπορείς να προσπαθείς να είσαι ευτυχισμένος, να είναι τα πάντα βουνό μπροστά σου τότε με μια μικρή προσπάθεια ή και μεγάλη επιτυγχάνεις την ευτυχια;) αυτό λέω λοιπόν, ότι δεν προσπαθουμε αρκετά ότι αφήνουμε την μάχη γιατί ή φοβόμαστε ή γιατί δεν ξέρουμε τι να κάνουμε, βάζουμε λοιπόν μικρά πράγματα της ζωής μας σε τάξη και μετά ανεβένουμε στάδιο δυσκολίας:)

Τώρα κατάλαβες τι ενωω;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Δες κάποια στιγμή θα καταλάβεις ότι μηλάω με κάποιο τρόπο παραβολές, η προσπάθεια που λέω παραπάνω είναι προσπαθεια για να γίνεις δυνατός, να μπορείς να μην αγχώνεσε, να είσαι άνθρωπος που προσπαθεί, αν λοιπόν μπορείς να προσπαθείς να είσαι ευτυχισμένος, να είναι τα πάντα βουνό μπροστά σου τότε με μια μικρή προσπάθεια ή και μεγάλη επιτυγχάνεις την ευτυχια;) αυτό λέω λοιπόν, ότι δεν προσπαθουμε αρκετά ότι αφήνουμε την μάχη γιατί ή φοβόμαστε ή γιατί δεν ξέρουμε τι να κάνουμε, βάζουμε λοιπόν μικρά πράγματα της ζωής μας σε τάξη και μετά ανεβένουμε στάδιο δυσκολίας:)

Τώρα κατάλαβες τι ενωω;:redface:

Got it!
Αυτή την τάξη να καταφέρω να βάλω και εγώ τώρα καλά θα είναι...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Got it!
Αυτή την τάξη να καταφέρω να βάλω και εγώ τώρα καλά θα είναι...:redface:

Μικρό βήμα την φορά, πρώτα σε τάξη μικρές βλακειούλες που έκανες στο παρελθόν, μετά λίγη προσπάθεια και μετά πιό πάνω, να λές πάλι καλά που δεν έπεσες απευθείας στα σκληρά όπως εγώ και έπρεπε να ξεκινήσω απο μεγάλα προβλήματα και μετά φτιάχτηκαν όλα;)

Εκεί ήταν το γέλιο της αρκούδας:P

Πρέπει να φύγω, καμάρι μην χαθείς ξανά;) καληνύκτα απο μένα φιλάκια πολλά:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
@Resident: Δεν διαφωνώ ότι όπως γίναν τα πράγματα το ban μάλλον ήταν απαραίτητο, απλώς πιστεύω ότι όλα αυτά προέκυψαν λόγω των αντιδράσεων που δέχτηκε το συγκεκριμένο άτομο απο τους υπόλοιπους, που κατά τη γνώμη μου σε μεγάλο βαθμό την trollαραν, και καταλήξαμε εδώ. Κοινώς όλα αυτά θα μπορούσαν να είχαν αποφευχθεί αν η κατάσταση είχε διευθετηθεί με μεγαλύτερη ψυχραιμία και λεπτότητα.

No offence...:)
Καταρχήν την θέση μου την έχω δηλώσει εδώ:
Λοιπόν, αν και με αυτά που διαβάζω έχω φορτίσει πολύ (εγώ και οι μπαταρίες), θα συγκρατηθώ και το μόνο που θα πω είναι ότι καταλαβαίνω να δυσκολεύτηκε κάποιος να διαβάσει ορισμένα θέματα. Δεν δικαιολογώ όμως τέτοια συμπεριφορά είτε του την "πέσανε" είτε όχι. Δεν θα συσχετίσω ωριμότητες γιατί θα στεναχωρήσω μερικούς και δεν θέλω.
Μία μέρα του χρόνου, έχει καθιερωθεί να είναι η ημέρα της πλάκας και της καζούρας. Δεν λέω ότι πρέπει όλοι να την συμμερίζονται, αλλά τουλάχιστον να κατανοούν αυτούς που θέλουν να την εφαρμόσουν. Αν δεν σου αρέσει, απλά απέχεις. Δεν θα πάθει κανείς τίποτα αν δεν ασχοληθεί σοβαρά με το steki για μία μέρα. Το ξέρω ότι είναι εξάρτηση (:P) αλλά όχι και έτσι.
Κατά δεύτερον στην Κουβεντούλα χωρίς θέμα αγαπητέ και να θέλεις, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να trollάρεις!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία, απλώς άποψή μου είναι ότι το trolling μπορεί να υπάρξει παντού. Αλλά δεν σκοπεύω να πείσω κανένα, όπως και εσείς παραθέσατε τις απόψεις σας έτσι και εγώ τη δική μου. Και ούτε προσπαθώ να δικαιολογήσω κανένα. Απλώς πιστεύω ότι φταίνε και οι δυο πλευρές.

Αλλά όπως και να χει, πολύ το ζορίσαμε, ό,τι έγινε έγινε πια! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Καλησπέρες, είμαι στη ευχάριστη θέση να ανακοινώσω πως έβαλα σιδεράκια και πως όπως ήταν αναμενόμενο είμαι σα βλάκας... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Καλησπέρες, είμαι στη ευχάριστη θέση να ανακοινώσω πως έβαλα σιδεράκια και πως όπως ήταν αναμενόμενο είμαι σα βλάκας... :D

Kυκλοφορούν σε διάφορα χρωματάκια πλέον.. ροζ, κίτρινα, πορτοκαλί, κ.ο.κ.
Εσύ τι χρώματάκι έβαλες?:P
Αστειεύομαι.. πόσο καιρό θα τα κρατήσεις?
Είχα βάλει κι εγώ, αλλά............. σε μικρότερη ηλικία.. και θυμάμαι πως η πρώτη μέρα ήταν μαρτύριο! :(
So.. υπομονή!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Kυκλοφορούν σε διάφορα χρωματάκια πλέον.. ροζ, κίτρινα, πορτοκαλί, κ.ο.κ.
Εσύ τι χρώματάκι έβαλες?:P
Αστειεύομαι.. πόσο καιρό θα τα κρατήσεις?
Είχα βάλει κι εγώ, αλλά............. σε μικρότερη ηλικία.. και θυμάμαι πως η πρώτη μέρα ήταν μαρτύριο! :(
So.. υπομονή!!!:D


Θα τα κρατήσω περίπου 18 μήνες και είναι όλα διάφανα και εξωτερικά...
Δεν είναι και πολύ εύκολο να τα διακρίνεις... :)


Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλησπέρα από Πάτρα :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosette

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Καλησπέρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ήρθες κι έφερες τη βροχή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Καλησπέρα και σε εσένα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Πρίν 2 ώρες έβηξα δυνατά και τώρα φτερνίστηκα. Και στις 2 περιπτώσεις όλο μου το σώμα διαλύθηκε από τον πόνο. Από την πλάτη ως τις παλάμες μέσα σα να μου τραβάγανε όλους τους μύες....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πρίν 2 ώρες έβηξα δυνατά και τώρα φτερνίστηκα. Και στις 2 περιπτώσεις όλο μου το σώμα διαλύθηκε από τον πόνο. Από την πλάτη ως τις παλάμες μέσα σα να μου τραβάγανε όλους τους μύες....:(
Κάνε ένα τσαγάκι να χαλαρώσεις τα λαιμά σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Παίδες, καληνύχτα, πάω για ποτάκι να ξεχαστώ...


valder, ελπίζω να είσαι καλύτερα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Μποράτι ευχαριστώ ρε φίλε να σαι καλά! Καλά να περάσεις!:) Α! Και μεγειά the machinery!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top