Καπνίζεις;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Κόβεται το τσιγάρο αν το θες. Το αν θα κοπεί εύκολα η δύσκολα είναι καθαρά θέμα του πόσο θες να το κόψεις. Η επίδραση της νικοτήνης περνάει μετά απο λίγες μέρες. Αν περάσεις τις 3 πρώτες μέρες έχεις κάνει ένα μεγάλο βήμα
Δεν νομίζω να είναι ακριβώς 3 μέρες. Π.χ. εγώ όταν είμαι home δεν καπνίζω σχεδόν καθόλου λόγου γονείς κυρίως. Καπνίζω το πολύ 4 (!) σε ένα μηνα δλδ σίγουρα περνάνε τουλάχιστον 3 μέρες χωρίς να έχω καπνίσει και όμως καμια φορά το σκέφτομαι :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εμενα παντος ο ξαδερφος μου οταν ειμαστε ολοι η οικογενια μαζι παλιοτερα δεν καπνιζε για τον παπου μου. Αλλα πανω απο ωρα δεν αντεχε, μου εκανε νοημα και βγαιναμε εξω με καπια δικεολογια για να καπνεισει. Τωρα πια που ο παπους μου το ξερει δεν βγαινει εξω αλλα προσπαθει μπροστα του να καπνειζει λιγοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arm_power

Νεοφερμένος

Ο arm_power αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Όχι δεν καπνίζω, μάλιστα ποτέ δεν έχω δοκιμάσει!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Δεν νομίζω να είναι ακριβώς 3 μέρες. Π.χ. εγώ όταν είμαι home δεν καπνίζω σχεδόν καθόλου λόγου γονείς κυρίως. Καπνίζω το πολύ 4 (!) σε ένα μηνα δλδ σίγουρα περνάνε τουλάχιστον 3 μέρες χωρίς να έχω καπνίσει και όμως καμια φορά το σκέφτομαι :worry:

μα δεν είσαι τακτικός καπνιστής βρε exposed, ρώτα τα παιδιά που κάνουν ένα με δύο πακέτα την ημέρα πόσες ώρες κάνουν χωρίς να καπνίσουν. Πιστέυω ότι μπορεις να το κόψεις άνετα όταν θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
μα δεν είσαι τακτικός καπνιστής βρε exposed, ρώτα τα παιδιά που κάνουν ένα με δύο πακέτα την ημέρα πόσες ώρες κάνουν χωρίς να καπνίσουν. Πιστέυω ότι μπορεις να το κόψεις άνετα όταν θες
Χμμ ποίος σου λέει ότι κάνω λιγότερα.... Βέβαια ,ευτυχώς, αυτό το διάστημα το έχω μειώσει αρκετά την ημέρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Χμμ ποίος σου λέει ότι κάνω λιγότερα.... Βέβαια ,ευτυχώς, αυτό το διάστημα το έχω μειώσει αρκετά την ημέρα....

Αφού μπορείς να το ελένξεις γιατί δεν το κόβεις? Δεν σου προσφέρει τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Αφού μπορείς να το ελένξεις γιατί δεν το κόβεις? Δεν σου προσφέρει τίποτα
Ξέρω ότι δεν μου προσφέρει τπτ, αλλά δεν θέλω :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ξέρω ότι δεν μου προσφέρει τπτ, αλλά δεν θέλω :worry:

https://www.smokehelp.org/assets/images/Smokers_Lungs.jpg
Πέρα απο αυτό θες να πεις.... (πνευμόνια καπνιστών)
sorry για που σας αηδίασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Πέρα απο αυτό θες να πεις.... (πνευμόνια καπνιστών)
sorry για που σας αηδίασα
Αν και με αηδίασες , εγώ θα συνεχίσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Industrial designer. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να αφαιρεθούν οι παραπάνω φωτογραφίες... αφ' ενός προσβάλλουν την αισθητική μου και αφ' ετέρου υπεύθυνος για τα πνευμόνια μου είμαι μόνον εγώ και δε χρειάζομαι κανέναν να μου πει πώς θα γίνουν μετά από χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
Εγώ θα ήθελα να αφαιρεθούν οι παραπάνω φωτογραφίες... αφ' ενός προσβάλλουν την αισθητική μου και αφ' ετέρου υπεύθυνος για τα πνευμόνια μου είμαι μόνον εγώ και δε χρειάζομαι κανέναν να μου πει πώς θα γίνουν μετά από χρόνια.
Αν και δεν συμφωνώ την έκανα link για να μην είναι ορατή με την πρώτη ματία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
Εγώ θα ήθελα να αφαιρεθούν οι παραπάνω φωτογραφίες... αφ' ενός προσβάλλουν την αισθητική μου και αφ' ετέρου υπεύθυνος για τα πνευμόνια μου είμαι μόνον εγώ και δε χρειάζομαι κανέναν να μου πει πώς θα γίνουν μετά από χρόνια.

Οι φωτογραφίες είναι σε Link (thanks! exposed) οποτε είναι καλύτερα έτσι.
Μια σημείωση το forum ειναι δημόσιο οπότε ο καθένας μπορεί να ποστάρει (μέσα σε λογικά πλαίσια) αυτό που θέλει. Όποιος δεν θέλει, απλά ας μην το κοιτάξει . ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
καλά kotetsi μην προσβάλεσε τοσο εύκολα... για καλό και απλά ενημέρωση μπήκε η φώτο... κανείς δεν σου λέει τι να κάνεις με τα πνευμόνια σου.
Μερικές φορές η γνώση μπορεί να σε σώσει απο πολλές δύσκολες καταστάσεις, ο καθένας βέβαια πέρνει τις αποφάσεις του για την ζωή του και ενεργεί αυτοβούλος.
Τέτοιες εικόνες προβάλλονται στα πακέτα τσιγάρων σε μερικές χώρες(1-2 νομίζω) τις ευρωπαϊκής ένωσης και μεσα στα επόμενα χρόνια θα γίνει σε όλες, στα πλαίσια της αντικαπνιστικής εξτρατίας. Καλό θα ήταν λοιπόν να συνηθήσεις (δυστυχώς δεν θυμάμε απο ποια χώρα εχει αρχίσει :( )...

φιλικά παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
αφ' ετέρου υπεύθυνος για τα πνευμόνια μου είμαι μόνον εγώ
Όχι αν έχεις ιατροφαρμακευτική περίθαλψη από κάποιο δημόσιο ταμείο. Και αυτός είναι ο λόγος που κάνει το κράτος καμπάνια κατά του καπνίσματος παρ' όλο που είμαστε καπνοπαραγωγός χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Industrial designer. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
@yannis: Νομίζω πως τα λεγόμενά σου είναι οξύμωρα. Λες ότι καθένας μπορεί να ποστάρει σε λογικά πλαίσια ό,τι θέλει. Πώς μπορεί να ποστάρει ό,τι θέλει, αλλά αυτό να γίνεται σε λογικά πλαίσια? Επίσης, είναι αδύνατον να μην κοιτάξει κάποιος τις φωτογραφίες, ακόμη κι αν δε θέλει όπως λες, διότι πολύ απλά θα περάσει από αυτές κάνοντας scroll down.

@Founes: Δεν αντιλέγω ότι κάποτε θα έρθει η ώρα που θα αναγκάζομαι να τις βλέπω στα πακέτα των τσιγάρων που καπνίζω, αλλά το να βλέπεις 2 κατεστραμμένους πνεύμονες φόρα-παρτίδα σε ένα forum απογευματιάτικα, ε όχι, δεν είναι και ό,τι πιο κόσμιο. Το e-steki δεν είναι αμιγώς ιατρικό forum οπότε δεν περιμένω να βλέπω τέτοιου είδους φωτογραφίες.

@gademis: Τι πάει να πει αυτό που λες? Εγώ δεν πληρώνω το γ@μημένο δημόσιο ταμείο από τους φόρους που μου επιβάλλει το κράτος? Δηλαδή, εννοείς ότι δεν πρέπει να καπνίζω για να μην αρρωστήσω και αναγκαστεί το ταμείο να ξοδέψει χρήματα για να με κάνει καλά? Εδώ ο πατέρας μου που έχει χρόνια αναπνευστικά προβλήματα παίρνει συνέχεια φάρμακα και το γ@μημένο ασφαλιστικό της ΔΕΗ αρχίζει και κάνει περικοπές στην κάλυψη των χρημάτων που απαιτούνται. Για ποια χρήματα μιλάμε λοιπόν και για ποια φάρμακα που θα μου δώσει το εκάστοτε δημόσιο ταμείο αν αρρωστήσω?

Καλώς ή κακώς είμαστε Έλληνες, θεριακλήδες, και θα καπνίζουμε τα τσιγαράκια μας. Ο Έλληνας μπορεί να μην έχει χρήματα να φάει αλλά το δίφραγκο για το πακετάκι πάντα το έχει πρόχειρο. Και όλες αυτές οι αηδίες της Ευρωπαϊκής Ένωσης, που μέχρι και τις διαφημίσεις τσιγάρων απαγόρευσαν από την F1 (γι' αυτό γίνονται πλέον πολλοί αγώνες σε χώρες εκτός ΕΕ), και μέχρι και το τασάκι και τον αναπτήρα στα αυτοκίνητα έβαλαν εξτρά ΜΕ ΧΡΕΩΣΗ (το λεγόμενο smoker's kit μη χέσω), ο Έλληνας θα βρει τρόπο και θα τις ξεπεράσει, ακόμη κι αν κάνει κακό στον εαυτό του έτσι. Δεν μπορεί να υποχρεώσει κανείς τον άλλον να μην καπνίζει (όπως φυσικά δεν μπορεί κανείς να υποχρεώνει τον άλλον να εισπνέει τον καπνό του, αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,874 μηνύματα.
Ήσυχα, καλά μου παιδιά! :) Μη μου χαλάτε την ηρεμία του φόρουμ Διάφορα! :)

Οι φωτογραφίες ήταν κάπως.... :worry:

ΥΓ: Εγω είχα να καπνίσω 1,5 βδομάδα....μέχρι χτες :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
ΥΓ: Εγω είχα να καπνίσω 1,5 βδομάδα....μέχρι χτες :(

Εγω που εχω να καπνισω 13 χρονια 10 μηνες και 28 μερες τι να πω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Εγω που εχω να καπνισω 13 χρονια 10 μηνες και 28 μερες τι να πω;

δηλαδή έχεις καπνίσει όταν ήσουν 1 μήνα γεννημένος ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
δηλαδή έχεις καπνίσει όταν ήσουν 1 μήνα γεννημένος ; :P

Δεν τα μετρισες καλα... Απο την μερα που γενιθικα...5 λεπτα πριν βγω απο την μανα μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Τι μάρκα τσιγάρο είχε καπνίσει θυμάσαι ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top