Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
[οφφ τοπικ] Ηρώ το είχα βάλει κι εγώ αυτό το αβατάρι παλιά κι είναι φοβερό! :D [/οφφ τοπικ]

:popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω παντως θα αλλαξω σε Νιγια...και δε μου αρεσει καθολου που την υπερασπιζεται η Ηρω...
Και κατι αλλο....Ηρω, κοιταξε καλυτερα τις σημειωσεις σου για το πως επαιζα ως δολοφονος και ως πολιτης και θα δεις οτι επαιζα το ιδιο με καποια διαφορα στα σημεια οπου ενοιωθα οτι με προσβαλλει ο Φανταγκο, που νευριαζα τοσο πολυ και ουσα υπερβολικα αυθορμητη, το εδειχνα...
Κατα τα αλλα νομιζω οτι οι δλολοφονοι εχουν καταφερει μια χαρα να μας αποπροσανατολισουν, τονιζοντας ειδικα τη σιγουρια τους για τον λοριεν ως δολοφονο....Ρες, εσυ που πιστευεις οτι ο Λορυ ηταν δολοφονος, και βρισκεις και τη Νιγια υποπτη...για ριξε μια ματια στα τελευταια λογια του Λοριεν περι Νιγιας και Κακερ;) Να δειχνει Νιγια και Κακερ και να ειναι συνδολοφονος τους, δεν παιζει:P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Γιατί δεν παίζει;
Κλασσική τακτική αποπροσανατολισμού ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι ναι ναι ναι ειμαι σιγουρη! Οσο και εγω ειμαι δολοφονος!!!
Ασε που για να με ψηφισουν οι πολιτες, οι δολοφονοι θα υποστηριξουν οτι ειμαι και απο τις παιχτριες που αποπροσανατολιζουν (γνωστη καραμελα...απορω πως δεν εχει τελειωσει ακομα:P), εχω και καιρο να παρω ρολακι (ε, η ΣΕ ειναι απαραδεκτη ωρες ωρες, συμφωνω μαζι σας, θα επρεπε να εχω ρολο:mad:), υποστηριζα και το Λορυ που ειναι ντε και καλα δολοφονος (μη χε-ι-σω:P)....!!
Εχει πλακα το ολο σκηνικο και περιμενω πως και πως να αρχισουν να με ψηφιζουν, μη σας πω οτι θα με δολοφονησουν κιολας...ορεξη να ειχα περισσοτερη μονο και τι στο Δια!:P (αν με πειραξετε λιγουλακι ακομα βεβαια, θα ρχισω..γινομαι τουρμπο ευκολα και θα ικανοποιηθουν και εκεινοι που τους φαινεται παραξενο πως και δε νευριαζω, αφου πλεον δε νοιωθω καποιος να με προσβαλλει:P)

μ αρεσει να μιλαω μονη μου..πλακα εχει...βαριεμαι κιολας...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Η Lorelai χρησιμοποιεί τη δικαιολογία ότι ήρθε η ώρα του pitg21 για να γίνει δολοφόνος και τον ψηφίζει...Ένα επιχείρημα που στον προηγούμενο γύρο ήταν βούτυρο στο ψωμί μερικών (...όχι και τόσο καλών...) για να διώξουν τον pitg21...Η αλήθεια είναι ότι μπορεί να έχει έρθει η ώρα του αλλά επειδή πρόκειται για τον ίδιο παίκτη και την ίδια δικαιολογία είμαι λίγο επιφυλακτικός ακόμα...Και για τους δύο μην ξεχνιόμαστε :D ...

A
δεν επαιξα στο προηγουμενο παιχνιδι

Βου,

Ε τι στο διαολο απο το πρωτο του παιχνιδι το λεμε και το ξαναλεμε, καποια στιγμη θα γινει, και ειναι μια καλη στιγμη.

Επιπλεον, δεν ξερω αν προσεξες, αλλα δεν μου απαντησε κιολας...
Δεν το ειδε? Εκανε πως δεν το ειδε?
Το μονο που μπορω να κανω ειναι να φανταστω πως θα αντιδρουσε ως δολοφονος, γιατι δεν τον εχω ματαδει να παιζει ως τετοιος. Αν τον ειχα ξαναδει, τοτε ισως να μπορουσα να μαντεψω τι δηλωνει αυτη του η σταση. Αλλα ενιγουει.

Και αυτο που σκεφτεσαι για μενα αγαπη, βγαλτο απ' το μυαλο σου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Γλυκιά μου Νεράιδα δες πόσες φορές μας φώναξες ότι είσαι αθώα....

Εγω, ξερετε, ειμαι αθωα ....μαυρο φιδι που σας εφαγε, αν μου την πεσετε παλι απο την αρχη...
Αυτη τη φορα το ενστικτο μου θα τους ξετρυπωσει ολους!!! (εδω μπορειτε να γελασετε ελευθερα)
Εμενα μη με υποπτευεστε...αθωα ειμαι...


Λεπον...εγω δολοφονα δεν ειμαι και μη χανεις το χρονο σου με μενα....

το θεμα ειναι να μη φας χρονο μαζι μου, διοτι ετσι τους αλλους θα εξυπηρετησεις...!

τα δολοφονια το ξερουν πολυ καλα..και θα γελανε μονα τους τωρα που μου την πεφτετε!

Ρε βγαλε εμενα απο το πινακακι σου λεμε..χανεις το χρονο σου με μενα! Ακου εκει και δευτερη στη σειρα! Γ@μω τα ενστικτα σου:P

γκερλες εμενα μη με υποπτευεστε....υποσχομαι μεχρι και κοτσιδες να φαω:redface:, εαν αποδειχτει οτι ειμαι με τους κακους...;)

Ναι ναι ναι ναι ειμαι σιγουρη! Οσο και εγω ειμαι δολοφονος!!!

Θα βγεις και στο σύνταγμα με πανό να το φωνάξεις με ντουντούκες ότι είσαι αθώα???
Δες παρακάτω πόσα ''μου'' λες, αλλά κ πόσες φορές προσπαθείς να δείξεις στον καθένα ότι είσαι με το μέρος του.


Βρε μανια με την Αθηνα...
Εγω θα ψηφισω τον επομενο που θα την ψηφισει.....αντε καλο μου παιδι (οποιος και να εισαι) διευκολυνε με:P

Τουλαχιστον επανηλθε η πολιτης Ηρω... Κατι ειναι και αυτο!
Εμενα μη με υποπτευεστε...αθωα ειμαι... τα ατιμα κορτσουδια με προσπερασαν, προφανως γι αυτο ακριβως το λογο που με υποπτευεστε..ε μα και σεις, μη με υποπτευεστε κατευθειαν σε ολα τα παιχνιδια...ντε!:P


Αχου..... Ηρω μου ειτε οταν ημουν δολοφονα, ειτε οταν ημουν πολιτης εγραφα με τον ιδιο τροπο και αυτο οχι λογω στρατηγικης, αλλα λογω του οτι ειμαι αυθορμητη...ε δλδ ειναι κακο που ειπα να ηρεμησω λιγο να και να δω τι θα κανουν ολοι οι αλλοι και μετα να ακολουθησω το ρευμα?! :redface:
Λεπον...εγω δολοφονα δεν ειμαι και μη χανεις το χρονο σου με μενα....:P
Καποια αλλα πονηρα παιδακια ειναι...που το παιζουν μουγκα στη στρουγκα!:P

Καλη μου Ντου μην ψαχνεις για σοβαρη αιτιολογηση...ειχα πει καποια ποστ πριν το δικο σου, οτι για να διευκολυνθω, θα ψηφισω τον επομενο που θα ψηφισει την Αθηνα....ε και ο λαχνος επεσε σε σενα, ησουν η επομενη....:redface:
Αυτο δε σημαινει οτι δεν προκειται να αλλαξω γνωμη μεχρι τις 8...

Χαχαχα! Η Angie- Ann:P
To μωρο με την σουπερ ντουπερ διαισθηση στο προηγουμενο παιχνιδι...:P
Καλα, οχι πως ο,τι γραψει θα ειναι για μενα Ευαγγελιο...θελω πολυ ομως να δω τι θα γραψει....:redface:

Εσυ τωρα εχεις την Ηρω για δολοφονα ε?! Βρε ουστ!:P
(α ρε καταημενε Λορυ, δεν υπαρχει παιχνιδι που να μη σε χουν για ενοχο και να σε ξεφορτωνονται σιγα-σιγα)
Ισα ισα που η ΣΕ γι αυτο ακριβως που αναφερω πιο πανω δε θα τον επελεγαν...γιατι να βαλουν καποιον που ξερουν οτι ολοι τον υποψιαζονται?!:worry:
Αφηστε το παιδι να παιξει λιγο:P
Αχου..... Ηρω μου ειτε οταν ημουν δολοφονα, ειτε οταν ημουν πολιτης εγραφα με τον ιδιο τροπο και αυτο οχι λογω στρατηγικης, αλλα λογω του οτι ειμαι αυθορμητη...ε δλδ ειναι κακο που ειπα να ηρεμησω λιγο να και να δω τι θα κανουν ολοι οι αλλοι και μετα να ακολουθησω το ρευμα?! :redface:
Λεπον...εγω δολοφονα δεν ειμαι και μη χανεις το χρονο σου με μενα....:P
Καποια αλλα πονηρα παιδακια ειναι...που το παιζουν μουγκα στη στρουγκα!:P
Λορυ θα σε φανε κατακαημενε!:P (εγω χεσμεντεν...εχω παιξει σε αρκετα παιχνιδια! το κεφαλι τους θα φανε που θα χασουν μια παιχταρα σαν και του λογου μου!:D:P....να λεμε και τιποτα της προκοπης να γελαμε, τλχ εγω!:redface::P)


Δεν ξερω ρε συ Ηρωω οτι δεν ειναι...αλλα ειναι κακο που θελω να μην τον βγαλετε για να συνεχισει να παιζει?! Αλλωστε δεν ειναι η πρωτη φορα που του την πεφτουν απο την αρχη...και παντα τον υποστηριζα...εκτος αυτου...η αληθεια ειναι οτι εγω τον εχω φαει να παιξει στο παιχνιδι...ε να μην πω και μια κουβεντα παραπανω!:redface:


Βικυ Βικακι θα σε αρχισω κι εσενα, ε?!:P
Κοιτα αλλου και εσυ...τα χαμενα κορμια δε μου δωσανε ρολακι, μα το Δια και ολο το Δωδεακαθεο!:mad:

Τώρα δες το πρώτο ποστ της Ηρούς στο προηγούμενο παιχνίδι κ σε αυτό και πες μου που βλέπεις αυτήν την τεράστια διαφορά
Αγαπητοί μου πολίτες (φωνή Κωνσταντάρα: συμπολίτες)
Αγαπητοί μου συμπολίτες!:P

Μαζευτήκαμε όλοι εδώ για να σφαχτούμε στον 14ο γύρο του αγαπημένου μας παιχνιδιού. Δε θα σας κουράσω πολύ με μακροσκελείς λόγους αλλά θα δώσω τις πρώτες εντυπώσεις από τα μέχρι τώρα post αλλά και τους υπουργούς που πιθανώς όρισε η δολοφονοκυβέρνηση, η οποία ορίστηκε με άκρως δημοκρατικές(?) διαδικασίες. Θα εκφράσω ένα μεγάλο καταγγέλω.
Η αντιπολίτευση θέλω να πιστεύω πως θα κάνει καλά τη δουλειά της (βλέπε ρουφιάνος) και ότι δε θα χρησιμοποιήσει τακτικές fantasmenos.

Αποκλείω αρχικά για να οδηγηθώ σε άτοπο, τους πρώην αγωνιστές και συνδολοφόνους μου fandago, vendetta , kajira.
Επίσης δε δίνω όπως είπα και τόσες πιθανότητες να είναι ο v.ice.
Από κει και πέρα το απόλυτο μπάχαλο... όλοι είναι ύποπτοι, άλλοι περισσότερο άλλοι λιγότερο.

Ξεχωρίζω τη youki η οποία έχει αποδείξει και στο live palermo αλλά και εδώ ότι μπορεί να τα καταφέρει μια χαρά και έχει καιρό να πάρει ρόλο.
Ξεχωρίζω τον lorien ο οποίος ήταν όπως μας πληροφόρησε η ΚουΕ από τον προηγούμενο γύρο στις επιλογές της. Έχει καιρό να παίξει αλλά και να πάρει επομένως ρόλο.
Ξεχωρίζω τη Neraida η οποία επί τόσα παιχνίδια ΔΕΝ έχει πάρει ρόλο και με τη στάση της μπορεί να περάσει απαρατήρητη.
Ξεχωρίζω την Angie_Ann και τη βάζω στην ίδια κατηγορία με τη Resident καλές παίκτριες που δεν είχαν ρόλο στα τελυταία παιχνίδια, αλλά ειδικά η πρώτη αν είναι δολοφόνος θα ήταν πολύ κάρφωμα από τη ΣΕ. Όλοι θα περιμέναμε ότι επειδή έπαιξε καλά την όρισαν δολοφόνο και αυτό ίσως σταματούσε την ΚουΕ να το κάνει πράξη. Πιθανώς να έχουν επιλεγεί για καλό ρόλο και για αυτό τις θέλω μέσα προς το παρόν.
Ξεχωρίζω Niyia και Vkey που και αυτές τις βάζω μαζί γιατί είναι παλιές παίκτριες που γράφουν ελάχιστα και μπορεί να επιλέχτηκαν για τον αθόρυβο δολοφόνο, στυλ kajira στον προηγούμενο γύρο.

Αθώωσα προς στιγμνήν την Corpse γιατί υποπτεύεται ίδια άτομα που κι εγώ έχω στο μυαλό μου.
Όλοι οι υπόλοιποι μου είναι το ίδιο.


Η ψήφος μου στον lorien παραμένει.
Ξεκινήσαμε! :clapup:

Η πρώτη μου σκέψη είναι ότι αυτός ο γύρος είναι σχετικά εύκολος αν λάβουμε υπόψιν την αναλογια 15/4 (καλοί πολίτες/δολοφόνοι). Αν δε ψηφίζουμε στου διαόλου τη μάνα ειδικά σε μέρα που φαίνεται η ιδιότητα και αν ο ρουφιάνος είναι προσεκτικός, τότε τους έχουμε χαλαρά.


Μπαίνοντας λοιπόν στο μυαλό της ΚουΕ και της kalypso έχουμε πάνω-κάτω τα εξής.

Θεωρώ ότι ένας ή και περισσότεροι κακοί ρόλοι κρύβονται στις νέες συμμετοχές, δηλαδή ανάμεσα στους: Angie_Ann, Bill_Slayer, Kajira, Lorien, Nininaou
Από τους παραπάνω μπορώ να πω πως λιγότερες πιθανότητες έχουν οι Bill_Slayer, kajira
Bill_Slayer: έχει κάνει δολοφόνος χωρίς και μεγάλη επιτυχία
kajira: Ρόλο νομίζω πως έχει σίγουρα, αλλά δίνω περισσότερες πιθανότητες να έχει τον καλό. Θα ήταν κάρφωμα αν την έβαζε η ΚουΕ δολοφόνα. Θα δείξει από τον τρόπο παιχνιδιού της.

Έτσι μας μένουν οι Angie_Ann, Lorien, Nininaou που οι 2 από τους 3 θα ήταν εξαίρετη επιλογή. Ειδικά αν η Angie_Ann είναι δολοφόνος θα περάσει πολύ απαρατήρητη και αυτή θα είναι η τακτική της.

Αν πάμε τώρα στους υπόλοιπους και πάλι ακολουθώντας την εις άτοπον μέθοδο, δε θα διάλεγα έναν εκ τους Bill, fandago, fantasmenos.
Bill: έκανε στο προηγούμενο παιχνίδι και χωρίς αυτό να τον αποκλείει να είναι και σε αυτό, προσωπικά δε θα τον διάλεγα.
fandago: Στα τελευταία παιχνίδια έφυγε πρώτος-πρώτος από ψηφοφορίες, δύσκολα θα του εμπιστευόταν τέτοιο ρόλο.
fantasmenos: Πάαααααλι; Δε νομίζω, πόσες φορές πια;;;:P

Από αυτούς που μένουν δίνω σε όλους ίδιες πιθανότητες, ξεχωρίζοντας (καθαρά επειδή έχουν καιρό να πάρουν ρόλο και με τη στάση τους μπορεί να περάσουν στο ντούκου) τους Pitg21,Kakerlak, Jrot6
Και από τους υπόλοιπους αυτή που ξεχωρίζω είναι η Neraida, μόνο και μόνο επειδή έχει καιρό να πάρει ρόλο και επειδή μπορεί να μπερδέψει με τη συμπεριφορά της.


Άρα σε πρώτη φάση και μή έχοντας δει post που θα διαμορφώσουν ολοκληρωμένη άποψη πιστεύω πως θα κινηθώ ανάμεσα σε αυτούς: Angie_Ann, Lorien, Nininaou, Pitg21,Kakerlak, Jrot6, Neraida
Η ψήφος μου στην Neraida
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τι εγινε Φαν..μηπως τελικα εισαι το τσιρακι...?..λεω εγω τωρα.....:whistle:
Ναι! Το πέτυχες! Ουάου... :confused:
Μα τι λες; Έκανε μπαμ ότι απλά ψήφισες αυτό που ψήφισα, για να μη σε κατηγορήσω, αλλά την πάτησες :)
έναν μπορώ να ψηφίσω, δε μπορώ και τους δύο μαζί :P
:P
Δεν σου είπα αυτό, είπα ότι για να ψηφίζεις έναν από εμάς, θεωρείς και τους δύο δολοφόνους. Πόσο τραγικό το βρίσκεις να είμαστε και οι δύο συγχρόνως για δεύτερο παιχνίδι δολοφόνοι; Αλλά και έτσι να είναι, ποια η βάση σου; Με ποιο επιχείρημα μας κατηγορείς; Μόνο για να κάνεις το κάτι διαφορετικό; Μπορείς να κάνεις το κάτι διαφορετικό και να πας από το απέναντι πεζοδρόμιο στη δουλειά σου (:P), δεν είναι ανάγκη να σκοτώνεις πολίτες έτσι για αλλαγή.
Μωρέ καλά λέω εγώ.....ΚΑΝΤΕ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!
ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!
Γιεα ράιτ...
εγώ τουλάχιστον προσπαθώ να καινοτομήσω...εσύ ανατρέχεις στα κιτάπια σου, βλ. αρχείο με όνομα Νεράιδα, και έχεις αποφανθεί για τους κατηγορουμένους από την αρχή του παιχνιδιού. Το δικό μου αρχείο τι λέει? δε λέει και πολλά ε? σε δυσκολεύω ε?
Καθόλου, άλλωστε είναι γνωστό ποιοι ανατρέχουν σε αρχείο για να βοηθηθούν και ποιοι αδιαφορούν. Κατάλαβες; Όχι; Σε δυσκολεύω ε; :P
Ειδικά ο Φαντάγκο κάνει τα πιο παρατραβηγμένα σενάρια για να καλυφθεί...και τον πιστεύετε κιόλας :P
Ε όχι και παρατραβηγμένα. Για να πείθουν σημαίνει ότι είναι αληθοφανή, συγκριτικά με τα "το έπαιζα τρελός για 4 γύρους και ξαφνικά έγινα ρουφιάνος" :P

Κατα τα αλλα νομιζω οτι οι δλολοφονοι εχουν καταφερει μια χαρα να μας αποπροσανατολισουν, τονιζοντας ειδικα τη σιγουρια τους για τον λοριεν ως δολοφονο....
Χμμμ :hmm:
Ποιοι ήταν αυτοί που τόνισαν ότι ο Lorien είναι δολοφόνος; :hmm:
Α! Εγώ και η Ηρώ... :hmm:
Υπονοείς ΚΑΙ εσύ ότι είμαστε μαζί δολοφόνοι; Το λες και το πιστεύεις αυτό; :lol:
οι δολοφονοι θα υποστηριξουν οτι ειμαι και απο τις παιχτριες που αποπροσανατολιζουν (γνωστη καραμελα...απορω πως δεν εχει τελειωσει ακομα:P)
Είναι απλό... Γιατί ακόμα αποπροσανατολίζεις ίσως; :D

Θα επιμείνω στην Neraida γιατί είναι η μόνη σίγουρη ότι έχει συμπεριφορά δολοφόνου (συγκριτικά με τις δικές τις άλλες φορές) ενώ για την dooo δέχομαι ότι μπορεί να έχει περισσότερο χρόνο και να μην ξέρει τι λέει, αν και είναι σίγουρα στις υπόπτους και αν χρειαστεί θα την ψηφίσω.

Να περιμένουμε αύριο να φύγει κάποιος άκυρος παίκτης, εκτός αν οι δολοφόνοι ρισκάρουν και φάνε κάποιον που μπορεί να σώσει η νοσοκόμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου

Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα έντονα γράμματα


  1. Ηρώ >> dooo
  2. Angie_Ann >>
  3. Bill >> Angie_Ann
  4. Bill_Slayer >>
  5. Corpse Bride >>
  6. dooo >> Ηρώ
  7. fandago >> Neraida
  8. jrot6 >>
  9. Kakerlak >> Neraida
  10. Lorelai >>
  11. Neraida >> Niyia
  12. Niyia >>
  13. Phoebe <<
  14. pitg21 >>
  15. Resident Evil >> Niyia
  16. V.ice >> Phoebe
  17. Vendetta >> dooo
  18. Vkey >>
  19. xanp >>
  20. Youki >> Angie_Ann
Ψήφοι
2 Angie_Ann
2 dooo
2 Neraida
1 Phoebe
1 Ηρώ
2 Niyia



Αποχωρήσεις
1. Lorien >> ψηφοφορία #132 (κρυφή ιδιότητα)


Απουσίες
1 V.ice







(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δλδ. όχι "νομίζω εσύ είσαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα Δευτέρα 15/12
μαθαίνετε την ιδιότητα του MVP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ο Μπιλ και η Φοίβη μία από τα ίδια - αλληλοψηφίζονται...
Βέβαια δεν είδα τη Φοίβη να την πέφτει και να ζητάει το λόγο στον pitg21 επειδή την ψήφισε ή στο v.ice για τον τωρινό γύρο...Αυτό από μόνο του είναι ύποπτο... :worry:


Ναι έχεις δίκιο αλλά όταν είδα την ψήφο του pitg21 βαρέθηκα να την σχολιάσω :redface:, ε ήταν και στο πρώτο γύρο που τουλάχιστον εγώ ψηφίζω τελείως άσχετα οπότε δεν βρήκα τον λόγο να αντιδράσω! :redface::P:P
Από την άλλη, ο v.ice με ψήφισε σύμφωνα με το ενστικτό του! Πως να πάω κόντρα σε αυτό; Αν έλεγε οτι με ψήφιζε για αυτό και αυτό το λόγο θα μπορούσα μια χαρά να αντιδράσω! :D Είναι και ο πρώτος γύρος που τον βλέπω να παίζει και δεν ήθελα να τον τρομάξω, καταλαβαίνεις! :P:P:P



Δεν θα με χαλούσε να βγει η Ντου μιας και η ταυτότητα της θα μας βοηθήσει πιστεύω πολύ...

Και εγώ συμφωνώ σε αυτό, μιας και η dooo παίζει πρώτη φορά με αυτό τον τρόπο! Αυτό μπορεί βέβαια να μην σημαίνει οτι έχει κάποιο κακό ρόλο, αφού τις άλλες φορες που ήταν δολοφόνος-τσιράκι δεν έπαιζε καθόλου έτσι, και απλά όπως λέει να έχει περισσότερο χρόνο! Ίσως και εγώ να την ψηφίσω για να δω τι παίζει και έτσι θα ξεκαθαριστεί κάπως το τοπίο! Αλλά μήπως κάνουμε λάθος; Πφφφφφφ! Μπερδεύτηκα!

Οκ, επειδή σκάλωσα τώρα θα ψηφίσω dooo!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
η dooo παίζει πρώτη φορά με αυτό τον τρόπο! Αυτό μπορεί βέβαια να μην σημαίνει οτι έχει κάποιο κακό ρόλο, αφού τις άλλες φορες που ήταν δολοφόνος-τσιράκι δεν έπαιζε καθόλου έτσι, και απλά όπως λέει να έχει περισσότερο χρόνο! Ίσως και εγώ να την ψηφίσω για να δω τι παίζει και έτσι θα ξεκαθαριστεί κάπως το τοπίο! Αλλά μήπως κάνουμε λάθος; Πφφφφφφ! Μπερδεύτηκα!

Οκ, επειδή σκάλωσα τώρα θα ψηφίσω dooo!
δηλαδή τώρα τι θέτε???? να σιχτιρίσω την ώρα και τη στιγμή που βρήκα περισσότερο χρόνο και αποφάσισα να παίξω πιο ενεργά?:P
ωραίο λόγο βρίσκετε να με ψηφίζετε..."γράφει, άρα όξω!!" εγώ θυμάμαι κάτι ποστ στην αρχή του παιχνιδιού που προέτρεπαν τους χρήστες να αφήσουν μέσα όσους ασχολούνται με το παιχνίδι... γιατί τα γυρνάτε τώρα ε? ε? γιατί?

Αρχική Δημοσίευση από fandago:
Καθόλου, άλλωστε είναι γνωστό ποιοι ανατρέχουν σε αρχείο για να βοηθηθούν και ποιοι αδιαφορούν. Κατάλαβες; Όχι; Σε δυσκολεύω ε; :P
δηλ. αν ΔΕΝ ανατρέχεις σε αρχείο (Τι ΚΥΠ καταστάσεις είναι αυτές μπάι δε γουέι???? εγώ ότι θυμάμαι από τα προηγούμενα παιχνίδια απλά έχουν καταγραφεί στη μνήμη μου, δεν έχω γράψει απομνημονεύματα...), αδιαφορείς για το παιχνίδι. Τι ωραία που τα λες.
Αρχική Δημοσίευση από fandago:
ενώ για την dooo δέχομαι ότι μπορεί να έχει περισσότερο χρόνο και να μην ξέρει τι λέει, αν και είναι σίγουρα στις υπόπτους και αν χρειαστεί θα την ψηφίσω.
ευτυχώς που αποφάσισα να γίνω μηχανικός, ώστε όχι μόνο να ξέρω τι λέω, αλλά αυτό που λέω να είναι απλό, σύντομο και τσεκουράτο! Φαντάζεσαι να ήμουν φιλόλογος? Τύφλα να'χουν τα σεντόνια σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
ωραίο λόγο βρίσκετε να με ψηφίζετε..."γράφει, άρα όξω!!" εγώ θυμάμαι κάτι ποστ στην αρχή του παιχνιδιού που προέτρεπαν τους χρήστες να αφήσουν μέσα όσους ασχολούνται με το παιχνίδι... γιατί τα γυρνάτε τώρα ε? ε? γιατί?
Να γράφει, αλλά να γράφει λογικά και όχι μόνο και μόνο για να κάνει το επαναστατικό διαφορετικό. Ειδικά αν αυτό δεν στηρίζεται ΠΟΥΘΕΝΑ! Δεν έχω δει πέραν του "κάντε την αλλαγή, ψηφίστε Ηρώ και fandago" να λες κάποιο άλλο λόγο που θέλεις να φύγουμε. Οπότε για μένα ο προφανής είναι ότι μας φοβάσαι σαν αντιπάλους σου, όντας σαφώς δολοφόνα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ηρώ και fandago... δεν μου αρέσει που συμφωνείτε! :worry:

Εσείς μόνο στον προηγούμενο γύρο που ήσαστε συνδολοφόνοι συμφωνούσατε!!!

Και επειδή η Ηρώ μου φαίνεται να έχει συμπεριφορά πολίτη (Για την ώρα!)... fandago για σένα χτυπάει η "καμπάνα" της ανησυχίας! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Είναι απλό Rez, διαφωνούσαμε όταν βλέπαμε ότι είμαστε σε διαφορετικά στρατόπεδα. Μήπως λοιπόν να σκεφτόσουν την περίπτωση να μην το βλέπουμε τώρα και άρα να είμαι και εγώ πολίτης; ;)

Επίσης τη μοναδική φορά που συμφωνούσαμε πάλι και είμασταν σε διαφορετικά στρατόπεδα, ήταν όταν ήμουν τσιράκι. Ακόμα και έτσι να είναι μπορείς να με αγνοήσεις, αφού δεν αποτελώ κίνδυνο ούτε στόχο σου.

Στη περίπτωση που με θεωρήσεις αντίπαλο σου, τότε η δική σου "καμπάνα" ανησυχίας χτυπάει και μάλιστα με ξυπνάει! :P

Τέλος, κάποια πράγματα είναι τόσο τρανταχτά, που αν ΔΕΝ συμφωνούσαμε κάποιος θα είχε λερωμένη τη φωλιά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πρώτον...Τεό είσαι ψώνιο :P

Δεύτερον ντουλίνι συνεχίζεις να μην μας τα λες καλά....

Τρίτον..Μπιλ....τι άκυρη ψήφος είναι αυτή και γιατί τόσο γρήγορα;

Και αναρωτιέμαι....είναι δυνατόν να κάνετε (όσους έχω αναφέρει για δολοφόνους)...τόσο μπαμ; :hmm:

Και μπουμ μη σου πω.

Ο λόγος που ψήφισα Άντζι_Ανν είναι επειδή τα δολοφόνια μοίρασαν τις ψήφους τους και δεν ξέρω αν εκμεταλεύτηκαν κάποιο ρεύμα που δημιουργήθηκε.
Μιας και το Τζούι έχει καιρό να κάνει κίλλερ είπα να ρίξω την ψήφο μου εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Μπορεί να μην έχω ποστάρει σε αυτό τον γύρο πολύ αλλά τουλάχιστον διαβάζω.
Μου φαίνεται ότι έχετε κάνει κόμμα Ηρώ και fandago ή είναι η ιδέα μου;

Αυτό σημαίνει 3 πράγματα:
1) Είσαστε συνδολοφόνοι και μετά θα το γυρίσετε πάλι φταίω εγώ που σε εμπιστεύτηκα και ψηφίστε με ναι έκανα λάθος είναι το χειρότερο παιχνίδι μου κ.τ.λ. (δεν θυμάμαι τι άλλο είχε λεχθεί).
2) Ένας από τους δύο σας είναι δολοφόνος και ο άλλος τσιράκι που ξέρει τον δολοφόνο οπότε αλληλοϋποστηριζόσαστε
3) Ο ένας είναι πολίτης και είναι αλλού για αλλού οπότε ο δολοφόνος που είναι ο άλλος συμφωνεί για να κατευθύνει σε λάθος άτομα.


Ψηφίζω fandago..
Μέχρι στιγμής σε έχω πιο ύποπτο από την Ηρώ.Επίσης η dooo ούσα δολοφόνος δεν μιλάει τόσο πολύ. Αυτό βέβαια δεν την αποκλείει από δολοφόνο αλλά μέχρι στιγμής δεν νομίζω ότι ενοχοποιείται για αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου

Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα έντονα γράμματα


  1. Ηρώ >> dooo
  2. Angie_Ann >>
  3. Bill >> Angie_Ann
  4. Bill_Slayer >>
  5. Corpse Bride >>
  6. dooo >> Ηρώ
  7. fandago >> Neraida
  8. jrot6 >>
  9. Kakerlak >> Neraida
  10. Lorelai >>
  11. Neraida >> Niyia
  12. Niyia >>
  13. Phoebe >> dooo
  14. pitg21 >>
  15. Resident Evil >> Niyia
  16. V.ice >> Phoebe
  17. Vendetta >> dooo
  18. Vkey >>
  19. xanp >> fandago
  20. Youki >> Angie_Ann
Ψήφοι
3 dooo
2 Angie_Ann
2 Neraida
2 Niyia
1 fandago
1 Phoebe
1 Ηρώ




Αποχωρήσεις
1. Lorien >> ψηφοφορία #132 (κρυφή ιδιότητα)


Απουσίες
1 V.ice







(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δλδ. όχι "νομίζω εσύ είσαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Σήμερα Δευτέρα 15/12
μαθαίνετε την ιδιότητα του MVP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
exμμμ... fan αυτό ακριβώς σκόπευα να κάνω για την ώρα... ούτε για δολοφόνος μου κάνεις, μάλλον προς τσιράκι σε είχα αν είσαι "κακός"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

Ψηφίζω fandago..
Μέχρι στιγμής σε έχω πιο ύποπτο από την Ηρώ.Επίσης η dooo ούσα δολοφόνος δεν μιλάει τόσο πολύ. Αυτό βέβαια δεν την αποκλείει από δολοφόνο αλλά μέχρι στιγμής δεν νομίζω ότι ενοχοποιείται για αυτό.
Θα σε συγχωρήσω xanp, γιατί μου το χρωστάς. Απλά να πω ότι οι λόγοι που δίνεις είναι τουλάχιστον αστείοι. Θεωρώ πραγματικά ότι πιο άκυρο μπορεί να σκεφτεί κανείς, το να συνεργάζομαι με την Ηρώ όντας δολοφόνοι και οι δύο, ή το να είναι ένας από τους δυο μας τσιράκι και να κοροιδεύει τον άλλο.

Όσο εγωιστικό και να φαίνεται, πιστεύω ότι όσοι θέλουν σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού να φύγει ένας εκ των δυο μας, έχει κακό ρόλο, ή δεν ξέρει που πάνε τα τέσσερα. Να θυμίσω ότι οι δολοφόνοι είναι 4(!!) και ότι στον προηγούμενο γύρο ήμουν και εγώ και η Ηρώ δολοφόνοι. Δέχομαι να μπαίνει δολοφόνος κάποιος 2 φορές συνεχόμενα, αλλά δύο άτομα ξανά δεν θα το έκανε η ΣΕ. Άλλωστε είναι τόσοι που κάποτε πρέπει να πάρουν ρόλο. :worry:

Κρίμα xanp, περίμενα να κάνεις μια καλύτερη αρχή σε αυτό το γύρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Θα σε συγχωρήσω xanp, γιατί μου το χρωστάς. Απλά να πω ότι οι λόγοι που δίνεις είναι τουλάχιστον αστείοι. Θεωρώ πραγματικά ότι πιο άκυρο μπορεί να σκεφτεί κανείς, το να συνεργάζομαι με την Ηρώ όντας δολοφόνοι και οι δύο, ή το να είναι ένας από τους δυο μας τσιράκι και να κοροιδεύει τον άλλο.

Όσο εγωιστικό και να φαίνεται, πιστεύω ότι όσοι θέλουν σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού να φύγει ένας εκ των δυο μας, έχει κακό ρόλο, ή δεν ξέρει που πάνε τα τέσσερα. Να θυμίσω ότι οι δολοφόνοι είναι 4(!!) και ότι στον προηγούμενο γύρο ήμουν και εγώ και η Ηρώ δολοφόνοι. Δέχομαι να μπαίνει δολοφόνος κάποιος 2 φορές συνεχόμενα, αλλά δύο άτομα ξανά δεν θα το έκανε η ΣΕ. Άλλωστε είναι τόσοι που κάποτε πρέπει να πάρουν ρόλο. :worry:

Κρίμα xanp, περίμενα να κάνεις μια καλύτερη αρχή σε αυτό το γύρο :P
ΟΙ αστείοι αυτοί λόγοι που έδωσα είναι ότι έκανες στον προηγούμενο γύρο θεωρείς λοιπόν ότι έπειξες αστεία; Δεν νομίζω κερδίσατε από ότι θυμάμαι!:P
Στην τρίτη εκδοχή μου fandago είπα να είναι ο ένας πολίτης και ο άλλος δολοφόνος. Και σε ψήφισα γιατί σε θεωρώ πάλι δολοφόνο.

Τώρα μπορεί να ξεκίνησα άθλια πάλι σε αυτό τον γύρο αλλά οκ μόνο εγώ σε ψήφισα οπότε δεν κινδυνεύεις να φύγεις.Είναι ακόμα τόσοι που δεν ψηφίσαν λες όλοι αυτοί να σε ψηφίσουν μετά την ψήφο μου;Να είμαι τόσο πειστική με μόνο ένα ποστ δεν το νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τώρα μπορεί να ξεκίνησα άθλια πάλι σε αυτό τον γύρο αλλά οκ μόνο εγώ σε ψήφισα οπότε δεν κινδυνεύεις να φύγεις.Είναι ακόμα τόσοι που δεν ψηφίσαν λες να όλοι αυτοί να σε ψηφίσουν μετά την ψήφο μου;Να είμαι τόσο πειστική με μόνο ένα ποστ δεν το νομίζω.
Δεν ανησυχώ μήπως με ψηφίσουν επειδή είσαι πειστική (γιατί δεν είσαι έτσι κι αλλιώς τώρα :P). Απλά θεωρώ ότι κάποιοι δολοφόνοι ίσως πατήσουν σε αυτή σου την ψήφο (θα λένε αργότερα "η xanp τον ψήφισε πρώτη") και ότι κάποιοι πολίτες θα ακολουθήσουν επίσης ένα ρεύμα γιατί δεν έχουν ποιον άλλο να ψηφίσουν. Με αυτά και με αυτά, μόνο οι πολίτες χάνουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top