Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλό βράδυ, καλό ξημέρωμα και...καλό μήνα! :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ας παίξουμε κι ένα παιχνιδάκι που νομίζω έχει πλάκα:
View attachment 107615
Ειμαι εξερευνητης που κέρδισε τη μοίρα!

Καλά @Aleksa με άφησες ξερή!
Ευχαριστώ! 😊❤️
unbelievable-surprised.gif
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Ο ιππότης που έκλεψε το πεπρωμένο
Ωραίος τίτλος, μυστηριώδης! Σε προσελκύει να διαβάσεις το βιβλίο. :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειμαι εξερευνητης που κέρδισε τη μοίρα!
Δεν θα μπορούσε να είναι πιο αντιπροσωπευτικός. Και "δυνατός" τίτλος. :)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ωραίος τίτλος, μυστηριώδης! Σε προσελκύει να διαβάσεις το βιβλίο. :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δεν θα μπορούσε να είναι πιο αντιπροσωπευτικός. Και "δυνατός" τίτλος. :)
Γιαυτό με άφησες ξερή! Λέω impossible θα το διάβασα λάθος.
Κι όμως ο τίτλος τα είπε ολα😊
Ανταποδίδω 🥰
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από μένα : 'Ο Άη Βασίλης...που ξέχασε τη βιβλιοθήκη μας' !!!...:/:

Ας μου ζητούσαν κάτι πιο ελαφρύ... :upside:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Από μένα : 'Ο Άη Βασίλης...που ξέχασε τη βιβλιοθήκη μας' !!!...:/:

Ας μου ζητούσαν κάτι πιο ελαφρύ... :upside:
Καλό είναι και αυτό! Σημαίνει ότι κάτι καλό θα έρθει! 💯👍😏
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο ιππότης που έκλεψε το πεπρωμένο
Πολύ σασπένς! Και φυσικά ότι κέρδισες την τύχη το πεπρωμένο με το μέρος σου! 😉👍
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είμαι "Ο Ιππότης Που Κέρδισε Τις...Δίπλες"! :hehe:

Παρεπιπτόντως η μάνα μου έφτιαξε κάτι δίπλες, μούρλια! :slourp:
Τέλειο! Αχ δίπλες να είχα με μπόλικο μελι και κανέλα 😊🥰
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για βρείτε την λέξη! @Aleksa @Υδροχόος @Joji
Screenshot_20220901_001210.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Καλό είναι και αυτό! Σημαίνει ότι κάτι καλό θα έρθει! 💯👍😏
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πολύ σασπένς! Και φυσικά ότι κέρδισες την τύχη το πεπρωμένο με το μέρος σου! 😉👍
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τέλειο! Αχ δίπλες να είχα με μπόλικο μελι και κανέλα 😊🥰
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για βρείτε την λέξη!
View attachment 107618
κλεψιμο
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,310 μηνύματα.
Καλό μήνα παιδιά με υγεία εύχομαι!!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μερικές φορές πονάει, ακόμη και με τον σωστό άνθρωπο
Δε θα σου το ανατρέψω αυτό που λες, αν και μπήκα στον πειρασμό. Θα (σ)το αφήσω έτσι...<3

Μετά από χρόνια, θα δεις...την αντίθεση σ' αυτό που γράφεις και είτε θα συνεχίσεις να το πιστεύεις, είτε θ' αλλάξεις γνώμη...

ΚΙ εγώ, στην ηλικία σου, έτσι σκεφτόμουν...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δε θα σου το ανατρέψω αυτό που λες, αν και μπήκα στον πειρασμό. Θα (σ)το αφήσω έτσι...<3

Μετά από χρόνια, θα δεις...την αντίθεση σ' αυτό που γράφεις και είτε θα συνεχίσεις να το πιστεύεις, είτε θ' αλλάξεις γνώμη...

ΚΙ εγώ, στην ηλικία σου, έτσι σκεφτόμουν...

Αν και πιστεύω ότι όλοι κάνουμε λάθη, έχουμε αδυναμίες, έχουμε τα up και down μας, έχουμε να διαχειριστουμε αν θες καταστάσεις και ανθρώπους.
Ε λοιπόν για μένα ακόμα και ο σωστός άνθρωπος όπως είπε η @Joji πιθανόν σε ένα κομβικό σημείο να σπάσει, να αλλοιωθεί, να φανεί κάτι άλλο, πρόσεξε όμως :
Εκεί ακριβώς είναι που θα πρέπει να του αναγνωρίσουμε αυτή την ανθρώπινη αδυναμία, ότι εκεί ναι έκανε κάτι που μας πόνεσε μας στεναχώρησε.
Δεν μιλώ για ακραίες καταστάσεις ούτε για ρεντ φλαγκς. Αλλά για καταστάσεις όπως για παράδειγμα η απώλεια ενός αγαπημένου ή μια έκτακτη κατάσταση στην οποία ο καθένας αντιδράει αλλιώς και δικαιολογημενα.
Όχι για ακραίες συμπεριφορές.
Εκεί ναι ο σωστός μπορεί να μας στεναχωρησει κι εκεί ακριβώς πρέπει να καταλάβουμε τη θέση του γιατί βλέπουμε μετά ότι μετάνιωσε για παράδειγμα και ότι εκείνη η άσχημη αν θες εκδήλωση έμεινε πίσω.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν και πιστεύω ότι όλοι κάνουμε λάθη, έχουμε αδυναμίες, έχουμε τα up και down μας, έχουμε να διαχειριστουμε αν θες καταστάσεις και ανθρώπους.
Ε λοιπόν για μένα ακόμα και ο σωστός άνθρωπος όπως είπε η @Joji πιθανόν σε ένα κομβικό σημείο να σπάσει, να αλλοιωθεί, να φανεί κάτι άλλο, πρόσεξε όμως :
Εκεί ακριβώς είναι που θα πρέπει να του αναγνωρίσουμε αυτή την ανθρώπινη αδυναμία, ότι εκεί ναι έκανε κάτι που μας πόνεσε μας στεναχώρησε.
Δεν μιλώ για ακραίες καταστάσεις ούτε για ρεντ φλαγκς. Αλλά για καταστάσεις όπως για παράδειγμα η απώλεια ενός αγαπημένου ή μια έκτακτη κατάσταση στην οποία ο καθένας αντιδράει αλλιώς και δικαιολογημενα.
Όχι για ακραίες συμπεριφορές.
Εκεί ναι ο σωστός μπορεί να μας στεναχωρησει κι εκεί ακριβώς πρέπει να καταλάβουμε τη θέση του γιατί βλέπουμε μετά ότι μετάνιωσε για παράδειγμα και ότι εκείνη η άσχημη αν θες εκδήλωση έμεινε πίσω.
Δε μιλώ για μεμονωμένες καταστάσεις. Αλίμονο...Μιλώ γενικά...

Άλλωστε, η αγάπη δεν κρίνεται από μία...συγκεκριμέμη περίοδο που τα πράγματα, μεταξύ των δύο, είναι κάπως στενάχωρα...

Με απλά λόγια, εννοώ ότι...στη σούμα, η αγάπη με το σωστό άνθρωπο δεν πονάει (όχι αύριο, χθες ή προχθές...μα γενικά...). Αν πονάει, δεν είναι ο σωστός...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δε μιλώ για μεμονωμένες καταστάσεις. Αλίμονο...Μιλώ γενικά...

Άλλωστε, η αγάπη δεν κρίνεται από μία...συγκεκριμέμη περίοδο που τα πράγματα, μεταξύ των δύο, είναι κάπως στενάχωρα...

Με απλά λόγια, εννοώ ότι...στη σούμα, η αγάπη με το σωστό άνθρωπο δεν πονάει (όχι αύριο, χθες ή προχθές...μα γενικά...). Αν πονάει, δεν είναι ο σωστός...
Όντως έτσι είναι, πάντα στο τελος/στο ταμείο που λεμε κάνεις αυτή τη σούμα και η αγάπη ναι είναι αυτή που είναι με τον σωστό άνθρωπο. ❤️
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,896 μηνύματα.
Καλό βράδυ, καλό ξημέρωμα και...καλό μήνα! :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ας παίξουμε κι ένα παιχνιδάκι που νομίζω έχει πλάκα:
Το κορίτσι που ζωγράφισε τα αερόστατα.
Λίγο σε Bansky μου φέρνει, να είμαι εγώ αποκλείεται. :lol:

1662062764382.png
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,483 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,310 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top