Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Χαχαχαχαααα....:P

Τα γραμματάκια, ήταν σκέτη πρόκληση. Δεν μπόρεσα ν' αντισταθώ...:devil:
Αγάπη μου γλυκιά, το αβυσσαλέος σκεφτόμουν εκείνη την ώρα...
Και μου βάζεις τον βάζελο;! Την ομάδα που σιχαίνομαι όσο τίποτα στον κόσμο;
Λίγο έλεος...:sly:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγάπη μου γλυκιά, το αβυσσαλέος σκεφτόμουν εκείνη την ώρα...
Και μου βάζεις τον βάζελο;! Την ομάδα που σιχαίνομαι όσο τίποτα στον κόσμο;
Λίγο έλεος...:sly:
Τους...σιχαίνεσαι ; Συγγνώμη, δεν ήξερα ότι είναι τόσο σοβαρά τα πράγματα...:redface:

Θα επανορθώσω, μ' ένα τραγουδάκι. Να στο απαλύνω, λίγο...:P
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
bsg_nukes.jpg
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
ΑΕΚ;;;

Και ξαφνικά βρίσκεται η Υδροχόος λέει να τις τρωει απο δυο. :bleh:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βρε, δεν με αφήνετε, λέω εγώ ;;; :P

Πολίτης ήταν. Τί ήθελες να είναι ; :devil:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Βρε, δεν με αφήνετε, λέω εγώ ;;; :P

Πολίτης ήταν. Τί ήθελες να είναι ; :devil:
Φίλη μου, μόνη σου δέχτηκες να μπεις στο στόχαστρο... Μα ΑΕΚ....
Ειλικρινά, μπας και είσαι χανουμάκι; Αδυνατώ να διανοηθώ να ζευγαρώνετε με οπαδούς αντίθετων ομάδων...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,978 μηνύματα.
Καλό βράδυ.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φίλη μου, μόνη σου δέχτηκες να μπεις στο στόχαστρο... Μα ΑΕΚ....
Ειλικρινά, μπας και είσαι χανουμάκι; Αδυνατώ να διανοηθώ να ζευγαρώνετε με οπαδούς αντίθετων ομάδων...
Παίδες, μη με μπλέκετε με αυτά...:P

Δεν έχω ιδέα. Είναι σαν κινέζικα για μένα. Μ' αρέσει να βλέπω μπάλα, καμιά φορά, σε 'μεγάλα παιχνίδια' (μουντιάλ κ.λπ.)...:)

Δεν είμαι τίποτα. Δεν πιστεύω σε τίποτα. Είμαι ελεύθερη...:upside:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Σ’ αυτές τις σχέσεις δεν έχουν χώρο τα μεθυσμένα μηνύματα μετά από τσακωμούς, δεν έχουν θέση οι χωρισμοί και τα πισωγυρίσματα ανά δύο μήνες. Δεν τους πηγαίνουν τα κλάματα και τα δράματα. Μπορεί να τα έχουν ήδη ζήσει κάπου αλλού και να μην ενδιαφέρονται να δουν το ίδιο έργο, σε επανάληψη, @Aleksa μου...
Καλά τα λες, αλλά μην απορρίπτουμε και το ίδιο έργο. Γιατί το ίδιο έργο είναι ένα άλλο έργο, όταν οι "ήρωες" είναι πρωταγωνιστές και όχι κομπάρσοι. Αυτό είναι το κριτήριο που ανεβάζει ή -ανάλογα-υποβιβάζει την ιστορία.

Αυτό καθόλου δεν σημαίνει βέβαια οτι παραβλέπω την ύψιστη αξία της αγάπης. Όμως δεν μπαίνω στη διαδικασία να τα συγκρίνω μεταξύ τους, καθότι είναι δυο διαφορετικές έννοιες (άσχετα αν όλα στο τέλος καταλήγουν συνήθως στην αγάπη).

Σχέσεις που χάνουν σε ένταση και κερδίζουν σε σταθερότητα
Όσο γι αυτό, θα κάνω το "συνήγορο του διαβόλου" αναρωτόμενη για ποιο λόγο η διάρκεια αξίζει περισσότερο από την ένταση;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσο γι αυτό, θα κάνω το "συνήγορο του διαβόλου" αναρωτόμενη για ποιο λόγο η διάρκεια αξίζει περισσότερο από την ένταση ;
Δεν αξίζει ; Δε ξέρω. Κάποτε θα έκανα κι εγώ το δικηγόρο του διαβόλου και θα ψήφιζα, δαγκωτό, 'ένταση' και όπου βγει...

Αλλά επειδή χάνω εαυτόν στις 'εντάσεις', προτιμώ τη μεριά της ασφάλειας, τώρα πια. Εκεί ήθελα να καταλήξω...
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Πολύ την εκτιμώ τη ασφάλεια. :) Το μόνο κακό, πως κάποιες φορές συγγενεύει με το "βόλεμα".
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αγιο είχαμε και σήμερα, και δεν κλείνει η ρημάδα η πληγή.

Note to myself: Τα σπασμένα κρύσταλλα/γυαλιά, την επόμενη φορά σε άχρηστο ταπεράκι μιας χρήσης.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Τα λόγια αυτά με άγγιξαν και θέλησα να τα μοιραστώ μαζί μας, μιας και είμαι σίγουρη ότι όλους μας κάτι μας απασχολεί και οι περισσότεροι, δυστυχώς, είμαστε οι πιο σκληροί κριτές του εαυτού μας.

Σε ευχαριστώ και πάλι μεετ :happy:
Εγώ πάλι πιστεύω ότι οι περισσότεροι είναι κριτές των άλλων και τον δικό τους εαυτό τον κανακεύουν :jumpy:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,236 μηνύματα.
Εγώ πάλι πιστεύω ότι οι περισσότεροι είναι κριτές των άλλων και τον δικό τους εαυτό τον κανακεύουν :jumpy:
Μμ τι να σου πω;
Προσωπικά είμαι πολύ πιο σκληρή με τον εαυτό μου. Ναι, πολλάκις έχω υπάρξει αυστηρή, σκληρή και με τους γύρω μου, αλλά τους συγχωρώ και τους δικαιολογώ πολύ εύκολα κάτι που δεν κάνω στον ίδιο μου τον εαυτό.

Και αυτό μου έχουν πει και άλλα άτομα ότι το κάνουν.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Μμ τι να σου πω;
Προσωπικά είμαι πολύ πιο σκληρή με τον εαυτό μου. Ναι, πολλάκις έχω υπάρξει αυστηρή, σκληρή και με τους γύρω μου, αλλά τους συγχωρώ και τους δικαιολογώ πολύ εύκολα κάτι που δεν κάνω στον ίδιο μου τον εαυτό.

Και αυτό μου έχουν πει και άλλα άτομα ότι το κάνουν.
Στα λόγια το λένε , στην πράξη δεν ξέρω , έχω σκεφτεί πολλές φορές ότι αυτό είναι αυτοεκτίμηση , να κρίνεις τους άλλους . Με την έννοια ότι ξέρω τον εαυτό μου, εγώ είμαι καλή, ηθική για παράδειγμα οπότε μαι απιστία πχ την καταδικάζω, άμα πω ''ε ποτέ δεν ξέρεις μπορεί κάποιος να ήταν μπερδεμένος, να βρέθηκε σε μια δύσκολη στιγμή '' ίσως να σημαίνει ότι αμφιβάλλω για τον εαυτό μου . Αν και προτιμώ άτομα που δεν κρίνουν , και την πολλή κριτική την αντιλαμβάνομαι σαν να θέλουμε να δειχτούμε εμείς εις βάρος των άλλων .
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Μμ τι να σου πω;
Προσωπικά είμαι πολύ πιο σκληρή με τον εαυτό μου. Ναι, πολλάκις έχω υπάρξει αυστηρή, σκληρή και με τους γύρω μου, αλλά τους συγχωρώ και τους δικαιολογώ πολύ εύκολα κάτι που δεν κάνω στον ίδιο μου τον εαυτό.

Και αυτό μου έχουν πει και άλλα άτομα ότι το κάνουν.
Δεν ξέρω αν λέμε για τον ίδιο τυπο αυστηρότητας με τον εαυτό μας αλλά, έλα να δεις εμένα πως αυτομαστιγώνομαι και αυτοτιμωρούμαι για μικρά πράγματα που τα αυστηροποιώ σε μένα. Δεν ξέρω καλά εκείνο, δεν ξέρω καλά το άλλο τάχα μου ή α τι λάθος που το κανα, και τελικά ειμαι μια χαρά φυσιολογικός άνθρωπος.

Μέχρι που ειχα μια κουβέντα με έναν άνθρωπο με παρα πολλά χρονια εμπειρία στην αγορά εργασίας και με το που με έκοψε 5 λεπτά συζητησης μου λέει "συγγνώμη για την έκφραση αλλά μου είπες βλακεία τώρα, τι πάει να πει οτι εσυ δεν μπορείς να το κάνεις αυτό; Εγω άλλο καταλαβαίνω απ αυτο που βλέπω".

Του χα κάνει ολόκληρη διάλεξη για τη μεταβολή των ναύλων στην παγκόσμια οικονομία και για την μεταβολή στον τομέα της ενέργειας και στο τέλος όταν φτάσαμε σε κάτι απλό λογιστικής φυσεως (που ειναι η ειδικότητά μου) ήμουν σε φάση "α δεν το κάνω αυτο για να μην πάρω άλλους στο λαιμό μου".

Εννοείται ότι με πήρε με καλό μάτι ο άνθρωπος αλλά μου την είπε λίγο άγρια που δεν πίστεψα στον εαυτό μου, είχε ένα βλέμμα "σταματα να αυτοσαμποτάρεσαι for fuck's sake".
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top