Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,306 μηνύματα.
Φωτάρα μου, αγόρι μου;;; ΕΓΩ σε συμπαθώ. ΕΓΩ ρε φίλε. Εγω που μου πατας και λαικ στις πυρηνικούλες μου!

Εμένα να δεις ποσο κομπάσσιο δε μου χουν δώκει για τα νιούκια μου, τα πυρηνικά μου βυζαντινιστί.
Σύμφωνα με τον γνωστό φίλο μου, σήμερα άκουσα ότι αν έφευγα από το τμήμα όλοι θα ήταν πολύ καλύτερα και ήρεμοι.😐😐
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,306 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Σύμφωνα με τον γνωστό φίλο μου, σήμερα άκουσα ότι αν έφευγα από το τμήμα όλοι θα ήταν πολύ καλύτερα και ήρεμοι.😐😐
Πρώτον, μπορεί να σου είπε ψέματα.
Δεύτερον, και να έχει μία δόση αλήθειας, δε γίνεται όλοι μα όλοι να μη σε θέλουν.
Τρίτον, αν ισχυει αυτό, τότε πιθανότατα κάτι κάνεις εσύ "λάθος". Δεν ξέρω αν έχεις κάνει ομφαλοσκοπηση ή γενικά αν έχεις παρατηρήσει τη συμπεριφορά σου από κάποιο τρίτο μάτι, δηλαδή ως αντικειμενικός κριτής του εαυτού σου.

Αν και πιο πιθανα μου φαινονται το πρώτο και το δεύτερο σενάριο δε γινεται να μην αναφέρω και το τρίτο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,306 μηνύματα.
Πρώτον, μπορεί να σου είπε ψέματα.
Δεύτερον, και να έχει μία δόση αλήθειας, δε γίνεται όλοι μα όλοι να μη σε θέλουν.
Τρίτον, αν ισχυει αυτό, τότε πιθανότατα κάτι κάνεις εσύ "λάθος". Δεν ξέρω αν έχεις κάνει ομφαλοσκοπηση ή γενικά να παρατηρήσεις τη συμπεριφορά σου από κάποιο τρίτο μάτι, δηλαδή ως αντικειμενικός κριτής του εαυτού σου.

Αν και πιο πιθανα μου φαινονται το πρώτο και το δεύτερο σενάριο δε γινεται να μην αναφέρω και το τρίτο.
Γιατί να πει ψέματα για κάτι τέτοιο;;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Γιατί να πει ψέματα για κάτι τέτοιο;;
Οι λόγοι πολλοί, αλλά δε θέλω να το αναλύσω και να κατηγορήσω κάποιον για κάτι που πιθανόν δεν έκανε. Μέχρι και η υπόθεση που έθεσα δε με τιμά και θέλω να το αφήσω εκεί.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Ρε ‘συ Φώτη; Γιατί στην μπαίνουν τόσο πολύ; Πραγματικά πιστεύω δεν έχεις δώσει δικαιώματα. Απλώς εκπλήσσομαι. Συνέχισε εσύ αυτό που κάνεις, όπως ακριβώς το κάνεις, επικεντρώσου στους βαθμούς και όχι στο δημοτικό που παίζει από πίσω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,306 μηνύματα.
Οι λόγοι πολλοί, αλλά δε θέλω να το αναλύσω και να κατηγορήσω κάποιον για κάτι που δεν έκανε. Μέχρι και η υπόθεση που έθεσα δε με τιμά και θέλω να το αφήσω εκεί.
Βαρέθηκα δεν ξέρω. Με απογοητεύουν όλοι καθημερινά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ρε ‘συ Φώτη; Γιατί στην μπαίνουν τόσο πολύ; Πραγματικά πιστεύω δεν έχεις δώσει δικαιώματα. Απλώς εκπλήσσομαι. Συνέχισε εσύ αυτό που κάνεις, όπως ακριβώς το κάνεις, επικεντρώσου στους βαθμούς και όχι στο δημοτικό που παίζει από πίσω.
Όχι μόνο δεν έχω δώσει δικαιώματα αλαζονείας αλλά ίσα ίσα τους βοηθάω σε προόδους, εργασίες και στις εξετάσεις.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,306 μηνύματα.
Δεν ξέρω, μου αρέσει πολύ να βοηθάω αλλά με χτυπάνε συνέχεια με άσχημο τρόπο. Ο φίλος αυτός που σας λέω αν δεν ήμουν εγώ κακά τα ψέματα δεν θα είχε περάσει (μαθηματικά, οικονομετρία, λογιστικη και μικρό και Μακρο). Αντί για ευχαριστώ ακούω αυτά που μοιράζομαι μαζί σας εδώ μέσα.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βρε Φώτη, παράτα τον. Δεν τον νιώθεις φίλο. Δεν θα συζητούσαμε γι' αυτόν, κάθε μέρα, αν ήταν φίλος 'αδερφός'. Ένας γνωστός σου είναι που περνάτε που και που καλά...

Ή δέξου τον, όπως είναι, ή κόψε τελείως. Δεν υπάρχει μέση οδός πια, από τη στιγμή που εσύ - όπως λες - φέρεσαι πολύ σωστά...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Ε αυτό τον εχω ρωτήσει και γω πολλές φορές. Ο Φώτης έχει το συνήθειο όχι μόνο να δίνεται σε ανθρώπους που δεν το εκτιμούν, αλλα και να περιμένει κάτι μετά απο αυτούς.
Αν εξετάσουμε αυτή τη συμπεριφορά θα διαπιστωνουμε οτι τσάμπα χαραμίζει τον χρόνο του για να βοηθά αχαριστους ανθρώπους, ωστόσο και εκείνοι δεν είναι υποχρεωμένοι να του προσφέρουν κάτι ως "αντάλλαγμα" πχ την παρέα τους.

Οπότε, τολμώ να πω οτι είναι λάθος το mindset του.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Δεν ξέρω, μου αρέσει πολύ να βοηθάω αλλά με χτυπάνε συνέχεια με άσχημο τρόπο. Ο φίλος αυτός που σας λέω αν δεν ήμουν εγώ κακά τα ψέματα δεν θα είχε περάσει (μαθηματικά, οικονομετρία, λογιστικη και μικρό και Μακρο). Αντί για ευχαριστώ ακούω αυτά που μοιράζομαι μαζί σας εδώ μέσα.
Καλό στοιχείο το ότι σου αρέσει να βοηθάς. Θεωρείς όμως ότι αξίζει να περνάνε αυτοί με τον ίδιο βαθμό με εσένα; Ή λίγο παρακάτω; Χωρίς να έχουν κάνει καν την προσπάθεια; Και την ακούς και από πάνω. Έλα Χριστέ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,306 μηνύματα.
Ε αυτό τον εχω ρωτήσει και γω πολλές φορές. Ο Φώτης έχει το συνήθειο όχι μόνο να δίνεται σε ανθρώπους που δεν το εκτιμούν, αλλα και να περιμένει κάτι μετά απο αυτούς.
Αν εξετάσουμε αυτή τη συμπεριφορά θα διαπιστωνουμε οτι τσάμπα χαραμίζει τον χρόνο του για να βοηθά αχαριστα άτομο, ωστόσο και εκείνα τα άτομα δεν είναι υποχρεωμένα να του προσφέρουν κάτι ως "αντάλλαγμα" πχ την παρέα τους.

Οπότε τολμώ να πω οτι είναι λάθος το mindset σου.
Γιατί πλέον δεν μπορώ να το σταματήσω, αν σταματήσω να βοηθάω πολύ φοβάμαι ότι θα μπω στο στόχαστρο ακόμα χειρότερα και δεν το θέλω.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Γιατί πλέον δεν μπορώ να το σταματήσω, αν σταματήσω να βοηθάω πολύ φοβάμαι ότι θα μπω στο στόχαστρο ακόμα χειρότερα και δεν το θέλω.
Σου έχουν δημιουργήσει ψυχολογικό, emotional manipulation, τους ξεκόβεις, με ελαφρά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,306 μηνύματα.
Βρε Φώτη, παράτα τον. Δεν τον νιώθεις φίλο. Δεν θα συζητούσαμε γι' αυτόν, κάθε μέρα, αν ήταν φίλος 'αδερφός'. Ένας γνωστός σου είναι που περνάτε που και που καλά...

Ή δέξου τον, όπως είναι, ή κόψε τελείως. Δεν υπάρχει μέση οδός πια, από τη στιγμή που εσύ - όπως λες - φέρεσαι πολύ σωστά...
Η συμπεριφορά του με απωθεί και όχι εγώ. Όταν τον πρώτο καιρό που κάναμε παρέα είχε νορμαλ συμπεριφορά δεν έλεγα τίποτα και ήμουν παρά πολύ καλά. Όταν όμως άρχισε τα παράλογα εκεί άρχισα μα έχω διαφορά ερωτήματα σε σχέση με τις προθέσεις του.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Γιατί πλέον δεν μπορώ να το σταματήσω, αν σταματήσω να βοηθάω πολύ φοβάμαι ότι θα μπω στο στόχαστρο ακόμα χειρότερα και δεν το θέλω.
Απλά υποπτεύομαι ότι σου έχουν πάρει τον αέρα.
Φώτη, πώς θα περιγραφες τον χαρακτήρα σου;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,306 μηνύματα.
Σου έχουν δημιουργήσει ψυχολογικό, emotional manipulation, τους ξεκόβεις, με ελαφρά.
Ναι σωστά όλα αυτά όμως δεν είμαι τόσο δυνατός χαρακτήρας ώστε να το κάνω μια και έξω. Δεν μιλάω για τα 30-40 άτομα που δεν κάνω παρέα που εκεί είναι εύκολο οκ, μιλάω για τα 2-3 άτομα που κάνουμε παρέα.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η συμπεριφορά του με απωθεί και όχι εγώ. Όταν τον πρώτο καιρό που κάναμε παρέα είχε νορμαλ συμπεριφορά δεν έλεγα τίποτα και ήμουν παρά πολύ καλά. Όταν όμως άρχισε τα παράλογα εκεί άρχισα μα έχω διαφορά ερωτήματα σε σχέση με τις προθέσεις του.
Ωραία...τις απαντήσεις σου τις έχεις πάρει. Έτσι όπως εκθέτεις τα γεγονότα...σου λέμε κόψε. Δεν υπάρχει κάτι άλλο, πέραν αυτού...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,306 μηνύματα.
Απλά υποπτεύομαι ότι σου έχουν πάρει τον αέρα.
Φώτη, πώς θα περιγραφες τον χαρακτήρα σου;
Φοβισμένο αρχικά.😑😑
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωραία...τις απαντήσεις σου τις έχεις πάρει. Έτσι όπως εκθέτεις τα γεγονότα...σου λέμε κόψε. Δεν υπάρχει κάτι άλλο, πέραν αυτού...
Εσυ τι θα έκανες αν έβλεπες ότι μερικά άτομα που κανείς παρέα έχουν αλλάξει συμπεριφορά;; Θα τους έκανες κακιά συζήτηση ώστε να ζητούσε εξηγήσεις η όχι;;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top