Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.
Πρέπει να πάω τον σκύλο βόλτα και έξω μόνο ανεμοστρόβιλος δεν παίζει.
Μου θύμισες τις βόλτες με τη σκυλίτσα μου, αυτή η βλαμμένη ότι και όσο κρύο να είχε ήθελε να κάνει βόλτα τουλάχιστον 20 λεπτά αλλιώς δεν γυρνούσε σπίτι. Ευτυχώς όταν βρέχει πολύ δεν το κουνάει ρούπι από το σπίτι.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,344 μηνύματα.
Αυτό ήταν;
Ουτε ενα σπάσιμο μύτης, ενα βγαλσιμο τουφας, ενας μωλωπας, έστω μια αμυχη βρε αδερφέ.

Πφ τσαμπα εβαλα και αλλο μπολ ποπ κορν.

Υ. Γ Φυσικά είμαστε κατα της βίας οποιασδήποτε μορφής
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Αυτό ήταν;
Ουτε ενα σπάσιμο μύτης, ενα βγαλσιμο τουφας, ενας μωλωπας, έστω μια αμυχη βρε αδερφέ.

Πφ τσαμπα εβαλα και αλλο μπολ ποπ κορν.

Υ. Γ Φυσικά είμαστε κατα της βίας οποιασδήποτε μορφής
Το ΥΓ μου άρεσε....
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,344 μηνύματα.
Ο σκύλος μου και γω είμαστε απο τα πιο "ανώμαλα" όντα του πλανήτη.
Λατρεύουμε και οι δυο* τις βόλτες τις κρύες νύχτες του χειμώνα. Και οσο πιο ερημικα τόσο το καλύτερο (i know κάργα απερισκεψία απο την πλευρά μου, αλλα δε δέχομαι να μην μπορώ να κάνω αυτό που μου αρέσει επειδή κυκλοφορούν ανώμαλοι ).

* Το απολαμβάνει και ο σκύλος μου, γιατί περα απο το οτι λογω ράτσας αντέχει το κρυο γαβγίζει για να βγούμε βόλτα και δε θέλει με τίποτα να γυρίσουμε σπίτι όταν έχει κρύο. (Ντάξει οταν λεμε κρυο μιλάμε για κρυο σε λογικά πλαίσια).

Το ΥΓ μου άρεσε....
Να κακοχαρακτηριστω και να θεωρηθεί οτι διαψαω για βια;
Τσου τσου τσου :laugh:
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ο σκύλος μου και γω είμαστε απο τα πιο "ανώμαλα" όντα του πλανήτη.
Λατρεύουμε και οι δυο* τις βόλτες τις κρύες νύχτες του χειμώνα. Και οσο πιο ερημικα τόσο το καλύτερο (i know κάργα απερισκεψία απο την πλευρά μου, αλλα δε δέχομαι να μην μπορώ να κάνω αυτό που μου αρέσει επειδή κυκλοφορούν ανώμαλοι ).

* Το απολαμβάνει και ο σκύλος μου, γιατί περα απο το οτι λογω ράτσας αντέχει το κρυο γαβγίζει για να βγούμε βόλτα και δε θέλει με τίποτα να γυρίσουμε σπίτι όταν έχει κρύο. (Ντάξει οταν λεμε κρυο μιλάμε για κρυο σε λογικά πλαίσια).


Να κακοχαρακτηριστω και να θεωρηθεί οτι διαψαω για βια;
Τσου τσου τσου :laugh:
Έλα έλα Λέων είσαι σαν εμένα ξέρω τι σκέφτεσαι 😂
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,530 μηνύματα.
Λατρεύουμε και οι δυο* τις βόλτες τις κρύες νύχτες του χειμώνα. Και οσο πιο ερημικα τόσο το καλύτερο (i know κάργα απερισκεψία απο την πλευρά μου, αλλα δε δέχομαι να μην μπορώ να κάνω αυτό που μου αρέσει επειδή κυκλοφορούν ανώμαλοι ).
Είναι υπέροχο συναίσθημα. Και πολύ καλά κάνεις. No distractions, nothing, εσύ και ο σκύλος μόνο.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,344 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,765 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,810 μηνύματα.
Λοιπόν βρήκα ποια ήταν η Αυτοκράτειρα που πούλησε το στέμμα.

Το 1343 η Άννα της Σαβοΐας, μητέρα και επιβλέπουσα αυτοκράτειρα (regent) του γιού της Ιωάννη Ε Παλαιολόγου, πούλησε το Αυτοκρατορικό Στέμμα στους Βενετούς για 30.000 δουκάτα για να χρηματοδοτήσει εμφύλιο πόλεμο με τους αυλικούς της. Η Πόλη τότε είχε έσοδα 15.000 δουκάτα το χρόνο και οι Βενετοί ζητούσαν 10.000 το χρόνο με τοκο 5%.

Έτσι κράτησαν το στέμμα, στερώντας το απο τους Βυζαντινούς, αλλά σώζοντάς το ταυτόχρονα κι απο τους Τούρκους. Κατέληξε στα χέρια του Ναπολέοντα όταν κατέκτησε την Βενετία, ο οποίος και μάλλον το έλιωσε για χρυσό.

Σημερα "επιβιώνουν" δυο βυζαντινά στέμματα, και τα δυο βρίσκονται στην Ουγγαρία.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Ξέρεις πολύ καλά τι είπες, πως το είπες, πότε το είπες, τι πράγματα γνώριζες πριν το πεις.

Και όπως σου ειπα και τότε "πολλα ειπες, γεια"

Μη με ενοχλείς. Πάω να γράψω την έκθεσή μου.
Και εδώ τι το λες ; εμείς τι να καταλάβουμε ;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Και εδώ τι το λες ; εμείς τι να καταλάβουμε ;
Έλα μου ντε. Πραγματικά δεν καταλαβα τι έγινε απλά άρχισε να μου την λέει κ εν τέλει με κατηγόρησε για κάτι άσχημο κ κάποιο άτομο που υποτίθεται ότι με ξέρει συμφώνησε αυτό με πείραξε.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,810 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,530 μηνύματα.
3669BCB5-5A5E-4961-BA63-4D3F71CF7B52.jpeg

dramatic entrance
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,344 μηνύματα.
κ κάποιο άτομο που υποτίθεται ότι με ξέρει συμφώνησε αυτό με πείραξε.
Πόσες φορές θα σου ζητήσω να λες ονόματα;
Εμένα λες, πες το. Είναι σκάλες χειρότερο το να με υπονοείς από το να λες ξεκάθαρα η Πακ.

Όχι απλά είναι κάτι που δεν αφορά τους υπόλοιπους κ με εκθέτει .
Καλά λες και ολες τις άλλες φορές συζητάμε πράγματα που μας αφορούν, αλλα δεν είναι εκεί το θέμα. Φυσικά και συμφωνω ο,τι λέγεται στα πμ να μένει στα πμ, αλλα εδω νομίζω ότι δε μιλησε απαραίτητα για πμ (αν και συ έκανες λόγο για αυτά).

Anyway, βαρύτητα πρέπει να δίνεις στο οτι είναι ψεμα παρα στο αν μας αφορά ή οχι, εφόσον αυτό λες οτι ισχύει.
Δε βρίσκω λόγο να λες το δεύτερο, εφόσον ισχύει το πρώτο.
Δεν μπορώ να καταλάβω πως κρίνεις αν μας αφορά ή οχι (που δε μας αφορά) εφόσον δεν εχει ειπωθεί καν από πλευράς σου ενα τετοιο σχόλιο.

Αν κάποιος διαβάσει μόνο αυτό το μήνυμα σου μπορεί κάλλιστα να συμπεράνει οτι ναι η Ιων είπε αυτό και το θέμα της είναι ότι την εξέθεσε ο Βαλ και οχι οτι ο Βαλ είπε ψέματα, εκτός και αν δε σε νοιάζει η γνώμη των υπολοίπων.
Αν και απ'ότι φαίνεται σε νοιάζει και το κατανοώ.


Το οτι μιλήσατε σε πμ πραγματικά δε μας νοιάζει, χέστηκε η φοράδα στο αλώνι. Δε σημαίνει οτι είναι κάτι το πονηρό(που και να ήταν πάλι δε θα μας αφορούσε) και το κατανοούμε ολοι μας.

Είτε πείτε πως έχουν τα πράγματα (για να λυθεί το μπουρδουκλωμα, γιατί προσωπικά το tea δε με ενδιαφέρει,μιας και κατε με φαίνεται ξεκάθαρα τι γίνεται) είτε να πάμε παρακάτω.
Οι σπόντες, τα μισόλογα και το με εξέθεσες, με κατηγορήσες, τα ελεος δεν οδηγούν κάπου.

Ειρήνη υμίν

Υ. Γ Συγχωρέστε τυχόν ασυνταξιες, ορθογραφικά κλπ βαριεμαι να ρίξω μια ανάγνωση.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα και Ευλογημένη Κυριακή σε όλους ..
Καινούρια μέρα, έγραψα στη...λέξη της ημέρας. Με την έννοια να ξεχάσουμε τα χθεσινά. Να πάνε στο καλό. Στην ευχή του Θεού...

Ευλογημένη Κυριακή, έγραψες εσύ παραπάνω...

Αλλά το 'μπερδεύτηκα', δεν το γλίτωσα, τελικά. Όλα να πάνε να 'ρθουνε...η μπερδεψοφατσούλα έχει γίνει, πλέον, must...Από μεριάς σου...

Βρε πουλάκι μου, γιατί ; Γιατί το κάνεις αυτό ; :upside:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,344 μηνύματα.
Καινούρια μέρα, έγραψα στη...λέξη της ημέρας. Με την έννοια να ξεχάσουμε τα χθεσινά. Να πάνε στο καλό.
Καλά το να ξεχάσουμε είναι τελειως σχετικό. Επί της ουσίας απλα κουκουλωνουμε, αλλα και αυτό ίσως απαιτείται αν δεν αντέχεται η αλήθεια.
Εδω μιλάω και πιο γενικά.
Ευλογημένη Κυριακή, έγραψες εσύ παραπάνω...

Αλλά το 'μπερδεύτηκα', δεν το γλίτωσα, τελικά. Όλα να πάνε να 'ρθουνε...η μπερδεψοφατσούλα έχει γίνει, πλέον, must...Από μεριάς σου...
Το είδα το μπερδεύτηκα που πηρες. Για το μάντεψε το μέλος λες; ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Βρε πουλάκι μου, γιατί ; Γιατί το κάνεις αυτό ; :upside:
Εδω υπάρχουν πολλά σενάρια
1) Για να μας εκνευρίζει (το αποκλείω )
2) Για να μας τρολάρει (προσπαθώ να δεχτώ αυτό, για να μη χάσω το μυαλό μου)
3) Για να μας μπερδεύει αυτή. Σκέψου, πολύ μοχθηρό ε; :laugh:

Και σίγουρα η απάντηση είναι άλλη και μπορεί να μας τη δώσει μόνο η ιδια.
Για πες Ιων, γιατί; (btw κοίτα έβαλα ενα ερωτηματικό και μια χαρα πιάνει)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top