Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δε σε κάνει να χαίρεσαι και να λυπάσαι ταυτόχρονα το να ειναι καλά;
Μπα ,στην αρχή ναι .Πριν κάποιους μήνες την ξεπέρασα 1 χρόνο και κάτι μήνες .Βασικά μόνο εγώ ήξερα ότι δεν την είχα ξεπέρασει από μέσα μου ,στους άλλους (σε ένα συγκεκριμένο φίλο) έλεγα πάμε για άλλα ,παρτακιας ,φλερτ με κοπέλες που το κρατούσα μέχρι εκεί και δεν το προχωρούσα γιατί σκεφτόμουν εκείνη .....το έπαιζα γόης με λίγα λόγια και το κεφάλι μου αλλού

Το τελειωτικό χτύπημα ήταν στα γενέθλια μου ,έστειλε βέβαια δεν μπορώ να πω ,αλλά ούτε να ρωτήσει πώς είμαι ,τι κάνω κλπ .Ε είχα και ένα μάθημα ψυχολογίας με έναν καθηγητή τον οποίο έχω μέντορα πλέον .Απ' όλο το μάθημα του κράτησα αυτό .<<Αγαπα τους άλλους για να είσαι ψυχικά υγιής>> .Οπότε και εκεί έβαλα ένα the end .

Και βιβλίο είχα γράψει , αναλυτικά που σου δημιουργούν πολλές εικόνες ,για το πώς γνωριστήκαμε ,πως παίχτηκε τι φλερτ ,μηνύματα ,τι βόλτες κάναμε ,τι τσακομους είχαμε κλπ .....βγήκε ωραίο δεν μπορώ να πω .Πες μου εσύ τώρα ποιος τα κάνει αυτά ?
Σίγουρα κάτι τυπακια σαν εμένα που ζουν σε ροζ συννεφάκια :P

Οποτε ναι ,μ αρέσει που είναι καλά και μου αρέσει να μαθαίνω νέα της
Για επιβεβαίωση, ego-boost. Κι απλά είναι ευγενική
Ότι νάνε ,αν πραγματικά το κάνει αυτό πλέον δεν θα το λαμβάνει την προσοχή μου
Και να φανταστείς δεν λέω μαλακιες στο φλερτ η στην προσέγγιση όταν μου αρέσει κάποια ,ξέρεις πάω την κουβέντα ένα κλικ πιο πάνω (πως είναι ημέρα σου) που δεν κάνει κάποιος άλλος ξένος που δεν ενδιαφέρεται
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Και βιβλίο είχα γράψει , αναλυτικά που σου δημιουργούν πολλές εικόνες ,για το πώς γνωριστήκαμε ,πως παίχτηκε τι φλερτ ,μηνύματα ,τι βόλτες κάναμε ,τι τσακομους είχαμε κλπ .....βγήκε ωραίο δεν μπορώ να πω .Πες μου εσύ τώρα ποιος τα κάνει αυτά ?
Σίγουρα κάτι τυπακια σαν εμένα που ζουν σε ροζ συννεφάκια :P
Να σου δειξω το περσινό ημερολογιο μου μετα το χωρισμό...

Ημέρα 1η
Ημέρα 25η
Ημέρα 93η
....
κλπ.

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ. :lol:
Οποτε ναι ,μ αρέσει που είναι καλά και μου αρέσει να μαθαίνω νέα της
Είσαι καλύτερος άνθρωπος απο μενα. Εγω δε θέλω να ξέρω τίποτα.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,598 μηνύματα.
Και βιβλίο είχα γράψει , αναλυτικά που σου δημιουργούν πολλές εικόνες ,για το πώς γνωριστήκαμε ,πως παίχτηκε τι φλερτ ,μηνύματα ,τι βόλτες κάναμε ,τι τσακομους είχαμε κλπ .....βγήκε ωραίο δεν μπορώ να πω .Πες μου εσύ τώρα ποιος τα κάνει αυτά ?
Πες μου ότι έκανες και κάποια στιγμή attempt να προχειρογράψεις τραγούδι να τα πάθω όλα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Να σου δειξω το περσινό ημερολογιο μου μετα το χωρισμό...

Ημέρα 1η
Ημέρα 25η
Ημέρα 93η
....
κλπ.

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ. :lol:

Είσαι καλύτερος άνθρωπος απο μενα. Εγω δε θέλω να ξέρω τίποτα.
Αυτό δεν είναι καλό; Δηλαδή δε σε νοιάζει πλέον η συγχωρεμενη
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Να σου δειξω το περσινό ημερολογιο μου μετα το χωρισμό...

Ημέρα 1η
Ημέρα 25η
Ημέρα 93η
....
κλπ.

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ. :lol:

Είσαι καλύτερος άνθρωπος απο μενα. Εγω δε θέλω να ξέρω τίποτα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ θεουλης .....και ραβασάκια της έδινα :P .Την είχα πάρει πολύ σοβαρά ,μου αρέσει ρε παιδί μου να περνάω χρόνο μαζί της

Αλλά αυτά πλέον τέρμα ,σιγά μην το κάνουμε αυτό για οποία και οποία


Στην ουσία δεν ασχολείσαι πλέον ,μια ζωή την έχουμε ,αγαπά τους όλους και τέλος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πες μου ότι έκανες και κάποια στιγμή attempt να προχειρογράψεις τραγούδι να τα πάθω όλα.
Φωνητικά 😝

Γράμματα της έγγραφα συχνά ..... φαντάσου σε κάθε γράμμα της έγγραφα ένα ξεχωριστό γράμμα στην γωνία π.χ Σ, Α,Γ .......με ρώτησε τι είναι αυτά αλλά της έδωσα την απάντηση όταν έγινα 7 γράμματα που αν τα έβαζες στην σειρά σχημάτιζαν την λέξη Σ ΑΓΑΠΩ ....(τότε είναι που της το είπα κιόλας χαχα )
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι καλό; Δηλαδή δε σε νοιάζει πλέον η συγχωρεμενη
Αποφεύγω με τις παρέες μου να την λεω και συγχωρεμένη πλέον, αν ποτε ερθει η κουβέντα.

Που δεν έρχεται παρα σπάνια, γιατι συζηταμε για άλλα πράγματα.

Κατάλοιπα υπάρχουν, αλλά σε καμια περίπτωση το περσινό χάλι της 1ης φοράς ή η απογοήτευση της 2ης φοράς.

Ξερεις, αμα σε σπάσει 1 φορά ο πιο αγαπημένος σου άνθρωπος, γινεσαι κομμάτια στην καρδιά σου.
Αμα σε σπάσει και 2η φορά όμως, γινεται εκεινη κομματια στα ματια σου, οριστικά. Πικραίνεσαι, παγώνεις, ειναι σαν μπάρα απο ατσάλι που δε σου επιτρέπει να στενοχωρηθείς άλλο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλά αυτά πλέον τέρμα ,σιγά μην το κάνουμε αυτό για οποία και οποία

Μια είναι που πίνει το νερό απ' το μπουκάλι... Μετά θέλει χρονο να ξαναγεμίσει, αν ξαναγεμισει ποτε για άλλη.
Στην ουσία δεν ασχολείσαι πλέον ,μια ζωή την έχουμε ,αγαπά τους όλους και τέλος
Εγω ειμαι το αντίθετο. Να πα να γαμηθούν όλοι. Μέσα απο το φράχτη μου θα περάσουν μόνο όσοι με νοιαστούν πραγματικά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Ωπας! Καλό Πάσχα!


 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Ωπ Λεων Β είσαι του 01, αν επιτρέπεται φυσικά;

Υ. Γ @TheUltimateUnderdog
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγω ειμαι το αντίθετο. Να πα να γαμηθούν όλοι. Μέσα απο το φράχτη μου θα περάσουν μόνο όσοι με νοιαστούν πραγματικά.
Το καλύτερο που μπορείς να πετύχεις είναι να μην σε επηρεάζει.Και τι φράχτη να περάσουν ,να μην σε αγγίξουν

Βέβαια κάποιοι δεν θα περάσουν καν το φράχτη γιατί οι ίδιοι δεν αισθάνονται καλά
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Ψιτ ψιτ, την προσοχή σας παρακαλώ εχω να κανω μια πολύ σοβαρή ερώτηση :hehe:

Ποιος είναι ένας σοβαρός λόγος, ώστε ενας άνδρας να θυμώσει με έναν άλλον άνδρα;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ποιος είναι ένας σοβαρός λόγος ώστε ενας άντρας να μισήσει έναν άλλον άνδρας;
Δεν ξέρω πάντως να σχολιάσω ότι δεν το παρατήρω συχνά... Συνήθως οι γυναίκες έχουν τέτοιες διαμάχες λόγω του εσωτερικευμενου μισογυνισμου στις μέρες μας ... Που υπάρχει τόσο στους άνδρες όσο και στις γυναίκες...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Δεν ξέρω πάντως να σχολιάσω ότι δεν το παρατήρω συχνά... Συνήθως οι γυναίκες έχουν τέτοιες διαμάχες λόγω του εσωτερικευμενου μισογυνισμου στις μέρες μας ... Που υπάρχει τόσο στους άνδρες όσο και στις γυναίκες...
Και μένα μου κάνει εντύπωση, αλλα άκουσα αυτήν τη δήλωση και ψάχνω να βρω την απάντηση.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψιτ ψιτ, την προσοχή σας παρακαλώ εχω να κανω μια πολύ σοβαρή ερώτηση :hehe:

Ποιος είναι ένας σοβαρός λόγος, ώστε ενας άνδρας να θυμώσει με έναν άλλον άνδρα;
Ο ένας να ψήνει καλά - στα κάρβουνα - κι ο άλλος να μην...Να μην το 'χει, βρε παιδί μου...

...ή ο ένας να πιάνει πολλά ψάρια κι ο άλλος να τα παίρνει απ' τον ψαρά, για να μην γυρίσει σπίτι μ' άδεια χέρια...

Μια χαρά σοβαρότατοι λόγοι, είναι κι αυτοί...

Αν σκεφτώ, κάτι άλλο, θα επανέλθω...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Σκέφτηκα κάποιους δεν ξέρω αν ισχύουν δεν είμαι άντρας.

Για κάποια γυναίκα
Επαγγελματικός ανταγωνισμος
Χρήματα
Ποδόσφαιρο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το τελευταίο μπορεί να θεωρηθεί υπερβολικό σκεφτόμουν να μη το γράψω αλλά μετά θυμήθηκα την περίπτωση του 19χρονου...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Ο ένας να ψήνει καλά - στα κάρβουνα - κι ο άλλος να μην...Να μην το 'χει, βρε παιδί μου...

...ή ο ένας να πιάνει πολλά ψάρια κι ο άλλος να τα παίρνει απ' τον ψαρά, για να μην γυρίσει σπίτι με άδεια χέρια...

Μια χαρά σοβαρότατοι λόγοι, είναι κι αυτοί...

Αν σκεφτώ, κάτι άλλο, θα επανέλθω...
Και μένα το μυαλό μου στις γυναίκες πήγε, αλλα δε μου κολλάει στην προκειμένη περίπτωση.

Σε ευχαριστώ, γέλασα :hehe:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και μένα το μυαλό μου στις γυναίκες πήγε, αλλα δε μου κολλάει στην προκειμένη περίπτωση.

Σε ευχαριστώ, γέλασα :hehe:
Ναι, το ελάφρυνα λιγάκι, η αλήθεια είναι. Πήδηξα...τα προφανή. Το πήγα σε πιο light καταστάσεις...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Παλιά θύμωνα με έναν άντρα για 2 λόγους. Είτε γιατι ήμασταν φίλοι και με πρόδωσε, είτε γιατι την έπεσε σε κάποια σχέση μου (ο ενας κολλητος μου το εκανε δις).


Ο πρώτος λόγος ισχύει ακόμα. Αν είσαι φίλος και με προδώσεις δεν στο συγχωρω, θα ειμαι θυμωμένος για καιρό. Δεν το αναλύω, είναι αυτονόητο.


Ο δεύτερος λόγος για τις γυναίκες έχει αλλάξει. Πλέον θυμωνω για γυναίκα μονο αν πρόκειται για φίλο. Ρε φίλε, ήξερες, και εμπίπτει στην προδοσία -- τον πρώτο λόγο, γιατί το κάνεις;

Αν πρόκειται για άγνωστο, θυμώνω μεν και θα ριξω ενα δυο μπινελίκια χωρίς να το μάθει, αλλά δεν θα τα βαλω φανερά μαζί του να τον κοντράρω ή να κανω ιστορία γιατί δεν μου φταίει, τη δουλειά του κάνει και το ξέρω. Θα τα βάλω με την άλλη, εαν έχει δώσει δικαιώματα.

Αν μετα τελειωσει το περιστατικό θα συνέλθω και θα τον ξανασυμπαθήσω, αλλά η άλλη ακόμα Χ και όξω.



Ο τρίτος και ο πιο σημαντικός λόγος για να θυμώσω με έναν άντρα πλέον, είναι αν δεν τον θεωρω καν έντιμο, εαν δεν τον θεωρω αξιοπρεπή, εαν τον βλέπω πιο κάτω απο μενα. Πχ δε θα μπορούσα να δω ποτέ έναν βίαιο άντρα ως ισότιμο, θα με θύμωνε. Επίσης με θυμώνει η βλακεία, η ειρωνεία, το πισώπλατο, η υποτίμηση, οι εξυπνακισμοί, η τσάμπα μαγκιά κλπ. Γενικά καποιον που δεν είναι σωστός χαρακτήρας.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Οι άντρες συνήθως "βρίζονται" μεταξύ τους αλλά δεν τα εννοούν.Οι γυναίκες κάνουν κοπλιμεντα η μία στις άλλες ...τα οποία δεν εννοούν ούτε αυτές

Τρόπος επικοινωνίας είναι :P
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Ας μη κοιτάμε πάντα μακριά. Εδώ υπάρχουν και καβγάδες που αποτελούν μεγέθυνση μιας απλής παρεξήγησης.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top