Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,538 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
🤣🤣🤣
Η Ματίνα κυνηγούσε ανώμαλους; :bleh:
kwnstantinou-kai-elenis3-1.jpg
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,538 μηνύματα.
Τώρα που το σκέφτομαι σε κόβω πιο πολύ για Πέγκυ αχαχα

(Λόγω των ψεμάτων)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Χωροφύλαξ @Aleksa, τα παιδία ωρύονται.
Μια μέρα, ένας σοφός ρώτησε τους μαθητές του:
«Γιατί οι άνθρωποι ουρλιάζουν όταν εξοργίζονται;»
«Επειδή χάνουν την ψυχραιμία τους» απάντησε κάποιος.
«Μα γιατί πρέπει να ξεφωνίζουν αφού ο άλλος βρίσκεται δίπλα τους;» επέμεινε ο σοφός.
«Γιατί θέλουν να τους ακούσει» είπε ένας άλλος μαθητής.
«Και γιατί δεν μπορεί να του μιλήσει με χαμηλή φωνή;» ρώτησε πάλι ο δάσκαλος.

Διάφορες απαντήσεις δόθηκαν αλλά καμιά δεν τον ικανοποίησε.
«Ξέρετε γιατί ουρλιάζουν δυο άνθρωποι όταν είναι θυμωμένοι;» τους είπε τότε.

«Επειδή όταν θυμώνουν, οι καρδιές τους απομακρύνονται πολύ. Έτσι, για να μπορέσει ο ένας ν’ ακούσει τον άλλο, πρέπει να φωνάξει δυνατά, ώστε να καλύψει την απόσταση. Όσο πιο οργισμένοι είναι, τόσο πιο δυνατά πρέπει να φωνάξουν για ν’ ακουστούν. Το αντίθετο γίνεται, για παράδειγμα, όταν δυο άνθρωποι είναι ερωτευμένοι. Δεν έχουν ανάγκη να ξεφωνίσουν. Μιλούν σιγανά και τρυφερά, επειδή οι καρδιές τους είναι πολύ κοντά. Η απόσταση μεταξύ τους είναι ελάχιστη. Μερικές φορές μάλιστα είναι τόσο κοντά, που δεν χρειάζεται ούτε καν να μιλήσουν. Ψιθυρίζουν μονάχα. Κι όταν η αγάπη τους είναι πολύ δυνατή, δεν είναι αναγκαίο ούτε καν να μιλήσουν, τους αρκεί να κοιταχτούν. Έτσι συμβαίνει πάντα κι όταν δυο άνθρωποι που αγαπιούνται πλησιάζει ο ένας τον άλλον.»

Όταν συζητάτε, λοιπόν, μην αφήνετε τις καρδιές σας να απομακρυνθούν, μη λέτε λόγια που σας απομακρύνουν, γιατί θα έρθει μια μέρα που η απόσταση θα γίνει τόσο μεγάλη, ώστε τα λόγια σας δεν θα βρίσκουν πια το δρόμο του γυρισμού. – Mahatma Gandhi” ;)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,538 μηνύματα.
Μια μέρα, ένας σοφός ρώτησε τους μαθητές του:
«Γιατί οι άνθρωποι ουρλιάζουν όταν εξοργίζονται;»
«Επειδή χάνουν την ψυχραιμία τους» απάντησε κάποιος.
«Μα γιατί πρέπει να ξεφωνίζουν αφού ο άλλος βρίσκεται δίπλα τους;» επέμεινε ο σοφός.
«Γιατί θέλουν να τους ακούσει» είπε ένας άλλος μαθητής.
«Και γιατί δεν μπορεί να του μιλήσει με χαμηλή φωνή;» ρώτησε πάλι ο δάσκαλος.

Διάφορες απαντήσεις δόθηκαν αλλά καμιά δεν τον ικανοποίησε.
«Ξέρετε γιατί ουρλιάζουν δυο άνθρωποι όταν είναι θυμωμένοι;» τους είπε τότε.

«Επειδή όταν θυμώνουν, οι καρδιές τους απομακρύνονται πολύ. Έτσι, για να μπορέσει ο ένας ν’ ακούσει τον άλλο, πρέπει να φωνάξει δυνατά, ώστε να καλύψει την απόσταση. Όσο πιο οργισμένοι είναι, τόσο πιο δυνατά πρέπει να φωνάξουν για ν’ ακουστούν. Το αντίθετο γίνεται, για παράδειγμα, όταν δυο άνθρωποι είναι ερωτευμένοι. Δεν έχουν ανάγκη να ξεφωνίσουν. Μιλούν σιγανά και τρυφερά, επειδή οι καρδιές τους είναι πολύ κοντά. Η απόσταση μεταξύ τους είναι ελάχιστη. Μερικές φορές μάλιστα είναι τόσο κοντά, που δεν χρειάζεται ούτε καν να μιλήσουν. Ψιθυρίζουν μονάχα. Κι όταν η αγάπη τους είναι πολύ δυνατή, δεν είναι αναγκαίο ούτε καν να μιλήσουν, τους αρκεί να κοιταχτούν. Έτσι συμβαίνει πάντα κι όταν δυο άνθρωποι που αγαπιούνται πλησιάζει ο ένας τον άλλον.»

Όταν συζητάτε, λοιπόν, μην αφήνετε τις καρδιές σας να απομακρυνθούν, μη λέτε λόγια που σας απομακρύνουν, γιατί θα έρθει μια μέρα που η απόσταση θα γίνει τόσο μεγάλη, ώστε τα λόγια σας δεν θα βρίσκουν πια το δρόμο του γυρισμού. – Mahatma Gandhi” ;)
ή απλά διαβάζουμε τα μηνυματα που γράφει ο καθένας και ούτε γάτα ούτε ζημιά :bleh:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ναι και λίγο αυτό . Κατά τ αλλά Ματίνα. Έτσι θα καταλήξω με την ατυχία που με κυνηγάει χαχα
υπαρχει και αλλη νυφη η ιδια που επαιζε την Πεγκυ χαρακτηριστικος ο ρολος της αν το εχεις δει,χαρακτηριστικος τυπος και το επαιξε 100% :laugh:

 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,538 μηνύματα.
υπαρχει και αλλη νυφη η ιδια που επαιζε την Πεγκυ χαρακτηριστικος ο ρολος της αν το εχεις δει,χαρακτηριστικος τυπος και το επαιξε 100% :laugh:

Το είχα δει παλιά. Είναι που ηταν παρθένα;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

επετρεψε μου να διαφωνησω να εχω αυτη τη δικη μου αποψη τη μπερδεμενη και λαθος:bleh:
Καλέ δεν είπα οτι εχεις μπερδεμένη άποψη. Αλλα το εχω πει ηδη 10φορές.

Παντως με αυτό το μήνυμα που ισχυροποιεις τη δήλωση : Απλα διαβάστε τα μηνυματα και ουτε γάτα ούτε ζημια
Λολ
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Το είχα δει παλιά. Είναι που ηταν παρθένα;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλέ δεν είπα οτι εχεις μπερδεμένη άποψη. Αλλα το εχω πει ηδη 10φορές.

Παντως με αυτό το μήνυμα που ισχυροποιεις τη δήλωση : Απλα διαβάστε τα μηνυματα και ουτε γάτα ούτε ζημια
Λολ
Ναι και ΆΤΥΧΗ
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Το είχα δει παλιά. Είναι που ηταν παρθένα;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλέ δεν είπα οτι εχεις μπερδεμένη άποψη. Αλλα το εχω πει ηδη 10φορές.

Παντως με αυτό το μήνυμα που ισχυροποιεις τη δήλωση : Απλα διαβάστε τα μηνυματα και ουτε γάτα ούτε ζημια
Λολ
επιμενω ειπα σε οσα ειπα εξαρχης.Κι ας σου ισχυροποιω τη γνωμη,δεν με πειραζει :bleh:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,538 μηνύματα.
Ναι και ΆΤΥΧΗ
Είχε και γραφείο τελετών αλλα αυτο δε μας κάνει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

επιμενω ειπα σε οσα ειπα εξαρχης.Κι ας σου ισχυροποιω τη γνωμη,δεν με πειραζει :bleh:
Συνέχισε να μου τα λες γιατί στο τέλος θα αποδείξεις οτι ειχα δίκιο με το οτι δε με διαβάζετε αχαχα
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Είχε και γραφείο τελετών αλλα αυτο δε μας κάνει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Συνέχισε να μου τα λες γιατί στο τέλος θα αποδείξεις οτι ειχα δίκιο με το οτι δε με διαβάζετε αχαχα
εγω το εχω ξεχασει ηδη :bleh:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αχ φτάνει με τις κοντρες:giveup:


Να πούμε ρόλους που ταυτιζόμαστε .
Εγώ εκτός από τις δύο αυτές είμαι και η Σταυρούλα απο το καφέ της χαράς ξεκάθαρα όμως.
Πείτε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εγω το εχω ξεχασει ηδη,σε άλλα νεα τι γνωμη εχετε για αυτο, Γιατί είναι δύσκολο να δεσμευτούμε σε μια σχέση?
Τι λετε?
Οι άντρες το κάνουν αυτό γτ θέλουν να πάνε με την μια κ με την άλλη
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αχ φτάνει με τις κοντρες:giveup:


Να πούμε ρόλους που ταυτιζόμαστε .
Εγώ εκτός από τις δύο αυτές είμαι και η Σταυρούλα απο το καφέ της χαράς ξεκάθαρα όμως.
Πείτε
ταυτιστηκα απειρα με τη Σταυροπουλου και την Βογιατζακη σε αυτο το σιριαλ :laugh:

1643031553081.png
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top