Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,920 μηνύματα.
Το ξέρω, απλά όσο σκέφτομαι το που καταλήγει η ζωή μας με πιάνει φόβος. Φόβος για αυτά που θα συμβούν στο μακρινό μέλλον.😥😥
Σκέφτεσαι κι εσυ την ωρα που θα πεθαινεις και θα εισαι ανημπορος να ζησεις ή να αλλαξεις κατι εκεινο το τελευταιο δευτερολεπτο και σε πιανει ανατριχιλα και ματαιότητα οτι ποιος ο σκοπος που τρεχουμε σα το βεγγο αφου εκει θα καταληξουμε;
 

Reader

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 987 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,968 μηνύματα.
Σκέφτεσαι κι εσυ την ωρα που θα πεθαινεις και θα εισαι ανημπορος να ζησεις ή να αλλαξεις κατι εκεινο το τελευταιο δευτερολεπτο και σε πιανει ανατριχιλα και ματαιότητα οτι ποιος ο σκοπος που τρεχουμε σα το βεγγο αφου εκει θα καταληξουμε;

Ακριβώς αυτό.😢😢
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,959 μηνύματα.
Στο χέρι μας είναι τις σκέψεις περί της φαινομενικής ματαιότητας της ζωής να τις μετουσιώσουμε σε ενέργεια για να κυνηγάμε τα όνειρά μας, ακόμη και τα πιο τρελά, και να ζούμε κάθε μέρα με τον τρόπο που εμείς επιθυμούμε. Αν για κάπου ισχύει η φράση "σημασία έχει το ταξίδι, όχι ο προορισμός", νομίζω είναι για την ίδια μας τη ζωή. Γιατί αν μου πεις να πάω στο Παρίσι, σημασία δεν έχει η πτήση που θα αφοδεύομαι και πάνω μου κατά τη διάρκειά της, σημασία έχει εκεί που θα πάω. Επειδή όμως στη ζωή ο προορισμός είναι προκαθορισμένος και όχι ιδιαίτερα "εύπεπτος" για το ανθρώπινο μυαλό, ας απολαύσουμε το ταξίδι με όλες του τις αναταράξεις.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,920 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό.😢😢
Εμ αμα σου λεω οτι σε νιωθω 100%. Εγω φοβαμαι αυτα που μολις σου είπα, συν οτι δε θα με θαψει και δε θα με κλάψει κανενας και δεν θα καταφέρει να παει η ψυχή μου κοντά στο Θεο (γιατι ΘΕΛΩ να πάει κοντά Του). Ή οτι δε θα χω προλάβει να ζήσω όλα όσα θέλω άρα ειναι ακομα πιο ματαιη η ζωή.

Γι αυτο ειμαι τοσο στον κοσμο μου εδω μεσα, εξω ειμαι σαν εσένα, το καλό παιδί.

Ξερεις τι εχω ανακαλύψει οτι πιάνει και μπορείς να κάνεις; Να ζεις το σημερα σα να μην υπάρχει αύριο. Το εννοώ.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,564 μηνύματα.
Γι αυτο ειμαι τοσο στον κοσμο μου εδω μεσα, εξω ειμαι σαν εσένα, το καλό παιδί.
Αυτό ακριβώς είναι που με σταματάει, πολλές φορές, και δε "σκοτώνομαι" μαζί σου. Είσαι ένας πολύ καλός άνθρωπος (κατά βάθος...)...
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,968 μηνύματα.
Στο χέρι μας είναι τις σκέψεις περί της φαινομενικής ματαιότητας της ζωής να τις μετουσιώσουμε σε ενέργεια για να κυνηγάμε τα όνειρά μας, ακόμη και τα πιο τρελά, και να ζούμε κάθε μέρα με τον τρόπο που εμείς επιθυμούμε. Αν για κάπου ισχύει η φράση "σημασία έχει το ταξίδι, όχι ο προορισμός", νομίζω είναι για την ίδια μας τη ζωή. Γιατί αν μου πεις να πάω στο Παρίσι, σημασία δεν έχει η πτήση που θα αφοδεύομαι και πάνω μου κατά τη διάρκειά της, σημασία έχει εκεί που θα πάω. Επειδή όμως στη ζωή ο προορισμός είναι προκαθορισμένος και όχι ιδιαίτερα "εύπεπτος" για το ανθρώπινο μυαλό, ας απολαύσουμε το ταξίδι με όλες του τις αναταράξεις.



Εμ αμα σου λεω οτι σε νιωθω 100%. Εγω φοβαμαι αυτα που μολις σου είπα, συν οτι δε θα με θαψει και δε θα με κλάψει κανενας και δεν θα καταφέρει να παει η ψυχή μου κοντά στο Θεο (γιατι ΘΕΛΩ να πάει κοντά Του). Ή οτι δε θα χω προλάβει να ζήσω όλα όσα θέλω άρα ειναι ακομα πιο ματαιη η ζωή.

Γι αυτο ειμαι τοσο στον κοσμο μου εδω μεσα, εξω ειμαι σαν εσένα, το καλό παιδί.

Ξερεις τι εχω ανακαλύψει οτι πιάνει και μπορείς να κάνεις; Να ζεις το σημερα σα να μην υπάρχει αύριο. Το εννοώ.

Ευχαριστώ παιδιά.❤️❤️
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό ακριβώς είναι που με σταματάει, πολλές φορές, και δε "σκοτώνομαι" μαζί σου. Είσαι ένας πολύ καλός άνθρωπος (κατά βάθος...)...

Ο Valder είναι καλό παιδί, ίσα ίσα πριν 3 χρόνια που είχα τις μαύρες μου είχε δείξει ενδιαφέρον και ρωτούσε σχεδόν καθημερινά πως ήμουν. Μου τα χαλάει βέβαια ότι δεν είναι Καπιταλιστής και ΝΔ όπως εγώ όμως εντάξει μας ενώνει η αγάπη μας για τον Trump.😂😂
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,920 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς είναι που με σταματάει, πολλές φορές, και δε "σκοτώνομαι" μαζί σου. Είσαι ένας πολύ καλός άνθρωπος (κατά βάθος...)...
Δε θα μπορούσες και να ηθελες να σκοτωθεις μαζι μου. Εχω δόγμα Ρωσίας "Νεκρο Χέρι"***, οπως ειχε πει ο Πουτιν εμείς θα πάμε στον Παραδεισο αλλά μεχρι και νεκροί θα σας στείλουμε στην Κόλαση.

***Δόγμα Νεκρο Χέρι = Σοβιετικο Δογμα αποτροπής ώστε αν ανιχνευτει τρέμουλο στο έδαφος απο αισθητήρες, ότι έχει φάει η Ρωσία πυρηνικά ΚΑΙ ΔΕΝ μπορει να υπαρξει επικοινωνια με τη Διοικηση Πυρηνικών, τότε αυτόματα χωρίς ανθρώπινη παρέμβαση θα έφευγαν 7000 πυρηνικές σε ολο τον κόσμο, όπως ενα νεκρο χέρι κανει μηχανική κίνηση ακούσια.

Σα να σου λεει θα με βαρέσεις αλλά θα σε πάρω μαζί μου.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μου τα χαλάει βέβαια ότι δεν είναι Καπιταλιστής και ΝΔ όπως εγώ όμως εντάξει μας ενώνει η αγάπη μας για τον Trump.😂😂
Εμένα μου τα χαλάς που δεν εισαι Μεγαλοιδεάτης Εθνικιστής. <3

Αλλα Τραμπάκουλα θέλω να βγει για να ανεβουν τα Κρυπτο και να σταματησουν οι πόλεμοι να κανουμε καμια μπίζνα να βγάλουμε λεφτά. Μας γαμήσανε οι Bug-eaters οι μαρξιστο-δημοκράτες.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,564 μηνύματα.
Δε θα μπορούσες και να ηθελες να σκοτωθεις μαζι μου. Εχω δόγμα Ρωσίας "Νεκρο Χέρι"***, οπως ειχε πει ο Πουτιν εμείς θα πάμε στον Παραδεισο αλλά μεχρι και νεκροί θα σας στείλουμε στην Κόλαση.

***Δόγμα Νεκρο Χέρι = Σοβιετικο Δογμα αποτροπής ώστε αν ανιχνευτει τρέμουλο στο έδαφος απο αισθητήρες, ότι έχει φάει η Ρωσία πυρηνικά ΚΑΙ ΔΕΝ μπορει να υπαρξει επικοινωνια με τη Διοικηση Πυρηνικών, τότε αυτόματα χωρίς ανθρώπινη παρέμβαση θα έφευγαν 7000 πυρηνικές σε ολο τον κόσμο, όπως ενα νεκρο χέρι κανει μηχανική κίνηση ακούσια.
Όχι...Κάτι άλλο με κρατάει και δε "σκοτωνόμαστε". Αυτά που λες δεν τα ξέρω, είμαι από χωριό. Η αλήθεια είναι ότι σπάνια χαρίζομαι, σε κάποιον που τόσο μου την μπαίνει, "εδώ μέσα" ειδικά. Είναι αυτό που παραπάνω είπα. Είσαι καλός, το ξέρω και το εκτιμώ. Και σαν εκτιμώ...κάνω πίσω...
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,968 μηνύματα.
Δε θα μπορούσες και να ηθελες να σκοτωθεις μαζι μου. Εχω δόγμα Ρωσίας "Νεκρο Χέρι"***, οπως ειχε πει ο Πουτιν εμείς θα πάμε στον Παραδεισο αλλά μεχρι και νεκροί θα σας στείλουμε στην Κόλαση.

***Δόγμα Νεκρο Χέρι = Σοβιετικο Δογμα αποτροπής ώστε αν ανιχνευτει τρέμουλο στο έδαφος απο αισθητήρες, ότι έχει φάει η Ρωσία πυρηνικά ΚΑΙ ΔΕΝ μπορει να υπαρξει επικοινωνια με τη Διοικηση Πυρηνικών, τότε αυτόματα χωρίς ανθρώπινη παρέμβαση θα έφευγαν 7000 πυρηνικές σε ολο τον κόσμο, όπως ενα νεκρο χέρι κανει μηχανική κίνηση ακούσια.

Σα να σου λεει θα με βαρέσεις αλλά θα σε πάρω μαζί μου.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εμένα μου τα χαλάς που δεν εισαι Μεγαλοιδεάτης Εθνικιστής. <3

Αλλα Τραμπάκουλα θέλω να βγει για να ανεβουν τα Κρυπτο και να σταματησουν οι πόλεμοι να κανουμε καμια μπίζνα να βγάλουμε λεφτά. Μας γαμήσανε οι Bug-eaters οι μαρξιστο-δημοκράτες.


Αν βγει ο Trump θα κανονίσουμε όλοι μαζί συνάντηση στο Σύνταγμα κρατώντας μπλούζες που θα αναγράφουν "Make America and Europe Great again".😆😆
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,959 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,920 μηνύματα.
Όχι...Κάτι άλλο με κρατάει και δε "σκοτωνόμαστε". Αυτά που λες δεν τα ξέρω, είμαι από χωριό. Η αλήθεια είναι ότι σπάνια χαρίζομαι, σε κάποιον που τόσο μου την μπαίνει "εδώ μέσα" ειδικά. Είναι αυτό που παραπάνω είπα. Είσαι καλός, το ξέρω και το εκτιμώ. Και σαν εκτιμώ...κάνω πίσω...
Α μου κάνεις και χάρη κι όλας, μου χαρίζεσαι.

Βρε δε με κάνεις πριτς νυχτιάτικο λεω γω;;

Εγω, ο μόνος λόγος που δε σε τσιμεντώνω είναι γιατι μου βοήθησες το γάτο και γιατι μετα δε θα χω και παρέα και δεν παλεύεται η μοναξιά χωρίς φίλους.

Θα δούμε για πόσο θα νιώθω έτσι. Ειμαι γνωστό loose cannon, Chaotic Evil.:devil:
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,968 μηνύματα.
Ευτυχώς δεν θα χρειαστεί :whistle:

Έχει περάσει ήδη μπροστά ο Trump στις κρίσιμες πολιτείες βρε. Έρχεται μεγάλο party και είστε όλοι καλεσμένοι.😇😇


Screenshot_20241004-214625_Chrome.jpg
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 4,068 μηνύματα.
Make America Great Again

1728067790999.png
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,968 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,959 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,968 μηνύματα.
Στους NYT υπάρχει άλλη εκτίμηση:
View attachment 139449

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το NYT έδινε σαρωτική νίκη στην Hilary το 2016, ενώ το 2020 έδινε προβάδισμα στον Biden 10 μονάδες ενώ νίκησε με μόλις 4 στο τέλος. πλέον δεν είναι καν αντικειμενική πηγή καθώς στηρίζει επίσημα την Kamala.😂😂
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,959 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το NYT έδινε σαρωτική νίκη στην Hilary το 2016, ενώ το 2020 έδινε προβάδισμα στον Biden 10 μονάδες ενώ νίκησε με μόλις 4 στο τέλος. πλέον δεν είναι καν αντικειμενική πηγή καθώς στηρίζει επίσημα την Kamala.😂😂
Καλά, θα το βαστάξω όποιος και να βγει, δεν στενοχωριέμαι :lol: Οψόμεθα.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,665 μηνύματα.
@Kate1914 μου, χρόνια σου πολλά και χαρούμενα! Ό,τι (και όποιος...) επιθυμείς να γίνει δικό(ς) σου!!! <3
(Αγνοώ τις παρενθέσεις) Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου, να 'σαι καλά! Και εσύ ό,τι επιθυμείς (δε λέω και στην αγκαλιά σου να το βρεις, αυτό το έχεις ήδη :bleh:)
Χρόνια πολλά Κατερινιώ, 100 τα χρόνια σου και άλλα τόσα τα μετάλλιά σου όταν θα αποβιβασθώμεν εν Σμύρνη.

Γυναικάρα του φόρουμ εσυ μοναδικιά (παίζεται και λιγάκι)
πότε η τελειότητα και πότε σπαστικιά.
Κεράκια στην τούρτα το στόμα σου φυσάει
κι απ το πολύ γλυκό, κομμάτια να σε πάει
Χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα, τέλειο! :lol::lol: Να 'σαι καλά βρε Βάλντερ, ευχαριστώ για τις ευχές και για το ποίημα εννοείται ☺️
Ααα, δεν θα πάρω εγώ όλη τη δόξα. Εξαιρετική δουλειά κάνει και μόνη της. Εδώ δες σε ποιο μήνυμα βρήκε να πατήσει την αντίδραση "ευχαριστώ" :
Ακόμη δεν βλέπω κάτι το μεμπτό όμως :laugh:, αν και δεν το μελέτησα επαρκώς
Χρόνια Πολλά @Kate1914. Εύχομαι του χρόνου τέτοια εποχη να είσαι σε άλλη φάση στη ζωή σου!:give_rose:
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Ούλτρα, να 'σαι καλά! Ομολογουμένως, είναι από τις καλύτερες ευχές που δέχτηκα σήμερα αυτή <3.
Και εσύ ό,τι επιθυμείς εύχομαι!!!
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,968 μηνύματα.
Top