Thread για νέα μέλη

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Γεια σας και απο μενα με λενε Κωστα ειμαι 17 και κατι, παω Γ Λυκειου, ανακαλυψα το σαιτ απο μια αναζητηση μου αρεσε και να΄μαι.

Καλως σας βρηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Γεια σας και απο μενα με λενε Κωστα ειμαι 17 και κατι, παω Γ Λυκειου, ανακαλυψα το σαιτ απο μια αναζητηση μου αρεσε και να΄μαι.

Καλως σας βρηκα.
Επιτέλους ένας Θεσσαλονικιός! Περιοχή αν επιτρέπεται? Πάντως, το φόρουμ είναι τέλειο και πολύ έυχρηστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Καλώς ήρθα κι εγώ!
Αλέξανδρο με λένε και μένω στον Πειραιά. Είμαι πτυχιούχος Μοριακής Βιολογίας, με μεταπτυχιακό στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή..οπότε μπορώ να βοηθήσω σε ζητήματα βιολογίας πιστεύω :)
;)Βιολογία είναι το αγαπημένο μου! Το κακό είναι ότι φέτος στην πρώτη δεν έχουμε βιολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
ΚΑΙ εγω σχετικα λιγο καιρο εχω που εγινα μελος!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ωπ! Κι εγω δεν σας ειπα "καλως σας βρηκα"! Τεσπα, το λεω τωρα, αν και ηδη 10 μερες εδω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Α, κι επι τη ευκαιρια να καλωσορισω το τσουρμο απο νεα μελη που εχει μπει το τελευταιο διημερο και να τους ευχηθω..."Καλη διασκεδαση"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanapesto

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας!:bye:
Να είστε πάντα καλά!:bye:
Ευχαριστώ που με κάνατε μέλος της κοινότητάς σας.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φιλε καλωσηρθες και καλα να περασεις μαζι μας! Ο,τι θελεις, μη διστασεις να ρωτησεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fancy_Fairy

Νεοφερμένος

Η Fancy_Fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η ζωη και η Αngie Ann μ' έφεραν στο στέκι σας! Καλως σας βρήκα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Καλώς όρισες! :)




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiZardKing69

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Καλως σας βρηκα και εγω! Αν και ξημερωματα χαιρετω απαντες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καλως ηρθες φιλε! Μην ανυσιχεις για τα ξημερωματα... παντα υπαρχει καπιος ξεχασμενος/απεγνωσμενος που ψαχνει παρεα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiZardKing69

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Να σαι καλα φιλος! Με μια πρωτη ματια, μια χαρα φαινεται το site..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Στέκι...λέξη αλητείας, λέξη βροχής, λέξη του αχανούς διαστήματος...(στέκω με δέος και κοιτώ το μαύρο άπειρο)

Δε στέκει να μαι σε ένα στέκι και μόνο να βλέπω & να ακούω.

Έτσι, γράφω.

Στέκι-στέκα για τα μαλλιά να μη πέφτουν στα ματάκια-στέκα του μπιλλιάρδο για όσους παθιάζονται να γεμίζουν οπές (:slourp:)...τί στέκεσαι σα μπάστακας κλπ.

Πόσα γεννούν οι λέξεις...αχ..

Αυτοί που χρόνια και χρονάκια πληκτρολογούν τη ζωή τους με αστεία & μελαγχολία μάλλον είναι γραφιάδες που συμφιλιώνονται με τη πάρτη τους νομίζοντας ότι γράφουν σε άλλους..


Προχθές στο όνειρο έστεκα στο Λαπέν Αζίλ ένα διάσημο μικρό καμπαρέ στη Μονμάρτη του Παρισιού, Γαλλία. Βρίσκεται στην οδό Rue des Saules αρ. 22, δίπλα στον τελευταίο αμπελώνα της Μονμάρτρης. Είναι το πιο παλιό καμπαρέ του Παρισιού (έτσι λένε :whistle:)
Το αρχικό του όνομα ήταν το «Καμπαρέ των Δολοφόνων» (Cabaret des Assassins). Ο θρύλος λέει ότι πήρε το όνομα αυτό αφού μία συμμορία δολοφόνων μπήκε στο καμπαρέ και σκότωσε τον γιο του ιδιοκτήτη.

Όλοι στ'αλήθεια χωράνε σε ένα στέκι.Απο ηδονοβλεψίες (οφθαλμολουτράδες) και ιδιοκτήτες μέχρι δολοφόνοι.

("Never forget that knowledge belongs to everybody." ? Anon.)

Αυτό ήταν το πρότερο ονειρικό μου στέκι.

Μου αρέσει να ψάχνω για κάτι να αράζω την αρίδα μου.

Ας όψεται η επιθυμία μου να αναζητώ θαμώνες και θεάματα.

Ας πούμε ότι το βρήκα..

Κάποιος για ξενάγηση και μετά για πρωινή τυρόπιτα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Καλως ηρθατε ολοι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Γεια σας!:bye:
Να είστε πάντα καλά!:bye:
Ευχαριστώ που με κάνατε μέλος της κοινότητάς σας.:bye:
Γεια! Καλώς όρισες!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Να καλωσορισουμε και τα υπολοιπα παιδια που μπηκαν χτες και σημερα, γιατι αυτα ηταν αρκετα, απότι καταλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Στέκι...λέξη αλητείας, λέξη βροχής, λέξη του αχανούς διαστήματος...(στέκω με δέος και κοιτώ το μαύρο άπειρο)

Δε στέκει να μαι σε ένα στέκι και μόνο να βλέπω & να ακούω.

Έτσι, γράφω.

Στέκι-στέκα για τα μαλλιά να μη πέφτουν στα ματάκια-στέκα του μπιλλιάρδο για όσους παθιάζονται να γεμίζουν οπές (:slourp:)...τί στέκεσαι σα μπάστακας κλπ.

Πόσα γεννούν οι λέξεις...αχ..

Αυτοί που χρόνια και χρονάκια πληκτρολογούν τη ζωή τους με αστεία & μελαγχολία μάλλον είναι γραφιάδες που συμφιλιώνονται με τη πάρτη τους νομίζοντας ότι γράφουν σε άλλους..


Προχθές στο όνειρο έστεκα στο Λαπέν Αζίλ ένα διάσημο μικρό καμπαρέ στη Μονμάρτη του Παρισιού, Γαλλία. Βρίσκεται στην οδό Rue des Saules αρ. 22, δίπλα στον τελευταίο αμπελώνα της Μονμάρτρης. Είναι το πιο παλιό καμπαρέ του Παρισιού (έτσι λένε :whistle:)
Το αρχικό του όνομα ήταν το «Καμπαρέ των Δολοφόνων» (Cabaret des Assassins). Ο θρύλος λέει ότι πήρε το όνομα αυτό αφού μία συμμορία δολοφόνων μπήκε στο καμπαρέ και σκότωσε τον γιο του ιδιοκτήτη.

Όλοι στ'αλήθεια χωράνε σε ένα στέκι.Απο ηδονοβλεψίες (οφθαλμολουτράδες) και ιδιοκτήτες μέχρι δολοφόνοι.

("Never forget that knowledge belongs to everybody." ? Anon.)

Αυτό ήταν το πρότερο ονειρικό μου στέκι.

Μου αρέσει να ψάχνω για κάτι να αράζω την αρίδα μου.

Ας όψεται η επιθυμία μου να αναζητώ θαμώνες και θεάματα.

Ας πούμε ότι το βρήκα..

Κάποιος για ξενάγηση και μετά για πρωινή τυρόπιτα? :P

άντε ρε παιδιά ας τον ξεναγήσει κάποιος τον άνθρωπο και μετα δωστε μου εμένα την τυρόπιτα:P

Καλως όρισες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αν μου ζητούσαν να πω ποιος νομίζω ότι σύστησε το e-steki στο αγαπητό νέο μέλος μας Babylon Lottery θα έλεγα με σιγουριά το Μέγα Χάος... :)

Καλώς όρισες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.

άντε ρε παιδιά ας τον ξεναγήσει κάποιος τον άνθρωπο και μετα δωστε μου εμένα την τυρόπιτα:P

Καλως όρισες;)

Μέχρι τώρα ήξερα για το Carrot Bunny, Magic Lettuce Bunny, Bugs Bunny, Honey Bunny..

No idea about cheese pie bunny!


Ιδού η απόδειξη ότι τα τυροπιτοκούνελα υπάρχουν και ζούν ανάμεσα μας:

"Cream the Rabbit is a video game character in the Sonic the Hedgehog series of video games. She first debuted in Sonic Advance 2 for the Game Boy Advance on December 19, 2002.

Cream is a young, cream-colored, female, anthropomorphic rabbit who can fly by flapping her ears. She is six years old, 70 cm (2' 3"), and weighs 12 kg (26.4 lbs). Cream is the daughter of Vanilla the Rabbit, and is rarely seen without her lifelong companion, Cheese, whom she uses as a method of attack.

Their names are references to "cream cheese". She and Charmy Bee are the youngest characters in the Sonic the Hedgehog series, both being six years old".

Τί κρίμα...προσπάθησα να εισάγω και την ανάλογη εικόνα όπου διαπιστώνει κανείς οτι υπάρχουν λαγούδια που τρώνε τυρόπιτες (:lol:) αλλά μου βγάζει blue icon με ερωτηματικό...:cry_x:

Trendy τυροπιτολάγουδο, i salute you! :rolleyes:


Αρχική Δημοσίευση από fandago:
Αν μου ζητούσαν να πω ποιος νομίζω ότι σύστησε το e-steki στο αγαπητό νέο μέλος μας Babylon Lottery θα έλεγα με σιγουριά το Μέγα Χάος

Τόντορε, δε με σύστησε κανείς, είπα ψέμματα αλλά ήταν ψέμα και όχι ψαίμα.He will live...

To Χάος δε χρειάζεται να με συστήσει γιατί κανείς δεν αυτοσυστήνεται στον εαυτό του.Απλώς κάποιοι το χρησιμοποιούν σαν ψευδώνυμο για έμφαση κι άλλοι δίνουν έμφαση σε άλλα πράγματα όπως έναν Βαβυλωνιακό μύθο (απ'τους πολλούς) που έλεγε ότι στην αρχή βασίλευε το Χάος.

Από το Χάος αυτό γεννήθηκε ο θεός γεννήτορας του κόσμου Απσού (γείτσες!) και η σύντροφός του Τιαμάτ (τελικά δεν άντεξε χωρίς θηλυκό ο ύψιστος, σιγά μην άντεχε ο λακαμάς) από την ένωση των οποίων γεννήθηκαν τερατώδη πλάσματα (σαν εμένα που'χω φιδωτή ουρά και εκστατική αγριώδη ομορφιά) με την μορφή δράκοντα.

Με το πέρασμα του χρόνου νέοι θεοί γεννήθηκαν. Ένας από αυτούς ο Έα θεός των υδάτων(πιάνονται και οι αποχετεύσεις?) σκότωσε τον Απσού (ξαναγείτσες! 387 =3+8+7=18="Σ" ή "Ι"..α μωρή αντροχωρίστρα Σεχραζάτ!) σε μια μονομαχία. Η Τιαμάτ εκδικούμενη τον θάνατο του συντρόφου της άρχισε να σκοτώνει τους άλλους θεούς σε μια προσπάθεια επιβολής της κυριαρχίας της στο Σύμπαν.

Όμως ο θεός Μαρντούκ γιος του Έα κατάφερε να αποκαταστήσει την κοσμική τάξη νικώντας τη.
Στη συνέχεια τεμάχισε στα δύο το κορμί της και από το ένα κομμάτι δημιούργησε την Γη και απο το άλλο τον ουράνιο θόλο αποτρέποντας έτσι στα Άνω Ύδατα να την πλημυρίσουν.

Στο τέλος χρησιμοποιώντας το αίμα του και χώμα έπλασε τους ανθρώπους (δηλαδή είναι ένα θαύμα που όταν πεθαίνουμε δε γινόμαστε καστανόχωμα ε?)

Και μία παρατήρηση: δε λές Μέγα και Χάος γιατί το Χάος υπερβαίνει & υπερκαλύπτει το μέγα..θα'ταν σα να έλεγες θανατερός Χάροντας. Ο Χάροντας ο δρεπανοφόρος είναι ο ίδιος ο θάνατος..δε κρατάει το δρεπάνι για να θερίσει στάχυ!

Μέγα Έλεος όμως, λές κάργα...γιατί το έλεος για να'ναι μέγα πρέπει να μπείς σε μια τάξη (όχι να ξαναπάς σχολείο.Τα μυαλά να μπούν)..να μειώσεις την ένταση απο τα χάη (άσχετο)

Ο Χαώδης & αβυσσαλέος είναι προφανώς και άπειρος,τρισμέγιστος.

Κάτι ακόμα:

Πώς πήγε το φανταριλίκι Τεό ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top