Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ από καρδιάς. Προσπάθησα όσο μπορούσα, στα άτομα που μου έστελναν συχνά πμ να συμπαραστέκομαι και να τους κρατώ συντροφιά. Πολλές φορές το Παλέρμο, σε τρελαίνει λίγο. Θες να έχεις ένα άτομο να του λες τι σκέφτεσαι, τους προβληματισμούς σου, να μη νιώθεις μόνο κτλ. Φυσικά αυτό το άτομο (εγώ) απλά ακούει.

Ελπίζω να περάσατε όλοι σας ωραία κι στο επόμενο παιχνίδι, οπότε αυτό διοργανωθεί, να ανταμώσετε πάλι και να φτιάξετε μια νέα λεγεώνα του Παλέρμο, σαν τη δικη μας την παλιά.
Ένας από τους λόγους που μπήκα ΣΕ ήταν κι αυτός. Για να σπρώξω όσο μπορώ χρήστες από εδώ να αναβιώσουν το παλιό έθιμο. Σας εύχομαι να μαζευεστε λοιπόν κάθε χρόνο κι να ρίχνετε από ένα Παλέρμο!
Κανόνισε να με συγκινήσεις κι άλλο :cry_x:
Εμείς είμαστε που πρέπει να σε ευχαριστούμε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Όπως και να έχει. Σε ευχαριστούμε πολύ @ultraviolence που κανόνισες να έχουμε δεύτερο Παλέρμο καπάκι και το εμπλούτισες φουλ με το theme και τα κείμενα γεμάτα μεράκι.

Άντε στρατός τώρα και μόλις τελειώσω ελπίζω να διοργανώσω ένα extreme αυτή τη φορά. Ειδάλλως ίσως και στις άδειες μου (Χριστούγεννα, Πάσχα) να κανονίσουμε κανένα μικρούλι πάλι. Θα δούμε. Ελπίζω να μην χάσατε την όρεξη σας και σας περιμένω όλες και όλους.

Το Παλέρμο ξανάρθε για να μείνει.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Οι μαφιόζοι για εμένα κάνατε μεγάλο λάθος που με σκοτώσατε τη πρώτη μέρα. Δεν είδατε κάτι που το είδε η Ρίντερ δυστυχώς για τους πολίτες. Αυτό με την Συλβάνα Πούτσο του μεμέτσι προς τα εμένα άνετα μπορούσε να εκληφθεί ως σινιάλο πόρνης σε μαφιόζο (ειδικά αφού άλλαξα τη ψήφο μου καπάκι μετά). Αν δεν με σκοτώνατε θα δίνατε με την μία βάση στα λεγόμενα της ρίντερ και θα τους στρέφατε όλους σε εμάς. Αν έκαιγε και η μάγισσα τη δυνατότητα της πάνω μου double win. Θα το είχατε.
Αυτό θα ήταν πραγματικά τρομακτικά έξυπνο. Καλά έκανα και σε θεώρησα ισχυρό αντίπαλο.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
@Poirot πάλι έχασες;
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
@BaSO4, είχα καταλάβει ότι είσαι η γιατρός οπότε ήξερα πως η νεκροφάνεια πάνω σου ήταν απαραίτητη, παρόλο που ήμουν σίγουρη ότι θα με ψήφιζες. Δεν μετάνιωσα στιγμή που σε έφερα. Είσαι πολύ παρατηρητική παίκτρια και το παιχνίδι θα είχε τελειώσει δραματικά για εμάς τους πολίτες χωρίς εσένα. Μπράβο σου που έπαιξες τόσο έξυπνα
Ημουν σε κατασταση σοκ οταν ειχα αλλαξει την ψηφο μου, παρολο που σε θεωρουσα παντοτε πολιτη. Το ειχα κανει επειδη η εκλιψ φαινοταν πολυ σιγουρη για την Υδροχοο και μεσα στον πανικο μην κανω καποιο λαθος, την εμπιστευθηκα. Μακαρι να μην ειχες φυγει γιατι θα ηθελα να δω πολυ πώς θα συνεχιζε η ροη του παιχνιδιου μαζι σου.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,639 μηνύματα.
Ήμουν θαυμάστριά του, αλλά τώρα εντάξει, τον αγάπησα...<3
Διαμάντι είναι αυτός ο άνθρωπος! Το είχα καταλάβει από το προηγούμενο Παλέρμο που είχα την τιμή να είμαι μαζί του Μαφία, και τώρα με τις (αρκετές) σελίδες προσωπικών μηνυμάτων που ανταλλάξαμε, επιβεβαιώθηκα. Σημασία δεν έχει ο προορισμός, έχει το ταξίδι και οι άνθρωποι που γνωρίζεις όσο αυτό διαρκεί! Και αυτό ισχύει και για μέλη που είχα την ευκαιρία να γνωρίσω καλύτερα εδώ, στη διάρκεια του παιχνιδιού. Εσένα εντάξει, σε συμπαθούσα και εκτιμούσα από πριν, δεν άλλαξε κάτι. Ίσα ίσα! Κρατάω τη Reader, κρατάω τη BaSO4 και άλλους, αλλά δεν θα συνεχίσω την ονοματολογία για να μην αδικήσω κανέναν.
@Poirot πάλι έχασες;
:spam:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,916 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,639 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,664 μηνύματα.
Δεν σας κρύβω ότι είμαι ολίγον τι συγκινημένος αυτή τη στιγμή. Το Παλέρμο του e-steki το έχω συνδεδεμένο με άλλες εποχές της ζωής μου. Φρικτές εποχές που ήταν όλα άθλια, μαύρα και αυτοκαταστροφικά. Περίμενα τότε έναν ολόκληρο χρόνο για να έρθει το καλοκαίρι κι να παίξουμε Παλέρμο, να συναντηθούμε όλοι κι να σπάσει το μαύρο, έστω και για δύο βδομάδες. (Ναι, τότε τόσο κρατούσε)

Μην το αφήσετε να νεκρώσει πάλι. Παίξτε πάλι τα Χριστούγεννα κάποιο απλό, μάθετε καλά κανόνες και μπείτε δοκιμαστικά ΣΕ όσοι είστε τολμηροί.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Δεν σας κρύβω ότι είμαι ολίγον τι συγκινημένος αυτή τη στιγμή. Το Παλέρμο του e-steki το έχω συνδεδεμένο με άλλες εποχές της ζωής μου. Φρικτές εποχές που ήταν όλα άθλια, μαύρα και αυτοκαταστροφικά. Περίμενα τότε έναν ολόκληρο χρόνο για να έρθει το καλοκαίρι κι να παίξουμε Παλέρμο, να συναντηθούμε όλοι κι να σπάσει το μαύρο, έστω και για δύο βδομάδες. (Ναι, τότε τόσο κρατούσε)

Μην το αφήσετε να νεκρώσει πάλι. Παίξτε πάλι τα Χριστούγεννα κάποιο απλό, μάθετε καλά κανόνες και μπείτε δοκιμαστικά ΣΕ όσοι είστε τολμηροί.
Μην χρησιμοποιείς β' πληθυντικό. Όσοι παίξαμε μαζί σου στο πρώτο, αλλά και όσοι έπαιξαν μόνο εδώ, όπου ήσουν ΣΕ, θελουμε να συνεχίσεις να συμμετέχεις στο Παλέρμο.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,664 μηνύματα.
Μην χρησιμοποιείς β' πληθυντικό. Όσοι παίξαμε μαζί σου στο πρώτο, αλλά και όσοι έπαιξαν μόνο εδώ, όπου ήσουν ΣΕ, θελουμε να συνεχίσεις να συμμετέχεις στο Παλέρμο.
Είναι κι θέμα χρόνου καλή μου Reader. Έτυχε να παίξω κι στα δύο παιχνίδια, τα τωρινά, γιατί είχα άπλετο χρόνο να διαθέσω.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Είναι κι θέμα χρόνου καλή μου Reader. Έτυχε να παίξω κι στα δύο παιχνίδια, τα τωρινά, γιατί είχα άπλετο χρόνο να διαθέσω.
Καταλαβαίνω να μην μπορείς τα Χριστούγεννα, αλλά το καλοκαίρι ελπίζω να έχεις χρόνο.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,639 μηνύματα.
Εγώ θα επισκεφθώ εκ νέου αυτή την όμορφη ιταλική πόλη με οποιονδήποτε ρόλο (είτε ως παίκτης, είτε ως ΣΕ αν προκύψει και μπορώ) το επόμενο καλοκαίρι. Χριστούγεννα και Πάσχα δεν έχω τόσο χρόνο να διαθέσω, με περιμένουν τα τούβλα της σχολής :P
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,242 μηνύματα.
Διαμάντι είναι αυτός ο άνθρωπος! Το είχα καταλάβει από το προηγούμενο Παλέρμο που είχα την τιμή να είμαι μαζί του Μαφία, και τώρα με τις (αρκετές) σελίδες προσωπικών μηνυμάτων που ανταλλάξαμε, επιβεβαιώθηκα. Σημασία δεν έχει ο προορισμός, έχει το ταξίδι και οι άνθρωποι που γνωρίζεις όσο αυτό διαρκεί! Και αυτό ισχύει και για μέλη που είχα την ευκαιρία να γνωρίσω καλύτερα εδώ, στη διάρκεια του παιχνιδιού. Εσένα εντάξει, σε συμπαθούσα και εκτιμούσα από πριν, δεν άλλαξε κάτι. Ίσα ίσα! Κρατάω τη Reader, κρατάω τη BaSO4 και άλλους, αλλά δεν θα συνεχίσω την ονοματολογία για να μην αδικήσω κανέναν.
Να πούμε κι άλλα γι' αυτόν ; Γιατί όντως είναι διαμάντι. Που αστράφτει...

Εγώ είχα την τιμή να τον γνωρίσω "εδώ που είμαστε" (στο chat&fun). Πολύ διακριτικός, δεν "έκανε θόρυβο". Αυτό που με έκανε τόσο να τον συμπαθήσω, ήταν οι Σκέψεις του. Γλυκές, ρομαντικές, γεμάτες συναίσθημα και αισιοδοξία, άλλοτε πιο μελαγχολικές, αλλά, σε κάθε περίπτωση, ανθρώπινες. Εκεί άρχιζα να θαυμάζω πολύ την ψυχή του. Και δεν έκανα λάθος, τελικά. Τόσοι τον εκτιμούν και τον αγαπούν. Διόλου τυχαίο...


Υ.Γ. Κι εγώ σε συμπαθώ και σ' εκτιμώ πολύ. Και το έχω ξαναπεί...<3
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,664 μηνύματα.
Διαμάντι είναι αυτός ο άνθρωπος! Το είχα καταλάβει από το προηγούμενο Παλέρμο που είχα την τιμή να είμαι μαζί του Μαφία, και τώρα με τις (αρκετές) σελίδες προσωπικών μηνυμάτων που ανταλλάξαμε, επιβεβαιώθηκα. Σημασία δεν έχει ο προορισμός, έχει το ταξίδι και οι άνθρωποι που γνωρίζεις όσο αυτό διαρκεί! Και αυτό ισχύει και για μέλη που είχα την ευκαιρία να γνωρίσω καλύτερα εδώ, στη διάρκεια του παιχνιδιού. Εσένα εντάξει, σε συμπαθούσα και εκτιμούσα από πριν, δεν άλλαξε κάτι. Ίσα ίσα! Κρατάω τη Reader, κρατάω τη BaSO4 και άλλους, αλλά δεν θα συνεχίσω την ονοματολογία για να μην αδικήσω κανέναν.
Ευχαριστώ πολύ αγορινα ❤️❤️
Έτσι είναι παιδιά. Το είχα πει και στο προηγούμενο παιχνίδι κι το λέω και τώρα: το Παλέρμο χτίζει γέφυρες. Ακόμα και με κάποιον που έχεις χιλιομαλωσει, πιστεύω ότι το παιχνίδι βοηθά στο να έρθετε λίγο πιο κοντά. Πόσο μάλλον με κάποιον που ήδη εκτιμάς κι το παιχνίδι σας φέρνει πιο κοντά.
Η πόλη του Παλέρμο είναι ένα μικρό cult που ελπίζω να δει λαμπρά παιχνίδια στο μέλλον!
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,664 μηνύματα.
Θα νομίζει κανείς ότι σας πλήρωσα στην από πίσω για τα κομπλιμέντα εν τω μεταξύ :lol:
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,639 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,242 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top