Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,639 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Το φαντάζομαι. Μα κατάλαβα, ναι. Γι΄ αυτό έγραφα συνέχεια τις λέξεις "ικανότητες" και "αναλαμβάνω την ευθύνη". Μέχρι κι εγώ πεταγόμουν απ΄ την αγωνία...

Και πιο πολύ απ΄ όλους φοβόμουν τον Μέμε. Με την Εκλίψ ήμουν συγκάτοικος, οπότε...
Αν η Τζοτζι ήταν ενεργή και εσείς δεν κολλούσατε με τον Γιάννη δεν θα σας υποψιαζόμουν έτσι. Αν θυμάσαι για μέρες ήμουν μαζί σου, μέχρι που με βγάζατε πορνη με τον Γιάννη. Για τη Βασω την εμπιστεύτηκα, αλλά δεν μπορούσα να ξερω αν ξέρει όντως κάτι δυστυχώς.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,242 μηνύματα.
Αν η Τζοτζι ήταν ενεργή και εσείς δεν κολλούσατε με τον Γιάννη δεν θα σας υποψιαζόμουν έτσι. Αν θυμάσαι για μέρες ήμουν μαζί σου, μέχρι που με βγάζατε πορνη με τον Γιάννη. Για τη Βασω την εμπιστεύτηκα, αλλά δεν μπορούσα να ξερω αν ξέρει όντως κάτι δυστυχώς.
Μα τ΄ ότι αρχικά ήσουν μαζί μου, και ύστερα γύρισες, με προβλημάτισε και άρχισα κι εγώ να σε θεωρώ μαφιόζο. Αυτή σου η μεταστροφή. Που τώρα εξηγείς γιατί συνέβη, οκ...
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,639 μηνύματα.
@Υδροχόος τις πρώτες μέρες που σε κατηγορούσα, ειλικρινά στενοχωριόμουν γιατί φώναζες "είμαι αθώα". Σε έπνιγε το δίκιο, *σχεδόν* ένιωσα άσχημα :P
Αλήθεια, τι ρόλο θεωρούσες ότι έχω στο τέλος, πριν πεθάνω;
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
(με τον Χρησμο της Πυθιας κυριως, τον οποιο καταλαβες)
Αυτός με έκαψε αρκετά απ' ό,τι καταλαβαίνω
Εντάξει, ήταν βαρύς ο ανταγωνισμός. Αλλά τέλος πάντων, απογοητευμένος είμαι από το πως έπαιξα. Χαίρομαι που δεν σας κατηγόρησα, εσένα μόνο ψήφισα σε ένα σημείο που δεν είχα άλλη επιλογή. Με τον Ουριήλ παίζει να μην είχα και καμία επικοινωνία. :P
Όχι, καλά έπαιξες. Και μόνο που δε μας κατηγόρησες και εστίαζες σε άλλους παρόλο που δε μας είχες βρει ήταν βοήθεια. Έχω ακούσει για άλλους ρόλους που έδιωξαν τον αρχιμαφιόζο τους από τον πρώτο κιόλας γύρο (και όμως ναι, έχει συμβεί)
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,242 μηνύματα.
@Υδροχόος τις πρώτες μέρες που σε κατηγορούσα, ειλικρινά στενοχωριόμουν γιατί φώναζες "είμαι αθώα". Σε έπνιγε το δίκιο, *σχεδόν* ένιωσα άσχημα :P
Αλήθεια, τι ρόλο θεωρούσες ότι έχω στο τέλος, πριν πεθάνω;
Χαχαχαχααααα...

Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι το κατάλαβα ότι ένιωθες κάπως, και ήθελα να πω μια κουβέντα σε άλλο θέμα (κουβεντούλα, κ.λπ.), αλλά δεν ήξερα κατά πόσο επιτρέπεται να σου απευθυνθώ. Μην διαλυόταν και το παιχνίδι εξαιτίας μου. Εν συνεχεία, έκανα ένα off topic στον Ουριήλ, αλλά είχες φύγει νομίζω, για να σε καθησύχαζ πως όλα καλά...<3

Πόρνη, σε θεωρούσα, εξ΄ αρχής...:P

Συγγνώμη, αλλά "το φώναζαν" και οι άλλοι (νομίζω ότι το είπε και ο Γιάννης, από την αρχή...) και δε δυσκολεύτηκα να το πιστέψω καθόλου...:redface:
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Εγω θα πω ότι ο @giannhs2001 άθελα του ξεκίνησε το κύμα εμπιστοσύνης, δίνοντας μου ασυλία την οποία η Βασω θεώρησε οτι την έδωσα εγώ για να δείξω ότι είμαι ο Αυτοκράτορας και με εμπιστεύτηκε ώστε να με σώσει και να μπορέσω να ολοκληρώσω τη θεωρία μου και να την εμπιστευτώ όσο γινόταν πίσω.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,242 μηνύματα.
Εγω θα πω ότι ο @giannhs2001 άθελα του ξεκίνησε το κύμα εμπιστοσύνης, δίνοντας μου ασυλία την οποία η Βασω θεώρησε οτι την έδωσα εγώ για να δείξω ότι είμαι ο Αυτοκράτορας και με εμπιστεύτηκε ώστε να με σώσει και να μπορέσω να ολοκληρώσω τη θεωρία μου και να την εμπιστευτώ όσο γινόταν πίσω.
Αυτό ακριβώς με έκανε σήμερα...και σταμάτησα να σε θεωρώ μαφιόζο. Θεώρησα ότι είσαι ο Αυτοκράτορας και έδωσες την ασυλία στον εαυτό σου, για να μας δείξεις ότι είσαι απλός πολίτης...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Εμπειρικά είχα πιστέψει στην αθωότητα της Υδροχόου από 1) τρόπο γραφής και 2) που πήγε να πετάξει διπλή ψήφο στην Βάσω ενώ ήξερα πως ήμουν πολίτης.

Ο Ουριήλ με μπέρδεψε αρκετά και δεν τον υποπτεύθηκα καθόλου.

Την Kate1914 την είχα υποπτευτεί αρκετά γιατί για κάποια στιγμή όταν στριμώχναμε την Reader κάρφωσε την Κέιτ και πίστεψα πως είναι η πληροφοριοδότρια αλλά φρόντισε να πετάξει αψυχολόγητα την νεκροφάνεια στη Βάσω (άσχετα αν μας βγήκε σε καλό εν τέλει) και ξαναγύρισαν οι υποψίες μου. + η συμπεριφορά της πάλι εμπειρικά δεν με κολλούσε για την Κέιτ που περίμενα αν ήταν πολίτης (όπως όταν ήταν ΔΑ στο προηγούμενο).

Τον πουαρώ τον είχα σίγουρα για πόρνη.

Όλοι οι υπόλοιποι δεν κατάλαβα τι ήσασταν. Μερικοί δεν γράφατε.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,639 μηνύματα.
Όχι, καλά έπαιξες. Και μόνο που δε μας κατηγόρησες και εστίαζες σε άλλους παρόλο που δε μας είχες βρει ήταν βοήθεια. Έχω ακούσει για άλλους ρόλους που έδιωξαν τον αρχιμαφιόζο τους από τον πρώτο κιόλας γύρο (και όμως ναι, έχει συμβεί)
Συμβαίνουν κι αυτά :lol:
Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι το κατάλαβα ότι ένιωθες κάπως, και ήθελα να πω μια κουβέντα σε άλλο θέμα (κουβεντούλα, κ.λπ.), αλλά δεν ήξερα κατά πόσο επιτρέπεται να σου απευθυνθώ. Μην διαλυόταν και το παιχνίδι εξαιτίας μου. Εν συνεχεία, έκανα ένα off topic στον Ουριήλ, αλλά είχες φύγει νομίζω, για να σε καθησύχαζ πως όλα καλά...<3
Το κατάλαβα από την ευχή των γενεθλίων, μην αγχώνεσαι. <3 Εντάξει, επειδή στο forum όλοι μας γνωριζόμαστε και έχουμε τις συμπάθειές μας, είναι δύσκολο να μπαίνεις σε ρόλο που πρέπει να κατηγορήσεις τον άλλο ενώ ξέρεις ότι έχει δίκιο. Αλλά εντάξει, αυτά συμβαίνουν! Το είδα κι αυτό που είπες στον Ουριήλ.
Πόρνη, σε θεωρούσα, εξ΄ αρχής...:P

Συγγνώμη, αλλά "το φώναζαν" και οι άλλοι (νομίζω ότι το είπε και ο Γιάννης, από την αρχή...) και δε δυσκολεύτηκα να το πιστέψω καθόλου...:redface:
Παιδιά, αλήθεια σας λέω ότι η καρδιά ΔΕΝ ήταν σινιάλο. Ως προς αυτό τουλάχιστον σας είπα την αλήθεια. :P
Τα σινιάλα μου ήταν όλα τα ομόρριζα της λέξης φως (με διττή σημασία: αφενός τον Φώτη που στο προηγούμενο ήταν πόρνη, αφετέρου το κόκκινο φωτάκι του εργασιακού μου χώρου...), η φράση "κοιμάμαι τον ύπνο του... αδίκου", τα "δεν μου κάθεται" και ότι από κάποια φάση και μετά άρχισα να ψηφίζω μόνο με κόκκινο. Αλλά η καρδιά ΔΕΝ ήταν σινιάλο :lol: Τυχερός ήταν ο Γιάννης.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
Η Eclipse πάντως έπαιζε περίεργα. Σε κάποια φάση ήμουν σίγουρος ότι ήταν Μαφιόζα...
Να είναι ειλικρινής φερόμουν λίγο περίεργα στην αρχή για να γίνει λιγο μπέρδεμα αν με υποψιάζεστε και καταλάβω με καποιον τρόπο ποιοι είναι οι μαφιόζοι. Όμως δεν καταλάβαινα τιποτα μετά και νευριαζα 🫣🥲
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,639 μηνύματα.
Να είναι ειλικρινής φερόμουν λίγο περίεργα στην αρχή για να γίνει λιγο μπέρδεμα αν με υποψιάζεστε και καταλάβω με καποιον τρόπο ποιοι είναι οι μαφιόζοι. Όμως δεν καταλάβαινα τιποτα μετά και νευριαζα 🫣🥲
Μα δεν καταλαβαίνεις πόσο με είχες μπερδέψει. Στη φάση που είχες την τιμή να περάσεις τη νύχτα μαζί μου είχα πειστεί ότι είσαι αθώα. Μετά πάλι είχα υποψίες. Δεν έγινε και δολοφονία εκείνη τη μέρα, και σκέφτηκα ότι μπορεί να προσπάθησες να με δολοφονήσεις όσο κοιμόμουν μαζί σου.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Παιδιά, αλήθεια σας λέω ότι η καρδιά ΔΕΝ ήταν σινιάλο. Ως προς αυτό τουλάχιστον σας είπα την αλήθεια. :P
Τα σινιάλα μου ήταν όλα τα ομόρριζα της λέξης φως (με διττή σημασία: αφενός τον Φώτη που στο προηγούμενο ήταν πόρνη, αφετέρου το κόκκινο φωτάκι του εργασιακού μου χώρου...), η φράση "κοιμάμαι τον ύπνο του... αδίκου", τα "δεν μου κάθεται" και ότι από κάποια φάση και μετά άρχισα να ψηφίζω μόνο με κόκκινο. Αλλά η καρδιά ΔΕΝ ήταν σινιάλο :lol: Τυχερός ήταν ο Γιάννης.
Εγώ δεν ειδα τίποτα από αυτά. Απλά έπαιζες πολύ passive agressive για πολίτης και ψήφισες τον Γιαννη όταν είδες μπούγιο. Απλά κάποια στιγμή επειδή κόλλησες στην υδροχόο και αυτή άρχισε να λέει για μαφιες με τον Γιαννη λέω βρε μπας και ηταν αυτος ο πληρ. Ήταν στο δεύτερο σενάριο που ευτυχώς δεν ακολούθησα
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,639 μηνύματα.
Απλά έπαιζες πολύ passive agressive για πολίτης και ψήφισες τον Γιαννη όταν είδες μπούγιο.
Δεν βαριέσαι. Τουλάχιστον έπαιξα αυτή τη φορά :P
Ήταν στο δεύτερο σενάριο που ευτυχώς δεν ακολούθησα
Κακώς, πολύ κακώς!!
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,639 μηνύματα.
Σκέφτομαι τώρα ότι αν είχα κοιμηθεί μία μέρα νωρίτερα με τη @BaSO4 θα ήταν πολύ διαφορετική η εξέλιξη γιατί ο Μεμε θα είχε πεθάνει εκείνη τη μέρα...
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,916 μηνύματα.
@ultraviolence Ησουν excellent , marvelous absolutely fabulous . Κερδισες τον ρολο της ματινας συγγραφεας
1726510676784.png


Συγχαρητηρια πολίτες ,

Οι κινησεις της Βασως ηταν πραγματι κομβικες , και με τον χρησμο στην ουσια πηρε και τον ρολο του πληροφοριοδοτη πανω της .

Θα σας ηθελα λιγο πιο ενεργους , ανακοινωντουσαν οι δολοφονιες περνουσε ωρα μεχρι να αρχισετε να τις επεξεργαζεστε . Με εξαιρεση την @Υδροχόος που αν και εκανε καποια λαθακια θεωρω - κυριως με τις καρτες - ηταν παντα ενεργη και εδινε τις σκεψεις της απλοχερα , που αυτο ειναι το ζητουμενο . Για το 1ο παιχνιδι ησουν πολυ καλη , μακαρι να ειχες παιξει στο προηγουμενο πιστευω θα το ειχες ευχαριστηθει ακομα παραπανω . Εφυγαν νωρις και ο γιαννης με την ριντερ , πιστευω αν εμεναν λιγο παραπανω θα βλεπαμε ενδιαφερουσες συζητησεις . Τωρα κυριως υδροχοος και μεμε εδιναν μια ζωντανια νομιζω

Οταν ειδα την ανακοινωση της δολοφονιας του Ποιροτ , θεωρησα οτι η μαφια τα παρατησε και θελει να τελειωνει γρηγορα . Νομιζω δεν υπηρχε ανθρωπος που δεν ειχε καταλαβει ποιος ηταν η πορνη :loltooth: Αλλα ενταξει , @Kate1914 συγκριτικα με την προηγουμενη φορα διαχειριστηκες καποιες καταστασεις καλυτερα. Θελω να σε δω και πολιτη καποια στιγμη
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Την Kate1914 την είχα υποπτευτεί αρκετά γιατί για κάποια στιγμή όταν στριμώχναμε την Reader κάρφωσε την Κέιτ και πίστεψα πως είναι η πληροφοριοδότρια αλλά φρόντισε να πετάξει αψυχολόγητα την νεκροφάνεια στη Βάσω (άσχετα αν μας βγήκε σε καλό εν τέλει) και ξαναγύρισαν οι υποψίες μου. + η συμπεριφορά της πάλι εμπειρικά δεν με κολλούσε για την Κέιτ που περίμενα αν ήταν πολίτης (όπως όταν ήταν ΔΑ στο προηγούμενο).
Αυτή η συμπεριφορά με έκαψε και τις δύο φορές...
Γενικά όμως τι περιμένατε; Επειδή είχε ειπωθεί και την άλλη φορά αυτό. Να μιλάω περισσότερο;
Ειλικρινά το ρωτάω, το έχω απορία. Τόσο τη φήμη της πολυλογούς έχω πια εδώ μέσα; :P
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,639 μηνύματα.
Αυτή η συμπεριφορά με έκαψε και τις δύο φορές...
Γενικά όμως τι περιμένατε; Επειδή είχε ειπωθεί και την άλλη φορά αυτό. Να μιλάω περισσότερο;
Ειλικρινά το ρωτάω, το έχω απορία. Τόσο τη φήμη της πολυλογούς έχω πια εδώ μέσα; :P
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ σε περίμενα πιο ενεργή και μου φαινόταν παράξενο αυτό
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top