Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,945 μηνύματα.
Παιδιά να ενημερώσω πως διαβάζω τα υπόλοιπα μηνύματα του thread και θα απαντήσω λίαν συντόμως. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,664 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,945 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Παιδιά να ενημερώσω πως διαβάζω τα υπόλοιπα μηνύματα του thread και θα απαντήσω λίαν συντόμως. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
Έλα Τσοτσι μου επιτέλους. Κανε κάτι γιατι αν δεν απαντήσεις με κάποια λογική είμαι ύποπτος *facepalm*
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,242 μηνύματα.
Με συγχωρείτε ; Ώρα για ορθογραφικά είναι, όταν "καιγόμαστε" ;

Και να με συμπαθάτε, δηλαδή...

Ζήτησες κατανόηση, Τζότζι μου, δείξε την κιόλας...
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,945 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,945 μηνύματα.
Με συγχωρείτε ; Ώρα για ορθογραφικά είναι, όταν "καιγόμαστε" ;

Και να με συμπαθάτε, δηλαδή...

Ζήτησες κατανόηση, Τζότζι μου, δείξε την κιόλας...
Μην αγχώνεσαι. Το εννοώ. Δεν καιγόμαστε. Έχω καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,242 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι. Το εννοώ. Δεν καιγόμαστε. Έχω καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα.
Έχεις καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα ; Και πότε, βρε κορίτσι μου καλό, θα τα παραθέσεις ;

Δεν είναι η πρώτη φορά που έρχεσαι...στο παρά πέντε, κυριολεκτικά.

Εντάξει, είσαι πανέμορφη (κάνεις άνετα για VIP...), αλλά δε γίνεται να τάζουμε λαμπάδα για να σε δούμε...
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,945 μηνύματα.
Έχεις καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα ; Και πότε, βρε κορίτσι μου καλό, θα τα παραθέσεις ;

Δεν είναι η πρώτη φορά που έρχεσαι...στο παρά πέντε, κυριολεκτικά.

Εντάξει, είσαι πανέμορφη (κάνεις άνετα για VIP...), αλλά δε γίνεται να τάζουμε λαμπάδα για να σε δούμε...
Στέλνω φιλάκια πολλά <3 Θα τα παραθέσω σύντομα. Το υπόσχομαι.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
Για να εχω μια ολοκληρωμένη άποψη θα περιμένω την @Joji για να ψηφίσω
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,242 μηνύματα.
Ψηφίζω Joji


Απέκλεισα κάποιο άτομο που υποπτευόμουν, λόγω μιας φλασιάς που μου ήρθε πριν λίγη ώρα, αναφορικά με την ασυλία και τον Memetchi (που τον θεωρώ πλέον...πολίτη : ο οποίος αν έκανε κι αυτό που υποπτεύομαι, από την πρώτη μέρα, είναι τέρμα βοηθητικός - και πολύ σωστά πανέξυπνος, όπως είχα καταλάβει...)...
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Σε κάθε περίπτωση, είμαι πολύ δύσπιστη απέναντί της. Ίσως και άδικα...

Μα πολίτης...και να εξαφανίζεται ; Λίγο περίεργο. Μα όχι απίθανο (ειδικά αν συντρέχουν σοβαροί λόγοι...)...
Κοίτα, όπως το βλέπω εγώ, ακόμα και μαφία να είναι, αν πάμε στον Ουριηλ ή σε εσάς, πάλι θα γλιτώσει. Όμως αν γλιτώσει επειδή έχουμε δείξει κατανόηση στην απουσία της, θα είναι μια άδικη νίκη θεωρώ. Οπότε έτσι πορεύομαι.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,664 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,242 μηνύματα.
Κοίτα, όπως το βλέπω εγώ, ακόμα και μαφία να είναι, αν πάμε στον Ουριηλ ή σε εσάς, πάλι θα γλιτώσει. Όμως αν γλιτώσει επειδή έχουμε δείξει κατανόηση στην απουσία της, θα είναι μια άδικη νίκη θεωρώ. Οπότε έτσι πορεύομαι.
Αν ακόμα και τώρα δε μου έχεις εμπιστοσύνη, λυπάμαι που θα το πω αλλά κάτι (θα) σημαίνει...
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Αν ακόμα και τώρα δε μου έχεις εμπιστοσύνη, λυπάμαι που θα το πω αλλά κάτι (θα) σημαίνει...
Άλλαξε κάτι και δεν το είδα; Παραμένω στο ότι είναι ένας από τους 3 σας κατά πάσα πιθανότητα και ξεκαθάρισα ότι αν είναι η Βάσω τότε δεν μπορώ να κάνω κάτι που η Ριντερ μας κατέστρεψε, όπως επίσης αν είναι η Τζοτζι που αποφασίσαμε να δείξουμε κατανόηση σε αυτό που μας ζήτησε. Ο,τι λεω είναι ξεκάθαρο.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,242 μηνύματα.
Άλλαξε κάτι και δεν το είδα; Παραμένω στο ότι είναι ένας από τους 3 σας κατά πάσα πιθανότητα και ξεκαθάρισα ότι αν είναι η Βάσω τότε δεν μπορώ να κάνω κάτι που η Ριντερ μας κατέστρεψε, όπως επίσης αν είναι η Τζοτζι που αποφασίσαμε να δείξουμε κατανόηση σε αυτό που μας ζήτησε. Ο,τι λεω είναι ξεκάθαρο.
Άλλαξε, ναι.

Από εκεί που σε θεωρούσα αντίπαλο (άρα μαφιόζο...) σε θεωρώ δικό μας άτομο...

Αν αυτό δε σου λέει κάτι, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο...
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Άλλαξε κάτι και δεν το είδα; Παραμένω στο ότι είναι ένας από τους 3 σας κατά πάσα πιθανότητα και ξεκαθάρισα ότι αν είναι η Βάσω τότε δεν μπορώ να κάνω κάτι που η Ριντερ μας κατέστρεψε, όπως επίσης αν είναι η Τζοτζι που αποφασίσαμε να δείξουμε κατανόηση σε αυτό που μας ζήτησε. Ο,τι λεω είναι ξεκάθαρο.
Μα και να την έφερε πίσω η Ριντερ δεν κάνει την Βάσω αυτόματα πολίτη. Αν είναι μαφιοζα και δεν το καταλάβουμε λάθος του κεφαλιού μας.

Η Ριντερ είπε εμένα Τζοτζι και Πουαρο ως αθώους και για να έφερε την Βάσω θα την θεωρεί κι εκείνη αθωα. Ας μην την πιάνουμε άλλο στο στόμα γιατί βλέπω να μας πετάει καρέκλες μαζί με τον Γιάννη και τον Πουαρό εκεί που είναι (την Κειτ δεν την τοποθετώ γιατί μάλλον θα είναι στα Γιάννενα να ψαρεύει)
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Άλλαξε, ναι.

Από εκεί που σε θεωρούσα αντίπαλο (άρα μαφιόζο...) σε θεωρώ δικό μας άτομο...

Αν αυτό δε σου λέει κάτι, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο...
όχι δεν μου λέει γιατί μπορεί να μπλοφάρεις για να ακολουθήσουμε το σχεδιό σου. Δεν μπορείτε και οι τρεις να λέτε την αλήθεια
Μα και να την έφερε πίσω η Ριντερ δεν κάνει την Βάσω αυτόματα πολίτη. Αν είναι μαφιοζα και δεν το καταλάβουμε λάθος του κεφαλιού μας.
Όχι Ουριηλ, δεν συμφωνώ. Αν είχαμε διώξει μια μαφιόζο και την έφερε πίσω ενώ μπορούσε να φέρει τον Γιάννη που ως μάγισσα είδε ότι τον δολοφόνησαν (μόνο η μάγισσα αλλιώς μπορεί να σκοτώσει), τότε είναι δικό της λάθος. Θεώρησε εσάς αθώους επειδή εσείς δεν τη ψηφίσατε. Μάγισσα ήταν, όχι πληροφοριοδότης να έχει κάτι σίγουρο τη δεύτερη μέρα. Δεν μπορούμε εμείς να φορτωθούμε την ενδεχόμενη επαναφορά ενός μαφιόζου σε παιχνίδι 10 ατόμων.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,242 μηνύματα.
όχι δεν μου λέει γιατί μπορεί να μπλοφάρεις για να ακολουθήσουμε το σχεδιό σου. Δεν μπορείτε και οι τρεις να λέτε την αλήθεια
Ναι...και σας "παίζω όλους στα δάχτυλα". Είναι και η εμπειρία μου στο Παλέρμο τέτοια, που μου επιτρέπεται να το κάνω...

Άκου τί λες...

Βλέπεις όμως, τώρα, κι εσύ και όλοι που μιλούσατε για επιχειρήματα ότι έρχεται αργά ή γρήγορα ή ώρα...που δεν μπορείτε "να στριμώξετε" κάποιον μόνο με αυτά ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top