Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
@Chem2000 μπορείς να μου πεις τι είδες και με ψήφισες τελικά; Είναι πολύ ύποπτο ότι μπήκες πάλι πριν το τέλος και έριξες μια ψήφο χωρίς αιτιολόγηση. Το ίδιο έκανες και τις άλλες μέρες και όλοι σε περιμέναμε
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Πως θα καταλάβετε ότι είναι μαφιοζα χωρίς τυμβω; Τώρα με ψήφισε για ισοψηφία ενώ πριν ένα λεπτό με έδωσε δίκαιο
Θεωρώ ότι έχεις περισσότερες πιθανότητες να είσαι αθώος από τον Ultra, ναι. Αλλά παραμένει μια υποψία στο μυαλό μου αφού σε ανέφερε η ίδια η πληροφοριοδότης.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Πως θα καταλάβετε ότι είναι μαφιοζα χωρίς τυμβω; Τώρα με ψήφισε για ισοψηφία ενώ πριν ένα λεπτό με έδωσε δίκαιο
Όποτε και αν πέσει η τυμβωρυχία...

Εγώ για την ώρα το παίζω safe, είμαι σίγουρος πως η κόντρα Ουριήλ/μεμέτσι-Ούλτρα κρύβει μαφία. Όμως δεν γνωρίζω το ποια μεριά και για την ώρα ψηφίζω τη μόνη που υποπτεύομαι με πενιχρές αποδείξεις (ελπίζουμε να μην έκανε απλά χαζομάρα με την διπλή στην Queenara και μας κάψει όλους μαζί με τον εαυτό της).
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.
Θεωρώ ότι έχεις περισσότερες πιθανότητες να είσαι αθώος από τον Ultra, ναι. Αλλά παραμένει μια υποψία στο μυαλό μου αφού σε ανέφερε η ίδια η πληροφοριοδότης.
Και προτιμάς να φύγει ένας από τους δυο μας γιατί; Πες ότι σώζεις τον εαυτό σου τώρα απλά.
Όποτε και αν πέσει η τυμβωρυχία...
τότε θα είναι αργά γιατί βλέπεις ότι ο Ουλτρα ξέρει να σας παραπλανεί.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Σε δεκαπέντε λεπτά θα φανούν πολλά.

Ελπίζω στα 2 παιδιά που ψήφισαν άλλους να διαλέξουν έστω έναν από τους 2.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Και προτιμάς να φύγει ένας από τους δυο μας γιατί; Πες ότι σώζεις τον εαυτό σου τώρα απλά.
Ξέρω τον ρόλο μου, αλλά δεν ξέρω με βεβαιότητα τον δικό σου. Νοιάζομαι όμως για τους πολίτες και αν θες να το αποδείξω, πολύ καλά.
Από τη στιγμή που δεν μπορώ να ψηφίσω τον εαυτό μου αλλάζω ψήφο σε @Pak.
Συγγνώμη Pak, ήταν στην τύχη.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 29/8
  1. American Economist --> Reader
  2. BeatrixKiddo --> Reader
  3. Chem2000 --> Memetchi
  4. giannhs2001 --> Reader
  5. Hased Babis --> Memetchi
  6. Joji --> Memetchi
  7. juanium --> Reader
  8. Memetchi --> Reader
  9. Micro --> Memetchi
  10. nearos --> Reader
  11. Pak --> Ουριήλ
  12. Reader --> Pak
  13. ultraviolence --> Memetchi
  14. Ουριήλ --> ultraviolence (x2)


Ψήφοι
6 Reader
5 Memetchi
1 Pak
1 Ουριήλ


Η χώρα των φαντασμάτων
Kate1914 - Ψηφοφορία
Joji - Δολοφονία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Απουσίες [Ιατρός]


Απουσίες
Queenara #1, #2

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Ουριήλ
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Πολλά ίσως παιχτούν στην παράταση πάλι με κάρτες και έτσι. Να δούμε.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 29/8
  1. American Economist --> Reader
  2. BeatrixKiddo --> Reader
  3. Chem2000 --> Memetchi
  4. giannhs2001 --> Reader
  5. Hased Babis --> Memetchi
  6. Joji --> Memetchi
  7. juanium --> Reader
  8. Memetchi --> Reader
  9. Micro --> Memetchi
  10. nearos --> Reader
  11. Pak --> Ουριήλ
  12. Reader --> Pak
  13. ultraviolence --> Memetchi
  14. Ουριήλ --> ultraviolence (x2)


Ψήφοι
6 Reader
5 Memetchi
1 Pak
1 Ουριήλ


Η χώρα των φαντασμάτων
Kate1914 - Ψηφοφορία
Joji - Δολοφονία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Απουσίες [Ιατρός]


Απουσίες
Queenara #1, #2

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Ουριήλ
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
Το θέμα ανοίγει 20:05 και κλειδώνεται 20:10. Μπορείτε να αλλάξετε μόνο μία φορά την ψήφο σας χωρίς αιτιολόγηση. Η μόνη κάρτα που μπορείτε να παίξετε είναι η ακύρωση ψήφου. Ο @Ουριήλ δεν μπορεί να αλλάξει ψήφο, λόγω της κάρτας επιπλέον ψήφου.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,285 μηνύματα.
αλλαζω ψηφο Ουριηλ
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.
Έχουμε ισοψηφία μεταξύ Memetchi και Reader. Επομένως, πάμε σε παράταση; Μπα... Ανάμεσα στις ψήφους που πήραν οι παίκτες, κρύβεται και η ψήφος του δημάρχου, η οποία σε περίπτωση ισοψηφίας, μετράει διπλή. Ο δήμαρχος, λοιπόν, ψήφισε...
Λίγο ακόμα...
Memetchi. Επομένως, ο Memetchi μας αποχαιρετάει για τη χώρα των φαντασμάτων, έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Η τελική λίστα της ημέρας:

Ψηφοφορία για Πέμπτη 29/8
  1. American Economist --> Reader
  2. BeatrixKiddo --> Reader
  3. Chem2000 --> Memetchi
  4. giannhs2001 --> Reader
  5. Hased Babis --> Memetchi
  6. Joji --> Memetchi
  7. juanium --> Reader
  8. Memetchi --> Reader
  9. Micro --> Memetchi
  10. nearos --> Ουριήλ
  11. Pak --> Ουριήλ
  12. Reader --> Pak
  13. ultraviolence --> Memetchi
  14. Ουριήλ --> ultraviolence (x2)


Ψήφοι
5 Memetchi
5 Reader
2 Ουριήλ
1 Pak



Η χώρα των φαντασμάτων
Kate1914 - Ψηφοφορία
Joji - Δολοφονία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Απουσίες [Ιατρός]


Απουσίες
Queenara #1, #2

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Ουριήλ
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,657 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Συγγνώμη, μου λέτε ότι τζάμπα θυσιάστηκα και ετοίμασα ένα σεντόνι με επικά τελευταία λόγια;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,276 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,910 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,319 μηνύματα.
Κάκιστο αυτό που συνέβη μόλις. Θα έλεγα το ίδιο και αν ήταν ο ultraviolence στη θέση του Memetchi. Η μεταξύ τους κόντρα κρύβει σίγουρα μαφία αλλά ΔΕΝ είναι ακόμα ορατό το ΠΟΙΟΣ είναι. Ο Ούλτρα έχει εξασφαλίσει την στήριξη δύο πολιτών με υψηλές θέσεις (ο Αυτοκράτορας τον έσωσε σήμερα από τον τάκο και ο Δήμαρχος εψήφισε σύμφωνα με την λογική του ούλτρα). Δεν είμαι βέβαιος για το κατά πόσο αξίζει κάτι τέτοιο να συμβεί.

Η σωτηρία της Reader σήμερα δεν νομίζω να είναι για καλό των πολιτών και φοβάμαι πως βιαστήκαμε αρκετά. Ήταν αψυχολόγητο αυτό που συνέβη. Μην βιαστεί αυτός που έχει την τυμβωρυχίας να ξεκάνει τον Μεμέτσι μέχρι να σιγουρευτούμε. Ακόμα και αν τσακίζαμε σήμερα αθώο πολίτη (Reader) θα ήταν ένα βήμα πίσω για να κάνουμε μετέπειτα δύο μπροστά. Τώρα αυτό που συνέβη είναι ρώσσικη ρουλέτα, είτε διώξαμε έναν μαφιόζο είτε είμαστε θύματα πλάνης... Προσοχή στις επόμενες κινήσεις.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,285 μηνύματα.
Κάκιστο αυτό που συνέβη μόλις. Θα έλεγα το ίδιο και αν ήταν ο ultraviolence στη θέση του Memetchi. Η μεταξύ τους κόντρα κρύβει σίγουρα μαφία αλλά ΔΕΝ είναι ακόμα ορατό το ΠΟΙΟΣ είναι. Ο Ούλτρα έχει εξασφαλίσει την στήριξη δύο πολιτών με υψηλές θέσεις (ο Αυτοκράτορας τον έσωσε σήμερα από τον τάκο και ο Δήμαρχος εψήφισε σύμφωνα με την λογική του ούλτρα). Δεν είμαι βέβαιος για το κατά πόσο αξίζει κάτι τέτοιο να συμβεί.

Η σωτηρία της Reader σήμερα δεν νομίζω να είναι για καλό των πολιτών και φοβάμαι πως βιαστήκαμε αρκετά. Ήταν αψυχολόγητο αυτό που συνέβη. Μην βιαστεί αυτός που έχει την τυμβωρυχίας να ξεκάνει τον Μεμέτσι μέχρι να σιγουρευτούμε. Ακόμα και αν τσακίζαμε σήμερα αθώο πολίτη (Reader) θα ήταν ένα βήμα πίσω για να κάνουμε μετέπειτα δύο μπροστά. Τώρα αυτό που συνέβη είναι ρώσσικη ρουλέτα, είτε διώξαμε έναν μαφιόζο είτε είμαστε θύματα πλάνης... Προσοχή στις επόμενες κινήσεις.
Ειχα προσπάθησα να το παω ισοψηφία για παράταση να δώσουμε την ευκαιρία και στους δυο να μιλησουν υπο περισσότερη πίεση.
Μακαρι να υπηρξε τροπος να μαθευτεί πιο εύκολα η ταυτότητα..
@ultraviolence πως προτείνεις να συνεχισουμε ενω ο μεμετσι ετοιμαζει τα τελευταια λογια
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί να θέλεις να θυσιαστείς , τι θα προσέφερε η θυσία σου ;
Την απόδειξη ότι είμαι πολίτης και κυρίως την δυνατότητα να επιλέξετε ανάμεσα στα άτομα που ανέφερε ως υπόπτους η Ραφαέλα. Θα έφευγα εγώ σήμερα που έτσι κι αλλιώς θεωρούμαι μαφιόζος, άρα θα έπαιρνα πόδι αργά ή γρήγορα, και θα γινόταν αύριο ψηφοφορία ανάμεσα σε ultra και memetchi.
Αλλά τελικά ο δήμαρχος ψήφισε τον memetchi, ο nearos άλλαξε ψήφο τελευταία στιγμή, έγινε ισοψηφία και η ψήφος του δημάρχου μέτρησε διπλή.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top