Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,296 μηνύματα.
Αλλάζω την ψήφο μου σε Memetchi λογω υπεκφυγής των ερωτήσεών μου, αλλοίωση μηνυμάτων της πληροφοριοδότριας.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Δεν ακούγεται πολύ πειστικό… το ότι σε ψήφισε επειδή ψήφισες πρώτος είπαμε ήταν η αφορμή της για να μας δώσει το πρώτο χιντ για τον μαφιόζο που ξέρει. Μετά σε βάζει και στη λίστα. Δυο φορές το όνομα σου λοιπόν και εμείς καθόμαστε και λέμε τα ίδια και τα ίδια
Δεν θα ξαναπώ πάλι τα ίδια με πριν.
Επισης να θυμίσω τον Ουλτρα να συμφωνεί με τον Πουαρώ ξεκάθαρα και λίγο πριν το τέλος να ζητάει από τον Γιάννη για τη γνώμη του χωρίς λόγο, ήταν πρώτη μερα, τον ήξερε ναι από εχθές τι παίκτης είναι; Λίγη ώρα μετά ο ΔΑ ανταλλάζει τις ψήφους και προσπαθεί να τον βγάλει έξω . Αν αυτό δεν ήταν σινιάλο σε ποιον να επιτεθεί τότε τι ήταν;
Έχουν πάρει ένα ένα τα μηνύματα μου τώρα εν τω μεταξύ :lol:
Δεν σημαίνει ότι ήθελα τη γνώμη του για καλό λόγο απαραίτητα... πρώτος γύρος ηταν
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.
Αλλάζω την ψήφο μου σε Memetchi λογω υπεκφυγής των ερωτήσεών μου, αλλοίωση μηνυμάτων της πληροφοριοδότριας.
Πες μου τι δεν απάντησα σε παρακαλώ, είναι πολλά τα μηνύματα. Δεν αλλοίωσα τίποτα, έτσι το διάβασα εγώ. Αντίθετος ο Ουλτρα πιάνεται από το κόμμα ενώ δεν φέρνει σε τίποτα αντίρρηση. Δυο φορές τον ονομάτισε. Πες μας γιατί το έκανε αυτό;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
Αγαπητή ΣΕ,

Εκφράζω την δυσαρέσκεια μου. Είμαι ο μόνος από κινητό που δεν παραπονιέται και τηρεί τον κανονισμό των μεγάλων γραμμάτων και πάλι δεν μετρήσατε ποτέ τη ψήφο μου :skull:
Συγγνώμη. :redface:

Ο αυτοκράτορας επέλεξε σήμερα να δώσει ασυλία στον ultraviolence. Όσοι τον έχετε ψηφίσει θα πρέπει να αλλάξετε την ψήφο σας, δεν παίρνετε όμως απουσία εάν δεν το κάνετε.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 29/8
  1. American Economist
  2. BeatrixKiddo --> Ουριήλ
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> Reader
  5. Hased Babis --> Memetchi
  6. Joji --> Memetchi
  7. juanium --> Reader
  8. Memetchi --> ultraviolence
  9. Micro --> Memetchi
  10. nearos --> Memetchi
  11. Pak --> Ουριήλ
  12. Reader --> Memetchi
  13. ultraviolence --> Memetchi
  14. Ουριήλ --> ultraviolence (x2)


Ψήφοι
6 Memetchi
2 Ουριήλ
2 Reader


Η χώρα των φαντασμάτων
Kate1914 - Ψηφοφορία
Joji - Δολοφονία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Απουσίες [Ιατρός]


Απουσίες
Queenara #1, #2

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Ουριήλ
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.
Έχουν πάρει ένα ένα τα μηνύματα μου τώρα εν τω μεταξύ :lol:
Δεν σημαίνει ότι ήθελα τη γνώμη του για καλό λόγο απαραίτητα... πρώτος γύρος ηταν
Και το σινιάλο μον αμι ένα μήνυμα είναι, το τι περιέχει μας ενδιαφέρει
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Και το σινιάλο μον αμι ένα μήνυμα είναι, το τι περιέχει μας ενδιαφέρει
Μον αμι. Όπως ακριβώς με λέει η πόρνη ο Ουριήλ σε τόσα μηνύματα παραπάνω. Και γράφει και τη λέξη σινιαλο μαζί.

Του δείχνει ότι έχει πιάσει το σήμα που του πασαρε ο Ουριήλ η πόρνη παραπάνω, για το τι ρόλο βαράω.

Καλά τι κάνετε σήμερα ρε;; Κρατηθειτε λίγο πριν ποσταρετε 😂😂
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Θα ψηφίσω τον εαυτό μου στο τέλος να ησυχάσω.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,296 μηνύματα.
Πες μου τι δεν απάντησα σε παρακαλώ, είναι πολλά τα μηνύματα. Δεν αλλοίωσα τίποτα, έτσι το διάβασα εγώ. Αντίθετος ο Ουλτρα πιάνεται από το κόμμα ενώ δεν φέρνει σε τίποτα αντίρρηση. Δυο φορές τον ονομάτισε. Πες μας γιατί το έκανε αυτό;
Σε ρώτησα, γιατί χρησιμοποίησες το γεγονός οτι στην 7η σελίδα μήυνμα 121 χρησιμοποιείς ως αποδεικτικό στοιχείο αυτό
Επίσης, διακρίνω μια έμμεση υπεράσπιση στην Kate χμ χμ χμ, θα φανεί
ενώ απο την πρώτη μέρα δεν γνωρίζαμε καθόλου τι ηταν η κειτ και το μονο που ειχανε πιάσει ήτανε οτι άργησε να μιλήσει.

Ο ούλτρα ηταν πρωτοπόρος ενάντια στην Κειτ απο την στιγμή που ξεκίνησαν τα περίεργα της.

επίσης περίμενα για ενα άτομο που ειναι τοσο κολλημενος στη λεπτομέρεια σε σημείο να παρατηρήσει το "χμ χμ χμ" και αλλα μικροπραγματα, να καταλάβει πόση μεγάλη διαφορά κανει ενα κόμα στην πρόταση. Ισως οτ ήξερες και για αυτό το παράλειψες.

Πες μου ομως, η ραφαελα ρητα, πρωτη μέρα ψηφίζει τον ουλτρα.
Μετά λέει "δεν εχω αθωωσει τον φώτη"
Δε πιστεύω να είπε κατι για σένα, άρα γιατι στο ξεκάρφωτο να σε προσθέσει στη λίστα;;;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.
Γιατι δεμ απαντάς στο οτι προσπαθείς να επιβάλλεις μια κατηγορία με δεδομένα προ 4ημερων στα δεδομενα του σημερα;
Παραθέτω αυτά που δείχνουν ότι Α) η Ραφαέλα σας έδειξε ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ότι είναι ύποπτος.
Β) Για να δείτε ότι υπερασπίστηκε και Κειτ και Πουαρώ στις αρχες

Γ) ότι ζήτησε ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ τη γνώμη του Γιάννη και μισή ώρα μετά ο Γιάννης μπαίνει στο στόχαστρο του ΔΑ. Άρα αυτό μπορεί να ήταν το σινιάλο από τη μαφία ώστε να ξέρει που να δράσει.
Ο ούλτρα ηταν πρωτοπόρος ενάντια στην Κειτ απο την στιγμή που ξεκίνησαν τα περίεργα της
Άρχισε να την κατηγορεί αφού έκαψε την ιδιότητα του ΔΑ και αφού ήδη ήταν πολλές φορές ψηφισμένη. Δεν του χρειαζόταν άλλο. Απλά θα την έκαιγε για να βγει αυτός αθώος όπως τώρα και να πει ορίστε σας έφερε τη ΔΑ.
Πες μου ομως, η ραφαελα ρητα, πρωτη μέρα ψηφίζει τον ουλτρα.
Μετά λέει "δεν εχω αθωωσει τον φώτη"
Δε πιστεύω να είπε κατι για σένα, άρα γιατι στο ξεκάρφωτο να σε προσθέσει στη λίστα;;;
Με έβαλε επειδή την ψήφισα τη δεύτερη μέρα. Τον Ουλτρα τον αναφέρει ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ συνεχόμενα
επίσης περίμενα για ενα άτομο που ειναι τοσο κολλημενος στη λεπτομέρεια σε σημείο να παρατηρήσει το "χμ χμ χμ" και αλλα μικροπραγματα, να καταλάβει πόση μεγάλη διαφορά κανει ενα κόμα στην πρόταση. Ισως οτ ήξερες και για αυτό το παράλειψες
όχι έτσι το διάβασα, θέλετε να το πάρετε αυτό και όχι ΤΟΣΑ που σας γράφω;

Έχω γίνει Πουπη σήμερα γιατί δεν βλέπετε τα σημαντικά
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Πάντως κρατάμε το ότι Reader (ύποπτη μαφιόζα) μαζί με Ουριήλ και Memetchi κατευθύνθηκαν προς ultraviolence και ο Ουριήλ μάλιστα σπατάλησε την δεύτερη κάρτα του (κάπου ειπώθηκε πως έχει άλλη μια κάρτα και αυτό είναι λάθος, είχε την ακύρωση ψήφου και την επιπλέον ψήφο που έκαψε σήμερα, την ακύρωση ψήφου νομίζω την έχει ακόμα γιατί πήγε να την ρίξει στην Reader αλλά το είχα κάνει εγώ πρώτα).

Αν ο ultraviolence δικαιωθεί τότε με την μια έχουμε σχεδόν όλη την μαφία στο πιάτο. Πρέπει να μαθευτεί κάπως ο ρόλος του Ούλτρα χωρίς να φύγει ιδανικά.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Πάντως κρατάμε το ότι Reader (ύποπτη μαφιόζα) μαζί με Ουριήλ και Memetchi κατευθύνθηκαν προς ultraviolence και ο Ουριήλ μάλιστα σπατάλησε την δεύτερη κάρτα του (κάπου ειπώθηκε πως έχει άλλη μια κάρτα και αυτό είναι λάθος, είχε την ακύρωση ψήφου και την επιπλέον ψήφο που έκαψε σήμερα, την ακύρωση ψήφου νομίζω την έχει ακόμα γιατί πήγε να την ρίξει στην Reader αλλά το είχα κάνει εγώ πρώτα).
Πώς είναι λάθος αφού την κρατά ακόμη; Δες το ποστ της ΣΕ: Μια κάρτα φαίνεται να έχει ενεργοποιήσει. Νομίζω η ακύρωση ψήφου του δεν θεωρήθηκε valid.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.
Αν ο ultraviolence δικαιωθεί τότε με την μια έχουμε σχεδόν όλη την μαφία στο πιάτο. Πρέπει να μαθευτεί κάπως ο ρόλος του Ούλτρα χωρίς να φύγει ιδανικά
Ο Ουλτρα τόση ώρα δεν απαντάει σε τίποτα από τα παραπάνω. Γιατί τον έχετε στο απυρόβλητο τόσο εύκολα; Εγώ σας έγραψα παρά πολλά. Γιατί Γιάννη ζήτησε τη γνώμη σου λίγο πριν σε στοχεύσει ο ΔΑ; Είσαι η τρομερή παιχτουρα που όλοι συμβουλευόμαστε από τον πρώτο γύρο;
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Από προχθές χτυπιέμαι ότι η Ριντερ είναι η μαφιοζα που ψήφισε υπέρ του Πουαρώ στην δημοσκόπηση, ψηφίζοντας Γιάννη. Μάλλον επιλέγεις να μη διαβάζεις τα όσα γράφω. Ψάξε μηνύματα και δες, το έχω πει και στην ίδια ότι την θεωρώ μαφιοζα.
Για να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι μαφιόζος :
Ναι, αυτό που έκανα ήταν εντελώς ανόητο και με δείχνει ύποπτη, το ξέρω. Όμως, η κίνησή μου δεν ταιριάζει με κίνηση μαφιόζου, αλλά με κίνηση ΔΑ. Εσύ ειδικά που έχεις βεβαιωθεί ότι η Kate είναι η ΔΑ, πώς γίνεται να εξακολουθείς να με θεωρείς μαφιόζο;
Στους κανόνες, στην περιγραφή του ρόλου του ΔΑ το γράφει καθαρά "Στόχος του είναι να στρέψει τις υποψίες μακριά από τους δολοφόνους." Επομένως, είναι ο ΔΑ που οφείλει να προστατεύει τους μαφιόζους, όχι το αντίθετο. Αλήθεια πιστεύεις ότι αν ήμουν μαφιόζος θα ρίσκαρα να με ψηφίσετε για να σώσω τον ΔΑ; Και όχι μόνο αυτό, αλλά θα έριχνα την επόμενη μέρα την τυμβωρυχία ενώ ήξερα καλά ότι η Ραφαέλα είναι πολίτης, για να ρισκάρω να έχει την ιδιότητα είτε του ντετέκτιβ είτε του πληροφοριοδότη (πράγμα που τελικά συνέβη) και να ψηφιστεί και δεύτερος μαφιόζος με βάση τα λεγόμενά της; Με θεωρείς μαφιόζο. Θα χαντάκωνα δύο άτομα της ομάδας μου, έχοντας ήδη χάσει τον αρχιμαφιόζο, μόνο και μόνο για να σώσω την ΔΑ; Και ακόμα κι αν θα το έκανα, από τη στιγμή που οι μαφιόζοι έχουν επικοινωνία μεταξύ τους, θεωρείς πως οι υπόλοιποι θα με άφηναν;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Ο Ουλτρα τόση ώρα δεν απαντάει σε τίποτα από τα παραπάνω. Γιατί τον έχετε στο απυρόβλητο τόσο εύκολα; Εγώ σας έγραψα παρά πολλά. Γιατί Γιάννη ζήτησε τη γνώμη σου λίγο πριν σε στοχεύσει ο ΔΑ; Είσαι η τρομερή παιχτουρα που όλοι συμβουλευόμαστε από τον πρώτο γύρο;
Με βλέπετε να μην απαντάω σε τίποτα; Έχω και δύο ώρες γράφουμε ασταμάτητα κι απαντάω σε ερωτήσεις όπως επίσης θέτω και ερωτήσεις.

Το σήμα που έριξες στον Ουριηλ κάνεις πως δεν το βλέπεις; Σε ο,τι γράφω μου απαντάς, αυτό το άφησες αναπάντητο!!

Για να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι μαφιόζος :
Ναι, αυτό που έκανα ήταν εντελώς ανόητο και με δείχνει ύποπτη, το ξέρω. Όμως, η κίνησή μου δεν ταιριάζει με κίνηση μαφιόζου, αλλά με κίνηση ΔΑ. Εσύ ειδικά που έχεις βεβαιωθεί ότι η Kate είναι η ΔΑ, πώς γίνεται να εξακολουθείς να με θεωρείς μαφιόζο;
Στους κανόνες, στην περιγραφή του ρόλου του ΔΑ το γράφει καθαρά "Στόχος του είναι να στρέψει τις υποψίες μακριά από τους δολοφόνους." Επομένως, είναι ο ΔΑ που οφείλει να προστατεύει τους μαφιόζους, όχι το αντίθετο. Αλήθεια πιστεύεις ότι αν ήμουν μαφιόζος θα ρίσκαρα να με ψηφίσετε για να σώσω τον ΔΑ; Και όχι μόνο αυτό, αλλά θα έριχνα την επόμενη μέρα την τυμβωρυχία ενώ ήξερα καλά ότι η Ραφαέλα είναι πολίτης, για να ρισκάρω να έχει την ιδιότητα είτε του ντετέκτιβ είτε του πληροφοριοδότη (πράγμα που τελικά συνέβη) και να ψηφιστεί και δεύτερος μαφιόζος με βάση τα λεγόμενά της; Με θεωρείς μαφιόζο. Θα χαντάκωνα δύο άτομα της ομάδας μου, έχοντας ήδη χάσει τον αρχιμαφιόζο, μόνο και μόνο για να σώσω την ΔΑ; Και ακόμα κι αν θα το έκανα, από τη στιγμή που οι μαφιόζοι έχουν επικοινωνία μεταξύ τους, θεωρείς πως οι υπόλοιποι θα με άφηναν;
Αναφερομουν στην κίνηση σου απέναντι της Κουιναρας.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Πώς είναι λάθος αφού την κρατά ακόμη; Δες το ποστ της ΣΕ: Μια κάρτα φαίνεται να έχει ενεργοποιήσει. Νομίζω η ακύρωση ψήφου του δεν θεωρήθηκε valid.
Είναι λάθος γιατί κάποιοι υπέθεσαν πως ίσως έχει τυμβωρυχία αν είδα κάπου καλά.

Οι Κάρτες του είναι γνωστές πια.

Ο Ουλτρα τόση ώρα δεν απαντάει σε τίποτα από τα παραπάνω. Γιατί τον έχετε στο απυρόβλητο τόσο εύκολα; Εγώ σας έγραψα παρά πολλά. Γιατί Γιάννη ζήτησε τη γνώμη σου λίγο πριν σε στοχεύσει ο ΔΑ; Είσαι η τρομερή παιχτουρα που όλοι συμβουλευόμαστε από τον πρώτο γύρο;
Δεν τον έχω στο απυρόβλητο, υποψιάζομαι αρκετές κινήσεις του, όμως αυτή τη στιγμή δεν είναι ξεκάθαρο. Όσο δεν είμαι πεπεισμένος για κάποιον (όπως ήμουν με Kate και Poirot λόγω ενστίκτου) δεν θα ρισκάρω με τη ψήφο μου να τσακίσω την ομάδα μου. Χάσαμε ήδη έναν σημαντικό άνθρωπο (και δεν ξεχνώ πως μέσα στις ψήφους της Ραφαελας ήταν και ο Ουλτρα).

Το παιχνίδι περιπλέκεται γιατί μέσα στα ονόματα είναι και το δικό σου. Οπότε αν βγεις εσύ μαφία καρφώνονται μαζί σου Reader και Ουριήλ (και μάλλον εξολοθρεύεται η ομάδα των μαφιόζων) ενώ αν βγει ο ultra τότε ίσως πέσουν υποψίες προς nearos και Micro (μπορεί και σε εμένα γιατί στο μήνυμά σου διακρίνω μια ταύτιση μου με τον Ούλτρα που μελλοντικά θα μπορούσε να ρίξει τις υποψίες απάνω μου εάν ο Ούλτρα βγει όντως μαφιόζος όπως λέτε).
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Αναφερομουν στην κίνηση σου απέναντι της Κουιναρας.
Κι εγώ σε αυτό αναφερόμουν, συγγνώμη αν δεν το κατέστησα φανερό στο μήνυμά μου. Γι αυτό και σε ρωτάω πως γίνεται να εξακολουθείς να θεωρείς ότι είμαι μαφιόζος.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.
Με βλέπετε να μην απαντάω σε τίποτα; Έχω και δύο ώρες γράφουμε ασταμάτητα κι απαντάω σε ερωτήσεις όπως επίσης θέτω και ερωτήσεις.
Όχι, γράφεις ότι σωστά τα λέω αλλά υποθέτεις ότι σε ψήφισε χωρίς λόγο. Δεν έχεις τίποτα άλλο να πεις
Το σήμα που έριξες στον Ουριηλ κάνεις πως δεν το βλέπεις; Σε ο,τι γράφω μου απαντάς, αυτό το άφησες αναπάντητο!!
ο ΔΑ επαιξε την πρώτη μέρα. Δεν έγραψα τίποτα ύποπτο στον Ουριηλ την πρώτη μέρα. Αλλιώς φέρτο να το δούμε. Εσυ έγραφες με την Κειτ όμως συνεχώς πολλά παράξενα. Γιατί ζήτησες τη γνώμη του Γιάννη; Θες να μας εξηγήσεις τον λόγο;
Το παιχνίδι περιπλέκεται γιατί μέσα στα ονόματα είναι και το δικό σου. Οπότε αν βγεις εσύ μαφία καρφώνονται μαζί σου Reader και Ουριήλ (και μάλλον εξολοθρεύεται η ομάδα των μαφιόζων) ενώ αν βγει ο ultra τότε ίσως πέσουν υποψίες προς nearos και Micro (μπορεί και σε εμένα γιατί στο μήνυμά σου διακρίνω μια ταύτιση μου με τον Ούλτρα που μελλοντικά θα μπορούσε να ρίξει τις υποψίες απάνω μου εάν ο Ούλτρα βγει όντως μαφιόζος όπως λέτε).
Εσυ θα μας πεις γιατί σε ταγκαρε ο Ουλτρα μισή ώρα πριν σε στοχεύσουν; Το θεωρείς λογικό; Θεωρείτε λογικό η Ραφαέλα να τον δίνει δυο μέρες συνεχόμενα; Μέχρι και στον Ουριηλ έγραψε ότι συμφωνεί με τα πρώτα στατιστικά που τον έδιναν ένοχο. Γιατί να συμφωνήσει με κάτι άσχετα ποσοστά πρώτη μέρα; Έχετε απαντήσεις σε αυτά;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
ο ΔΑ επαιξε την πρώτη μέρα. Δεν έγραψα τίποτα ύποπτο στον Ουριηλ την πρώτη μέρα. Αλλιώς φέρτο να το δούμε. Εσυ έγραφες με την Κειτ όμως συνεχώς πολλά παράξενα. Γιατί ζήτησες τη γνώμη του Γιάννη; Θες να μας εξηγήσεις τον λόγο;
Μάλλον κανείς ότι δεν καταλάβαινεις. Δε λέω ότι ο Ουριήλ είναι ο ΔΑ, αλλά η πόρνη. Έστειλε σήμα με την Κασσάνδρα ο Ουριήλ και χρησιμοποιήσεις κάτι που λέει συχνά εκείνος για να του δείξεις ότι "οκ, το βλέπουμε κι εμείς πλέον αυτό που λες"

Να στο εξηγήσω. Στη φάση του παιχνιδιού αυτή δεν έγραφε κανείς τίποτα ουσιώδες. Εσύ νομίζω δεν είχες εμφανιστεί καν ακόμη ή είχες αυτό το μπιφ με το Φωτό που έγραφες όλες κι όλες 2 σειρές. Ήταν από τους λίγους που έδειχνε προσπάθεια να γράψει, να διαβάσει και ήθελα να δω τι σκέφτεται στην προκειμένη στιγμή. Όπως επίσης συχνά πυκνά ρωτάω κι άλλους. Έχω ρωτήσει την Joji, τον Φώτη κι έχω καλέσει πάμπολλες φορές άτομα που δεν γράφουν τόσο να πουν τη γνώμη τους. Σόρρυ αλλά ποιανού άλλου τη γνώμη να ζητούσα στην τότε φάση; Δεν γράφατε τ ι π ο τ α.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top