Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
Τα δικά σου τα ύποπτα που σου παρέθεσα, τα διάβασες ή είχες λόγο να τα αγνοήσεις; :rolleyes:
Σε ρώτησα συγκεκριμένα πράγματα στα οποία δε μου έχεις απαντήσει.
Τα εξήγησα ουλτρα, είχα και τους 2 αθώους και τα άλλαζα
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρον αυτό, θα ήθελα να μάθω γιατί το σκέφτεσαι, γιατί και εγώ έχω κάτι κατά νου.
Care to elaborate;
Τώρα να πω για την εμπειρία του στο Παλέρμο, που τον καθιστά εξαιρετικά επικίνδυνο αντίπαλο, ή θα μου έρθει καμιά ψήφος στο κεφάλι;

Επειδή έχει ξαναπαίξει αρκετές φορές Παλέρμο εδώ μέσα, έχει δει πολλές συμπεριφορές μαφιόζων και πολιτών. Από την αρχή του παιχνιδιού εξετάζει πολύ προσεκτικά τα μηνύματα,γεγονός που καθησυχάζει τους πολίτες γιατί σκεφτόμαστε πως έχουμε κάποιον παρατηρητικό με τον μέρος μας, λογικά ανησυχεί όμως τους μαφιόζους.
Και μόνο που έχει ξαναπαίξει εμπνέει εμπιστοσύνη, άρα προσεύχομαι να είναι πολίτης. Στην περίπτωση δε που είναι ο ίδιος μαφιόζος (κάτι που δεν θεωρώ πολύ πιθανό), είμαστε όλοι καταδικασμένοι.

Περνάνε οι ώρες και η Κουιναρα έχει πολλές ψήφους, δε μου αρέσει αυτό.
Ούτε εμένα αλλά δεν ξέρω ποιον άλλο να ψηφίσω, γι αυτό και δεν έχω αλλάξει την ψήφο μου.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Τα εξήγησα ουλτρα, είχα και τους 2 αθώους και τα άλλαζα
Αυτό δεν στέκει εφόσον συμφωνούσες με τα ποσοστά του Ουριηλ. Αυτό λέει και ο Ουλτρα αν θυμάμαι καλά.
Ο Ουριηλ είχε δώσει 70 στον έναν και 60 στον άλλον, υψηλά ποσοστά, δεν τους είχε δώσει 40 όπως στην Τζοτζι πχ.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
Αυτό δεν στέκει εφόσον συμφωνούσες με τα ποσα του Ουριηλ. Αυτό λέει και ο Ουλτρα αν θυμάμαι καλά.
Ο Ουριηλ είχε δώσει 70 στον έναν και 60 στον άλλον, υψηλά ποσοστά, δεν τους είχε δώσει 40 όπως στην Τζοτζι πχ.
Παιδιά είπα ότι συμφωνώ κατά πολύ με τον ουριηλ στην γενική προσέγγιση. Δεν σταθηκα 100% στους αριθμούς, τόσο στα ονόματα. Δεν θα χρεωθω τώρα τον υπολογισμό αλλού

Ήταν πάνω κάτω το ίδιο για εμένα και οι 2.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Το μόνο υπέρ του Ουριήλ είναι που έδωσε στον Poirot 70% στις υποψίες. Θα ήταν λίγο περίεργο ένας μαφιόζος να σπείρει την αμφιβολία της ενοχής στον αρχιμαφιόζο.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Παιδιά είπα ότι συμφωνώ κατά πολύ με τον ουριηλ στην γενική προσέγγιση. Δεν σταθηκα 100% στους αριθμούς, τόσο στα ονόματα. Δεν θα χρεωθω τώρα τον υπολογισμό αλλού

Ήταν πάνω κάτω το ίδιο για εμένα και οι 2.
Άρα για σένα είναι όλοι αθώοι, γτ το 60 και το 70 ήταν τα μεγαλύτερα ποσοστά;
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Τώρα να πω για την εμπειρία του στο Παλέρμο, που τον καθιστά εξαιρετικά επικίνδυνο αντίπαλο, ή θα μου έρθει καμιά ψήφος στο κεφάλι;

Επειδή έχει ξαναπαίξει αρκετές φορές Παλέρμο εδώ μέσα, έχει δει πολλές συμπεριφορές μαφιόζων και πολιτών. Από την αρχή του παιχνιδιού εξετάζει πολύ προσεκτικά τα μηνύματα,γεγονός που καθησυχάζει τους πολίτες γιατί σκεφτόμαστε πως έχουμε κάποιον παρατηρητικό με τον μέρος μας, λογικά ανησυχεί όμως τους μαφιόζους.
Και μόνο που έχει ξαναπαίξει εμπνέει εμπιστοσύνη, άρα προσεύχομαι να είναι πολίτης. Στην περίπτωση δε που είναι ο ίδιος μαφιόζος (κάτι που δεν θεωρώ πολύ πιθανό), είμαστε όλοι καταδικασμένοι.
Ή, θα μπορούσε να είναι ο αντίπαλος μαφιόζος, και να συνεργάζεται με τους πολίτες ώστε μετά να κερδίσει, αφού θα έχει την εμπιστοσύνη μας.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
Επίσης νομίζω πως θα ψηφίσω την @Reader

γιατί σαν πολύ προσπαθεί να μας πείσει ότι είναι πολίτης

λίγο από τα μαλλιά
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Ή, θα μπορούσε να είναι ο αντίπαλος μαφιόζος, και να συνεργάζεται με τους πολίτες ώστε μετά να κερδίσει, αφού θα έχει την εμπιστοσύνη μας.
Πολύ καλό και εξίσου τρομακτικό σενάριο, δεν το είχα σκεφτεί.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Τα εξήγησα ουλτρα, είχα και τους 2 αθώους και τα άλλαζα
Συμφώνησες με ένα ποστ του Ουριήλ με κάποια ποσοστά, είπες ότι σε κάλυψε. Ο Πουαρώ είχε το μεγαλύτερο ποσοστό. Σε κάποια άλλα ποστ είχες συμφωνήσει με κάποια πράγματα που έλεγε ο Γιάννης. Ωστόσο πας στο τέλος και του την χτυπάς την ψήφο. Με τον Πουαρώ δεν είχες καν κάποια επαφή αν δεν κάνω λάθος. Μήπως είσαι Φανερή Α/Β και δεν ήθελες πολλά πολλά με τον Αρχιμαφιοζο σου γιατί φοβάσαι τον πληροφοριοδότη/ΑΜ; Just an idea.

Είσαι από τους βασικούς μου υπόπτους.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,916 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ Γιάννη, παιδιά ειμαι χειρουργεία σήμερα δεν έχω καθόλου χρόνο και δεν έχω ακόμα σχολασει. Εχω διαλειμμα και τώρα ψιλό διάβασα τι είπατε.

Δεν ήμουν σίγουρη 100% για εχθές μεταξύ του για Γιάννη και του πουαρο. Να σας πω την αλήθεια και εγώ έπαιζα για να είναι ίδια πάνω κάτω, όμως πίστευα ότι οι περισσότεροι ύποπτοι ψήφισαν τον πουαρο για να θολώσουν τα νερά...

Είμαι αρκετά μπερδεμένη με κάποια πράγματα. Την τζοτζι την θεωρούσα 100% πολίτη επίσης, αλλά με τον πουαρο δεν ήμουν σίγουρη..

Με τον Γιάννη δεν μπορώ να πω πολλά καθώς δεν βλέπω καθόλου συναισθήματα.

Επίσης, θεωρώ πέφτει φοβερό μπλοφαρισμα και ψηφισμα από μαφιόζους σε μαφιοζους για να θολωσουν τα νερα

Αυτά προς το παρόν.
Συμφωνω σε μεγαλο βαθμο με αυτο το μηνυμα . Θεωρειται δεδομενο οτι οσοι ψηφισαμε να μεινει ο poirot ειμαστε μαφιοζοι , λες και δεν μπορουν να σπασουν τις ψηφους για να μπλοφαρουν τους υπολοιπους .

Γενικα εχει αρχισει και με ενοχλει αυτη η απολυτοτητα . Αναφερομαι και σε εσενα @Ουριήλ . Δεν μπορω να γνωριζω αν ο γιαννης ηταν πολιτης , ειναι ενας πολυ ουδετερος παικτης με μηνυματα - παρατηρησεις κυριως, και δεν εκφραζει δυναμικη αποψη . Ψηφισα τον ποιροτ γιατι προσπαθησα να μπω στο σκεπτικο του ΔΑ , λαθος μου γιατι ο ΔΑ φαινεται να μην ειχε αντιληφθει την ιδιοτητα του
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
Άρα για σένα είναι όλοι αθώοι, γτ το 60 και το 70 ήταν τα μεγαλύτερα ποσοστά;
Ήμουν απλά υποψιασμένη για αυτά τα ονόματα κυρίως, όμως είπατε αλλά 50 πράγματα από τότε, και γνώμη αλλάζουμε συνέχεια

Είσαι από τους βασικούς μου υπόπτους.
Δεν βαριέσαι, άμα με αφήσεις θα ζήσω και με αυτό🤣

Εγώ πάντως αλλάζω γνώμες αρκετά συχνά, αλλά έχω κάποιους σταθερούς, κι αυτοί οι σταθεροί δεν ήταν το δίλημμα πουαρο Γιάννης, δυστυχώς
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 625 μηνύματα.
Επίσης νομίζω πως θα ψηφίσω την @Reader

γιατί σαν πολύ προσπαθεί να μας πείσει ότι είναι πολίτης

λίγο από τα μαλλιά
Κοίτα, όντως προσπαθώ αρκετά αλλά από την άλλη σκέψου πως δεν μπορώ να αποδείξω πως είμαι πολίτης με κανέναν άλλο τρόπο, μόνο μέσω επιχειρηματολογίας.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
Κοίτα, όντως προσπαθώ αρκετά αλλά από την άλλη σκέψου πως δεν μπορώ να αποδείξω πως είμαι πολίτης με κανέναν άλλο τρόπο, μόνο μέσω επιχειρηματολογίας.
Βέβαια όλοι αυτό δεν προσπαθούμε να αποδείξουμε;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.
Οπότε εσυ Ραφαέλα τελικά ψήφισες κατά του Γιάννη χωρίς να έχεις κάποιο κριτήριο;
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 27/8
  1. American Economist --> Queenara
  2. BeatrixKiddo --> Micro
  3. Chem2000 --> Reader
  4. giannhs2001 --> Kate1914
  5. Hased Babis --> Micro
  6. Joji --> Kate1914
  7. juanium --> Queenara
  8. Kate1914--> Queenara
  9. Memetchi --> rafaela11
  10. Micro
  11. nearos --> Queenara
  12. Pak --> Kate1914
  13. Queenara
  14. rafaela11 --> Reader
  15. Reader --> Queenara
  16. ultraviolence --> rafaela11
  17. Ουριήλ --> Micro

Ψήφοι
5 Queenara
3 Kate1914
3 Micro
2 rafaela11
2 Reader



Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]


Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Συμφωνω σε μεγαλο βαθμο με αυτο το μηνυμα . Θεωρειται δεδομενο οτι οσοι ψηφισαμε να μεινει ο poirot ειμαστε μαφιοζοι , λες και δεν μπορουν να σπασουν τις ψηφους για να μπλοφαρουν τους υπολοιπους .

Γενικα εχει αρχισει και με ενοχλει αυτη η απολυτοτητα . Αναφερομαι και σε εσενα @Ουριήλ . Δεν μπορω να γνωριζω αν ο γιαννης ηταν πολιτης , ειναι ενας πολυ ουδετερος παικτης με μηνυματα - παρατηρησεις κυριως, και δεν εκφραζει δυναμικη αποψη . Ψηφισα τον ποιροτ γιατι προσπαθησα να μπω στο σκεπτικο του ΔΑ , λαθος μου γιατι ο ΔΑ φαινεται να μην ειχε αντιληφθει την ιδιοτητα του
Δεν είμαι σχεδόν ποτέ απόλυτος.

Η λογική και η σκέψη μου βασίζεται σε ποσοστά και μόνο σε ποσοστά και μέχρι στιγμής αν δεν παρατηρήσω κάτι η ψήφος μου θα μείνει έτσι όπως είναι
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,665 μηνύματα.
Ή, θα μπορούσε να είναι ο αντίπαλος μαφιόζος, και να συνεργάζεται με τους πολίτες ώστε μετά να κερδίσει, αφού θα έχει την εμπιστοσύνη μας.
Είσαι πολίτης ή όχι; Με αυτό είναι σαν να με σπρώχνεις στο στόμα του λύκου. Είμαι/δεν είμαι ΑΜ, δεν χρειάζεται να έχουν την υποψία οι μαφιόζοι ότι είμαι. Τον φοβούνται τον ΑΜ και τον θέλουν εκτός. Αλήθεια δεν καταλαβαίνω γιατί τους δίνετε βούτυρο στο ψωμί, ισχύει/δεν ισχύει αυτό που λέτε.

Μπας κι είσαι εσύ ο ΔΑ και προσπαθείς να τα κάνεις όλα μπουρδέλο μετά το κάψιμο της ιδιότητας σου; :hmm:
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top