Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,507 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ όσο το σκέφτομαι, τόσο πιο πιθανό παίζει να είναι. Μιλάμε για τον Φώτη, που δεν νομίζω να μην διάβαζε τους κανόνες στο οτιδήποτε (Φώτη μην το πάρεις στραβά αυτό) και να μην τους θυμόταν. Και συνήθως ψάχνει τα πάντα ώστε να ξέρει για τι ακριβώς μιλάει.
Μιλάμε για μεγάλη μπλόφα αν έγινε έτσι όπως το λες.

Kate εξήγησα τον λόγο που ρώτησα, όντως έπρεπε να ρωτήσω καλύτερα σε προσωπικό μήνυμα, όμως η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν έχω συνηθίσει το παιχνίδι με αποτέλεσμα να κάνω μερικά λάθη. Τώρα δικαίωμα σου να πιστεύεις ότι ήταν μπλόφα όμως πίστεψε με δεν θα έκανα μια τέτοια κίνηση καθώς θα είχα προνοήσει ότι θα γινόμουν αντιληπτός.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,507 μηνύματα.
Καλά, τον λόγο τον εξήγησες, δεν είχαμε όμως κι ανιχνευτή ψεύδους :P Είδα τις αιτιάσεις για τη χαμηλή μου συμμετοχή από όσους τις προέβαλαν, μην αγχώνεσαι. Απάντησα και νωρίτερα όμως σε αυτά, δεν έχω κάτι νέο να προσθέσω και ούτε έχω στοιχεία εναντίον των άλλων παιδιών που τις προέβαλαν. Μόνο η δική σου στάση είναι αμφίσημη.

Απάντησα τώρα πιο αναλυτικά, δεν νομίζω ότι έχω να πω κάτι άλλο.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,305 μηνύματα.
Φιλτατε με όλο τον σεβασμό και χωρίς διάθεση για επίθεση είναι μπεατριξ όχι μπιτριξ δεν είμαι ψηφιακό νόμισμα :laugh:
απο οτι φαινεται ειμαι προδιαγεγραμμενος να παω στο γεντι κουλε συντομα. Μαστίγωσέ με κιάλλο :cry_x:
Ζητώ συγνώμη, Μπεατριξ. Noted :laugh:
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,349 μηνύματα.
Ειχε και σφοδρές αντιδράσεις οταν τον ψηφισε ο μεμετσι και η μπιτριξ, αρα ισως ενωνονται αυτα
Για τις αντιδράσεις δε με παίρνει να μιλήσω, γιατί εγώ και αν αντέδρασα υπερβολικά όταν ψηφίστηκα. Ωστόσο θα μπορούσε να ισχύει και αυτό που λες.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
απο οτι φαινεται ειμαι προδιαγεγραμμενος να παω στο γεντι κουλε συντομα. Μαστίγωσέ με κιάλλο :cry_x:
Ζητώ συγνώμη, Μπεατριξ. Noted :laugh:
Συγχωρεμενος αν και πιστεύω εγώ θα πάω στο γεντί κουλέ. :laugh:
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
Ποιος θα είναι ο πιο αδύναμος κρίκος; :popcorn:

Ψηφοφορία για Δευτέρα 26/8
  1. American Economist --> BeatrixKiddo
  2. BeatrixKiddo --> Chem2000
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> Poirot
  5. Hased Babis --> Micro
  6. Joji --> nearos
  7. juanium --> BeatrixKiddo
  8. Kate1914 --> BeatrixKiddo
  9. Memetchi --> American Economist
  10. Micro --> nearos
  11. nearos --> giannhs2001
  12. Pak --> Kate1914
  13. Poirot --> BeatrixKiddo
  14. Queenara --> nearos
  15. rafaela11--> ultraviolence
  16. Reader --> Memetchi
  17. ultraviolence --> nearos
  18. Ουριήλ--> nearos

Ψήφοι
5 nearos
4 BeatrixKiddo
1 American Economist
1 Chem2000
1 giannhs2001
1 Kate1914
1 Memetchi
1 Micro
1 Poirot
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,305 μηνύματα.
Για τις αντιδράσεις δε με παίρνει να μιλήσω, γιατί εγώ και αν αντέδρασα υπερβολικά όταν ψηφίστηκα. Ωστόσο θα μπορούσε να ισχύει και αυτό που λες.
οι δικες σου ηταν πιο πολύ defensive, του φωτη πιο επιθετικές, συν οτι οι 2 ψηφοι οι δικοι σου ηταν επειδη την πρωτη ωρα δεν ησουν ενεργή, ενω ο φωτης περιμενε και εβλεπε καθε κινηση που γινονταν
Συγχωρεμενος αν και πιστεύω εγώ θα πάω στο γεντί κουλέ. :laugh:
Της φυλακης τα σιδερα ειναι για τους λεβεντες δε λενε; ε;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.
Δεν υπαρχει λογος να νευριάσω, μεχρι να δω παραπανω κινησεις απο διαφορα μελη η ψηφος μου μενει σταθερη. Οτι θελει ο λαός γίγνεται

Δεν λαμβναω μερος στη συζητηση γιατι δεν υπαρχει κατι ουσιωδες που μπορώ να σχολιάσω ή να επεμβω
Δεν θα υπερασπιστείς τον εαυτό σου;
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,349 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.
Για την Μπίατριξ είμαι πολύ ντεμί. Γενικά δεν με βλέπω να «Κλειδώνω» κάπου προς το παρόν. Πρέπει να έχει και μια ροή το παιχνίδι.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
για να σπασει καποιος τη σιωπη και ρίξει φως στην υποθεση, αλλα ουτως η αλλως δε πολυμιλαμε δω περα. Δε νομιζω να αλλαξει το πραμα ετσι
Δεν είπα ακριβώς αυτό. Με τις ισοψηφίες στριμωχνουμε αυτούς που πρέπει. Αν στην περίπτωση που ένας εκ των δύο σας είναι μαφιοζος, θα πάνε να τον σώσουν τελευταία στιγμή στο 5λεπτο της ψηφοφορίας.

Βέβαια δεν καταλαβαίνω την ξαφνική αλλαγή της Joji που έκανε τον νεαρό να πάρει κεφάλι με 5 ψήφους:hmm:

O @Poirot βλέπω να είπε κάτι ωραίο για τον Φώτη. Έτσι όπως τον ξέρουμε είναι λίγο out of character να μην έχει διαβάσει καλά. Εγώ θα τον περίμενα να διορθώνει των άλλων τα λάθη :P

Αλλάζω ξανά σε Queenara για να φέρω την ισοψηφία.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.
Βέβαια δεν καταλαβαίνω την ξαφνική αλλαγή της Joji που έκανε τον νεαρό να πάρει κεφάλι με 5 ψήφων:hmm:
Ναι. Αλλάζοντάς τον, μπήκε πρώτος εκεί που ίσως δεν το περίμενε, καθώς την πρωτιά τόσες ώρες την είχε η Μπίατριξ. Περίμενα να έχει πιο έντονη αντίδραση για να καταλάβω λίγα πράγματα παραπάνω αλλά δεν μου δίνει ιδιαίτερη τροφή.


O @Poirot βλέπω να είπε κάτι ωραίο για τον Φώτη. Έτσι όπως τον ξέρουμε είναι λίγο out of character να μην έχει διαβάσει καλά. Εγώ θα τον περίμενα να διορθώνει των άλλων τα λάθη :P
Συμφωνώ εδώ.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,305 μηνύματα.
Δεν θα υπερασπιστείς τον εαυτό σου;
Πως να υπερασπιστώ τον εαυτό μου οταν οι 2 απο τις 5 ψηφους ήταν απο το αστείο που είχα κανει στην αρχή για τον πατρινο γιατρό και η αλλη μια ήτανε για να σπάσει ο πάγος; (που τώρα πάρθηκε πίσω)
Αν συνεχίσει το παιχνιδι και δωθει τοπος να μιλήσω θα το κάνω.

Παντως διαβάζω τις αντιδράσεις του φώτη και της κατερινάς οταν τους ψηφίσανε, και οπως προανεφερα παραπάνω η κατερινα αντεδρασε πιο ξαφνιασμένη και defensive ενω ο φωτης πιο επιθετικά λέγοντας "δε σου λεω να αλλαξεις τη ψηφο" και "κανε οτι θελεις" και φέρνοντας ιστορικο διαμαχης μεταξυ αυτου και του μεμετσι απο εκτος παιχνιδιού
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,652 μηνύματα.
Απάντησα τώρα πιο αναλυτικά, δεν νομίζω ότι έχω να πω κάτι άλλο.
Εντάξει, σεβαστό.

Για την BeatrixKiddo είπα την άποψή μου νωρίτερα, δεν είμαι πεισμένος 100% ούτε ότι είναι αθώα ούτε ότι είναι ένοχη, αλλά πέραν αυτού του αρχικού μηνύματος δεν έχω κάτι άλλο να της προσάψω. Οπότε:

Αλλάζω την ψήφο μου από BeatrixKiddo σε American Economist.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,507 μηνύματα.
Πως να υπερασπιστώ τον εαυτό μου οταν οι 2 απο τις 5 ψηφους ήταν απο το αστείο που είχα κανει στην αρχή για τον πατρινο γιατρό και η αλλη μια ήτανε για να σπάσει ο πάγος; (που τώρα πάρθηκε πίσω)
Αν συνεχίσει το παιχνιδι και δωθει τοπος να μιλήσω θα το κάνω.

Παντως διαβάζω τις αντιδράσεις του φώτη και της κατερινάς οταν τους ψηφίσανε, και οπως προανεφερα παραπάνω η κατερινα αντεδρασε πιο ξαφνιασμένη και defensive ενω ο φωτης πιο επιθετικά λέγοντας "δε σου λεω να αλλαξεις τη ψηφο" και "κανε οτι θελεις" και φέρνοντας ιστορικο διαμαχης μεταξυ αυτου και του μεμετσι απο εκτος παιχνιδιού

Ναι ότι εγώ και ο Memetchi έχουμε ιστορικό συγκρούσεων στο παιχνίδι δεν είναι κατι νέο, απλά η σύγκρουση αυτή μεταφέρθηκε και στο παιχνίδι.🙃🙃
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.
Πως να υπερασπιστώ τον εαυτό μου οταν οι 2 απο τις 5 ψηφους ήταν απο το αστείο που είχα κανει στην αρχή για τον πατρινο γιατρό και η αλλη μια ήτανε για να σπάσει ο πάγος; (που τώρα πάρθηκε πίσω)
Αν συνεχίσει το παιχνιδι και δωθει τοπος να μιλήσω θα το κάνω.

Παντως διαβάζω τις αντιδράσεις του φώτη και της κατερινάς οταν τους ψηφίσανε, και οπως προανεφερα παραπάνω η κατερινα αντεδρασε πιο ξαφνιασμένη και defensive ενω ο φωτης πιο επιθετικά λέγοντας "δε σου λεω να αλλαξεις τη ψηφο" και "κανε οτι θελεις" και φέρνοντας ιστορικο διαμαχης μεταξυ αυτου και του μεμετσι απο εκτος παιχνιδιού
Ωραία. Αυτό ήθελα. Είναι βάσιμα αυτά που λες.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Πάντως το λες λίγο αστείο να είμαστε οι 2 τοπ με ψήφους οι μόνοι που παλέψαμε να ελαφρύνουμε το κλίμα....:drunk:
Φίλε Νεαρε πάμε στο κελί 33....
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,922 μηνύματα.
Καλησπερα παλερμιοτες ,

Λοιπον βλεπω ανεβηκε σε ψηφους ο νεαρος :hmm: Οπως ειπα θεωρω οτι η αρχικη του ψηφος σε εμενα κατα πασα πιθανοτητα ηταν εφαλτηριο διαλογου , ωστοσο αντιλαμβανομαι οτι αρκετοι εμμεινατε σε αυτο παρ΄οτι εχουν ακολουθησει γεγονοτα πιο τρανταχτα .
Αλλάζω την ψηφο μου και την ριχνω στον Ουριήλ επειδή αισθάνομαι οτι εψαχνε ενα εξιλαστήριο θύμα , το βρήκε χωρις να σχολιασει τα υπολοιπα γεγονοτα και απο τοτε κρυβεται θεωρώντας τον εαυτο του ασφαλη .

Εχω ακομα καποιες αμφιβολιες για τον νεαρο γιατι μου εδωσε την εντυπωση οτι αποφευγει να μιλησει για την τριξ ( σε φαση αν πεσεις εσυ , δεν θα πεσω και εγω ) , αλλα μεχρι στιγμης οι αμφιβολιες μου αυτες δεν ειναι αρκετα ισχυρες .
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,305 μηνύματα.
Ο γιαννης δεν εδωσε κανενα στοιχειο εν τελει να θεμελιωσω τις υποψίες μου και ως γνωμονα τις αντιδρασεις στις ψηφοφοριες των μελων θα αλλαξω και γω την ψηφο μου απο giannhs2001 σε American Economist , χρησιμοποιόντας τις ευστοχες παρατηρήσεις του Πουαρώ περι διαβάσματος κανονών. Ο φωτης ουτως η αλλως το εχει με τις πηγές, τα αρθρα και τους κανονισμούς, οποτε θεωρώ blunder να μη διαβασε για την ανακοινωση της πρώτης δολοφονιας... (Zητω συγνωμη φωταρα μου θα σε κεράσω σταρμπακς μετα απο αυτο)
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top