Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,510 μηνύματα.
Τι απροσεξία έκανα;;

Εγώ ανήκω στους πολίτες. Πιάστηκατε από το δραματικό τόνο και με βγαλατε αρχιμαφιοζα πρώτη πρώτη. Τύφλα να έχει ο Αλ Καπόνε 😂

Εγώ σας δήλωσα κάτι από το πρώτο μήνυμα τα σιγανα τα ποταμάκια να φοβάστε. Αυτά είναι τα πιο ύπουλα.

Αν κάποιος έχει πονηρούς σκοπούς δεν θα βγει ολοφάνερα να το κάνει. Θα παραμείνει σιωπηλός και θα σου τη φέρει.

Το να βγάλετε έναν άνθρωπο που προσπαθεί να συμμετέχει και να κρατάει το ενδιαφέρον στο παιχνίδι θα το νεκρωσετε και η μαφία θα κερδίσει σε χρόνο dt.

Πάραυτα είναι δικιά σας η επιλογή :)

Καλά και εσύ μπορείς να ανήκεις στην μαφία και απλα προσπαθείς να ρίξεις στάχτη στα μάτια.🙃🙃
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 26/8
  1. American Economist --> BeatrixKiddo
  2. BeatrixKiddo --> American Economist
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> Kate1914
  5. Hased Babis --> Micro
  6. Joji --> BeatrixKiddo
  7. juanium --> Poirot
  8. Kate1914 --> BeatrixKiddo
  9. Memetchi
  10. Micro --> nearos
  11. nearos --> giannhs2001
  12. Pak --> Kate1914
  13. Poirot --> BeatrixKiddo
  14. Queenara
  15. rafaela11--> ultraviolence
  16. Reader --> Memetchi
  17. ultraviolence --> Queenara
  18. Ουριήλ--> nearos

Ψήφοι
4 BeatrixKiddo
2 Kate1914
2 nearos

1 American Economist
1 giannhs2001
1 Memetchi
1 Micro
1 Poirot
1 Queenara

1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,510 μηνύματα.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,322 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,668 μηνύματα.
Ποιον ρόλο είπα; :worry:
Δεν είπες.
Αυτό που εγώ εννοώ είναι να μην λεμε ο τάδε είναι μάγισσα πχ. Το να λεμε ότι είμαστε απλά πολίτες, δεν είναι κακό. Τι θα πούμε, ότι είμαστε μαφιόζοι; :P Απλα αν δίνουμε τετοιες πληροφορίες ( υποψιάζομαι ότι ο χ είναι η μάγισσα) είναι καταστροφικό.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Καλά και εσύ μπορείς να ανήκεις στην μαφία και απλα προσπαθείς να ρίξεις στάχτη στα μάτια.🙃🙃
Μπορούσα και να μείνω σιωπηλή και να σας αφήσω να σφαχτειτε αν ήμουν στην μαφία.... γιατί να μπω στον κόπο; Πιο βολικό δεν είναι;



Εγώ πάντως από πέρσι που ήμουν δεν είχαμε θέμα στο να αναφέρουμε αν είμαστε πολίτες. Νομίζω και η επιτροπή μπορεί να το επιβεβαιώσει :).
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,510 μηνύματα.
Μπορούσα και να μείνω σιωπηλή και να σας αφήσω να σφαχτειτε αν ήμουν στην μαφία.... γιατί να μπω στον κόπο; Πιο βολικό δεν είναι;



Εγώ πάντως από πέρσι που ήμουν δεν είχαμε θέμα στο να αναφέρουμε αν είμαστε πολίτες. Νομίζω και η επιτροπή μπορεί να το επιβεβαιώσει :).

Εξακολουθώ να έχω αμφιβολίες για την πραγματική σου ταυτότητα.:shifty::shifty:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,324 μηνύματα.
Εγώ νομίζω πως βιάζεστε πολύ με την Τριξ. Όπως και με τον ultra σε κάποια φάση. Δεν με βγάζουν πως είναι ύποπτοι.

Και εγώ σκέφτομαι να αλλάξω την ψήφο μου μιας που η κατηγορία προς την Kate είναι αβάσιμη (αφού δικαιολόγησε την απουσία της) και κάτι άλλο να της προσάψω προς ώρας δεν έχω. Το θέμα είναι πως δεν με έχει πείσει και τίποτα από τα υπόλοιπα που έχουν ακουστεί...
 

Queenara

Νεοφερμένος

Η Queenara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λοιπόν εγω δεν θα ψηφισω τον Μικρο ουτε την τριξ τελικα θα ψηφισω τον Νεαρό

Ψηφίζω ΝΕΑΡΟ συγνώμη αλλα δεν με έπεισες και πολυ με τα επιχειρήματα σου 😔
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,351 μηνύματα.
Αν κάποιος έχει πονηρούς σκοπούς δεν θα βγει ολοφάνερα να το κάνει. Θα παραμείνει σιωπηλός και θα σου τη φέρει.
Εμ, μα εκεί ακριβώς είναι που μπορεί να βρίσκεται η μπλόφα που λέω.
Να είπες φανερά ότι είσαι πολίτης -> ποιος μαφιόζος είναι τόσο βλάκας ώστε να πει φανερά ψέματα τόσες φορές; -> άρα τελικά η Beatrix δεν είναι μαφιόζος και είναι όντως πολίτης. Πείτε το τραβηγμένο αλλά θέλω να σκέφτομαι πάντα όλα τα ενδεχόμενα.

Τέλος πάντων, και για αθώα μου κάνεις, μη λέω ψέματα. Θα δω έως το απόγευμα αν θα την αλλάξω την ψήφο μου.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.
Να είπες φανερά ότι είσαι πολίτης -> ποιος μαφιόζος είναι τόσο βλάκας ώστε να πει φανερά ψέματα τόσες φορές; -> άρα τελικά η Beatrix δεν είναι μαφιόζος και είναι όντως πολίτης. Πείτε το τραβηγμένο αλλά θέλω να σκέφτομαι πάντα όλα τα ενδεχόμενα.
Η λογική μου πάντως όταν θεώρησα πως συνεργάζεσαι με το Γιάννη, ήταν αυτή. «Ποιός βλάκας μαφιόζος θα ψήφιζε τον συνεργάτη του να τον βγάλει από τον πρώτο γύρο κιόλας;». Άρα αποσύρεις ψήφο, παρόλο που μπορεί να είναι μπλόφα. Δεν ξέρω γιατί διακτινιστήκατε.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,286 μηνύματα.
Οι 4 ψήφοι στην Τριξ είναι πολλοί δεδομένου ότι δεν έχουμε κάποιο στοιχείο. Για μένα σίγουρα ο ένας από τους τέσσερις ανήκει στους μαφιόζους.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Με έχουν αχτι δεν με συμπαθούν @Pak :laugh:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.
Οι 4 ψήφοι στην Τριξ είναι πολλοί δεδομένου ότι δεν έχουμε κάποιο στοιχείο. Για μένα σίγουρα ο ένας από τους τέσσερις ανήκει στους μαφιόζους.
Τί θεωρείς εσύ στοιχείο;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,286 μηνύματα.

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 279 μηνύματα.
καλημέρες και από εμένα. Προσωπικά δεν θεωρώ ύποπτη την αλληλοψηφία micro και νεαρού. Ούτως ή άλλως δεν κράτησε και για πολύ. Το να δημιουργούμε απόψεις σε αυτό το στάδιο για άλλους παίχτες μου φαίνεται ανούσιο, διότι προς το παρόν δεν υπάρχει κανένα επιχείρημα με λογική βάση. Εγώ πάντως σας λέω πως έτσι και ο πουαρό που ψήφισα λάβει κιάλλες ψήφους και ανέβει top suspect (μόνο για σήμερα), εγώ αλλάζω ψήφο να έχουμε λίγο ενδιαφέρον. Από αύριο ξεκινάει το καλό.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,324 μηνύματα.
Ούτε ο nearos με φαίνεται ύποπτος για τώρα. Ο τρόπος που παίζει δεν φαίνεται και πολύ για μαφιόζο. Πρώτα ψήφισε για άσχετους λόγους τον Μικρο και μετά αντί να επιλέξει κάποιον ήδη ψηφισμένο έριξε ψήφο σε εμένα που δεν είχα. Τώρα αν καλύπτεται δεν ξέρω αλλά η συμπεριφορά του δεν είναι ύποπτη.

Περίεργη με φαίνεται η απουσία του Πουαρό. Τον περίμενα πιο δυναμικά μέσα να λύνει το μυστήριο. Δεν αλλάζω ψήφο για τώρα (όχι γιατί πιστεύω στην ενοχή της Κέιτ αλλά γιατί δεν βρίσκω και τίποτα το λογικό ακόμα).
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Εμένα μου κάνει εντύπωση που έχουν σαν κοινή γραμμή Poirot-Joji στον τρόπο που κινούνται.....θα δω μήπως οδηγηθω σε αλλαγή ψήφου...
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 279 μηνύματα.
Πέριεργη ίσως να είναι η απουσία του πουαρό, αλλά άκου τι έχω να πω. Έτσι και είναι μαφιόζος, και μιλάει τώρα εκτός του φόρουμ, θεωρώ πως θα έκανε τον κόπο να είναι ενεργός και εδώ, ώστε να μην υπάρχουν τέτοιες υποψίες. Να μας πει όμως και ο ίδιος τον λόγο που μιλάει τόσο σπάνια.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top