Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Πέρα από Comfy και aggelogianno θα κοίταζα Alma και wild. Πρέπει να δούμε τι μας έλεγε ο ντετέκτιβ μας, δεν έχω πσ σήμερα καθόλου... Επίσης πρέπει να δούμε τι μας είπε η Χιμελα την τελευταία μέρα. Πρέπει να σκεφτούμε και τον ΑΜ πλέον. Η Χιμελα πριν λίγες μέρες είπε ότι τον ξέρει αλλά δεν ξέρω αν μας άφησε κάποιο στοιχείο περί αυτού.

Δεν θέλω ν'ακούσω τα ίδια ονόματα. Από αυτούς που είπες, μόνο ο κυρ ΓΟΥΑΙΛΝΤ ΜΠΟΙ είναι στη σέντρα και θα μπει γκολ. Πιστεύω πως πλέον υπάρχουν αρκετές υποψίες για τον/την ΑΜ. Το όνομα της ΑΛΜΑ υπάρχει και στα μηνύματα του ΟΥΛΤΡΑ και στο αποχαιρετηστήριο μήνυμα της ΜΕΛΑΝΙΑΣ οπότε μπορείς να πας να τα διαβάσεις.
Για Κομφ δεν ξέρω τι να σου πω σε αυτή τη φάση.

Είναι πιθανό να ψάχνουμε 1 έως 2 άτομα που δεν είναι μέσα σε αυτούς τους 3 πάντως.Το λέω από τώρα.

Εδιτ: μαλακίες λέω, μάλλον 1 μαφιόζο δεν ξέρουμε ή μπορεί να μην ξέρουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Παιδιά,ξέρω έχω παίξει τραγικά αλλά δε ξέρω πως να το πω, αν πω τι σκέφτομαι είμαι στα όρια για αποκάλυψη ρόλου.

Απλά να πω μία σκέψη. Έστω ο aggelogianos είναι μαφία και έχει τυμβωρυχία

Οι πολίτες έχουν 2 αποτυχίες δολοφονίας. Αν ήταν μαφία θα έδιωχνε από το παιχνίδι άτομο που δε μπορεί να επανέλθει και δε θα την έριχνε αμέσως στη sophie με την υποψία ότι έχει την αποτυχία

Τέλος 2 πράματα

1. ΜΗΝ ΠΟΛΥΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΤΟΝ ΧΟΑΚΙΝ
2. Παρατηρήσατε την απότομη στροφή στο τρολάρισμα του χοακίν από τότε που έπεσε νεκροφάνεια ο ikarionas??? Μήπως ο ΔΑ τα έκανε σαλάτα και ο ικαρίωνας με την κάρτα του επανέφερε μαφιόζο???Για αυτό έχει πάρει τόσο αέρα?

Για deutsch δε μπορώ να ξέρω (κατά πάσα πιθανότητα είναι αθώα που έκανε λάθος)....ομολογώ και ο τρόπος που έχω παίξει δεν είναι και ο καλύτερος για έναν πολίτη

Προς το παρόν αρνούμαι να συμμετάσχω σε αυτό το λιντσάρισμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Άγγελε, με 11 ψήφους αποχωρείς για τη χώρα των φαντασμάτων έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Η τελική λίστα της ημέρας:
Ψηφοφορία για Δευτέρα 6/8

  1. aggelogiannos --> Wild_Boy

  2. Alma Libre --> aggelogiannos

  3. bilire --> aggelogiannos

  4. ComfortablySmug --> tsarachaf

  5. Deutsch... Lover -->aggelogiannos

  6. Eileen --> Eileen

  7. Emilouko -->aggelogiannos

  8. Himela --> tsarachaf

  9. Ikarionas --> tsarachaf (φάντασμα)

  10. i_lie_us -->aggelogiannos

  11. JKaradakov --> aggelogiannos

  12. Joaquin --> aggelogiannos

  13. Johnny15 --> aggelogiannos

  14. ~Melania~ --> Alma Libre (φάντασμα)

  15. Soukouu --> tsarachaf (φάντασμα)

  16. sophie_96 --> tsarachaf

  17. TasosZG --> aggelogiannos

  18. ultraviolence --> aggelogiannos

  19. Wild_Boy --> aggelogiannos

  20. Ζαξρεμιος --> Alma Libre



Ψήφοι
11 aggelogiannos
2 Alma Libre
1 Wild_Boy

1 Eileen

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Soukouu - Δολοφονία 3/8
~Melania~ - Ψηφοφορία 3/8
sophie_96 - Δολοφονία 6/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] - Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός] - Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8
DumeNuke [Φανερός Μαφιόζος Α] - Δολοφονία 3/8 & Τυμβωρυχία 5/8
Himela [???] - Δολοφονία 6/8
tsarachaf [???] - Δολοφονία 6/8
ultraviolence [Ντέτεκτιβ] - Ποινή 6/8
Ikarionas [Συγκάτοικος Α] - Δολοφονία 2/8 & Τυμβωρυχία 6/8https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4426618&postcount=1254

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από aggelogiannos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 7/8

  1. Alma Libre

  2. bilire

  3. ComfortablySmug

  4. Deutsch... Lover

  5. Emilouko

  6. i_lie_us

  7. JKaradakov

  8. Joaquin

  9. Johnny15

  10. TasosZG

  11. Wild_Boy

  12. Ζαξρεμιος


Ψήφοι
---

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Soukouu - Δολοφονία 3/8
~Melania~ - Ψηφοφορία 3/8
sophie_96 - Δολοφονία 6/8
aggelogiannos - Ψηφοφορία 6/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] - Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός] - Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8
DumeNuke [Φανερός Μαφιόζος Α] - Δολοφονία 3/8 & Τυμβωρυχία 5/8
Himela [???] - Δολοφονία 6/8
tsarachaf [???] - Δολοφονία 6/8
ultraviolence [Ντέτεκτιβ] - Ποινή 6/8
Ikarionas [Συγκάτοικος Α] - Δολοφονία 2/8 & Τυμβωρυχία 6/8https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4426618&postcount=1254

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από aggelogiannos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Θα πω το εξης λοιπον.....

1.Εχω πληρωσει τεραστιο λαθος του ντετεκτιβ που με κατηγορουσε ενω απλως ειδε οτι η αλμα ειναι αθωα


2.μου φαινοταν περιεργο που η χιμελα μαρκαρε τοσο στενα τον dumenuke με τα γεγονοτα που εγιναν αρχιζα να καταλαβαινω το γιατι.Το μονο ερωτηματικο πλεον ειναι γιατι εμενα με μαρκαρε τοσο στενα ο Johnny15?



3.Αυτο που χρειαζεται το παιχνιδι για να παει μπροστα γτ ο juaquin που εμεινε μονο fake news λεει ειναι να παιχτει μια νεκροφανεια στην μελανια ή σε μενα


Αυτα ειχα να πω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ριχνω τυμβωρυχια στον Ικαριωνα
Δεν μπορείς να μου απαντήσεις τώρα, αλλά ΓΙΑΤΙ βρε παιδάκι μου. Αν ήσουν αθώος γιατί το έκανες αυτό... Γιατί;;;;!!
Εντάξει παιδιά, άλλοι 2 μας μείναν.
Ή ενας αν θεωρήσουμε ότι η Μελανια ήταν μαφιοζα, αν και δε το νομίζω

Γιατί δεν το νομίζεις;! Έχεις βρει κάτι που να την αθωώνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ρε Ντοιτς ο aggelogiannos ήταν μαφιόζος και επειδή κατάλαβε ότι βγαίνει από το παιχνίδι ήθελε να ρίξει την τυμβωρυχία του, τι τον ρωτάς και εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ρε Ντοιτς ο aggelogiannos ήταν μαφιόζος και επειδή κατάλαβε ότι βγαίνει από το παιχνίδι ήθελε να ρίξει την τυμβωρυχία του, τι τον ρωτάς και εσύ.


Προφανώς και είναι μαφιόζος, δεν θα τον ψήφιζα αλλιώς, το ξέρω. Τη κίνηση σχολίασα. Μετά διάβασα και τα τελευταία λόγια και γελούσα μόνη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Λοιπόν, έχουμε 4 καθάρματα στην κόλαση, μας μένουν δυο εκτός κι αν η Μελανία δεν είναι ΑΜ. Τα δυο άτομα που έχω ξεχωρίσει είναι ο ΓΟΥΑΙΛΝΤ ΜΠΟΙ και ο δεύτερος στον οποίο θα ήθελα να κινηθούμε είναι ο ΗΛΙΑΣ. Αν όντως δεν είναι ΑΜ η Μελανία, τότε πάμε για ΓΟΥΑΙΛΝΤ ΜΠΟΙ τελευταίος μαφιόζος και για ΑΜ θα δούμε. Κάτι έχω κατά νου αλλά δεν είναι σίγουρο και δεν είναι και της παρούσης.

ΨΗΦΙΖΩ ΓΟΥΑΙΛΝΤ ΜΠΟΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν, εμένα με παραξενεύει για την ώρα η ψήφος του Αγγελόγιαννου στον Wild_Boy.

Ξέρω ξέρω θα βγείτε και θα πείτε ακριβώς για αυτό το έκανε για να σε παραξενεύσει και να φύγεις απο εκεί. Still, εμένα με παραξενεύει.

Επίσης αφού ο Ικαρίωνας πρόεκυψε Συγκάτοικος θα πρέπει να εξετάσουμε τους Τάσο και bilire. Γιατί καλά τους είχαμε συγκατοίκους τόσο καιρό, αλλά ένας ή και οι δύο δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δεν έχω κάποια ιδέα προς το παρόν για το σε ποιον θα κινηθούμε μετά το αγριάγορο αν η Μελάνια δεν ήταν μαφιόζα.
Αν πετύχει η Δολοφονία και η Μελάνια δεν ήταν μαφιόζα τότε πάμε στο <Καλοί> 7 - 4 <Κακοί> και θέλει πολλή προσοχή μετά.
Έχει πολλή μελέτη από αύριο στα ποστ ολονών από την αρχή και όχι μόνο του ντετέκτιβ.
Δεν πρέπει να χαθεί αυτό το παιχνίδι, είχαμε εξαιρετικό ξεκίνημα.

Ψηφίζω Wild_Boy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Τρολλόγια, τυμβωρυχίες και προφυλακίσεις χωρίς αιτιολόγηση.
Ετοιμάζω ποπκορν από τώρα για το post-game οφείλω να ομολογήσω.

Είχα στο μυαλό μου να πω κατά πόσο είμαστε τελικά σίγουροι για το ρόλο της Μελανίας δεδομένου ότι φεύγοντας o aggelogiannos την τυμβωρυχία του αποφάσισε να την ξοδέψει στον ικαρίωνα που κατέχει μία κάρτα και όχι για παράδειγμα στη Μελανία που έχει δύο κάρτες στο χέρι.

Το να επικαλείται νεκροφάνεια σε εκείνον ή στην Μελανία σε συνδυασμό με το παραπάνω, προσωπικά μόνο τυχαίο δεν μου φαίνεται σε τόσο τραβηγμένο σημείο που είμαστε όπου η μαφία δεν κρατάει καν τα προσχήματα πια.
(Οκ βέβαια, τα συμπεράσματα αυτά βγαίνουν με δεδομένο το να είναι μαφιόζος/στη χειρότερη πόρνη).

Προσωπικά ψάχνοντας λίγο τον ντετέκτιβ μας, βλέπω να λέει εδώ ότι δεν του φάνηκε για μαφιόζα το Εμιλούκο, πράγμα που θα με κάνει να υποθέσω ότι είχε ρωτήσει. (Και μεταξύ μας, λογικό μου φαίνεται αν είσαι ντετέκτιβ να ρωτήσεις για tsarachaf και Εμιλούκο).
Ντόιτς, Τζόνυ, Τάσος, Χοακίν εμένα επίσης μου φαίνονται αθώοι.
Πράγμα που με κατευθύνει σε (bilire, JKaradakov, Wild_Boy, Ζαξρέμιος) (για την Alma επίσης μας βοήθησε ο ντετέκτιβ).

Βλέποντας λίγο τα ποστς των παραπάνω, αν ήμασταν σε πιο πρώιμο στάδιο, θα την έριχνα σε bilire λόγω της μικρής συμμετοχής αλλά σε τέτοιο σημείο δεν μας συμφέρει να κρατηθούμε μόνο απ' αυτό και μπορεί να την πατήσουμε.
Για τους υπόλοιπους δεν έχω και μεγάλη ιδέα, οπότε απλά θα βασιστώ σε παρατηρήσεις-ψήφους και των υπόλοιπων για να την δώσω το πρωί.

(Βασικά μέχρι να τελειώσω το γράψιμο είδα ψήφους σε Wild_Boy οπότε άντε, ας δώσουμε μία από τώρα.)
Καλημέρα Παλέρμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Απλά να σου θυμίσω ότι ο Ζαξρέμιος είχε δώσει 5η ψήφο στον Σάμαελ και τον έστειλε σε ισοψηφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
@Deutsch

Δεν ειπα οτι 100% δεν είναι μαφιοζα η Μελανια, αλλα ότι δεν ειμαστε σίγουροι. Αν ψαξεις τα ποστ θα δεις οτι παρα πολλοί ακόμα πολίτες έχουν πει το ίδιο με μενα, και εκτος αυτού, τα τελευταία λόγια του aggelogiannou. Η Μαφία ΘΕΛΕΙ να πιστέψουμε ότι η Μελανια ηταν δολοφόνος. Για να νομίζουμε οτι μενει 1 ακομα ενω μένουν 2.

Με τον ίδιο τρόπο που μια χαρά τους συμφέρει να βγω εγώ και μετα τη δολοφονία να είναι 6-4, και εκει είναι πιθανό να χασαμε. Οπότε σκεφτείτε τι πατε να κάνετε καλα.

Βγάλτε με, δεν εχω κανένα πρόβλημα, δε βοήθησα ιδιαίτερα. Αλλα αν είναι δυνατόν, υπάρχουν ακομα μεσα η Alma(!!!) και πόσοι ακομα αντίστοιχα στην αφάνεια με μενα.

Ψήφος σε Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Λοιπόν αγαπημένοι μου συμπολίτες. Με βάση τον Ντετέκτιβ μας (ριπ Ούλτρα, σε πίστευα), η ΑΛΜΑ είναι "το πολύ" πόρνη, ή απλώς είναι πολίτης. Πιθανόν να ρώτησε για αυτήν, να του είπαν ότι είναι πολίτης καθώς έτσι εμφανίζεται η Πόρνη. Οπότε δεν έχει νόημα να εστιάσουμε εκεί προς το παρόν. Αλλά αν λάβουμε υπόψιν μας τον ντετέκτιβ, τότε η Αλμα δεν είναι μαφιόζα, αλλά Πόρνη.


Επίσης ο Ντετέκτιβ μας, στο ίδιο ποστ, δείχνει μια αμφιβολία προς το πρόσωπο του Καραντάκου. Προφανώς, μπορεί απλά να ήθελε να αποσπάσει πληροφορίες, αλλά κάλο είναι να το θυμόμαστε. Μετά ο Καραντάκος τον πιέζει να μας εξηγήσει "γιατί πιστεύει ότι είναι πόρνη η Άλμα". Και στο 857 πάλι ο Ντετέκτιβ μας είχε έντονη αντιπαράθεση με τον Καραντάκο στις θεωρίες του. Γενικά στα περισσότερα ποστ του ασχολείται με Καραντάκο.

Πέρα από αυτούς τους παίκτες, δεν μας έχει στοιχεία για άλλους παίκτες θαρρώ. Λογικά ο Ντετέκτιβ ρώτησε για εμένα (αφού τον είχα κατηγορήσει 1ο γύρο random), την blue (την στήριζε), την Άλμα και κάποιους ακόμα, δεν κατάλαβα ποιους.

Μας μένουν ένας ή δυο μαφιόζοι μέσα στο παιχνίδι, ανάλογα με το αν η Μελανία ήταν μαφιόζα ή όχι. Επειδή σε λίγες ώρες έρχεται η ανακοίνωση της δολοφονίας, να ρίξω και εγώ μια ψήφο σε Wild Boy καλού κακού. Δεν ξέρω που πρέπει να κινηθούμε μετά τον Wild. Ίσως θα ήταν καλό να βγάλουμε την Πόρνη, την Άλμα δηλαδή και μετά τον Κόμφι τον ΔΑ. Αν δεν τελειώσει το παιχνίδι εκεί, σημαίνει ότι είναι μέσα είτε ο ΑΜ, είτε ένας ακόμη μαφιόζος, είτε και οι 2. Μετά υποθέτω θα ξεσκόνιζα τα ποστ του Καραντάκου γιατί από τους υπόλοιπους δεν ξέρω ποιος θα μπορούσε να έχει κακό ρόλο.

Η Χιμέλα είχε πει πριν λίγες μέρες ότι γνωρίζει τον ΑΜ, θα μπω να τσεκάρω τα ποστ της κάποια στιγμή, καλό είναι να το κάνετε και εσείς, σίγουρα κάτι ήξερε για να το λέει με τόση αυτοπεποίθηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
@Deutsch

Δεν ειπα οτι 100% δεν είναι μαφιοζα η Μελανια, αλλα ότι δεν ειμαστε σίγουροι. Αν ψαξεις τα ποστ θα δεις οτι παρα πολλοί ακόμα πολίτες έχουν πει το ίδιο με μενα, και εκτος αυτού, τα τελευταία λόγια του aggelogiannou. Η Μαφία ΘΕΛΕΙ να πιστέψουμε ότι η Μελανια ηταν δολοφόνος. Για να νομίζουμε οτι μενει 1 ακομα ενω μένουν 2.

Με τον ίδιο τρόπο που μια χαρά τους συμφέρει να βγω εγώ και μετα τη δολοφονία να είναι 6-4, και εκει είναι πιθανό να χασαμε. Οπότε σκεφτείτε τι πατε να κάνετε καλα.

Βγάλτε με, δεν εχω κανένα πρόβλημα, δε βοήθησα ιδιαίτερα. Αλλα αν είναι δυνατόν, υπάρχουν ακομα μεσα η Alma(!!!) και πόσοι ακομα αντίστοιχα στην αφάνεια με μενα.

Ψήφος σε Alma Libre

Αν διαβάσεις το ποστ του Γιάννη παρακάτω, που παραθέτει και ποστ του Ικαριωνα που βγήκε ντέντεκτιβ θα καταλάβεις πως η Άλμα δεν είναι τόσο «επικίνδυνη» όπως νομίζεις.

Στα μάτια μου, η κίνηση να βγει η μελάνια εκείνη τη στιγμή, ήταν πολύ σωστή και θα το υποστηρίζω μέχρι τέλους. Το λάθος έγινε, επειδή προφανώς ο αγγελογιαννος ήταν στη μαφία, που πεχτηκε η κάρτα στον ικαριωνα κ όχι στη μελάνια -μήπως εσυ που είσαι στη μαφία θες να μας τη περάσεις για αθώα;- και σε περίπτωση νεκροφανειας επιστρέφει με 2 κάρτες!
Βέβαια, η τύμβο στον Ικαριωνα μας «βοηθαει» στο να ψάξουμε στα ποστ του καλύτερα.

Επειδή δεν ξέρουμε κ τι μας περιμένει, καλού κακού, ψήφος από τώρα στο Wild_boy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλημέρα, Παλέρμο! :happy:

Αδυναμίες:redface:

Ψηφοφορία για Τρίτη 7/8

  1. Alma Libre

  2. bilire

  3. ComfortablySmug

  4. Deutsch... Lover --> Wild_Boy

  5. Emilouko

  6. i_lie_us --> Wild_Boy

  7. JKaradakov

  8. Joaquin --> Wild_Boy

  9. Johnny15 --> Wild_Boy

  10. TasosZG --> Wild_Boy

  11. Wild_Boy --> Alma Libre

  12. Ζαξρεμιος


Ψήφοι
5 Wild_Boy
1 Alma Libre

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Soukouu - Δολοφονία 3/8
~Melania~ - Ψηφοφορία 3/8
sophie_96 - Δολοφονία 6/8
aggelogiannos - Ψηφοφορία 6/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] - Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός] - Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8
DumeNuke [Φανερός Μαφιόζος Α] - Δολοφονία 3/8 & Τυμβωρυχία 5/8
Himela [???] - Δολοφονία 6/8
tsarachaf [???] - Δολοφονία 6/8
ultraviolence [Ντέτεκτιβ] - Ποινή 6/8
Ikarionas [Συγκάτοικος Α] - Δολοφονία 2/8 & Τυμβωρυχία 6/8https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4426618&postcount=1254

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από aggelogiannos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλημέρα και απο μένα!
Επίσης ο Ντετέκτιβ μας, στο ίδιο ποστ, δείχνει μια αμφιβολία προς το πρόσωπο του Καραντάκου. Προφανώς, μπορεί απλά να ήθελε να αποσπάσει πληροφορίες, αλλά κάλο είναι να το θυμόμαστε. Μετά ο Καραντάκος τον πιέζει να μας εξηγήσει "γιατί πιστεύει ότι είναι πόρνη η Άλμα". Και στο 857 πάλι ο Ντετέκτιβ μας είχε έντονη αντιπαράθεση με τον Καραντάκο στις θεωρίες του. Γενικά στα περισσότερα ποστ του ασχολείται με Καραντάκο.

Γενικά μόνο εγώ και η Χιμέλα τον πιέζαμε να μιλάει περισσότερο, με ποιον άλλον θα ήθελες να ασχολείται;

Αρχική δημοσίευση από: Johnny15
Η Χιμέλα είχε πει πριν λίγες μέρες ότι γνωρίζει τον ΑΜ, θα μπω να τσεκάρω τα ποστ της κάποια στιγμή, καλό είναι να το κάνετε και εσείς, σίγουρα κάτι ήξερε για να το λέει με τόση αυτοπεποίθηση.
Δες τελευταίο ποστ πριν απο το κάρφωμα.

Αν διαβάσεις το ποστ του Γιάννη παρακάτω, που παραθέτει και ποστ του Ικαριωνα που βγήκε ντέντεκτιβ θα καταλάβεις πως η Άλμα δεν είναι τόσο «επικίνδυνη» όπως νομίζεις.

Στα μάτια μου, η κίνηση να βγει η μελάνια εκείνη τη στιγμή, ήταν πολύ σωστή και θα το υποστηρίζω μέχρι τέλους. Το λάθος έγινε, επειδή προφανώς ο αγγελογιαννος ήταν στη μαφία, που πεχτηκε η κάρτα στον ικαριωνα κ όχι στη μελάνια -μήπως εσυ που είσαι στη μαφία θες να μας τη περάσεις για αθώα;- και σε περίπτωση νεκροφανειας επιστρέφει με 2 κάρτες!
Βέβαια, η τύμβο στον Ικαριωνα μας «βοηθαει» στο να ψάξουμε στα ποστ του καλύτερα.

Επειδή δεν ξέρουμε κ τι μας περιμένει, καλού κακού, ψήφος από τώρα στο Wild_boy
Γενικά κάτι δεν έχεις καταλάβει.
Ο Ικαρίωνας είναι Συγκάτοικος και ο Ουλτρα είναι ο Ντεντέκτιβ.

Τέλος εμένα κάτι στον Wild_Boy δεν μου κολλάει για μαφία. Ψήφος στον i_lie_us γιατί για εμένα είναι αυτός ο επόμενος πιθανός, θέλω να ψάξω κάποια ποστ και θα επιστρέψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλημερα.

Ψηφος σε wildboy απο εμένα. Σας διαβάζω αλλα εχει προκυψει κατι σοβαρο και δεν μπορω να μπαινω πολύ.
Ο Wildboy ψηφίζει την Άλμα και το σκεφτομαστε ακόμη;
Επισης Ιορδανη δεν αθωωσε κανεις σοβαρά Τάσο και μπιλιρε θεωρώντας τους συγκατοικους. Για άλλους λογους αθωωναμε Τασο. Για μπιλιρε δεν μπορω να ξέρω.

Πιστεύω ότι ενας τελευταιος μαφιόζος κρυβεται στα ατομα που "παιζουν" τους τελευταιους γυρους με τα νερα των αθώων.

Θα επιστρέψω και μετα την 1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top