Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Α ερώτηση προς Ιορδάνη: Γιατί καλέ μου άνθρωπε κάθεσαι και τσακώνεσαι με τη ΔΑ σου την πρώτη μέρα; Λόγω αυτού σε είχα για πρώτο αθώο μου. Αν έσωζα τη μεθ (που δε θα την έσωζα αλλά λέμε αν) εσένα θα έβγαζα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Himela εσύ πότε και ποιους κατάλαβες σίγουρα ως μαφία; Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι ο Wild είναι μαφιόζος και ότι εσύ είσαι η ΔΑ, αλλά δεν ήξερα για τον Ιορδάνη τον θεωρούσα μια καλό μια κκαό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πάντως να σχολιασω κάτι; Να μια μαφια που χειριστηκε τον ΔΑ της χειρότερα από μένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
[FONT=&quot]Καταπληκτικό κείμενο. Είναι απίστευτα διασκεδαστικό να βλέπεις ακριβώς τι γίνεται από πίσω, ειδικά όταν εσύ, ως πολίτης, κοιμάσαι τόσο ήσυχος τα βράδια!

ΟΚ, λίγο πολύ το ξέρουμε όλοι μας. Ως ένα βαθμό φταίω κι εγώ που χάσαμε και αναφέρομαι στα όσα έγιναν χθες στην παράταση. Η βλακεία είναι ότι την πάτησα από την παγίδα του Ιορδάνη (πολλά μπράβο εδώ Ιορδάνη, είσαι φανταστικός!) γιατί αρχικά είχα δώσει ψήφο στο Γιάννη ώστε να μην υπάρχει κίνδυνος να βγει κάποιος mvp από την ψήφο του Δημάρχου. Στην παράταση προσπάθησα να το σώσω και θα το πετύχαινα αν δεν έκανα edit στο σχόλιο. Μετράω πρόχειρα βλέποντας τι έκαναν οι άλλοι και έχοντας στο νου μου την αλλαγή στο Γιάννη, πιστεύω ότι όλα είναι φανταστικά! Ότι ακυρώσαμε την ιδιότητα του ΑΔ και φύγαμε για δημοσκόπηση! Είχε πάρει το μάτι μου καιι ένα ΠΜ πάνω-πάνω, αλλά δεν είχα δώσει σημασία. :P Εντάξει μετά το ανοίγω και.. τη συνέχεια την ξέρετε.

ΟΚ, ναι, λάθη γίνονται, το θέμα είναι τι κάνεις στην πορεία. Κρατάω όσα έμαθα, τη γαμάτη αγωνία, τη δράση που υπήρχε, τα άκρως πετυχημένα και αστεία σχόλια και κλέβω κάποιες από τις τεχνικές που χρησιμοποιήσατε για το μέλλον!!![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ένα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στη φανταστική μας ΣΕ για την οργάνωση, το συντονισμό, τα τόσο καλογραμμένα και διασκεδαστικά κείμενα, τη μουσική επένδυση και φυσικά την υπομονή και τα ξενύχτια! Ήσασταν και οι δύο καταπληκτικοί![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]ΣΚ, συγγνώμη που σε κατηγόρησα τόσο έντονα ενώ από ό,τι βλέπω εσύ με έσωσες! Δεν μπορούσα να ξέρω τίποτα για το ρόλο σου και κατηγορούσα όποιον έβρισκα! Ήσουν και ο Dr. Strange, τι άλλο να πω; [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ακριβέ, ως προς το συγγνώμη και τα λάθη των υπολοίπων, έχεις δίκιο. Απλά, είμαι σε φάση που την τρίχα την κάνω τριχιά και το όποιο λάθος ή αποτυχία τα βλέπω τεράστια. Αυτό το λέω και για το σχόλιο της Σπυριδούλας. :hug:Ας το προσπεράσουμε![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Χμμ τι άλλα, τι άλλα; Ααα ναι, ο αγαπημένος Ικαρίων! Βασίστηκα από την αρχή πάνω σου, λέω δε μπορεί για να γράφει έτσι, είναι σίγουρα αθώος και πρέπει να τον ακολουθήσεις. Πήγα να σε μιμηθώ κιόλας σε κάποιες φάσεις. :hehe:[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Himela εσύ πότε και ποιους κατάλαβες σίγουρα ως μαφία; Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι ο Wild είναι μαφιόζος και ότι εσύ είσαι η ΔΑ, αλλά δεν ήξερα για τον Ιορδάνη τον θεωρούσα μια καλό μια κκαό.

Άσε μη ρωτάς. Πολύ χάλια τα πάω σε αυτά. Είχα σίγουρο μαφιόζο τον τσαρα που όλο με βοηθούσε και με υποστήριζε κι ακολουθούσα το βήμα του. :redface: Έμαθα οτι ο τσαρα δεν είναι μαφία χτες που μού είπε η Ζωή να τον βγάλω. Ανατράπηκαν όσα πίστευα ως τότε. Κι αποφάσισα οτι αφού είμαι τόσο ηλίθια, το μόνο που πρέπει να κάνω σωστά είναι η αλλαγή ψήφων στην ψηφοφορία. Είχα τρομερό άγχος αλλά τελικά πέτυχε. Ελπίζω να τους έκανα να χοροπηδάνε από τη χαρά τους! Ναι κι εγώ είχα στάνταρ τον Γουάιλντ αφού με επανέφερε κιόλας. Το Σπυράκο και τη σπαι μόνο αφού το είπε η Μελανία. Τον Ιορδάνη τον είχα για σούπερ αθώο και μάλιστα για πολύ καλό ρόλο! Τρέχα γύρευε δηλαδή!:whistle:

Πάντως να σχολιασω κάτι; Να μια μαφια που χειριστηκε τον ΔΑ της χειρότερα από μένα :P

Βαρέα κι ανθυγιεινά πρέπει να πάρω Ακριβέ μου!:mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μιας και θα απευθυνθώ προσωπικά σε εσένα, ενα ακόμα σχόλιο.

Γιατί έχετε μανία να με φατε την μέρα των γενεθλιων μου??:confused: :hehe:

Ήμουν σίγουρη ότι θα με βγάζατε οταν θα είχα γενέθλια. Με φαγατε ακριβώς την επόμενη Αλλά το μήνυμα της δολοφονίας ειχε Χρόνια πολλά μεσα :sly:

Κάποτε η μαφια με έφαγε την ημέρα των γενεθλίων μου.. αλλα με είχε σώσει η μαγισσα. Ο Ιορδανης καλή ωρα. Ειρωνικό που αυτη τη φορα με έφαγε αυτός που κάποτε με έσωσε :hehe:

Παιδιά έχω κι εγω ποστ με σχολιασμό, τώρα γράφω μερικά σκόρπια αλλα έχω κι εγω να πω κάποια πράγματα :D:redface:

Δεν ήσουν ποτέ θύμα μας, η μάγισσα έσωσε τον Ακριβό, κάποια δεν διάβασε όλο το ημερολογιο... :whistle::P

Δεν ήσουν θύμα μας γτ καταλαβαμε ότι είσαι το Μέντιουμ οπότε σε θέλαμε μεσα για να βγεις με το κάρφωμα.

Το χρόνια πολλά στο μήνυμα ήταν προϊόν της ΣΕ, γτ εμείς στέλναμε μονο όνομα και εκτελεστή, εκτός και αν κάτι μου κρύβει η Ζωή! :hmm:

Όπως και να έχει Χρόνια Πολλά και απο εμένα! :D

Α ερώτηση προς Ιορδάνη: Γιατί καλέ μου άνθρωπε κάθεσαι και τσακώνεσαι με τη ΔΑ σου την πρώτη μέρα; Λόγω αυτού σε είχα για πρώτο αθώο μου. Αν έσωζα τη μεθ (που δε θα την έσωζα αλλά λέμε αν) εσένα θα έβγαζα.:redface:

Γτ βγήκαν και όλοι σου έδιναν σήματα, 2/6 απο τους μαφιόζους σου έδωσαν σήμα και έπρεπε καποιος να κρατήσει μια πισινή, το ότι θα έβγαζες εμένα ήταν ο λόγος που θαφτηκες προσωρινά... :/:

Απο εκεί και πέρα να με έχεις για αθώο μεχρι και σήμερα ήταν τι να πω, το κερασάκι στην τούρτα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Γτ βγήκαν και όλοι σου έδιναν σήματα, 2/6 απο τους μαφιόζους σου έδωσαν σήμα και έπρεπε καποιος να κρατήσει μια πισινή, το ότι θα έβγαζες εμένα ήταν ο λόγος που θαφτηκες προσωρινά... :/:

Απο εκεί και πέρα να με έχεις για αθώο μεχρι και σήμερα ήταν τι να πω, το κερασάκι στην τούρτα; :P

Προς μελλοντικούς μαφιόζους: ΜΗΝ τσακώνεστε με το ΔΑ σας αν δε θέλετε να τον σκοτώσετε!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλησπέρα ^^

Αρχικά, ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ΣΕ. Το παιχνίδι ήταν σε πολλές φάσεις χαοτικό, αλλά σταθήκατε με το παραπάνω στο ύψος των περιστάσεων. Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που μας αφιερώσατε για να στηθεί αυτό το όμορφο παιχνίδι. :flowers:

Στη συνέχεια, πρέπει να πω ότι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση η μειωμένη συμμετοχή μου στο θέμα ήταν εσκεμμένη. Το τονίζω διότι αυτό το πράγμα μου καταλογίστηκε. Δεν ήθελα να μπω σε λεπτομέρειες ενόσω παιζόταν το παιχνίδι γιατί θα ήταν άδικο, οπότε όχι μόνο στους πολίτες δε το είπα, αλλά το ήξερε μόνο η ΣΕ, ούτε καν η μαφία μου. Ήταν θέμα υγείας, δυστυχώς. Αφιέρωνα όσο χρόνο περισσότερο μπορούσα στο παιχνίδι αλλά η διάθεση και η ενέργειά μου δεν ήταν καλές - φαινόταν άλλωστε και στο θέμα όσο έγραφα, από τις πρώτες μέρες. Όντας η πιο έμπειρη παίκτρια, δεν είχα μόνο τον εαυτό μου να σκεφτώ δυστυχώς, αλλά έπρεπε να επομιστώ την ευθύνη ολόκληρης της μαφίας. Φυσικό επακόλουθο, να είναι ελάχιστος ο αριθμός των post μου. Δε σας κρύβω ότι την Παρασκευή το μεσημέρι συζητούσα σοβαρά το ενδεχόμενο με τη ΣΕ να παραιτηθώ, αλλά η αναθεώρηση των κανόνων στην οποία και συμμετείχα, απαγόρευε ρητά αυτό το πράγμα. Προφανώς, δε θα το έκανα διά της πλαγίας μέσα από απουσίες. Το πνεύμα του κανόνα ήταν σαφές... Από την άλλη είχα αφήσει τόσα ανοιχτά μέτωπα με τη Μαφία μου και δεν θα ένιωθα καθόλου καλά να την αφήσω έτσι :/:

Όσον αφορά το παιχνίδι συνολικά, θεωρώ ότι ήμασταν μία τολμηρή μαφία. Διαφωνώ ότι δεν είχαμε μία ξεκάθαρη στρατηγική, γιατί είχαμε και ήταν ΓΑΜΑΤΗ. :smoke: Επιτέλους μου δινόταν η ευκαιρία να εφαρμόσω την αγαπημένη μου ιδέα. Οι δύο φανεροί μαφιόζοι, να βγουν και να σκοτώνονται στο θέμα για να τραβήξει η μαφία τους ΑΜ και Πληροφοριοδότη. :redface: Τόσο υπέροχο στη σύλληψη! :redface: Η μαφία μου ήταν απίστευτα δεκτική σε αυτό και είχαμε πει, πως μόλις περνούσανε οι πρώτες άβολες μέρες, θα έμπαινε σε εφαρμοφή! Μου το χάλασε ο DumeNuke ο γλυκούλης! :whistle:
Επειδή ακριβώς, η μαφία ναι μεν ελέγχει τη ροή του παιχνιδιού, αλλά όχι το ίδιο το παιχνίδι, η στρατηγική αυτή πρέπει να αναπροσαρμόζεται! Για αυτό πήγαμε με την Deutsch να κάνει το play για τον πληροφοριοδότη, που είπε και ο Δημήτρης στο Ημερολόγιο...

Η δική μου εκτίμηση είναι πως ο Τάσος μέχρι την Κυριακή έκανε ένα πολύ θαραλλέο παιχνίδι. Μπράβο! Η πρώτη στιγμή που ένιωσα να κινδυνεύουμε πραγματικά ήταν η προσπάθειά του να συσπειρώσει μία ομάδα αθώων.

Κάποιες περισσότερες σκέψεις για το παιχνίδι, θα σας τις γράψω αναλυτικά αύριο...

Καληνύχτα για τώρα!

Υ.Γ: Ikariona.... την μπλόφα ΜΟΥ, στον μαφιόζο ΜΟΥ;;;; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εσύ κορίτσι μου δεν είσαι από Marvel. Εσύ είσαι ο Μoriarty! Yποκλίνομαι!

Και όχι, ο Ικαρίονας δεν είναι ο Sherlock. Θα ήθελε, αλλά, όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Χίλια ευχαριστώ στον Comfortably που πήρε την απόφαση να με σώσει από το προηγούμενο βράδυ και δεν πήγαν χαμένες οι ιδιότητές μου!! Βέβαια, εν τέλει σε ισοψηφία θα πηγαίναμε με τη Νεφέλη, αλλά δεν έχει σημασία. Το είχα σκεφτεί αρκετές φορές να σκοτώσω τον Ιορδάνη, χαχα ask ultraviolence. Ευτυχώς που δεν το έκανα, μετά το combo Ζωής-Γερμ ήταν η ιδανική μέρα για να σκοτώσω και να μη κάνω και καμια μαλακία. Πάντως μου άρεσε που δεν πέρασε καν από το μυαλό σας ότι είμαι η μάγισσα. Ομολογώ ότι τη μέρα που δεν ψήφισα πριν τη δολοφονία, παρ'όλο που έκανα ποστ, ίσως να καρφωνόμουν λίγο αλλά δεν το πρόσεξε κανείς απ'ότι φαίνεται. Θέλω να πιστεύω ότι ο λόγος που δε με καταλάβατε δεν ήταν επειδή με είχατε χεσμένο:P. Θα μπορούσα κάλλιστα να σώσω τον Soukouu αλλά δεν ήμουν 100% σίγουρος οπότε το άφησα. Εε μετά όταν είδα ότι φεύγει ο Ικαρίωνας, λέω εντάξει, θα σώσω. Αν και, δε χρειαζόταν, γιατί απ'ότι είδα είχε ΑΔ. Μετά το κάρφωμα με έπιασε έτσι μία απαισιοδοξία ότι έχει χαθεί το παιχνίδι. Εν τέλει χάσαμε, αλλά το παιχνίδι ήταν αρκετά κοντά. Θέλω να πω, αν καταφέρναμε να φέρουμε ισοψηφία ή έστω να βγάλουμε τον Ιορδάνη, δε θα υπήρχε καμία νεκροφάνεια και έτσι θα ήταν πολύ ευκολότερο για εμάς. Παρακαλούσα και γω να μας πάει καλά η ψηφοφορία και μετά να δολοφονήσουν εμένα ώστε να χρησιμοποιήσω ΑΔ και να έλθουμε πιο κοντά στη νίκη. Εε τα πράγματα προφανώς δεν έγιναν έτσι και ύστερα πήρα και την ποινή μου και ήμουν πλέον σίγουρος ότι δεν υπήρχε σωτηρία!! Δε βαριέσαι, καλό παιχνίδι ήταν.

Υ.Γ. Με συγχωρείτε αλλά δεν θεωρούσα ύποπτο όποιον με κατηγορούσε. Στράφηκα στον Ιορδάνη, γιατί τόλμησε να αθωώσει την Methexys τη στιγμή που εγώ ήμουν κολλημένος ότι είναι μαφιόζα. Όσο για τη Ζωή, παρατήρησα ότι έγραφε αρκετά σπάνια και επέμενε στη λίστα του ΑΜ, προσπαθώντας ουσιαστικά να στρέψει τα βλέμματα σε μένα, αφού ο Σπυράκος ήταν δικός τους(τότε δεν το ήξερα)...εε εφόσον εγώ ήξερα ότι δεν είμαι μαφιόζος, δεν ήταν ύποπτο αυτό που πήγαινε να κάνει; Όσο για τον ΑΜ, παιδιά το είπα πόσες φορές ότι δε γίνεται να τρόλλαρε ο άνθρωπος, με συγχωρείτε! Ο φανερός θα ήταν σίγουρα μέσα στη λίστα μεταξύ Μεθ και Σπυράκου...ε εγώ ήθελα να πιστεύω ότι ήταν η Μεθ. Αλλά όχι κι όλας να τον ακυρώνουμε εντελώς ότι δεν έδωσε κανέναν! Απλά εκείνη η ΑΠ που παίχτηκε που είχε χτυπήσει πολύ πολύ άσχημα.

Υ.Γ (2) Τη στιγμή που έκλεισε το topic χθες το βράδυ, εγώ ετοίμαζα ένα τεράστιο ποστ για τη Himela. Η κοπέλα έλεγε ένα σωρό μπαρούφες για να δικαιολογηθεί που με ανάγκασε να λάβω δράση. Έλα όμως που μόλις άνοιξε το thread, δε βρισκόμουν πια εν ζωή. Και διαβάζω τώρα ότι αυτή ήταν ο Ιούδας. Και μετά ξέρω γω, ποστ "Κρίμα που χάσαμε άλλον έναν:(". Ντροπή σου:P

Για να κλείσω, έχω να πω ότι πιέστηκα αρκετά στο παιχνίδι. Δλδ οκ, τη μέρα που άρχισα να κατηγορούμαι, ήμουν σε φάση "Δεν αντέχω άλλο, ας με βγάλουν να τελειώνουμε κλπ". Μετά, όταν με έσωσε ο δικηγόρος, πήρα λίγο τα πάνω μου, αλλά ναι σε γενικές γραμμές ήμουν πολύ nervous με το παιχνίδι. Το ξέρω ότι δεν έπαιξα και με τον καλύτερο τρόπο, αλλά μεταξύ μας, πήρα τον ρόλο που ήθελα παιδιά. Μιλάμε με το που διάβασα τους ρόλους πριν ακόμα τις συμμετοχές, κλικ μου έκανε η μάγισσα και puff, την έτυχα!! Μάγισσα is the VERY best:D Ας συνεχίσω τις διακοπές μου, όσο ακόμα έχω δλδ, πολύ σύντομα ξεκινάω φροντιστήρια! Take care;)

Aα, Αντώνη και Δημήτρη, you are the BEST KIDOS:D<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Χίλια ευχαριστώ στον Comfortably που πήρε την απόφαση να με σώσει από το προηγούμενο βράδυ και δεν πήγαν χαμένες οι ιδιότητές μου!!

Χίλια ευχαριστώ στον Comfortably αλλά την πιο κρίσιμη μέρα πήγες και έφαγες ποινή :angry::angry::angry::angry:

Anyway εκπληκτικό ημερολόγιο και πραγματικά χαρά στο κουράγιο σου

Ομολογώ ότι φέρω μεγάλη ευθήνη για την ήττα καθώς αν ήξερα τι έπαιζε για δικηγόρο και ΔΑ θα μηδένιζα τη Ζωή.Πάντως για 1η φορά δε τα πήγα και άσχημα:devil:

Να πω και εγώ με τη σειρά μου μπράβο στη Ζωή και τον Ιορδάνη,τους 2 εγκεφάλους της μαφίας

Περιμένω με ανυπομονησία τα βραβεία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Δεν ήσουν ποτέ θύμα μας, η μάγισσα έσωσε τον Ακριβό, κάποια δεν διάβασε όλο το ημερολόγιο :P
Η μάγισσα έσωσε τον κυρ Ικαριων.

Edit: Τώρα κατάλαβα ότι αναφέρεσαι μάλλον σε προηγούμενο παιχνίδι. Άκυρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Βρε Πολ μου, εγώ δεν ήξερα οτι το παιχνίδι τελειώνει σήμερα. Ήθελα να με αθωωσετε για να σας σερβίρω το επόμενο σενάριό μου. Με πρόλαβαν τα γεγονότα. :)

Επίσης θέλω να παρω το "credit" της ποινής του Πολ που βοήθησε καλώς ή κακώς στη νίκη γιατί εγώ ήμουν αυτή που τον πιεσα και προφανώς τον τσαντισα με τις βλακιες που του έλεγα και ξεχάστηκε κι αναφέρθηκε στην διαγραμμένη ψήφο της Ερις.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Comfortably, φίλε μου ετσι όπως ήρθαν τα πράγματα, δεν υπήρχε ελπίδα για εμάς. Μόνο αν βγάζαμε τον Ιορδάνη που είχε τη νεκροφάνεια θα είχαμε πιθανότητες...Εφοσον έφυγε τσαφ, είτε έπαιρνα ποινή είτε όχι, ένα και το αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Πολ με τη σημερινή δολοφονία θα ήμασταν 5-5. Το απόγευμα θα βγάζαμε τη Ζωή 5-4. Κι ετσι θα πήγαινε το παιχνίδι κι ίσως έφτανε σαββατοκύριακο οπότε θα παίρναμε άλλες κάρτες. Δεν ξερω, σωστά δεν τα λέω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Πολ με τη σημερινή δολοφονία θα ήμασταν 5-5. Το απόγευμα θα βγάζαμε τη Ζωή 5-4. Κι ετσι θα πήγαινε το παιχνίδι κι ίσως έφτανε σαββατοκύριακο οπότε θα παίρναμε άλλες κάρτες. Δεν ξερω, σωστά δεν τα λέω;

+ θα προσπαθούσα να διώξω την claire (αν διαβασες το ημερολόγιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
E, αν μιλάμε με υποθέσεις ρε παιδιά κι εγώ θα έριχνα την ηχώ. Φοβόμουν ότι μπορεί και να με σκότωναν, σε κάποια φάση είχα σκεφτεί να παίξω όλα για όλα και να ρίξω και επιπλέον ψήφους σε Claire και ηχώ μαζί, αλλά είχα πάρει απόφαση να περίμενα. Και τώρα θα έλεγα κι άλλα για το τι ΘΑ έκανα στη συνέχεια, αλλά όπως είπαμε μιλάμε για 'θα'. Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Η μάγισσα έσωσε τον κυρ Ικαριων.

Edit: Τώρα κατάλαβα ότι αναφέρεσαι μάλλον σε προηγούμενο παιχνίδι. Άκυρο!
Όχι για αυτό μιλάω.

Τι ωραία τι καλά που δεν θυμάμαι αυτά που κάναμε κιόλας... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Δεν ήσουν ποτέ θύμα μας, η μάγισσα έσωσε τον Ακριβό, κάποια δεν διάβασε όλο το ημερολογιο... :whistle::P

Δεν ήσουν θύμα μας γτ καταλαβαμε ότι είσαι το Μέντιουμ οπότε σε θέλαμε μεσα για να βγεις με το κάρφωμα.

Το χρόνια πολλά στο μήνυμα ήταν προϊόν της ΣΕ, γτ εμείς στέλναμε μονο όνομα και εκτελεστή, εκτός και αν κάτι μου κρύβει η Ζωή! :hmm:

Όπως και να έχει Χρόνια Πολλά και απο εμένα! :D

Όχι δεν κατάλαβες δεν το εννοουσα Έτσι :hehe:
Δεν ειπα οτι με ειχατε θύμα, ειχα καταλάβει εξαρχής οτι θέλατε να με βγάλετε με κάρφωμα μακελειο το έλεγα και στο Δημήτρη. Θέλατε να με σκοτωσετε όμως :sly: αυτό εννοώ, και έγινε την επομενη από τα γενέθλια μου. Αρνούμαι να το θεωρήσω τυχαίο :pfff: Ευχαριστώ πολύ :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ρε σεις, τι κάθεστε και παιδεύεστε με το τι θα γινόταν αν δεν έπεφταν οι ποινές; Ό,τι ήταν να γίνει θα γινόταν. Τζάμπα κάθεστε και το αναλύετε. Τώρα τελειώσε. Ελπίζω να το χαρήκατε εσείς οι πρωτοεμφανιζόμενοι και να μας ξανατιμήσετε με την παρουσία σας. Μπορώ να πω ότι ειδικά διαβάζοντας το ημερολόγια σας χάρηκα πολύ βλέποντας το παιχνίδι σας, φίλτατοι Πολ & κόμφυ. Και δεν σας το είχα, τουλάχιστον από την παρουσία σας στο θρεντ. Μπράβο παιδιά.

Επίσης, αγαπητή Έριδα... Πίστεψε με, σαν ένα άτομο που έχω χάσει παιχνίδι για την ομάδα των πολιτών μόνος μου(κυριολεκτικά μόνος μου, δεν είναι καθόλου υπερβολή), ακόμη και να έφταιγες μόνο εσύ για το χθεσινό, δεν αξίζει να στεναχωριέσαι, γιατί είναι ένα παιχνίδι. Ας μην το ξεχνάμε αυτό. Κι εγώ πωρώνομαι και στεναχωριέμαι όταν χάνω, αλλά δεν αξίζει :). Μην τα παίρνεις τόσο σοβαρά αυτά που γίνονται στο παιχνίδι. Πάντως χάρηκα που επέστρεψες στα μέρη μας(ναι, σε θυμάμαι :P).

Α και για να μην το ξεχάσω... Σύλβια, η καλή μαφία φαίνεται από το πόσο βασανίζει τον ΔΑ της(not) :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top